#351 2008-02-19 10:12

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tilda: aah köszi, most megnyugodtam kicsit :) Házidokim is azt mondta, hogy nagyon jó és türelmes orvos, és hogy olyan lesz a tükrözés mintha csak bablevest ettem volna... mondom persze, 10centis babokkal? :)

Mindenesetre remélem bódítás elég lesz. Igazából már nem is nagyon szorongok e miatt, túl leszek rajta és kész :) jobban félek attól a soda valamitõl amit hashajtóként kaptam.. :o

Nincs jelen

 

#352 2008-02-19 10:19

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kew: attól függ hogy egyébként épp hogy vagy.. tehát ha nagyon nagy fájdalmaid vannak csak úgy, hát akkor a tükrözésbe is majd' beleájulsz, (nade otthon a hashajtásba is + még a három liter rettenetet meginni idõre..) amúgy meg a rendes adag beöntés rosszabb. Viszont alkati kérdés hogy kire hogy hat a bódítás, van aki bealszik tõle, van aki rendesen elbõdul, és van akinek az ég világon semmit.

Nincs jelen

 

#353 2008-02-19 13:56

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én dormicumot kaptam bódítási szándékkal, de rám máshogy hatott. Táncoltam, énekeltem stb. ÉLetemben nem voltam még olyan jól!:D Már meg is beszéltem a nõvérrel, hogy legközelebb is ezt kapom majd.:D Ráadásul csak foszlányok vannak meg a tükrözésbõl, ugyhogy nekem nem igazán negatív élményként maradt meg...

Nincs jelen

 

#354 2008-02-19 18:53

Worrying_friend
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az ismerõsömnek tegnap csináltak tükrözést "alsót-felsõt" egyszerre és altatták. De kajakra, amikor végzett az intenzívre tolták éledezni, onnan hívot! Mikor mondta hol van egybõl széket kellett keresnem (a hangja is olyan erõtlen sírontúli volt) de aztán mondta, hogy semmi gond itt ez a szokás: ébredezni ide rakják a betegeket. Mivel aludt semmit sem érzett, utána viszont mikor észheztért azért voltak fájdalmai a megbolygatott belsõségek miatt + az altatógáz annyira kicsinálta, hogy szinte folyamatosan hányt (hogy mit azt nem nagyon tudjuk, mert ugye elõtte se enni se inni nem volt szabad). Csak ma délutánra tudott valamicskét inni + enni ami remélhetõleg már meg is marad benne.

Viszont ami jó hír így elsõ hallásra: a doki azt mondta nem látott semmi rendellenességet, se szûkület se gyulladt bél, semmi jelét sem látta a CROHN-nak! Csak akkor azt nem tudom mitõl szenved már lassan 3 éve?

Nincs jelen

 

#355 2008-02-19 21:02

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Csaóka!
Csupa új dolgokat olvasok. Nekem tükrözés elõtt 12db hashajtó tablettát adtak a finomabbikból. 3x2 phenophtaleint és 3x2 tissasent. Ezeket 3 óra alatt kellett bevennem. Aztán futkároztam egész délután. Aztán még kaptam 3 beöntést és a vizsgálat reggelén még kettõt. - A vizsgálatra olyan tiszta volt a belem, mint a hó.- De tegyük hozzá, alig volt jártányi erõm.- Kábítást kértem, de nem kaptam. Azt mondták, hogy akkor nem tudok együttmûködni a vizsgálat alatt. Fájdalmam volt jócskán. Azóta is rettegés fog el, ha a következõ vizsgálatra gondolok.- Apacsanya

Nincs jelen

 

#356 2008-02-20 13:54

Era
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Kérdésem lenne hogy jövõhéten kedden be kell feküdnöm a volt MÁV kórházba Banai prof.-hoz colonoscopiára és retrograd ileoscopiára. altatásban kértem, mert már egyszer a János kórházban csinálták és egy borzalom volt. 27-én csinálják. A prof. azt igérte akkor lesz altatás ha meg tudja oldani, hát én ragaszkodtam hozzá. Valakinek csinálta már Õ? Most voltam nála másodszor, szimpatikus. Elvégeztetett egy csomó allergia és egyéb vizsgálatot. mi lehet az a retrograd ileoscopia? Nem találom a neten sehol. Chron betegség gyanujával kezel jelenleg. A vékonybélre gyanakszik a leirása szerint.
Ha valakinek volt nála ilyen tükrözése altatásban és a többi kérdésemre is tud válaszolni megköszönöm. Egyenlõre egy zabszem se férne be olyan ideges vagyok.

Era

Nincs jelen

 

#357 2008-02-20 13:54

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Vikimami!

Ha nem nagy titok, hová mész magánorvoshoz? :)))

Nincs jelen

 

#358 2008-02-24 10:15

Petya1971
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

GYOMORTÜKRÖZÉSNÉL, CSAK LIDOCAINE ÉRZÉSTELENÍTÉST ALKALMAZNAK.
Nekem tavaly volt gyomor, ill. vatagbél tükrözésem.
A gyomor nagyon rossz volt, még az épületen kívül is hallották, hogy öklendezem.
A vastagbél tükrözésnél altattak, így nem éreztem semmit, sõt, azt sem tudom, hogy kerültem haza.
Kell egy kísérõ, aki bemegy a dokihoz Veled, neki elmondják az eredményt, mert Te annyira nem vagy képben, hogy semmire sem emlékszel.
Persze ez csak akkor van, ha altatnak.
Gyakorlatilag 10 éve szenvedek hasmenéssel, és eddig semmit nem állapítottak meg.
Illetve ráfogták, hogy lisztérzékeny vagyok, de ennek utánna jártam és az eredményem, ott negatív volt.
Most készülök új orvoshoz menni panaszaimmal, kíváncsi leszek, Õ mit fog mondani.

Nincs jelen

 

#359 2008-02-24 22:26

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Rigor: nincsenek fájdalmaim, hálistennek, a székletem is helyreállt, most hogy már beszedtem másfél doboz pentasát, teljesen jól érzem magam. Milyen rettentenet kell meginnom?:) nem mondtak  semmit, csak hogy hajtsam ki a hasam ezzel a soda-val, és 8-ra menjek be. Ott még kell valamit csinálnom, vagy rögtön elkezdik vajon a vizsgálatot?
Elég véknya vagyok, ugyh remélem erõsebben fog hatni rám a bódítás, mint az átlagra :)

Nincs jelen

 

#360 2008-02-25 09:52

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Petya1971!

Már számos helyen kérhetõ bódításban a gyomortükrözés, nem tudom Te hol csináltattad, de valami "állatias" hely lehetett! Ráadásul a Lidocain spray sem talált "célba" ha úgy öklendeztél hogy még az épületen kívül is hallották! Hiszen ennek a spray-nek az a célja hogy ilyenkor kiiktatják vele a garatreflexet, hogy ne öklendezzen a beteg.
Jó tanácsként azt javaslom, keress fel egy olyan helyet ahol hajlandóak bódításban ezt megcsinálni mert vannak olyan állami kórházak is ahol kérheted, de ha megtudod fizetni a magánrendelést ott biztosan szó nélkül így csinálják meg! A beteg penget...:))))

Nincs jelen

 

#361 2008-02-27 13:09

stardust
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Mariann29,  Én a múlt héten voltam gyomortükrözésen a Telki kórházban, altatásban végezték el a beavatkozást, azaz inkább ezt bódításnak hívják. Kaptam egy intravénás injekciót és mire felébredtem már a szobában voltam, nem emlékszem semmire, aznap hazamehettem. Harasta Edit dr-nõ kiváló szakember, nagyon meg voltam vele elégedve. Ha bármi kérdésed van írj, szívesen válaszolok!

Nincs jelen

 

#362 2008-02-27 15:20

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Stradust!

Szabad tudni mennyit kóstál a Telkiben egy ilyen beavatkozás minden költséggel együtt?

Nincs jelen

 

#363 2008-02-27 19:52

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!!!És azt tudjátok, hogy a gyerekeket hány éves korig altatják??Lali még csak 6 éves, és valószínû most újra kell tükrözni...
Köszi a válaszokat....

Nincs jelen

 

#364 2008-02-27 20:01

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

n.t.m.: én 12-13 lehettem, mikor utoljára tükröztek, akkor elaltattak.

viszont holnap megyek reggel ismét, drukkoljatok, hogy rendben menjen! :)
fleet-bõl nemrég öntöttem magamba a második üveggel, engem egyáltalán nem viselt meg, szépen pucol. Legalább is remélem eléggé, és nem kell beöntés...:/
azért kezdek szorongani a holnap miatt... csak hasson rám erõsen az a bódító :) majd írok, hogy ment.

Nincs jelen

 

#365 2008-02-27 20:12

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Kew!!!!
Köszi szépen gyors válaszodat, és nagyon szorítok Neked holnap....
Remélem minden rendben lesz...

Nincs jelen

 

#366 2008-02-28 10:19

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

na megjöttem.. hát nem sikerült valami fényesen :( 5mg dormicumot kaptam, kb olyan volt, mintha megittam volna 2 felest, nem igazán hatott rám. emlékszem is tisztán mindenre. :(
a vizsgálat meg eléggé fájt (mondjuk alapbol kicsi a fájdalomküszöböm), 25 centi után abba is hagyta mert nagyon mozgolódtam.
azt mondta altataásban kellene megpróbálni, csak náluk úgy nem csinálják. most találtam valakit, aki vállalja úgy, úgyhogy neki leselkedek ismételten...
csak az idegesít, hogy tisztitottam magam 2 napig, a semmiért :( grr...
no mind1, legalább tudom, hogy a dormicum nem sok mindent csinál velem. ezentúl csak altatásban vállalom ezt :/

Nincs jelen

 

#367 2008-02-28 12:55

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Kew!!!Pedig gondoltam Rád..... Úgy látszik, hiába.....Remélem, majd altatásban sikeressebb lesz a vizsgálat...
MInden jót , szép, ill. szebb napot Neked...

Nincs jelen

 

#368 2008-02-28 20:10

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sajnálom Kew, pedig én is gondoltam rád... úgy látszik ezen az "új" helyén nincs meg az anesztezes háttér... õ egyébként mindig altatásban csinálta a SOTE-n...  :(

most már csak jobb lesz, pláne ha jobban is vagy...
T

Nincs jelen

 

#369 2008-02-28 20:42

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nagyon nem vagyunk 1formak, ami nem baj...en el nem tudom kepzelni, hogy nekem altatasban csinaljanak akarmit, kiveve a boncolast :-)
Ezt mar itt is tobbxor leirtam......
En mar akkor is kukucskaltam a sajat belesemet, amikor meg nem volt video_endoszkop, azota meg plane, hisz sajat szememmel gyozodhetek meg arrol a pusztulasrol, amit a colitis muvelt a katalizatorommal :-(
Szoval igy tudok minosegbiztositani :-) Jo, tudom, kell egy kis mazochista beutes, hogy a fajdalmat el lehessen viselni, de vegul is kontrollalni tudom, hogy mi is van velem.
Amikor az ember szervizbe viszi az autojat, szereti latni, mit csinalnak, vagy mit nem csinalnak a kocsival, amikor sajat magat viszi a szervizbe, pont akkor ne legyen kivancsi ?

Szerkesztette: aiolosz (2008-02-28 20:43)

Nincs jelen

 

#370 2008-02-28 22:28

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kiváncsi lennék énis, csak alapból olyan ideges voltam hogy hejj... amúgy rá is írta a doki a papíromra, hogy lehet, hogy a dormicum miatt voltam ellenállóbb. Így tiszta fejjel, lehet, hogy igaza volt, és a nélkül jobban tûrtem volna, node mostmár mindegy. Tapasztalatként jó volt, legalább tudom, hogy dormicum nem a barátom :)

Egy ismerõsöm ajánlott egy másik orvost, magánrendelése van, de a colont korházban csinálja, és csak altatásban, máshogy nem is vállalja állítólag. Sajnálom azért, hogy el kell menjek Fuszek dokitól, egész jófej pedig :) De ha altatnak, legalább nem idegeskedem végig az egészet. Bár elõtte a tisztító procedúra sem volt leányálom, de azt egész jól tûrtem :)

Végül is azt mondta, hogy ha a pentasa 2 hét alatt helyrerakott, akkor nem lehet olyan nagy a baj, de a vizsgálatot akkor is meg kell majd csináltatnom (rendesen), hogy lássák mi a helyzet odabent. Azért valahonnan csak csippentett belõlem egy darabot, mert mondta, hogy 2 hét múlva csörögjek vissza a szövettanért, talán abból is kiderül valami.

Kitartást és jobbulást mindenkinek, és köszi a bíztatást :)

Szerkesztette: kew (2008-02-28 22:30)

Nincs jelen

 

#371 2008-02-29 07:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves aiolosz! Nem hiszem hogy mazochista beütésed van!:) Én is szeretem kontroll alatt tudni magam eddig egy kivétellel sikerült is leküzdenem a vele járó fájdalmat, de az sem az én hibám volt hogy nem sikerült a doki rohant mert várták a mûtõben s azt hitte hogy õ a fõcsõ vezetõ, s ég a belem! Eddig nem tudtak rábeszélni a boditásra sem az altatásra. Szerintem ha el vagy nyomva könnyeben kilukaszthatják a belét az ember fiának.
Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#372 2008-03-02 20:14

Era
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Megvolt a colonoscopiám a Banai profnál altatásban. Mindenkinek ajánlom. Igaz nem "aludtam" (vagy a fene se tudja) 30 perc volt az egész, szédültem nagyon, beszélgettem az aneszteziológussal de az égvilágon semmit nem éreztem. Utána igaz hánytam fél napot, de aztán helyreállt minden. Mondta is a prof. hogy olyan kanyargósak a beleim hogy ha nem kérem az altatást akkor beleörültem volna a fájdalomba.
Na igy ki lehetett birni, ha nem muszály minek szenvedni.

Nincs jelen

 

#373 2008-03-05 11:46

stardust
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami,

A Telki kórház árai:
Gyomor- és nyombéltükrözés (Gastroscopia) altatás nélkül  45. 000 Ft (beavatkozás + amennyiben szükséges: szövettan)
Gyomor- és nyombéltükrözés (Gastroscopia) altatásban  85.000 Ft (beavatkozás + altatás+ amennyiben  szükséges: szövettan + nappali szoba)
Üdv: Stardust

Nincs jelen

 

#374 2008-03-05 13:51

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

stardust!
Köszönöm válaszod a kérdésemre, én is gonbdolkoztam Telki kórházon, de inkább Debrecenben csináltattam meg a gyomortükrözést. Bódítást kértem, Seduxen-t kaptam vénásan, hála az égnek csak halványan dereng valami, olyan volt mintha "kiesett volna az idõ" :))))

De még hátra van a béltükrözés amelyrõl úgy hallottam hogy fáj, különösen aki vékony, én meg egyenesen gebe vagyok.:(((

Tud valaki bíztatni valamivel ez ügyben?
remélem bódítanak kérés nélkül is de ha nem akkor kérek én!

köszi elõre is a válaszokat!

Nincs jelen

 

#375 2008-03-05 14:13

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!

Ne aggódj, túl fogod élni. Én is elég vékony vagyok, de nem igazán fájt, inkább kellemetlennek mondanám kicsit. Bódítást kaptam csak, az viszont remek élmény marad.:D Ha lehet akkor kérj dormicumot...

G.

Nincs jelen

 

#376 2008-03-06 08:50

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Gabor23!

Köszönöm a bíztatást! De mit értettél azon hogy "remek élmény marad"? Van valamilyen mellékhatása?
Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#377 2008-03-06 14:40

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hi!

Hát a dormicum egy altató-nyugtató hatású készítmény alapból. Rám máshogy hatott. Szakadtam a röhögéstõl, énekeltem, vizsgálat után még táncoltam is. Nem is figyeltem mit mond az orvos az eredményekrõl akkora eufóriában voltam, be is kellett hívni a kísérõmet és neki vázolták fel mi is a bajom. Kb 1 órán keresztül kimondhatatlanul jól éreztem magam. Aztán aludtam egyet otthon és csak foszlányokra emlékszem az egészbõl. Szóval ezt értettem remek élmény alatt.:D

G.

Nincs jelen

 

#378 2008-03-06 14:46

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

elõ szokott fordulni a dormicumnál, hogy nem nyugtat, hanem hangulatot fokoz. ha nem vagy letörve elõtte, még jól is érezheted magad :)
nekem ugyan még nem volt tükrözésem, de egy kedves ismerõsöm mûtét elõtti éjszakára kapott dormicumot, hogy tudjon aludni. fél éjjel a folyosón mászkált és lakodalmast énekelt :)

Nincs jelen

 

#379 2008-03-06 16:06

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Akkor nem egyedüli eset ami velem történt. Viszont én garantáltan nem lakodalmast énekeltem...:D

Nincs jelen

 

#380 2008-03-08 14:38

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Nekem van személyes tapasztalatom az kábításról is altatásról is.Engem Dolarginnal kábítottak.Gyomitükrözést alíg éreztem de nem is fájdalmas párat nyögdécsel az ember folynak a könnyei.De a béltükrözés az kábításban is fájdalmas majd megvesztem és nem is sikerült csak a bél 40 %-megvizsgálni.Altatásban sem jutottak tovább de az a kábításhoz képest egy álom.Elalszol majd felkeltenek és kész a vizsgálat csupáncsak a hasad van felpuffadva és fingasz mint az állat(bocsi).Ahol megcsinálják én mindenkinek javaslom.Megéri csak jóban kell lenni az orvossal és rá kell szánni egy napot meg kell egy kísérõ aki hazavisz.

Nincs jelen

 

#381 2008-03-10 19:01

ebedutan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Nekem is altatásban (bódításban?) csinálták a vastagbéltükrözést. A vénámba kaptam valamit, de foggalmam nincs h mit. Annyit tudok h az egész viszgálatból 5percre emlékszem, az elejére, meg valamikor a közepénél nagyon halványan magamhoz tértem, de azt mondták aludtam végig. Ja és közben meg sirtam. Azt viszont nem tudom h azért mert féltem, vagy a fájdalomtól.
Nagyon rendes volt a dokim, rögtön amikor meglátott (még a váróban) mondta, hogy nem sokat fogok belõle érezni, pedig csak elsõ alkalommal voltam nála! De nagyon jó fej! Akinél elõtte voltam... pfffff az csinált végbéltükrözést, de még teljesen elavult módszerekkel, nem ám monitorosan vagy ilyesmi... pedig az is 2 éve volt...

Nincs jelen

 

#382 2008-03-10 22:24

kiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Mariann29!

Azt szeretném kérdezni, hogy Debrecenben neked ki csinálta a gyomortükrözést seduxennel? A klinikán voltál vagy máshol?
Elõre is köszi a választ

Nincs jelen

 

#383 2008-03-11 10:29

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia kiki!
Én is Debrecenbe járok kezelésre gyomrtükrözésem és vastagbéltükrözésem is volt  ott.Ha gondolod  nyitottam egy keleti topikot  ott megdumálhatjuk.

Nincs jelen

 

#384 2008-03-11 10:40

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia kiki!

írtam a keleti topikba!

Nincs jelen

 

#385 2008-03-12 17:17

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!!!
Azt szeretném kérdezni, hogy  hogy vészelitek át a tükrözés elõtti napokat????
Én ettõl félek a legjobban, Mit tudok csinálni Lalival????Légyszi segítsetek!!!!!!
Ti is kaptok beöntést, és mennyit???Hány napig nem ehettek, és csak vizet ihattok???
NAgyon várom a válaszokat, és elõre is köszönöm....
28-án megyünk Pestre, és 31-én tükrözik.....

Nincs jelen

 

#386 2008-03-12 17:35

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves N.T.M!
Altatás lesz vagy kábítás?Vagy sima?Ha altatják akkor nincs mit izgúlni.Csak nyugi akkor nem fáj neki.Beöntésre nincs szükség ha X-Prep-et használtok azt írass föl a dokival.Elõtte való nap még gyengén lehet reggelizni de az ebéd már üres leves.Vacsi semmi csak ivás és tisztúlás.De az X-Prep tájékoztatóján minden le van írva.De elõtte való napokon is már nehéz kaját nem javaslom.És ezek mellett kérd ki a doki véleményét is természetesen.

Nincs jelen

 

#387 2008-03-12 18:17

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

SZia! Nem tudok semmit, tavaly már máshol tükrözték, most a Heim p.-ban fogják, 28-án megyünk az altató orvossal beszélni, konzultálni....TAvaly mikor tükrözték, elõtte 2 és fél napi g nem ehetett semmit, és 4 .szer kapott beöntést...
Hát jó lenne ettõl most megkímélni.....
Mi ez a x-prep??
Köszi a választ..

Nincs jelen

 

#388 2008-03-12 20:40

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves N.T.M!
Hashajtó-A legjobb

Nincs jelen

 

#389 2008-03-13 05:56

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

N.T.M. :

X-PREP
Hatóanyag: 150 mg + 20% felülmérés hidroxiantracén-glikozid száraz szenna kivonattal, 1 ml oldatban.
Segédanyagok: maltodextrin, speciális aroma, kakaó aroma, kálium-szorbát, 96%-os etanol, szacharóz, tisztított víz
Leírás: barna színû, enyhén viszkózus, csokoládé illatú és ízû oldat.
Csomagolás: 75 ml oldat fehér PP tartályban, mely sötétbarna fém kupakkal van lezárva.
Egy mûanyag üveg egy mûanyag adagolókupakkal dobozban.
1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ AZ X-PREP 75 OLDAT?
A készítmény teljes béltisztításra alkalmazható hasüregi röntgen és egyéb hasi vizsgálatok (pl. vastagbéltükrözés, végbéltükrözés), utrahangos vizsgálóeljárás, valamint operációk elõtt.
2. TUDNIVALÓK A KÉSZÍTMÉNY ALKALMAZÁSA ELÕTT
Ne alkalmazza a készítményt:
- szennozidokkal illetve a készítmény bármely összetevõjével szembeni túlérzékenység esetén,
- 12 év alatti életkorban,
- terhesség, szoptatás ideje alatt,
- ismeretlen eredetû hasi fájdalom esetén,
- bélelzáródás, összenövések, heveny hasi tünetek, hasfalra kivezetett bélnyílás esetén,
- a belek heveny gyulladásos megbetegedései (pl.: Crohn-betegség, colitis ulcerosa, vakbélgyulladás),
- bélrenyheség,
- víz- és elektrolitvesztés következtében fellépõ súlyos folyadékhiány miatti állapotban
Egyedi orvosi elbírálás alapján adható:
- cukorbetegségben
Együttes alkalmazás étellel/itallal
A készítmény bevétele után a vizsgálatig nem szabad enni.
Terhesség, szoptatás
Terhesség és szoptatás ideje alatt a készítmény alkalmazása ellenjavallt.
A készítmény hatásai a gépjármûvezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A készítmény alkoholtartalma miatt az alkalmazás során a reakciókészség csökkenhet.
Fontos információk a készítmény egyes összetevõirõl:
1 tartály (75 ml oldat) 2,75% (v/v) etil-alkoholt és 4,16 BE szénhidrát egységet tartalmaz.
A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek:
Feltétlenül tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereirõl, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.
Orvosának feltétlenül tudnia kell, amennyiben Ön szívglikozidokat, tiazid típusú vizelethajtót, mellékvese hormonokat, édesgyökér tartalmú készítményeket szed.
3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI AZ OLDATOT?
Gyógyszerét kizárólag az orvos által elõírt adagban alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét. Amennyiben a kezelõorvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:
Felnõtteknek az üveg teljes tartalmát be kell venni, és utána bõséges mennyiségû vizet kell inni.
Idõs és/vagy labilis vérkeringésû betegek esetén az adagot csökkenteni kell a beteg általános egészségi állapotának megfelelõen.
Gyermekek (12 éves kor felett) és kissúlyú felnõttek adagja 1 ml/ttkg.
Az alkalmazás módja egyszeri bevétel esetén:
A vizsgálat elõtti napon:
Reggel szokásos reggeli, kávé vagy tea, kenyér stb.
Délben könnyû, zsírtalan étel, üres leves, tea vagy kávé (tej nélkül). Gyümölcslé nem fogyasztható.
14-16 óra között egy üveg tartalmát be kell venni, és utána inni kell egy nagy pohár ásványvizet. Gyümölcslét vagy tejet nem szabad inni.
Az esti lefekvésig óránként egy nagy pohár ásványvizet vagy teát, (összesen legalább két liter folyadékot) kell meginni.
A készítmény bevétele után a vizsgálatig már nem szabad enni. A hashajtó hatása bevétel után 5-8 óra múlva jelentkezik.
A vizsgálat napján: reggel nem szabad reggelizni, de egy-két csésze teát vagy ásványvizet szabad inni. A vizsgálatot megelõzõ két órában már nem szabad inni sem.
Vesetükrözés elõtt a vizsgálat napján már nem szabad inni.
Ha az alkalmazás során a hatást túlzottan erõsnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Ha az elõírtnál több oldatot vett be:
A túladagolás tünetei: elektrolit- és vízvesztés, ájulás.
Túladagolás esetén értesítse kezelõorvosát vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgõsségi osztályát.
4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszernek, az X-PREP 75 oldatnak is lehetnek mellékhatásai.
A nagy egyszeri adag miatt bélgörcs, hányinger és hányás léphet fel. Idõs és vagy legyengült, valamint kis súlyú és labilis keringésû betegeknél fennállhat az ájulás veszélye a kiszáradás miatt. Az alacsony kálium-szint kialakulása sem kizárt (óvatos adag megállapítás, bõséges vízivás a bevétel után).
Nagyon ritkán túlérzékenységi reakció léphet fel, amely a bõrön jelentkezik, továbbá egyes esetekben nehézlégzés és/vagy vérnyomásesés következik be.
Az oldat alkalmazása a vizelet elszínezõdését okozhatja (barnássárgától ibolyásvörösig), ennek azonban nincs klinikai jelentõsége.
Az X-PREP-75 oldat alkalmazása során székletet nem tartó felnõttek esetében a bõr kímélése érdekében a pelenkát sûrûn (minden székelés után azonnal) cserélni kell.
Ha az itt felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.
5. TÁROLÁS
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A készítmény csak a csomagoláson feltüntetett lejárati idõn belül használható fel.
A gyógyszer gyermekektõl elzárva tartandó.

Tegnap én is ezzel hashajtóztam magam a mai tükire. (Egy jó van benne csokilikõr ízû.)

Nincs jelen

 

#390 2008-03-13 08:58

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az X-PREP nagyon izlett a lányomnak és egyáltalán nem drasztikusan hajt meg, de azért egy beöntést kapott mellette. A tükrözés elõtti napon én tápszert itattam vele, annak nem nagyon van salakanyaga. Nagyon idegesek voltunk mindketten a tükrözés elõtt, szinte rosszul voltunk az idegességtõl, még hányt is Anikó, lázasnak érezte magát, stb., de kár volt, mert utána azt mondta, hogy tök jó volt, ugyanis altatták és nem érzett semmit, bár ezt tudtuk elõtte is. Szerintem minden gyereket altatnak és nagyon vékony eszközzel csinálják, úgyhogy nem kellene izgulni, nem is kell elõtte emlegetni a dolgot. Én inkább azon idegeskedtem, hogy az egész bélrendszerén végig tudjanak menni, de sikerült és egész a vékonybélig fel tudtak jutni. Ez volt a második tükrözése és nagyon vártam már, hogy megcsinálják, hogy tisztázódjon mi a helyzet. Azóta jobb is, mert gyógyszer váltás lett az eredménye, ami jobban bevált nálunk.

Szerkesztette: ani58 (2008-03-13 09:00)

Nincs jelen

 

#391 2008-03-13 11:04

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Vicaa!!!!

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, igazából nem tudom, hogy választhatom-e ezt a tisztítást, vagy beöntés lesz...Azt hiszem ez a megoldás jobb lenne, ez nem annyira drasztikus.....Mégegyszer köszönöm......

Szia Ani!!!
Neked is köszönöm a választ,megkérdezhetem, mennyi idõs a kislányod????
Hol végezték a tükit??
ÉS mit diagnosztizáltak??És milyen gyógyszert kaptok????
Elõre is köszi,

Nincs jelen

 

#392 2008-03-13 11:30

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia N.T.N.!

A ki-kicsodában meg tudod nézni, meg a hozzászólásaimban, de röviden most 14éves és 9 éves korában diagnosztizáltak crohnt Miskolcon, másfél éve volt a második tükrözése Nyíregyházán és colitis lett belõle, ami azért jobban hangzik. Az imuránt kezdetektõl kapta, mert az elején nagyon rossz állapotban volt és csak az imunmodulátorral tudták kimozdítani az akkori állapotából. Egyszer megpróbáltuk elhagyni, de nem ment, mert akkor meg a szteroid elhagyása után rögtön visszajöttek a tünetek (véres széklet). A pentasa lett nekünk lecserélve salazopyrinre, amibõl lényegesen kevesebbet kell szedni és mivel több vizsgálattal sem találtak eltérést  a vastagbél utolsó szakaszán kívül ezért jobb hatású. Szövettan egyik alkalommal sem igazolt se crohnt, se colitist.
Azért érdekes a dolog, mert a gyulladás 2003-ban végigment az egész emésztõrendszerén, ugyanis a nyelõcsöve végig fekélyes volt, tükrözni meg csak húsz centit cikerült annyira ödémás volt, de ott nem találtak fekélyt.
Másfél éve meg pont ott találtak csak fekélyt ezen a húsz, harminc centis darabon, se a vékonybél passage, se a hasi CT máshol nem mutatott eltérést. A doktornõnk szerint a látott kép alapján inkább colitis, mint crohn, mert egybefüggõ volt a gyulladás ezen a szakaszon. Steroidot a tükrözés után szedtünk utoljára, azóta szerencsére nem volt rá szükség, remélem egy darabig nem is lesz.
Üdv. Ani

Nincs jelen

 

#393 2008-03-13 18:59

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia ANi!!!
NEm tudom, miért, de nem ment át az elõzõ hozzászólásom....
Köszi a gyors választ, nagyon sajnálom, hogy ennyi szörnyûségen kellett keresztülmennetek....
Attól félek ,hogy ránk is ez vár....
Nálatok mikor kezdõdtek a tünetek??Hány éves volt akkor a kislány? És hogy viseli  a betegséget???
Nekem is Lali a harmadik gyerekem, a lányoknak , kop,kop, nincs semmi bajuk...

Nincs jelen

 

#394 2008-03-14 12:59

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az Off topicban válaszoltam, de most nézem, hogy csak részben, nálunk a tünetek nagyon intenzíven jöttek, rövid idõ alatt nagyon rossz állapotba került, vírus fertõzés után és az antibiotikum szedés is erõsítette azt, hogy teljesen bedurrant a bélrendszere és akkor 9 éves volt, elõtte semmi nem utalt ilyen jellegû problémára. Ami probléma volt mindig is nála, hogy rettentõen gátlásos, félénk.

Nincs jelen

 

#395 2008-03-17 14:38

Szaszcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Gastroscopos (gyomortükrözésre) vagyok elõjegyezve, és iszonyatosan bevagyok sz**va.. de még soha ennyire semmitõl nem féltem.. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt lehet e altatásban végezni? és ha igen hol??
Ja meg még annyit, hogy gyomortükrözésnél hogy hat a bódítás? mit érzel? mit kell csinálnod, akinek már volt, és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném.. :( lehet, hogy egy kicsit megkönnyebbülnék..

Köszi aki válaszol!!
Szasza

Nincs jelen

 

#396 2008-03-17 14:45

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szasza!!Én úgy tudom, hogy 12 éves korig altatnak, de ahogy visszafelé olvastam a topikot, van olyan kórház, ahol felnõttet is altatnak, bódítanak...
Esetleg nézz utána, keress utána visszafelé...
többet én sajna nem tudok segíteni....

Nincs jelen

 

#397 2008-03-17 14:52

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ugyan még nem voltam, de legjobb tudomásom szerint gyomortükrözést nem csinálnak altatásban. sima lidocainnal (vagy valami hasonlóval) érzéstelenítik a nyelõcsövet, kiiktatva ezzel a reflexeket, és utána kapod a csövet. de ez elvileg nem fáj. ha nagyon tévedek, akkor SOS javítsatok, mert  a jövõ heti vékonybélrtg után ez a következõ beígért vizsgálat, és én eddig nem tartottam tõle, de most...

Nincs jelen

 

#398 2008-03-17 14:59

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Chysh! Nem én a magam részérõl nem javítalak ki ugyanis szerintem sem fáj a gyomortükrözés...de akinek még nem volt jöhet az az utálatos szó (vagyis amit én utálok rettentõen) nem fáj csak KELLEMETLEN!
Kösz...hááát még mindig jobb mint egy béltükrözés...ez magán vélemény, de úgy hogy volt ez is meg az is!
Szóval Szaszi ha nagyon aggódsz akkor tényleg keres egy helyet ahol bódítanak...én ilyenrõl még nem tudok.

by.: Lisa

Nincs jelen

 

#399 2008-03-17 15:01

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Jaj bocsánat! Helyesen Szaszcsi :))

Nincs jelen

 

#400 2008-03-17 15:29

Szaszcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Annyit kérdeznék még meg, hogy kinek van tapasztalata a Semmelweis egyetem II. Bel Ált. Belgyógyász, Gastroenetrológia centrumáról? Akármi jöhet, ha rossz azt is mert akkor else megyek, keresek humánusabb kórházat..

Kösziiii

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB