#201 2007-02-21 15:12

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok,

Aki a Kovács Ágotához jár és Õ is tükrözte szeretném megkérdezni, hogy a doktornõ altat, vagy bódít, esetleg semmi, mert jövõ héten a Péterfibe megyek tükrözésre. Azért fontos, mert Tatabányáról autóval szeretnék menni, és csak egyedül tudok. :(

Nincs jelen

 

#202 2007-02-21 16:14

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tunde wrote:
"Aki a Kovács Ágotához jár és Õ is tükrözte szeretném megkérdezni, hogy a doktornõ altat, vagy bódít, esetleg semmi, mert jövõ héten a Péterfibe megyek tükrözésre. Azért fontos, mert Tatabányáról autóval szeretnék menni, és csak egyedül tudok..."

Nekem ketszer volt szerencsem talalkozni ilyen ugyben Kovacs doktornovel, de azt hiszem csak az elso alkalommal kaptam nyugtato szurit, mert akkor a kezelo orvosom vitt a tukrozesre a Vas-utcaba es en eleg szarul voltam :-(
A masodik alkalommal is ott volt az aktus, de akkor csak ugy "ala natur", jo, tudom, en egy fakir vagyok...
Szerintem Kovacs doktorno megkerdezi Toled, hogy mit akarsz, bar en meg altatasrol csak itt a forumon hallottam. Az biztos, nem tul szerencses, hogy egyedul kell menned. Szoval mindenki maga tudja, hogy mit bir el-vagy-ki, de nyugtato injekcio utan nem igazan javasoljak a gepkocsi vezetest, fokeppen nem valahova messzebbre.
Nem a feszultseget akartam benned kelteni, hanem arra osztokelni, gondold vegig meg1x, esetleg meg is el tud vinni valaki...

Szerkesztette: aiolosz (2007-02-21 16:15)

Nincs jelen

 

#203 2007-02-22 11:21

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves aiolosz,

Köszi a tanácsot, de sajnos két választásom van: vagy vonattal megyek, vagy autóval, de mindenképen csak egyedül. Aki eltudna jönni velem annak jogosítványa nincs, a férjem pedig épp Japánban van ápr. 8ig.Vagyis várok addig amíg jól nem leszek teljesen, és csak akkor indulok haza, vagy nem kérek semmilyen érzéstelenítõt. :(

Nincs jelen

 

#204 2007-02-25 10:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde: a péterfybe mindig bódit,de én mindig bealszom tõle!! apám,aki a bóditókra alig reagál,õ is csicsikál ott mint egy jóllakott ovodás ,szal télleg vonattal vagy vkivel menj!

Nincs jelen

 

#205 2007-02-26 09:01

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde!
Mindenképp vigyél magaddal valakit(barátnõ,rokon....stb),mert nem mindenki veszi könnyen a bódítást.Utána olyan leszel,mint aki a holdon járt.
Bódítás nélkül meg szerintem hentes munka.Minek kinlódni,ha nem muszály?!
Szóval ,azért jó ha van valaki akire számíthatsz hazafelé.
   üdv: maksameta

Nincs jelen

 

#206 2007-02-26 10:32

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi, gyerekek de sajna nem megy. Legfejjebb alszom addig míg nem tudok elindulni. Csövezek egyet a kocsiban.  :)
Már tükröztek Tatabányán bódításban, ott nem volt gáz, abszolút nem voltam álmos, vagy bágyadt utánna, de az 4 éve volt. Vonattal is beájulhatok, és hegyeshalomnál ébredhetek :) és akkor még nem beszéltem a levegõ távozásáról amit elõtte belém pumpáltak.

Nincs jelen

 

#207 2007-02-26 13:43

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok !
Ma keveredtem erre a fórumra. Sok érdekeset olvastam... Én holnap megyek kolonoszkópiára, bennem van a para rendesen. 3 éve van hasmenésem, de nem nagyon foglalkoztam vele, mert nem olyan vészes, mostanában viszont véres is volt... Az elmúlt 2-3 hónapban fogytam is 5-6 kilót, most vagyok 55 kg és mindehez 168 cm magas. Salazopyrint kaptam a dokitól a leleteim alapján, ez mintha használna is így 4 nap után. Nem tudom mi bajom lehet, de remélem nem nagyon komoly. Valami X-prep szirupot kell meinnom d.u. 4-kor, reggel meg valami port 3 liter vízzel. 11-re megyek. Ezt az X-prepet simán, vagy higítva kell meginni ?
Nagyon para lesz a beavatkozás ?
Segítségeteket elõre is köszönöm !

Nincs jelen

 

#208 2007-02-26 13:54

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Gabor23 wrote:
"Ezt az X-prepet simán, vagy higítva kell meginni ?"

Gyógyszer név:
X-Prep oldat
oldat 75 ml
Adagolás:
Szokásos dózis:
1 üveg oldat
Részletes adagolás, megjegyzések, figyelmeztetés:
Teljes béltisztításra hasüregi röntgen és más hasi vizsgálatok,
valamint sonográfia és operációk elõtt. Diabéteszben figyelembe
kell venni, hogy egy üveg 4,16 BE-t tartalmaz.
Gyermekeknek, kissúlyú felnõtteknek 1 ml/ttkg az adagja. Csecsemõk
pelenkáját 1-2 óránként cserélni kell a dermatitisz megelõzésére.

Beteg tudomására hozandó:
Az üveg teljes tartalmát be kell venni, és utána
bõségesen kell vizet inni. Vizsgálat elõtti nap:
Szokásos reggeli, délben könnyü, zsirtalan étel.
Tejes étel, gyümölcslé nem fogyasztható reggeltõl.
14 órakor az üveg tartalmát be kell venni, utána
és lefekvésig óránként nagy pohár ásványvizet vagy
teát kell inni (legalább 2 litert). Bevétele után a
vizsgálatig már nem szabad enni. A vizsgálat napján
1-2 csésze teát vagy ásványvizet szabad inni, a
vizsgálat elõtt 2 órával már nem szabad inni.
Pielográfia (vese festéses röntgen) elõtt a vizsgálat
napján nem szabad inni.
Alkoholt tartalmaz (jármûvezetés, balesetveszélyes munka!).
A szert szobahõn kell tárolni.

Gondolom, a pelenka csere nem erint Teged :-)
Nyugi, tul fogod elni...

Nincs jelen

 

#209 2007-02-26 14:43

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi !

Nagyon remélem hogy túlélem, kapok valami bódítót asszem, az remélem megkönnyíti. Azt olvastam hogy aki vékony testalkatú az jobban megsínyli, ennek viszont nagyon nem örülök, mert ez akkor rám is volnatkozik... Nekem szerencsére hasi fájdalmaim nincsenek, de gondolom ez nem feltételezi azt hogy a beleim nincsenek begyulladva . ?

Nincs jelen

 

#210 2007-03-02 14:19

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok,

csatlakoztam a kellemesen tükrözöttek csapatába. Tegnap történt minden, de tükrözés és tükrözés között is óriási külömbségek vannak.Tatabányán 4 l. keserûsó, aztán gyerünk, lehet, hogy kicsit bódítanak, de azért érzed ami történik. Most egy pici csokis Xprep, másnap a doktornõ adott egy szurit és felébredtem 10 perc elteltével, már fel voltam öltöztetve,mintha egy jót aludtam volna már kész is voltam. Állítólag válaszoltam is ha kérdeztek, én nem emlékszem semmire.Egy biztos, ha tudtam volna, nem rezeltem volna be tõle ennyire.Ja és 1 óra séta után haza tudtam vezetni.  :)

Nincs jelen

 

#211 2007-03-02 17:37

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tunde wrote:
"..csatlakoztam a kellemesen tükrözöttek csapatába....Állítólag válaszoltam is ha kérdeztek, én nem emlékszem semmire...."
Mint egy hazibuliban :-)
Remelem az eredmeny sem rossz....

Nincs jelen

 

#212 2007-03-04 00:38

dorkaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Csináltak már valakinek vékonybél ct-t ugy , hogy orron keresztül vezettek le szondát?
Engem most ilyesmivel riogatnak és eléggé para vagyok. Szondám már volt, de nem emlékszek a levezetésre mert mütét közben csinálták miközben már szunyókáltam. ezért érdekelne milyen is az mikor ébren vagyok és úgy tuszkolják a nózimba a "slagot".
aki tud szoljon hozzá! :/

Nincs jelen

 

#213 2007-03-04 06:58

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Dorkaa!
Igen nekem nem kell félni nem vészes söt nem is fáj nem is nagyon érzed csak hosszú ideig tart! De valahol már leírtam keresd meg és tuti megnyugszól! :)

Nincs jelen

 

#214 2007-03-04 11:12

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

dorkaa:
Gondolom a szelektiv enterográfiára gondolsz, ami nem vészes!Bemész a dokihoz, beteszi a szondát, ami nem fáj, csak kellemetlen, letolja a gyomor aljáig, ahol a vékonybél kezdõdik és feltötenek fehér szinü löyivel.Nem fáj, mert a lötyi hideg és emiat a torkod ill a garatod sem fog kaparni.A vizsgálat se több 5 percnél, utána ha kiszabadultál, akkor midnenképp hideget igyál, mert elõfordul, hogy kaparni fog a torkod és köhögsz, meg kicsit kellemetlen érzés lesz a levegõvétel, de hideg innivalóval ez megszüntethetõ!
Én cska a hullámvasuthoz hasonlithatom!Ki kell próbálni! :P

Nincs jelen

 

#215 2007-03-04 12:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Barni mi öt perc nekem 3 óra volt!!

Nincs jelen

 

#216 2007-03-04 13:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

3 óra?
Nekem a szeelktiv enterográfia pikk pakk lezajlott!!!
hja, bár lehet hohy ez megint keverés, mert ezt röntgen alatt nézik!A CTs meg nem az amikor ilyen zabkása szerü sz.rral töltenek fel?Bár ha szelektiv enterográfia van, az nem tart 10 percnél tovább!!!A CT meg passz.Abból nekem ilyen feltöltéses nem volt, csak felfújós!Nah az maga a pokol!!!

Nincs jelen

 

#217 2007-03-04 13:49

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia dorkaa!                                                                                                                                                          Ct-m nem,de

nekem is volt izolált vékonybél röntgen.Lehet,hogy nem ugyanaz mint amit neked csináltak.Nekem a torkomon dugták le a csövet.Nagy levegõ vétel,és a nõvér már tolta is le.Azután 3x is megröntgeneztek,mire leért a csõ.elõször láttam a monitoron,mikor még csak a gyomromban volt.Mikor a nõvér ledugta,jobb oldalra kellettfeküdni,és megvárni amig a csõ leér magától a vekonybélbe.Azután meg ugyanazt csinálták,mint amit a barna írt.Nem gondoltam hogy azt a csövet letudom nyelni,de lement.Nem volt olyan vészes mint amilyennek elképzeltem.Nem kell izgulnod,nem olyan kellemetlen.

Nincs jelen

 

#218 2007-03-04 15:04

Andor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, de a Crohnom sajnos már 7 éve "zaklat". A segítségeteket szeretném kérni. 5 éve nagyon leépültem (-19 kiló), de vhogy visszanyertem a régi énemet. Sajnos most megint elõjött, fogytam megint 19 kilót, sokszor van lázam és hasi görcseim. A tükrözés 40 cm-nél szûkületet mutat. A többi bélszakaszról nincs infóm, de márc. 19-én megyek virtuális colonoscopiára, remélem sokat el fog árulni.

Szteroidot szedtem egy hónapig, 64 mg-al indítva 2 naponta 4 mg-al csökkentve. a szteroid alatt természetesen semmi tünetem nem volt, jól voltam, aztán ahogy elfogyott, illetve kiürült belõlem újra jöttek a régi gondok. Érdekes módon csak napi egy székletem volt, de láz és görcsök dögivel. Na, újra jött a szteroid egy hónapig, ismét jól lettem, de az utolsó adagnál (4 mg) már csúnyán belázasodtam (39,7). A doki azt mondta, h. térjek vissza az eggyel elõtti adagra, amikor még nem voltam lázas.

Most napi 8 mg szteroidon élek..........elvagyok. De érzem, h. belül egyáltalán nem oké a dolog. A kérdésem az, h. tudja-e vki, h. meddig lehet szteroiddal "élni", mert nem szeretném hosszú távon szedni, a mellékhatásai igen durvák (csontritkulás, cukorbetegség, izületi problémák), én pedig ezekbõl nem kérek. Viszont nagyon el vagyok keseredve, h. már semmi sem segít, csak a szteroid, de az viszont hosszú távon nem megoldás.

Köszönöm, ha elolvassa vki és szól is hozzá pár szót.

Nincs jelen

 

#219 2007-03-04 15:33

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Andor:
Válaszolok neked, de az Aggodalmak és Kérdések Topicban!! Majd menj oda!

Nincs jelen

 

#220 2007-03-05 18:35

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

én is voltam szelektiv enterográfián, nekem is a torkomon tolták le a csövet, hasonlóan mint ahogy pintyõke írta
de nem 5 perc volt, ahogy barna, hanem 1,5 óra
a végén meg úgy szaladtam a wc-ig, mert ugye, ami befolyik, az ki is folyik
nem szörnyû egyébként, de azért nem is a legkellemesebb vizsgálat

Nincs jelen

 

#221 2007-04-21 20:13

Judusz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Nekem is csináltak colonoscopiát, gyomortükrözést. Altatásban és egymás után mindkettõt. Jó hozzátszem, hogy ismerõs doktorhoz mentem, aki nagyon ari volt, és leszervezte az anesztéziát. Nem emlékszem semmire. Vékonybél ct-m is volt, amihez szondát kellet dugni, de ezt ismeg tudtuk oldani úgy, hogy elaltattak, és csak a ct végén ébrdtem fel az asztalon. Így hála Istennek nekem nincsenek negatív tapasztalataim, de annyit tudok tanácsolni, hogy ragaszkodjatok ahhoz amit szeretnétek. A betegeknek joga van a fájalomcsillapításhoz, és mivel ez megoldható ne engedjétek magatokat lebeszélni errõl. Egyébként a ct-t állítólag meg kell ismételni, mert kevés volt a kontrasztanyag, de megígérték, hogy ehhez kapok majd "világító kapszulát" így megúszom az újabb szondát, altatást. Mindenkinek jobbulást kívánok.

Nincs jelen

 

#222 2007-04-27 12:26

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Jó napot mindenkinek! Nekem 1995-ben, majd 2002-tõl voltak vastagbéltükrözések. Összesen 4 db. Elõször elbóditottak, de a mostani orvosom nem adott semmi lazitót, vagy bóditót. Azzal indokolta, hogy annak is lehetnek káros hatásai. Igy a legutóbbin nem volt semmi. Amikor 2005-ben ERCP (epeutat vizsgálják) vizsgálatom volt akkor adtak bóditást. Ez is egy féle gyomortükrözés, csak a patkóbélbe mennek tovább, majd az epevezetékbe meg egy kis csövet vezetnek fel és röntgen anyaggal megfestik. Annyival rosszabb a gyomortükrözésnél, hogy (n+1)-szer tolják lejjebb, majd húzzák kijjebb az endoszkópot. És az egész az én esetemben tovább tartott, mint 1 óra!

Nincs jelen

 

#223 2007-06-02 10:45

Linda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!Linda vagyok és most bukkantam rá erre a fórumra!!
én jövõhét hétfön megyek elõször végbéltükrözésre és azóta nagyon ideges vagyok és félek!kérlek benneteket irjátok meg hogy mi van akkor ha se bóditás se alatatás????
és hogy én kérhetem e az altatást vagy bóditást ha a dokik alapból nem adnak???
elöre is köszönöm!!
nagyon félek!!!
:(

Nincs jelen

 

#224 2007-06-02 11:21

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

magánrendelésen :)

Nincs jelen

 

#225 2007-06-02 11:31

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Linda!
Kérdezd meg a dokit,hogy adnak e.Én kértem ,valamit adtak is,de nem tudom hogy mit, mert szerintem mindent éreztem,de ki lehetett bírni.Ez az elején volt amikor kezdõdött a betegségem.Azutám másik kórházba mentem,és ott kérni sem kellett,alapból mindenki kapott.engem 8x tükröztek2év alatt.

Nincs jelen

 

#226 2007-06-02 13:42

Linda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

hali!
valamelyikötöknek volt olyan végbélel kapcsolatos betegsége ami alapból fájt szinte mindig???
mert én azért félek nagyon a tükrözéstöl mert szinte már állandó a fájdalom!szerintem gyulladt!!akkor is tökröznek ha gyulladt???volt vkinek ilyen tapasztalata?????
köszi hogy válaszoltok!!!
sokat segít hogy olyanokkal beszélhetek akik hasonló cipõben járnak mint én!!!!:)

Nincs jelen

 

#227 2007-06-02 18:02

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Linda:

Én tavaly így jártam, hogy állandóan fájt már a vastagbelem utcsó szakasza, ahol kapcsolódik a végbélhez. Altatva tükröztek, de nem sok értelme volt, mert a gyulladástól kialakult hegesedés szûkületet okozott, amin nem fért át az optika. :(
Így a tükrözés eredményt nem nagyon hozott, de legalább jókedvre derültem az altatószertõl. ;)
Félni nem kell tõle, nem fáj, max. az injekció amivel a "lórúgást" beadják.
Én például idén a nyári szabadságomat nem holmi tóparti heverészéssel töltöm, hanem önszorgalomból befexem tükröztetni magam. ;)
Mert kell az évente a fokozott daganatképzõdés veszélye miatt!

Nincs jelen

 

#228 2007-06-03 09:03

Linda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

nagyon köszi!
MrPeetR:akkor nem lett semmi a tükrözésböl????
és bocs kerül vmibe a tökrözés???pénzileg????
köszike

Nincs jelen

 

#229 2007-06-03 16:25

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hát nálam így valóban nem sok lett a tükrözésbõl, 5 perc után fel is ébresztettek. Pénzbe természetesen nem kerül, hacsak nem valami magánklinikára mész.

Nincs jelen

 

#230 2007-07-02 15:45

rózsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok !
Béltükrözésre kell mennem de nagyon félek.megtudnátok mondani ,hogy is van az elõkészület.X-prep oldatot kaptam 2 üveg,1-1 nap kell meginnom.Ti hogy csináltátok ?Mind két nap csak folyadékot ihatok??és a3 nap lesz a vizsgálat.Legyetek szivesek elmondani ,hogy álltatok ezzel.Irhatok privát is köszi.

Nincs jelen

 

#231 2007-08-20 14:39

muskátli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Már régóta küzködök végbélrepedéssel, a fájdalom miatt nem tudtak megtükrözni. Most meg tetézõdött a bajom azzal, hogy állandó epecsorgás miatt( korábban kivették az epehólyagomat) már totálkárosra is van marva. Ha tud valaki tanácsolni kihez fordulhatnék, aki érzéstelenítéssel, vagy kábítással megtükrözne?

Nincs jelen

 

#232 2007-10-07 13:44

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami!
Nekem is volt altatásos tülrözésem. az elsõt simán csinálták, mindenféle bódítás, injekció, stb. nélkül, akkor azt mondtam, ezt én soha többet nem engedem. akkor mondták, hogy kérhetek altatást (nem bódítás, rendes altatás anesztes orvossal). Hát ég és föld.
Azóta csak így engedem csinálni. Elaltatnak, és már a vizsgálóban felébredek. nekem se hányinger, se rosszullét, se semmi, csak utána nem lehet inni 2, és enni 3 óra hosszat. Utána pedig majdnem semmit nem érzek abból, hogy vizsgálat volt (leszámítva a távozó levegõt).
Ha van még kérdésed írj, engem már 3x tükröztek rendes altatásban.
Ágica

Nincs jelen

 

#233 2007-10-07 20:18

Laila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Múlt héten kedden estem át ezen a "finomságon". Elõtte való délután kellett keserûsót innom, ami erõs hashajtó hatású, majd a vizsgálat napján reggel meginni 3 liter sós vizet, só pótlás céljából. A vizsgálatot teljes altatásban végezték, igen rövid idõ volt, max. 20 perc, utána felébresztettek és kis pihenõ után már ehettem, ihattam, mint régen. Semmilyen mellékhatás nem lépett fel a vizsgálat után. Altatásban pedig nincs élménye az embernek (azon kívül, amit álmodtam, ami még jó is volt), szóval én szerencsésen estem túl a dolgon.

Nincs jelen

 

#234 2007-10-07 20:25

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm a tájékoztatást!
Agica! Ha jól értem, akkor téged egy fél napra elaltattak?

Hogy mûködik az altatás? - gáz, injekció - Nekem sajnos van egy velemszületett szívbillentyû problémám, ami egyébként - néha egy kissé magasabb kalimpáláson kívül - nem okoz gondot, de lehet, hogy az altatásnál kiakad a szivem???

Összesen akkor csak egy napot vesz igénybe a procedura? (a hamarosan megszületendõ bébim miatt is kérdezem :) )
Biztos, hogy foglak faggatni még titeket..... A válaszokat elõre is nagyon köszi.

Nincs jelen

 

#235 2007-10-07 20:31

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Adrienn! Neked melyik kórházban csinálták az altatást? Este már haza is mehettél?

Nincs jelen

 

#236 2007-10-07 21:18

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

20 perc?? ezt most nem mondod komolyan. igaz hogy engem bódítottak valamire emléxek de nem teljesen de nem tudom elképzelni hogy olyan hosszú lett volna :)
apropó egy ilyen bódító szuri (dormicum vagy miafene) kb meddig hat? mert többnyire arra emlékszek hogy amikor vége akkor már teljesen a tudatomnál vagyok

Szerkesztette: tee (2007-10-07 21:19)

Nincs jelen

 

#237 2007-10-08 20:02

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami,
nem, nem jól értetted, vagy nem írtam érthetõen. Csak közvetlen a vizsgálat elõtt altattak el, már a vizsgálóasztalon fekve, és ahogy vége lett, még ugyanott felébresztettek. Betoltak a szobába, csak felkelni nem szabad, az altató miatt, nehogy összeessek, és enni-inni nem pár órán keresztül, nehogy hányjon a beteg. Ezért benn tartják egy ideig a beteget megfigyelésen, ha pár óra múlva semmi bajod, felkeltél, ettél-ittál, mehetsz haza. :)
Írj ha van még valami, és ne aggódj kicsit sem! Most még fõleg ne, majd tényleg ráérsz csak pár nappal elõtte!
Ági

Nincs jelen

 

#238 2007-10-08 20:05

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi Ágica! Mostmár szinte teljesen felhomályosultam! Még biztos kérdezek majd azért ezzel kapcsolatban.... majd amikor aktuális lesz... ha addig kibirom.... :)
Pusszantás

Nincs jelen

 

#239 2007-10-22 19:14

adrienn28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

SZia vikimami
Bocs hogy csak most irok. Én magán rendelésre járok Tatára. A tükrözés után egy orával már haza is mehettem. De csak este tértem magamhoz. Ha van még kérdesed nyugottan irj

Nincs jelen

 

#240 2007-10-30 05:56

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Engem harmadszor tükröztek, és most olyan problémám van, hogy az oldalam bizonyos mozdulatokat követõen fáj, mintha beszorult volna a levegõ, vagy izomláz ilyesmi. Ez már 8 napja tart , kérdeztem az orvostol is ennek okát, Õ azt mondta, hogy kanyargossak a beleim, nehéz volt tükrözni, lehet attól. Semmilyen más probléma nincs, de az elõzõek fennállnak. Valakinel volt ilyen többnapos izomláz szerû fájdalom?, mert nekem ez új!

köszi, udv

Nincs jelen

 

#241 2007-10-30 07:24

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Zoo! Régebben, egyszer nekem is volt ilyen izomlázszerû fájdalmam. De nem hiszem, hogy ilyen sokáig tartott volna. Beszélj ismét az orvossal.

Nincs jelen

 

#242 2007-11-08 10:55

lareal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok, én is bélrendzsrei problémákkal küzdök már lassan negyedik éve. Olvasgatva a hozzászólásokat egyfolytában azon gondolkodom hogy vajon az a sok mindenki aki ide ír HOGYAN kerül be vizsgálatokra???? Hogyan lehet ilyen orvosokra akadni akik segytenek a betegség diagnosztizálásában???? Azért írom ezt mert az elmûlt 4 év alatt kb. 5 belgyógyássznál (állami) próbálkoztam, de eredmény még mai napig sem született, de ennek ellenére semmit sem akarnak csinálni, semmi további vizsgálat csak a gyógyszeres kísérletezés, majd hónapom után kapok ujabb idõpontot és így tovább...... 35 éves vagyok, nem szeretném így leélni az életemet, hogy azzal kelek és azzal fekszem hogy szenvedek a titkos fájdalomtól. Ha tud segytsen valaki hogyan lehetne egy lelkiismeretes orvoshoz bekerülni?????  elõjegyeztettem magam egy magánklinikára, de félek hogy nem fogom bírni fizetni sokáig a kivizsgálásokat (alkalmanként 36000 Ft), sajnos elég húzos áraik vannak...
Ha valaki tudna segíteni tanáccsal is hogy kihez forduljak hálásan megköszönném!!!!!!!
Kitartást és gyógyulást kívánok sorstársaimnak!! Üdv.

Nincs jelen

 

#243 2007-11-08 11:19

ilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Lareal! Azt azért írd meg, hogy az ország melyik részén szeretnél orvost találni. Nem egyszerû olyat találni, aki arra is figyel amit te mondasz, és nem csak  egy 10 perces esetként kezel.

Nincs jelen

 

#244 2007-11-08 11:20

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Lareal! Ha vizsgáltani akarod magad, elég ha elmész a háziorvosodhoz, elmondod a panaszaidat, és kérheted a beutalódat az illetékes gasztroenterológiára. Ott tudnak neked idõpontot adni, hogy mikor mehetsz tükrözésre. Esetleg még megkérdezheted a háziorvosod, hogy õ névszerint melyik gasztroenterológust javasolná. Ha a szakorvos is szükségesnek látja a tükrözést, úgyis ad idõpontot. A gasztroenterológiára még szükséges a friss vérkép, általában ezt kérni szokták. Majd ott megmondják neked mi a további teendõ.

Nincs jelen

 

#245 2007-11-08 11:34

lareal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Ilda és Marthuska.
Budapesti vagyok. Az elõzõ hozzászólásomhoz még annyi melléfûznék, hogy a Semmelweis II-es bel osztályára küldött 3 éve a háziorvosom, ott sikerült 1 év után kapni egy idõpomtot vastagbéltükrõzésre, melybõl nem derült ki semmi, utána a szokásos hülyítés, "hivja holnap, hivja jövõhéten, a doktor úr nincsen benn, a doktor úr szabadságon van, a doktor úr magával vitte az elõjegyzési naplót, stb...."  még arra sem méltattak hogy meghalgassák a panaszaimat...tudnék sok mindent írni de nem az a célom hogy panaszkodjak. Meggyógyulni szeretnék. kb 8 hónapja vadászok másik 2 nevet, de egyszerûen képtelenség bejutni hozzájuk ismerõs nélkül. A háziorvososmtól meg nem várhatok semmi használható tanácsot... Õ már elküldött pár helyre elõzõleg is, a tapasztalataim elég érdekesek. Ezek után vagyok kénytelen magánklinikára jelentkezni, de ha mégis tudna valaki egy egérutat, köszönettel fogadom.

Nincs jelen

 

#246 2007-11-08 11:39

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Lareal.
Én is budapesti vagyok IV.ker.Te merre laksz?
Nekem itt van a dokim és ha érdekel megadhatom a számát.Egy két vizsgálat és par héten belül tudod a pontos diagnózist.

Nincs jelen

 

#247 2007-11-08 12:17

lareal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Lucifer2007
Én a VI. ker-ben lakom, megköszönném ha ebben segytenél!!! Elküldheted privátba az e-mailre!!! Köszi.

Nincs jelen

 

#248 2007-11-08 14:19

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Lareal!
Ment a privi!:D

Nincs jelen

 

#249 2007-11-15 12:42

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! nekem most lesz az elsõ tükrözésem bóditásban,másképp nem is engedném,de igy is nagyon félek töle,mert van egy illetve kettõ sipolyom a végbélnyílásnál,ami nem lenne fájdalmas,ha nem lenne hasmenésem,és félek,hogy addig nem fog elmúlni 28-án megyek,de most még nagyon fáj a hasam,és a sipolyom. Ha volt valakinek hasonló gondja,írjátok meg légyszi,hogy mire számithatok,és hogy mit tanácsoltok. Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#250 2007-11-15 18:28

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Tina30!
Elméletileg ha bóditanak nem érzel semmi , bealszol.Nekem sajnos az sem használt hiszen én a tükrözés vége után aludtam.:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB