#401 2008-03-17 15:33

Szaszcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én hallottam, hogy bódítanak, találtam is kórházat, de a kis családipótlékomból és gyengusz kis ösztöndíjamból nem igazán tudom kifizetni :) tudjátok az a baj, hogy gyomor és nyelõcsõ gyulladásom van, igazából nem is a fájdalommal van problémám.. hanm isssssszonyatosan hányos típus vagyok, amikor a fogkefével mosom a nyelvem attól öklendezek.. nahmost lenyomnak egy csõt a torkom én lehányom a dokit, vagy a csõvet hányom ki nekem tök mindegy, ahogy tetszik neki, de adjon bódítást me lesz ám ne mulass ;) :)

Nincs jelen

 

#402 2008-03-17 15:41

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

az öklendezõs problémád nem ismeretlen számomra. a hátsó fogaimat is csak sûrû öklendezés kíséretében vagyok képes megmosni (de hát muszáj!), de az érzéstelenítés pont ezt a reflexet iktatja ki. különben le sem menne a csõ (hiszen zár a garat). ha meg lehányod (de mivel, ha éhgyomorra mész?), hát magára vessen a doki... minek dugdos a torkodba oda nem illõ dolgokat! :)

Nincs jelen

 

#403 2008-03-17 15:45

Szaszcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

:D hát epét hányhatok rosszabb esetbe.. de ez nálunk családi vonás.. me apám egy vadállat (imádom:D) õ nagymenõen kitépte magából a csõvet, én azért ennyire nem vagyok nagylány.. :) szóval, megmondom csak tolja, nem számít ha megfulladok de ezt a gyomortükrözést M E G   K E L L csinálni.. :D

Nincs jelen

 

#404 2008-03-17 17:37

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Szaszcsi!
Ne parázz annyira nem fog fájni!Keress egy jó orvost (lehetõleg fõorvos legyen vagy vezetõ doki) és a jól bevált magyar módszerrel kérd meg hogy bódítson.Én is így estem át rajta.Szédülni fogsz kicsit de nem gáz.Hányni nem tudsz mit mert éhgyomorra mész de a biztonság kedvéért ne is vacsorázz.Epét hányni pedig nem egyszerû.Ahozz orákon át kellene öklendezned ez pedig néhány perc az egész.Öklendezni fogsz arra készülj de sokkal lazább mint egy béltüki.Nekem egymás után volt a gyomor  és a vastagbéltükrözés.Egy kisérõt vigyél magaddal mert amúgy nem bódítanak vagy benntartanak másnapig.Ha nyelõcsöved rendben könnyen le fog menni a csõ.A lidocain spray pedig vagy kapod vagy nem.Nekem nem volt.Minden jót és kitartás és ne parázz!!!Hidd el ettõl sokkal szarabb dolgok is vannak.Remélem segíthettem.

Nincs jelen

 

#405 2008-03-17 20:21

Szaszcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Zolcsibal: tudom, hogy sokkal rosszabb dolgok is vannak, de jelenleg csak ettõl kell félnem.. amúgy különben nem is félek.. csak attól, hogy megfulladok, vagy nem tudom.. de mondjuk nem tudok megfulladni, mert azért figyel rám az orvos :D csak nem hagy megfulladni.. De azért köszi a biztatást! =)
Tudom, hogy menni fog 2 órás orrvérzést kibírtam, ez semmi lesz ahoz képest XD

Nincs jelen

 

#406 2008-03-19 11:12

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szaszcsi!

Amikor nekem volt gyomortükrözésem én bódításban kértem, és nem emlékszem belõle semmire és nem éreztem semmit, csak a vége felé olyan volt mintha képként bevillant volna (mintha láttam volna magam kívülrõl), hogy valami "kemény" van a torkomban, aztán már hallottam hogy az asszisztens azt mondja"kész is vagyunk". A párom szerint kb. 10 percig voltam benn, ebben benne volt a bódítás és a vizsgálat ideje. Arra egyáltalán nem emlékszem mikor kezdhette el a doki a "mûveletet".

Zolcsibalnak igaza van, a béltükrözés százszor rosszabb. Múlt héten azon voltam, nem bódítottak, de kibírható volt. Azt kell mondjam a végére már eléggé fájt is, de nem kínzott tovább mert nem talált semmit, úgyhogy részleges tükrözés történt. Kb. 2 percig tartott. Nincs se crohnom se colitisem. Csak tudnám, akkor mitõl fogytam 8 kilót? és eddig még nem tudtam visszaszedni!
Szaszcsi, ne félj a gyomitükitõl (egyébként én is bevoltam szarva elõtte napokkal,  még a gondolattól is, hogy nekem egy csõ kerüljön a torkomba), de szerintem (már így utólag) ahogy mondani szokás "nagyobb a füstje mint a lángja".
Mondjuk én megtudom mosni a hátsó fogaim meg a nyelvem is öklendezés nélkül, viszont én attól a pálcikától rettegek (rosszul vagyok tõle), amivel az orvos leszorítja a nyelved hogy megnézze a torkod!
Drukkolok Neked!

Szerkesztette: mariann29 (2008-03-19 11:16)

Nincs jelen

 

#407 2008-03-19 11:19

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

mariann! örülj a diagnózisodnak! én is ilyenben reménykedem :)
a hirtelen fogyás pedig még lehet pajzsmirigyprobléma is. (volt ismerõsöm, aki emiatt 1 hónap alatt majd 30 kg-tól szabadult meg... meg is fosztották a pajzsmirigyétõl végleg...)

Nincs jelen

 

#408 2008-03-19 11:43

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia chysh!

a pajzsmirigyproblémát már az elején kizárták a liszttel együtt.

Nincs jelen

 

#409 2008-03-19 11:50

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia. igaz vékonybélrtg-en nem voltam,helyette ct javasoltak,mert az elsõ kellemetlenebb.viszont gyomortükrözésen voltam már 2 szer.ki lehet bírni,kicsit kellemetlen,de nem vészes,ha nyugodt maradsz. :) kitartás!!!

Nincs jelen

 

#410 2008-03-19 13:13

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Mariann!
2 éve engem is megtükröztek (a gyomrom és a vastagbelem is).Voltam UH-n és annak rendje-módja szerint minden negatIv lett.Mondták is,hogy kutya bajom..Majd jött a selektIv enterológia és ott kiderült,hogy a vékonybél utolsó szakasza 30 cm-en tropára van.Tehát a diagnózis után nemsokára mûtétem lett...
É azt gondolom,hogy neked nincs crohn-colitis betegséged :) Csak azért Irtam le,mert nekem sajnos negatIv eredmények mellett mégis az lett :( A vérképem sem lett jó anno.
Vérképet már néztek?Ha az rendben van akkor szerintem nem kell aggódnod :)

Nincs jelen

 

#411 2008-03-19 13:24

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Deart!

Most egy kicsit rámhoztad a frászt! egyébként a vérképem nagyon jó, az alapján nincs gyulladás sem a szervezetemben. Mi az a s... enterológia? mit csinálnak?

Nincs jelen

 

#412 2008-03-19 14:54

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kontrasztanyagos befecskendezés a vékonybélbe gyomron keresztül.Aztán röntgen.Attól jobb a nyeletéses csak azzal elmegy az egész nap mert óránként röntgenezik és figyelik hogyan halad amit megittál.A szelektív gyorsabb de valószínû kellemetlenebb is.

Nincs jelen

 

#413 2008-03-20 08:55

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Köszi a vizsgálat elmagyarázását, én abból köszönöm nem kérek! :))

Nincs jelen

 

#414 2008-03-26 10:05

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!!
Péntelken kell menni Lalival a Heim Pálba, és sajna ott is kell maradni a hétvégére...És majd hétfõn lesz a tükrözés...
NA most lett tele a gatyám, most jött rám az igazi félelem...NAgyon nagyon félek...
Légyszi gondoljatok ránk....

Nincs jelen

 

#415 2008-03-26 10:10

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Márti! Kitartást! Most tudtad meg, hogy ott kell maradnotok ! Nem lesz semmi gond , szorítok neketek , egy hét múlva mi is megyünk!

Nincs jelen

 

#416 2008-03-26 10:28

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia N.T.M!

Inkább örülj, hogy nemsokára túl lesztek rajta. Mikor a lányom a tükrözés elõtt volt mindig csak a miatt izgultam, hogy nehogy valami miatt elmaradjon, vagy ne tudják végignézni, mert sajna volt rá példa, pedig ha nyár elején tükrözi meg a doktornõnk (ahogy be volt tervezve, s be is vonultunk a kórházba, de állítólag elromlott a mûszer, meg nem volt elég altatóorvos), akkor nem szenvedtük volna végig a 2006. év nyarát és õszre nem került volna olyan állapotba, hogy már az õszi szünetet sem tudtuk megvárni vele. Szóval minél hamarabb tükrözik meg, annál hamarabb tudnak segíteni, legalábbis reméljük, így kell felfogni. Azért nem értem miért kell hétvégére bemenni, bár hátha gasztrós lesz ügyeletben. Gondolom benn tudsz maradni vele te is és a másik két gyereket tudod kire hagyni?

Gondolok rátok a hét végén: Ani

Nincs jelen

 

#417 2008-03-26 10:37

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Márti!
Kitartás! Végre túl lesztek rajta,erre gondolj! Lali pedig stramm kis kölök,meg se kottyan majd neki.- mondom én,aki rágta a kefét a saját gyerekem tükrözésénél,de utólag belegondolva nem volt olyan vészes,legalábbis neki. Azt nem értem miért kell befeküdni hétvégére,mert akkor még rendes elláltás sincs,minek idegesítenek még ezzel is,de próbálj esetleg rákérdezni hogy mi értelme,és ha csak úgy,akkor kérj eltávot. Mi naponta hazajártunk,csak addig voltunk benn,amíg csináltak valamit vele. A tüki után egybõl hazajöhettek még hétfõn?
Nagyon szurkolunk értetek hogy legyen értelme ennek az egész procedúrának.
Sokat gondolunk rátok!
Porshe és Nóri

Szerkesztette: porshe (2008-03-26 10:38)

Nincs jelen

 

#418 2008-03-26 11:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Márti!

Én is gondolok majd rátok! Sok puszi és kitartás!

Nincs jelen

 

#419 2008-03-26 11:25

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Tegnap kaptam egy telefont a gasztros dokimtól, hogy ma menjek be az anesztes fõorvossal beszélni. Azt nem tudom mit akar, de valahogy elvergõdünk odáig a gyerekkel, aztán meglátjuk.
Jövõ keddre meg a Lászlóba rendeltek vissza az allergiaeredmények miatt. Telefonba szintén nem mondtak semmit, csak azt, hogy menjek vissza.
Kezdem nagyon unni, hogy folyton cipelem magammal Patrikot a  kórházakba, össze-vissza etetem, székeken rakom tisztába. Szegénykém

Nincs jelen

 

#420 2008-03-26 12:59

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Ebbe a topicba még nem írtam, de mindig elolvasom!:-) Ugyanis jövõhét kedden "bolondok napján":-), engem is megtükröznek bódításban, Veresegyházán a misszióban!
Nagyon be vagyok már rezelve, de anyukámnak már 6x volt szintén bódításban, és azt mondta ne aggódjak, mert õ mindig aludt közben, és nem érzett semmit!
Sajnos õ Colitis-es, én meg -ha minden igaz-, Chron-os vagyok! Majd most kiderül!
Ahogy azért látom, a többségnek nem volt olyan rossz............
Annyira félek...egyszer már volt "natúrban" 95-ben, de azt nem részletezném hogy milyen volt:-(

Nincs jelen

 

#421 2008-03-26 13:23

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok Lányok!!!
MIndenkinek nagyon szépen köszönöm az együttérzést, nagyon jólesik...
Azt mondták, azért kell benntmaradni a hétvégén, mivel nem a szomszédban lakunk, és így tudják rendesen kitisztítani a beleit....
Rákérdeztem és ez volt rá a válasz...Szóval most szervezem mikor ki lesz a lányokkal...
Vasárnap meg a nagyobbik lányomnak versenye lesz, akkor anyósom vált fel a kórházban...De este már röpülök is LAlihoz....És hétfõn akkor már túlleszünk rajta...

Mégegyszer köszi, ha gondoltok ránk....
Nektek is minden jót, vigyázzatok MAgatokra!!!!!!
Mindenkinek jobbulást!!!!

Nincs jelen

 

#422 2008-03-26 13:40

Dusy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedven Márti!
Kitartás kívánok neked ésbizzunk abban, hogy az eredmény is jó lesz és mihamarabb tul legyetek rajta Én nagyon drukolok nenktek és gondolok rátok!
Dusy!

Nincs jelen

 

#423 2008-03-26 13:44

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

én is nagyon szorítok nektek! mindig figyelem, hogy mi van Lalival. meglásd, ügyesek lesztek :) kitartás!

Nincs jelen

 

#424 2008-03-26 14:00

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi szépen Lányok, nagyon aranyosak vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#425 2008-03-26 15:06

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Márti! Bocsi kicsit bumszli voltam hogy nem is kívántam "minden jót", én is gondolok rátok, bár Ti még nem is ismertek engem!:-)

Nincs jelen

 

#426 2008-03-28 23:55

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Mmegkésve bár, de én is csupa jót kívánok, és nyugi!
Annó kiskoromban, mikor elõször kezeltek ezzel a betegséggel, nekem is be kellett feküdnöm pár nappal a vizsgálat elõtt. A vizsgálat maga altatásban történt, így az sima ügy volt, az elõtte való 2 nap nem tetszett, mert beöntéssel pucoltak végig. Így utólag nem értem, miért nem valamilyen lötyivel, mint most. Tán még akkor nem voltak ilyen hatású készítmények, vagy túl kicsi voltam hozzájuk? Fene tudja. Én egyébként a Semmelweis Egyetem II-es számú gyermekklinikán voltam (Tûzoltó utca) annó ('98 körmyékén) Tomsits Erikánál. Õt - ha még ott van - nagyon tudom ajánlani a kisgyermekeseknek. Kedves, aranyos, ügyes :)

Mostanság amúgy a 3x2 pentasa mellett is visszajött a véres hasmenésem :( A pár hete félig sikerült colon szövettana szerint nem talátak gyulladást (igaz, csak az alsó szakaszból tudtak venni), de akkor mi a fenétõl vannak ezek a tüneteim?
Felkerestem egy másik dokit, aki altatásban is végez tükrözést, jövõhét szerdán megyek hozzá konzultálni. A neve Dr. Filiczky István, Dr. Rose magánklinikán is dolgozik, bár én nem oda megyek, mert az nem az én pénztárcámhoz lett szabva :) Van egy magán rendelése, az teljes mértékben megfizethetõ. Telefonon beszéltem vele, azt mondta elképzelhetõ, hogy az idegességtõl jelentkeztek a tüneteim újra (elég sokat dolgozom mostanában, ráadásul suliban is ez az utolsó félévem, épp tegnap voltam matek szigorlaton - sikerült!! :) ), de nem tudom, ez ennyire rámehet a belekre? A pentasa újrakezdése után teljesen helyreálltam, egy-másfél hete indult be újra :( Egész nap morgolódiknak a beleim odabent, szegények.
Dehát remélem szerdán kapok pár jó tanácsot :)

Szép estét mindenkinek és kellemes hétvégét! :)

Nincs jelen

 

#427 2008-03-30 13:42

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a béltükrözés napján reggel be lehet-e venni valami nyugtató félét, vagy valaki csinált -e már ilyet? Az a helyezet, hogy holnap után reggel megyek, és már most teljesen kész vagyok!:-(
Holnap kezdõdik a "pucolós" nap, de már most "pucolódok" az izgalom miatt!!

Nincs jelen

 

#428 2008-03-30 15:48

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Sancsi, szerintem igen én legalábbis úgy tudom, bár attól függ mert amúgy is ha vastagbéltükrözés lesz akkor adnak egy kis bódítót.

Nincs jelen

 

#429 2008-03-30 16:16

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sancsi én is úgy tudom, hogy lehet bevenni nyugtatót elõtte, legalábbis még nem hallottam akadályáról.
Ha lehet ilyet mondani, vagy kívánni akkor sok sikert a vizsgálathoz, vagyis inkább talán minél fájdalommentesebb, emlékezetnélkülibb vizsgálatot jó eredményekkel!

Nincs jelen

 

#430 2008-03-30 16:36

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sancsi ha nem leszel boditva, altatva akkor nyugodtan vegyél be nyugtatót! Ha leszel ne mert üthetik egymást! Ne idegeskedj az a lényeg ha parázol rosszabb! Sokkal rosszabb!

Nincs jelen

 

#431 2008-03-30 18:46

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vicaa! köszike a biztatást!És mindenkinek tényleg! Az a helyzet, hogy bódítanak majd! Anyucimnak már 6x volt ilyen, és õ nem emlékezett rá, pedig állítólag kiabált! három dolog motívál egyébként.  Van két szép lányom: õértük kibírom, a második: hogy csak ne legyen valami nagy gond odabent, harmadszorra pedig ha diagnosztizálják, akkor nem 8 ezer forint lesz a havi Pentasa adag, hanem csak 1060 Ft:-)

Nincs jelen

 

#432 2008-03-31 10:04

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

lassan megvan az új tükrözés-idõpontom, ha minden igaz, 21-én megyek. Megpróbáljuk újra.... Annyira félek, hogy megint közbejön valami (kiütések, hányás, menses...., szélvihar, hóvihar, világvége .....).
Túl akarok lenni rajta és utána eltemetni nagyon-nagyon mélyre a tudatalattimba.

Biztos most sokan azt mondjátok, mit parázok, hiszen altatnak, de pont abból az okból vagyok most be....va hogy a múltkor nem mertek bealtatni. Remélem tudja az anesztes, hogy mit csinál...
Kb 30-40 perc lesz a vizsgálat, és 2 óra megfigyelés plusz 24 óráig nem lehetek egyedül.
Úgyhogy megint mindenki vehet ki szabit :(

Propofollal altatnak, van valakinek tapasztalata errõl?

Nincs jelen

 

#433 2008-03-31 16:58

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ide írok, mert bár Roor topicja a kedvencem, mert ott mindenrõl lehet csevegni, de nem akarom az idegeit a tükivel borzolni .....
Szóval jövõ hónapban lesz csak a tükim :(
Amikor nekem lenne jó (menses és Patrik elhelyezés szempontjából) abban a 10 napban a dokim utazik el áprilisban.....
SOSEM LESZ VÉGE!!!! ÁÁÁÁÁÁ :(

Nincs jelen

 

#434 2008-03-31 17:33

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Megsértõdöm!:D:D:D:D:D:D
Egyébként a tükrözés izekre szedésének nincs helye a topikomban.:D:D:D:D
A részleteket nem akarom se hallani,se látni se átélni,de amilyan formában beszélsz róla az jöhet,nem zavar.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#435 2008-04-01 12:38

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Túl vagyok a tükrözésen! kaptam dormicumot, de sajnos nem aludtam be tõle!:-( Hát voltak a vizsgálatnak nagyon fájdalmas részei,de alapvetõen túl vagyok rajta! ha jól tudom 90 cm-ig mentek fel,onnantól a fájdalom miatt már nem tudtak! Nem is tudom mennyit mehettek volna még. és vettek több helyrõl biopsziát! Visszont azt mondta a doki, hogy egyelõre nem úgy látszik mintha chron lenne, nincsenek látványra arra utaló jelek. Sipolyom mástól is lehet! na majd kiderül 2-3 hét múlva, akkor lesz meg a szövettan eredménye!
Most megyek, mert elég kába vagyok-persze csak most-kicsit alszom egy nagyot!

Puszi mindenkinek

Nincs jelen

 

#436 2008-04-01 12:40

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

az már valahol biztató jel, hogy "nincsenek látványra arra utaló jelek". drukkolok neked!

Nincs jelen

 

#437 2008-04-01 12:46

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sancsi, nagyon ügyes vagy és jó hogy túl vagy rajta :) :)

Nincs jelen

 

#438 2008-04-01 12:58

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sancsi, ügyi vagy, tök jó, hogy nem is olyan rossz eredménnyel! :)

Viki: Nekem is akkor volt a menszesz amikor a tükit kiírták. Elõtte felhívtam a dokit azt mondta hogy ha akarom halaszthatjuk, de nem akadályoza a vizsgálatot. Én meg úgy gondoltam, ha lehet akkor essünk túl rajta, és tényleg okozott semmi különöset.

Nincs jelen

 

#439 2008-04-01 13:10

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sancsi!
A vastagbél átlagosan 1,3-1,5 m tehát még mehettek volna 40-50 cm-t.Nem akarlak elkeseríteni de pontosan a leglényegesebb részt nem tudták már vizsgálni.Legalábbis a crohn az esetek 40 %-ban  a vékonybél utolsó szakaszában alakúl ki melyet totál colonoscópiával tudnak diagnosztizálni.De ne aggódj nekem sem tudtak még a feléig sem eljutni még amikor altattak sem.Akkorra már szûkület alakúlt ki és nagyon görcsös volt a belem.

Nincs jelen

 

#440 2008-04-01 13:15

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Természetesen mielõtt még le lennék tolva én is azért szúrkolok, hogy ne legyen semmi bajod kedves Sancsi és a dokidnak higyj ne nekem én csak azt írom le amit tudok.

Nincs jelen

 

#441 2008-04-01 18:06

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm mindenkinek a szurkolást!!:-)))Olyan aranyosak vagytok!
Zolcsibal! És a több biopsziából amit vettek abból azért kiderül hogy chron-e vagy sem? Vagy mindenképpen az utolsó szakasz lenne a lényeg? És ha nem tudnak feljebb menni  fájdalomtól, akkor mi a megoldás? Teljes altatás, vagy mi?
Na mind1! Már nem vagyok stresszes, persze most délután aludtam egy jót:-), a 4 éves lányom vigyázott rám, amíg apa dolgozott! :-) Mindenkinek puszi

Nincs jelen

 

#442 2008-04-01 20:17

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Sancsi!
Nekem biopsziából az derült ki hogy nem vagyok crohnos.Pedig a gasztródoki a szûk részbõl vette ki.Ehhez képest egy hónapra megmûtöttek.A kivett darabokat is elküldték szövettanra és az igazolta véglegesen a crohn-t.Nem akarlak ijeszteni nem az volt a célom.Akinek vastagbél crohnja van annak kiderülhet hamarabb is de mint írtam az esetek döntõ többségében azt a részt érinti leginkább.De bízni kell abban ,hogy semmi bajod és reménykedni.Szia

Nincs jelen

 

#443 2008-04-01 21:52

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vicaa!

Az én dokim csak altatásban és csak 0 menses idején vállalja a tükit!
Mivel elõrehajlott maradt a méhem - gondolom a terhesség miatt -ezért azt mondta, nem kockáztat, hogy még ott is meg legyek telve vérrel... És mivel altatnak, annak meg a bél átlyukasztása a szövödménye így már tiszta stressz is vagyok. Úgyhogy csak és kizárólag "félidõben" csinálja meg a vizsgálatot
Marad május közepe....
Puszi

Nincs jelen

 

#444 2008-04-07 14:10

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!!!!!!!!!!!!
CSak jelenteni jöttem, CSongor is hõs volt, Túlvan a tükin....
Majd Tünde is jelentkezik, ha hazajöttek....
Még maradniuk kell....
Szurkolok nekik tovább..
minden jót nektek..

Nincs jelen

 

#445 2008-04-07 17:01

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Márti!
Köszönjük, a tájékoztatást. Örülök, hogy Csongor is túl van a tükrözésen.
Továbbra is minden jót kívánok én is!

Szerkesztette: Marthuska (2008-04-07 17:03)

Nincs jelen

 

#446 2008-04-07 19:32

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Marthuska!!!!!!!!!!!!!
Át fogom adni Tündééknek a jókívánságokat.....
Köszi szépen...
Nektek is minden jót!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#447 2008-04-07 20:01

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

N.T.M. ! Miden tiszteletem a kis hõsé! Vagy hõsöké! További jobbulást!

Nincs jelen

 

#448 2008-04-07 20:16

schwab_dr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves András,
az a legegyszerübb, ha megkérdezed, hogy altatásban, vagy bódításban történik a vizsgálat.
Elõbbit aneszteziologus (=altató orvos) végzi, és biztos nem leszel ébren. Utóbbinál olyan gyógyszereket ad vénásan az endoscopos orvos, amit maga is tud kontrollálni a vizsgálat közben. Ezek általában nem eredményeznek alvást, inkább emlékezet-kiesést, azaz nem fogsz rá emlékezni, hogy fájt. Rosszabb esetben igen. Ez egyénileg változó, nyilván rosszabbak az esélyek, ha épp gyulladt a bél.
A jelenleg nemzetközi viszonylatban leginkább elfogadott altatási módszer a fentanyl-propofol kombinácio. Ez nagyon biztonságos és közben mély alvást biztosít. A hatása ultra gyors, azaz gyakorlatilag a gyógyszer adagolásának felfüggesztésével egyidejûleg a páciens felébred.

Nincs jelen

 

#449 2008-04-07 21:06

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szuszidi!!!!!!!!!!!!!!
Átadom az üzeneted!!!!!!!!!!!!Köszi

Nincs jelen

 

#450 2008-04-07 21:18

kergabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

leirtam Neked emailben,hogy mi ez az egész altatásos dolog!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB