#101 2010-10-22 18:31

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Köszönöm szépen, akkor holnap irány a pince :) ( úgyis le kell vinnem a kint maradt társulat többi tagját is, mivel nálunk hajnalban már enyhén fagy ).

Nincs jelen

 

#102 2010-10-23 09:04

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Ma reggel a kis kosztos madárkáim megjelentek az etetõkön. Ha ilyen marad az idõ - itt konkrétan 3 fok van -, akkor az eddigi gyakorlattal ellentétben elõrébb fogom hozni az etetés megkezdését. Amióta etetem õket, azóta alkalmazkodom hozzájuk, mert ha megjelennek a kertben, akkor jelzik, hogy a természetben fogyóban az élelem, lassan itt a kiegészítés ideje:).
Van rajtam kívül valaki, aki szintén eteti telente a madárkákat?
Szép napot ( csakazértis:) )!

Nincs jelen

 

#103 2010-10-23 20:48

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia, Ági, de jó, hogy újra aktív vagy:). És tényleg szép nap lett. Nemrégen értünk haza Nagymarosról, felmásztunk a gyerekekkel a Duna felett látható barlangokhoz, épp hogy kiértünk az erdõbõl és teljesen ránk sötétedett.
Én tavaly próbáltam etetni madarakat, de nem jött be, béna kis házat vettem és nem szálltak rá, na, de majd az idén! Nagyon jól nézel ki a képen!!!!
Puszihegyek! E

Nincs jelen

 

#104 2010-10-24 07:44

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia Edit:)! De jó, hogy így örülsz nekem:D! Köszi:)!

Jó kis kirándulás lehetett..errefelé nem volt valami szép idõ, én a kertben bogarásztam, most már tényleg csak a leanderek vannak hátra..ugyanis tegnap reggelre minden növény elfagyott:(. Én, a nagy megmentõ, rohantam ezerrel, vittem õket a pincébe, mert hát ugye nehogy már fázzanak szegények:)..
A madáretetés szerintem nem az etetõn múlik. Mikor ideköltöztünk - illetve még csak hordtuk a cuccokat - az elsõ dolgom volt kiakasztani két félbevágott üdítõs flakont tele mindenféle magokkal, és egy-két napon belül tele volt a kert madarakkal. Azóta 2-3-szor cserélve lettek az etetõk, olyankor egy-két napig kis bizonytalankodás van a pindurkák részérõl, de hát az éhség nagy úr...ha javasolhatom, akkor " csalinak " használj cinkegolyót, jó sokat( bármelyik nagyobb áruházban lehet kapni ), mert azt nagyon szeretik, és ugyanakkor tedd ki nekik az eleséget is, szerintem nem fogják kihagyni. Az etetõnél az a lényeg, hogy peremes legyen, hogy a magok ne szóródhassanak szét, és legyen teteje is, hogy védve legyen a csapadéktól.  Még az is lehet, hogy úgy jársz, mint én, lassan a két etetõ már nem elég:)... Ha ma eljutok boltba, beszerzem nekik a kaját, mert már nagyon kérik. Ülnek az üres etetõben, és hangosan méltatlankodnak annak ürességén:)..

Köszi a bókot a képrõl ( ezen is van ám motor, mégpedig a sajátom, de ennyien nem fértünk el a képen:) ). Ez a mûtétem elõtt 3 hónappal készült..azóta hozzá lehet adni + fél méter hajat, meg jó pár kilót:D .

Puszi!!!

Nincs jelen

 

#105 2010-10-24 18:31

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Lányok, úgy tudom, ha valaki elkezdi etetni a madarakat, nem szabad abbahagyni, egész télen folytatni kell, mert utána már nem keresnek a természetben, csak várnak, várnak az etetõnél, és esetleg éppen azért hullanak el, mert az etetés nem folyamatos. Ti ezt biztosan tudjátok és jó gazdák vagytok...
Üdv.: Zs.

Nincs jelen

 

#106 2010-10-25 08:09

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Zsuzsika,ez így van, én egészen márciusig etetem õket, és bevallom, nagyon szeretem csinálni:). Ami nagyon érdekes számomra, az az, hogy évek óta rendszeresen mindig megjelennek, tudják, hogy itt jó dolguk van:). Márciustól pedig fürdõt és vizet kapnak, úgyhogy itt egész évben hatalmas madársereg zsinatol a kertben:). Nagyon szeretem õket:)...
Szép napot!

Nincs jelen

 

#107 2010-10-30 09:19

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Ismét egy új madárfajjal bõvült a kis csapatom:). Tavaly elõtt verebek és cinkék voltak, tavaly csatlakoztak hozzájuk a tengelicek, tegnap pedig megjelentek a csuszkák is:).
Lehet hogy hosszú telet jeleznek:(?
Mindegy. Akkor is szeretem õket:).

Szép napot Mindenkinek:)!

Nincs jelen

 

#108 2010-11-06 08:34

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Elhatároztam, hogy tavasszal nagy fába vágom a fejszémet:), sziklakertet fogok építeni. Minden ezzel kapcsolatos tanácsot szívesen fogadok:).
Használjátok ki ezt a szép napot:)

Ági

Nincs jelen

 

#109 2010-11-06 20:54

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Kedves Ági, tök jó, hogy ennyire készülsz.:)
Én nem vagyok tapasztalt ezügyben, de szívesen olvasom majd, hogy Te hogyan haladsz:).
E

Nincs jelen

 

#110 2010-11-08 08:44

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Rendben, majd megpróbálom képekkel is illusztrálni a dolgot:).
Puszi!

Nincs jelen

 

#111 2010-11-11 09:01

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Lenne egy kérdésem: két éve lakik a kertemben egy hatalmas, közel egy méteres agave, aki a teleket a pincében tölti. Idén tavasszal sok picinye volt, amiket szépen " leoperáltam " róla, és külön elültetgettem. Szépen meg is maradtak, sokat elajándékoztam, de hárman még mindig megvannak, õket szeretném ugyanolyan nagyra nevelni, mint a mamájukat. Viszont egyet szívesen behoznék a lakásba is, mert egy nagyon mutatós növény, csak nem tudom, hogy a kerti lét után kibírná-e a benti körülményeket. Szerintetek?
Szép napot
Ági

Nincs jelen

 

#112 2010-11-12 14:29

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

szia,

"Az agávék napfény és melegigényes növények, legjobb helyük a kertben vagy napos teraszon van. A nagyobb növényeket állítsuk olyan helyre, ahol díszítõ hatásuk leginkább érvényesül. Tavasztól õszig rendszeresen, de ne túl bõségesen öntözzük õket. A fiatal, vagy kistermetû növényeket lakásban, ablak közelében is tarthatjuk.

Élõhelyükön az agávék szélsõséges idõjárási körülmények között élnek. Nappal elviselik a tûzõ napsütést, forróságot, éjszaka pedig akár a -8°C fokos fagyokat. Hazánkban ne próbálkozzunk a szabadban történõ teleltetéssel. Növényeinket tartsuk télen hûvös, világos, fagymentes helyen."

Ez alapján megpróbálhatod :)

Zsu

Nincs jelen

 

#113 2010-11-12 15:36

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Kedves Zsuzska, köszönöm Neked a segítséget. Utánaolvasgattam kicsit én is, és úgy döntöttem, a kicsiket is inkább a pincében teleltetem, szerintem jobb lesz nekik ott. Sajna ez a nedves-ködös idõjárás kicsit kikezdte õket, és a nagyot is, úgyhogy kivételesen idõ elõtt leszállítmányoztuk a famíliát a pincébe ( a nagyot nem kis küzdelem árán:) ). Viszont az már biztosnak látszik, hogy a kicsik helye tavasztól a sziklakertben lesz, azt hiszem, nagyon jól fognak mutatni :).
Szép napot-hétvégét
Ági

Nincs jelen

 

#114 2010-11-14 18:31

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Azt szeretném kérni, ha valaki tud olcsón, esetleg ingyen elvihetõ sziklakerthez való követ, az szóljon nekem...esetleg ha tudtok valahol olyan használaton kívüli kõbányát, ahol nem lõnek le, ha elhozok pár követ, azt is megköszönném:).
Ági

Nincs jelen

 

#115 2010-11-14 18:46

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Ági! Most olyan írok, amit remélem nem olvas senki "hivatalos" személy, de nézzetek körbe a Pilisben...
Vannak ott bányák is...
:)

Nincs jelen

 

#116 2010-11-14 18:53

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Igen, már hallottam róla, de sajna úgy tudom, hogy az természetvédelmi terület, úgyhogy ott nem szeretnék garázdálkodni:)...de azért köszönöm!

Nincs jelen

 

#117 2010-11-15 10:47

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok! A bezárt bányákban ugyan nem lõnek le senkit, de jogszerûtlen, ha onnan szed össze köveket valaki. A Pilis általában vagy Natura 2000-s, vagy természetvédelmi terület, ahol fokozottabban érvényes ez a szabály. Nézz körül esetleg építkezéseken, hátha maradt ki valakinek köve...

Nincs jelen

 

#118 2010-11-15 17:15

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Köszi:). Akkor marad a spórolás, tavaszig majd apránként megveszem ( tudod, mindig csak egy icipici sziklát:) ).
Puszi!

Nincs jelen

 

#119 2010-11-29 15:47

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia Mindenkinek:)!
Az a helyzet, hogy ez a fûtési szezon nem kedvez túlzottan a szobanövényeknek, nagyon száraz a házban a levegõ ( téglaház, fatüzelésû kandallóval ). Nekem a kavicságy meg a spriccelés nem jött be, most szeretnék beszerezni egy kis teljesítményû párásítót, de tartok tõle, hogy az meg esetleg a falaknak nem tesz jót ( persze nem esõerdei klímát szeretnék, csak egy viszonylag kiegyenlítettet:) ). Valaki használ esetleg közületek ilyen párásító berendezést? Tatpasztalatok? Köszi:)!

Nincs jelen

 

#120 2011-02-07 12:37

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szépséges napot Mindenkinek:)!
Nálam már ébredezik a kert, bújnak az elsõ hagymások, hajt a varjúháj, a barkafûz...lassan tényleg vége a télnek:)!

Szükségem lenne 4 db nagyméretû cserépre ( másfél-két méteres leandereimnek ). Ha van valakinek felesleges, írjon nekem, tudok adni cserébe kána-gumót, bársonyvirág magot...vagy szívesen ki is fizetem.
Köszi!
Ági

Nincs jelen

 

#121 2011-03-04 12:50

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok:)!
Ma ültettem egy fát, én ezzel megérkezettnek tekintem a tavaszt:)!
Szépséges napot Mindenkinek:)!!!
Ági

Nincs jelen

 

#122 2011-03-04 18:15

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Jó neked nálunk még sok hó van a tavaszhoz.(Csongrád)
Szép napot neked is.

Nincs jelen

 

#123 2011-03-05 19:34

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Megérkezett az elsõ gólya:)!

Farkas László polgármester beszámolója szerint az elmúlt napokban már aggódva figyelte a házukkal szemben lévõ üres fészket, hiszen a korábbi években Charlie ilyenkor már javában szépítgette, rendezgette a villanyoszlop tetején épített fészkét, hogy a néhány nap késéssel érkezõ párja mindent rendben találjon.

A polgármester azért is aggódott, mert gólyájukhoz hosszú éveken át naptár lehetett igazítani, ugyanis mindig elsõként, napra pontosan február 26-én érkezett, s rá néhány napra valóban be is köszöntött a tavasz. Mostani késését - ahogy néhány korábbi alkalommal is - az elmúlt napok télies idõjárásával magyarázza a lakosok által már gólyafelelõsnek titulált Farkas László.

- Úgy láttam, most kicsit elcsodálkozott a mi Charlie-nk - mesélte a polgármester, arra utalva, hogy novemberben a fészek nagy súlya alatt eltört a tartókosár, ezért le kellett szedni. A szakemberek kicserélték a vasszerkezetet, és a régi, már 80 centiméter magasra rakott fészekbõl egy alapot visszatettünk, amit persze még építgetni kell tovább - tette hozzá Farkas László.

A vörsiek szeretett gólyája 13. éve jár vissza, s hogy valóban nem más bitorolja a fészkét, arra a polgármester szerint az is bizonyság, hogy egyik szárnya a fészekért vívott küzdelemben két éve megsérült. Az azóta kissé lógó szárny kétséget kizáró ismertetõjele lett. Ahogy Charlie-nak a sérült szárny, úgy Vörsnek szinte védjegyévé vált a hûséges gólya. Érkezésének híre mindig futótûzként terjed a faluban. Farkas László pedig most is meggyõzõdéssel vallja: "Megérkezett Charlie, néhány nap, és itt a tavasz". Az elõrejelzés szerint a jövõ hét közepétõl enyhül az idõ.

Nincs jelen

 

#124 2011-03-09 17:24

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Hát gyerekek...
én ma már belevetettem magam a kertészkedés örömeibe:). Két napja gyönyörûen süt a nap, és elég meleg is van, úgyhogy elõkészítettem a talajt a fûszerkertnek, átültettem a rózsákat, felhoztam a pincébõl a leandereket, átültettem, megmetszettem õket ( éjszakára persze mennek vissza a pincébe ), úgyszintén az angyaltrombitát és a futómuskátlit is. A hagymásoknál kitakarítottam, egyre többen bújnak elõ:). Sõt, kiraktuk a kerti hintát, ma már ott kávéztunk:). Holnap folyt. köv:).
Szép estét:)!

Nincs jelen

 

#125 2011-03-14 18:54

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok!
Segítségre, ötletekre lenne szükségem.
A szomszédomban van 2 teljesen nevelhetetlen, idióta kutya, akik rendszeresen odajárnak a kerítéshez, hogy hergeljék a németjuhászomat. Az meg megy nekik, mint a bolond, tarolva mindent lefele. Persze ha rászólok, vagy idõnként megkötöm ( néha muszáj egy negyed órára, míg a két kis hülye eltakarodik ), akkor abbahagyja, de hát nem ülök itthon folyton...a szomszédnak hiába szóltam már többször, magas ívben tojik az egészre ( hozzáteszem, az se zavarja, hogy a kertje egy disznóól )...valami megoldás kéne erre a helyzetre, mert ez így tarthatatlan. Így hiába ültetek, teljesen tönkremennek, mielõtt kihajtanának:(...
Gondoltam már arra, hogy a felénk esõ részt lefedem nádszövettel, de az meg annyira ritkás, hogy simán át lehet látni rajta...és nem szeretném folyton a saját kutyámat büntetni más hülyesége miatt. Nincs valaki, akinek hasonló gondjai voltak, és sikerült megoldania?
Minden ötletért hálás lennék:(...
Ági

Nincs jelen

 

#126 2011-04-23 13:21

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok,

ebkérdés megoldva, és hála legyen az égnek a gyorsan növõ futónövényekért:)!!!
Ismét egy kérdés: mit tegyek, hogy az állómuskátlim szép bokros legyen?

Szép napot!!!

Ági

Nincs jelen

 

#127 2011-04-27 20:10

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Ági, tök bírlak, mondtam már?:)
Igen csodás idõ van, nyílik mindenféle virágzat, bár azért kicsit hamarabb, de azért.
Jó kertészkedést és ha van kép.... :)
Ede

Nincs jelen

 

#128 2011-04-27 21:27

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia Bögni!
Én csak amatõrködöm a kertben, de azt hiszem, ki kell csipni a közepét, vagyis a fõ ág végét. Ezzel bokrosodásra készteted. Amúgy én mindig rákeresek a google-n, ha valamit nem tudok, ott mindenre van bõven információ. További jó kertészkedést. Amúgy a képen a macsek mögött mi kel olyan szép sorjában? Én uborkára tippeltem.

Nincs jelen

 

#129 2011-04-28 07:29

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Kedves Edit, már említetted, de csak emlegesd minél többet, jólesik:)! És persze viszont:)!
Képeket a fészbúúúúkra teszegetek fel, mert az itteni képfeltöltés gátolva van az agyamban:). De próbálkozom, hátha...
Sibi, köszi a választ:)! Széttúrtam a netet, de ilyen infót nem találtam ( viszont bokros muskátli címszó alatt egyszer csak hopp, bejött egy rakás meztelen néni:)..mondta is az uram, hogy na akkor essünk csak neki azoknak a muskátliknak:)...). Ödönkém mögött a sógornõm napraforgói és tökei leledzenek. Uborka még nincs elvetve, viszont már szépen kel a borsó, a hagyma, a retek..
Muszáj leszek nekigyürkõzni ennek a képfeltöltésnek, mert dicsekedni akarok, hadd hízzon a májam ( hátha azt is beszámítják a következõ felülvizsgálaton:) ).
Szép napot:)!
Ági

Nincs jelen

 

#130 2011-05-20 20:23

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok

Én is benevezném  a kertem a fórum kertjei közé :) bár képet nem tudok fel rakni róla :( kb 700 nm a terület amin jelenleg  található 350 nm korai burgonya, a maradék 350 nm pedig a következõk osztoznak :

Csemegekukorica szakaszba vetve
uborka palánta és helyrevetett.
hónapos retek és müncheni sör retek
petrezselyem metélõ és rendes
sárgarépa
két fajta futóbab
paprika
paradicsom
eper
saláta
karfiol
kelkáposzta
fokhagyma
sütnivaló burgonya
spenót

és még zöldbab , fûszerpaprika van tervben

Kb ennyit sikerült begyömöszölni kicsiny földdarabomba :)

Nincs jelen

 

#131 2011-05-23 08:20

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia, Zotyesz,
ez aztán szép, méretes veteményes:). Az enyém jóval kisebb ennél, de bõven ad munkát, gondolom, Te sem unatkozol:). Ha a párom nem segítene be néha, nehezen gyõzném, fõleg hogy a virágoskert csak az én területem, és nem kevés virágom van:). De nagyon szívesen csinálom, jó érzés látni, hogy élet fakad a kezem nyomán ( hú, de költõi valaki:) )...meg persze a megtermelt dolgokat megenni is nagyon jó.
Mindig próbálunk újítani valamit, most hétvégén csináltunk a paprika és paradicsom ágyásba csepegtetõs öntözõrendszert, egyrészt mert ezek a zöldségek nem nagyon szeretik, ha felülrõl locsolják õket ( mondjuk az érdekelne, honnan tudják, hogy én locsolok, és nem az esõ esik, ami ugye felülrõl jön:) ), másrészt így valamelyest tudunk spórolni a vízen, hiszen célzottan a növények töve van alaposan belocsolva.
Amúgy nálunk már a helyén van minden, kelnek, nõnek, virágoznak, lassan teremnek szépen...mindenkinek jó kertészkedést:)!!!
Szép napot
Ági

Nincs jelen

 

#132 2011-05-23 15:38

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Sziasztok! Nekem is nagyon nagy veteményeskertem  van,mindenféle van benne és igazán szép.Ketten a párommal dolgozgatunk benne.Van burgonya fokhagyma(õszi ültetés),zöldhagyma,bab,uborka.sütõtök,spárgatök,cukkini,sárgadinnye,zöldborsó(már hüvelyes),sárgarépa,petrezselyem,póréhagyma,paprika,paradicsom,cékla,saláta,spenót,eper,málna,gyümölcsfák,virágok.Szertek a kertben lenni mikor jól vagyok!
Szép napot jó kertészkedést!

Nincs jelen

 

#133 2011-05-23 20:01

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Egy kis leírás mibõl is kellett nekem kertet varázsolni :)

A 700 nm területen található volt kb 12 tonna sitt 1200 db cserép 200db tégla 1 mázsa vas ez mind elszórva félig földbe süppedve a gaz alatt. Ezenkívül két három ki öregedett fa és két három félig romos épület,beton alapok ezek likvidálásra kerültek de még mindig maradt egy régi pince két beton alap és egy rossz épület ami még hátra van :) elõbb utóbb csak elfogynak :) :) Unatkozni nem unatkozok vele az tény :)

Nincs jelen

 

#134 2011-05-26 07:21

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Kedves Edith, üdv a klubban:)!!! Remélem, sok idõt tudsz a kertedben tölteni, mert az azt jelenti, hogy jól vagy:)!!! Virágoskerted is van?

Zotyesz, minden elismerésem...komoly meló lehetett, míg kitakarítottad azt a helyet. Én is örököltem némi szemetet, itt inkább csak az volt a baj, hogy hosszú évek óta senki nem gondozta a kertet, néha lejöttek füvet nyírni, és kész. Teljesen el volt gazosodva, füvesíteni sem lehet így, ahhoz földcsere kéne, de mondjuk a három kutya miatt annyira nem is érdemes foglalkozni vele, annyi fû meg van, amennyi kell:).
Tegnap megszületett életem elsõ zöldborsója, hamarosan lehet szüretelni:). A cseresznyefa roskadozik, ma ott is szüret lesz. Viszont amit nem értek, a sárga-és fehérrépa csak ímmel-ámmal keleget, ez a kettõ van csak, ami nem akar rendesen beindulni, már minden más növekszik-erõsödik...lehet hogy másfajta maggal kéne próbálkoznom????
Jó kertészkedést:)
Ági

Nincs jelen

 

#135 2011-05-26 07:43

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia Ági

A petrezselyem nálam szépen kikelt mondjuk úgy 90 % mind. Na de a sárgarépa az nálam is nagyon szarul kelt pedig  drazsírozott maggal és szemenként vetettem és állandóan nedvesen volt tartva  . Mondjuk mindkettõ arról híres hogy nagyon lassan vontatottan kelnek.Megoldás talán hogy vetés elõtt ugyan annyi mennyiségû nedves homokba(kicsit langyos vízbe) kevered a magot mint a vetõmag
Két három órán át állni hagyod (ha látod hogy száradna a homok megnedvesíted picit megint) és úgy veted el ennek elméleti elõnye hogy a mag felszívja magát valamint a homok miatt nem lesz olyan sûrû.Így kb egy héttel korábban kibújik .

Nincs jelen

 

#136 2011-05-30 08:29

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Szia,
az a helyzet, hogy már 2x vetettem a helyére a magokat,  a legutóbbit úgy 10 napja, most azokat várom..ha nem, hát nem. Ha meg de, akkor meg de:). Viszont ami elég zavaró, hogy az egész veteményes tele van apró hangyákkal, a retket tönkre is tették. Utánaérdeklõdtem, de állítólag sok mindent már nem tehetek, majd az õszi rendbetételkor kell valamilyen hangyairtót használnom. Pedig jó lenne valahogyan kiirtani õket, mert tényleg az összes ágyásban, az összes növény alatt ott tobzódnak..van, hogy locsolásnál beomlik a föld a palánta körül.
Ötlet?
Köszi, Ági

Nincs jelen

 

#137 2011-05-30 09:08

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Force 10 CS

Piretroid típusú talajfertõtlenítõ rovarölõ szer.

Hatóanyag:
100 g / l teflutrin (mikrokapszulázott)

Felhasználható:
- 0,5 l/ha dózisban gabonában a gabonafutrinka lárvák ellen, - kukoricában kukoricabogár ellen 1,2 l/ha, egyéb talajlakó kártevõk ellen 0,4 l/ha adagban sorkezelés formájában - 1 l/ha mennyiségben teljes felületre kipermetezve napraforgó, cukorrépa kultúrákban illetve sorkezelésben 0,3-0,4l/ha - 1-1,5 l/ha burgonya - paprika, paradicsom, káposztafélék, gyökérzöldségek (sárgarépa, petrezselyem) hagyma drótférgek, pajorok ellen 1 l/ha - dinnye, pázsit és dísznövényekben hangyák ellen 1 l/ha - dohányban talajlakó kártevõk ellen 0,2 %-os koncentrációban az ültetés utáni elsõ öntözéssel kijuttatva. - felhasználható cukorrépa vetõmag csávázására a következõ kombinációban: talajlakó kártevõk ellen 60 ml Force 10 CS + 20 mg Cruiser 70 WS /100 ezer szem; répabolha ellen 80 ml Force 10 CS + 85 mg Cruiser 70 WS /100 ezer szem

Javasolt növényvédelmi technológia:
- A készítményt a talaj elõkészítés vetést megelõzõ utolsó mûvelet során külön vagy egy menetben kell a teljes felületre kipermetezni és a talajba 10-15 cm mélyen haladéktalanul bedolgozni. A Force 10 CS erõsen párolog, ezért a késleltetett bedolgozás hatóanyag veszteséget okoz. - Sorkezelés esetén a kezelt felületre az adott kultúrára engedélyezett dózist kell kijuttatni. Ez pl. cukorrépa esetében a sáv szélességétõl függõen 0,3-0,4 l/ha felhasználást jelent. - A készítmény hatásspektrumába tartoznak a talajlakó rovarkártevõk (pajorok, drótférgek, mocskospajor). Eredményesen alkalmazható ezen kívül a gabonafutrinka lárva (csócsárló) ellen is. A tenyészidõszak kezdetén kiváló repellens hatású a káposzta- és hagymalegyek, a bársonylégy és növénykárosító hangyák ellen. - Kukoricában a Force-szal végzett talajfertõtlenítés után fitotoxicitás veszélye nélkül lehet szulfonilurea típusú gyomirtó szert használni (pl. Titus, Motivel, Basis). A kukorica gyökérbogár (Diabrotica) lárvái ellen a készítmény Amerikában a legszélesebb körben alkalmazott talajfertõtlenítõ szer!

Forgalmi kategória:
II

Méregjelzés, veszélyesség:
Gyenge méreg. Vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes. Méhekre nem veszélyes.

Eltarthatóság:
3 év

Kiszerelés:
1 l, 5 l

Ez jó hangyák ellen csak nem szabad forgalmú szer de ha jól tudom lehet kiadják engedély nélkül is vagy ha nem keresel egy növ védelmist
ha találok szabad forgalmút belinkelem azt is

üdv: Zotyesz

Nincs jelen

 

#138 2011-05-31 09:39

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Zotyesz, köszi a segítséget, asszem ezzel idénre elkéstem, majd az õszi ( vagy a jövõ tavaszi ) beszántásnál fogom valamelyik szert használni. Addig meg reménykedem, hogy a hangyócák nem tesznek tönkre túl sok mindent...
Ági

Nincs jelen

 

#139 2011-10-10 14:43

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kertészkedés

Na, becuccoltam az összes virágomat. Huh. Reggel nálunk már -1 fok volt. És még mindig van mit csinálni a kertben. :(

Szerkesztette: sibi (2011-10-10 14:43)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB