#501 2009-01-19 09:54

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Betegtársaim: kérlek Benneteket olvassátok el a Magyar Közlöny 2007. évi 86. számában megjelent
                                                    2007. évi LXXXIV sz. törvényt
a rehabilitációs járadékról.
A Googlban lehet kiskeresni.
Ez a törvény segít eltájékozódni, hogy mit is választhatunk, rehabjáradékot, vagy rokkantsági nyugdíjat. És mik a felételek.
Amennyiben kérdés van, állok rendelkezésetekre.

Szeretettel öllelek Benneteket                                                                               Györgyina

Nincs jelen

 

#502 2009-01-19 12:04

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina,hogy lehet megnyitni ezt az oldalt? Megtalaltam a tartalomjegyzékben de hogyan tovább?

Nincs jelen

 

#503 2009-01-19 12:09

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sikerült,elolvastam,de ez a szöveg magas nekem..teljesen bekattanok ezektõl a megfogalmazásoktól:(

Nincs jelen

 

#504 2009-01-19 12:43

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves norika!

A Googl-ba beírod azt a jogszabály számot, amit középre kíírtam. Kérdezi, milyen jogszabály? törvény, rendelet, utasítás. Kiválasztod: törvény. Kérdezi: hányadik évi: 2007. évi. Hányadik törvény: LXXXIV. Ha ezeket beírod a megfelelõ kérdéshez, akkor megnyílik a lap.

A Googl-ba elõször azt kell beírni, hogy Magyar Közlöny 2007. évi 86. szám. Ezuátn, amit fent leírtam.

Remélem jobban vagy, vigyázz magadra ölellek                                      Györgyina

Nincs jelen

 

#505 2009-01-19 13:41

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ui: Googl-ba TÖRVÉNYTÁR.

Nincs jelen

 

#506 2009-01-19 13:49

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Szuszidi, azt hogy érted, hogy mehetsz a bizottság elé februárban? A rendes felülvizsgálati idõ elõtt rendeltek be? Nekem majd csak 2010-ben kellene mennem hozzájuk, lehet, behívnak hamarabb?
Köszi
Ági

Nincs jelen

 

#507 2009-01-19 17:56

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Csak az lenne a kérdésem hogy vajon mi crohn-betegek rehailitálhatóak vagyunk?
Mert szerintem nem.

vugi

Nincs jelen

 

#508 2009-01-19 18:56

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Jogszabálykeresõnek javasolnám a magyarország.hu jogszabálykeresõjét. Ott mindig az aktuálisan érvényben lévõ rendelkezések olvashatók. Illetve ezekrõl a témákról is lehet emberi nyelven olvasni az oldalon, de csak nagy vonalakban. Például itt.

Nincs jelen

 

#509 2009-01-20 12:48

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Betegtársaim: kísérletet teszek, hogy a fent leírt jogszabályt egyszerû nyelvre fordítsam, ami azzal jár, hogy nem lesz pontos, szakszerû, de talán érthetõbb.

Hoztak egy törvényt, hogy a rokkantsági nyugdíjasokat felül kell vizsgálni, az eddigiekkel ellentétben nem azt vizsgálják, hogy mennyi a munkaképesség csökkenése, hanem azt, hogy a megmaradt képességével milyen rehabilitációs munkát tud végzeni.

Rehabilitációs munkát kell felajánlani: az 50-79 % közötti rokkantanknak. Aki nincs 10 évvel az öregségi nyugdíkorthatár elõtt - 62 év -, az köteles ezt a járadékot elfogadni.

A járadék összege magasabb, mint a rokkantsági nyugdíj összege, de csak 3 évig adható. Hogy a három év eltelte után mi lesz, arról a jogszabály nem rendelkezik.

A rehabitilándót szükség esetén továbbképzik, betanítják. Szerintem ez olyan lehet, mint a munkanélküli járadéknál a képzési segély.

Sajnos azt tapasztalom, hogy fiatal Betegtársainkat esetlegesen a határidõ elõtt is behívják felülvizsgálatra.

Véleményem szerint, akit rehabilitációs járadékra köteleznek, és nem tudja ellátni azt a munkát, amit felajánlanak, vagy fel sem ajánlanak semmit, kérjen állapotrosszabbbodás miatt soron kívüli vizsgálatot. Nem látom biztosítottnak, hogy lesz elég rehab munkakör és ha lesz is, nem biztos, hogy az adott ember azt elbírja látni.

Nincs jelen

 

#510 2009-01-20 12:58

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A rehabilitációra kényszeritettnek megállapodást kell kötni a Nyugdíjbiztosítási Igazgatósággal, hogy hajlandó együttmüködni, elfogadni az átképzést, ami egyébként ingyenes, rendszeresen jelentkezni, önmaga állást keresni.
Ez nagyon hajadzik a munkanélküli járadék folyósításának feltételeire.
A törvény lehetõséget ad arra, hogy 10 napon belül jelezze az érintett, hogy egészségi állapotában rosszabbodás állt be, munkát végezni nem tud.
Hát véleményem szerint ez a veleje a rendeletnek.
Aki most 52 éves férfi vagy nõ, az nem köteles elfogadni a rehab.járadékot, ragaszkodhat a rokkantsági nyugdíjhoz, amit én melegen javasolnék is.

Felhívom figyelmeteket, hogy a Nyugdíjfolyósitótól kapott igazolással együtt kézbesitett tájékoztatót alaposan olvassátok el, sok érdekes információt tartalmaz.

Többek közt felhívnám a figyelmeteket arra, hogy a januári 3,1 % nyugdijemelést nem követi a novemberi korrekció. Így jött volna ki a 4,1 % emelés, amirõl korábban írtam. Ezt eltörölték, pillanatnyilag.

Szuszidi: megbántatottalak, hogy nem írsz? Várom leveled.

Hát ennyit tudtam zanzásitva leírni, de akit a részletek érdekelnek, tudjátok.


Szeretettel öllelek Benneteket betegtársatok                                                               Györgyina

Nincs jelen

 

#511 2009-01-20 14:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyi!
Aranyos vagy, hogy segítetted értelmezni a fenti jogszabályt. Köszönjük szépen!
Puszi!

Nincs jelen

 

#512 2009-01-20 14:45

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Így már sokkal érthetõbb!!!! Györgyina,te vagy a mi fülünk-szemünk a jogi szüvegek útvesztõjében..:)

Különben most ha belegondolok,átadtuk a paírokat,feb.folyamán megyek a bizottság elé,azt mondták küldik hogy pontosan mikor is,de ha megkapom a rokkantságit,milyen rehb.munkát javasolnak nekem mint közgazdásznak,aki kerekes székbe van kényszerítve, engem mire tanít be?
Ez nem minden esetbe megoldható szerintem, vagy csak én gondolom rosszul.

Nincs jelen

 

#513 2009-01-20 14:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Betanítanak, hogy kell sokat, jót és eredményesen enni. Valamint megtanítanak arra, hogyan lehetünk újra egészségesek! :)

Nincs jelen

 

#514 2009-01-20 16:19

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szerinted én nem ennék szívesen több féle kaját mint a piritós-rizs-krumpli háromszög?
Kétlem,hogy õk erre gondoltak volna..sajnos.

Nincs jelen

 

#515 2009-01-20 20:10

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én, Márthuska és Norikám! Köszönöm szép szavaitokat, bárcsak egyszer valami jó hírt is irhatnék. De biztosaneljön ennek is a napja.
Norikám: ha olyan állapotban vagy sajnos, hogy munkavégzésre alkalmatlan vagy és a Te végzettségednél már amúgy sem lehet "továbbképezni",ne aggódj, ezt minden normális ember figyelembe veszi. Szerintem, ha olyan rossz állapotban vagy a 75 %-nál magasabb lesz a munkaképesség csökkenésed és rád a fent írtak akkor eleve nem alkalmazhatóak. De én remélem angyalom, hogy jobban leszel és a szép hivatásodat gyakorolni tudod.

Sziasztok Lányok                                                                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#516 2009-01-20 20:34

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina, én is kérnék pici segítséget. Ha elköltözöm, akkor elég, ha a lakcímváltozást a Nyugdíjfolyósítónak bejelentem, vagy be kell jelenteni a Nyugdíjbiztosítónak is? Azért kérdezem, mert csak a Nyugdíjfolyósítónak jelentettem be a változást, és tartok attól, ha a Nyugdíjbiztosító küld valami papírt a felülvizsgálattal kapcsolatban, akkor azt nem kapom meg.
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#517 2009-01-21 10:17

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Ági boldog névnapot kívánok Neked.
A Nyugdiíjbiztosítónál is érdemes bejelenteni, bár elvileg a NYUFIG átadja a változást, de ebben nem érdemes bízni. Menj és intézd el magad vagy tértivevényes levélben add fel.

Mégegyszer sok boldogságot Neked                                                                   Györgyina

Nincs jelen

 

#518 2009-01-21 11:01

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot, és a segítségedet.
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#519 2009-01-21 11:17

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ágikám, szívbõl jött.

Tamara: írj a ggagi77_kukac_gmail.com emil címemre. A citromailre nem minden jön be és nem minden üzenet megy el.

Elfelejtettem a nevét, aki tegnap este a cheten volt és segítséget kért. Jelentkezzen itt.

Nincs jelen

 

#520 2009-01-21 11:34

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Jótündérnek ment egy mail!

Nincs jelen

 

#521 2009-01-22 06:21

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága Tamara, ha le nem veszed ezt a képet a neved mellõl elõveszem a fakanalat és fõbe lövöm magam. Állatkerti kirándulást júliusra tervezek, akkor majd megnézzük a majomházat is és légyszi gyere, ha tudsz. Akkor kiélheted az állatok iránti szereteted.

És ha Téged "csak a majom érdekel", akkor már a selyemmajom legyen. 

Kedves betegtársam, szeretettel ölellek                                                                   Györgyina

Nincs jelen

 

#522 2009-01-22 10:29

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina drága!
Fakanállal ne is próbálkozz! A majmok nem szeretik.
Na látjátok! Del egyetért velem. Lehet, hogy õ is madárrá fog változni?!

Nincs jelen

 

#523 2009-01-22 12:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Del! Nem jós, de majom! :D

Nincs jelen

 

#524 2009-01-23 17:54

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Képzeljétek,még csak pár napja adtuk be a paírokat de ma már jött is az értesítés hogy feb.5.-én vár a bizottság! Meglepõdtem,azt hittem várni fogok legalább heteket,de nem..

Kérem aki már volt ilyen helyzetbe írja már le,meddig tart egy ilyen minek is nevezzem, mit vigyek magammal,mire számíthatok? Jönnek velem családtagok,mégis kicsit parázok..:(

Nincs jelen

 

#525 2009-01-23 18:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nori!
Mit vigyél magaddal! Elsõ lépés szedd össze az összes leleted orvosi papírod és ballagj el a házi dokidhoz! Csinálja meg a leszázalékoláshoz szükséges papírt, ha mész a bizottság színe elé akkor azok a leletek papírok legyenek egy mappába berakva ami alapján a házi dokid megcsinálta a papírt mert bele szoktak lesni.
Pontos idõre mész így 5-10 perc csuszás bele van kalkulálva de te legyél ott 20 perccel a kiírt idõ pont elõtt. Fél óránál nem tart tovább a procedúra amire fel kell készülni az az hogy általában azt kérik hogy egy szál bugyogó és cici fixig vetkõzzön le az ember lánya. (fia) A családtag kint megvár jó ha megy veled kísérõ mert látják és ráfoghatod hogy azért ment veled mert félsz közlekedni! Mire számíthatsz nem nagyón közlékenyek én eddig 3 szor voltam és mint a seregben a vezénylõ tisztek, kiégett fõorvosok(nök) nem szokták megmondani mit ítéltek de van kivétel is (bár én eddig nem velük futottam össze). Na mindegy nem kell parázni azért nem eszik meg az embert csak kóstolgatják!
Sok sikert!

Nincs jelen

 

#526 2009-01-23 18:32

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kössz,
minden papír készen van,avval nincs gond,a családtag nem jöhet be velem? Mert gyorsabban le tudnék vetkõzni segítséggel kerekes székben ülve..nem fogok nekik pattogni,az biztos.

Nincs jelen

 

#527 2009-01-23 18:40

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nori nem tudom orvosa válogatja lehet hogy öltözni vetkõztetni bemehet de ennyi majd kiderül ha ott lesztek.

Nincs jelen

 

#528 2009-01-23 20:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Deluigi elbírná viselni a májad mi a vetkõztetést és öltöztetést! :D:D:D Hát errõl is lecsúszol! :D

Nincs jelen

 

#529 2009-01-24 05:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ha jóindulatból az más! :D:D:D

Nincs jelen

 

#530 2009-01-24 08:29

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága Norikám!
Nagyon örülök, hogy ilyen hamar kaptál idõpontot, mert akkor hamarabb lesz jövedelmed. Én sokszor voltam biztosság elõtt és állítom Szuszidi igen pontosan leírta, hogy ott mi megy. Valóban kimustrált katona orvosok vannak ott többségben. Kicstári lópokróc stilussal. Készülj lelkileg, hogy úgy bánnak Veled, mint egy 18 éves fiúval, akit besoroztak. Ha lelkileg erre kész vagy, nem érhet bántódás.
Csak arra válaszolj, amit kérdeznek. Nem szeretik a sok dumát. Viszont mindent mondj el szóban is, ami a bajod, mert nem mindig olvassák végig a leleteid. Én mindig otthon jegyzetet készítettem, hogy mit mondjak arra a kérdésre, hogy mi a baja, mert ott zavarba jöttem és elfelejtettem a felét. Igy összefogottan, normin el tudtam mondani. Ezt ajánlanám Neked is.
Ha túl vagy rajta, megpróbálom megtudni, hogy mi lett az eredmény. Ez nem biztos, hogy sikerül., de megpróbálom majd. Ott ugyanis semmit nem mondanak. 30 nap az értesítési határidõ, amit be is tartanak, mert elõbb azokat értesítik, akik kiirásra kerülnek.  Tehát minél késõbb jön a levél annál jobb. Ettõl azért van eltérés, de nekem ez a tapasztalatom.
A tolószékbõl magadtól ki ne szállj. Vagy a hozzátartozód, vagy valaki más segítsen.
Ha bemész a Vajda Péter utcába a rendelõbe a bejáratnál kell jelentkezni és regisztrálnak. Már ott egy mísz csaj mondja meg melyik rendelõbe kell menned, Fel se vedd, ez a csaj ilyen. Belefásult. Lift van, ha emeletre kell menned. Én az utolsó alkalommal 2 órát vártam a kiirt idõhöz képest.  De voltam úgy is, mint Szuszidi írja, hogy pontosan behívztak. Vagy igy-vagy úgy légy türelmes, ezen semmi nem múlik.
És panaszkodj, panaszkodj. Ne légy szerény, ez nem az a hely. És ha goromba az orvos - ami sajnos elõfordulhat - Te légy különb, légy vele nagyon kedves, mutasd meg ki a különb.

Hát ennyit nagyjából. Sok sikert angyalom. Gondolok mindig Rád szeretettel                   Györgyina

Nincs jelen

 

#531 2009-01-24 08:31

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Szuszidi!
Most már teljesen zavarban vagyok. Te írtad nekem az emilt? És ha Te írtad, miért nem válaszolsz arra, amit én írtam. Megbántottalak? Vagy nem is Te voltál? Nehezen tájékozódom még a Betegtársaim között. A jelszó nevek engem még megtévesztenek.
Ha még is Te írtál, kérlek jelezd nekem mi van?

Szeretettel ölel                                                                                         Györgyina

Nincs jelen

 

#532 2009-01-24 09:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina bocsi majd írok, van csomó kérdés, csak nem vettetem még papira õket !!! Bocsi!

Nincs jelen

 

#533 2009-01-24 11:31

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szuszidi: pusz.



                                                                                                             Györgyina

Nincs jelen

 

#534 2009-01-24 15:15

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Aranyos vagy Tündérünk,sok tanáccsal elláttál,megfogadom,lejegyzetelem mert velem is elõfordul mikor ilyen morcos torzonborzok elõtt vagyok,hogy megszeppenek és elmaradnak a fontos mondatok!

Békés megyében van ismeredségi köröd? Én ott megyek bizottság elé,ott suliztam,éltem még nem keveredtem Belgrádba egyetemre.

Szerintem elküldik idõben az értesítést is,mert mondom,pár napon belül jött az idõpont is,szóval gondolom nincs annyi melójuk mint pl.a fõvárosiaknak vagy ilyenre tippelek,talán ezért a gyorsabb ügyintézés.Bár novemberben átadtuk a közgyógyra a kérelmet és azóta a kutya nem ugatott meg,mikor érdeklõdtünk,azt mondták várjunk,majd küldik postán az értesítõt..hát várunk,pedig az szokott gyorsabban menni,nem a rokkantsági intézése..ahogy tudom.

Nincs jelen

 

#535 2009-01-24 15:19

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sziasztok! Ehhez az egész rokkantosdihz még annyit hozzátennék hogy én 2 hete voltam felülvizsgálaton(Gyõrben) s a fõdokinõ kerek perec megmondta hogy nagyon megszigorították a rokkantosítást tavaly óta, s az ilyen fiataloknál meg még jobban! S miután végeztem azt monták hogy maradjak mert egy munkaügyi fõelõadó akar velem beszélni, illetve mindenkivel aki felülvuzsgálaton volt ott! Aztán beszélt is, vagyis próbált rábeszélni hogy bemehetnék a munkaügyi kirendeltségre meg stb stb...kérdezgette hogy mibõl élek, meg mit csinálok. De a tanácsom hogy nehogy olyat mondjon az ember hogy egy kicsit is tud melózni mert akkor hamar kitalálják hogy nem jár a roki aztán lehet gályázni! Én is elõadtam a nagy halált ami mondjuk nem is volt hazugság, s most várom az eredményt....

Nincs jelen

 

#536 2009-01-24 15:22

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Egyébként minden úgy történt ahogy Szuszidi is leírta, csak még megkérdezte a fõdokinõ hogy "maga mindíg ilyen sovány volt?" s mondom neki igen, erre kérdi hány kila vagyok? mondom tegnap este 54 voltam s erre ráállított a mérlegükre mert ugye az a mérvadó, hát nem 2 kilóval kevesebbet mutatott az a fránya szerkezet? :D :D  de az jólesett hogy lefiatalozott :D :D

Nincs jelen

 

#537 2009-01-24 15:31

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomekk,
nekem leadhat bármilyen szöveget,ha tényleg nem tudok kiszállni a kerekes székbõl csak kapaszkodva hogy elbénázzak a wc-ig nem sok féle meló van kínálatban akármennyire is akarom.
A másik,elég hülyén venné ki magát ha tõlem megkérdezné,hogy mindig ilyen gebe volta-e,mert talán Szomáliba megszokott a 32 kiló átlag,nem?:)
Sajnos voltam már dupla ennyi is..vigyek családi fotót bizonyítéknak?:)

Nincs jelen

 

#538 2009-01-24 15:37

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem kell elhiszem, én is jártam már 60 felett is :D  Egyébként még egy kis adalék, a múltkor mikor ott voltam történt az hogy volt ott egy középkorú hölgy, s ott volt a 70 valahány éves anyja meg a 30 valahány éves lány, s a hölgy nem tudott egyedül vetkõzni, s csak az anyját engedték be vele, a lányát nem!! csak pislogott mindenki mint a pocok a lisztben  vagy 20 ember....

Nincs jelen

 

#539 2009-01-24 17:21

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Nóri, hogy azért legyen valami pozitívum is a dologban, én a Vajda Péterbe járok felülvizsgálatra a Romhányi doktorhoz , aki egy nagyon jóindulatú, kedves, szerény és abszolút pozitív hozzáállású bácsika. Viszont rólam a cicifixet is mindig levarázsolják ( lehet hogy ezért olyan kedves :D ? )...majd nagyon drukkolok, hogy hozzá kerülj. Mondjuk nekem a legutolsó felülvizsgálat elõtt a gasztrósom írt egy papírt a bizottságos doktorbácsinak, amiben részletesen leírta az egész betegséget, meg a betegállományokat, meg mindent, és a végére odaírta, hogy mivel ez a betegség nem gyógyítható és kiszámíthatatlan, ezért javasolja a leszázalékolás folytatását ( ezt hülyén fogalmaztam, de ez volt a lényeg ). Ezután meg is kaptam a pozitív határozatot, annak ellenére, hogy akkor éppen tünetmentes voltam, jó testsúllyal és jól éreztem magam. Mondjuk az is igaz, hogy én 50 %-os vagyok, és mellette rendesen dolgozom. Lehet, ha emelést kérnék, rögtön kiutálnának...Szóval csak semmi para...ha mégsem jön össze elsõre - amit kétlek - még mindig lehet fellebbezni. De ezen majd akkor gondolkodjunk, mostantól pedig tessék nagynak, erõsnek bátornak és fõleg POZITÍVNAK lenni!
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#540 2009-01-24 17:50

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Na hogy megnyugodjanak a lányok !
Rólam nem kell levarázsolni a cici fixet!
Megyek február 11 én én is a bizottság elé. Ki tudja mi lesz majd meglátjuk nekem most 54% om van! Kiváncsi leszek mit hozunk ki!
Ági hogy hogy rendesen dolgozol? (csak nem fekete péter? ) :)
Igazad van pozitív az lényeges!

Nincs jelen

 

#541 2009-01-24 18:26

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem, kedves Szuszidi, az 50 % mellett lehet dolgozni teljes munkaidõben. Nekem legalábbis ezt mondták, és én dolgozom is. Illetve csak dolgoztam, mert a tervek szerint a záró után nem megyek vissza az osztályra dolgozni, keresek egy kevésbé stresszes munkát. Illetve úgy néz ki, hogy már találtam is, csak túl kell lennem a zárón.
Amúgy pedig szerintem meglephetnéd a bizottságot és a kedvükért felvehetnél egy cicifixet :D..csak hogy legyen mit varázsolniuk ( vingardium leviosa, és a cicifix huss!! és már le is reppent :) )
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#542 2009-01-24 19:08

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nincs is mit belegyömöszölni a cicfixbe:)

Nincs jelen

 

#543 2009-01-24 21:48

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hát éppen ez lenne a meglepi!!!:)

Nincs jelen

 

#544 2009-01-25 05:57

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Norikám: én igazán nem akartalak elrettenteni, de jobb, ha felkészülsz a rosszra és akkor boldog mosollyal jössz haza, ha egy kicsit is jobb lesz. Én Békés megyében nem vagyok ismerõs, csak Budapesten. Nem tudtam, hogy oda mész. Ismét egy bakim. Arany kis madaram, vigyázz addig is Magadra.
Ági: hát ahogy a képen a motoron ülsz, esküszöm senki nem mondaná meg, hogy akár csak a hajad szála is fáj. Nekem ez a kép azt sugallja, hogy "belevaló" leányzó vagy. Öröm látni Téged.
Szuszidi: ha nagyot akarsz villantani, vedd le a bizottság elõtt a cicfixet, garantáltan rokkantnak nyilvánítanak. És végsõsoron nem mindegy, hogy milyen alapon? Drukkolok Neked, egy kalappal.

Nincs jelen

 

#545 2009-01-25 06:28

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Jó tündérünk! (alias Óvónénink)
Nincs mit villantanom! De nem is akarok amúgy is bolond vagyok :). De én legalább bevallom :). Már magában ez is egy lépés a gyógyuláshoz. Nem mindegy milyen alapon igazad van! Nagy igazság. Köszi de én inkább egy cilinderrel kérek ami meg van tömve 20 000-es pénz kötegekkel! Persze mellé a szerencse jöhet mégpedig csõstül a baj helyet! :) Lecseréljük.
Szuszi Puszi mindenkinek! :D

Szerkesztette: Szuszidi (2009-01-25 06:28)

Nincs jelen

 

#546 2009-01-25 09:35

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina, nagyon jólesik, amit írtál. A kép ugyan régebben készült, még jóval a sztóma elõtt, amikor viszont még fájt igencsak mindenem, de hamatosan elkészül a másik avatarképem a saját motorommal, immár a mûtét után, amikoris büszkén jelenthetem, hogy SEMMIM SE FÁJ !!! Mondjuk az is igaz, hogy a motoron akkor se fáj semmi, ha fáj valami :)
Szuszidi, csak ügyesen. Mivel ez a Vízöntõ éve és a szerencséé, és én vízöntõ vagyok, küldök Neked is a szerencsémbõl. Tegnap pl. életem legnagyobb lottónyereményét nyertem meg, 1326 forintot. Nyitok is hirtelen egy svájci bankszámlát :D
Szóval ablakot ki, szerencse megy!!
Pusz
Ági

Szerkesztette: Ági (2009-01-25 09:36)

Nincs jelen

 

#547 2009-01-25 09:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ági!
Köszönöm már ide is ért a szerencse! Szerencse hogy ilyen aranyos kedves megértõ csapat vesz körül!
Aranyosak vagytok mind.
Szuszi Puszi mindenkinek! :D

Nincs jelen

 

#548 2009-01-25 11:22

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ágikám, druszám! Nagyon örülök, hogy nem fáj semmid. Ez a legjobb hír, amit irhattál. Jelentem tisztelettel, hogy én is lottó nyertes vagyok. A Te nyereményedhez hasonló összeggel, igy javaslom, ha ez Neked nemprobléma, hogy inkább tõzsdézzük el.
Szuszidi: azt még semírhatom, hogy mit kívánok Neked egy kalappal, mert az illetlen. De szívem minden szeretetével Rád gondolok azon a napon és nagyon drukkolok, hogy a legjobb hírrel gyere vissza. Ami Neked a legjobb. Ha még van kérdésed, kételyed, nyugdotan írd le, ha tudom, mondom, ha nem majd kiderül.
És alig várom a hangfalat, hogy a megbeszélt anyagot átküldhesd Nekem, ami azt hiszem Neked is segít ezekben a nehéz napokban. Ha a szeretet segít, Te gyõzni fogsz.

Szeretettel öllelek Benneteket                                                                  Galgóczi Györgyi Ágnes
                                                                                                                    betegtársatok

Nincs jelen

 

#549 2009-01-25 14:21

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem számítok semmire,se jóra se rosszra,a fehér köpenyesek amúgy se voltak soha a szívem csücske,nem fogok csalódni,mint a hal úgy megyek oda..
Majd mesélek hogy zajlott!

Ági,király ha ilyennagy motor kedvelõ vagy,én is tisztes távolból szeretem õket,mondjuk volt már robogóm 10 évvel ezelõtt,estem is párat..ha lenne pénzem talán egy Harleyra beruháznék..:) kezdjek el én is lottózni?:)

A vízöntõknek tavaly is jó évet jósoltak,nekem a legkeményebb volt,talán az idei jobb lesz..minnél jobban közeleg a szülinapom annál inkább kergülök,azt érzem hogy leszúszok minderõl,nem így képzeltem magam 25-26 évesen.De gondolom ti se..sajnos.

Nincs jelen

 

#550 2009-01-26 18:09

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Norikám: minden nap gondolok Rád. Okos és megfontolt vagy a rokkantsági vizsgálatot illetõen. Igazad van, majd elválik. Addig is jó egészséget kíván szeretõ Betegtársad

                                                                                                                         Györgyina

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB