#151 2012-10-18 20:57

nyirike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Gyulladásgátló probiotikumok
A Bristoli Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között olyan probiotikus baktériumot találtak, amely felhasználható gyulladásos bélbetegségek, köztük a Crohn betegség kezelésére.
A angliai Bristoli Egyetem állatorvosi és orvosi karának munkatársai évek óta foglalkoznak probiotikumokkal. Az Egészségügyi Világszervezet meghatározása szerint a probiotikumok olyan mikroszkopikus méretû, élõ szervezetek, amelyek megfelelõ mennyiségben bejutva valamilyen magasabb rendû szervezetbe, kedvezõ egészségügyi hatást fejtenek ki.
A tv-reklámokban legtöbbször szereplõ probiotikumok a tejben élõ lactobacillus és a bifidobacterium, amelyek a tejsavas baktériumok közé tartoznak. Azzal kapcsolatban már régóta vannak tapasztalatok, hogy a gyulladásos bélbetegségek probiotikumok hatására javulnak, de a kutatók ennek magyarázatát nem ismerték.
PLoS ONE szakfolyóiratban közölt tanulmány szerint Tristan Cogan és munkatársai vizsgálataik során fölismerték, hogy a béltartalomban lévõ vas erõsen gátolja a probiotikus baktériumok növekedését. A bél vastartalma igen sok tényezõ miatt megnövekedhet. Ez lehet gyulladás, vérzés, sõt stressz is és ilyen körülmények között a lactobacillus törzsek nem szaporodnak.
Azt is kimutatták, hogy a kórokozó baktériumok viszont a vas szintjének emelkedése esetén nyolcezerszer gyorsabban szaporodnak, mint normál körülmények között. A kutatók fölismerték, hogy a tejsavbaktériumok azért szokatlan probiotikumok, mert vasra nincsen szükségük és vas hatására szaporodásuk sem fokozódik.
A munkacsoport tagjai a lactobacillus olyan törzseivel foglalkoztak, melyeket a gyulladásos bélbetegségek kezelésére már korábban is alkalmaztak, de olyat kerestek, amely a gyulladást hatásosan csökkenti, ugyanakkor magas vastartalmú közegben is jól szaporodik.
Laboratóriumban sikerült is olyan lactobacillus törzset találni, amelynek életképességét a környezet magas vastartalma nem rontja. Az egyetemi kutatócsoport ezt a törzset azonnal szabadalmaztatta, mert kimutatták, hogy probiotikus és az immunrendszert is kedvezõen módosítja. Úgy gondolják, hogy a vas hatásának fölismerése lehetõvé teszi a kedvezõ tulajdonságú probiotikum alkalmazását a bélbetegségek kezelésére.

Nincs jelen

 

#152 2012-10-25 00:13

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

azt mondta a doki, h nem kell szünetet tartani ha nem akarunk, viszont a daganat miatt nemakarom h csak ezt a protexin ibs vagy mi annak az uj gyogyónak a neve csak azt szedje. uh abban állapodtunmk meg h reggel prot.ibs este meg a protexin másik amint fentebb irtam :)

Nincs jelen

 

#153 2014-07-24 02:51

fischy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

A Crohnra én is többféle probiotikummal próbálkoztam: normaflore, probiotikum plus stb. Most egy Probiotic Digest nevût kezdtem el használni ami kifejezetten crohn betegeknek készült csak sajna nálunk még ezt nem lehet kapni, mert ez egy izraeli termék, nekem a húgom küldött egy dobozzal mert szerinte ez a legjobb, lehet neki hinni, mert õ gyógyszerész és ért ehhez és eddigi tapasztalatom szerint, bár még csak 1 hete szedem, tényleg jó. Én már 22 éve vagyok crohnos átmentem már négy mûtéten, bár az utolsó a sztómavisszazárás  volt. Az már kb. 4 éve volt azóta egész jól vagyok, bár mivel már hiányzik a belem 90%-a ezért hamar átmennek rajtam a dolgok napjában 8-szor kijárok, de ez nem hasmenés csak a rövid belem miatt van, viszont mióta ezt szedem lecsökkent 5-re és még az olyan dolgok mint pl. tejeskávé sem hajt meg mint ezelõtt. Viszont olvasva az elõzményeket már van a Protexinnek is olyan változata ami crohnosoknak és colitiseknek is jó ahogy azt valaki korábban említette. Itt meg tudjátok nézni: http://vitaminkosar.hu/webshop/17,prote … a-ibs.html

Szerkesztette: fischy (2014-07-24 02:52)

Nincs jelen

 

#154 2014-07-24 18:03

nyirike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Crohnosoknak a Protexin Balance!
Én is kipróbáltam minden féle fajtát,de a Protexin balance vált be legjobban és hatásos.Szedem egy hónapig napi 2.-õt utána egy hónap pihi és utána megint.

Nincs jelen

 

#155 2014-10-17 16:06

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Többen írtátok, hogy használtok VSL#3-at. Colitisre én is kipróbálnám, viszont sehol sem találok beszerzési forrást. Ti honnan szereztétek be?  vagy csak online küldföldrõl? (ide is kérnék tippeket)

ui: használati tapasztalatok is érdekelnek, akinek van

köszönöm!

Szerkesztette: Gomba (2014-10-17 16:09)

Nincs jelen

 

#156 2014-10-17 20:07

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

amazon?

Nincs jelen

 

#157 2014-10-17 20:49

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok a Protexinnel, de amióta kiderült, hogy az IBS-eseknek külön kifejlesztett probiotikuma egy nagy kalap szar és semmi hatása sincs, azóta én valahogy nem tudom komolyan venni.

Ez a VSL#3 engem is érdekel. soha nem hallottam róla. mi ez, hol lehet kapni, mennyi stb...?

Nincs jelen

 

#158 2014-10-17 21:11

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

en ugy tudom csak azert buntettek meg mert nem igaz, hogy kulon az ibs-sel barmi kulonoset csinalna, csak simma probiotikum. hat ezt magamtol is gondoltam.
vslrol sokat olvastam amerikai honlapokon, elvileg ott az a legjobb. en a biokultot szedem, az van itthon es eleg jo - protexin gyartja

Nincs jelen

 

#159 2014-10-17 21:17

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

hûtés nélkül 1 hétig tartható el. Ezért amazon.com nem jó (onnan nem biztos, hogy ideér annyi idõ alatt).
Amazon.co.uk-n nem rendelhetõ. Farmaline.co.uk-on rendelhetõ, ott úgy néz ki, hogy 4-5 nap alatt ideér. vsl3online.com-on is rendelhetõ, ott hûtött pack-kal is szállítják (+12euro).
A szállítási költségek egyébként elég húzósak (ahogy a normál ár is).
Aki használta az port vagy tablettát szedett?
Én mindenképp kipróbálom csak a beszerzési forrás helye kérdés még.
Nagyon sok angol nyelvû cikk van ahol lehet olvasni róla, hogy hatékony lehet CU esetén.

Nincs jelen

 

#160 2014-10-17 22:56

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Protexin kamuzott, innentõl kezdve bekaphatja!

Nincs jelen

 

#161 2014-10-18 12:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Én is végigpróbáltam anno mindenféle pre-probiotikumokat,(még valami drága amerikait is) de   colitis esetében nem osztott nem szorzott. Aztán annyiban maradtam hogy a kaukázusi kefír-t bírom, az mint folyékony étel rost nélkül pont jó is lesz erre a célra, aztán úgy pont jó is volt. De jobb attól sem lett, csak mondjuk kevésbé puffasztott, meg kevesebb székletet produkált mint egy párizsis zsemle :)

Nincs jelen

 

#162 2014-10-18 17:21

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Üdv

Nekem a dokim a Pro gastro 825 javasolta.
Azóta csak az megy nagyon penge szer.
;)

Nincs jelen

 

#163 2014-10-18 18:17

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Miért, a pro gastro csinál valami különbséget?
Én is szedek probiotikumot de az még nem jutott eszembe, hogy ettõl elvárjam, hogy jobban legyek

Nincs jelen

 

#164 2014-10-18 18:24

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Korábban szedtem a pro gastrot. Akkor még a cég a colitis javulását ígérte. Most látom bélfertõzésre javasolják. http://www.progastro.hu/ :)

Nincs jelen

 

#165 2014-10-18 18:51

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Nekem nagyon jó volt a Pro,,,
Igaz most járt le az évem, Remi kezelésböl.
De negyed évente, bedobok 1 doboz Prot is.
:)

Nincs jelen

 

#166 2014-10-18 20:16

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

sosi a Remi mellett bármi jónak hathat. Akkor voltam 100%-os: Pedig mindent megtettem, hogy kicsináljam magam: fûszeres kaják, alkohol... ;)

Nincs jelen

 

#167 2014-10-18 20:40

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Remi mellett igen, de nekem már majdnem K.o volt.
Semmi nem használt utolsó lehetöség volt a Remi.
De a Pro is segitett hamarabb rendbe tenni a bélést.

Nincs jelen

 

#168 2014-10-18 21:05

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szintén last chance volt. Párhuzamosan kezdted? Mert akkor elég nehéz eldönteni. Legalábbis én estem már ebbe a hibába. Valahogy így: Semmi nem használt, de aztán kipróbáltam ezt a csodaszert xy ajánlotta, azóta jól vagyok. A Remit meg kivettem a képletbõl. Még jó, hogy nem publikáltam. :) Nekem csalódás volt a pro gastro, pedig emlékszem mekkora felhajtás volt körülötte. Nyálkahártya gyógyító, így colitis úgy crohn... Aktív idõszakban olyan volt mint a liszt. Aztán az is igaz, hogy szervezet válogatja és mivel ártani nem árt, egy próbát megérhet.

Nincs jelen

 

#169 2014-10-19 19:53

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Pro Gastro-t szedtem anno vagy 8-10 dobozzal de nwkem semmit sem hasznalt.

Nincs jelen

 

#170 2014-10-19 19:54

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Konkrétan a VSL3 is a listaban volt?
Tudod a remény hal meg utoljára ;)

Nincs jelen

 

#171 2014-10-20 13:05

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Gomba,
ha találsz beszerzési forrást szólj, szerintem rendelek egyet én is. Sõt, ha benne vagy esetleg rendelhetünk együtt, így osztozhatunk a szállítási költségeken ;)

Mondjuk egyáltalán nem világos nekem, hogy mitõl tudja ezt mindazt, amit írnak róla, összetevõi alapján semmi több, mint egy átlagos probiotikum.
pl. összehasonlítva a biokulttal (http://www.bio-kult.com/about-bio-kult/319/bio-kult) nem tudom akkora e a különbség, hogy megérje az árát. Ráadásul a vsl 8 törzset tartalmaz, a biokult pedig 14-et. A saját honlapja csak amerikába szállítja, a farmalineon pedig csak 10 tasakosat látok, 16 euróért. 4900 ft azért elég kemény 10 napos adag árának

Szerkesztette: rny (2014-10-20 13:38)

Nincs jelen

 

#172 2014-10-20 21:38

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Angliából próbáljátok meg beszerezni.

http://www.dennisthechemist.com/vsl-3-p … 74302.html

Van kapszulás formában is,ami elvileg jobb,mint a por.
A különbség a többi probiotikumtól az,hogy nagy mennyiségben tartalmazza a jo baktériumokat.(több száz millát)
A minden napos használata vetekszik egy havi FMT-vel.Szerintem
Ha ez egy "csodaszer" lenne,ami segít az IBS és IBD-ben,akkor már réges-régen tudnánk róla.........
De kivételek vannak,ha csak 0,001% is.

Nincs jelen

 

#173 2014-10-20 21:54

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

mi az az fmt?

Nincs jelen

 

#174 2014-10-20 22:09

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 087#p97087

jobb,mint egy probiotikumos kezelés....;)

Nincs jelen

 

#175 2014-10-20 22:22

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

aha! így már tudom :) Ezt te próbáltad??
Engem nagyon érdekelne, el tudom képzelni, hogy használ, logikusan hangzik, csak sajnos… eléggé nehézkes a dolog.

Nincs jelen

 

#176 2014-10-21 09:21

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

rny

még nem probáltam,de meg akarom csinálni.De sajnos az állapotom nem engedi meg.
Egyébként Dave megcsinálta,és elég pozitiv volt  a "kezelés".
Csak nézd meg,h mit ír ott,a széklet-terápia topikban.
Én annak örülök,hogy végre van egy olyan sorstárs,aki bevállalta ezt,és a saját tapasztalatát megosztotta velünk.
Amit még egyszer megköszönök neki.
Érdekes az,hogy az interneten kutattam orrba-szájba az iránt,hogy találjak egy hiteles beszámolt a széklet-terápiáról,de sose volt olyan bejegyzés-hozzászolás sorstársaktól(legyen szó külföldi oldalakon),ami megerõsítette volna azt,hogy kicsit is tud segíteni az FMT.(a fekélyes vastagbélgyulladásra gondolok,nem a fertõzés okozta C.D-re)Fõleg részletes beszámoló nem volt,csak egy szimpla "IGEN-MEGGYÓGYULTAM BELÕLE" hozzászólás külön angol-amcsi fórumokon.Amit én azért szkeptikusan fogadok-fogadtam.
És igen,logikusan hangzik,hogy használ.
De ez se egy 100%-os "gyógyszer-terápia",ami egy életre szólna.De inkább tévedjek.

Nincs jelen

 

#177 2015-01-20 05:06

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Nem tudom volt e róla már szó, a Jutavit-et próbáltátok már? Nekem sokkal jobban bevált emésztési gondokra, puffadásra, mint a többiek, amiket eddig szedtem.

Nincs jelen

 

#178 2015-04-03 15:26

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Progasztro 825 szedek. Sokat szellentek tõle.
Ez normális?

Nincs jelen

 

#179 2015-04-04 10:27

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia!Én Protexint szedtem,és én és is sokat szellentettem tõle.Abbahagytam,azóta nincs ilyen problémám,szóval szerintem attól van a sok gáz.

Nincs jelen

 

#180 2015-04-04 11:44

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Az S. thermophilus tartalmú probiotikumok jók gázképzõdés ellen.

Nincs jelen

 

#181 2015-04-18 15:01

Répa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Én kefirgombából készült kefirt iszok minden nap, egy-egy nagy bögrével reggel és este. Nekem tavaly október végén jött ki a betegségem, és január óta iszom intenzíven a kefirt. Szerintem nagyon hatásos, teljesen rendbe hozta a székletemet. Fokozatosan vezettem be az étrendebe, elõször csak egy-két kanállal, nehogy gond legyen belõle. Bélbetegeknek napi 1 litert ajánlanak belõle. Az íze eleinte kicsit lehet szokatlan, a bolti kefir nekem is jobban ízlett elõtte, most már azonban a bolti kefirnek gondolom vacaknak az ízét.
A kefirgombákat két naponta, vagy másfél naponta szûröm, de például akinek nagyon be van gyulladva a bele, annak három naposat ajánlanak. Annak már kicsit intenzív az íze, szerintem például két naposan a legfinomabb.
Direkt leteszteltem, volt, hogy pár napig nem ittam, a székletem rögtön rosszabb állagúvá vált, és gyakrabban kellett vécére járni. Úgy vettem észre, h a beleimet is elég jól megnyugtatja. Ha megfájdul egy kicsit, és iszom rá egy kis kefirt, hamarabb elmúlik a fájdalom.
Emellett napi 4 probioticum kapszulát is szedek, protexin balancot. Azt nem tudom, mennyire hatásos, de még nem mertem leállni vele, ártani nem árt. :D
Annyit még hozzá tennék, hogy elég intenzív laktózérzékenységem van. A kefir állítólag annak a helyreállításában is segít majd idõvel. (lehet majd bûnözni, de persze csak módjával) A kefirtõl függetlenül amúgy mindenféle tejterméket fogyasztok (tejfölön kívül), persze csak laktózmenteset, így szerencsére semmi bajom nincs tõlük.

Nincs jelen

 

#182 2015-05-21 13:34

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Ezt azoknak írom, akiket érdekel a VSL3 témakör.

Úgy tûnik jelenleg egyetlen módon lehet rendelni itthonra VSL3-at: puresto.eu vagy (ugyanaz a cég) spectrumsupplements.eu weboldala. Viszont a szállítási határidejeik nem éppen jók, bár valamekkora hûtés puhafalú hûtõtasakkal van szállításkor, de velem fordult elõ olyan, hogy 2 és fél hétre jött meg az áru. A vsl3 elvileg egy hetet bír ki hûtõ nélkül. (@rny: ezen kísérletezések miatt nem kerestelek még a rendelés miatt :) ).

A farmaline-on már nem lehet rendelni. Elõször hónapokig nem volt elérhetõ, a minap pedig kaptam tõlük levlet, hogy a piacon (ez gondolom Belgiumra érvényes, mert pl. Angliában még látok VSL3-at) visszavonták a VSL3-at, helyette vásároljak Vivomixx-et.

A Vivomixx hatóanyagban, tárolhatóságban, formátumban (por és tabletta) megegyezik a VSL3-mal. Viszont errõl jelenleg elég kevés infót találtam (többször gondoltam, hogy átverés). Gondoltan kipróbálom, rendeltem (vivomixx.eu-ról egy 6-os pakkot). Második napja ezt iszom VSL3 helyett, természetesen még nem érzek semmit, ha van új hírek majd írok.
A szállítás rendben volt. 5 munkanap alatt megjött, két fix jégakku között termodobozban voltak a probiotikumok (mondjuk a szállítás 50 eur, szóval meg is kérik az árát...)

Nincs jelen

 

#183 2015-05-21 17:19

Ricsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

http://www.vsl3.de/jetzt-kaufen/tuetchen-detail

Itt talàltam. Ez jo akkor? kikéne probàlnom mert antibiotikumos kura ota ,nemnagyon àll helyre a székletem.

Nincs jelen

 

#184 2015-05-21 17:52

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Igen, jó. Csak az ugye Magyaroszágra nem szállít, én azért nem írtam, de neked gondolom odaviszi :)

Nincs jelen

 

#185 2015-08-31 11:16

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Jó ez a cikk: A tanév és az õsz beköszöntével a bakteriális és a vírusos fertõzések elterjedésének idõszaka is elkezdõdik. A gyermekek ilyenkor újra nagyobb közösségbe kerülnek, így cseppfertõzés útján terjedõ megbetegedéseknek könnyen áldozatául esnek.

A betegségek kialakulását tekintve mindig a megelõzés a legfontosabb. Így az immunrendszer megerõsítése jelentõs feladat ebben az idõszakban. Az immunrendszer mûködésében aktívan részt vesznek a gyomor-bélrendszer immunsejtjei valamint a bélflóra közel 400 baktériumfaja (Lactobacillus sp., Bifidobacterium sp. és Streptococcus sp. stb).  http://protexin.hu/immunrendszer/az-imm … vkezdeskor

Nincs jelen

 

#186 2015-09-14 19:29

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

A legegyszerûbb és leghatásosabb módja az egészséges emésztés fenntartásának, ha a természetes utat választjuk. De vajon mi az oka, hogy a legtöbb, egészséggel foglalkozó tájékoztató és ajánlás a természetes utat ajánlja?
http://lepicol.hu/szekrekedes/szekreked … ni-etelek/

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB