#151 2007-01-06 16:42

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nem értem ha egyszer olyan erõs volt az immunrendszerem akkor miért vagyok már kb.10 éve cu.-s? Igazából elgondolkodtattál barna-by ,de nem tudom a kárdésedre a választ segítenél?

Nincs jelen

 

#152 2007-01-06 17:13

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Barnának azt se kell elhinni amit kérdez!! :D ;)

Nincs jelen

 

#153 2007-01-06 20:46

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Igen már rájöttem azóta olvastam az adatlapját!

Nincs jelen

 

#154 2007-01-06 21:21

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

De azért nekem többet tudott mondani barna-by ,mint 10 év alatt a dokim,így hát lehetne akár prof.is.

Nincs jelen

 

#155 2007-01-06 22:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nah de azért ez nemér!!Nia, most ellenem vagy? :P Szép!!! :)
Igen, már én is gondolkoztam, hogy professzor úr legyen a szülész nõgyógyász helyet, de aztán nem lett... :)
De mindenbe tudok, illetve megpróbálok segíteni, általában sikerrel :)
Persze a helyetesemnek a véleményét is kikérem (dori :) ) mielõtt valami nagyba vágom a fejszém!

Nincs jelen

 

#156 2007-01-06 23:19

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

latjatok eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen vagyok dori-ott barna zarojeleben.
en vagyok a professzorasszony :)--->koszonom :)

Nincs jelen

 

#157 2007-01-18 17:04

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szépjónapot emberek!
A mai tükrözésbõl most tértem magamhoz (persze 2 órát lehúztam még a kórházban is).Az eredményeim kiábránditóak, mindent leirok, de meg szeretném jegyezni, hogy a hócipõm televolt, mert 8ra hivtak be és 10.22 hivtak be ténylegesen, 2,5 órán keresztól ot ...a rezet.
Pillanatnyi állapotom röviden: szar.Fájnak a beleim, mivel üresek és fel vagyok még fújva levegõvel, igy a bélmozgások fájdalmasak, görcsszerüek, de ez a természetes, alukálva kibirható :)
Most a leletem:

"Az anus gyulladt, növedékek láthatók.A rektum 15 cm-es szakasza fekélyes,gyulladt, vérzékeny.Az anasztomózison át a cökumba, majd az ileumba 20 cm hosszan sikerült feljutni.Az ileum mérsékelten gyulladt.A Bauhin billentyûn fekélyek.A cökum végig gyulladt, több szakaszon kockakõszerû rajzolat."

Javaslat:REMICADE MÉRLEGELÉSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Váááháhááááá
Lehet hogy kapok remit!!Még egy lépéssel közelebb vagyok hozzá!!!
Február 8án megyek a gastróra, megbeszélni a részleteket és ki tudja, lehet hogy már február végén szopogathatom a Remit :)

Nincs jelen

 

#158 2007-01-18 20:20

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Barni!
Szegény Te! Bár egy nyikkot sem értek abból amit írtál a leletet illetõen - colonról már hallottam, de asszem ezek mind-mind rossz dolgok! Mi a szarért kell  ilyen sokat várni a remire? Én két napot vártam rá csak. Bár igaz ami igaz, nem sok kellett hozzá, hogy elhalálozzam (de szépen fogalmaztam!?). Szélcsendes éjszakát!

Nincs jelen

 

#159 2007-01-18 21:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

manna: Röviden a leletem: Mindenem gyuladt és a jobb és baloldali vastagbélszakasz fekélyes, ráadásul a Bauhin billentyû is, ami elválasztja a vékonybelet a vastagtól!És ez gáz!!!!
A Remi meg lehet hogy nekem is gyorsan meglesz, de elõtte beszélnem kel a dokival 8án!

Nincs jelen

 

#160 2007-01-18 21:17

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok'''
ahh boccs barni hogy nem irtam meg mi van veled de pesten voltam ...:o
isteni volt!!! vegigzabaltuk az egesz westendet arminnal :p

Nincs jelen

 

#161 2007-01-18 21:26

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Mostmár tiszta a dolog Barni!
Nekem nem u.a. a betegségem, ezért is nem értettem sokat belõle. De 8.-a az még nagyon messze van, addig mi lesz? Az én állapotom 1 nap alatt is rengeteget szokott romlani, ha aktív szakban vagyok.

Szerkesztette: manna (2007-01-18 21:29)

Nincs jelen

 

#162 2007-01-18 21:34

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Dori!

Köszi a gyors választ! Mivel én is colitises vagyok, nekem is ez lehetne a végleges megoldás? Júj!!!! De gondolom, nálad azért indokolt volt ez a dolog. Asszem akkor mégis inkább maradok a vissza-vissza térõ kellemetlen idõszakok mellett.
Puszi!

Nincs jelen

 

#163 2007-01-19 08:55

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Barni ! Drukkolok ,hogy mielõbb megkapd a Remit...

Nincs jelen

 

#164 2007-01-19 09:22

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi a sok jót!
Perpill azzal küzdök, hogy minden visszatérjen a normális kerékvágásba, mert edig minden káosz! folyik ki belõlem minde, ráaádsul olyan hirtelen, hog az 50 méterre lévõ boltba nem tudok elmenni!Nemtom mi a rákot csináljak, mert igyse sokat eszem, csak egy kis kekszet meg piritóst, de semmi sem változott...

Nincs jelen

 

#165 2007-01-19 15:14

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia manna'''
hat sztem isteni vegleges mutet-Xtrajol vagyok-az emberek tobbsege be van fo*va tole de sztem inkabb egy irtonagy optimizmus es talan egy kis kinlodas mint visszatero aktiv rosszulletek...pfff...mar ezeket meg sem erzem :)
amugy tegnap voltam a margit korhazban es mivel egy nap csak ket szekleetm van ami most a remitol is lett meg szilard szall durva durva hogy ennyire kimentek a dolgok a fejembol... :)    szoval osszegezve: a korhazi latogatasunk alkalmaval ezek a dolgok fel ev utan(mert akkro vtam utoljara doboek keze alatt) annyira tavolinak tuntek ENNYIRE EGESZSEGESEN :p a dolgok hogy csak neztem kb.hogy mi az a sztoma meg mekkora csovek milyen vekony emberek...szoval ez mar a tulgyogyultsag legjobb jele :)

aztan hajra barni''1mivel febr.18.tol sieles :p

Nincs jelen

 

#166 2007-01-19 16:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Dorci: remélem úgy megyek sielni, hogy tudom, 27én már mehetek a Remimért be a kórházba, 28án meg megválthatom a világot! :)
De akkor hozd azt a papirt, amirõl beszéltünk, mert ha az nincs ,az állásomnak lõttek, így tõled függ a jövõm drága kis dorcikám :) ;)

Nincs jelen

 

#167 2007-01-21 23:37

kmonik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Móni vagyok, 25 éves.
Ma este találtam "rátok" a keresgélésem során. Nagyon örülök, hogy ilyen hasznos oldallal is lehet találkozni az internet sûrû világában. Már egy pár órája sikerült a figyelmemet magatokhoz szegeznetek. Na, de elég is ennyi elsõre, leírom mi lenne nekem a kérdésem, a problémám.

Nekem december közepén (karácsony elõtt egy héttel) kezdõdött a kálváriám. :-(
Begörcsöltem jobb alhasban, elég fájdalmasan, de nem annyira hogy azonnal orvoshoz kerüljek vele. Másnap reggel sem volt még igazán rendben a dolog, fõleg hajlongásnál éreztem, hogy szorít, fáj. Úgy voltam vele, nem kisérletezem elmegyek a háziorvosomhoz, nehogy vakbélgyulladásom legyen és súlyoz következményei alakuljanak ki...
Háziorvosom megnyomkodta a hasam, igazából nem tudta mi lehet, õ is vakbélre gondolt, de beküldtött biztonságképpen a helyi sebészeti ambulanciára egy szakorvossal megnézetni. Ott csináltak gyors vérvételt, hasi UH-t és mondhatni minden értékem minimális eltérést mutatott csak, az UH viszont jó lett. Azt mondta a sebész, valószínû kezdõdõ vakbélgyulladás, de nem tudja igazából, menjek haza és jegeljem, hátha elmúlik. Ez így ment 5napon keresztül, jártam a sebészetre vissza, mikor múlik már el. Egy idõ után tényleg jobban lettem, nem fájt annyira. Bejöttek a Karácsonyi ünnepek és a Szilveszter is.. én elfogadhatólag voltam, de néha éreztem a nyilalásokat a jobb alhasamban. Elteltek az ünnepek, egy utószilveszteri bulin csípõs lecsót ettem. Na, én másnap megint lettem wc-zés után olyan rosszul. Nagyon fájt a hasam, de már bal oldalt. Kellett egy óra is mire jobban lettem. Ezekután eldöntöttem felkeresek egy ismerõs általi sebészt, döntsék már el végre vakbelem van-e, van sem. 3nap múlva kellett mennem az orvoshoz. Közben lett egy véres székletem. Na, ettõl magyon megijedtem. A sebész kiírt kontraszt anyagos röngten vizsgálatot és székletmintát valamint Ciprobay 500mg gyógyszert, hogy a fájásaim szünjenek, mert nagyon görcsöltem és már a derekamba sugárzott a fájdalom. A gyógyszer hatott!!! Örültem!
A röntgen nem mutatott ki semmit, a széklet mintám negatív lett.
Átadott egy gasztroenterológus kollégájának, aki azonnal a vastagbéltükrözés találta ki a kivizsgálásaim folyamatára. Én hallomásból már hallottam mára, nem volt mit tenni, ott azonnal igent mondtam rá. Nem tudom jól döntöttem-e. Most szerdán fogok menni.
X-prep hashajtót kaptam én is, amit kedd délelõtt kell majd  megírnom és szerdán délután lesz a vizsgálat.
Gondolkodtam kábító injekción, én egyenlõre nem kérek úgy döntöttem. Megpróbálom nélküle elviselni valahogyan.

Kérésem, írnátok nekem jó tanácsokat, akár az elõkészületekre (hashajtás módja) vagy maga a vizsgálat közbeni dolgokról, és mire számíthatok utána. Van, aki azt írja onnan ment utána egyenesen dolgozni, más meg hogy 3napig szenvedett a puffadással. Hogy van ez? Emberfüggõ, mint minden más?? És ezek a gázok, nem távoznak mindjárt a vizsgálat után maguktól? Én is dolgozó ember vagyok, másnap már dolgoznom kellene menni.
Remélem kapok érdekes válaszokat tõletek.
Elõre is köszi mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#168 2007-01-22 07:28

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Kmonik!Tanácsot kértél,hát kapsz tõlem párat!
Hashajtásnál a klotyó közelébe ne engedj senkit!
Készíts rejtvényt,olvasnivalót,hímzést bármit!
Wc papír fölösleges,egy idõ után már nem tudod használni,inkább pihepuha nedves rongy,vagy zuhanyozás.
Készítsd a leked hogy amikor nem ehetsz semmit,na akkor zabálnak körülötted,a tévében,mindenhol.
Gyakorold a sprintet!:)
Vizsgálatttal kapcsolatban!Egyénfüggõ!
Én nem állnék neki bódító nélkül!Nem lehet elmondani konkrétan milyen.Szar.Szerintem.
Viszont kell.Nekem is három nap lufi volt a hasam.
Ez inkább elviselhetõ.
Munka?Én két napig alíg tudtam magamról.
És minden pocikuruttyolásnál a rötyivel szemeztem.:)
Ez saját tapasztalat,ne rémülj meg!:P
Ja és mielõtt nem mész el a vizsgálatra:KELL.Lehet hogy nem a legjobb,de legalább megmondják mi bajod,vagy hogy semmi bajod.
Ezért megéri!

Nincs jelen

 

#169 2007-01-22 09:46

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kmonik!
Szerintem is mindeképpen menj el a vizsgálatra, még akkoris, ha lenne ennél sokkal jobb elfoglaltságod. A helyedben mindenképpen kérnék kábító injekciót, mert ha szerencsés vagy, akkor az egészbõl semmire nem fogsz emlékezni. Igaz, hogy utána nem a legjobb a közérzeted, de még mindig sokkal kellemesebb így mint anélkül. Ha elfogadsz még egy jó tanácsot, másnap nem mész dolgozni és a vizsgálatra sem egyedül mész! Sok szerencsét és kitartást és majd tájékoztass minket, hogy mi lett az eredmény!

Nincs jelen

 

#170 2007-01-22 11:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kmonik:
Csatlakozom a két tündibündi hölgyikéhez!
A tükrözés kell, így semmiképp ne halaszd el!
Hashajtás lyan dolog, amin mindenki máshogy megy végig.Van aki trükkösen úgy csinálja, hogy ne legyen annyi szaladgálása aznap, hogy a tükrözés elõtt 2-3 nappal elkezdik leépiteni az étkezést, úgy, mintha mûtét elõtt lennének.Ez úgy néz ki, hogy tükrözés elõtt 3 nappal már nem fogyasztanak nehezen emészthetõ kaját, se puffasztót, utánavaló nap csak pépes kaját esznek (kórházba foly-pépes-nek hivják), hashajtás napján pedig csak folyadékot, és 10 körül, max 11kor beveszik a hashajtót és arra MINIMUM2-3 liter folyadékot (tejen és gyümölcslén kivül mindent) isznak.Ez nagyonfontos, mert ha nem iszol eleget, nem tisztulsz rendesen.Így sprólosz a wc papiron is, meg nem lesz aranyered.
A vizsgálat csak akkor fájdalmas, ha szükületed, bélvékonyodásod és nagy fokú gyulladásod van!Amúgy kérhetsz bóditást, elvileg kötelesek adni, de ez a kórház pénztárcájától is függ persze.Nekem most csütörtökön volt tükrözésem és vénásan kaptam Dormicumot 5mgot és még valami Dbetüset beletettek és amikro nyomta belém a nõvérke, megjegyeztem, hogy már hat, aztán KO, utána valamikor 12kor keltem fel.Ahogy Pilli is mondta, célszerü kisérõvel menni, olyannal, aki türelmes, mert oda türelem kell.Aztán otthon pihi, bár én amikor beszálltam a taxiba, már akkor kukorékoltam, de ez is egyénfüggõ.Utánavaló nap semmiképp ne menj dolgozni!!! A gáz is válogatja mikor jön ki, mert ha pl eljutnak a vékonybeledig, és oda is fujnak levegõt, nah az gondot fog okozni egy 2 nap után is!De erre vannak jó tornák is, ha ki akarod csalogatni õket.A tükrözés utáni nap fokozatosan állj rá a normális kajákra, mert ez is fontos!rögtön székelyképosztával kezdeni nem tanácsos, mert a belsõ ritmus felborulhat és egy jó kis hasmenés lehet a vége!
Durván enyi!:)

Nincs jelen

 

#171 2007-01-22 11:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Kmonik!
Csatlakozom az elõttem szolokhoz! Én három napig szenvedtem durván a gázoktól! Kísérõ (lehetõleg ne szóda mint konyak után) feltétlen menjen veled!! Én speciel nem szeretem ha kábítanak!! De csak tanácsolni tudom a kábítást! A hashajtóról annyit hogy amit felírtak azt még meg fogják fejelni egy beöntéssel (nekem akartak adni de lebeszéltem õket). A fletre nincs beöntés!! Készülj fel a gázokra (csak sima levegõ) meg arra hogy tükrözés leállítja a bél mûködését de az beindul! Ha hazaérsz, akkor feküdj le miután a wc-ben kinyomtad a levegõt!! Aludj egy nagyot. Másnap nem kéne menni, dolgozni! Pihenjél!! Sok sikert kevés szenvedést!!

Nincs jelen

 

#172 2007-01-22 12:56

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szuszi:Nekem az X-Prepre se adnak beöntést!!!Sõt még a keserûsós hajtásomra se adtak!!Bár lehet hogy ezt orvosa válogatja?

Nincs jelen

 

#173 2007-01-22 13:41

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én Pécsett kaptam beöntést, elõtte meg otthon nem. Szóval biztos orvosa válogatja.

Nincs jelen

 

#174 2007-01-22 17:15

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kmonik!
Nekem két helyen csináltak tükrözést, sztem nagyon nem mindegy az sem, hogy ki csinálja. Most már csakis a parádfürdõi dokimnamnak engedem meg, hogy végrehajtsa, ég és a föld volt két vizsgálat között.
Engem is kábítottak, sztem mindenképp kérjed, én ugyan mindenre emlékeztem a vizsgálat alatt, de közvetlen utána kiestek a dolgok. /Csak a doki késõbb, mikor a leletemet adta mosolyogva mesélte, hogy közöltem, hogy az én férjem a legangyalibb a világon és nem adnám oda senkinek és még el is sírtam magam.  Mondta a doki, hogy pedig nem akarták elrabolni tõlem!! :) /
Én egyszer X-prep-et kaptam tükrözéskor, Pesten pedig ricinust és sós vizet. Összehasonlíthatatlan a különbség az X-prep javára!

A vizsgálatot a többiekhez hasonlóan én is úgy fogtam fel, hogy ez nagyon szüksége és ez alapján látható valóban, hogy hogyan is áll a belpolitikai helyzet.

Ahogy roor is mondta "Ezért megéri!"

Nincs jelen

 

#175 2007-01-22 18:21

Tiborszky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia kmonik!

Én három vastagbélröntgenen és két tükrözésen vagyok túl.Mindegyik alkalommal keserûsó +X-prep volt , meg egyszer hashajtó tabletta. Szerintem az " Elõkészületi napot" mindenképpen otthon érdemes tölteni , nemcsak a wc közelsége miatt hanem mert a koplalás igen legyengíti az embert.Legalábbis nálam így volt.A röntgen annyira nem volt vészes, a tükrözés azért már komolyabb.A lényeg , hogy próbáld magad minél jobban ellazítani/ tudom ez nem könnyû/ de gondolj valami egész másra.Persze közben fordulni kell néha erre vagy arra.Utána  a sok levegõ miatt egész rendes bélgörcsei vannak az embernek/ nekem olyannak tünt mintha valaki egy kést forgatott volna bennem/, de egy pár óra alatt ezek fokozatosan enyhültek.Viszont ezt a vizsgálatot semmi más nem pótolja.Érdekes amikor látod a saját beleidet a monitoron.Én is nagyon féltem az elsõ elõtt de utólag visszagondolva nem is volt annyira borzalmas.Nekem  a szolnoki gasztrofõorvos csinálta a tükrözést,lehet hogy ez is számított.Igaz így nem tudok máshoz viszonyítani.
Szóval fel a fejjel!

Nincs jelen

 

#176 2007-01-22 18:22

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

:)
Olvasgattam a többiek tapasztalatát is,még engem is meggyõznének ha most mennék elõszõr.:P
Na én ricinust kaptam ami egy kalap kakit se ért,meg sós vizet.
Na gyerekek!Hát az esküszöm rosszabb a tükrözésnél is!:)
Még nem tudom milyen az xprep,de legközelebb bizti az lesz,mert megitatom a dokival a sósvizet!:)
Az hogy 3 lityót kellett lenyomni még okés,de az a fertelmes íze....:)
Lehetett azzal bármit csinálni,gusztustalan maradt...:)
Na a lényeg,nem kell parázni,csak tartsd be az itt elhangzott "utasításokat" és nem lesz gáz.:)
Illetve gáz az lesz,de majd kijön.:P

Nincs jelen

 

#177 2007-01-22 18:37

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

akkor ezt mi is megdumaltuk/skype.
I'm the First""

Nincs jelen

 

#178 2007-01-22 18:43

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Csocsika!

Kmonik: Én azt mondom, ha kapsz kábítás nem is olyan rossz az egész.:) A legrosszabb része amikor fel kell feküdni az asztalra, mert akkor még magadnál vagy. Én is csak annyira emlékszem miután megkaptam a dormicumot, hogy nagyon tetszett a vizsgálóasztallal szemközti fal. Sárga csempe volt rajt és emlékszem azon röhögtem, hogy kockás a fal. :D Amúgy szerintem is jó ha elkísér valaki. Márcsak azért is, mert ha rád is úgy hat a dormicum ahogy rám, akkor kell valaki, aki elmondja miket mondtál össze-vissza míg el nem alszol. Legalábbis én rendesen félrebeszéltem (állítólag) :D
Szóval kitartás és légy erõs!!! Tudod, csak pozitívan!!!

Nincs jelen

 

#179 2007-01-22 19:09

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Igen, a dormicum már csak ilyen!
Az egyik mûtétem elõtt rám is rámjött tõle a röhögõgörcs és minden kis apróságon hatalmasakat kacagtam.Olyan volt, mintha valami nevetõapszulát vagy mit adtak volna.
ugyanakkor most megtört az a trükköm, hogy mozdulatlanul lassan terjed a dormicum.Most totál nem mozogtam és seperc alatt K.O. voltam! Pedig mûtétnél is ilyesmit kaptam (asszem) szóval valami lehet a dologban...kis turpisság.

Nincs jelen

 

#180 2007-01-22 19:15

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

De jó sorotok van nektek...nekem a második mûtét elött annyi volt hogy uh rol visszasétáltam, megmutattam a eredményt azt a doki fütty egyet a mûtõsnek aztán gurultam a mûtõbe ott néztem mindent addig míg elnem kezdték belém pumpálni a kütyüvel az altatót.
Az is kemény volt ahogy a mûtõs borotválta a hasam...kész romantikus volt... :D

Nincs jelen

 

#181 2007-01-22 19:53

kmonik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok-sok érdekes és megfontolandó jó tanácsot!! Örülök, hogy ilyen sokan írtatok Nekem. Talán már ezek olvasása révén is jobban lettem. Próbálok minden rosszra felkészülni, és akkor hátha nem lesz olyan nagyon rossz érzés, talán még csalódok is?? Na, azt azért nem hiszem.
Ma este már túlvagyok az utolsó vacsorámon is, ezt reggel pedig megspékelem még egy fini kis X-prep itallal, aztán nyugiban várom a hasmarst.
Nekem a vizsgálat csak majd szerda koradélután lesz. Addig csak sikerül kitisztulnom.
És a hasmars remélem a vizsgálat után már nem nagyon fog kínozni, hiszen max. a levegõ jöhet már csak ki. Ezt remélem jól gondolom.
A munkahelyemrõl ma sikerült úgy eljönnöm, majd meglátom hogy érzem magam csütörtökön reggel, és max. nem megyek be, ha úgy alakul. Ezt Nektek köszönhetem!!! :-)
Holnap este még újra jelentkezem, hogy beszámoljak a napi teljesítményemrõl, ha a hasam engedni fogja.
Mindenkinek szép estét!!

Nincs jelen

 

#182 2007-01-22 20:33

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Meg kerülgették a kockákat a hasadon a borotvával! :)

Nincs jelen

 

#183 2007-01-22 20:36

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Miféle tükrözés az, ahol altatnak??? Én mindig totál magamnál voltam, pedig valamit nyomtak belém vénásan. Lehet hogy kávé volt?

Nincs jelen

 

#184 2007-01-22 21:04

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ez jó manna:)

Nincs jelen

 

#185 2007-01-22 21:07

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Azt az egy nagyot :D drága:)

Nincs jelen

 

#186 2007-01-22 21:29

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nem viccbõl kérdeztem, komolyan. Itt a helyi kórházban is volt részem benne egyszer, itt még csak vénás érzéstelenítõ sincs. Felfekszel, aztán hajrá! Debrecenben legalább próbálkoznak, na de nem alszol el tõle.

Nincs jelen

 

#187 2007-01-23 09:40

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Itt szombathelyen szerencsére adnak kérés nélkül. El nem tudom képzelni kábítás nélkül hogy lehet az ilyet elviselni. Vagy lehet, hogy én vagyok túl tápos?! (ez költõi kérdés volt, nem kell helyeselni rá)  Egyébként milyen sûrûn van tükrözés, nem elég egyszer egy életben?  Ezt most komolyan kérdezem. Vagy ha baj van akkor csinálják?

Nincs jelen

 

#188 2007-01-23 09:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Régina!
A költõi kérdést nem kommentálom de a Barnynak ez magas labda!
Az én esetemben évente minimum 1* (a francba)! A lényeg a lényeghez hogy a Szt. Jánosban nem is adnak nem is ajánlják fel a lehetõséget! Vagy kibírod vagy megszöksz! Korháza válogatja hogy adnak vagy nem!

Nincs jelen

 

#189 2007-01-23 11:55

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia renia'''
hat ha eleg lenne egy tukrozes "egy eletben", mint ahogy te mondtad, vagyis kerdezted akkor a belbetegek lennenek a vilag legboldogabb emberei(mar akik)...
sajna nem eleg, mivel az allapot valtozik es ha aktiv tunetes szakaszod van-es mindezek mellett ha nem hat a gyogyszer-teljes mertekben a tukrozes a megoldas, hogy felterkepezzenek belulrol, hogy is tartassz per-pillanat...
szoval mindig allapottol fugg, hogy be tudjanak hatarolni es ez nagyban elosegiti a betegseged lefolyasat/befolyasat. persze ha hosszu tunetmentes idoszakban vagy, akkor sem art neha megbeszeles szerint, mint szuszi-nal evente egy-egy kontrolltukrozes.
udv.:dori

Nincs jelen

 

#190 2007-01-23 19:36

kmonik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Elérkezett a hasmars napom.
Délelõtt 11-kor ittam meg a fennséges lötyimet. Ha nem lenne olyan hatása, amilyen van, akkor akár minden nap eliszogatnék belõle, nagyon fini! Talán ez az egy jó dolog van csak, ami pozitívvá teszi a számomra.
Hatása este 6óra érzõdik. Ingajáratban vagyok a gép és a wc között, hasgörcsök közepette. Legalább ez remélem hamarosan elmúlik. vagy lehet azért van, hogy már szokjam a holnapi kiképzést?! :O
AZ éhséget egyenlõre elfogadhatólag viselem. Bár a tisztulásom nemrég kezdõdött, lehet késõbb az is kellemetlenebb lesz (mármint az éhségérzet).
Holnap pedig jön a nagy nap. Na, nem az amire minden lány vágyik az életében, sajnos! 12.10-re van idõpontom az orvosomnál, akkortól lehet nekem drukkolni, és kitartó erõket átsugallani. A mai egészségügyet ismerve, csúszás elképzelhetõ, úgyhogy nem tudom mikor végzek.
Nagyon aranyos családom van, bátyám elvisz kocsival, és még anyum is eljön velem, izgulni és szorítani..
Ha szerencsésen megjárom és jártányi erõm lesz, akkor már holnap este megírom, hogy viseltem és éltem túl a dolgot.
Mindenkinek nyugodalmas, wc mentes jó éjszakát!!!
Szép estét Nektek!

Nincs jelen

 

#191 2007-01-23 20:24

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kmonik! Erõs legyél!

Nincs jelen

 

#192 2007-01-24 05:55

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves kmonik!
KItartás volt ugy hogy 9 re voltam kiirva s du 15:30 kor jöttem el! (Szt. János 4 éve) Remélem kocsival mész is haza!!
Szoritunk csak te ne szoritcs mert akkor elmarad a tükrözés! :)

Nincs jelen

 

#193 2007-01-24 08:44

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kmonik!
Kitartás, mi szorírunk! :)

Nincs jelen

 

#194 2007-01-24 16:35

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves kmonik!
Várjuk a beszámolodat!!

Nincs jelen

 

#195 2007-01-24 20:08

kmonik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok Drága Sorstársaim!

Hol is kezdjem?
Elõször is nagyon szépen köszönöm a sok-sok biztatást!!!!
Elfogadhatólag sikerült a napom elsõ fele. Délre beértünk a kórházba, várnom kellett, de nem vészesen sokat. Azonban mikor már a vizsgálóasztalon várakoztattak fél pucéran közel fél órát, kezdett elmenni a maradék nyugalmam is.
Ja, de még elõtte mikor beléptem a vizsgálóba és megláttam azt a hatalmas szerkezetet, te jó Isten, mondtam magamban... Az aztán nem semmi gépezet.
Na, de ami késett az nem múlott. Jött a dokibácsi és egy asszisztens. Rögtön középontba kerültem és indult is a "levegõztetés". Legelején nem volt olyan vészes, még élveztem is ahogy látom magam belülrõl. Na, de mikor már sok volt a bennem lévõ levegõ és fájt a hasam, az már nem volt élvezhetõ. És elég hamar el is jött a végemet jelentõ bélszakasz. Elsem hiszitek, de én erre még gondolni sem mertem, ami történt. Nem tudták bennem a csövet elkanyarítani a továbbjutás céljából. Ez mégpedig a flexura lienalis-nál történt (papírról másoltam le :-) ) azaz elsõ jelentõsebb bélkanyarulatnál. Na, ott aztán elkezdõdött a harc, forgadgattak mindenfele, nyomták a levegõt, de nem fordult be jó irányba a csõ. Ha vagy 15 próbálkozást nem tettek, akkor egyet sem. A végén már hangosan AAAAÚÚÚÚ-ztam, annyira fájt a nyomkodásuk. Végül nagysokára feladták. Úgyhogy én igazából nem is hiszem, hogy elmondhatom magamról, túlvagyok egy vastagbéltükrözésen, mert ez jelen esetben  nem igaz. De egy erõs ízelítõt kaptam belõle mi is az. Háát, ez nem semmi! Tényleg nagyon rossz, kellemetlen, fájó, görcsölõ érzés.
Azonban boldog nem vagyok, mert a bajom forrásához közelebb nem kerültünk. Ugyanis, nekem azon bélszakasszal vannak problémáim, ahová már nem tudtunk "elkirándulni" megmustrálás szempontjából.
Azon a bél szakaszon, amit láttunk semmi problémám nincsen, minden szép és jó belülrõl.
Így az a következõ lépés, hogy irigoscopiát írt ki az orvosom, hogy azt a részt is meglássuk, amihez ma nem jutottunk el. Hallomásból ilyet-olyat hallottam már róla, meg a dokim is nagyvonalakban körbeírta mirõl is szól a dolog. De én a Ti véleményetekre, tapasztalatotokra is ugyanilyen kíváncsi vagyok. Az milyen vizsgálat? Kellemesebb, mint ez a tükrözés téma???
Minden hozzászólást szívesen vennék.
És még a másik dolog: Ti is jártatok már így, hogy meghiúsult félúton a vizsgálat valami miatt? Nem értem, hogy fordulhatott ez elõ.
Kíváncsian várom a véleményeket.

Nincs jelen

 

#196 2007-01-24 21:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kmonik!

A meghiusult tükrözés elõ szokott fordulni, szükület esetén pl, amikro nem tudnak továbbhaladni a bélben, de nem kell félni, az hogy nálad elakadtak, nem jelent még semmit!
Az irrigoszkópia az feltöltéses röntgenvizsgálat. Remélem nem fogom most összekeverni mással, de tudtommal ez az, amikor a belet feltöltik egy szondán át, aztán megröntgennezik.Ennyi.A szondázás történhet a fenekedtõl vagy orrból.Ha keverem, akkor bocsi, mert nekem már rég volt, de nem fáj, az biztos!

Nincs jelen

 

#197 2007-01-24 22:35

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Monik, ezt Adobe Readerel tudod megnezni:
Irrigoszkopia konnyen erthetoen....
Nekem ez a vizsgalat volt eddig a legszarabb, de lehet, hogy csak azert, mert elotte egy heten belul ketxer tukroztek a colonomat :-)  es 1ebkent is roggyant voltam..120-as versullyedes, magas laz , + ilyen nyalanksagok...jut eszembe, az egyik tukrozo Kovacs Agota dokineni volt, a feltolteses vizsgalatot Mako doki csinalta  az ulloi-uti klinikan, azt hiszem ebben akkor O volt a top...
Altatas... 1 turot, rohognom kell, 1ebkent sajat kocsimmal mentem a korhazbol a klinikara, majd vissza a korhazba, csak elobb a mosdoban lemosakodtam, mert a feher szinu kontraszt_anyagtol olyan voltam mint a meszes ember.

Nincs jelen

 

#198 2007-01-25 08:16

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Kmonik!
He, he az nem fáj! Végigröhögtük a dokival az egészet, én azon röhögtem, hogy megizzad a feltöltéssel ö meg azon hogy én morogtam hogy megy a „malter” lefele s nem tudok nyelni mert a csövön megy idõben aszem  úgy 3 órás attrakció volt az egész orromon keresztül csövet ledugták a vékony belemig azt adj neki! Én az elején voltam „beszarva” de azt sem nagyon éreztem, amikor lement a csõ mert bekenik valami szelés érzéstelentõvel! Kibírható vizsgálat nem kell félni tõle vékony a csõ azért tart a feltöltés olyan soká!!

Nincs jelen

 

#199 2007-01-25 19:31

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Kmonik!
Az irigoscopia a vastagbél röntgen vizsgálata,a kontraszt anyagot beöntés formályában kaptam és egy olyan azstalon feküdtem amit jobra,balra,fel,le tudtak mozgatni,gyakorlatilag ugy mozgattak,hogy a kontraszanyag csordogált a vastagbélben akár visszafelé is.Maga a vizsgálat nem fáj,ami kellemetlen lehet az,hogy itt is felfujják a beleket levegõvel,hogy jobb képeket tudjanak késziteni és ha nem figyelnek bizonyon rohadtul tud fesziteni ,de akkor szolni kell és jobban vigyáznak.Ezt a fajta vizsgálatot ma már ritkábban végzik,pl akkor mint nálad,hogy nem tudtak végig menni a colonoscoppal,hátránya,hogy nem tudnak szövettani mintát venni,igy ha találnak valamit gyanitom még próbálkoznak a tükrözéssel.Öszefoglalva szerintem kevésbé megterhelõ mint a tükrözés,igaz tovább tart és mint irtam a lufivá való fujást kerülni kell.
Kitartást kivánok neked és jobbulást!
Üdv:Gregg!

Nincs jelen

 

#200 2007-01-26 15:18

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az én lányomnak is volt meghíusult kolonoszkópia, mikor annyira ödémás volt a vastagbél, hogy csak 20 cm-t tudtak megnézni. Még mindig jobb, ha a kanyar miatt nem tudnak továbbhaladni.
De a második alkalommal el sem akartam hinni olyan hamar feljutottak egész a vékonybélig, hogy mikor  kijöttek az orvosok azt hittem már megint nem tudtak haladni. Neki altatásban volt, ugyhogy azt mondta utána, hogy szuper volt. Pedig elõtte szörnyen kivolt az izgalom miatt. 
Az elsõ alkalommal azt állapították meg, hogy crohnos, a második alkalommal meg, hogy colitises, de a szövettan egyiket sem igazolta. :S
Üdv.:Ani

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB