#251 2009-05-19 22:07

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszi a választ Ede!

Nincs jelen

 

#252 2009-05-19 22:15

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Én!

Igen állítólag a szûkülettõl olyan jellegzetes hangja van. nekem is ismerõs, s sajna
néha újra felfedezni vélem a dolgot.

Szimi!

Ha már volt mûtéted és távolítottak el bélszakaszt, akkor lehet, hogy a két bélszakasz összevarrásánál
lett a szûkület.
Ez sajna elég gyakori.
nekem is van:-(
Érzem is hogy hol, a dokim azt mondta ez sajna sok esetben elkerülhetetlen. Reméljük csak ennyi..

Nincs jelen

 

#253 2009-05-19 22:39

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Ez most komoly, hogy ha már távolítottak el bélszakaszt, akkor gyakran a kettõ összevarrásánál újabb szûkület jelentkezik???? Nekem három hete távolították el a szûkületet, de ha még egyszer ezt végig kell csinálnom, akkor bizony isten, hogy megõrülök. Most nagyon elkeseredtem, nem igaz, hogy nem hagy nyugtot soha ez a szemét betegség:(

Bocsánat a kirohanásért, Szimi Neked pedig fel a fejjel!!! Mikor mûtöttek?

Nincs jelen

 

#254 2009-05-19 22:55

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Pilli!

"Ez most komoly, hogy ha már távolítottak el bélszakaszt, akkor gyakran a kettõ összevarrásánál újabb szûkület jelentkezik????"

Ez nem törvényszerû, csak elõfordul.
Ne idegesítsd magad felesleges dolgokon.
Nekem már 2 mûtétem volt és ha kell sajnos kés alá fekszem, mert
igenis sokat segít, és javít az életminõségemen (legalább is nekem).
Ez sajnos elõfordul.

Nincs jelen

 

#255 2009-05-19 22:57

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Bocsánat ROSSZUL FEJEZTEM KI MAGAM, nem felesleges dolgokon, hanem úgy, hogy nem tudod, hogy neked lesz e,
illetve ha most jól érzed magad, akkor arra koncentrálj.

Nincs jelen

 

#256 2009-05-20 05:58

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nekem még sosem kortyogott a szûkület miatt és még nem is mûtöttek,kipp-kopp.Csak,hogy kicsit jó példát is lássatok.
Pilli mûtöttek?Na akkor ne keseredj el hanem erõsödj,gyógyulj!

Nincs jelen

 

#257 2009-05-20 08:19

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hozzászólok!
Szimi hozzád hasonlóan engem is mûtöttek mégpedig kétszer rövid idõn belül.A kortyogó hang nálam is elõfordúl fõleg reggeli órában és wc elõtt.Sokszor olyan sokáig csinálja ,hogy már rá-rá szólok :elég legyen hagyd abba!Még a feleségem az ágyban is megjegyzi :Te jó ég!.:D.:D(Vagy lehet másra gondolt?.:D)
Mivel engem is szûkülettel mûtöttek én is attól tartok hogy az összevarrásnál fog kiúlulni a dolog.De nem mindegy mikor.Ha 10 évente elkerülhetetlen lenne egy mûtét bele is nyugodnék.A múlt héten a gasztrósom is megnyugtatott ,hogy rájöttem e milyen alattomos betegség.Egyik nap totál jól vagyok de már másnap gáz lehet.Nem örültem neki de szerintem amikor jobb paszban vagyunk akkor kell kiélvezni az életet.
Holnap ultrahang vizsgálat nálam és véreredmény majd beszámolok mire jártam.
Fel a fejjel Szimi!.:D

Nincs jelen

 

#258 2009-05-20 11:55

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Zolcsi fel a fejjel az a legjobb dolog amit tehetünk!

Ha nekem is kotyog akkor szûkület van, vagy csak dolgozik a pocim?

Pilli gyógyulj meg!

Szimi mióta kotyog? Régóta, vagy csak mostanában. Még azt szeretném kérdezni, hogy tükrözés után küldtek MRI-re. Szerintem teljesen embertelen dolog, hogy megkínozzák az embert ha lehetne fájdalommentesebb dologgal is vizsgálni.

Én holnap megyek vastagbéltükrözésre. A hashajtót elolvastam, hogyha gyulladt a bél akkor nem lehet beszedni. Azon a hashajtón amit a vizsgálat miatt kell beszednem. Nagyon jó. És ha rosszul leszek tõle mit csináljak? Mondjuk az pozitiv, hogy a párom velem lesz, mert csütörtökön nemzeti ünnep van Németországban. (Német munkarend szerint dolgozik.) Mondjuk töle jobban félek, mert kiborul ha látja, hogy nem vagyok jól.

Tegnap mentem volna gyomortükrözésre, de a dokim (Köpe Adorján, Kisbér, Bicske) benne van valami kutatásban és pont jó vagyok ezért csak pénteken tükrözik meg a gyomromat.

Valaki kérdezte a CRP-met. Hát nem nézték meg. Érdekes, amikor egyértelmû a gyulladás. Mondjuk a házi dokim azt nézeti meg amit kérek, szóval rendes, legközelebb megkérem rá.

Na mindenkinek szép napot!

Nincs jelen

 

#259 2009-05-20 12:07

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ez a bélkotyogás ez egy érdekes dolog. Nekem mostanában elég csöndes csak néha morog, viszont régebben akkorákat és olyan hangosakat motyorgott, hogy a család minden alkalommal javasolta, hogy látogassak el az orvoshoz.
Kedves Szabóné! Én is ezen akadtam ki, hogy minden hashajtóra rá van írva ellenjavallatként, hogy bélbetegek nem szedhetik. Én se tudom, hogy ilyenkor mi van. Én csak arra tippeltem, hogy esetleg a sok hasmenés egy komolyabb fellángolást hozhat a betegségnél. De bárkit megkérdeztem itt a fórumon senki nem tudott erre válaszolni. Szerintem ritkán olvassák el a betegtájékoztatót. De bízzunk benne, hogy neked nem lesz gondod.
Egyébként a CRP eredménye képes megmutatni a beleid állapotát. Ez egy fontos tájékozódási pont lehet.
Neked is szép napot és drukkolunk ezerrel. Remélem, mostmár túl leszel a dolgokon!

Nincs jelen

 

#260 2009-05-20 13:03

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Tami, mercy köszi a hozzászólást! Még annyit kérdeznék, hogy bár az orvos azt mondta, hogy mûtét után három hétig normális, hogy megy a hasam állandóan, de engem most már kezd kicsit idegesíteni. Tami Téged már mûtöttek, nem emlékszel, hogy Nálad ez hogy volt?

Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#261 2009-05-20 13:54

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Hát megittam a hashajtót, meg a ricinus olajat, am nem jött ki belõlem, de ez szörnyû kinzás. Várom a hatást. Köszi a bátorítást.


Anikó

Nincs jelen

 

#262 2009-05-20 14:04

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!! Köszönöm hogy írtatok :)
megjártam a dokimat,emelte az imurán 100 mg ra,meg szednem kell a prednisolnt még egy darabig így ahogy eddig,azt mondta a doki a varratnál ez elõfórdulhat sajna,de nállam nincs hegesedve és ha idõben kezeljük akkor a szûkûlet szépen lemegy ,Nagyon remélem így lesz!!Ugyhogy Tami ugy van ahogy mondtad a varratnál van a szûkület,Pilli engem tavaj November végén mûtöttek,3 hete mûtõttek ? akkor javulást kívánok neked!!
Zolcsi köszike(felafejjel) meg is nyugodtam mostmár,bízom benne így rendbejövök gyógyszerrel!nekem a kortyogás fõlleg akkor van ha mondjuk eszek vagy iszok,közvetlen utánna,vagy ha fáj a hasam,a fájdalom után közvetlen!!
Szabóné,milyen hashajtót kaptál??Én gyulladtan ittam egyszer a fleet akármilyen nevezetü hashajtót,télleg nem volt kellemes,fájt a hasam is tõlle,meg ki is hánytam valamennyit belõlle,nekem akkor azt mondta Zotyesz hogy igyak rá sok vizet,na az segített!!
PIlli a hasmenés majd elmúlik,nekem is volt elég sokáig,de elmult!!
További szép napot!! Sziasztok

Szerkesztette: Szimi (2009-05-20 14:07)

Nincs jelen

 

#263 2009-05-20 14:28

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi szerintem még ne aggódj azért ilyen hamar csak nem támad ez az átok.Engem 2007 végén mûtöttek decemberben.A tavalyi évet egész jól átvészeltem a súlyommal akkor meg voltam elégedve.Most nem.:D
Hízok de szinte mindig megy a hasam.
A hashajtóhoz annyit tennék hozzá nekem az x-prep bejött.Erre is (mint az összes többire)rá van írva hogy bélgyuszi esetén nem javallott.De mindössze annyi lehet a dologban ,hogy az amúgy is megviselt beleink hashajtáskor plusz igénybevételnek vannak kitéve.Nyílván összenövéskor nem javasolnak ilyet de akkor nem is kolonoszkópiára küldenek hanem mûtõbe.Igaz egyszer én kihánytam az x-prepet fogyasztás után félóra múlva.Viszont még akkor is kitakarított.
Szabóné ha nem az elsõ tükid akkor tudod a hatásra még várni kell.De azért ne mozdúlj ki otthonról.:D

Nincs jelen

 

#264 2009-05-20 17:06

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

SOS segítsetek nekem légyszi!
Tegnap beszéltem Molnár Tamással és megerõsített abban, hogy elég lenne egy végbél tükrözést csináltatnom, ahhoz, hogy kiderüljön van-e baj. Õ a tüneteim és az eddigi leletek alapján (UH, labor) alapján úgy gondolja, hogy nem vagyok IBD beteg.
A dokim viszont sigmoidoscopiát akar csinálni, ráadásul hiába kérem a bódítást, nem fog adni. Szerintetek mit csináljak? Légyszi segítsetek! Már arra gondoltam, hogy elmegyek egy sima proctológushoz és csináltatok egy végbéltükrözést.
Anikó! Sok sikert holnapra, nekem is holnap kellene mennem sigmoidoscopiára, de nagyon félek. De én legalább a hashajtást megúszom, csak beöntést kapok.
Ollala

Nincs jelen

 

#265 2009-05-20 18:23

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Gigi!

Nagyon köszönöm a választ. Akkor lehet, hogy maradok a sigmoidoscopiánál, majd csak túlélem.

Olalla

Nincs jelen

 

#266 2009-05-20 20:33

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Elsõ tükrözés és nagyon félek... teljesen együtt érzek Ollala! Fel a fejjel.

Igen flett. Kitaláltam a második üvegnél egy mondszert rá kb 1 liter vízzel ittam meg. DE szörnyû volt.  A ricinust másodszor már nem vettem be, mert elsõre kijött. Azt hiszem ettõl még mûködik a másik. közben fél 6-ra elmentem fogorvoshoz is, mondjuk az utca végén van, gyalog mentünk a párommal. ott nem volt semmi baj, persze ott is használtam a wc-t. Aztán mikor hazaértünk ittam meg a másik adagot olyan 7 körül. Szóval kb. 1,5 órát ültem egy huzamba a wc-n a kezemben a lap-toppal.

DE most már jobb a dolog. Ki lehet birni. Arra gondolok, hogy ha igy talán nem fáj annyira. Gondolkodtam, hogy bevegyem-e az összeset, de olyan drága volt...

Na remélem tudok éjszaka aludni. Ha nem akkor itt leszek.

Anikó

Nincs jelen

 

#267 2009-05-21 15:12

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné!! Télleg drága a fleet,ahoz képest hogy csak  az emésztõben köt ki :D,borzalmas az íze is,mondtam is mikor megittam,hogy ezekután már bármilyen mérget megtudok inni,pil az MRI-n a kontrasztanyag tök jó ízû volt a fleethez képest!!
ÜDV : Szimi

Nincs jelen

 

#268 2009-05-21 18:45

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Pilli!!

Én nagyon érdekes vagyok ebbõl a szempontból, mert nekem nehezen indult be a bélmûködést az elsõ mûtét után a 10!!! napon volt székletem, a második után asszem 6 vagy 7.
1-2 napig ment a hasam utána normalizálódott.
De én alapból elég " fura vagyok", mert nekem hol hasmenésem van, hol örült görcsök kísérte szorulás .-)))
Halmozom az élvezeteket.
Nyugi, a 3 hét még elég kevés idõ, rendezõdni fog.

Nincs jelen

 

#269 2009-05-21 19:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné hogy élted túl a mai napot?
Remélem nincs nagy gáz!

Nincs jelen

 

#270 2009-05-22 08:16

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Jóreggelt!! Szabóné engem is érdekel mi van veled,írj ha tudsz!! Tami még az jutott eszembe hogy én mûtét után még éjszaka is felkelltem  hogy azonnal rohanni kell wc re.máramennyire tudtam rohanni a friss varrattal :S
Pussz mindenek!!

Nincs jelen

 

#271 2009-05-22 16:48

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Köszi a sok aggódást és kérdést! :)

Hát nagyon rendes a dokim, meg az asszisztensei. Kapásból mondták, hogy tegezõdjünk. Aztán mindet elmondtak milyen lesz.  Hát a nyugtató infekcióból kisi többet kaptam és ezért elaludta. Legalább nem éreztem semmit. Egy kis nyomást a hasamban a levegõ miatt az elején. De nagyon rendesek voltak és utána vagy fél órát feltettek.

A diagnózis eddig: IBS  és a végbelemben találtak valami gyulladást. 2 helyrõl vetek szövettant. 5 hét múlva tudom meg.

Egészében véve jobban féltem töke, mint amilyen nehéz volt. Mondjuk utána egész délután  aludtam.

Aztán ma volt a gyomor tükrözés. Meg komplex vizsgálat. Vérvétel, vizelet, EKG, aztán a tükrözés. A doki mondta, a nõvéreknek, hogy megint adjanak dupla adag nyugatot, ami teljesen kiütött. Szóval semmire sem emlékszem. Csak egy kicsit fáj a torkom a lidokain miatt, de ennyi. DE nagyon rendesek voltak és emberségesek. Ilyet még sosem tapasztaltam az egészségügybe. Pl. fáztam a vizsgálóban és szóltam, ere betakartak egy lepedõvel. Csütörtökön tudom meg az eredményt. Majd beszámolok.

Aztán kb 1 óra múlva ettem is nagyon jóízûen. Szóval köszönöm a sok érdeklõdést, nagyon jól esett! :)

Alapvetõen kibírhatóak a vizsgálatok. Én a Kisbéri kórházban voltam a Dr. Köpe Adorjánnál. Bicskén is rendel. Mindenkinek a környéken lakik tudom ajánlani.

Ollala te hogy vagy?


Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#272 2009-05-22 17:37

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné, végre vége, és hurrá. bátor vagy. Meggyógyitanak.

Nincs jelen

 

#273 2009-05-22 18:13

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné Anikó!
A IBS sem olyan fasza dolog de legalább nem szervi bajod van.Szedetnek majd veled valószínûleg Dicetelt és jobban fogsz lenni.örülök ás ügyes voltál.Én 3 hét múlva megyek kolonoszkópiára.Engem altatni fognak.

Nincs jelen

 

#274 2009-05-22 21:46

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Anikó!

Hát én lemondtam a vizsgálatot tegnap. Egyszerûen betojtam, persze ma már nagyon bánom. Azt hiszem a te példádon okulva kérek egy új idõpontot hétfõn és aztán tényleg elmegyek.
Nagyon örülök, hogy nem találtak nálad nagy bajt, de azt nem értem, hogy miért IBS lett a diagnózisod? Én úgy tudtam, hogy IBS esetén nincs gyulladás. Vagy amit a végbélben találtak az, annyira kisfokú vmi, hogy az nem számít? Amíg nincs szövettan, nem is kapsz kezelést rá?
Még hagy kérdezzem meg, hogy neked a napi 3-4 wc-n és a görcsökön kívül más tüneted nem volt?
Nekem a székelési inger a legdurvább tünet, az teljesen kiakaszt. Amúgy mostanában napi 1 wc van, csak ritkán fordul elõ, hogy kétszer is menni kell, de áprilisban volt 2 hét, amikor nekem is napi 3-4 alk/nap volt.
Attól félek, hogy nekem is végbél gyulladásom van, de nagyon remélem, hogy nem a gyógyíthatatlan fajta.
A múltkor olvastam róla, hogy sokszor fertõzés okozza.
Szorítok, hogy jó legyen a szövettanod!
Üdv.
O.

Nincs jelen

 

#275 2009-05-22 21:48

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm Györgyina meg Zolcsi, meg Szimi meg Ollala!

Meg mindenkinek köszönöm. Korábban már szedtem dicetelt, de mondjuk nem vagyok a a gyógyszerek híve. De azért tudom, hogy mindig figyelnem kell az étkezésre.

Mondjuk még írtak ilyet is, hogy reflux, arra meg kaptam valami savkötõt ami eléggé jó ízû ahhoz képest amit korábban próbáltam.

De Titeket olvasva nagyon jó érzés látni, hogy az én kicsi problémámmal meg lehet küzdeni, amikor Ti sokkal nehezebb dolgokon mentek át! :)

Tényleg és nagyon sokat jelentett nekem a sok bátorítás!

Zolcsi tényleg jó az altatás, mert semmirõl sem tudsz. Nem fáj. Nálatok pénzbe kerül?

Ollala adj valami életjelet, hogy élte túl, gondoltam rád is!

Az az igazság, hogy a rengeteg nyugtatótól még kissé komás vagyok, mondjuk olyan mintha kellemesen becsíptem volna, meg kicsit bizonytalanul megyek. De szerintem holnapra kialszom. Azért nem is tudtam hamisabb válaszolni, mert az ágyam eléggé biztos pont volt manapság.

De a vizsgálatok tényleg vacakok meg ideges az ember, de nagyon kedvesek a nõvérek és tudják, hogy ez milyen rossz. Mindennel próbálják enyhíteni az idegességet, és a fájdalmat! Szóval most még egyszer gratula a Dr Köpe Adorján Úrnak és a tündéri csapatának.

Egyébként most bevettek valami kutatásba és emiatt sok vizsgálat vár még rám, de ha ezzel segíthetem mások gyógyulását és nem utolsó sorban a sajátomét, akkor hajrá a kutatáshoz. Minnél több ember gyógyuljon meg! Vagy legalább is legyen jobb az életszínvonala. Meg hihetetlen alapossággal kivizsgáltak és ez is a golki szakértelmét bizonyítja.

Mindenkinek jó éjt a kissé még kómás: Anikóttól!

Nincs jelen

 

#276 2009-05-23 07:13

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Anikó!

Én adtam életjelet, csak ezek szerint nem olvastad.

O.

Nincs jelen

 

#277 2009-05-23 15:00

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Még lenne egy kérdésem hozzátok!
Nektek szoktak nézni prothrombin szintet a tükrözés elõtt?

köszi,
O.

Nincs jelen

 

#278 2009-05-23 16:46

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

ollala írta:

Még lenne egy kérdésem hozzátok!
Nektek szoktak nézni prothrombin szintet a tükrözés elõtt?
köszi,O.

Betojt embereknek, akarom mondani nõknek, csak 10 fekvõtámasz után van érdemi válasz :D
Általában nem szokták nézni, de nincs klinikai tapasztalatom :) Szóval, aki véralvadás gátlót szed, például Syncumart, annál megnézhetik, mert amennyiben biopsziát vesznek, akkor ott van vérzés.

Nincs jelen

 

#279 2009-05-23 20:35

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Ollala!

Most rájöttem mi történt. Kb. egyszerre küldtük el a hozzá szólást, de valamiért én nem láttam a tiédet. Azért kösz az emilt így el tudam olvasni.

Hát nem nagyon értem a dolgot. Mert szerintem a gyulladásom korábbi. A doki azt mondta, hogy várjuk meg a szövettant. Azt mondta, hogy lehet a hashajtózástól is de lehet korábbi is. De a gyomor tükrözés eredményérõl semmit sem tudok. annyira elkábítottak, hogy még most is szédelgek kicsit (már elmúlt egy nap). Csütörtökön megyek hozzá megbeszélni mit látott. Szerintem azért nem mondott semmit sem, mert nem nagyon lehettem tárgyalóképes.

Ollala egyébként a vizsgálat elõtt megkérdezik, hogy szedsz-e véralvadás gátlót, meg még más dolgokat is. Egy csomó rutin kérdés: van-e pacemekered, van-e allergiád stb...  Meg bele kell egyezni a vizsgálatba.

Te egyébként hova mész?

Mondjuk az én dokim nagyon rendes, mert látta hogy félek és ezért adott több nyugtatót mind a két tükrözésnél.  Szóval ne idegeskedj! szerintem pontosan tudják min megyünk keresztül. Szóval hajrá!

Na, pá azt hiszem megyek aludni, most keltem fel! :)

Nincs jelen

 

#280 2009-05-23 21:12

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Most már értem, hogy miért nem láttad.
Én Pestre járok magán dokihoz, már sok éve a refluxom miatt.
Tényleg mázlid van a dokiddal, nekem már 5 gyomortükrözésem volt, de még sosem kaptam bódítót hozzá.

Nincs jelen

 

#281 2009-05-28 19:07

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Van egy újabb idõpontom tükrözésre. Szombaton fél 12-kor.
Lenne egy kérdésem: a fleet vagy az Xprep a jobban tolerálható hashajtó?

köszi

Nincs jelen

 

#282 2009-05-28 20:13

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Eddig Xprepet használtam, de most Fleet-et kaptam a júniusi tükrözésre.
Azt mondta a kezelõorvosom, hogy ez kíméletesebb és hatásosabb is.

Nincs jelen

 

#283 2009-05-28 21:12

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

ollala!
csak saját tapasztalat: ez x-preptõl görcsöltem, és ki sem tisztított rendesen. kellett még reggelre másik béltisztító cucc is. másodszorra fleet volt a menü. az íze sokkal rosszabb (bár annyira nem, mint a sós cuccé volt... brrrrrrrr) de jobban és kíméletesebben pucol.

Nincs jelen

 

#284 2009-05-29 10:26

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Tegnap voltam a gasztros dokimnál. A jó hír, hogy csak IBS, nem IBD, meg reflux, ami érdekes, mert én nem érzem a gyomorsavat, de azt mondta a doki, hogy a gyomromban és a nyelõcsövem elején vannak felmaródások.

Azért azt mondták, hogy folytassam a diétát.

Meg van egy cukorbetegség nyanu. Van köztetek valaki aki cukorbeteg.
Tudom nem kéne cukros lötyöket innom,de ittam és utánna tök rosszul leszek, meg vannak nagyszülök 2-es típusú diabétesszel, szóval lehet hogy ez is bejátszik.

Aztán ma reggel elmentem terheléses cukorvizsgálatra. 4 x szúrt meg 2 néni, de nem tudtak vért venni semennyit. Azt mondták, hogy  be kell gyógyuljanak a korábbi kis csomók, mert nem tudják a vénámba szúrni a tûket. (Ugye múlt héten is vettek vért, meg a tükrözések miatt is szurkáltak, és eléggé vacakok a vénáim.) Veletek jártak már így?

Mindenkinek szép napot!

Nincs jelen

 

#285 2009-05-29 10:38

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Szabóné!
Vegyél vércukor ellenõrzõ kézi készüléket csak a ujjad kell megszúrni egy két csepp vér (a másodikból mérj) és napi pontossággal látod a cukrodat.
Ezen kívül nem árt ha belelesel egy cukor étrendbe is. A lényege a napi többszöri kaja min 5* és a menyisége. Na persze majd számolhatod a kalóriákat is :). A cukros löttyöket meg feledd el. De legyen nálad mindig életmentõ csoki!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#286 2009-05-29 11:38

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, reggel bevettem a fleet-et, már kb 20-szor voltam wc-n. Amikor megittam, utána volt egy kicsi hányingerem, de már elmúlt. Rosszabbra számítottam. Remélem az estit is fel bírom hajtani.

Nincs jelen

 

#287 2009-05-29 20:31

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
 
  Szabóné a diabetesznél kevés ha csak nem iszol édes löttyöt. Ha kiderül,hogy cukor beteg vagy semmit nem
  ehetsz amibe cukor van. Az igaz,hogy többször kell enni de ami nagyon fontos az a szénhidrát mennyisége.
  A 2-es tipusu diabetes nem öröklõdik életmód változtatással vagyis diétával rendbetartható.
  A vizsgálat után a dietetikus mindent elmond, ha addig is van kérdésed igyekszem válaszolni.
    Szép estét üdv:Laci

Nincs jelen

 

#288 2009-05-30 14:40

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné, remélem nem vagy cukorbeteg. Amúgy velem örökké így járnak,. rettenetes vénáim vannak. A csúcs: Hárman 7x böktek, mire le tudtak venni egy kémcsõ vért! Már ájuldoztam, annyira rossul lettem, pedig nem szoktam (már) ilyenektõl. Na oda azóta sem mentem és nem is vagyok hajlandó menni vérvételre. :)

Nincs jelen

 

#289 2009-05-31 07:27

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Voltam tegnap a sigmoidoscopián, kaptam szurit a fenekembe (Algopyrin+Seduxen), így nem volt vészes, ki lehetett bírni. Ugyanaz a diagnózisom, mint Szabónénak, IBS, illetve egy kisebb gyulladás van a végbélben,abból vettek szövettant. A dokim szerint ez annyira minimális gyulladás, hogy nem kell komolyabb dologtól tartanom, de majd a szövettan mondja meg, hogy ténylegesen mi okozza. Ja és még valami! Nekem kifejezetten jót tett ez a hashajtás dolog, mert hónapok óta minden reggel szélgörcseim voltak, de ma reggel nem volt. Remélem így is marad.
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
O.

Nincs jelen

 

#290 2009-06-11 21:26

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Hát már eléggé régen irtam, szóval itt az ideje.

Laci 54: A 2-es tipusu diabéteszre a hajlam örökíthetõ, de holnap megyek terheléses cukorvizsgálara, mostmár szépen begyógyultak a vénáim.  Meg az a baj, hogy mindkét vonalom van egy Nagyszükõ, aki cukorbeteg. Szerintem ez simán keresztezõdhet nálam. (Azért egy kicsit lehet, hogy hipohonder is vagyok.) Meg mégegy dolog a gyomortükrõzés után azt mondta a doki, hogy az egész hasfalam sebes. Amint tudjuk a gyomornyálkahártya termel az inzulint, szóval lehet, hogy a betegség bezavar ebben, de az is lehet, h ogy csak az egéészet beképzelem. DE egy biztos a cukor nem jó olyan formában, ahogyan ma használjuk.

Agica01: Hát amikor másodszor szurtak meg majdnem elájultam. egyébként is rosszul vagyok a vérvétetõl. Nagyon vékony vagyok és az a kevés vér is hiányzik ha kiveszik belõlem. :)

Valahogy mindig az orvosokkal telik el egy csomó idöm, föleg a szabad péntekjeim.

Szuszidi: igen a napi 5 x-i kajálás oké és renbden is tart, de kb. 1 óránként kell egyek valamit, tök mindegy mit egy két falatot, mert azt érzem mindjárt elájulok.  Van a családban vércukorszint mérõ, de még el kéne jusson hozzám. De azért megcsináltatom a vizsgálatot.

Mondjuk egyett marhára megtanultam: iszonyatosan sokat kell inni vérvétel elött! Mondták a Nénik is akik vették volna tölem, szóval nagyon sokat fogk inni reggel kb 1 litet, hogy tudjanak mit levenni.

Majd holnap bezsámolok a vizgsálat eredményérõl.

Mindenkinek szép estét!

Nincs jelen

 

#291 2009-06-11 21:42

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné, sok sikert, várjuk az eredményt!

Nincs jelen

 

#292 2009-06-13 16:31

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Megkaptam csütörtökön a szövettant, ami negatív lett. Nincs végbél gyulladásom, csak egy kis nyálkahártya vérbõséget látott az orvos. A végleges diagnózis: IBS
És ami a lényeg! Mióta tudom hogy nincs gond, sokkal jobban vagyok.
Köszi mindenkinek a segítséget!
Üdv.
Ollala

Nincs jelen

 

#293 2009-06-13 16:45

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Jól van Ollala! Örülök, hogy jobban vagy, de azért diétázz. Majd emilezünk! És nyugalom...

Mindenkinek szép napot!

Nincs jelen

 

#294 2009-06-14 06:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Szabóné!
Így igaz nyugodtam 2 -3 dl vizet le lehet gurítani a torkon, helyre rakja a vénákat!
Majd ha jelzed hogy van vércukor merõd egy tea keverékkel is megismertetlek de azt csak állandó vércukor mérés mellet lehet használni azért nem is írom ki. Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#295 2009-06-14 08:10

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné!

valóban, a II. tipusú diabetesre a hajlam örökölhetõ, de vajmi kevésre mész azzal, ha vércukor-terhelést (ogtt-t) csinálnak. az csak abban az esetben fog bármit is mutatni, ha már kialakult a cukorbetegség. akkor meg már gáz van.
a II. típusu diabetes alapja az inzulin-rezisztencia, azaz hogy a sejtek insulin-érzékenysége rossz. normál vc-szint mellett a hasnyálmirigy termeli az insulint, mint az állat, mert a sejtek nem érzékelik, hogy már van annyi, amennyi a vc felvételéhez kell. a rosszullét, és cukoréhség (vagyis az állandóan "enni kell"-érzés) is ebbõl van: hitelen megkapod a sok insulint, így leesik a cukor.
no, mindegy is, csak azt akartam ebbõl kihozni, hogy ha csak ogtt-re voltál beutalva, és az eredményeid normálisak lesznek, akkor azért még érdemes kérni a háziorvostól egy terheléses insulin-vizsgálatot.

ez tapasztalat. ez az alapja az egész pcos-nek is :(

Szerkesztette: youlcsi (2009-06-14 08:11)

Nincs jelen

 

#296 2009-06-14 20:57

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Hát végül pénteken nem mentem el a vizsgálatra mert késön keltem. A doki egyfolytában táppénzen akar tartani én meg dolgom, de a péntekem szabad és ilyenkor kell az alvás.

De aztán délután elmetem a házidokihoz papírokért meg eredményért és mértek cukrot 2,6 volt. Mondta az aszisztensnõ, hogy azonnal egyek valamit és kérdezte hogy vagyok. Mondtam, hogy rosszul de ez nálam az utobbi kórház óta folyamatos. Sokszor alig látok, de tényleg szerzek egy cukormérõt. De nem normális, hogy alándóan éhes vagyok és állandóan szomjas és ezért rengeteget kell wc-re járjak.

Youlcsi nem értem teljesen amit írtál. Én most terheléses cukorviszgáltra fogok menni, ha összesezdem magamat. És te irtál mégegyet, az miben különbözik?

Mondjuk alegbiztosabb a mérés lesz.

Na pá mindekinek!

Nincs jelen

 

#297 2009-06-15 10:31

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné!
a lényege annak, amit írtam: ha mész vcukor-terhelésre, és magas a cukrod, akkor az már cukorbetegség. ha normális, akkor meg senki nem fog veled tovább foglalkozni. DE: ilyenkor kellene hozzá megnézni a terhelt insulin-szintet is (ugyanazokból a vérvételekbõl meg tudják nézni, mint a vcukrot, csak nem szokták, mert senkinek eszébe sem jut). ugyanis a II. típusú diabetesnek az elõszobája az insulin-rezisztencia (IR). és IR-nél a vércukor-szint általában jó, tehát ezt otthoni méregetéssel sem fogod tudni ellenõrizni magadnak.
sztem próbáld meg elintézni, hogy az insulint is nézzék, ne csak a cukrot. ha kiderül, hogy van IR, azt kezelni nagyon jól lehet, és kell is.

Nincs jelen

 

#298 2009-06-15 15:31

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Youlcsi!

Köszi a választ! Most már értem mirõl irsz! Elég rugalmas a házidokim megkérem, hogy irjon fel inzulin terhelést is nézzenek.

Meg ami még marha érdekes. Kb. 4 egymást követõ leletemben tele voltam bacikkal, erre mondta a gasztors doki, hogy kell tenyésztés az meg nem mutatott ki semmít. Most van bacim vagy idöközben elmúlt? Szedem a Progasztrot és az elmulaszthatta a bacikat?

Köszi!

Nincs jelen

 

#299 2009-06-16 08:42

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

örülök, hogy megértetted. már csak azért is, mert most, hogy visszaolvastam, nekem elég zavarosnak tûnik, amit írtam :) ha nem lennék benne, tuti nem tudnám, mirõl van szó :D

Nincs jelen

 

#300 2009-06-22 16:49

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Ma voltam a Kapás utcában tükrözésen.
Nyáron aktuális lesz a felülvizsgálat a roki miatt.
Sajnos jövõ hónapban meg kell ismételni a vizsgálatot,
mert a Fleet Sóda nem tisztított ki rendesen.
Azt mondta a doki, hogy másként használjam: egy nappal
elõbb kezdjem a folyadékkúrát, a második adag bevételét hozzam
elõbbre 3 órával és azután már ne igyak a vizsgálatig.
Remélem így már jó lesz, kár hogy csak most mondta!
Egyébként azért az alsó 20 cm-en talált 3 polipot, amit le is vett.
A következõ tükrözésre meglesz a szövettan
Ha valaki Fleet Sódát fog használni, javaslom
kérdezze meg elõtte kezelõorvosát!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB