#151 2005-10-06 11:04

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Hallott már valaki a vércsoport szerint vitaminokról?
Sus

Nincs jelen

 

#152 2005-10-06 15:40

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hú, err?l nekem most az jutott eszembe, hogy én is gondolkodtam hasonlón, csak másképp:
az orvosok is tulajdonképpen ezt csinálják. az én dokim nagyon jó és jófej is, szóval ez nem rá vonatkozik, hanem arra ahogy most az orvostudomány velünk kapcsolatban áll...

az el?bbieket így tudnám összevegyíteni: a crohn gyógyítása középkori szinten rekedt meg, valóban a sötét középkorban, kicsit sarlatánkodnak rajtunk, mivel nincsenek konkrétumok, tehát tulajdonképpen én ennyi er?vel még hinnék valami gyógyítónak is aki azt mondja hogy meg tudja gyógyítani a titkos gyógymódjával...

na jó ez persze kicsit naiv lenne...  de jó lenne!! :)

Nincs jelen

 

#153 2005-10-06 15:50

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Judit!

Én is jobban hiszek a ter. gyógyban, mint a gyógyszerekben. Csak sajnos minden olyan drága. Sokmindent ajánlottak már az ismer?seim. Most mérlegelek, utánajárok a dolgoknak, és ahogy a pénztálcám és az id?m engedi kipróbálom ezt-azt, persze ésszel.
Én is úgy gondolom , hogy az orvostudomány áll, régen bevált gyógyszereket használnak...stb. De én nem akarok életem végéig szteroidot szedni és más melléhatásos gyógyszereket. Mi még a családalapítás el?tt állunk és gyereket szertnénk.:D

Sus

Nincs jelen

 

#154 2005-10-06 16:02

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ja hát ez az!!! mi is... illetve én is..
nos Sus, irigylem az er?det, keresgélj csak szerintem is, ha nem untam volna meg (meg a pénz, a mászkálás utána stb..) tudod mi lenne most az els? dolgom? bejelentkeznék talpmasszázsra és egy jó lazító masszázsra... fene a lusta és fáradt fejemet...
különben ez a két dolog nagyon hasznos és ebben aztán semmi káros nem lehet...

én most épp 5 napon át vasinfúziót kapok.. hahhh ezt is unom.. meg a koránkelést.. :mad: :rolleyes:

Nincs jelen

 

#155 2005-10-06 17:27

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Judit!

Ha valami hasznosat megtudok, majd írok!

Sus

Nincs jelen

 

#156 2005-10-06 17:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves sorstársaim!

Próbáljátok meg az orvos és a természetgyógyász ötvözetét. Nekem szerencsém van a házi doki nénim akupunktúra kúrát szokott adni, ha beáll a derekam, s ilyenkor a beleimet is kezeli. 3 nap jön s ilyenkor kb. 1 hétig jó a wc-re járás ritmusa a székletem sem olyan, mint a víz! Szóval ajánlom mindenkinek az akupunktúrát! Ja nem a lézert, hanem a t?t válaszátok csak a szúrás fáj s akkor jó mert a gyulladt pont fáj ha mellé megy (mert van úgy nem is érzed s tudod jelezni,). Persze lesz, akinek nem jó már most el?re borítékolom, hogy lesz ellen vélemény! El?re a javulás útján!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#157 2005-10-07 12:27

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Köszönöm Sus,
Judit

Nincs jelen

 

#158 2005-10-07 15:04

rebubu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

mindenkinek pálinkás jó - napot...
gondoltam én is beirom az újonnan kifejlesztett "életreceptemet", hátha valaki másnak is javára válik.
reggelire rizsnyák, amit én fehér, fényezetlen rizsböl készitek (tudom, jobb lenne a barna, de az hátha zavarja a bélést...). egy óra múlva egy banán (a kálium és egyéb vitamin tartalma jól jön), ebédre csirkehusi, vagy máj, vagy lezsirtalanitott malacka egy kis f?tt krumplival, kis kompóttal leöblitve ha éppen van belöle (én almából, körtéb?l és birsb?l szeretem fahéjjal, cukor nélkül). egy, másfél órával kés?bb friss gyümi - amit az ember elbir... öt óra körül kefir/biofir valami édes akármivel - imádom a fahéjas palacsintát pl. vacsorára pedig sovány túró krumplival, vagy rizsnyák...
ez persze csak mintaétrend, lehet b?ven variálni, meg kiegyensulyozni, ha "elbillen" valamelyik fogás. jöhet bele még sárgarépa - nyersen, meg más kimél? zöldségek.  :-)
hogy teljes legyen az üröm, aloe verát szedek naponta kétszer, protexint, meg citrocsöppöt, és sokat jógázok.
július óta szedek gyógyszereket (metypred, pentasa), és ezzel a módszerrel elmúltak a szükületeim, a gyomor-kutyorgások, és fájdalmas gyomorgörcsök... 
kevés fehér lisztet, fehér cukrot, és hozzáadott zsiradékot használok; és ezenkivül megpróbálom a lelkemet is ápolgatni, nem csak a beleimet  :-)

Nincs jelen

 

#159 2005-10-09 21:50

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Rebubu! /csak eddig bírtam hozzászólás nélkül/
Örülök, hogy rajtam kivül még valaki leírta a diétáját. Csak Így tovább! Remélem sokan olvassák, és alkalmazzák! Én meg vagyok gy?z?dve arról, hogy az étkezés sokat ronthat és használhat a betegségünkben. Minden el?adáson a helyes étren kialakítására hívják fel a figyelmet / aminek egy életre kell szólnia/. A beteg, gyulladt bélnyárkahártyát kell nyugtatgatni! Sok nyugalom, pihenés, étrend, jóga, sok pozitív gondolat, ez mind segít.
Mindenkinek meg kell találnia saját lelki békéjét! Tudom nagyon nehéz, de erre kell törekedni. Én már 10 éve ezt az utat járom és úgy néz ki eredményesen. Sok sikert mindenkinek.

Nincs jelen

 

#160 2005-10-10 14:16

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nyolcadik éve vagyok Crohn-os, de az étkezéssel azt tapasztaltam, hogy csak akkor kell vigyáznom, ha ez a betegségem éppen aktivizálódott. Akkor a cellulóztartalmú ételeket minimumra kell csökkentenem, de a betegség fellángolását nem okozza étel nálam. Általában  szeretem az ízes, finom, és változatos, b?séges ételeket. A gyógynövényteákat szeretem és szívesen iszom, de mértékkel és csak a hagyományosakat (kamilla, csalán, hársfavirág, menta, stb.) A betegséget nálam általában tipikus életszituációk, konfliktusok hozzák ki, amelyeket nem lehet elkerülni, bár én az átlagtól eltér?en többoldalról csodálom és értékelem az életet. S függetlenül attól, hogy mit eszem és iszom, vagy mit hiszek, a legjobb esetben is van egy gócpont bennem, ami szinte szünetnélkül, változó intenzitással fáj. Az egész életemet kellene megváltoztatni, a környezetemben lév? emberi gyarlóságoktól kellene megmenekülnöm, vagy pedig megtanulnom elt?rni az emberi hülyeséget, pöffeszkedést, munkahelyi kegyetlenséget, hogy "jól" érezzem magam. Szerintem ez a betegségféle egy speciális megjelenése az allergiának, csak mindenkinél más módon jelentkezik, más a kiváltója. A hozzáállásom pedig a dac: úgyis túlélem, ha senki sem áll mellém, akkor is. Ha a belem húzom, akkor sem adom fel.  (Persze szívesebben élnék e betegség nélkül, de nem választás kérdése. Van.) A túlélést viszont csak akkor segíti a természetgyógyászat, ha hisz is az ember benne. Én inkább magamban hiszek, a saját énem megértésére törekszem, s próbálom elemezni, kiértékelni mindazt, ami megel?zi a rossz periódusaimat. Igyekszem tanulni a dolgokból, s a következ? alkalommal próbálom úgy kezelni, hogy kisebb kárt tegyen bennem. Ezzel meg nem oldom a helyzetem ugyan, de hosszabb id?szakokat érek el, amikor élhet? életet élek.
Mindezt azért írtam le, hogy talán ez a módszer is segíthet valakinek.

Üdv mindenkinek!  Jehu

Nincs jelen

 

#161 2005-10-11 16:42

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

en nagyon egyetertek Jehuval. Az etrend nem minden, nem lehet kiirtani azokat az embereket akik rendszeresen meggyalaznak, alszentek, kepmutatoak es gerinctelenek. Lehet munkahelyet valtani, elkoltozni, elvalni, aztan varni, hogy az uj eltben nem lesznek ilyen emberek, pedig DE. A legfontosabb az, hogy megprobaljuk kezelni az adott szituaciot es magunkat, hogy megszabadulhassunk a stressztol. A legfonotsabb ez es ki-ki a maga modjan eri ezt el. De attol meg, hogy valaki vega ugyanugy felbosszantja, ha a szomszedja feltori az autojat, nekem ne mondja, hogy nem! Sajnos ilyen vilagban elunk es ha nem tudjuk ezt elfogadni vmi miatt, ragodunk rajta eloszor, majd bezarjuk magunkba es a problema valodi betegsegge manifesztalodik.

Az etkezes is nagyon fontos, en sokaig azt hittem egy egy nehez periodusban, hogy mind1 mit eszek ugyis megy a hasam. Most 2,5 honapja, hogy elkezdtem a vercsop. dietat. Igyexem betartani nehany egyedi helyzetet kiveve, amikor kis bunozesre fanyalodok (pl. vendegseg), es mosmar erzem a hatasat az elso ket hetben nem igazan ereztem, szerintem a szervezetem ez ido alatt allt at, szabadult meg olyan dolgoktol amiket nem tudok emeszteni.  Azelott csak par napot dietaztam. Mostmar  tudom, hogy igenis fontos szerepe van a diatanak, es a vitaminoknak, ahogy Szentgyorgyit idezte Zoli. De ugy gondolom szigoruan csak tenyleg addig kell ragaszkodni barmifele dietahoz mig valaki tenyleg beteg. Nyilvan vannak etelek amelyek nyugalmi idoszkban is emeszthetetlenek, ezeket kerulni kell. Ill. egy eletmodvaltoztatassal egyutt jar bizonyos etelek mennyisegi valtzotatasa, pl. sok rozskenyeret enni, es feheret csak ritkan, vagy tobb szarnyast kevesebb disznot stb. , de nincs szukseg drasztikus megvonasokra, hogy hust nem, bort nem .....

Monik

Nincs jelen

 

#162 2005-10-12 11:39

Okosember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

De ha már ennyit beszéltünk arról, hogy mit kell ennünk, azt se felejtsük el, hogy hogyan eszünk! Lehet, hogy feleslegesnek t?nik err?l értekezni, mégis nagyon sok ember hibásan étkezik. Mire is gondolok? Ha eszünk, csak az evéssel foglalkozzunk! Ne együnk TV elött, olvasás közben, stb. A sebesség is fontos, ne együnk túl gyorsan, sietve! Figyeljünk oda az étkezésre arra a pár percre! Az ételt nem csak a gyomrunknak kell megemészteni, hanem a tudatunknak is. Ez biztos furcsán hangzik, de bizony az is fontos, hogy az agyunk is felfogja, hogy mit és mennyit eszünk.
Szerintetek ez fontos? Ti szokatatok ilyenekkel tör?dni?

Nincs jelen

 

#163 2005-10-12 12:04

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

A zsidó elmegy a rabbihoz:

- Mondd rabbi, szabad a Talmud olvasása közben dohányozni?
- Természetesen nem, mert az szentségtörés!
- És mondd rabbi, szabad dohányzás közben a Talmudot olvasni?
- Hát persze, s?t nagyon hasznos dolog!

***

Fontos. Én szeretem "megadni a módját" az evésnek, és elborzaszt, ha azt látom, valaki a számítógép el?tt munka közben dobozos pizzát eszik (lásd: terített asztal).

Fontos, hogy jól rágjuk meg az ételt, a bélsz?kületeken is könnyebben átjut. Engem már négyszer operáltak a beleimmel, egy csomó varrat is van a bélésemben - ezért sem mindegy, hogy "egészben" tüntetek el minden kaját, vagy azért rágom is. A lényeg, hogy nyugodtan kell enni, és utána - ha lehetséges - pihengetni (lásd: szieszta).

Nincs jelen

 

#164 2005-10-12 12:50

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A baj csak az, hogy ez a munkahelyen nem igazán megoldható. Otthon - az más! A hétvégi sziesztához ragaszkodom én is, de a hivatali 30 ! percbe nehezen fér bele az "elmenj a kajáért, edd meg rendesen, érj vissza a helyedre id?ben" program. S?t! Csak a hideg, száraz ebéd fér bele gyakorlatilag, vagy a lötyögtetett, mikrózott "hazai", az is kapkodva az iratok tetején. Nem igazán ideális.
Persze az olvasás élvezetét párosítani az ételek élvezetével nálam gyakori dolog, de csak azért, mert imádok olvasni!


                                          Jehu

Nincs jelen

 

#165 2005-10-13 08:23

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Engem flusztral mikor megmelegitem az a bionyos 'lotyogtetett hazait' a mikroba, aztan mivel en mar nem tudok leulni kezbe megfogom a muanyagos dobozt es hajitom be a kajat, 3 falat utan jon valaki, hogy menjek segitsek, elromlott, leallt, nem tudja, visszamegyek ujra mikrozom, ha van erom hozza, ha nincs hidegen tovabb folytatom es minden remenyem abban van, hogy nem jonnek a kovetkezo 3 falat utan...
Mennyire szeretnek valamely deli orszagban elni, nyugodtan enni, sziesztazni a kaja utan :), itt nincs szieszta de azt az idot megitelesem szerint max. 40%-os teljesitmennyel lehet kitolteni, mindenki jobban jarna az ebed utani fel ora csicsikaval :) . Inditani kellene egy szieszta mozgalmat!

Nincs jelen

 

#166 2005-10-13 12:39

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tudjátok, nekem elég lenne a napi négy óra munkaid? ehhez a betegséghez, aztán pihennék annyit (passzivan is és aktívan is), hogy a családot el tudjam látni. Sajnos, ehhez vagy gazdagabb emberhez kellett volna férjhezmennem, vagy egy jövedelmez?ség szempontjából jobb helyen laknom, nem itt a Tiszától keletre. Lehet, hogy ez is javítana az állapotomon. A baj csak az, hogy nincs lehet?ség egyik dolog megváltoztatásához sem, mert Magyarországon ez túl bonyolult.

Nincs jelen

 

#167 2005-10-13 14:12

karika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A részmunkaid? tényleg egy tuti jó dolog lenne, de gyereküket egyedül nevel?knek - amúgy sincs elég bajuk - még ha találnának is ilyen munkahelyet, anyagilag nem engedhetnék meg maguknak.
Én már a másik megoldást is próbáltam - mármint a gazdag férjet - de lelkileg kikészültem az alárendelt pozíciótól (azóta van ez a bajom), úgyhogy nehezebb egyedül, de azóta legalább a beleim jól vannak.

Nincs jelen

 

#168 2005-10-18 15:32

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Mindenki!
Most hallottam egy gyógyító teáról! Honlapjukat érdemes elolvasni!
http://codtea.oditech.hu 
Üdv.

Nincs jelen

 

#169 2005-10-18 19:20

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Valamikor a nyáron volt egy TV m?sor (talán a BP Tévén) ami ezzel a teával foglalkozott. Ott beszéltek a Crohnra való hatásáról, de aztán megnéztem a honlapot, és csak érint?legesen sorolják fel, hogy még pl. erre is jó.
Nem találtam semmi kutatási anyagot a honlapon, vagy bármit ami megtudott volna gy?zni a tea hasznosságáról a Crohn esetében.
Persze én egy "földhözragadt" alkat vagyok, és lehet, hogy már az is zavart, hogy csak t?lük, csak telefonon, és arany árában lehet kapni.
Ráadásul elolvastam a tea elkészítési módját, hááááát......
De azért azt is elmondom, hogy édesapámék a nyár óta rágják a fülemet, hogy próbáljam ki, mert mit veszithetek.
Lehet, hogy egyszer?en csak gyáva vagyok?! :(

Nincs jelen

 

#170 2005-10-19 09:36

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#171 2005-10-19 12:13

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Erre a teára visszatérve csak azt nem értem, hogy ha nekünk túldolgozik az immunrendszerünk, akkor miért akarnak velünk annyi immuner?sít?t itatni és etetni? Tegnap ezért érdekl?dtem a másik fórumon az Immuran hatásmechanizmusa iránt, mert nálam ennél a pontnál van a homály! Világosítson err?l fel valaki!

                                                                               Jehu

Nincs jelen

 

#172 2005-10-19 18:08

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Zoli!
Sajnálom, hogy nem tudsz a racionális goldolkodástól egy kicsit elvonatkoztatni!
A természetgyógyászatot, ill. a természetgyógyászt nem kell ennyire komolyan venni!
Igen, van aki pénzt kér van aki nem. Én a jógaoktatómtól tanultam meg mindent /aki nem
természetgyógyász/. Rám nézett és azonnal tudta, hogy mi a bajom. Nem volt nehéz. Ha valaki kicsit tudatosan foglalkozik embertársaival mindent kitalál. Akkoriban ugy 5 évvel ezel?tt voltam a legrosszabb állapotban. Az arcom dagadt volt, szürkéssárga. Hatalmas fekete karikák a szemem alatt. A szám lefelé biggyedve  és megnyult ábrázatot mutatott.
A szemem úgy csillogott az állandó bels? láztól. Nehezen beszéltem és nehezen jártam.Mindent lassan csináltam. Rendkiv?l abnormális állapotot mutattam. Az orvosoknak ez fel sem tünt. Csak azt nézték, hogy a vizsgálatok mit mutatnak. Felírták a gyógyszert, és közölték velem, hogy gyógyíthatatlan betegségem van! Teljesen összeomlottam. Akkor ajánlotta valaki a jógát. Addig semmit nem tudtam róla. Elmentem  oktatásra egy héten kétszer. Nem gondolkodtatm azon, hogy higgyek benne, vagy sem. Csináltan és rendkivül jól esett. Két óra nyujtás után felfrissülten jöttem el. Nagyon jó társaságba kerültem, ahol mindent megbeszéltünk. Els?sorban az étkezésr?l volt szó. Mit kell elfogyasztani a nap folyamán.Az ételek milyen hatással vannak az emészt?rendszerre, hogyan együnk, rágjunk, milyen teákat fogyasszunk. Hazajöttem megvettem a gyógynövényboltban megf?ztem és az el?írás szerint elkortyolgattam. Minden napomat tudatosan állítottam fel.
Reggel: gyógytea / éhgyomorra langyosan kortyolgatva/ , azután egy szelet rozskenyér
enyhén piritva / . Rá padlizsánból, v. lenmaggal kevert vajat kentem. Egy szelet igazi felvágott / pl. tarja, sonka, karaj szelet/  és saláta mellé / jégsaláta reszelt sárgarépával/
Ezt mind nagyon lassan megrágva elfogyasztani.  Délel?tt: zöldségb?l készült levet ittam /zöldségpréssel készítve/. Répa, zeller, karalábé, cékla, káposzta, saláta,alma. Nagyon finom! Kiskanállal kell enni!  / egyébként akinek van gyereke az tudja, hogy hasmenés esetén teát és répalevet kell adni a gyereknek/ csak már elfelejtettük! Kását enni bármikor /hajdina és kölesb?l / zöldségekkel, vizet csak 1 óra múlva./Béky recept/
Délben: Zöldségleves / széles répakarikákkal, zeller, karalábé, petrezselyem, grizgaluskával/ megunhatatlan! Azóta majdnem minden nap ezt esszük. Pulyka szelet hírtelen sütve f?szerezve / majoranna, petrezselyem, pici vegeta/ rá sajtot olvasztva.
Köret: rizs zöldborsóval, répával. Nagyon finom könny? étel. Mellé bef?tt. délután gyümölcs, este könny? vacsora joghurttal. Egész nap folyamán sok jógalégzés /aki egyszer megtanulja automatikusan tudja alkalmazni. Ennyit a természetgyógyászatról és a jógáról. Mivel a betegségünk pszihoszomatikus, ezért csak rajtunk múlik hogyan tudjuk kezelni! Jó alkalmazást mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#173 2005-10-20 08:13

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Judit!

Ez így nagyon szép, de munka és háztartásvezetés mellett, két kamasz gyerekkel, férjjel, alacsony fizetéssel nem igazán kivitelezhet?, bár lehet, hogy nem lenne rossz. Én most is betegen dolgozom, mert a férjem munkanélküli (nálunk nincs elég munkahely, csak alkalmi munka), s szükség van egy keresetre legalább. Itt meghalni sem szabad. Lehet, hogy még irígyellek is bizonyos dolgokban, mert te oda tudsz figyelni az étkezésre, lazításra.


                                                                   Jehu

Nincs jelen

 

#174 2005-10-20 08:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hali,

en is szivesen preselnek gymolcslet de., dehat akkor borondot kell hozni, a presnek, a zoldsegnek, gyumolcsnek. Kulon rezsot, mert a mikro nem jo (de itt csak az van). Jo lenne akar 5-kor felkelni, hogy mindezt megcsinaljam, nehez ezt kivitelezni, ugy hogy este 11-ig dolgozik az ember, mert a munkajat hazaviszi.
Jehunak igaza van en is kicsit irigyellek Csjudit, mert se penzzel, se idovel nem birnam en se. Sokszor nem engedhetem meg maganak, hogy otthon maradjak ha beteg vagyok is, mert valakinek penzt is kell keresni (talalni mar nehzebb).
Lehet, hogy a masik utat kellett volna valasztani, hogy gazadag ferjet keresek es akkor otthon lennek es tenyleg elhetnek ugy ahogy nekem is jolesik.
Csjudit, Te hogy tudod ezt osszeegyezetetni az elettel?

En probalkozom, zoldeseget szaritok fuszernek, otthon a haz mogott biokertunk volt (na ez volt az elso ev, ugyhogy megcsak tapasztalatot gyujtottem), a szuleimtol sajat hust, tojast eszunk, de napi 10 ora melo utan zoldseget, gyunolcsot facsarni mar nekem sincs erom/idom.
Majd ha egyszer gyes-en leszek, ha meg akkor lesz olyan.

Nincs jelen

 

#175 2005-10-20 09:32

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik!

Nem pont a témába vág, de írtál a biokertr?l, és tavasszal én is tervezném megpróbálni. Nagy kérés, hogy akár az e-mail címemre, de megírd a tapasztalataidat nekem, hogy ne érezzem ennyire bénának magam így az elején.:/

Más: elolvastam a hozzászólásaitokat, és szerintem mindegyikünk a lehet?ségeihez képest alakította ki az életvitelét, és szerintem mindannyian jól csináljuk!
Az az igazság, hogy én mindig tiszteltem azokat a betegtársainkat, akik ilyen óram?pontosan és ilyen tudatosan élnek, mint Csjudit.
Én megpróbáltam, de egyszer?en fel?rölt hogy ennyire odafigyeljek magamra. Nem maradt id?m figyelni másokra, ja meg pl. az életre.
A jógával viszont egyetértek, de! Saját tapasztalatom az, hogy nagyon nem mindegy milyen gyakorlatokat végzünk, nem árt tudni, hogy pontosan melyik bélszakasz érintett a betegséggel, mert bizony néha többet tud ártani, mint használni egy rosszul kiválasztott gyakorlat.
A jógalégzés viszont tényleg nagyon hatásos, én is s?r?n alkalmazom. Pl. ha begörcsölök, akkor ez biztos, hogy enyhíti a fájdalmamat.;)

Nincs jelen

 

#176 2005-10-20 20:20

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Jehutól kérdezem:megadnád-e,hogy melyik orvohoz jársz kezelésre, hogy vagy vele megelégedve?Ugyanis én is tiszántúli vagyok, Szabolcsban élek.Erre a címre is írhatsz:emszit@naracom.hu

Nincs jelen

 

#177 2005-10-25 17:09

kfeca
Tag

Re: Természetgyógyászat

Ha úgy gondolod, hogy nincs ellenszer a crohnra akkor tényleg nem fogod megtalálni... :(
amit a szervezetünk idézett el?, azt renbe is tudja hozni.
azt gondolom, s?t saját testemen tapasztaltam, hogy a stresszkezelés a legfontossabb.
a stressz gyengiti az immunrendszert és képtelen egyensúlyt teremteni. Mindenkinek javaslom, hogy menjen el tai chi-t, vagy jógát gyakorolni. Én is taijit tanítok és látom mennyire stresszesek az emberek, sajnos.

 

#178 2005-10-26 13:13

kfeca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Adrika!!! higgy magadban!!!

Nincs jelen

 

#179 2005-10-26 13:19

kfeca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!!!
a lelki egyensúly minden gyógyulás alapja!!!
Aki teheti gyakorolja a taijit vagy a jógát.
MEGÉRI

Nincs jelen

 

#180 2005-10-26 13:36

kfeca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nézd Zoli! 2000ben m?töttek. crohnt diagnosztizáltak. m?tét után fél évet szedtem a pentasát és amikor szteroidokat akartak adni, akkor azt mondtam ELÉG.
Megváltoztattam az életem... taijit kezdtem tanulni, és a természetgyógyászat felé fordultam. teljes emberként élek, és ehhez csak az kellett hogy figyeljek a testem jelzéseire. nem várom hogy megértsd, de hagyd hogy mások meggyógyulhassanak!!! köszönöm

Nincs jelen

 

#181 2005-10-26 14:02

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

kfeca: hiszek, köszönöm. Nem tudom, honnan vetted, hogy nem hinnék. Szerintem valakivel összetévesztesz...

Nincs jelen

 

#182 2005-10-26 16:43

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hello

Zoli lehet hogy mégis Jógázol? :D
Akarna dhanurászana - Íj feszítés

De tényleg ahelyett hogy egymásnak esnétek inkább konkrét tanácsokkal kellene ellátni
az embereket hogy ne kelljen a mütö asztalra kerülni. Végülis azért van ez az oldal szerintem.

Üdv: Ksanyi

Nincs jelen

 

#183 2005-10-27 00:09

kfeca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Örülök, tényleg!:)
Én azt tudom leírni ami nekem segített...
úgy gondoltam ez egy allergia ami az emészt? rendszerben fejti ki hatását... és rá kellett jönnöm milyen élelmiszerek, milyen kombinációban, és melyik id?ben ártalmas. de ehhez egyfajta bels? tudatosságot kellett elérni (ami még mindíg nem tökéletes).ehhez kellett nekem a taiji. közben rájöttem hogy minden embernek más a jó... ezért mondom hogy mielött kipróbálnánk nagyon sok küls? segítséget, ellötte inditsuk be a szervezet öngyógyító rendszerét. és itt a tudatnak és a gondolatnak nagy szerepe van.
sajnálom hogy beleszóltam,igazábol azt se tudom miért regisztráltam... úgy éreztem hogy judit és adrika hasznát veszi a gondolataimnak... nem tudom.. tévedni emberi...
Így tovább Zoli!;) én is tervezek íjászkodni. szerintem ez is segít közelebb jutni önmagamhoz..

Nincs jelen

 

#184 2005-10-31 14:01

Rika
Tag

Re: Természetgyógyászat

A fiamnál ( 19 éves) nemrégiben diagnosztizálták a chron betegséget. Nagyon rosszul volt, egy hónap alatt 17 kg-t fogyott. És ekkor kaptam egy hírt, hogy a bélrendszert nagyon klasszul rendbe teszi a japán kristálygomba. Nekem Szombathelyr?l sikerült beszerezni. Nem igényel sok tör?dést, foglalkozást. 3 naponta készítem a szénsavas limonádét. Ebb?l a fiam napi 1 litert iszik. És láss csodát nagyon jól van, elkezdett hízni és tünetmentes. Ha valakit érdekel nagyon szívesen küldök.
Mindenkinek szép napot kívánok: Rika

 

#185 2005-11-17 11:11

Tomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!


Tudna nekem valaki abban segiteni, hol van Magyarországon komputeres allergia vizsgálat?
Valami elérhetöség jó lenne. Légyszi erre az e-mail cimre irjatok : eristof@citromail.hu

Köszi elöre is !

Tomi

Nincs jelen

 

#186 2005-12-17 19:21

Fronteddu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok.

Van egy hatalmas problemam.

En egy orvost keresek Miskolcon anyukamnak, akinek egy dietas kurara lenne szuksege.
Anyukamnak muszaly egy orvos, aki hozzaerto, mert 3 szor volt mar infartusa, es nem mindegy hogy mit tesz a dieta elleneben,
mivel nem lakom jelenleg Miskolcon sajnos nem ismerek egy orvost sem ,aki ezzel foglalkozik, de nagy szuksege lenne ra, mert a szive miatt le kellene fogynia jo par kilot.
Segitsetek kerlek.
Nem tudok hogy informaciot keresni.

Koszike nagyon.
Anett

Nincs jelen

 

#187 2006-02-06 14:24

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Sorstársaim,

Próbált már vki akupunktúrás/akupresszúrás alternatív gyógymódot? Ha igen, akkor várom a tapasztalatokat...

Kösz,
Immortal

Nincs jelen

 

#188 2006-02-06 20:55

gyongyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Sorstárs/Sporttárs!
Engem sokat szúrt egy sebész-akupunkt?r. Meg nem gyógyított, de az els? görcsre nála vagyok, mert a fájdalmat nekem pompásan csillapítja egész napra. Én konkréten végbélgörcsökt?l szenvedtem amúgy ártatlan kis proctitisnél, de már a kocsiba is csak nyerítve tudtam beülni. A görcs úgy pattan fel, mint egy buborék, szenzációs érzés. fejfájással, ízületi fájdalmakkal is hasonló a tapasztalat. Tegyük hozzá:egörcsöknél közvetlenül végbélbe megy a t?, volt már jobb is, de ki lehet bírni. Jól nézd meg, kihez mész, de én csak javasolhatom.
Üdv:Gyöngyi

Nincs jelen

 

#189 2006-02-06 23:37

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hát kösz Gyöngyi, elvileg lenne -állítólag jó- akupunkt?r ahova mehetnék, de hogy pusztán 1 napra jobban legyek, azért nem adok ki 2.5k-t...

Nincs jelen

 

#190 2006-02-07 02:04

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

az akkupunktúra egy folyamatot indít el.
a rendszeres kezelés hosszú távon ható jó eredményeket hoz.
én 2x voltam mindössze akkupunktúrán,
de nekem nem volt szimpi a t?s szurkálás,
és ezért megtanultam az akkupresszúrának
azon területeit amelyeket a colitis és az emésztési
panaszok területén kíválóan tudok hasznosítani

mellesleg 2500 Ft manapság baráti ár egy akkupresszúrás kezelésért

Nincs jelen

 

#191 2006-08-23 21:03

RIZSA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! Becenevem Rizsa  41 éves vagyok én is colitiszes lettem. Giltõl szeretnék többet meg tudni arról a bizonyos kisérleti injekcióról,de bármilyen segítséget szivesen veszek, mert én még "friss húsnak számítok köztetek".

Nincs jelen

 

#192 2006-08-23 22:36

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Kedves RIZSA,

Nem injekció, infúzió. Itt folytasd kérlek:

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=135

Nincs jelen

 

#193 2006-08-29 12:41

Krisztike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Én 8 éve tudom hogy crohnos vagyok.Lassan 2 éve van végbél melletti sipolyom,akinek volt tudja mivel jár ez.Hat mûtéten estem át és mindig visszajött.Úgy volt ismét mûtétre megyek elkezdtem fogyasztani egy lugósító terméket és a seb alatti gyulladás vissza is húzodott.Méregtelenített és azóta nem jõtt vissza.A sebeim elkezdtek gyógyúlni és kijöttem az ördögi körbõl.Én nekem ez segített.Ha esetleg valaki bõvebb infót szeretne szívesen küldök.A forumon lugosító néven irtam fel.
orosz.krisztike@freemail.hu ide irhatok

                                                               Tisztelettel:Krisztike

Nincs jelen

 

#194 2006-09-14 00:07

Putyurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Krisztike!
Nagyon orulok a sikerednek es annak hogy ezt a zold lotyit hasznalva, labalsz ki a betegsegbol!!! 
A testveremnek is van egy crohn beteg ismerose, mindenkepp ajanlani fogom neki ezt a termeket!  Meg a weboldaladat, ha jol tudom: www.innerlightinc.com - javits ki ha nem ez!

Ha vannak ujabb sikereid, kerlek ird le, mert fontos, hogy minden crohn beteghez eljusson az info!
Udv: Putyurka

Nincs jelen

 

#195 2006-09-14 00:17

Putyurka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Sus!

Azt javaslom neked olvasd el azokat, amiket Krisztike irt, mert tenyleg fantasztikusak, es utana neztem a neten, es tenyleg meggondolando a termek fogyasztasa!
Nekem egy ismerosom szenved ebbe a betegsegbe, es neki is mar ajanlottam, meg nem kezdte el inni a termeket, de majd irok, ha lesz belole nyeresege (remelem a heten elkezdi inni) szoval, szerintem vedd fel a Krisztikevel a kapcsolatot!
Udv: Putyur

Nincs jelen

 

#196 2006-10-19 21:43

balogjano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

SZIA
AZT HISZEM TUDOK SEGÍTENI A GYÖTRELMEIDEN A GYÓGYSZEREIDEN KÍVÛL.
AZ A TERMÉK AMIT FORGALMAZOK SZERINTEM TUD ABBAN SEGÍTENI,HOGY A GYÓGYSZEREK TÜNETEIT ÉS A BETEGSÉGEDET CSILLAPÍTSA.
HA EZT A CIKKET ELOLVASOD SZERINTEM TALÁSZ BENNE OLYAN INFORMÁCIÓT AMI MIATT EZT A TERMÉKET HASZNÁLNI FOGOD.
FLAVONMAX+PLUS
BÕVEBB INFO:www.flavonmax.hu
REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI HA KIPRÓBÁLOD AKKOR ÍRJ EGY EMAILT VAGY HÍVJ FEL A 06707030128

NAGYON SOK EGÉSZSÉGET KÍVÁN :
BALOG JÁNOS

ÍME A CIKK
A Crohn-betegség és az antioxidánsok
IHN magyar kiadás 2003;12(4) International Health News, TORONTO, KANADA

A University of Toronto-n és a Toronto General Hospitalben végzett korábbi kutatásokból kiderült, hogy a Crohn-betegségben szenvedõk megnövekedett oxidatív stressznek vannak kitéve, és alacsonyabb az antioxidáns-szintjük, mint az egészséges kontrollszemélyeké. Ezzel a korábbi munkával foglalkozó kutatók most azt jelentették, hogy a C és E-vitamin szedése jelentõsen csökkenti az oxidatív stressz szintjét, és lényegesen megemeli az antioxidáns szintjét az ilyen betegeknél. A klinikai kísérletben 57 CD-beteg vett részt . A betegeket véletlenszerûen osztották két csoportba, az egyik placebót kapott, a másik napi 800 IU E-vitamint plusz 1000 mg C-vitamint 4 héten át. A kezelési idõszak végén minden résztvevõnek megmérték az antioxidáns szintjét, valamint megállapították az oxidatív stressz mértékét. Az oxidatív stresszt a lélegzet pentán és etántartalmából, a plazma lipidperoxidból valamint az F2-izoprosztánszintból állapították meg. A résztvevõk hét napon keresztül feljegyezték az étrendjüket is. Négy hét elteltével a C-vitamin átlagos szintje 90 mikromol/l volt a vitamint kapó csoportban, szemben a placebo-csoportnál mért mindössze 57 mikromol/l-rel. A többi mért érték szignifikánsan alacsonyabb volt a vitamincsoportban a négy hét után. A kutatók arra a megállapításra jutottak, hogy a C és E-vitamin igen hatásosan növeli az antioxidánsok vérbeli szintjét, és jelentosen csökkenti a Crohn-betegek oxidatív stresszét.

Nincs jelen

 

#197 2006-10-20 07:14

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hello Jani

Megkérhetnélek hogy ennek a Kanadai kutatásnak az eredeti közleményének az eredeti  linkjét is beirnád ide már a múlkor is kerestem de ugylátszik béna vagyok mert nem találom.
Vagy nincs is ilyen?

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#198 2006-10-21 03:34

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Valahol valaki elorebb kerdezett az Oxitarmrol. Sajat tapasztalat. Amikor rosszul vagyok, 8 db sem hajt meg, amikor meg jol, akkor mar negytol is sokat setalok. De a gyomorfajasomat mindig remekul elmulasztja.

Nincs jelen

 

#199 2006-10-21 20:52

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

uhh akkor nekem is olyan kene...gyomorfajas... :o :o waaaa..... :(

Nincs jelen

 

#200 2006-10-22 02:59

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

dori nagyon becsüllek hogy ilyen jókedvû és optimista vagy. tanulhatnék néha tõled .....

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB