#1 2007-10-01 20:49

Titus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Fiatalkori betegségek szerepe?

Sziasztok!

Úgy gondoltam,hogy ebben a topikban leírhatnánk,hogy kinek milyen gyerekkori betegségei voltak,hátha találunk magunkban valami közöset,ami utal arra,hogy mitõl lehetünk most betegek (próbáljuk meg megkeresni a betegségünk okát, ha már a dokik nem tudják mi az,hátha összejön!).

Legyetek szívesek feltüntetni hogy colitis-etek vagy crohn-otok van.

Remélem sikerrel járunk!

Nincs jelen

 

#2 2007-10-01 21:08

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Szia Titus! Jó ötlet, hátha! Remélem így gondoltad:

- gyomorszáj szûkület - születési rendellenesség - mûtét 2 hónaposan
- mandulák kivétele
- szalmonella fertõzés - otthoni lefolyásó
- antibiotikum túladagolás (mérgezéses tünetek) - hasmenéses állapot, kórházi kezelés 3 hétig
- "szokásos" gyermekbetegségek, kivéve rubeola és skarlát

Azt hiszem ennyi

Nincs jelen

 

#3 2007-10-01 21:10

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Nekem Crohn betegségem van. A gyerekkori fertõzõ betegségek közül a bárányhimlõn és a kanyarón átestem. Egy két influenzát és megfázást leszámítva igen jó egészségnek örvendtem.

Nincs jelen

 

#4 2007-10-01 21:26

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Sárgaság-hörgöszükület-leukémia...nem találtok két ugyanolyan embert....

Szerkesztette: barna-by (2007-10-01 21:26)

Nincs jelen

 

#5 2007-10-01 21:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

:-)
1949-ben melingitis(agyhartyagyulladas).... szerencsere mar akkor volt penicilin.....de azert igy is 23x csapoltak hatgerincen keresztul. Tudjatok milyen az elve boncolas ? Na, az ennel egy kicsit jobb....

Nincs jelen

 

#6 2007-10-01 23:33

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Öt kicsi indiánt játszunk? :)

Nincs jelen

 

#7 2007-10-02 09:51

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Megpróbáltam én is összeszedni a betegségeimet. azt hiszem, ennyi:
veseproblémák 7-8 éves korig, bárányhímlõ, rózsahímlõ, mumsz.

És nem betegség, de talán fontos: dohányos környezetben nõttem fel, nálunk mindig cigizett apu, bent a lakásban is, amióta  csak az eszemet tudom, így elég sok dohányfüstöt szívtam.

Nincs jelen

 

#8 2007-10-02 10:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Agica01! Igen, fontos amit megemlítettél! Én is dohányos környezetben nõttem fel, apukám dohányzott /bent a lakásban is/. Bár én magam soha nem cigarettáztam /csak annyi, hogy kipróbáltam/, iskolás koromban nap mint nap szívtam a vonaton is a sok dohányfüstöt és kosszal is találkoztam bõven. Ezért meg vagyok gyõzõdve arról, hogy nem a nagy higiéniától van a Crohn, mert a kutatók erre is gondoltak. Legyen bármilyen tiszta valakinek az otthona, hiszen általában mindenki erre törekszik, a piszokkal akkor is óhatatlanul találkozunk már gyerekkorban.

Nincs jelen

 

#9 2007-10-02 17:01

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Halika!

Már a megszületés egy betegség,én is átestem rajta,aztán a kicsi szivecskémmel volt bajocska,gyerekkori mindenféle,rubeola 14 évesen,aztán pihi kicsit,16 évesen tédem tört,aztán nyugi egész múlt évig,amíg kis genyám meg nem mutatta magát.
Tejet most már vagy 8 éve nem tudom meginni.
Ja! :D Kis genya=crohn

Nincs jelen

 

#10 2007-10-02 17:47

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Szerintem idõvel az összes nyavaja idekerül, de hátha...
Crohn.
mesterséges táplálás, kéthetesen meggy és fõzelék!!! késõbb is hasonló baromságok; tömény dohányfüst.
állandó arcüreggyulladás, bárányhimlõ 2x!!! beazonosíthatatlan fertõzés (rózsahimlõ vagy skarlát) szívbillentyûproblémák, anémia,folyamatos izomfájdalmak lábon. 2 törés kézen + egy repedés lábon. 15 éves kortól három évig szörnyû azonosíthatatlan bõrprobléma (ez már a crohn volt) ezért mandula ki 18 évesen, következõ évtõl allergia. 16 éves kortól tejcukorérzékenység. Aztán a betegségünk tipikus és ritkább tünetei. + reumatológiai vonalon szintén autoimmun csak még nem tudni melyik típus is pontosan.

Nincs jelen

 

#11 2007-10-02 20:45

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Crohn:

bárányhimlõ, rubeola és mumpsz a szokásos lefolyású módon...
más semmi... nem voltam beteges típus.... :)
T

Nincs jelen

 

#12 2007-10-03 15:20

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

sziasztok!
crohnos vagyok, gyerekkoromban bárányhimlõm volt, meg szinte folyamatosan tüszös mandulagyula ami miatt 18 évesen kivették a manduláimat.
Állítólag gyerekkoromban is mindig hasfájós voltam, meg mindig székrekedésem volt...na ezt próbálom most ellensúlyozni a folyamatos hasmenéssel. :)
Dohányos környezet szintén meg volt, meg én is cigiztem, de már KÉT HÓNAPJA LESZOKTAM!!!!!!:)
Amúgy ennyi, minden más problémám a crohn-nal jött már csak.

Nincs jelen

 

#13 2007-10-03 18:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Én nem voltam dohányosok közt! Nekem egyedül apám dohányzott, de õ is ki volt lakoltatva olyankor mindig az erkélyre!És ez a mai napig igy van.Én utálom a bagót (kivéve ha jóminõségü holland "márkával" füszerezik, de akkor is 1 max). De a dohányzás és a crohn közti összefüggést is vizsgálták a dokik és nem jött ki smemi különös belõle.A mumpsz, bárányhimlõ pedig sztem alapbetegség gyerekeknél és fiataloknál.

Nincs jelen

 

#14 2007-10-03 22:12

Titus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Örülök,hogy ennyien válaszoltatok,saját magamról majdnem elfelejtettem írni.
Nekem Colitis-em van.

Már 3 hónaposan allergiás lettem az anyatejre (ekcémás bõrkiütés), bárányhímlõ, 13 évesen vesemedence gyulladás,amit közel 2 hónapig antibiotikummal kezeltek (Sumetrolim,Zinnat és még valami és ezek mellé semmi bélrendszer védõ tabletta), szinte ezután rögtön kijött a colitis és azóta is velem van a drága.. Körülöttem soha nem volt dohányfüst (egyedül apa cigizik,de szinte észre sem vesszük). Nem vagyok szemüveges sem, pedig rajtam kívül mindenki az a szûk családban.

Egyébként 10 éves koromig szinte semmi betegségem nem volt (de ez idáig sokszor túlettem magam rengeteg egészségtelen kajával és szinte alig tudták belém nyomni a zöldséget, gyümölcsöt,duci voltam gyomorrontás-hányás sokszor volt,mióta colitis-em van egyszer sem volt gyomorrontás,sem hányás)

Azt hiszem ennyi!

Nincs jelen

 

#15 2007-10-04 07:54

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Crohn, gyerekkoromban csak rózsahímlõ, 25 évesen bárányhímlõ, sok-sok mandulagyuszi, erre sok antibio, 20 évesen vették ki. Ja! Dohányfüst az nálam is volt, mert Apám 14 éves kora óta láncdohányos.

Nincs jelen

 

#16 2007-10-04 11:01

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Nagyon jó kezdeményezésnek tartom a kérdezõsködést!!!

Szívesen indítanék egy olyan helyet, ahol a colitiseseket kérdezném meg a veszteség/gyász és a betegségük kezdete/fellángolása közötti összefüggésrõl. (pszichológusok "gyászbetegségnek" tartják a cu-t/.

29 éves korom óta diagnosztizált colitises beteg vagyok.

Dohányfüstös helyen nõttem fel. Férjem is dohányzott és most esett le a tantusz, hogy akkortájt kezdõdött a betegségem, amikor leszokott a dohányzásról.

Az anyukám, aki egyedül nevelt fel és nagyon kötõdtem hozzá, akkor lett leukémiás beteg, két év alatt meg is halt.

Csecsemõkoromban allergiás voltam a tehéntejre, vizes tejbedarán nõttem fel, ekcémás voltam három éves koromig. Azóta is elõ-elõjön, de inkább a mosószer és mosogatószer miatt, erre figyelve, évek óta nem jött elõ.

Kisiskolás koromban egymás után háromszor voltam skarlátos, biztos sok antibiotikumot kaptam az 1960-as évek elején.
Visszamaradt a szívemnek valamilyen baja, ami  miatt sokáig kellett valamilyen gyógyszert szednem. Már minden rendben van. Ez jó. Bõvebbet nem tudok, mert ez elég régen volt és a szüleim már rég meghaltak, nem tudom kitõl megkérdezni a részleteket.

Sokszor volt mandulagyulladásom és ki is vették még általános iskolás koromban. Ezekre is kellett biztos szednem valamit.

Érdekesség még, hogy amióta cu-s vagyok, alig fertõzõdöm meg az aktuális járványokban. Pedig gyerekekkel dolgozom és hozzám akkor is eljönnek, amikor iskolába nem mennek a betegségük miatt.

Ennyit tudtam írni, remélem valami ki fog derülni, jó lenne.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom: Ánya

Szerkesztette: Ánya (2007-10-04 11:03)

Nincs jelen

 

#17 2007-10-04 13:17

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Crohn.

Rózsahimlõ 8 év körül, mumpsz 10 évesen kb. Nagy ritkán egy influenza, de alig-alig jártam doktornénihez.

Dohányfüst nálam is megvolt 24 éven keresztül, én magam is szívtam jó egy évig.

Nincs jelen

 

#18 2007-10-04 13:49

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Még egy kis kiegészítés a korábbi hozzászólásomhoz:

Titus: a gyógyszereidet olvastam, gyerekkoromban szinte minden megfázáskor sumetrolimot szedtem, és zinnatot is többször, már nagyobb koromban.

Ánya: bár crohnos vagyok, nem colitises, a betegségem elsõ fellángolása elõtt kb. 2-3 héttel engem is "veszteség" ért (igaz nem gyász/haláleset), ami miatt nagyon kész voltam, és a mai napig nem dolgoztam fel igazán. Ezen már én is gondolkodtam sokat, hogy a lelki dolgok vajon menynire függnek össze a betegséggel?

Még azt kérdezném: ki dolgozza fel az adatokat, a válaszokat ki fogja egyesíteni/összevetni?

Szerkesztette: Agica01 (2007-10-04 13:49)

Nincs jelen

 

#19 2007-10-04 16:04

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

bárányhimlõ... néha tüszõs mandulagyulladás de 1-2 nap alatt rendbejött
amúgy a gyomorfájás nekem pont egy ilyennél kezdõdött még szedtem a gyogyit amikor szóltam anyámnak hogy izé fáj a hasam

Szerkesztette: tee (2007-10-04 16:07)

Nincs jelen

 

#20 2007-10-04 16:15

Titus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Agica01! Én indítottam a topicot így én is fogom összesíteni a válaszokat,majd csinálok egy táblázatot és megnézem mi volt a leggyakoribb betegség,tünet stb., csak még várni akarok kicsit,hogy minél több adatom legyen!

A veszteség/gyász kérdés nagyon érdekes,az elsõ tüneteim akkor kezdõdtek,miután nagypapám meghalt...lehet van benne valami.

Üdv mindenkinek,várom a további adatokat!

Nincs jelen

 

#21 2007-10-04 17:03

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Halika!

Most olvasván nálam is kimaradtak dolgok ezeket pótolnám:sanjna és még bagózom és dohányos volt a környezetem is. :)
Nyavajákat én is azóta nem nagyon kapom el mióta kis genya velem él. (Párom rohadt influenzás volt,40-es láz,köhi,prüszi,nekem meg semmi! )
Veszteség/gyász:tavaly mikor drága jó nagyim meghalt,na akkor gyorsult fel és romlott rohamosan kis genya!

Nincs jelen

 

#22 2007-10-04 18:24

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

sztem nincs nagyon értelme beírni hogy a dohányzásnak van e hatása rá. sok ember dohányzik és mégtöbb szívja azért mindent nem lehet a káros szenvedélyekre fogni pusztán "divatból".

Nincs jelen

 

#23 2007-10-04 19:30

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Colitis majd Crohn
4 évesen búcsú a mandulától. Késõbb kanyaró, skarlát majd 35 évesen bárányhimlõ de akkor már tombolt a Colitis.
Egyéb betegség szinte semmi. Colitis elõtt 10 évig orvos nem látott. 19 éve jelentkezett a Colitis most vagyok 49.
14-26-ig cigi utána hízás aztán fogyókúra almával. 1 hónap alatt -16kg . 29 évesen kialakult egy jó kis virágpor allergia. Aztán egy kis stresszes idõszak jött majd 1 év múlva a Colitis. K.b. 5éve Crohn.

Nincs jelen

 

#24 2007-10-04 19:50

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Lehet a colitisbõl crohn?

Nincs jelen

 

#25 2007-10-04 21:28

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

CSICSU:

Orvos válaszol:

http://crohn-colitis.hu/orvos/

Nincs jelen

 

#26 2007-10-05 09:26

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Lehet türelmetlen vagyok, de nem találom a választ...

Szerkesztette: CSICSU (2007-10-05 09:27)

Nincs jelen

 

#27 2007-10-05 12:17

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

ha össze tudunk hozni konkrét kérdéseket konkrét válaszadási lehetõségekkel errõl a témáról, akkor meg tudom csinálni kérdõívszerûen, felteszem egy weboldalra, azt kitöltheti aki akarja és utána láthatjuk összesítve a dolgot (úgy mint ahogy a fõoldalon a szavazás szokott lenni)

persze ez leginkább úgy lenne jó, ha széleskörü kérdõívet készítenénk mindenféle, a betegséggel kapcsolatos témáról

Szerkesztette: kbalu (2007-10-05 12:19)

Nincs jelen

 

#28 2007-10-05 14:20

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

kbalu, nem alapjaibol kell osszehozni, mert hisz a "Ki kicsoda" topicban +van az alap. Ezt erdemes aktualizalni, pontositani, kiegesziteni.  Peldaul a fiatalkori nyavajakkal, TSO, ect. Le is lehetne itt zsurizni, hogy megfelelo_e.
En szivesen osszeallitom, de nem javasolnam a weboldalra valo felteveset. A kerdoivet Robur felrakna ide es mindenki kitolthetne. Vagy e-mailbe kellene kikuldeni az oldal regisztralt tagjainak.
Nekem gondot a nem adekvalt valaszok ertelmezese jelentene, a feldolgozast pedig +csinalhatnad Te :-)
Gasztros segitsegem is van, mert ugye en breteg vagyok......

Nincs jelen

 

#29 2007-10-05 14:30

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

azért gondoltam digitális kérdõívre, mert az egyszerûbb összesíteni, de felõlem lehet e-mail is vagy folytathatjuk itt is és megcsinálja a topiknyitó az összesítést, én is nagyon kíváncsi lennék egy komolyabb kérdõív eredményére

(ha jól rémlik talán az MCCBE csinált ilyet régebben)

Nincs jelen

 

#30 2007-10-05 14:41

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

colitis:
2 éves koromig rengetegszer befulladtam,
3 évesen tüdõgyulladás,
5 évesen bárányhimlõ
egyébként csak apróbb infulenzás,náthás megbetegedések,többszörös hólyaghurut,a családomban mindenki dohányzik,és is sajnos...

Nincs jelen

 

#31 2007-10-05 22:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

kbalu, a digitalis kerdoiv OK, nana, hogy konnyebb feldolgozni, az e-mailben a felkeres lehetne, illetve belepo a kerdoiv kitoltesere. Egy link mutatna a web-helyre.
kbalu wrote:
"ha jól rémlik talán az MCCBE csinált ilyet régebben"
igen, jol remlik, ez van a "Ki kicsoda"-ban", a topicnyitoban ezt le is irom.

Nincs jelen

 

#32 2007-10-15 21:06

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

A kisfiam 4 hónapig mintagyerek volt. Evett , aludt. aztán kezdõdtek a bajok.Elõször bõrbaj, piszokmód ekcémás lett, semmi javulás, aztán tojás, dió, mogyoró allergia, majd fû, fa, ezt követte az asztma,és az asztmát váltotta fel az állandó hasmenés.Amióta megy a hasa, a bõrekcémán kívül más nincs,de a hasmenés, hol van, hol nincs,Gyõr:semmi,csak allergia,-Bp.:tükrözés, -jelét találták a crohn-nak.most éppen három napja jól vagyunk,de mindig félek a holnaptól.Diétán vagyunk,amit elég nehéz megoldani, hisz két nõvére is van,akik talán egészségesek, õ meg öt és fél éves.

Nincs jelen

 

#33 2007-11-06 19:03

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

sziasztok.

nem tudják, hogy crohn v. colitis

bárányhímlõ, múmsz volt, illetve a mandulám nekem is gyakran be volt gyulladva, se mielõtt kijött a betegségem kb 2 évig elõtte még csak náthás sem voltam. Körülöttem is dohányoztak ill. Én is.

Nincs jelen

 

#34 2007-11-09 11:51

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Szióka Mindenkinek!
2 hónaposan tartós hasmenés, utána sokáig semmi
Bárányhimlö
Mumsz
Szemmûtét
rossz evö voltam, ha valmi nem izlett máris kikívánkozott
13 éves koromig szinte semmi ,itt-ott egy kis nátha, szinte nem is voltam komolyabban beteg aztán jött a colitis.
Szüleim szintén nagy dohányosok, édesanyám még várandósan is szívta!:-(

Nincs jelen

 

#35 2007-11-10 19:29

Lidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Sziasztok! Szia Titus! Örülök, hogy ilyen jellegû kutatásba kezdtél. Jómagam is kérdezgettem ebben a témában sorstársakat(cu, proctitis ulcerosa), és találtam közös pontot. Kora gyermekkortól visszatérõ tüszõs mandulagyulladást, ami ugye magas lázzal stb. jár. A magas láz miatt állandó székrekedésem volt. Meggyõzõdésem, hogy nálam a betegséget az állandó tüszõs mandulagyulladás, és az erre szedett temérdek antibiotikum okozta. Az antibiotikumok széttrancsírozták a normális bélflórát,  és ....Viszonylag késõn, 38 évesen(14 évnyi colitis) vették ki a mandulámat. A proctitis ulcerosám néha belobban, de helyi kezeléssel(kúpok) hamar rendbe tudom hozni. Sziasztok, Lidi

Nincs jelen

 

#36 2007-11-10 20:35

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Sziasztok!
Érdekes fel vetés.
Jelenleg Crohn-nos vagyok.
Szinte semmi bajom nem volt gyerek koromba, még náthás is ritkán voltam. Aztán úgy 12 évesen ekcéma, de ki nõttem pár év alatt. Mandulagyulladásom sokszor volt, és most is pont az van... Bárányhimlõ 26 évesen:), rá egy évre jött a Crohn.

Nincs jelen

 

#37 2007-11-12 11:32

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Fiatalkori betegségeim: Mumpsz, egyéb gyerekfertõzés (bárányhimlõ), orrmandulamûtét 3-szor, vérszegénység.
Az emésztésemmel már gyerekkoromban is volt baj. Gázok, rossz közérzet, viszonylag gyakori hasfájás, de mindent ettem. Szerettem a palacsintákat, húslevest, sült csirkét, kolbászt szalonnát is, édességeket. Nem szerettem a fõzelékeket (spenót, sárgaborsó...). Pár kaja volt amitõl fájt a hasam pl a hasfájós spagetti: zsirban sütött tejföllel és sajttal (sajtos spagetti) , aztán kitapasztaltam , ha a tésztára csak úgy ráteszem a sajtot és a tejfölt, sütés nélkül akkor mindjárt nem okozott panaszt. Ma már ez is nehéz kaja nekem.

Nincs jelen

 

#38 2008-02-15 19:14

piglet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Sziasztok!

Érdekes ez a topik, én is sokat gondolkodom azon, hogy mi lehet a közös bennünk, mert biztos vagyok benne, hogy van vmi.
Crohnos vagyok.
Tehát: gyerekbetegségek: bárányhimlõ, mumpsz (azt hiszem volt még skarlát vagy kanyaró is), meg sok mandulagyulladás antibiotikummal kezelve, de ez nálunk genetikus is, mert anyukámnak kivették a manduláját és a tesómnak is majdnem. De én mindig jó evõ voltam, sosem volt ezzel problémám azelõtt, viszont mindig fájt a lábam (lehet, hogy ez már a Crohn jelei voltak). Nagyjából ennyi.
Szerintem a lelki dolognak is van jelentõsége, ahogyan írjátok is, hogy ezt a gyászbetegség dolgot. Nekem elváltak a szüleim, amikor 4 éves voltam, és volt konkrét gyász is, 12 éves voltam, amikor nagyapám meghalt, aki velünk lakott és akit nagyon szerettem. Szóval problémás a családi hátterem. Ráadásul a tesóm sokkal idõsebb tõlem, tehát nem valószínû, hogy tervezett gyerek vagyok ... Anyukám 30 évesen szült, ez is lehet 1 ok a Crohnra, mivel valószínû, hogy nem hiába mondják a nõgyógyászok, hogy azért inkább 30 elõtt kellene szülni. Ja, azt ki is hagytam az elõbb, hogy mikor születtem, voltak ám problémák a szivemmel, azt hiszem zörej, amit mostanában hol hallanak az orvosok, hol nem, és anyukám, mikor tesóm született nem kapott meg vmi gyógyszert és ezért, mikor én születtem vmi ellenanyag termelõdött a tejében, ami bekerült a szervezetembe. Emiatt vércserére volt szükség. Majdnem meghaltam kb. azt hiszem, tehát ezután nem is szoptathatott. És késõbb kaptam vmi oltást a kórházban, amit aztán a gyerekorvosnál is megkaptam, ami miatt szintén majdnem meghaltam, de a doki idejében beadta az ellenanyagot.
Ezek, és az, hogy igazából "nem kívánt gyerek" vagyok, úgy gondolom oka lehetett a Crohnnak. Mindig bûntudatom volt emiatt, hogy engem nem is akartak, csak éppen besikerültem, és a család többi tagjának jobb, könnyebb lett volna az élete nélkülem.
Remélem ez is segített az összefüggések felderítésében.

Nincs jelen

 

#39 2008-07-21 22:02

Maximalista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Sziasztok!                                                                                                                                                             Crohn-os vagyok , gyermekkorban csak bárányhimlõ, kb:4-5 évesen egy fülgyulladás (felszúrták a fülemet). Tömény dohányfüstös környezet...Én is dohányzom elég régóta. Egyébként ennyi, szinte mindent megettem,soha nem voltam komolyabban beteg,sõt gyerekként mindig azt mondtam,hogy olyan egészséges vagyok ,hogy 200 évig fogok élni. Aztán ,mint a villámcsapás 20 évesen Crohn-os lettem. Én úgy gondolom,hogy akkortájt a sok munka miatt nem étkeztem rendesen (nem volt rá lehetõségem),és 3 emberrel "gyûlölködtem" ,akik miatt mindig ideges voltam és rengeteget sírtam,mert sokszor megbántottak,beszóltak....Én meg mindent magamba fojtottam...Mert én ilyen vagyok,inkább nyelek,csakhogy ne bántsak meg másokat! Illetve csak ilyen voltam,mert 11 év alatt megtanultam,hogy ÉN vagyok a legfontosabb,és ÉLNI akarok!!!
Üdv: Maximalista!

Nincs jelen

 

#40 2012-07-30 20:15

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

sziasztok,

hát ez érdekes, de jó ötlet.

Colitis
- nem éltem soha dohányos környezetben és én sem dohányoztam soha
- tipikus gyerekbetegségeket megkaptam
- rossz evõ és hasmenéses gyerek voltam, a doki házhoz jött rendszeresen a vitamininjekcióval
- 15 évesen erõs hajhullás miatt vették észre, hogy a manduláim "elrothadtak" és ki kellett szedni
- fertõzött kullancstól Lyme-kór, amire elõször nagy adagban Doxicilin, aztán ez 2 hét után súlyos alergiát váltott ki, majd napi 6 db maripen 6 hétig
- veszettség elleni oltás (világos nappal szellõztetéskor egy tépett rókát találtam a nappali közepén és pedig nem falun, hanem fõvárosban!)

Azért én feltenném a kérdést, hogy van-e a crohn vagy colitiszesek között olyan:
- akinek még megvannak és egészségesek a mandulái?
- aki életében nemigen kapott antibiotikumot?

Nekem az összes elolvasása után ez a két dolog piszkálja legjobban a fantáziámat.

A másik meg, hogy a crohn v. colitiszesek városi stílusban nõttek fel és élnek, vagy falusi stílusban (állatok, föld stb)?.
Mert az osztrák felmérés szerint a városiaknál sokkal gyakoribb az elõfordulás és az "istállós" életstílusban felnõtteknél meg szinte egyáltalán nem fordul elõ ilyen betegség.
Ez azért lehet, mert velük nem rohantak mindjárt orvoshoz egy kis köhhentéssel és nem lettek agyontömve gyógyszerekkel, antibiotikumokkal?
vagy a TSO-ra emlékezve valamilyen "trágyaélõlény" hatása lehet?
vagy az állatok közzött kevesebb a stressz??

Szerkesztette: salvya (2012-07-30 20:19)

Nincs jelen

 

#41 2012-07-31 14:13

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Szia Salvya!

Nem tudom, lehet kivétel vagyok, a múlt hét elõtt és a születésem után (kivéve a kislányom születését) nem feküdtem kórházban soha, gyermekbetegségeket sem kaptam el, orvoshoz csak rutinvizsgálatokra és oltások miatt mentünk, sosem voltam beteg, minden szervem megvan és ép (persze a bélrendszeremet kivéve).

Nincs jelen

 

#42 2012-07-31 15:06

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Ez zsákutca szerintem.Én nem voltam anyatejes ugyan,de egy darabig kaptam.Szedtem antibiotikumot eleget légúti megbetegedések miatt kb. 15 éves koromig,azután ritkán,mint bárki más.Kivéve egy idõszakot fõsulin,amikor 1 év alatt vagy 2-3 szor szedtem valamire valami doxiciklint.Viszont sok köptetõt kaptam,mert a tudorok azt hitték légúti a baj,pedig savam volt :D Utána gyomorgyógyszer,kíméletes élet nyista.Buli-pia-cigi-sport-sportital-fehérje,husi-rizs-stb.Nem vagyok (voltam!!!!) már az vagyok,nyugodt alkat.Az én elõéletemet tekintve akár "nem is csoda" mondhatnák a nagyfejûek,de van aki ennél kíméletesebb élet mellett korábban (én 32 vagyok) sokkal szarabb helyzetbe került nálam.Más lehet itt a háttérben,bár a lefolyást,megjelenési formát biztosan formálja a psziché...

Nincs jelen

 

#43 2012-08-01 09:43

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

Gyermekkoromban sokszor volt tüszõs mandulagyulladásom...és ahelyett,hogy kivették volna 17 éves koromig évente többször is kaptam antibiotikumot.
Amúgy nem voltam beteges.Arra tisztán emlékszem,hogy néha annyira szorulásom volt,hogy nem tudtam wc-ni és kaptam anyukámtól beöntést :).
Szerintem a sok antibiotikum bûnös.Doxicyklin és hasonló gyógyszereket bûn beszedni.Jobb a fogat megcsináltatni :)
Nekem 5 évvel ezelõtt a Doxycilin lobbantotta be a betegségem.

Nincs jelen

 

#44 2012-08-30 13:38

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fiatalkori betegségek szerepe?

(Crohn)
Normál gyermekbetegségek (mumpsz, bárányhimlõ, stb..), néha megfázás, ritkán mandulagyulladás. Dohányfüstmentes környezet, normális családi háttér (minimális stressz). Minden szervem megvan.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB