#1501 2012-04-12 21:24

Zsepii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
24.-én lesz tükrözésem a Soproni Erzsébet Oktató Kórházban. Elôkészítéshez az Endostar Lavage-t irták a kezelôlapra, míg magát a tükrözést - elvileg, reményeim szerint hatásos - kábításban fogják végezni.
Elôször fognak Sopronban tükrözni, van valakinek a soproniakkal tapasztalata? Az Endostar vényköteles, por vagy folyadék, mennyire hatásos? 3l folyadékot írtak mellé, de, hogy milyen kiszerelésben, s mennyit kell beszereznem, arról semmi infóm nincs. - Holnap emiatt még beszélek a dokival, Dr. Patai fôorvos úrral. Van valakinek hosszútávú tapasztalata vele?
Válaszokat, infókat elôre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#1502 2012-07-27 13:05

gréé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Új vagyok még itt, bár már olvasgattalak Titeket jó ideje. 2009. óta vagyok colis.
Ma volt a második colom, az elsõbõl tanulva, és sem engedtem, hogy bódítás nélkül végezzék el.
Sajnos nem tudták megcsinálni a vizsgálatot, mert hiába kaptam egy ampulla dormicumot, egyszerûen 3 ápoló sem tudott lefogni, annyira ellenkeztem, ordibáltam, hogy hagyjanak békén. Persze, mindenkitõl elnézést kértem, de nem emlékszem semmire ebbõl. Kb 50 cm-t tudtak megnézni, ezért pár hét múlva újra colo, de már altatásban.
Van valakinek hasonló tapasztalata bódítás alatti menekülési kényszerrõl?
Altatásos colonoscopiánál mennyire gyakori, hogy elõtte be kell feküdni?
Elõre is köszönöm a válaszokat!
Szép hétvégét mindenkinek!
gréé

Nincs jelen

 

#1503 2012-07-27 14:13

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia gréé!

Nekem 2011 novemberben volt egy colim , Én is kaptam egy ampullával.
El is aludtam , többször felébredtem a kábítás alatt , arra emlékszem
nagyon fájt lehet , hogy Én is erõsen jajgattam. Ahogy abbahagyták nem fájt.
Már csak kinn a váróban ébredtem fel a végén , arra emlékeztem , hogy
valami nagyon fájt nekem.

Ha legközelebb lesz Én is altatásban kérem, ha lehet.

2012 februárban volt a vastagbél mûtétem 150 cm -bõl maradt 50cm.

Üdv csucsuka

Szerkesztette: csucsuka (2012-07-27 14:16)

Nincs jelen

 

#1504 2012-07-27 17:03

gréé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm csucsuka a gyors választ!
Szerencsére, nekem az elõzõ bódításmentes colóm egész elviselhetõ volt, akkor a szigmabelem volt begyulladva, de fekélyt nem találtak. Mostmár bánom, hogy kértem a bódítást, mert így teljesen elvesztettem az önkontrollom.
Amit meg tudtak nézni, az szerencsére negatív lett, de a doki ragaszkodik egy újabb colóhoz, mert szerinte nem vagyok jól.
Vastagbél rezekciót nyitott hasûri mûtéttel csinálják, vagy laparoszkóppal? Én remélem még sokáig húzhatom mûtét nélkül.
Nem tudod, az altatásos koló is olyan mint egy komoly mûtéti? Kórházi befekvéses, intubálós?

Üdv
gréé

Nincs jelen

 

#1505 2012-07-27 20:26

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia gréé!

Az altatásos vizsgálat nem mûtét, nekem az altatós doki azt mondte, nem is mély alvás csak felületi, de arra jó, hogy tényleg alszol és semmit nem érzel. Aznap mész be, kb fél óra vizsgálat rögtön felkeltenek és kb. 2 óra pihi után hazaengednek. Én csak így vállalom, a bósítást mindig végigordítottam.

Nincs jelen

 

#1506 2012-07-27 21:15

gréé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Gerappa!
Köszönöm a megnyugtató híreket, így már nem félek annyira tõle :)
Ma reggelig abban a tudatban voltam, hogy a bódításban végzett koló jobb, mint tisztán. De max annyi az elõnye, hogy nem emlékszem semmire. Picit meglepett az ambuláns lapon, hogy a beteg kérésére megszakadt a vizsgálat.
Ezek után a doki is azt mondta, hogy mindenképp altatásban lesz az újabb.
Bár sajnos pár hetet várnom kell, mert a dokim szabira megy, másra meg nem bíznám.
Bár nem terveztem be egy hónapra 2 kolót, de túlélem!

Szép estét!
gréé

Nincs jelen

 

#1507 2012-08-23 15:42

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

A hashajtás és a tükrözés napján is be kell venni a Medrolt ?
Ezt az egyet elfelejtettem megkérdezni, visszatelefonáltam, de sajnos a doki már nem volt ott és nemtudtak válaszolni.

Nincs jelen

 

#1508 2012-08-23 15:54

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Medrolt nem szabad abbahagyni még a tükrözés napján is be kell venni az összes gyógyszert egy kis vízzel. Ha nem altatnak, akkor vizet ihatsz nyugodtan.

Nincs jelen

 

#1509 2012-08-27 10:34

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Utána hazajöhetek, úgyhogy nem lesz altatás. Köszi a választ!!

Nincs jelen

 

#1510 2012-08-27 18:14

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Larkin!
Altatás után is hazajöhetsz, csak egy kicsit késõbb... :)

Nincs jelen

 

#1511 2012-08-28 17:53

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Igen, ez igaz :) Mondjuk azthittem csak bent fekvõknél csinálnak alatatást. Bár bódítás után annó estig tovább tisztultam csak felülrõl, majd meglátjuk mikor jutok haza.

Nincs jelen

 

#1512 2012-08-28 20:50

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Larkin,
mi van a "kezedben", nem tudom megállapítani, ne hagyj szenvedni, írd meg légy szíves.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1513 2012-08-28 20:53

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kisnyúl, szerintem

Nincs jelen

 

#1514 2012-08-29 11:44

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Talált, egy kisnyuszi :) Imádom õket.

Nincs jelen

 

#1515 2012-08-29 14:39

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem 1 hete volt altatásos colonoscopiám a Honvéd kórházban. Azért kellett altatás mert egyszer már megpróbáltuk anélkül, de a belemben van egy éles kanyar amit nem sikerült "bevenni" több nekifutásra sem, mivel nagyon fájt, ezért az orvos úgy döntött hogy megismételjük altatásban.

Ugyanabban a kezelõben voltam amiben a sima esetében, csak volt egy altatóorvos és egy õt segítõ nõvér is. Nagyon kedvesek voltak, jó 10 percet beszélgettünk elõtte. Közben rákötöttek az ekg gépre, mértek vérnyomást, stb. Berakták a kézfejembe az infúziót (ez jó szakszerûtlen kifejezés volt, de azért érthetõ remélem), és végül bejött az orvos. Beadták az infúziónál az altatót ami végig csípett a kezemben, és utána felébredtem a vizsgálat végén. Áttámogattak egy ilyen ébresztõhelységbe, ahol már bejöhettek a rokonok. Kb ahogy odaértünk már teljesen ébernek éreztem magam, de ezt követõen eltelt 3,5 óra amíg hazaengedtek nekem nagyjából 1-nek tûnt, szóval valószínûleg nem voltam teljesen magamnál. A nõvérke azt mondta hogy elég sok altató kellett, mivel nagyon fészkelõdtem. Persze én ebbõl semmire sem emlékszem, egyáltalán. Nagyon kellemes volt, és ha nem pusztult el túl sok agysejtem akkor javaslom mindenkinek ezt a módszert. :)

Nincs jelen

 

#1516 2012-09-02 16:34

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Csütörtökön nekem is megvolt a colonoscopiám. Azaz elkezdték, de félbehagyták. A rectum tele spontán vérzésekkel, oedémákkal, egy részen pedig erõsen megtört a bél, így nem merték felvezetni az eszközt a perforáció veszélye miatt. A helyzet változatlan, a vérzés megvan persze, a tanács amivel elláttak,h szedjem tovább a Medrolt. Aztán érdeklõdjek a szövettan felõl. Kicsit még kába voltam, és nem kérdeztem meg,h magától ha emelgetek pl. perforálhat-e( munka közben kell). Gondolom észreveszem úgyis..
A bódítást nagyon klasszul csinálta a nõvérke,hamar elaludtam, nem emlékszem semmire.
Szebb napot
Üdv

Nincs jelen

 

#1517 2012-09-02 18:54

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

lazye

én is 2-éve a honvéd korházba altatásban végeztettem a colonoskopiát,és nekem is,csak pozitiv élményem van vele kapcsolatban,bár elötte nagy volt az izgaom ,amig nem került rám a sor,majd engem colonoskopia után hordágyon vittek vissza a szobába,és átraktak ölbe,és ott kellett 3-4-órát pihennem.sajna én ezt nem tartottam be igy hazáig hánytam.idén pedig kiprobáltam a bóditásban colonoskopát szintén honvéd korházban,de borzalmas volt végig mindent éreztem sajnos.igy én is legközelebb,csak altatásban végeztetem a colonoskopiát.minden jót neked,és forumtársaimnak:)

Nincs jelen

 

#1518 2012-09-17 18:14

Bszeni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Én ma reggel voltam életem elsõ kolonoszkópiáján, és biztatásul leírom az "élményeimet" azoknak, akik az elsõre várnak, és olvasgatják a fórumokat, ne csak negatív tapasztalatokat halljanak (én rettentõen megijedtem a különbözõ helyen olvasott/hallott sztoriktól, nem segített, inkább csak ártott a lelkiállapotomnak)!
Lehet, hogy szerencsés vagyok, mert a rektoszkópiáról is olvastam már azt, hogy szörnyû, és nekem az sem fájt, pedig a rektoszkópiát úgy csinálták, hogy éppen gyulladásban volt, vérzéssel és ott aztán semmit nem kaptam fájdalomcsillapítót. Ami nagyon fontos, hogy a szégyenérzetet el kell "engedni", mert ha befeszül az ember, biztosan rossz tud lenni.
Tehát kolonoszkopia: nekem bódításban csinálták a Péterfyben, és mivel gondolom nem mindegy, mivel bódítanak (ezt kevés embernél láttam leírva), így leírom azt is: 50 mg Dolargan, 5 mg Dorm és 0,5mg Antropin premed volt a "koktélban". Utolsó emlékem, hogy beszúrja a tût a nõvérke, és mondja, hogy most kezdõdik a kábulat, már arra sem emlékszem, hogy kihúzza belõlem a tût, majd a következõ, hogy már adja rám a bugyit, nadrágot. Közben egy-két flash, mintha a monitort láttam volna, de egyébként semmi emlékkép nincs.
Nagyon gyorsan megvolt, 25 perc alatt (férjem szerint), a doki szerint jól viseltem, nem panaszkodtam, hogy fájna, igaz, nagyon gyorsan fel tudta tolni, nem volt elakadás. Utána áttoltak a figyelõbe, ott még félrebeszéltem kicsit, nagyjából 1 óra alatt magamhoz tértem, beszéltünk az orvossal, és további 1 óra múlva már úton voltunk haza. Két hét múlva meglesz a szövettan eredménye.
A nõvérke egyébként azt mondta errõl a koktélról, hogy a betegek 90%-a elalszik tõle, holott "csak" bódító, fõként azok, akik nem élnek altatóval illetve nyugtatóval, mert õk nincsenek hozzászokva az ilyen hatáshoz.
Szóval az egész procedúrában nekem az elõkészítés volt a kellemetlen, egyrészt imádok enni, tehát az, hogy 3 napig elõtte csak leves, joghurt, meg ilyenek vannak, az lelkileg kiakasztott. A tegnapi hashajtástól pedig annyira kimerültem (Picoprep porral csináltam, finom ízû, sokat kell inni utána, és tényleg teljesen kitisztít, beöntésre már nincs szükség ezután), hogy mire ma reggel a kórházba értünk, azon gondolkodtam, hogy végigfekszem a padon a váróban :). Persze addigra már remegtek a lábaim, annyira nem volt energiám, és a sírás kerülgetett a kimerültségtõl.
Egyébként teljesen korrekt volt a "csapat" is a kórházban: a nõvérke egy tündér volt, és a doktor úr is nagyon jó fej volt!
Ami nagyon számít szerintem: idõben elmenni orvoshoz (apukámat már eltemettem, mert "félt" elmenni orvoshoz, aztán mire kiderült a vastagbéldaganat, full áttétes volt és 5 hét alatt elment :((((...), nem halogatni a beavatkozást arra hivatkozva, hogy azt hallotta, milyen rossz; az elõzetes tisztítást nagyon komolyan kell venni, hogy tényleg minden kijöjjön; fontos a nõvérke hozzáállása, a doktor mennyire "ügyes kezû", valamint a testtudat, hogy pl. egy rektoszkópiánál mennyire tud ellazulni az ember. Na meg persze a szerencse...
Szóval minden elsõ kolonoszkópiásnak egy kalappal, kitartás! :)

Nincs jelen

 

#1519 2012-10-09 08:28

Jadeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szép napot kívánok mindenkinek!

Én holnap "vonulok" be Szegedre a kórházba, ahol tükrözés lesz, valamint biológiai seton behelyezése, amit sajnos még mindig nem tudom pontosan mit jelent, de remélem holnap kiderül :)
A tükrözéstõl igen csak tartok, igaz nem is magától a tükitõl, hanem inkább az elõtte lévõ tortúrától.
A gasztro dokim azt mondta nem lesz beöntés, már nem szoktak adni, csak inni kell, hát remélem, hogy igaza van, mert eléggé parázok.
Mindent altatásban fogok kérni, ne lássak, ne halljak, ne érezzek.:)
Állítólag csak 4-5 nap kell a kórházban feküdnöm.
Ha haza értem és elég jól leszek, megosztom az élményeimet veletek.
Drukkoljatok nekem:)

Nincs jelen

 

#1520 2012-12-19 16:54

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Nekem eddig 3 tükrözésem volt, ebbõl az utolsó borzalmas volt. Iszonyú görcseim voltak a belémfújt levegõtõl.
Szerintem, ha héliummal fújtak volna, akkor kiszálltam volna az ablakon! Bódítottak ugyan, de mire visszatoltak az ágyamhoz, már fenn voltam. Nemsokára újból tükröznek, arra kérek altatást.

Üdv.: Putyi.

Nincs jelen

 

#1521 2013-01-25 17:52

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok !

1 hónap múlva mennem kell vastagbéltükrözésre, ami altatással fog történni.
Felírt nekem egy hashajtó gyógyszert, s itthon kell az elõkészületeket elvégeznem (1x200mg narancsízû granulátum) és másnap reggel elvégzik ezt a vizsgálatot.
Kérdéseim: Mit lehet enni és inni a vizsgálat elõtt?
                  Kell valami vizsgálatokat csináltatni elõtte? (vérvétel, EKG vizsgálat)
                  Mikor van meg ennek a szövettani eredménye?

Várom a hozzászólásokat, aki már ezen túl van!

Kicsit félek. :(

Nincs jelen

 

#1522 2013-01-25 18:04

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Beus!

Szerintem a gasztros dokinak kellett volna Téged elküldeni az aneszteshez, és Õk szokták a vizsgálatokat megcsinálni, bár lehet, hogy ez csak kis altatás és azért nem küldött el. Viszont vérvétel véleményem szerint kell, mert ha lesz biopsia akkor nem ártana egy véralvadási vizsgálat is.
De ezek nem százas infók.

Evés tekintetében, elõtte való nap délben még szoktak adni üres levest, de utána délután már semmit ne egyél és minnél több folyadékot igyál.
Természetesen aznap se étel , se folyadég ne legyen bevitel.

Az eredmény kb. 2 hét szokott lenni, ez egy átlagos idõ. Lehet több is  egy picit, de inkább akkor érdemes már utána érdeklõdni.

Félni ne félj, inkább örülj annak, hogy altatásban lesz!
Nagyon kedves Barátnõmet itt a fórumon fogják tükizni egy hét múlva és sehogyan se lehetett elintézni az altatást, és ez nagyon rossz.
Te nem fogsz érezni semmit, az eredmény meg legalább lesz valamit biztosabb...
Kitartást!!!

Nincs jelen

 

#1523 2013-01-25 18:16

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Lisa !

Köszönöm a hozzászólásodat.

Akkor az azt jelenti, hogy elõtte délben egyek üres levest és igyak sok folyadékot és aznap ne egyek és igyak semmit.
Csak vérvétel szükséges.
Vizsgálat napján pár óra múlva lehet enni valamit? (Pl: Du. egy vajas kenyeret)
Vizsgálat után pihennem kellene bent a kórházba néhány órát?
Neked volt ilyen jellegû vizsgálatod? Hogyan derült ki, hogy Chron beteg vagy?

Honvéd kórházban fogják csinálni a vizsgálatot.

Nagyon fáj jobb oldalt a hasam, addig kaptam fájdalomcsillapítókat.

Ha van kedved, akkor írj választ.

Nincs jelen

 

#1524 2013-01-25 18:24

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vizsgálat után igen, már ehetsz szinte azonnal, inkáb attól fog függeni, hogy Te hogy érzed Magad és az altató mennyire gyorsab ürül ki belõle.
Szerintem igen, elõtte nap délben már ne nagyon egyél , mert inkább legyél jobban kitisztulva mint hogy ne lássanak meg bármit is.
Nekem is csak altatásban volt tükim hála. Nekem is szövettanból és tükrözésekbõl derült ki a crohn, bár sajna sok idõ kellett hozzá :( :(
Sajnálom, igen a fájdalom a nagyon rossz és biztos be vagy gyulladva, ha már jobban fogják tudni, mi a probléma, illetve mi a helyet odabenn akkor már gyógyszert is jobban tudnak adni Neked!!!

Ne aggódj, túl leszel rajta hamar! :)

Nincs jelen

 

#1525 2013-01-25 19:08

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia.beus 82
akkor látom azt leirták,hogy mikortol nem szabad enned.
majd ird meg légyszi,hogy ez a narancsos hashajtó milyen izü volt,és mi a neve ,mert nekem valami sóda nevüt szoktak felirni hashajtásra,de az valami borzalom.
mindig majdnem kihányom.:(
én is honvédba járok,és csinálták is már nekem is ott altatásban is vizsgálatot,amihez kell egy nagylabor vérvétel,és nagyon fontos a vércsoport az altatásos vizsgálatnál,mert bármi ne adj isten történik,muszáj felkészülni.
de ez csak ovatosságbol kérik.nem történhet semmi!
ezen csodálkozom,hogy ezt neked nem mondták,hogy ez kell(vérvétel).
az altatáas maga az jó nem érzel semmit,csak amig benyomják altatót,picit csip,és már alszól is,inkább az mire kivárod,hogy vigyenek sokszor órákba telik,mire sorra kerülsz.
ja és ha nem pihensz órákat,úgy jársz mint én,aki fél óra után felkeltem,hogy megyek haza,és hazáig hánytam.
szóval türelmesen pihenj utána legaloább 2-órát:)
és azt mondták,hogy kényelmes szabadidöbe menj?
kitartást  kivánok,minden rendben lesz!:)

Szerkesztette: szliva (2013-01-25 19:08)

Nincs jelen

 

#1526 2013-01-26 10:49

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Szliva,
Köszönöm, hogy írtál. :)
A Picoprep a neve 1 tasakot (narancsízû lesz) kell meginnom délután, majd nem ehetek semmit csak folyadékot ihatok, addig ameddig ki nem ürül a belem. Persze megírom Neked, hogy milyen ízû volt.

A vizsgálat reggel 7.30 h kor csinálja altatással.
Nagy labor vérvételt fogok csináltatni a Honvédba, a háziorvosom fog adni beutalót hozzá, mert a dokim elfelejtett adni.

Te melyik dokinál voltál?

Milyen ruhában menjek?

Te vittél Magaddal papucsot, hálóinget, váltó fehérnemût?

Menned kell még tükrözésre a Honvédba?

Aznap mit ettél és ittál?

Mikorra lett meg a szövettan eredménye?

Nálad kiderült, hogy mi a bajod?

Bocsánat, hogy sokat kérdezek. Te is kérdezhetsz nyugodtan.

Nagyon köszönöm a kedves szavaidat! :)

Jobb oldalt fáj nagyon!

Nincs jelen

 

#1527 2013-01-26 12:52

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia beus82.

igen kiderült mi a bajom colitisem van.
én vittem melegitöt,meg papucsot.
szövettan eredmény 1-hónap,de hogy van e gyulladás azt rögtön tudni fogják.
én elötte másfél nappal nem  ehettem .
mennem kell majd honvédba februárba ,de nem vizsgálatra,csak megbeszélésre controlra,meg orvosijavaslatra.
nekem bal oldalt szokott fájni:(
minden rendben lesz ne aggodj.
kitartást kivánok :)
szliva

Nincs jelen

 

#1528 2013-01-26 15:56

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Lelkileg kezdek felkészülni az újabb tükrözésre. Én is altatásban szeretném, de:
nem fontos a vizsgálat alatt, hogy a beteg visszajelezzen? A fájdalom nagyon kellemetlen, de egyébként nincs az a veszély, hogy visszajelzés hiányában megsérülhet a bél, esetleg át is fúrja a mûszer?
Üdv.: Putyi

Nincs jelen

 

#1529 2013-01-27 09:54

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szilva !

Én is kezdek lelkileg felkészülni a tükrözésre.

Én március elején megyek beszélgetésre és colonoscopiára.

Elárulod, hogy ki az orvosod és mióta jársz a Honvéd Kórházba?

Március hónap nekem két dolog miatt is kitartónak kell lennem, de szerintem az van.

Gondolom azért kaptam fájdalomcsillapítót, hogy bírjam a fájdalmat.

Gondolom amikor kiderült a betegséged, akkor a Honvéd Kórházon belül, elmentél dietetikushoz, aki elmondta, hogy mit ehetsz és ihatsz.

Megírod nekem, akár itt, akár emailen, hogy mi volt Veled februárban a megbeszélésen, kontrollon és ovosi javaslaton?

Vigyázz Magadra, kellemes jövõ hetet kívánok Neked ! :)

Nincs jelen

 

#1530 2013-01-28 21:26

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Putyi!
A kockázat minden tükrözésben megvan a bélsérülésre (ha nem altatásos akkor is) de minimális százalékban.Ezt alá is körmöltetik veled vizsgálat elõtt.Altatáskor a bél ernyedtebb és nem feszül úgy mintha izgul a páciens kvázi könnyebb a vizsgálat.Ne aggódj akik ezt csinálják értik a dolguk.Én már 5-6 altatásos tükin túl vagyok eddig szerencsére semmi probléma nem volt.

Nincs jelen

 

#1531 2013-01-29 12:04

Joodyyy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Beus82
Én is voltam tükrözésem, remélem nem rémítelek meg, de leírom  tapasztalataimat. Valami P betûs hashajtót kaptam, most próbáltam megkeresi a nevét természetesen nem jött össze. Tehát a vizsgálat elõtti napon este 18:00kor kellett meginnom a hashajtó egyik részét, amit lehetõleg a legrövidebb idõn belül 2 liter víz követett.Nem volt rossz íze a cuccnak, majd másnap reggel 8kor a másik felét szntén a legrövidebb idõn belül 2 liter vízet ittam utána. Két tasak hashajtót ittam meg, mert ez a cucc ennyibõl állt. Én õszintén szólva nagyon szevedtem, mert kb. összesen 1 napon át ment a hasam óránként legalább 2-3szor. Majd a vizsgálat este 6kor volt kb. Engem nem altattak, csak bódítottak, de annak annyi értelme volt, hogy ha esetleg le kellett fogni azt nagyon kevés erõfeszítéssel tették. Igen sajna a csípõ részemet teljesen lefogták, nehogy megmozduljak, mert az akár kínos is lehet. Szóval nekem borzalmas volt, de lehet az altatást kellett volna választanom, mondjuk a dokim nem kérdezte mit szeretnék a bódítás mellett döntött és ennyi. Végig ébren voltam és szenvedtem rendesen, de annyira nem estem kétségbe, nem hisztiztem nem sírtam, csak rossz volt. Amúgy szerintem a felkészülés durvább, mint maga a vizsgálat. Nekem az rosszabb volt, maga a vizsgálat annyira nem. Remélem nem hoztam rád a frászt. Amúgy a felkészülés elsõ napján délig bezárólag "ehettem" csak leves levet, lehetõleg erõleves levet, majd aztán másnap este 10ig semmit nem ettem, tíz után pár szem krumplit és ennyi, de az már 4 órával a vizsgálat után volt. Konkrétan a bõ  másfél nap alatt kb. egy órák tudtam aludni. Aztán a vizsgálat után este már jobb volt és végig aludtam az éjjelt, mert egyrészt megnyugodtam, hogy túl vagyok rajta, másrészt pedig teljesen kiürültem és nem volt mi távozzn belõlem. Amire figyelj, mindig kenegesd magad, minden wc-zés után, mert iszonyatosan csíp a hasmenés után. Nagyon drukkolok Neked és ne felejtsd el kitartás.
Üdv: Joodyyy

Nincs jelen

 

#1532 2013-01-29 12:06

Joodyyy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Jut eszembe. A dietetikust is támogatja a TB? Oda hogyan lehet eljutni? Mert kicsiny kobakomban felbukkant a gondolat, hogy érdemes lenne egy látogatást megtennem eme dokihoz. A házi dokinak feltétlen szükséges beutalót adnia? (Remélem nem)
Üdv: Joodyyy

Nincs jelen

 

#1533 2013-01-30 15:22

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ma egyeztettem a doktorral a tükrözés idõpontját. Sajnos altatásban nem megy, mert a kórházban nincs elég altató orvos erre a célra, stb. Nagy a gondom, mert a tükrözést meg lehetne csináltatni magánklinikán (a pénzt nem sajnálnám), de nem akarom elveszíteni az orvosomat, aki kiváló szakember, 1996 óta kezel és tökéletesen megbízok benne. Ki kell bírnom valahogy ...

Nincs jelen

 

#1534 2013-02-10 10:52

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

És a Honvéd kórházba, vagy egy jól felszerelt budapesti kórházba hogyan lehet bejutni? Én pl. a váci körzetbe tartozom. Régebben egy egyszerû beutaló is elég volt hozzá.

Nincs jelen

 

#1535 2013-02-17 17:46

Julcsi869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hello!

Ez a topik azért indult, mert szerintem szörnyû ennek a löttynek az íze(DIACOL), és várom a tippeket, hogy esetleg mivel lehetne ízesíteni, vagy egyéb praktikákat, hogy meg lehessen inni!

Szerkesztette: Julcsi869 (2013-02-17 17:52)

Nincs jelen

 

#1536 2013-02-19 20:37

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Én február 25-én megyek tükrözésre. Olvasgatom a fórumot, most a diéta szempontból. Végül is az jött le, hogy a vizsgálat elõtt 2 nappal még leves tésztával megengedett. Kérdésem: vajon az ún. vietnámi leves tésztával is ide sorolható? És az ízesítõket (kis zacskó levespor, meg valami olajos izé) is elfogyaszthatom vele?
És a vizsgálatot megelõzõ napon még "betermelhetek" 6 dl. Nutridrinket is? 

Üdv.: Putyi

Nincs jelen

 

#1537 2013-02-20 07:52

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Putyi!Nálam a tükrözés 5 nappal elõtte már csak leves volt.Elõtte lévõ napon délbe  natúr leves este semmi.
Aznap 6 db hashajtó egyszerre.Tükrözés elõtt 2 beöntés s még kellett volna a harmadik is.

Nincs jelen

 

#1538 2013-02-21 12:36

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Zsoltihh! Hát ez elég szigorú diéta volt! Adtak egy tájékoztató füzetet, ami szerint az esemény elõtt még három nappal is engedélyezett a könnyû étrend (rizs, krumpli, tészta, fehérkenyér). Én ide sorolnám a vietnami levest is - jó kiadós tésztaleves - kérdés hogy jól tippelek e.
És a farkaséhségemet tápszerrel is szeretném enyhíteni még 1 nappal a vizsgálat elõtt.
És Te csak hashajtót kaptál? Nekem felítrak 2 tasak PICOPREP-et is a 3 szem Dulcolax mellé.

Nincs jelen

 

#1539 2013-02-21 16:11

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Putyi igen csak tabletta volt  tükör elõtt.

Nincs jelen

 

#1540 2013-02-22 10:14

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Közhely, hogy alapvetõen fontos a tükrözés elõtt sok folyadék fogyasztása, hogy minnél jobban átmossuk a beleinket. Én a legutóbb anyyi vizet ittam, hogy szinte "víziszonyom" alakult ki. Mindenesetre jó ideig nem kivántam a fogyasztását. És épp most olvastam a neten, hogy létezik olyan fogalom, hogy vízmérgezés.
Idézve:
"A vízmérgezés akkor alakul ki, mikor a szervezet nátriumháztartása felborul a hirtelen történõ nagy mennyiségû víz fogyasztásának hatására."  (http://www.webbeteg.hu/cikkek/elsosegel … ergezesrol)
És a cikk szerint ez egyáltalán nem veszélytelen.
Hogyan védhetõ ez ki? Mit adagoljon a beteg a normál vízhez, ne boruljon fel a nátriumháztartás?

Nincs jelen

 

#1541 2013-02-22 18:19

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

az ileosztómásoknak nem kell hashajtás, mert a bélbõl a tartalma kiürül pár órán belül

Nincs jelen

 

#1542 2013-03-01 05:52

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ma, költözködés elõtt akadt egy kis idõm és azt hiszem most értem el arra a pontra amikor már írni tudok a tükrözésrõl, úgyhogy megosztom tapasztalataimat, ami sajna semmi pozitívat nem tartalmaz. Már a colonoscopia felvetésekor szerettem volna ha a doki altatásban végzi a dolgot, mivel birtokomban volt már pár korábbi szülési fájdalmakhoz fel nem érõ tapasztalat. Sajnos a doki nem vállalta be. Bódítót kaptam bár totál feleslegesen, és csak egy minimális sakaszt tudtak megvizsgálni, mert az eszközzel egyszerûen nem tudott továbbmenni egy bizonyos ponton. Csak a vastagbél egy szakaszát tudta vizsgálni a doki, aztán a többszöri sikertelen nekifutás, részemrõl leizzadás és nem embernek való fájdalmak után a doki és én is feladtam. Mindazonáltal megfogadtam, hogy az életben többet altatás nélkül nem hagyom hogy megvizsgáljanak, pedig aki ismer tudja, nem vagyok egy "penye" ember. Ezúton is köszönöm bükkszenti kis támaszomnak ;) , hogy ekkor is velem volt és izgult értem.

Ezeket a sorokat csupán azért írtam le, mert én bevallom, nem hittem, hogy lehet olyan, hogy valakinek nem tudják megcsinálni ezt a vizsgálatot, bár hozzáteszem a segítkezõ asszisztens igen analfabéta volt.

Mellesleg a DIACOL valóban borzalmas.

Nincs jelen

 

#1543 2013-03-01 08:16

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

vicaa.

én is 1-éve bóditásban kértem a colonoskopiát,mivel idáig csak altatásban végezték,gondoltam ezt is kipróbálom,hátha nem olyan macerás mint az altatásos vizsgálat,hogy egy egész napot igénybe vett.
Hát a bóditás nekem semmit nem ért,mintha semmit nem kaptam volna,és teljesen végig tudtak menni a beleimen.
Hát valami borzalmas volt,és akkor én is úgy dönöttem,hogy legközelebb csak altatásban,és inkább vállalom az egésznapos torturát vele.
idén nem tükröznek,de jövöre már valószinû kell mennem tükrözésre:(
szeretném kérdezni sorstársaimtol,hogy ti mennyi idõnként vetitek alá magatokat teljes  vastagbél tükrözésnek?
szliva

Nincs jelen

 

#1544 2013-03-01 12:51

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Putyi!

Mi volt a tükrözésen, mondtak valamit? Milyen volt bódítással? És miért kellett a vizsgálat; amúgy már sztómás vagy?

Nincs jelen

 

#1545 2013-03-01 14:08

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia martika!

Köszönöm érdeklõdésedet. Nálam is lezajlott a tükrözés - sajnos csak bódításban. Rosszul indult, mert amikor bementem a kórházba, gyorsan betermeltem még cca. 1,2 liter vizet. És amikor éppen megíttam, mondták, hogy félóra múlva tükrözés!
Igen csak fájt, zajongtam is rendesen (üvölteni éppen nem) a fájdalomtól.
De végül is sikerült olyannyira, hogy most végig is tudtak menni egészen a Bauchin billentyûig.
És úgy látta a doki, hogy nincsen nagy baj (csak a szokásos colitis, valamint elég sok divertikulum), elvileg csak 5 év múlva kell mennem megint.
Az orvos is és az asszisztens is nagyon profi volt, arról nem tehetnek, hogy erõsen kanyargós vastagbelem van.

Még nem vagyok sztómás és én úgy érzem, hogy a colitisem egy ideje inkább inaktív lett.
A vizsgálat egyrészt tehát a régóta fennálló colitis miatt kellett illetve azért, mert 3 éve eltávolítottak 2 polipot, és ellenõrizni kellett, hogy van-e recidiva vagy egyéb szövõdmény. A vizuális vizsgálat szerint nincs, de lesz még szövettani lelet is.

Üdv.: Putyi.

Nincs jelen

 

#1546 2013-03-04 20:36

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szliva,

változó... volt, hogy 1 éven belül 5* volt szerencsém hozzá... :(
Most kb évente kell, de én csak altatásban vállalom, nekem is van horror történetem korábbi idõszakról... az elsõnél még bódító cuccot se kaptam... :( nem részletezem.

Nincs jelen

 

#1547 2013-03-05 08:16

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

marcsi0727

uristen 5x egy évben tükrözés  az nagyon durva:(
elsö évben mikor lebetegedtem,hogy megállapitsák,nekem is volt több tükrözésem,de azok nem teljes tükrözések voltak,mert csak kupot kaptam,nem itthon hashajtoztam magam,és akkor nem mentek végig teljesen belemen.nem is birtam volna ki az is elég volt,és közben monitort bámulni,hgy hol a gyulladás.
azt szeretném kérdezni,hogy miért tükröztek olyan sokszor 5x?
az nem káros a belekre,ha ennyiszer megpiszkálják?
akkor most végülis mennyi idönként javasolt a tükrözés 2-évente?
szliva

Nincs jelen

 

#1548 2013-03-05 09:02

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ha nincs nagy baj, akkor 2-3 évente. Régebben évente kérték, szerintem a pénz miatt most elég már 2 évente.
Én már nem vagyok fiatal, jobban is vagyok 3 évente fogok menni, persze ha nincs komolyabb panaszom.
Mariann

Nincs jelen

 

#1549 2013-03-05 19:33

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az elsõ 2009 júniusában minden nélkül volt Bp-n, hát brutális volt. Megállapították a CU-t. Aztán szeptemberben nálunk is megismételték. Akkor már kaptam valami bódító szert. Aztán kilyukdt a vékonybél októberben, majd elpatkoltam, de megmaradtam, utána megint megnézték mizujs odabenn... átminõsítettek Crohn-ra,de nem egyértelmû a mai napig se. Utána csak nem akartam javulni... megint tüki... aztán meg kaptam a Remit, akkor meg azért... most már csak évente, de szigorúan csak altatásban.

Nincs jelen

 

#1550 2013-03-11 20:27

beneliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én is túléltem a vastagbéltükrözést, nem részletezem, csak annyit, hogy jobb múltidõben beszélni róla! Én menet közben kértem az injekciót, ahogy utólag is megállapítottam, az bizony az izomba, s nem a vénába ment. Mondtam én, hogy nem kábulok és fáj, fáj, de ez az én problémám volt, mint az is, hogy még 2 napig vizes ruháztam a karomat, mert jócskán megdagadt és fájt. Aranyér mûtét elõzetes, de végül is hasznos volt, mert nem "ártatlan" a vastagbelem sem. Lesz folytatása.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB