#301 2009-06-22 17:29

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Zoltán!
Kérj x-prepet.Vizsgálat elõtt egy gyors beöntés (teljesen bírható) és abszolút kitisztít!

Nincs jelen

 

#302 2009-06-22 17:37

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Zolcsi!
Eddig én is azt használtam, bár beöntés nélkül.
Azt mondta a doki, hogy ez kíméõbb.
Lehet, de nem volt elég hatásos.

köszi

Nincs jelen

 

#303 2009-06-22 17:44

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

:D
Nekem nõvérek mondták hogy választhatok, vagy a 3 lier keserû só (ami sztem ihatatlan rossz) + 2 lier tea/víz

avagy X-prep 75 + beöntés reggel vizsgálat elõtt. :D Vállaltam az utóbbit és nem bántam meg! Következõ tükrözésnél is így fogom kérni...

Nincs jelen

 

#304 2009-06-22 17:49

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Felénk aztán tutira mehetnek, mert  ebédre max. leves, majd  x-prep  rengeteg folyadékkal,  reggel pedig 3 liter keserû só...

Nincs jelen

 

#305 2009-06-22 18:16

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Én már elõtte 2nappal nem ehettem csak folyékony kaját max fõzeléket ami nem színes :) Levest utolsó nap ebédig, délután a 3liter keserûsó aztán már csak este és reggel 1-2 liter tea vagy víz. Beöntést nem is ajánlották fel..

Nincs jelen

 

#306 2009-06-22 18:21

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nita! Akik meg tudják inni a 3 liter keserûsót, annak nem is kell beöntés, mert ez a legjobb tisztító módszer! Viszont aki nem birja, mint pl. én mert elõbb hánytam tõle mint futottam volna....annak sajna elkerülhetetlen szóval bónuszként jár az X-prephez. Szóval azt mondjátok Fleet az gáz?!

Nincs jelen

 

#307 2009-06-22 20:00

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Na jó de nem mondták ha kihányizom kaphatok mást is :P Küzdõdtem vele elhiheted, komoly légzõgyakorlatokat tartottam a szünetekben :) Végül almalébe kevertem, az elég édes volt hozzá na azóta se ittam egy kortyot se  almalébõl :D

Nincs jelen

 

#308 2009-06-22 20:35

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Én is próbálkoztam mindennel...Kevertem gyümölcslével, teával, de rájöttem hogy ez ígyis feljön, mármint 1xerûen nem birtam abbahagyni az öklendezést..Mondták nõvérek, sajna, meg kell innom, különben nem tudnak megvizsgálni és sose derül ki mi a bajom (hozzáteszem ekkor már 4. napja feküdtem bent kezelés nélkül, éheztetve mert nem tudták honnan a vérzés) tehát a colonoscopiára mindenképp szükség volt. De látták hogy mennyire szenvedek és megsajnáltak, úgyhogy üzlet megköttetett :D:D:D X-prep 75 (és nem is rossz ízû!!!) + beöntés (az is túlélhetõ, fájni nem fáj, csak kellemetlen...) a vizsgálat meg bódításban volt, nem sok mindenre emlékszem (szerencsére)

Nincs jelen

 

#309 2009-06-23 09:34

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

sziasztok. Én azért sokszor megbotránkozom (pedig nem rám vall, mi ;) ), hogy tisztítás gyanánt micsoda kínokat álltatnak ki velünk... A keserûsós vízbõl három liter, meg ehhez még mondjuk x kanál paraffinolaj... szerintem ez a csúcs. Én mindent csináltam szájon át, de alul semmi, mert.... pedig a paraffinra rányomtam másfél liter vizet, mégis 3 óra múlva felül jött ki!
Fleet: nem egy nagyszerû itóka, de ki lehet bírni, jobban ,mint a fenti szívatást. Szerintem. Bár azért az esti feles harmada már pohárban maradt, mert az agyat nem lehet becsapni, de még akkor is normálisabb, mint a többi. Az xprephez még nem volt szerencsém, majd legközelebb azt kérek, hogy tudjak hasonlítani. Kösz a tippeket! Szép napot!

Nincs jelen

 

#310 2009-06-23 13:51

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Én csak annyit mondanék, hogy a régi dokimnál, anno ha tükröztek, kaptam a 3 liter keserû vackot, és utána a vizsgálat elõtt még 3(!) beöntést adtak!!!! A nõvér még akart, de azt már nem engedtem, saját felelõsségemre utasíthattam el a 4.-et. Õ úgy látta, hogy még 2-re legalább szükség lett volna!!! Mert ha nem tisztulok ki rendesen, akkor õket cseszi le a dokinõ, ezért hogy elkerüljék, a betegeket kínozzák!!

Itt az új helyemen X-prepet adtak mûtét elõtt (itt nem tükiztek), és nem kaptam beöntést!És nem volt gond a bélmûtétnél!!
Úgy látszik, helye válogatja.

Nincs jelen

 

#311 2009-06-23 14:42

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

én elsõ körben x-prepet kaptam. colon elõtt még kellett reggel 1 üveg (1 kg) sós hashajtó (nálunk golytely-oldat néven fut ki az intézeti gyógyszertárból). az x-prep valóban finom, de görcsöltem tõle. a sós cucc felét kihánytam.

másodszorra fleet... sokkal rosszabb, mint az x-prep, de a sós borzalomhoz képest maga az isteni manna :) és tökéletesen kipucolt.

Nincs jelen

 

#312 2009-06-28 21:44

Barbia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

17 évesen kezdõdtek a panaszaim, amire a nagykanizsai orvosomnak a válasza minden esetben a tükrözés volt. Elsõ alkalommal még elviseltem, aztán nagyon rendszeressé váltak a tükrözések mindenféle fájdalomcsillapítást mellõzve. Ricinusolajtól a keserû són át mindent itattak velem, volt olyan nap hogy két tükrözésem is volt, mivel a kedves nõvérke a második beöntést közvetlenül a vizsgálat elõtt adta és a tükrözés közben a doktor úr közölte, hogy sajnos így nem tisztultam ki, majd megismételjük délután. Volt vastagbél tükrözésem, de több esetben teljes bélszakaszt vizsgáltak. Iszonyatos fájdalmaim voltak, de természetesen ezen nem sokat javított a heti több tükrözés. Kb.: fél évig játszották ezt velem. Az utolsó esetnél kértem fájdalomcsillapítót, mire kiskoruként aláíratták velem a papírt hogy én kérem! Ezután nagy kegyesen adtak nekem egy minimális adag seduxent, ami a fájdalmamat nem enyhítette a vizsgálat alatt. Minden alkalom után jobban rettegtem, így a "fájdalomcsillapítós" vizsgálatomnál kaptam egy tetaniás görcsöt. Nem sok mindenre emlékszem,de azt tudom hogy a vizsgálatot folytatták egy órát feküdtem az asztalon.
Senkinek nem kívánom ezt a fajta megalázást, és undorító bánásmódot!
A mai napig ver a víz ha a gasztro folyosójára lépek.

Sajnos vár rám még tükrözés, de azt csak altatásban vállalom...

Nincs jelen

 

#313 2009-06-28 21:58

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Barbia!
Azt nem írtad most mennyi idõs vagy,de 18 év alatt kötelezõ altatásban végezni a tükrözést. Ezt nekünk pesten mondták. A helyedben keresnék más dokit.

Üdv: Porshe

Nincs jelen

 

#314 2009-06-29 05:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Barbia!
Minden egészségügyi intézménynek van betegjogi képviselõje. Tessék neki elmondani a panaszokat. Egy kis úttan járást talán megér. Úgy veszem észre hogy mostanság a tisztelt orvosok nagyon elszemtelenedtek (tisztelet a kivételnek) Ha tud a koloszra mindig kísérjen el valaki támasznak is és tanúnak is tökéletes. Nem kéne hagyni hogy szinte minden vizsgálat alatt megalázzák az embert.  S nem utolsó sorban van egy mccbe egyesület ahol szintén segítenek. Az én felfogásomban nem mi vagyunk az orvosokért hanem az orvos van a betegért.
Jobbulást!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#315 2009-06-29 07:18

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia, BArbia, annyira úgy van, ahogy Szuszi mondja!!! Ne hagyd magad, akár kiskorú vagy, akár nem... nem számít. Illetve igen, mert ha egy kiskorúval viselkednek így, még undorítóbb. Így feltétlenül vedd fel a kapcsolatot a betegjogi képviselõvel is és szerintem az egyesülettel is, mert ha esetleg egy egyesület is mögötted áll, azért másképpen néznek rád, mint egyébként.
Nagyon durva!! de tényleg, amit írtál... És én még azt is úgy tudom, hogy a vizsgálat során is lehet Veled valaki, konkrétan melletted... Istenem, ilyen szemét betegségnél még ezeket a tortúrákat is! Döbbenet! Kérlek szépen, ne hagyd magad!!!!

Nincs jelen

 

#316 2009-06-29 19:03

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Barbia! Megdöbbenve olvastam írásodat. Elõször is, DOKIVÁLTÁÁÁÁÁS! Másodszor is, értetlenül állok az felett, hogy hogyan tükrözhetett meg ennyiszer az orvos??????? Hiszen ugyebár maga a vizsgálat sem éppen a beleink kíméletére van, a diagnózishoz pedig még a két fülem is hatfelé áll, hogy ennyiszer kellett neki tükröznie? Vagy akkor miért csinálta?
... és a módszer! A kínzás, hát szavakat sem találok!
Amit a többiek is írtak, ne menj egyedül vizsgálatra, mindig legyen veled valaki! ... és bizony ne hagyd magad, mert így nem bánhat SENKI egy beteggel, akkor sem ha felnõtt, pláne ha kiskorú!

Nincs jelen

 

#317 2009-06-30 14:51

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Atya világ Barbia,nemsemmi amin keresztûl mentél :(

Nincs jelen

 

#318 2009-07-01 11:31

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Barbia tényleg menj el másik orvoshoz és betegjogi képviselõhöz! Merre laksz?

Én fleet-et kaptam, meg ricinus olajat (az utobbi azonnal kijöt, szóval az felejtõs). De nem szabad elolvasni a leírást. Sok almalét ittam (azóta sem ittam, mert rossz érzésem van töle), meg rengeteg vizet. kidolgoztam egy módszert hogyan lehet megínni: egy korty fleet két korty víz. És nagyon jól kitisztitott. Igaz eléggé drága. Meg egy hétig pépes étrend, ami nem baj föleg hogy nem nagyon tud az ember mást enni.

Meg azt is hozzá kell tennem, hogy a forum elött ültem és atöbbiek bátorítottak, meg vittem a wc-re a gépemet és szerintem ez segítettnekem a legtöbbet!

Puszi!

Nincs jelen

 

#319 2009-07-01 11:44

Barbia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Én még nagyon új vagyok itt a fórumon, az egyik ismerõsöm ajánlotta, hogy írjak ide! Hiába megértõ a családom és a párom, sajnos(nem sajnos) nem igazán értik meg, hogy mi az amin keresztül megyek. Amikor a fent leírt eset történt, még nem voltam 18 most 22 múltam. És bár a beöntés kúrám felénél vagyok, vannak napok amikor úgy érzem csak sírni tudnék. Az okát nem tudom csak úgy érzem hogy kezdem elveszíteni önmagam. Minden este ez a tortúra...iszonyatos.
Jó tudni, hogy van aki érti , hogy mit érezhetek és tudja, hogy ez nem múlik el csupán attól, ha az ember tünetmentes.
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#320 2009-07-02 21:26

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ide mindig fordulhatsz Barbia, biztos hogy megértésre és segítségre találsz! :)

Nincs jelen

 

#321 2009-07-03 06:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Barbia!
Ne sírjál vagyis igen sírjál add ki magadból a sok kint és bánatot meg egyébként is a szemed is tisztul meg a lelkednek is könnyebb lesz. Tortúra nézõpont kérdése vedd úgy hogy nem az ezt azért csinálod hogy jó legyen már nem tortúra hanem egy kezelés része igaz kellemetlen de túléled és újra tünet mentes leszel. A cél lebegjen elõtted ne az átélt dolgokkal foglalkozzál meglátod sokkal könnyebb lesz minden!
Legyen kellemes szép napod: Szuszidi

Nincs jelen

 

#322 2009-07-06 14:55

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ma megvolt a gasztros kontroll....medrolról off, salofalk mehet tovább.....viszont mikor salazopyrinre allergiás lettem fájt a torkom és semmi se tette helyre mondta dokim hogy ez nem a fehérvérsejtszám csökkenéstõl van hanem vírus/baktérium és kaptam antibiotikumot, aktul duo-t amitõl helyrejött.....azóta eltelt 2-3 hét és láttam a tükörben hogy tiszta gennyes a mandulám de nincs torokfájásom, lázam, se semmi (egyelõre?!) de nem is a gasztros dokinak mutattam, hanem másik dokinak a cégnél, aki szintén belgyógyász és mondta h lehet h a colitisem miatt van....és nem ártana egy mûtét.....i mean mandula mûtét....totál kész vagyok....mi jöhet még???? ok, mandula mûtét, rutin mûtét bla bla, de én félek mint egy kisgyerek, és colitissel mentem dokihoz erre a mandulámat akarják kivágni? WÁÁÁÁ! :( Szerdán megyek vissza, ha addigra se néz ki szebben akkor, hmm de persze megyek 2nd opinion-ért is...hmmm (sóhaj) :(((

Nincs jelen

 

#323 2009-07-07 17:52

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ati fiamnál a hashajtás annyiból állt, hogy két napig hashajtó teát itattak vele ami normális ízû volt. Inni kellett rá még egyéb folyadékot sõt tápszert kapott h ne fájjon a gyomra. Tükrözték mindenféle gyógyszert kapott. A tükrözésnél pedig levettek egy 4cm-es polypot amivel Nyíregyházán nem tudtak mit kezdeni. Hát Pesten is a csodájára jártak a Honvéd kórházban... Ami pedig nagyon lényeges nem mûtötték ki a vastagbelét pedig itthon már kés alá küldték. Kiderült a tükrözésnél, hogy a vékonybelet is 15centire meg tudták nézni és nem is colitises a fiam, hanem crohnnos. Képzeljétek el mi van ha nem megyünk tovább és hagyjuk h rögtön mûtsék!...Egy nagy bajból, sok nagyot csináltak volna.

Nincs jelen

 

#324 2009-07-07 19:07

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Melcsi! Ez a medrolról off hogy történt? Úgy értem milyen csökkentéssel, mennyi idõ alatt, mennyirõl? Csak mert én is nagyon szeretném letenni, de még csak 1 hónapja szedem (nem tudom ez a csak mennyire csak vagy inkább már). Csütörtökön próbálom újra csökkenteni, pénteken meg kontroll, aztán lehet immuran.
Ha ez felvidít (kétlem) nekem már több mint 20 éve nincsenek manduláim :)

Nincs jelen

 

#325 2009-07-07 19:10

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Csilla!
Örülök, hogy a fiadat nem kellett ennek a nagy mûtétnek alávetni. Szerencse, hogy az újabb tükrözésnél sikerült a polipot eltávolítani. Bízzunk benne, hogy jól beállítják a gyógyszereit és egyre jobban lesz, amit szívbõl kívánok!
Neked is sok erõt és kitartást kívánok!

Nincs jelen

 

#326 2009-07-07 22:27

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

CptBalu! Én csak 4 mg medrolt kaptam, nem akart nagyobbat írni, sõt mondta h ehhez is csak akkor nyúljak ha gáz van...részemrõl a 4mg-tõl semmit nem vettem észre, semmi javulást, elhagyása a 3x1 után sima ügy volt..de ez nagyon kicsi, de nem szeretném megtapasztalni milyen a függõség, meg csökkentés stb... jobbulást!

Nincs jelen

 

#327 2009-07-08 13:25

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

csilla, nagyon örülök hogy nem lett mûtét, jó hogy tovább mentetek! remélem most most már jobb lesz a fiadnak. Megkérdezhetem, mennyi idõs?

cptbalu: bár nem engem kérdeztél, azért megosztom tapasztalatom. Én sokáig, évekig szedtem medrolt (kisebb-nagyobb megszakításokkal), 32 volt a legnagyobb. hetente 4 mg-al csökkentettük, 4 után meg még egy hétig 2 mg-ot szedtem. Aztán abbahagytam, és kb. 3-4 hét volt ami rossz volt (idegesség, étvágytalanság, ingerlékenység, olykor hasmenés,) aztán  ezek elmúltak szép lassan és aztóa teljesen jó minden. ennyi idõ után meg nem hiszem hogy nagyobb gáz lenne vagy nagy függõség alakult volna ki.

Nincs jelen

 

#328 2009-07-08 16:51

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Marthuska: Köszönjük!!
Agica01: 20 éves Ati. A gond az, hogy két évet adnak a belének annyira tönkre van. Úgy hogy minél hamarabb meg kell találni a megfelelõ gyógyszert. De a Honvéd kórházban olyan orvosa lett akiben vakon megbízok!
Én is örülök, hogy nem maradtunk egy orvos véleményénél...NAGYON ÖRÜLÖK!! Lestár prof. küldött bennünket a pesti kórházba, mert azt mondta, hogy addig õ nem mût, míg nem tud 100%-osan biztosat. Igaza volt!

Nincs jelen

 

#329 2009-07-08 21:29

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Lement a gyulladás, nem gennyes így nem lesz mandula mûtét:D:D:D:D YESSS

Nincs jelen

 

#330 2009-07-09 09:27

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Agica01: köszi, minden válasznak örülök, meg annak is, hogy van esély, hogy elhagyjam a medrolt :) csak ez a napi néhányszori hasfájás múlna el...

Melcsi: grat, ez jó hír!

Nincs jelen

 

#331 2009-07-12 09:44

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Melcsi gratula a gyógyuláshoz! Egyébként szerintem a torok is összefügg a gyomorral, mert nekem szinte mindig gyuladt egy picit a torkom!

Youlcsi: tegnap voltam belgyógyásznál, hogy felirssam az inzulin terheléses vizsgálatot. Ritk a bunkó volt! Kb. 2 órával az idõpontom után hivott be. És közölte, hogy vizsgálatokat nem lehet csak úgy megrendelni. Azóta nem mentem el a terheléses cukorra se, hogy együtt szurjanak meg mivel olyan rosszak a vénáim. Gyüjtöm a vérvételeket, mert akko egy szúrással mindent elintéznek. Közben pajzsmirigyes dokinõnél is voltam, Õ is adott beutalót vérvételre, úgyhogy a jövö héten elmegyek a teerheléses cukorra, hátha kiderül mi a bajom.

Sziasztok!

Nincs jelen

 

#332 2009-07-20 18:51

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ma voltam ismét tükrözésen. Úgy látszik a közmondások nálam igazak.
Három a Magyar igazság, mivel a fleet soda ezzel a módszerrel sem tisztított ki.
A harmadik már a Péterfyben lesz kábítással egy hónap múlva.
Most X-prep lesz a tisztítócucc, remélem hatásosabb lesz.
Na meg van két olyan polipom, amit simán nem lehet kicsípni,
hanem le kell égetni.

Nincs jelen

 

#333 2009-07-20 21:57

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm mindenkinek, de semmi sem oké! 7vége óta megint gennyes a mandulám, most is látom a tükörben (ami undorító látvány na). + mellette elõjött egy afta is az ínyemen.....nem tudok másra gondolni hogy ez a coltistõl van, ami hozzáteszem ha nem is olyan intenzítással mint ápr.-máj. volt de újra aktív,a mire 2 hete a kórházban a gasztro doki azt mondta, hogy legyek türelemmel a gyógyszerrel, amjd hatni fog idõvel"....ja, veszem észre....

Szerdán megyek orvoshoz és mérlegelem vele majd, hogy mi a teendõ, mi okozza a gennyes mandulagyuszit, antibiotikumot szedtem 2 hétig, aktilduo-t utána elmúlt, d ejön elõ állandóan. hmm

Zoltán: akkor sikertelen volt a tükrözés, mert nem tisztított ki rendesen a Fleet? Én X-prepet kaptam, nálam bevált, bár nem nagyon volt mit kipucolni, napok óta ment magától is a hasam és akkor már 4. napja hogy nem ehettem semmit. A kábítás az jó :D

Nincs jelen

 

#334 2009-07-22 09:49

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Voltam ma reggel orvosnál megmutatni a mandulám. Mondta hogy jó csúnya és tényleg a mûtétet tudja javasolni, mert szerinte a gennyes mandulámtól aktív még mindig a betegségem és nem fordítva ahogy én hittem.

Mondta, hogy mindenképp keressem meg a gasztroenterológusom...nemtom...várok még egy icipicit hátha hat a gyógyszer és hátha helyrejön a mandulám. :(

Nincs jelen

 

#335 2009-07-23 14:44

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hát ez tényleg nem jó hír, hogy újra meg újra begyullad, de majd a gasztrós doki okosabb lesz tán...

Én ma megyek a tegnapi vérvétel eredményéért... remélem minden érték szép és jó lesz (fingers crossing), hasonlóképp az ultrahanghoz, ott nem láttak semmit... mától már csak 4mg medrolt szedek. Aztán ha minden ok, akkor mehetek altatásos kukkolásra :)

Nincs jelen

 

#336 2009-07-23 21:19

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ma voltam a saját házidokimnál, aki megerõsítette a céges orvos véleményét, h a mandulám és a másik betegségem totál összefügg és ha nem veszik ki a mandulám az is folyton gyulladt és gennyes lesz a másik is marad akti, én meg szenvedhetek.

Ezért kaptam beutalót a fül-orr-gégészetre, ahol tök megkínoztak, azt hittem megfulladok, vagyis bocsi, inkább behányok. Az orvos hát no comment, iszonyat nagy arc :D:D:D:D Halálra röhögtem magam a stílusán, nagyon jófej. Mondta, hogy valóban gyulladt, de már nem gennyes és õ nem mandulamûtét párti így nekem se szeretné kivetetni, vmint hogy a lányának is colitise van és, hogy menjek vissza 1 hónap mulva, mert õ most szabin lesz a nyáron és ha megint gennyes lesz a manduláma akkor megg rohanjak, mintát vesz tenyésztésre. :D igen, vigyorgok mint egy idóta, mert úgy örülök, hogy megúsztam....de lehet, hogy csak egyelõre...

Viszont a házidokimnál a lényeget elfeljtettem!!!! Vérvételt kérni!!!!! Elvileg elsõ 3 hónapban 2 hetente kéne csekkolniuk és a kórház óta semmi és iszonyat fáradékony vok és vérszegényen jöttem ki. Na ezt úgyis kierõszakolom belõlük.

CptBalu, drukkolok h jó eredményt kapj, fingers crossing :D A tükrözédért meg részvétem....:D Altatás? Vénás bódításos fincsiség?

Nincs jelen

 

#337 2009-07-24 14:52

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszi Melcsi, használt a crossed fingers :D Mondjuk mikor felpumpáltak vénás vassal, akkor 25 volt, most meg "csak" 12, igaz volt az korábban 5 is... csak nemtom ez most beállt ennyire, vagy szépen fogyadozik. Már csak a gasztrós dokit kell megvárnom, hogy fejezze be a nyaralást, aztán jön az altatásos colonoscopia, mert a bódításossal nem sokra mentek (márha nem az én üvöltözésem volt a cél).

Ez tényleg így van, hogy az elsõ 3 hónapban 2 hetente nézik a vérképet, vagyis kéne nézniük? Nekem 1 hónapot mondtak kontrollra, most ebbõl lett másfél, mire a doki visszajön megvan a 2 :)

Nincs jelen

 

#338 2009-07-24 20:07

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hát nézdd engem 4,2-es vvt-vel engedtek haza, ami normál szint legalja, kiváncsi vagyok most h állok.

Nincs jelen

 

#339 2009-07-25 16:22

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

CptBalu!
25 , 12 , 5 vas?????:P:P
Az 5 az még az enyémhez képest sok is.:P:P
5 nekem még sosem volt a többirõl meg már scak álmodozhatok mert soha nem is lesz.
Az én vasam 1,3!!!Hiába tuningolnak a vénás vassal akkor sem megy feljebbbbbbbb!!!:P

Nincs jelen

 

#340 2009-07-25 16:47

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

1,3???? UUuuuu!!!!!! Az nagggyon kemény! És hogy érzed magad?

Nincs jelen

 

#341 2009-07-25 20:16

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Melcsi!
Köszönöm szépen !
Ami érdekes az egészben , hogy én igy érzem jól magam , mig mások csodálkoznak , hogy ez az ember ennyi vassak még kétlábon áll??:P

Nincs jelen

 

#342 2009-07-25 23:53

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hülye egy "verseny" ez :D Én 5-nél gyenge voltam mint Quasimodo hátúszásban :) De ezt az 1,3-at én sem értem, nem 13 az? Doki mit szólt? Fényképezkedtetek és cikket írt rólad? :)

Nincs jelen

 

#343 2009-07-25 23:58

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Na akkor én is beszállok a ringbe. Bár Lucit nem tudom überelni! :D:D:D Nekem is évekig 3 volt a vasam. Most javuló tendenciát mutatok, mert ha szedem a Neo ferro folgammát folyamatosan, akkor 17 a vasam. Ha abbahagyom és úgy megyek a vámpírhoz (így kéne mindig méretni!) akkor 12 nekem is a vasam!
Egyébként Luci tényleg megvan evvel. De azért nem egy frankó dolog. Mellesleg én azóta sokkal kevésbé vagyok fáradékony!

Szerkesztette: én (2009-07-26 00:27)

Nincs jelen

 

#344 2009-07-26 11:49

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Halihó!
Hát engem tényleg nagyon nehéz überelni a  vassal.:P:P

CptBalu!
Nem irták el tényleg 1,3 , és mindig oda is van irva alá , hoyg ismétlésre is!!:P:P
A doki meg nem igazán tud mit csinálni már megszokta az évek alatt bár szoktunk azért próbálkozni a  vénás beadással.Sajnos õ is értetlenül áll a dolgok elõtt , hoyg miért nem marad meg bennem és miért megy át egybõl a szervezetemen.Már minden létezõ vizsgálatot megcsinált , de minden leletem jó.
Hát nálam ez van én már ilyen is maradok!!!:P:P:P

Nincs jelen

 

#345 2009-07-26 14:18

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

HÁt ha vasverseny, legyen! Bár Lucit nem tudom én sem überelni, de nekem is mûtét elõttig, évekig 2-2,2 között ingadozott. Szedhettem ferro-folgammát, maltofert, bármit! A vénás vassal utána két hétig kb. 4 körül volt, de aztán visszaállt. (most februári mûtétem óta minden vaspótlás nélkül 5 körül vagyok)
Luci, az a lényeg hogy jól vagy, mármint hogy nem szédelegsz meg ájuldozol.

Nincs jelen

 

#346 2009-07-26 21:18

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Bár inkább valami másban kéne versenyeznünk! Annak mindannyian sokkal jobban örülnénk. Ágica! És te jól vagy ennyi vassal? Nem kéne neked is pótolni?

Nincs jelen

 

#347 2009-07-29 20:25

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

sziasztok! Ezt lehet nem jó helyre teszem.a lényeg az hogy szerintem tök jó,laboreredményt meglehet nézni,mi mit jelent stb,nekem hasznos volt!
http://www.betegszoba.hu/index.php?s=labor

Nincs jelen

 

#348 2009-07-29 20:54

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi! Ez tök jó, kössz.

Nincs jelen

 

#349 2009-07-29 21:07

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi!
Ez tényleg nagyon jó !!!
Köszönjük szépen!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#350 2009-08-07 13:03

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ok, visszaszállok a versenybe, ma megkaptam a labor eredményem, azt hittem hanyattesek...

Vas: normál tartomány 9,00-30,40 !!! Nekem a vasam 3,00! így azonnal kaptam ma Neo-Ferro-Folgamma gyógyszert meg vénásan is vas, Ferrlecit injekció, csak megnézték jelenleg nincs egy jó vénám ahova beszúrhatnák, így hétvégén borogatnom kell a kezeim...és jövõhéten vénásan is jön a vas...


Továbbá ezek a minuszosak, amibõl nekem kevés van:
HGB, HCT, MCV, MCH, vas és total bilirubin

amibõl több van (mint kellene): RDW, triglicerid

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB