#251 2007-11-15 19:30

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Nohát Luci!Valahogy én is a vége felé bódultam el,addigra már kussba voltam és sasoltam a lábam között a bélésem és kis genyát!:D
Nahát ez a doki.....:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#252 2007-11-15 21:09

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Roor!
Képzeld el , hogy minden szobatársam akinek csinálta a tükrözést végig aludta az egészet és nem érzet semmit.
Én csak a befejezés után aludtam a dokika meglátogatott a kórteremben és kérdezte , hogy miért alszok ilyenkor? mire én : maga altatott be.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Egyébként a vizsgálat elõtt azt mondtam neki , hogy ha nem alszom el akkor vágjon fejbe , de ezt nem tette meg.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#253 2007-11-19 12:39

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Lucci!

Molnár doki csinálta neked a tükrözés ugye? Írd le lsz az "élményeidet" (ha akarod privát e-mailre), mert én is hozzá mennék, de altatásosra... Minden érdekelne: mi van elõtte, közben, utána, mennyi idõ, milyen a Károlyi, mennyi idõt töltöttél bennt a kh-ban, stb.
kb mennyi idõvel elõtte kell idõpontot kérni tükrözésre?
Nagyon köszi

Gondban vagyok, mert tõled és Henitõl sok jót hallok a dokiról, de mehetnék még a máv-ba egy prof.hoz és egy fiatal dokinõhöz - aki szintén nagyon szimpi -, de róluk semmi infóm betegektõl...

Viszont az idõ sürget sajnos és Patrikbaba  sem mentht meg a kuucskálástól, de csak altatásba merem bevállalni...

Nincs jelen

 

#254 2007-11-19 13:08

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Vikimami!
Ki lenne a Mávban az a fiatal doktórnõ? Nem véletlenül Csizmazia Ildikó?
Nagyon jó még a Banai prof is, õ az egyik szaktekintély, a gasztró vezetõje.
Én, ahogyan írtam a másik topikban, Zsigmond fõorvosnál voltam, ügyes volt, és gyorsan, és fájdalommentesen (dormicummal) átestem a vizsgálaton.
Gabi

Nincs jelen

 

#255 2007-11-19 19:52

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Bocsigabi!
Köszönm válaszodat!
Czeglédi Zsófia drnõ lenne a szóban forgó hölgy. Banai prof csinálná a tükrözést úgy tudom (ez még akkor volt így,amikor még a Szabolcs u-ban voltak...)

Nincs jelen

 

#256 2007-11-21 07:15

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Vikimami, szerintem Banai Proffal jól jársz, Õ az egyik szaktekintély a bélbetegségek területén, ez által hatalmas elméleti és gyakorlati háttérrel is bír:)!
Gabi

Nincs jelen

 

#257 2007-11-21 15:45

margo56
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia! Sajna tul sok tapasztalatom is van. Nem kell megijedni. Az az enyhe bóditás ugy lenyom, hogy még utána is szunyókálsz egy kicsit. Nekem évek óta igy csinálják és minden rendben szokott lenni. Nem ébredek meg elõbb mint kellene és semmire nem is emlékszem.  Meglátod semmi az egész.

Nincs jelen

 

#258 2007-11-21 22:43

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami!
A Molnár csinálta a tükrözést , ki lehet bírni.Engem alul - fölül tökrözött és azt tudom csak mondani , hogy ha kellene újra csinálni akkor csak hozzá mennék.Lehet , hogy jó a fiatal dokinõ , de az a véleményem , hogy korára való tekintettel nincs még elég tapasztalata.Ha a Molnárhoz mész nem jársz rosszul.Az a lényeg , hogy egy orvos ne csaj jó legyen és tapasztalt hanem foglalkozzon és törõdjön a betegeivel. Hiába várnak rá sokan akkor is kielégíti minden kiváncsiságod és mindent elmond ha kell százszor.Hát õ ilyen.:D:D:D:D:D:D:D
Három hetet töltöttem bent a kórházban mikor elõször hozzá kerültem ,de oplyan állapotban voltam akkor , hogy ha õ nincs akkor most én se lennék.:(:(:(:(:(
Nagyon örülök , hogy a Roor is hozzá jár és hidd el , hogy te se fogod megbánni.
Bármikor hívhatod telefonon és máris mehetsz hozzá egy személyes talira és rögtön megmondja , hogy mit mikor .

Nincs jelen

 

#259 2007-11-22 08:18

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Luci!
Tudom, hogy jó doki Molnár -igaz Roortól és Tõled tudom - , csak felmerült a másik hely is ahol egy szintén neves Prof csinálná a tükit -nem a fiatal dokinõ, õ csak konzultál velem és a Proffal.

Három hét???? Azt hittem reggel megyek és este jövök!!!

Amikor két hete felhívtam Molnár dr.-t mondta, hogy menjek be, de kértem, hogy Patrik miatt most nem mennék... (Egyszerûen ezzel a h..lye babakocsival sehova sem tudok menni, csak a ház körül sétálni)
Meg amúgy is: nagyon félek!!!!!

Nincs jelen

 

#260 2007-11-22 08:28

fosas23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Jövõ héten mennem kell vastagbéltükrözésre.... elsõ és nagyon félek... már olvasgattam a fórum korábbi hozzászólásait és sztem nagyjából meg is világosodtam. Talán egy kérdésem maradt csak: mit jlenet, hogy elõtte 2-3 nappal rost-és salakszegény diétát kell nyomatni? Ha valakinek van ideje leírná pontosan mit lehet enni pontosan ( ill mit ne semmiképp )
Ja igen , és még egy kérdés: a Kútvölgyiben csináltatta már valaki közületek? Mik a tapasztalatok?
Elõre is köszi a válaszokat.
Peti

Nincs jelen

 

#261 2007-11-22 11:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Petike, a legjobb ha semmit nem papikazol :-) Szoval olajos halat es velos pacalt nem erdemes enni es gyumolcsot sem mert az rostos...Ilyenkor ures csontleves a legjobb, szerintem.
Amennyiben nem lesz tiszta a belesed, nem fognak szeretni, sem a Kutvolgyiben, sem mashol...
Kutvolgyiben egyebkent dr. Szabo Miklos vagy dr.Laszlo Andras kezeibe kerulsz, de nem kell felni, nem ember_evok, de varni kell sokat :-(
Guszta es elmes nick_neved van :-( volt itt mar Kaka is, de nekem az sem tetszett...
Szoval, a mozgas_serultek foruman is sikeres lehetnel a "trampli_santa42" nick nevvel, ezen gondolkozz el legyszives.
1ebkent, ha meg van kerdesed, ird meg, ha tudok, segitek

Nincs jelen

 

#262 2007-11-22 12:44

fosas23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves aiolosz! Köszi az "észosztást" de nem vagyok bunkó, hogy csak ide "illõ", gusztustalan nicket találjak, uis
a. nem vagyok ilyen  b. tisztelem ezt a fórumot mert rengetek hasznos infót találtam rajta... A nickemért pedig elnézést kérek, mert az tény, hogy nem is gondoltam át, hisz már 10 éve ez, de máshova kell az ékezet, mint amire gondoltál.
Csak az o-ra kell és két vesszõbõl álló ékezet, ami így FÕSAS lesz, ami pedig hajdani kosaras múltamra és -sajnos csak egykori- "repülési képességeimre" utal... szóval te meg ne írj le senkit elsõre, hogy milye bunkó mert talán nem az... lszi ezen meg te gondolkozz el, köszi...

Nincs jelen

 

#263 2007-11-22 13:06

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

off
Peti, ha leirtalak volna, akkor nem reagalok arra, amit kerdeztel.
Eszt nem osztok, mert akkor annyi munkam lenne, hogy 48 oras napok sem lennenek elegendoek :-(
Igen, elgondolkodtam azon, hogy a figyelmesseg es a tapintat nem kerul penzbe, csak par percbe, hogy atgondoljam, amit leirtam, megfelelo-e.
uff
1ebkent, ha meg van kerdesed, a tukrozest illetoen, ird meg, ha tudok, segitek

Nincs jelen

 

#264 2007-11-22 13:36

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves aiolosz, én vagyok (fõsas)... csak új nickel mert a másik itt tényleg nem szerencsés
Bocsi, h kicsit érzékenyen vettem a dolgot de nagyon ideges vagyok mert nem tudom mi okozza a tüneteimet ( vérkép, vizelet, ultrahang eddig rendben volt ) és ráadásul jövõ héten meg elsõ alkalommal megyek kolonoszkópiára... amitõl iszonyat félek
Igazából elolvastam a hsz-okat de ha vannak "tuti tippjeid" akkor azokat szívesen várom ( meg persze mindenkiét).
A dokim egyébként Sipos Péter ( nem a gasztro-n van hanem sebészeten ), nagyon jó fej, nagyon segítõkész... altatásra nemet mondott de ahogy itt olvastam ez indokolt is.
Miután itt kiokosdotam kész tények elé állítottam, h márpedig kemény bódítást szeretnék... Mondtam neki, h a Dormicum hatását eddig a többség pozitívan értékelte, úh ezt szeretnék.
Mondta, hogy ez az egyik lehetõség, a másik pedig Seduxen injekció, ami talán hamarabb tisztul ( õ talán ezt részesítené elõnyben ). Ha ilyen téren tudsz valami tuti tippet adni azt megköszönném.
A diétával kapcsolatban pedig nem a megelõzõ napra gondoltam, hanem pl. 3-4 nappal elõtte is érdemes már valamiféle diétát csinálni ( nyilván nem pacalt eszek :)) vagy az elõtte napon no kaja+hashajtó elég?
Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#265 2007-11-22 17:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves ThePlayer, szemelyre szabhato tutti tip nincs, de van sok szemelyes tapasztalat es az ebbol leszurt velemeny. En mindig a sajat gepkocsimmal mentem/megyek es azzal is tavozom, ha vegeztem a tukrozessel. Ebbol kovetkezik, hogy mindenfele nyugtatora, kabitora nem tartottam igenyt, viszont tiszta fejjel es tudattal sajat magam is latom a belesem. Ez akkor is igy volt, amikor meg nem volt videoendoszkop. Persze, ezt  nem javaslom senkinek, mindenki turokepessege mas es mas. Kellemetlen erzes viszont a vastagbelbe valo levegobefujas, ami azert van, hogy a flekszibilis vizsgaloeszkozt a vastagbel megsertese nelkul lehessen vezetni.
En a Seduxen valasztanam a lehetosegek kozul, ezt tettem akkor is egy izben, amikor nagyon pocsekul voltam.
A dieta nekem soha nem kellett, de az utolso masfel napon csak folyadekot szoktam inni. En mindig a hashajto sot valasztom, amit ugye harom liter vizben kell feloldani es a vizsgalat elott negy-ot oraval meginni. Szoval lehet, hogy az oseim kozott volt fakir is, de en nem banom :-)
Miutan magam is latok mindent, elhiheted, eddig nekem mindig patyolat tiszta volt a belesem ....
Fel a fejjel, nem lesz semmi gond. A ket doki pedig nagyon rendes a Kutvolgyiben, mindkettohoz volt szerencsem az elmult husz evben.

Szerkesztette: aiolosz (2007-11-22 18:13)

Nincs jelen

 

#266 2007-11-22 19:44

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves aiolosz  köszi az infókat és a bíztatást!

Nincs jelen

 

#267 2007-11-22 20:59

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Tükrözés altatásban

Gondoltátok volna, hogy a fosas nasales fülcimpát jelent spanyolul?

http://dictionary.reverso.net/spanish-english/fosa

Nincs jelen

 

#268 2007-11-22 21:44

Bandita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Vékonybél crohnos vagyok! Két hete estem át egy vastagbéltükrözésen amit mindenféle fájdalomcsillapító nélkül csináltak! Nekem azt javasolta a nõvér feküdjek a hátamra, jó mélyen lélegezzek és lassan fújjam ki a levegõt a számon át mert így ellazul a hasam és jobban tud bennem kanyarogni a csõ! Nekem nagyon bevált! Tudom ajánlani mindenkinek!

Nincs jelen

 

#269 2007-11-23 10:57

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ThePlayer-nek üzenném a saját felkészülésemet. Nekem elõtte három-négy napig csak rostmentes ételeket szabad ennem. Rost mentes a fehér kenyér, túró, kefír, üres levesek, lasd aiolosz csontlevesét, tea, kave, ezek jutnak eszembe. Ezt én önszorgalomból megerõsítem azzal, hogy csak folyadékot iszom az elõzõ két napon. A vizsgálat elõtt való délután az Xprep nevû hashajtót iszom és másnap reggel aiolosz által is használt sós vizet. Ennek ellenére nem mindig patyolat tiszta a bélésem. Azért írtam le, mert ebben is egyediek vagyunk, ezek szerint. A kisebb maradványok miatt sosem hibáztattak az orvosok, mondták, hogy nem én tehetek róla, nyugi. Amit még fontosnak tartok elmondani, hogy egyszer használtam egy új, drága szert, fleetsoda a neve, ha jól emlékszem, ami nagyon rossz hatással volt rám. Másokra is, ahogy érdeklõdtem. Ha lehet ezt kerüljed el.
A kábítást én mindig kérem, de ez is egyéni. Nem olyan félelmetes, mint a híre, de nem mindennapi élmény, az biztos. Mondom ezt az immár több, mint harmincadik kolonoszkópiás vizsgálatom után.
A kellemetlenség folytatódik a vizsgálat után is, mert a befújt levegõ feszít és ki akar jönni. Ha rossz állapotban vagy, akkor minden fájdalmasabb. Azért viselhetõ. Kérlek, számolj be a tapasztalataidról.
Biztos rendesek lesznek a vizsgálók. Érdemes megnézni, amit lehet, ha bírod, mert szép az ember belülrõl is. Még a bibik is szépek és utána jobban tudsz arra gondolni, hogy mi is van benn. Mit kéne meggyógyítani.
Ánya

Nincs jelen

 

#270 2007-11-23 11:40

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
ThePlayer:
Nekem most volt 9-én volt a tükrözésem, így friss az élmény:(.
8-án kellett befeküdnöm, 7-én vacsira, csak pár szelet lapkasajtot ettem még otthon, de nem volt kikötés, hogy nem ehetek rostos ételeket.
8-án kaptam kb 2 liter keserûsós teát reggel, azt mondták ezzel elleszek - pfuj!!:(. 
Még jó, hogy a fiam bekisért Õt leküldtem a Kórházi Kantinba, ahonnan 535 Ft-ért hozott egy100%-os szûrt almalét, így azzal valahogyan elvegetáltam.
9-én, kora reggel biztos, ami biztos, kaptam egy kis beöntést, 11 körül mentem le tükrözésre, s megdicsértek, mert totál kitisztúltam:)!
Szóval nálam elég volt 1 nap teljes koplalás, de ezt kórháza, orvosa válogatja.
Mindenkinek, aki elõtte áll fájdalommentes tükrözést kívánok!!
Üdv. Gabi

Nincs jelen

 

#271 2007-11-23 12:10

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Továbbra is köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat!

Nincs jelen

 

#272 2007-11-23 16:00

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

the player: ha érdekel én is ugyanazt a versiont csinálom(tam) mint Aiolosz,csak én az elõtti napon délben még egy-két utolsó krémest (mert ugye az pépes) letolok. 1.5 este 1.5 reggel sós lötty, s ugyanúgy mint Bandita hanyattfekve mély lélegzés.... Gyõrben automatán nyommják a kábítót, de nemtom mért én nem alszom tõle,de fájdalom semmi. Csak a nagy pukik utána,de azt meg viseljék el a szobatársak,engem ugyan nem érdekel :) aioloszra visszatérve engem is élénken szokott érdekelni mivan odabent,nem mindennapi a látvány :D

Nincs jelen

 

#273 2007-11-23 16:02

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami!
Nem kell félni.:):):):)
Reggel mész megcsinálja a vizsgálatot és mehetsz  haza. Én azért voltam 3 hétig mert nagyon szarul voltam és majdnem megpatkoltam.

Nincs jelen

 

#274 2007-11-25 12:22

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!    Ismét segítséget kérnék....  Szóval holnap kell a "hasmars" napot tartanom a keddi tükrözés elõtt... X-preppel fogom csinálni. Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ha a doki azt írta a lapomra, hogy reggel-duán kell meginnom, akkor felezzem el az üveg tartalmát és úgy vegyem be? Mert a tájékoztatón az van leírva, hogy egyszerre kell meginni... A dkoim meg szabim van, ezért fordulok hozzátok.
Köszi elõre is.

Nincs jelen

 

#275 2007-11-25 16:36

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én vasárnap du.ittam egy üveggel,és hétfõm du.egy üveggel.idd meg egyszerre,biztos kapsz kedden beöntést is a tükrözés elött

Nincs jelen

 

#276 2007-11-25 16:47

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Idd meg egyszerre és mindent csinálj úgy ahogy az le van írva!Sztem nem fognak beöntést adni én se kaptam pedig ugyen ezt csináltam .

Nincs jelen

 

#277 2007-11-26 16:20

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm mindenkinek az infókat, segítséget.   Holnap megyek, már egy ideje megittam az X-prepet és most "várom" a hatást.
Holnapra a dokimmal megbeszéltük, hogy tuti kapok Dormicumot, remélem így nem lesz annyira rossz, sõt reménykedem, hogy az egész kiesik, mint ahogy egy páran korábban írtátok.
sziasztok

Nincs jelen

 

#278 2007-11-26 16:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ThePlayer: szerintem ne nagyon aludj, az tuti,(bár az xprep segít majd ebben) akkor a Dormicum jobban segít.
Velem persze megesett hogy SEMMIT nem használt, de amikor nagyon álmos voltam akkor volt hogy elaludtam tõle(na jó kb akkor már anélkül is elaludtam volna), és a vizsgálatból semmire nem emlékszem (ja meg elõtte beöntésekkel úgy megkínoztak hogy ahhoz képest a vizsgálat sétagaloppnak indult).
Én mindenesetre a valódi altatás pártján állok, a dormicum az vagy segít(kb egyszer volt ilyen), vagy ugyanúgy fáj és még szarul is vagy tõle. Persze ez egyénileg változó, sok embernek bejön, nekem meg például nem.

Nincs jelen

 

#279 2007-11-28 18:21

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm nindenkinek a segítséget, szerencsésen túlestem elsõ kolonoszkópiámon. Szerencsémre nem találtak semmi komolyat!
Rigor! Én s úgy jártam mint te általában a dormicummal. Nem hatott csak a vizsgálat vége felé ( pedig 1,5 órát aludtam az éjjel), amikorra persze már túlvoltam a javán :( No de így is kibírtam, egyszer-kétszer éreztem azt, hogy már nem bírom tovább, de akkor a segítõ hölgy nagyon kedvesen megnyomkodta a hasam, letörölte a mellkasom meg a homlokom, mert csurom víz voltam; a doki meg megállt és sztem leengedte a levegõt mert határozottan jobb lett. Beöntést nem kaptam, nagyon emberséges volt a dokim meg az asszisztens hölgy is, nem éreztem megalázónak és végülis kibírtam! A diagnózisom szerint a colon és a szigma végig spasticus, de a nyálkahártyán elváltozásnincs és gyulladásos bélbetegség sincs ( remélem jól írtam mindent ).
Ja  a Kútvölgyiben voltam és csak jókat tudok mondani mindenrõl, ami velem ott történt. Még lesz vékonybél vizsgálatom, de a dokim azt mondta, hogy nem szondás, hanem megivós+röntgen ( bár amikor errõl bezsélgettünk akkor már persze hatott a dormicum és nem emlékszem gyakorlatilag semmire).
Köszönök még 1x mndenkinek minden tanácsot! Nagyon hasznosak voltak!

Nincs jelen

 

#280 2007-11-28 18:52

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szasztok!
ThePlayer: Örülök, hogy túl vagy rajta, s, hogy a leletek sem olyan vészesek :)!!!
Minden jót, Üdv. Gabi

Nincs jelen

 

#281 2007-11-29 11:09

ThePlayer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm szépen!

Nincs jelen

 

#282 2007-12-08 18:32

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!
igazából nem akartam írni erre az oldalra, mert akárhányszor belépek mindig csak elkeseredek..ugyanis nekem crohnom van, de sokkal enyhébb, mint itt akárkinek is..legalább is ahogyan én olvastam..én 3 éve élek vele és semmi kellemetlen tünetem nem volt a napi 2x 3x-i mosdóba rohanáson kívül..de azért gondoltam mégis megnézetem mi ez..aztán ultrahangon derült ki, hogy van nem ok..gyõri kórházban azt mondták IBS, mert hogy stresszes vagyok, hozzá teszem a dr nõ aki kikérdezett 5 perc alatt a folyosón még azt sem várta meg, hogy kiürüljön egy szoba rendesen beszélni..utána elmentem szintén gyõrben egy másik orvoshoz aki megállapította, hogy colitises vagyok, õ már 10 percet beszélt velem..mikor megkérdeztem honnan tudja azt mondta olyan sok beteget látott, hogy rám néz és látja..ezt most minden túlzás nélkül mondom..elmondta, hogy kell a vastagbéltükrözés..nagy nehezen beleegyeztem, de mondtam csak teljes altatásban.. elmondta, hogy ez szép is lenne de nem ausztriában vagyunk..mert ott ugye alap, de hogy "jól szokták tûrni a bódítást"..mondtam, hogy én biztos nem..ez van alacsony a fájdalomküszöböm és a doki sem férkõzött a bizalmamba..úgyhogy eljöttem..
rákerestem a magánklinikákra..és itt találtam meg a dr. rose klinikát...az orvos 50 percen át beszélgetett velem kedves volt udvarias és megbíztam benne.. elmondta logikusan, hogy miért van crohnom, de hogy szükség van colonoscopiára, hogy biztosak legyünk benne..így aztán beleegyeztem.. tablettát kaptam és x- prep vagy vmi ilyesmi nevû hashajtót, mivel a keserû dolgokat sajnos a gyomrom miatt nem tudom lenyelni(gyõrben azt mondták más is letudja) otthon kellett lennem 3 napig ameddig diétáztam meg bevettem a hashajtókat..most mikuláskor vittek be szüleim a klinikára..mindenbõl a legjobb szolgáltatást kaptam és volt egy nõvér aki csak az adminisztrációs dolgok miatt volt mellettem és beszélgetni..õ akkor is ott volt mikor elaltattak, meg amikor ébredtem..én teljes altatást kaptam és nem bódítást..így is nagyon fájt mikor felébredtem mert sok helyrõl vettek szövetmintát és rendesen áttúrták a hasam..ott pihentem még egy 4-5 órát utána szüleim hazavittek..és azonkívül, hogy most kicsit fáj a gyulladás, nem emlékszem semmire..de ha megakarnám nézni, hogy mi is van bent, akkor elkérhetem a videó felvételt..én ezt csak azért írom le, hogy így is lehet ezt csinálni..és tudom, hogy nem állja a TB..de ez is egy lehetõség..hátha segítettem valakinek.

Nincs jelen

 

#283 2007-12-08 20:09

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia ppfg!
Nekem sem olyan súlyos ez a betegség mint itt pár embernek, de ha aktív idõszakom van jól esik a segítség, és itt mindenki nagyon szívesen ad tanácsot.
Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen családi háttered van!
Gondolom nem két forint volt ez a történet....sajnos nagyon szomorú, hogy így kell csinálni ha az ember nem akar szenvedni. Szerencsére én nem is gondoltam, hogy lehet ezt úgy is csinálni, hogy fáj. Velem nagyon jól bántak a Szent Imrébe, bódításba végezték a vizsgálatot bár a végére már nem emlékszem:) teljesen ki ütöttek. Azt hiszem az is számít kinek mennyi mintát vesznek nekem nem kellet sokat, és ébredés után nem is volt semmi fájalom.

Nincs jelen

 

#284 2007-12-09 10:13

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Csak annyit szólnék hozzá, hogy nekem 3x volt colonoscopiám, az elsõt minden nélkül csinálták, és szörnyû volt! Utána azt mondtam, ezt soha többet, és kértem teljes altatást. Meglepõdtek, javasolták a bódítást inkább, mondtam, hogy nem. Ekkor simán hívtak anesztes orvost, és rendesen elaltattak. Mint kiderült, csak kérni kell. Ez Pécsett volt, semmi magánklinika, magánrendelés. Most akkor hogy van, van ahol altatásban is lehet, és van ahol nem?

Nincs jelen

 

#285 2007-12-09 10:59

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szerintem pont így van, hogy valahol lehet valahol nem..de az biztos, hogy gyõrben azt mondták sem pénz sem ember nincs rá..mindezt úgy, hogy a kórházban az egyik fõorvos családtag, és még neki is nemet mondtak.
különben pont ezen a honlapon olvastam valahol, hogy valaki teljes altatásban csináltatta, és innentõl kezdve ragaszkodtam én is ehhez. nekem sokkal jobb így, arra sem emlékszem, hogy hozzám értek..
az is igaz, hogy a magánklinikán nagyon sokat kellett fizetni, de én mostmár oda  fogok járni, mert az eddigi tapasztalataim alapján (nekem) ez az elsõ hely ahol érdekli is õket, hogy mi van velem..mármint úgy igazán..
még vmi eszembe jutott. pontosan a 3. orvos (magánklinikán) az aki rákérdezett a gyermekkori betegségeimre, a többit nem is érdekelte...és most derült ki, hogy nem mellékes az sem, hogy 3 évesen tifuszos voltam..mert ugye az is egy igen komoly bélbetegség..
de persze nagyon örülnék neki, ha nem kellene ilyenre költeni a pénzt, és én is olyan doktorokkal találkoztam volna, mint közületek néhányan. nem szeretném, hogy ebbõl az jöjjön le, hogy gyõrben szörnyûek a gasztroenterológusok, mert biztosan nem így van és biztos értik is a dolgukat. lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny, vagy csak mind2 orvosnak pont egy "rossz napján" voltam ott.

Nincs jelen

 

#286 2007-12-09 11:37

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

lehetne esetleg számszerûsíteni, mit kóstál egy ilyen móka?

Nincs jelen

 

#287 2007-12-09 14:55

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

130 ezer az altatásos tükrözés, ezenkívül 14 ezer egy szövetminta vizsgálata. az orvosnál egy alkalom 20 ezer.
de van másik magánklinika Istenhegyi Magánklinika az valamivel olcsóbb.

Nincs jelen

 

#288 2007-12-09 15:27

ancsa17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Én 17 vagyok és az idén májusba állapították meg hogy nekem colitis ulcerosam van.Mire az orvosok megállapították hogy milyen betegségem van akkorra már az egész vastagbelem be volt gyulladva.Utána szerencsére átvittek Szegedre a Gyermekklinikára ahol egy nagyon jó orvoshoz kerültem.ha bármi kérdésetek van csak írjatok mert én nagyon benne voltam.

Nincs jelen

 

#289 2007-12-14 18:21

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ahová én járok annak idején sem altatást, sem kábítást nem ajánlottak. Viszont mostanában kétszer is hallottam, amíg várakoztam, hogy altatásban vizsgálnak odabenn (egyszer láttam az intenzíves személyzetet is lecuccolni). A héten pedig pont bent voltam a dokinál, amikor megjelent az intenzíves a cuccokkal, mire a szakorvos döbbenten kérdezte, alatásban fogjuk csinálni? És ott tudta meg, hogy a beküldõ kolléga (nem beles osztályról) így beszélte meg a beteggel!
Szerintem tehát van erre  lehetõség, bár lehet, hogy ahol jobban tájékozottak a betegek ott hamar kimerül az erre szánt  keret . Ez sem lenne jó hír ugyan, de én inkább ebben szeretnék hinni, mint abban, hogy altatásban nekik "macerásabb" a vizsgálat és ezért nem teszik lehetõvé. Azonban mindenkép jogos a kérdés: ha ugyanazt a tb-t fizetjük miért is nem jár érte egyforma színvonalú ellátás?!

Nincs jelen

 

#290 2007-12-18 19:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Murphy törvénye ismét keményen dolgozik, ahogy közeledik a tükrözés idõpontja kezdek mindenféle ellenlépés ellenére is egyre inkább tünetmentes lenni. Most ott tartok hogy kókuszos sütiket, túrós batyut fogyasztok, pofátlanul berúgok a cimboráimmal, két napja még csak wc-re se kellett menni - most pedig egy nagy bögre feketekávét is megittam, pedig ilyet aztán tényleg évek óta nem.

De hogy mindig az van hogy amikor halálomon vagyok, nem hajlnadóak megtükrözni, kiírnak valami jó távoli idõpontot, addigra meg olyan marhajól leszek hogy alig látszik valami, ezen felbuzdulva valami hatástalan szart írnak csak fel, és persze a tükrözés másnapján jól vissza is esek. 

Sebaj, szerintem pár nap múlva súlyokat rakok a hasamra meg a tarkómra és úgy fogok hasizmozni vagy nemtom, esetleg hmm valami volt barántõmmel összejövök az tutira fellobbantja!:) :)

ui.:
Ja nem, holnap még tutira lesz egy nagy hasmenésem, de minimum visszatartatatlan, és a legkellemetlenebb pillanatban felszálló griff ugyanis mint kiderült állásinterjúm lesz.

Nincs jelen

 

#291 2007-12-19 00:23

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ez most komoly, hogy neked ilyen távoli idõpontot adnak?? nálunk (igaz, hogy gyõrben nem vállalták az altatást) de max egy héten belül megcsinálták volna..érdekes....:S

Nincs jelen

 

#292 2007-12-19 00:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az. dec.03-án adták az idõpontod dec.27.-ére.  Ja, és ha nem lett volna eleve dec03.-án esedékes kontroll akkor még arra is kellett volna idõpontot kérni!.

A legszebb persze az volt hogy megjelentem az elvileg pontosan kiírt dec.03. 1 órás idõpontomra kontrollra, de nem úgy van ám az!.

Elmégy sorszámot tépni egy érintéképernyõs terminálról csak hogy odajuss a portához hogy elmondjad hova van idõpontod/beutalód a kórházon belül, ahová aztán adnak sorszámot, amit hatalmas plazmatv-k írnak ki a folyosón,végül meg az van hogy félóránként kinéz egy nõvér a kezében egy kockás rongyos füzettel, ahová golyóstollal vagy beírva, vagy sem, és aki elõbb ugrik oda hozzá végül azt szólítják elõbb, mert ezen a ponton kerül a neve mellé egy pipa, vagy sem.

Tehát játszunk a drága tapiterminállal, az ügyféirányító rendszerrel, majd ismét egy irányító rendszer ezútal plazamatv-s kijelzõn, ámde ez mind totál a semmiért, mert kockásfüzet+golyóstoll módszerel van jegyezve a lényeg.

Nincs jelen

 

#293 2007-12-19 15:12

kiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hello!
Nekem csak egy kérdésem lenne, ha voltatok gyomortükrözésen, ki csinálta a vizsgálatot, a doki vagy az asszisztens? Mert már hallottam olyat is akit a fõorvos tükrözött, meg olyat is akit az asszisztens a doki meg csak nézte, ha ez igaz én alá nem írom, inkább keresek egy magánkórházat, ha fizetek érte mégse adhatják oda az asszisztensnek, vagy nem? Mégis egy asszisztensnek mennyi fogalma lehet az egészrõl ez legalább olyan morbid, mint ha egy sebész odaadná a szikét az asszisztensnek, hogy csinálja csak, õ meg majd nézi, jó-e.

Nincs jelen

 

#294 2007-12-19 17:54

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem az orvos csinálta a gyomortükrözést.

Nincs jelen

 

#295 2007-12-19 18:03

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem is mindig a doki csinálta. Az asszisztens csak simogatta a fejem és ismételgette, hogy nem lesz baj, nem olyan szörnyû ez . . . . .

Nincs jelen

 

#296 2007-12-19 22:05

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem is a doki csinálta. Asszisztens segített neki ha épp kért valamit, no meg tartotta bennem a lelket.

Nincs jelen

 

#297 2007-12-19 23:03

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem is a doki csinálta,  bár csak az elejére emlékszem, de akkor még nála volt az irányitás :D

Nincs jelen

 

#298 2007-12-19 23:17

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kiki wrote:
"Nekem csak egy kérdésem lenne, ha voltatok gyomortükrözésen, ki csinálta a vizsgálatot, a doki vagy az asszisztens? Mert már hallottam olyat is akit a fõorvos tükrözött, meg olyat is akit az asszisztens a doki meg csak nézte..."
Miert, a takaritono nem ert ra ?
En meg azt hallotam, hogy aki leadja az illetekes onkormanyzaton az otven evnel idosebb feleseget/elet_tarsat, az ket huszonotevest kap csereben. Persze a szabadpiacon, jo penzert, fiatalabb bogyos macakat is lehet venni.
Szerintem nem mindig csak az emesztorendszer a beteg :-(

Nincs jelen

 

#299 2007-12-20 10:39

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

úgy szeressem a szájról szájra terjedõ hangulatkeltõ rémhíreket:-))) érdekes, amúgy már én is hallottam ilyet, de az az ismerõsöm ismerõsének az ismerõse akárkijének az akárkicsodájával történt meg.........

Nincs jelen

 

#300 2007-12-20 10:43

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

emberek, gondolkodjatok már
ha az asszisztensnõ is meg tudná csinálni (aki bizonyára sok-sok mindenhez ért a gasztron belül, de nem hiszem, hogy felismer a gyomorban bármiféle elváltozást, még ha sok-sok könyvet el is olvasott, mert õ olyan szorgalmas és annyira ráér, meg hát olyan jól megfizetik, miért is ne csinálna meg egy-két tükrözést is napközben) akkor sem csinálhatná, hiszen ha elront/félrediagnosztizálna valamit (mert ugye a diagnózis közben születik meg a látottak alapján), akkor vajon ki lenne a felelõs? nehogymá' elhigyjétek, hogy egy doki vállalna ilyen felelõsséget

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB