Közlemény

Kedves Látogatók! Az IBD fórum 2018. június elejétől "csak olvasható" módban fut tovább.
Új regisztrációk és hozzászólások nem hozhatók létre. Megértéseteket köszönjük!

#1 2017-06-07 22:40

barakka
Tag

Crohn neurológiai vonatkozásai

Sziasztok!

Nagyon régen jártam már itt, sok éve. Akkor crohn gyanús voltam, ami azóta se igazolódott, de mostanában megint ezirányba vizsgálódnak.
Azt szeretném kérdezni, vajon elképzelhető, hogy a crohn-nak masszív neurológiai vonatkozásai legyenek? Van valaki hasonló cipőben?
Engem pár éve lyme kórra, illetve bélfertőzésre kezelnek, de olyan, mintha az egész bajom a vékonybélből indulna ki: amikor az elkezd "begyulladni", akkor egyidőben lángolnak fel az idegrendszeri bajaim: szorító fejfájás, gondolkodási problémák, mellkasi szorítás, végtagzsibbadások, idegi-izomfájdalmak testszerte és egy általános mindenem fáj érzés, komoly álmatlansággal.
Vajon okozhatja ezt egy feltételezett crohn?
Volt sok Ct-enterográfia és MR, gyomortüki az évek során, s csak enyhe krónikus duodenitist írtak le, illetve a ct-ken mindig voltak ilyen aspecifikus gyulladási jelek a mesenteriumban, meg megnagyobbodott nyirokcsomók.
Hasmenés nálam nem vezető tünet, inkább csak a pokoli fel-fellángoló vékonybélfájdalom.

Nincs jelen

IBDoktor

Láb