#551 2009-01-27 15:24

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én egyéni vállalkozóként dolgozom, és bele vagyok kényszerülve hogy tünetes idõszakban is nyomjam a melót (elõbb meg volt a vállalkozás mint a colitis), de évente 1 hónapot azért betegállományban vagyok! Sajnos kis hazánk kormánya le húzza rólam amit le bír, és be kell fizetni akár van 10ft a zsebemben akár nincs! Itt olvasok elõször adókedvezményrõl meg olyan dogokról amik kicsit a segítségünkre vannak! Írnátok néhány ötletet ami kicsit zsebbarát lenne?

Nincs jelen

 

#552 2009-01-27 16:58

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Van könyvelõm persze és meg is kérem hogy nézzen rá erre a dologra, csak némi támpontot kerestem és úgy látom itt elég felkészült emberek vannak a témát illetõen! Köszönöm a választ!

Nincs jelen

 

#553 2009-01-27 18:03

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Pocak!  Van néhány ötletem, amit megosztok Veled és a hasonló sorban tendõdökkel.
Elsõsorban jó lenne, ha állapotod olyan, hogy a rokkantsági nyugdíjat megpróbálni, mert amennyiben sikerül, a terheid nagyon jelenõsen csökkenének és a nyugdíj mellett könnyebben kifizethetnéd az adókat és járulékokat.
Ez természetesen az állapotodtól és az orvosodtól függ. De érdemes egy próbát tenni. Semmi vesztenivalód nincs.
Amennyiben betegállományban vagy, ha az hosszabb idõ is, természetesen mentesülsz a járulékfizetés alól. Tehát egy évben minél hosszabb a betegállomány, annál kevesebb a fizetnivaló.
Hosszútávon még is a rokkantsági nyugdíjat javasolnám. Ebben az esetben nem vagy köteles a minimál bér után is fizetni, még ha egy fillért sem kerestél. Csak annyi után kell fizetned, amennyi a bevételed és az is kedvezményes.

Ha további részletekre vagy kíváncsi tedd fel a kérdéseidet. Ennyit általánosságban.

Szeretettel ölel betegtársad Györgyina

Nincs jelen

 

#554 2009-01-27 18:30

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina, jól mondják a többiek Te tényleg Tündér vagy! Lesz még kérdésem csak össze kell szednem õket, és köszönöm elõre is!

Nincs jelen

 

#555 2009-01-27 19:47

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Pocak: nincs mit.

Nincs jelen

 

#556 2009-01-28 11:29

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina kedves!
Valamilyen igazolásra szükség van az adókedvezmény érvényesítéséhez, jól gondolom? A gasztrón adják ki azt nekem vagy a házidokit zaklassam vele? A leszázalékolást azt olvastam hogy ott kell kezdeni, csak az a baj hogy nálunk körzetidoki váltás volt, és az új doki még nem igazán ismer de majdcsak szót értünk valahogy!

Nincs jelen

 

#557 2009-01-28 11:40

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Pocak! Au adóigazolást a háziorvosodtól kell kérni! Ugyanezen fórum: Nem árt, ha tudjuk alosztály: Egyéb fontos dolgok alfejezetében megtalálsz mindent. A törvényt és az ürlapot is. Azokat vidd el a házidokidnak és a remények szerint ki fogja neked tölteni. Mióta vagy beteg?

Nincs jelen

 

#558 2009-01-28 17:35

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Én!
Köszi infót, be vallom férfiasan hogy még nem bírtam végig olvasni minden hozzászólást! Azért is kérdeztem rá direktbe mert így gyorsabban jön az okosság! Nálam 2005 áprilisában diagnoztizálták a colitist, de már 1 évvel az elõtt is voltak jelek bár akkor aranyérre gyanakodtam, végül is egy ilyen sebészeti beavatkozás után kerültem a gasztróra! Aránylag az elején észre vették! Ha valaki le van százalékolva, attól dolgozhat amennyit bír?

Nincs jelen

 

#559 2009-01-28 18:19

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Pocak! Belinkelem neked a jogszabályt és azt adatlapot, amit a háziorvosodnak kell kitöltenie. Ez az adókedvezményhez van. Ha 2005-tõl írja a háziorvosod ezt a papírt, akkor ha volt akkor és azóta is jövedelmed, akkor egy önellenõrzést kell benyújtanod az APEH felé és visszaigényelni 2005., 2006., 2007. évekre a súlyosan fogyatékosoknak járó adókedvezményt. Ez az összeg minden évben más. A 2008. évit viszont a mostani adóbevallásodban tudod érvényesíteni.
Itt vannak a dolgok!
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c … 000015.SZE
http://www.liszterzekeny.hu/hirek/e107_ … c/szem.doc
Szóval ezeket dugd a háziorvosod orra alá, ha szerencséd van tud róla! Jár a colitisre is!
Most változtak a jogszabályok, hogy ki mennyit dolgozhat rokkant nyugdíj mellett. Errõl azonban sokat nem tudok. Györgyina fog rá válaszolni gondolom!

Nincs jelen

 

#560 2009-01-28 18:28

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Én, megyek neked itallal, köszönöm szépen:)

Nincs jelen

 

#561 2009-01-28 20:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Pocak! Én a Baileys't szeretem csak! Na jó ez csak tréfa! Csináltasd meg a papírt, vedd föl a pénzt és használd okosan!

Nincs jelen

 

#562 2009-01-29 06:22

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Pocak!

Mint elõzõleg írtad, ha dolgozol és van jövedelmed akkor is, ha nincs akkor is meg kell fizetned a minimálbérre esõ közterheket. Ez azt jelenti, hogy elvileg, mint egyéni vállalkozó napi 8 órát, heti 40 órát dolgozol. Azért írom, hogy elvileg, mert az egyéni vállalkozó munkaideje nincs konkrétan meghatározva. Csak a járulékfizetésbõl lehet erre következtetni. Tehát, most teljes munkaidõben dolgozol.
Ha rokkantnyugdijas leszel ez az idõ korlátozva lesz. Mivel a járulékfizetési kötelezettséged sem lesz annyi, mint most, már elõbb írtam errõl, így a munkaidõ is korlátozva lesz.
Ha most elvileg 8 óra után fizeted a járulékot, mert a törvény erre kényszerít, akkor a napi 8 óránál kevesebbnek kell lenni a munkaidõdnek. Ami annyit tesz, hogy 7 óra, 6 óra stb. Csak 8 óra ne legyen.
A bevételed illetõen nincs korlát, mert a korlát a munkabérre vonatkozik. Az egyéni vállalkozó nem munkabért vesz fel, hanem bevétele van. Ha van szegénynek. Tehát itt nem állaítható meg, hogy mennyi az az összeg, ami megfelelne a munkabérnek. Lehetsz veszteséges is. És akkor nincs mihez viszonyítani.
Összegezve: bevételi korlát nincs. Munkaidõ: kevesebb legyen a jelenlegi 8 óránál.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                               Györgyina

Nincs jelen

 

#563 2009-01-29 09:11

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm Györgyina!

Nincs jelen

 

#564 2009-01-31 08:18

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Pocak! nagyon szívesen. A többit a fórumon olvasd.

Nincs jelen

 

#565 2009-02-01 06:44

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én 1992-óta vagyok crohn-colitises beteg (papíron), más betegségekkel fûszerezve. 1995-óta vagyok leszázalékolva, most voltam (30-án) a bizottság elõtt. Idén leszek 42 éves, rehabilitációra küldtek. Eddig 67 %-os csoportba tartoztam, most nem tudom mi lesz velem, semmi munkát nem tudtak ott az intézetben ajánlani, mennem kell a helyi 8-9. kerületi munkaügyi hivatalba. Idén legalább 2 kéz-könyök mûtétem lesz (ezek alagút szindróma miatt), a méhem-petefészkeim is rendetlenkednek, nem beszélve a beleimrõl. A legutóbbi tükrözésnél, ami legalább 10-12 éve volt, átszakadt a belem, sipoly alakult ki. Azóta nem hagyom tükrözni magam. Bõven elég a liszt és tejallergia, fûszermentes étrend, rengeteg gyógyszer. Ha ezek még nem lennének elegek, van még magasvérnyomásom, van még depresszióm, több fóbiám, (a doki szerint). Ezeket én már felfogni sem tudom, õ kérdez én válaszolok.
És mégis, a korom miatt küldtek rehabilitációra.
52 évhez kell közel lenni, hogy ne a kort, hanem a tényleges betegséget nézzék.

Nincs jelen

 

#566 2009-02-01 06:59

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bonnye: megrémülve olvasom mennyi bajod van és még is rehabilitációs járadékra javasoltak. Nézd a jó oldalát. -A korod  miatt akarnak rehabilitálni. Úgy sincs olyan munka, ami az egészségi állapotodnak megfelelne ilyen körülmények között, küldhetnek a munkaügyi központba, vagy a csillagos éghez. Csak annyi a különbség, hogy ott jelentkezned kell, akiadnak majd egy papirt, hogy nincs számodra megfelelõ munka és együttmûködésre kész vagy.
Na az a lényeg, hogy ki ne mond, hogy nem akarom. Csak annyit mondj, hogy nem bÍrom az egészségem miatt. Így elõtt-utóbb rájönnek, hogy képtelen vagy és vissza áll az eredeti helyzet. Addig meg kapod a magasabb összegû rehab járadékot. Kacagd ki õket. Csak még egyszer hangsulyozom: sose mond, hogy nem akarom. Ez a lényeg.
Sajnálom, hogy ilyen beteg vagy és ilyen régen. Nem csoda, hogy már fóbiáid vannak, ha megnyugtat nekem is és szerintem még sokunknak. Egyõbb utóbb ez természetes, ne magadban keresd a hibát.
Drágám, ha valami baj van, elakadsz valamiben, kérlek beszéljük meg, mielõtt lépsz, vagy döntessz. Én itt vagyok.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                      Györgyina

Nincs jelen

 

#567 2009-02-01 07:20

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága Györgyina!

Köszönöm a gyors választ! Ahogy az elõzõekben olvastam, tényleg a mentõangyalkánk vagy! Konkrétan családi okok miatt 1990-tõl nem dolgoztam, (nagymamámmal voltam itthon ápolásin, aztán meg a fiamat kellett így kihordanom). Vele voltam terhes, amikor megállapították a colitist, a többi utána jött.
A bizottság elõtt meresztettem a szemem, amikor a dokinõ mondta, hogy a koromra való tekintettel nem tehet mást, van 3 évem, stb...
Átvitt a foglalkozásügyi hapsihoz, aki egy csomó férfimunkát olvasott fel, majd közölte, hogy mivel nõi nem igazán van, majd a munkaügyi hivatal vesz kezelésbe, egyébként õ belsõ postázóban simán el tud képzelni. Mondtam, hogy az érdekes lesz, mert ha beindul a hasam, csapot-papot ott kell hagyjak, és futnom kell...
A sipolyom miatt meg képtelen vagyok a bélszeleket és a vizes hasmenést visszatartani, úgyhogy ez meg a cikis oldala a dolognak.
A dokim már készít fel a csonkolásra, kikötésre stb.
Ettõl mindenki elkeseredne, de mivel itt a szép nagy fiam, erõs vagyok, és elõtte mindenképpen vigyori.
Én meg õt készítem fel, sokat fõz, szakácsnak tanul, mostanában kezdi felfogni, hogy ez a betegség mivel jár. Nagy nyomás van rajta is. A lányom, aki 23 éves, elkezdte produkálni az én tüneteimet, fél már õ is.
Na, kora reggel regényt írtam, örülök ennek a fórumnak, és ennek a közösségnek.
Jó, hogy van ilyen rendes csapat.

Nincs jelen

 

#568 2009-02-01 07:27

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bonnye: tudsz a chetre jönni? Ha tudsz én oda lépek, gyere.

Nincs jelen

 

#569 2009-02-01 19:35

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!Tudna nekem valaki tanácsot adni?Mégpedig abban az ügyben,hogy január 6.-án voltam bizottságnál,megkaptam a választ.20 éve vagyok kolitis ulcerosás és 14 éve rokkantnyugdíjas.Most visszavonták a rokkantnyugdíjamat mert 5 perc alatt eldöntötték hogy tudok dolgozni,és 50 százalékot adtak.ha tudtok adjatok tanácsot most mit tegyek,nem tudok dolgozni,mert sajnos nem mindíg tudom a székletet visszatartani.Ha fellebbezek nem kapok azt hiszem egy vasat sem,addig mibõl éljek,mibõl váltsam ki a gyógyszereket?Elõre is köszönöm ha tud valaki errõl valamit írni!

Nincs jelen

 

#570 2009-02-01 19:53

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én is Gyõrben voltam bizottságon,velem is beszélt a munkaügyis,kész átverés az egész.Ha elfogadod a rehab járadékot,és nem tudsz dolgozni akkor mi van?Én nembízok benne ,hogyvisszaadják a 67 százalékot.2011 ben kell újra bizottsághoz mennem.Sajnos én is úgy jártam mint valaki írta hogy,elfelejtettem mit mondjak annak a lekezelõ dokinak.20év alatt már sokszor voltam bizottságon,és remeg kezem lábam mire behívnak.és idõt sem hagynak hogy elmond mi a bajod,mert már mást kérdeznek.A rehebb járadék 3 évig van,és utána mi lesz?Elég sok betegségem lett a 20 év alatt,nem érdekli õket semmi,meg sem hallják mi a bajom a bizottságon,ez felhábotító.A leprásokkal külömbül bánnak mint mint a beteggel.

Nincs jelen

 

#571 2009-02-01 19:55

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Edith, én csak annyit tudok ehhez hozzáfûzni, hogy én kb. 10 éve vagyok 50 %- os, azóta a betegség mellett dolgozom is, aktív szakban meg betegácsiban vagyok. Az 50 % jelenleg nekem havi 27.000,- froncsit jelent.
Pusz
Ági
Ja, esetleg érdemes fellebbezni és a kezelõorvosaidtól valamiféle igazolást kérni, amelyben alátámasztják azt, hogy valóban nem tudsz dolgozni. Én a legutolsó felülvizsgálatom elõtt kaptam ilyet a gasztrós orvosomtól.

Nincs jelen

 

#572 2009-02-02 10:09

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edit, Ági: semmi pánik, van megoldás. Délután jövök, most Lucihoz megyek. Addig is szép napot Nektek. Van egy bomba ötletem, délután leírom.

Szeretettel ölelek Mindenkit                                                                Györgyina

Ha még hasonlóan járt valaki, írja le ide.

Nincs jelen

 

#573 2009-02-02 10:10

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bonnye: üdvözöllek és este tali.

Nincs jelen

 

#574 2009-02-02 11:52

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bonnye,
nagyon sajnálom hogy ígí jártál,téníleg kiasztaó de bízom bwnnw hogy györgyinának igaza lesz és visszadják..
én most megyek 25  évesen elõször bizottság elé csüt-ön,majd referálok mi is volt..
Kitartás:)

Nincs jelen

 

#575 2009-02-02 12:12

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

SZIA Ági!Köszi hogyírtál,az a helyzet,hogy van mikor úgyérzem tudnék dolgozni,de nem mindíg tudom a székletet visszatartani.Tehát marad a wc és fürdõ közti ingázás.Ezenkívül már depressziós és pánikbeteg is lettem a colitis-bõl kifolyólag.

Nincs jelen

 

#576 2009-02-02 12:18

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina kedves vagy,és örülök,hogy valakivel megoszthatom a kinjaimat.Alig várom milyen ötleted van!Nagyon kétségbe vagyok esve,hogy mit tegyek.Puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#577 2009-02-02 13:13

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith,
nincs jogász ismerõsöd aki tudna tanácsot adni?

Sajnálom,hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak..a bizottság 5 perc alatt kirakott,nem kérdeztek,nem mondhattál semmit?
Volt papírod a háziorvostól,gasztróstól,hogy õk téged nem javasolnak rendes munkár a bajod miatt?
Ledöbbentõ,hogy ilyeneken sporolni akarnak aki meg 50 000 ft-ért egészségesen megvette pár éve a rokkantságit teljes munkaidõt melózik,nincs is baja,be se hívják..vagy még csak nem kerültek sorba?:(

Nincs jelen

 

#578 2009-02-02 13:41

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia nori!volt papírom a gasztróstól is a dili dokitól is egyik sem írta hogy jól vagyok.a háziorvos azt írta,hogy nem rehabilitálható,fizikai megterhelése minimális.A gasztrós annyit írt,hogy állapota a kezelések folytatásával tartható,idõnként fellngol emelett is a colitis.Tudok néhány emberkét aki elmondta nem személyesen nekem,hogy sokba került neki a leszázalékolás,de õt/õket/egyszerre véglegesíteték.így már nem kell nekik bizottsághoz menni.Sajnos nincs jogász akit ismernék.Mondta a dokinõ a bizottságon,hogy elbeszélget velem is majd egy nõ a munkaügyi központból.én ekkor már rosszat sejtettem.Mondtam is itthon,hogybiztos kiírnak melózni.Nem féltem sosem a munkától.20 évig dolgoztam egy kisáruházban,nagyon nehéz fizikai melót,mert akkor még nem volt így modernizálva,kézben hordtuk az 50kg-os rizst stb.NEM tudom most tanácstalan vagyok,hogy mit tegyek.

Nincs jelen

 

#579 2009-02-02 14:41

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Edit és más betegtársaim, akik hasonló cipõben járnak!

Mivel egyre több az Edittéhez hasonló eset és tartok tõle, hogy az idõvel még több lesz, az az ötletem támadt, hogy itt gyûjtsük össze a hasonló helyzetben került betegtársainkat. Kérem, aki ilyen vagy hasonló helyzetbe kerül vagy került írjon ide.
Ötletem a következõ: nekem van a Parlamentbe a civil szerveztek irodájához belépõm a Jogvédõ Liga tagjaként. Gyûjtsük össze az eseteket és írjunk peticiót, hogy a törvénybõl a mi betegségünket, mint kivételt vegyék ki.

Kérem az elgondolásomra a választokat, ha jó, ha rossz. Nyugdotan meg lehet írni a véleményeteket, engem nem sért, mert ez nem személyes ügyem. Várom válaszotokat, hogy segíthesek.

Szeretettel ölel Benneteket                                                                             Györgyina

Nincs jelen

 

#580 2009-02-02 16:28

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina!
Nagyon jó ötlet részemrõl támogatni tudom. Jó lenne ha sikerülne a betegségünket kivenni de sajna nem sok reményt fûzõk az ügyhöz. Képesek statisztikailag kimutatni, hogy rokkant nyugdíj mellett milyen sok crohn és colitiszes beteg dolgozik (és jön a válasz hisz így is úgy is dolgoztok akkor mi a problémátok?) Valahol mi is elszúrjuk és nem vesznek bennünket komolyan. Lehet, hogy az elkeseredés beszél belõlem de bízom benne érhet kellemes meglepetés.

Nincs jelen

 

#581 2009-02-02 16:59

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves virágom: Te reálisan látod a helyzetet, de valamit tenni kell. És NEKÜNK, mert értünk nem tesz senki semmit. Na mond, mit veszthetünk, de mennyit nyerhetünk?

Szeretettel ölel                                                                                                 Györgyina

Nincs jelen

 

#582 2009-02-02 17:23

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina! Tökéletesen igazad van. Tenni kell az ügy érdekében, nekünk betegeknek kell összefogni. Én jelenleg rokkantnyugdíjas vagyok, és remélem az is maradok! El tudom képzelni, hogy milyen lehetetlen helyzetbe kerültek azok a Betegtársak, akiknek elvették  a rokkantsági nyugdíját, munkát vállalni pedig nem tudnak, mert az egészségi állapotuk nem engedi. Nem is értem, hogy miért kell állandóan bizonygatni egy gyulladásos bélbetegnek, hogy ez a betegség milyen sokat tud rontani az életminõségen. Aki végigolvassa itt a történeteket, az láthatja, hogy a tünetmentes idõszakok mennyire ritkák, sok Betegtárs ezt nem is ismeri. A betegség pedig állandóan lesben áll, és újra és újra képes támadni, azoknál is, akik még viszonylag szerencsésebbek.

Szerkesztette: Marthuska (2009-02-02 17:25)

Nincs jelen

 

#583 2009-02-02 18:03

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm Mártuska, hogy Te is megszólaltál. Sajnos igazad van, senkit nem érdekel, hogy mi hogyan érezzük magunkat, nem olvassák a fórumot, adabszordum azt sem tudják, hogy létezünk. Ezen kellene változtatni közösen.
Csak egy figyelem felhívásra gondolok elsõ lépésben. Fel kell tárni, hogy milyen helyzetben vagyunk és ha ez már tudatosul az illetékesek fejében, jöhet a következõ lépés, tegyenek valamit az érdekünkben.

Mégegyszer köszönöm                                                                               Györgyina

Nincs jelen

 

#584 2009-02-02 18:06

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Györgyina, támogatom az ötleted. Én is leszázalékolt vagyok, kb. 1,5 éve. Mivel én tanítottam, ezt nem tudom csinálni, hogy rohangáljak ki az osztályból 5 percenként? EGyszer még csak-csak valami ürüggyel, de fenéken rúgnak ha felügyelet nélkül hagyom az osztályt. Na mindegy.
Nekem viszont poz. tapasztalatom vana bizottságról, bár a hölgyemény elég mogorva volt, végigolvasott minden papírt, kérdezgetett, megvizsgált (nori kb. 3-4 percig kellett levetkozve lennem), és annyit kérdezett: "Mondja meg, ennyi bajjal miért csak most jött ide?"
MOndtam neki, hogy mert ez nem volt életcélom, és dolgoztam amíg csak bírtam de most már nem megy.
És ezután "csont nélkül" megadták. De az nem lenne jó ha elvennék majd, mert dolgozni tényleg nem bírok, szóval támogatom az ötletet!
Bocs ha hosszú lettem.
puszi

Nincs jelen

 

#585 2009-02-02 18:18

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm Ágica.


Ölellek                                                         Györgyina

Nincs jelen

 

#586 2009-02-02 18:20

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina imádlak,pedig nem olyan rég ismerlek így a gépen keresztül.Végre van olyan közöttünk,akitõl tanácsot kérhetünk azthiszem írhatom többesszámba.Makszimálisan támogatom az ötletet,vesztenivalónk nincsen.Tudjátok az a baj,hogy egy gyógyíthatatlan betegségbõl,ami nálam 20évre mutat vissza,5 perc alatt eldöntik,hogy elmúlt,meggyógyult a beteg!Igaz Õk nem szenvedik végig a velejáró,megalázó dolgokat,mikor az embernem tud a lakásból kimozdulni,mert a wc-t nem tudja magával vinni.A többirõl nem is beszélve,aki ezt olvassa úgy is tudja mirõl van szó.Puszillak benneteket,és csak jót kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#587 2009-02-02 18:25

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drágáim! remélem észre veszitek, hogy szervezõdünk!
Az én hájammeg ne kenegessétek, mert nincs. De nagyon köszönöm a kedves szavaitokat.


                                                                                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#588 2009-02-02 18:25

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ágica mázlid van a bizottsággal,eddig nekem sem volt különösebb bajom velük a 15 év alatt,de most feldobták a labdát elég rendesen.Szia !

Nincs jelen

 

#589 2009-02-02 19:07

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én is aláírok,támogatok mindent ami a közös érdekeiket szolgálja..ha tudok segíteni így a székbõl,távolból..szóljatok!!!!

Nincs jelen

 

#590 2009-02-02 19:34

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Norikám! hogy írhatsz ilyet, hogy a székbõl, távolról. Igen, Te most székbe ülsz és távol vagy, de Te vagy nekünk a mindennapunk. Nagyon fontos vagy nekem. Nagyon megtiszteltél, hogy csatlakozol. És kijössz a székbõl, remélem mihamarabb. Jó egészséget angyalom, várom a finom ebédet, tudod.

Szeretettel ölellek a távolból                                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#591 2009-02-02 19:53

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Leon: a pesszimista a realista opimista.

Pusz                                                                                  Györgyina

Nincs jelen

 

#592 2009-02-03 00:25

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Elõször is Edith:
"Milyen idõtartamra állapítható meg a rehabilitációs járadék?
A rehabilitációs járadék a rehabilitációhoz szükséges idõtartamra, de legfeljebb három évre állapítható meg.
Ha a rehabilitáció a maximális idõtartam lejártáig sem volt sikeres, akkor a járadékos egészségi állapotától függõen rokkantsági nyugdíjra vagy munkanélküli, szociális ellátásra válhat jogosulttá."


Aztán
Györgyinya: sajnos Én sem látok sok reményt a terved megvalósulására, de legyen. Lehet az MCCBE-nél találnál hozzá szakembereket is. Milyen törvénybõl is akarunk mi kikerülni? Törvényen kívüliek leszünk? :D
Elsõ körben talán a rendszerben lévõ igazságtalanságokat kellene felszámolni, mint a fizetõ vendégeket. Kellene valami felülvizsgálati szerv, aki szúrópróba szerûen átnézne egy-két aktát. Bár azt ír a papírra, amit akar, és a leleteket nem dokumentálják. Érdekes, hogy nekem még sosem ajánlották, hogy vegyem meg a nyugdíjamat.
Az állam ott szorít, ahol tud. Még akkor is, ha ezzel a beteg embereket állítja falhoz. Én az elmúlt 5 évben 2x voltam felülvizsgálaton. 2004-ben a munkaügyi bíróságig mentem, akkor csak azért kaptam 67%-ot, mert a passage nagy fokú szûkületet mutatott (szerencsére tévesen), ami mûtétet helyezett kilátásba. Második alkalommal épp egy éve II. fokig kellett elmennem, akkor is ott volt a papíromon, hogy tárgyalok a sebésszel (ez már élesbe ment). Egy év múlva ismét megyek, és érzékeny búcsút vehetek a 67%-tól. De lehet akkor is rá kellene vezetni a papírra vmi sebészeti dolgot. Ezek szerint ez kell nekik. És amit esetünkben nem vesznek figyelembe, hogy HA tünetmentes vagy, az a jelenlegi élethelyzetedben maradhat csak meg, mert amint változik az életkörülményed, változik a terhelés, és oda a tünetmentesség. Nekem 2004-ben nem volt más választásom, mint hogy elmenjek egy gyárba dolgozni, ahol azért voltak tömegek, amit meg kellett mozdítani, és 4hónap munka után 4 hónap táppénz, majd közös megegyezéssel megszûnt a munkaviszonyom (addigra befejezõdött a munkaügyi bíróságon a per). Persze, ezzel a tünetek nem szûntek. Attól kezdve nem is voltam tünetmentes. Állandó véres széklet, ami nálam nem volt jellemzõ azelõtt, a gyulladás mindig ott volt. Hát ennyit a bizottságról.
Van, aki totál vak, látóidegek elhaltak, és az (akkor még) OOSZI elküldte szemészetre(!). A szemész egybõl megkérdezte, hogy ki az a hülye, aki magát ideküldte? Ja, és kapott 5 évet, hátha egy reggel arra ébred, hogy lát. Ezek után nem tudom, mire számítsunk mi.
Ellenpélda ismerek olyat, aki akkor megy orvoshoz, ha megkapja a behívót, és I. fokon meghosszabbítják a 67%-ot, úgy, hogy kb annyi pénzt visz magával, ami a buszra kell.

Szép gondolat a rehab.járadék, de épp úgy, ahogy eddig a támogatás miatt alkalmaztak rokkant embereket, most a rehab miatt fognak. Ha jól tévedek (valahol mintha olvastam volna), 1 évig köteles foglalkoztatni a munkáltató a rehabost, addig kap támogatást utána. De ennek még utána járok. Ha ez így van, és lejár az 1 év, keres másikat. Semmivel nem leszünk beljebb.
Én minden friss rokkantnak azt mondom, ha csak X évre kapta meg a nyugdíjat, tanuljon olyan szakmát, amit a lehetõ legtovább mûvelni tud betegen is. És akár otthon is végezhet. (pl: legutóbbi felülvizsgálatkor egy anyuka sírt, hogy a fia baleset miatt rokkant le. Mondtam, hogy tanuljon webprogramozást, vagy hasonlót, mert ahhoz az agya, és a keze kell az embernek)
Akármennyire is keményen hangzik, nem alapozhatunk mindig állambácsira.

ezer bocs, ha zavaros, de már késõ van.

Nincs jelen

 

#593 2009-02-03 07:20

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága Judy. Egyáltalán nem zavaros, realista vagy, mint mindig. A Te meglátásaid, véleményed Nekem nagyon sokat számít, ezért kértelek név szerint, hogy írd le azt.
A példád csak megerõsít abban, hogy valamit tenni kell. Nem mindenki fiatal és okos. Vannak köztünk, akik már képtelenek bármilyen munkát elvégezni a betegségük vagy koruk miatt. És nekik is kell valamibõl élni.
A járadék és a nyugdíj között nagyon lényeges a küldönbség a juttatások tekintetében.
Köszönöm véleményed, nagyon megfontolom.

                                                                                                             Györgyina

Nincs jelen

 

#594 2009-02-03 08:09

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina!
Tegnapi irásokat végigolvasva jutott az eszembe, hogy van már kivétel, ami a rehab - leszázalékolásnál van kiírva, és a gümõkór. Õk nemrahabilitálhatók, csak leszázalékolhatók. Olvastam.  Ha sokat kardoskodunk, a crohn-colitis is kivétel lehet. Így, ahogy sokunkkal bánnak a leszázalékoláson, nemhogy biztonságot, de még mélyebb alkalmatlanságot érnek el nálunk. Jó, van a távmunka, de ahhoz is kell iskola, átképzés, és ha valaki nem képes megtanulni mindent, ahogy kell? Sokan nem vagyunk már a tanulókorban, elfelejtõdnek, vagy meg sem maradnak a fejünkben a dolgok,a betegségünkkel, sajnos sok minden együtt jár. Izületi gyulladások, fejfájás, kialvatlanság, stb... Nekem a szememmel is van valami gond, egyre romlik, fénytõl a szélig, szinte minden zavarja, nem tudok ellene semit tenni. Ilyen körülmények között hogy gondolják egyáltalán az átképzést? Onnan a padból is rohangáljunk ki wc-re? Elképzelni sem tudom...Mindenben támogatlak. Puszi

Nincs jelen

 

#595 2009-02-03 08:11

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Voltam este, de nem tudtam bekapcsolódni, valamiért állandóan kilökõdtem, ez miért van?

Nincs jelen

 

#596 2009-02-03 08:20

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves bonnye!
Már vártam, hogy megkerülj, gondoltam, valami baj van. A chet sokszor kilök, kapszkodni kell.
Köszönöm véleményed. Értékes Nekünk és figyelembe vesszük.

Várom jelentkezésed                                                                                 Györgyina

Nincs jelen

 

#597 2009-02-03 10:01

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Judi1981 írta:
"És amit esetünkben nem vesznek figyelembe, hogy HA tünetmentes vagy, az a jelenlegi élethelyzetedben maradhat csak meg, mert amint változik az életkörülményed, változik a terhelés, és oda a tünetmentesség."
Ez pontosan így van, ahogy Judi leírta. Keserves igyekezettel (gyógyszerekkel, amik legtöbbször többet ártanak, mint használnak), diétával, reménytelen hízókúrával szeretnénk elérni magunknak egy kis tünetmentességet, egy kicsit nyugodtabb idõszakot. Ha netán sikerülne is,  és éppen egy ilyen idõszakodban kerülsz a bizottság elé, már munkaképesnek is nyilváníthatnak, hogy ezáltal még pocsékabb állapotba kerülhess, és még nehezebb legyen a gödörbõl kimásznod. Hát ez lenne az ilyen betegek támogatása?!

Nincs jelen

 

#598 2009-02-03 11:11

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Edit! Mindenképpen fellebbez! Addig pedig fordulj az Önkormányzat szociális osztályához, mint ellátatlan, folyamatban lévõ személy. Nem sok, de nincs más megoldás pillanatnyilag. És fordulj az Egészségbiztositási Pénztárhoz gyógyszer segélyért.


szeretettel ölellek                                                                                   Györgyina

Nincs jelen

 

#599 2009-02-03 11:55

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Gyöegyina és mindenki, én is támogatom az ötletet! Edit, remélem nem bántottalak meg, nem azért írtam hogy én dolgozom a betegségem mellett ( bár most a sztóma miatt betegbe vagyok itthon ), hanem csak leírtam a saját helyzetemet. Azt azért hozzá kell tennem,hogy nem minden munkáltató ennyire toleráns, sajna a betegség és most a mûtét miatt én nagyon sokat voltam betegbe, de eddig még nem volt különösebb gond belõle, pedig krónikus rehabon dolgozom, és mint tudjuk, a nõvérhiány...:( De az a véleményem, hogy nem szabad hagyni magad, fellebbezni kell!! Én nagyon drukkolok Neked, hogy sikerüljön!!
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#600 2009-02-03 14:37

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Ági!nem persze.hogy nem sértõdtem meg ,mindenki a saját tapasztalatát tudja megírni.KÖszönöm neked is és Györgyinának is az együttérzést,már léptem is.Ma voltam a nyugdíjfolyósító kirendelt emberénél,és megtudtam egy-két dolgot amivel nem voltam tisztában.Ott helyben meg is írtam a fellebbezést,el is vitte a nõci,és azt mondta hogy ezúgy mûködik,a beadott fellebbezés mellett,küldjem elmég ebben a hónapban a papírokat a rehab járadék miatt.Tehát márc.1-el nem kapom a rokit,de kapom a rehab járadékot,közben behívnak másodfokra,azt mondta kb 1 hónap ha ott is 50%-ot kapok és azt írják hogy nem vagyok rehabilitálható,akkor visszadják a rokit,ha nem sikerül irány a munkaügyi bíróság az sokidõ kb.10 hónap,mert augusztusban nem dolgoznak a bíróságon/szabin vannak/ott meglátjuk mi lesz,de addig állítólag kapom a rehab járadékot.és így nem maradok ellátás nélkül.ennyit sikerült ma megtudnom,leírtam hátha valakinek tanácsot is adtam egyúttal.Puszillak,és Györgyinát is!!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB