#101 2007-01-16 19:30

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Csocsi!

Én még suliba járok, akkor nekem elvileg adnának ilyen családipótlékot igaz? A háziorvosnál, vagy kinél kell ezt elkezdeni?

Nincs jelen

 

#102 2007-01-16 19:40

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ez engem is érdekelne

Nincs jelen

 

#103 2007-01-16 20:07

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Háziorvosnál kell jelezni, hogy akarsz ilyet, õ ir egy kérvényt, asszem azt még el kell vinni a gasztróshoz, õ is ir rá és utána küldik az OEPnek, aztán küldenek egy idõpontot.Ne lepõdj meg, de ez egy fél év mireeljutsz oda, hoyg fizetik...

Nincs jelen

 

#104 2007-01-16 20:21

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hali Barni!

Úgy látom, lavinát indítottam el, sokakat érdekel a csp. El is indulok ez ügyben.

Nincs jelen

 

#105 2007-01-16 20:58

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igen, sokan nem tudnak róla, pedig nagyonsok minden jár ám!!
A mai politika mellett meg mindent meg kell tenni, hoyg a legtöbb pénzt leakasszuk az államról!

A Fleet nevü hashajtó 4200. Ft...pofátlan! Egy hashajtó?!

Nincs jelen

 

#106 2007-01-16 21:08

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hja! Még jó, hogy hashajtóra nem igazán van szükségem!

Nincs jelen

 

#107 2007-01-16 21:09

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Jó neked! Én maradtam za X-Prepnél! Az csak 1400Ft!

Nincs jelen

 

#108 2007-01-17 08:52

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok.
Szeretettel üdvözlök mindenkit.Új vagyok a topikon,sajnos bekell állnom a sorba.Röviden annyit,hogy 2002 ben mûtöttek hiatus herniaval,de a panaszaim nemszüntek meg.Azóta folyamatosan járom az orvosokat és tavaly nov-ben a vékonybél crohn betegségével bõvitették a diagnózisokat.Gyógyszeresen fentartanak egy állapotott,de ha kihagyom a gyógyszert azonnal elõjönnek a panaszaim.Szeretném magam leszázalékoltatni 25 év munkaviszony után.lehetséges ez??Aki tud bármit írni a betgséggel kapcsolatban is megköszönöm.

Nincs jelen

 

#109 2007-01-17 11:16

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nincs jelen

 

#110 2007-01-17 12:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Boszi:
Lehetséges, mivel azt hiszem 3 hónap munkaviszony kell hozzá és neked az már rég megvan ugye. Kezdj a háziorvosnál, aztán gasztró és OEP.Ha jól tudom ez a sorrend!

Nincs jelen

 

#111 2007-01-20 08:24

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Cápamama!
Szeretném tõled megkérdezni,hogy valóban lehetséges-e miszerint a gyes mellé lehet kérnia a leszázalékolást.Mivel nekem lejárt a gyesem,ápolásin vagyok. Tartósan beteg a kislányom.De vajúdom,hogy mit csináljak.Melyik ellátmányt válasszam.Tudomásom szerint egyszerre két ellátmányban nem részesülhetünk.Viszont ha ez igaz amit írsz,akkor az baromira jólenne.Ha bármit megtudsz légyszives írj.Köszike elõre is.

Nincs jelen

 

#112 2007-01-20 21:50

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok.
Sorra olvasom a leszázalékolással kapcsolatos aggodalmatokat.Arra gondolok konkrétan,hogy ""sorra kirakják a szûrötöket 1-2 év után""!!!
Csak azt nem értem,hogy mikor II.fokon is elutasítanak benneteket,miért nem fordultok bírósághoz.
Nekem  van olyan közvetlen ismerõsöm,aki sorolom''''cukorbeteg,depressziós,viszerei vannak,vérnyomás problémája van,pánik beteg'''csak pár ami eszembe jut hírtelen.Ez a hölgy 38éves és már kb 13 éve levolt százalékolva.Tavaly visszavették 50%ra.Fellebezett 1-2 fokon,amit értelemszerüen elutasítottak.Ekkor fordult bírósághoz,és igazságügyi szakértõt rendelt ki a bíróság(nyílván orvosi papírok azért kellenek) és lás csodát visszakapta a 67,5%-ot sõt 6 hónapra visszamenõleg az elmaradt járulékot kamatostól.Akkor ha most összevetem a ti betegségeiteket az övével,akár életviteli szempontból,akár emberileg,akkor aztmondom, harcra fell!!!!

Nincs jelen

 

#113 2007-01-21 07:54

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sziasztok.segítsetek.szoc.járadék mellé lehet e gyest kapni:?Most 50%-ot kapok,mert tavaly májusban az oszin 67%-ot elvették.Pedig azóta volt,hogy 1 hónapig aktív volt a colitisem.
írjon aki tudja.

Nincs jelen

 

#114 2007-01-21 11:06

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Lizus!
Nekem van ismerõsöm a TB-nél,rákérdezek konkrétan.Elsem hiszitek, mennyi minden jár csak nemtudunk róla.A megmaradt pénzt szétosztják évvégén.Így szólt nekem is az ismerõsöm,hogy adjak be gyógyszertámogatásra kérelmet mert van pénz""""dögivel"""". Ezt a nyomtatványt is a TB-nél kell kérni a háziorvossal leigazoltatod,a gyógyszertárban kiszámolják a havi átlag költségedet,jövedelem igazolás kell ,történetesen a CSP_GYES szelvény és ennyi.Nemkérdez senki semmit,csak küldik a pénzt.GYÓGYSZERTÁMOGATÁS a nyomtatvány neve.Én az összes létezõ gyógyszert,még az asztmatikus gyógyszereimet,vízhajtót,xanaxot mindent ráírattam.
Sok sikert mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#115 2007-01-24 12:00

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Lizus.
Igértem,hogy rákérdezek neked.De sajnos roszhírem van.Csak egyfajta ellátásban részesülhetsz.Az,hogy te melyiket választod az a te döntésed.Nyílván amelyik jobban megéri.De miért nem adsz be papírt állapotrosszabodás címen????,
Fõleg ha a panaszaidat papírra fektették.Mert arra ügyelj,hogy friss leletek kellenek hozzá.
Egyébként a leszázalékolás is csak pénz kérdése.Itt Debrecenben 2-300E ft a tarifa.Ez egy nyílt titok!!.Nekem és nem másnak mondta az eggyik dokinõ idézem""ha letettél volna 1 boritékot 200e ft tal benne semmi gond nemlet volna.Itt ennyi a tarifa"""" azt hittem felrobbanok.
Ha bármikor kell kérdezz nyugodtam megkérdezem neked.

Nincs jelen

 

#116 2007-01-24 17:33

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

köszönöm boszika,hogy utána jártál.elõre féltem ettõl a választól.34 hetes terhesen már tényleg nem akarok oda menni ,bár vannak problémáim.mégegyszer köszi.

Nincs jelen

 

#117 2007-01-28 17:49

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia nyolvanhat.én is colitises vagyok 3 éve.júliusban kivették a vastagbelem.szertném leszázalékoltatni magam.érdekelne hogy te maradtál e 67%-on vagy sem.köszi.

Nincs jelen

 

#118 2007-01-28 19:07

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Pintyõke.

Én még nem is próbáltam magam leszázalékoltatni.Viszont a 18.án végzett gyomortükrözésem olyan katasztrófális,hogy elérkezett az idõ.
Ha 2002-ben elkezdtem volna akkor most állapotroszabbodás címen újra beadhatnám.Elbaltáztam.
Most kértem papírt a nyugdíjfolyósitótol,a leszázalékolással kapcsolatban.
Viszont most a bíróságig is elmegyek,ahol kérhetem független igazságügyi szakértõ kirendelését,,,,,, elfogultság miatt.
Nekem most étkezés után 5p a gyorsulásom.Rövidtávon jóvagyok.Csak néha félek,hogy az idõ és a távolság nemadja ki..
Ha tudok valamit írok,,,,,,,

Nincs jelen

 

#119 2007-01-30 14:46

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia boszika.

Ha valamit tudsz, légyszi tájékoztass,met én semmit nem tudok leszázalékolás ügyben.

Köszi szépen.

Nincs jelen

 

#120 2007-02-07 12:46

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Barna-by :cool:
én nem tudom hogy Te hogy intézted el a családi pótlékot, nekem ez sehogy sem sikerül. A háriorvos nem is sejti hogyan kell elindulni. A 25 éves gyerekemnek aki még nem dolgozott eleget, a leszázalékolás nem megy, meg nem is szeretné,  azért még elmenne dolgozni is ha lehet, elõbb utóbb. Ha meg le van százalékolva még nehezebb elhelyezkedni.

Nincs jelen

 

#121 2007-02-07 18:24

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Magdi: Akkor próbálkozz a gasztrósnál, lehet hogy õ is el tudja inditani!Ha két doki hülye hozzá, akkor az pech!

Amúgy az emelt szintü családi pótlékot most emelték 1100 forinttal!

Nincs jelen

 

#122 2007-02-08 10:31

Én vagyok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

fischy írta:

Sziasztok! Ami a "leszázalékolást" illeti: Én már 13 éve vagyok Chronos, de még mindig aktívan dolgozom rendes 8 órás munkaid?ben. Úgy vagyok vele, hogy amíg bírom er?vel nem megyek el rokkantsági nyugdíjba, avval is n? a szolgálati id?m (már 16 évem van) és az átlagkeresetem is ami után a nyugdíjat számolják. Amúgy szakmabeli vagyok, a Nyugdíjfolyósítónál dolgozom, tehát ha valakinek konkrét információra van szüksége szívesen segítek.  Az egyik barátn?m aki szintén Chronos (ráadásul pont egy ilyen fórumon ismertem meg ugyanezen téma miatt) nemrég ment el rokkantsági nyugdíjba, ahhoz képest, hogy ? is már hosszú évek óta beteg, ráadásul most esett át egy nagyobb bélm?téten mégis csak a III.csoportot kapta meg. Szerencsére még ? is bír dolgozni, így tanácsomra részmunkaid?ben tovább dolgozik, mert a nyugdíja az éhhalálhoz is kevés lenne. Sajnos ez a betegség többnyire a fiatalok betegsége (bár találkoztam én már olyan beteggel akinél 65 éves korában diagnosztizálták a betegséget), így ha nyugdíjazásra kerül a sor vagy egyáltalán nincs vagy kevés szolgálati id?nk van alacsonyabb átlagkeresettel,így végeredmény egy igen alacsony összeg? nyugdíj lesz.  Szóval írjatok, ha bármi konkrét kérdésetek van. Üdv mindenkinek

Fischy

Szia Fischy!Nemrég diagnosztizálták nálam a chront,pár hónappal ezelõtt.Az érdekelne hogy érdemes-e
a leszázalékolást elindítanom,vagy sem?34 éves vagyok és jelenleg nem is dolgozom.Számít-e az,hogy
hány év ledolgozott évem van,mert akitõl ezután érdeklõdtem azt mondta,hogy számít,mert ez alapján
állapítják meg a százalék mértékét?!Azt már tudom errõl a betegségrõl hogy ez már egy állandó állapot,
esetleg évekig is tünetmentes lehet az ember még gyógyszerek nélkül is akár.Te már elég régen benne
vagy ebben az állapotban,nem tudod hogy mi okozza ezt a betegséget?Vagy ez egyénenként változó?
Én a sok idegre,stresszre vezettem vissza,mert nálunk ilyen a családban senkinek sincs,tehát genetikai
dolog nem lehet.Egyenlõre ennyi lenne a kérdésem!Várom válaszod!Elõre is köszi!Szia:Én vagyok

Nincs jelen

 

#123 2007-02-08 10:44

Én vagyok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Csjudit írta:

Szia Norc!
Nagyon kemény ügy lesz, ha ilyen szándékod van.Én 5 évig voltam 67%-os rokkant.Most úgy döntöttek jul.1-én, hogy meggyógyultam, 2 évvel az igazi nyugdíj el?tt. Teljes pánikba kerültem, hogy mi lesz velem. ?ket  ez nem érdekelte . Egyébként a kórházból hozott
lelet a leghatásosabb, minden megszerzett rendellenességgel. Csak aktív betegséggel lehet nyomósan eredményt elérni. Pl. ha aktív vérzésed van és kimutatható az aktív gyulladás sejtvizsgálattal. Csak ezt fogadják el. Ha csak err?l van leleted az még mindig nem éri el a rokkantság mértékét, más betegségr?l is vinni kell, pl. pszihologiai kezelés alatt állsz, és nagyon er?s gyógyszerek szedsz. Olyan betegségekr?l kell leletet vinni, ami másodlagos betegsége a bélgyulladásnak / pl. izületi elváltozás, csontritkulás, szemgyulladás, b?relváltozás, visszértágulat, vesek?, /. Próbálkozz!! Nagyon el? kell készíteni mindent csak akkor tudsz elérni eredményt.  Sok sikert kivánok.

Szia Csjudit!Most olvasom,amit Norc-nak írtál!Amit írtál a másodlagos betegségekrõl,abból nekem még a
chron-on kívül kettõ is "van"!Vesekõ és ízületi elváltozások!Ezek úgymond "társbetegségei" a chron-nak?
Ezeket a papírokat ha chron-hoz hozzáteszem,akkor nagyobb az esélyem a leszázalékolásra?
Várom válaszod!Elõre is köszi,szia:Én vagyok

Nincs jelen

 

#124 2007-02-08 11:17

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves "Én vagyok!

Örülnék ha tudnál segíteni. A fiamat õsszel megmûtötték, a vékony és vastagbélbõl is kivágtak. Nagy mûtét volt. Jelenleg még lábadozik tehát nem tud elmenni dolgozni. Nem jár neki semmi, de viszont nem szeretné ha leszázalékolnák. A csalédi pótlék megfelelõ megoldás lenne, csak nem tudom hogyan induljak el, mert a háziorvos sem tud semmit.

Magdi

:cool:

Szerkesztette: Magdi (2007-02-08 11:18)

Nincs jelen

 

#125 2007-02-08 18:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Magdi: Fentebb irtam, hoyg a gasztrósnál kérdezõsködj akkor, ha a háziorvos nem segit!

Nincs jelen

 

#126 2007-02-08 22:07

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Barni!
Tudsz adni oep-es ügyintézõt? Mert se a háziorvos se a gasztrodoki nem vágja ezt a családipotlékos balhét!
Fogalmuk sincs errõl arrol hogy hogyan intézzük pláne nem!

Nincs jelen

 

#127 2007-02-08 22:28

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Barni!

Szinte követeljük az infókat, engem is érdekel és itt se tudnak semmi okosat.

Sz'al kivele! :-)

Nincs jelen

 

#128 2007-02-08 23:19

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

IV.) A családi pótlékra saját jogán jogosult:

a 18. életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, hogy utána 18. életévének betöltéséig magasabb összegû családi pótlékot folyósítottak;

A teljes anyag itt olvashato:
Csaladi potlekrol minden, amit tudni kell

Nincs jelen

 

#129 2007-02-09 16:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Cappy: konkrétan egy OEPes ügyintézõt nem tudok név szerint! Nézzétek meg a honlapon, biztos van telefonszám vagy a telefonkönyvben, ott biztos segitenek! Én igy nem tudok neveket!

Nincs jelen

 

#130 2007-02-10 09:45

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én vagyok írta:

fischy írta:

Sziasztok! Ami a "leszázalékolást" illeti: Én már 13 éve vagyok Chronos, de még mindig aktívan dolgozom rendes 8 órás munkaid?ben. Úgy vagyok vele, hogy amíg bírom er?vel nem megyek el rokkantsági nyugdíjba, avval is n? a szolgálati id?m (már 16 évem van) és az átlagkeresetem is ami után a nyugdíjat számolják. Amúgy szakmabeli vagyok, a Nyugdíjfolyósítónál dolgozom, tehát ha valakinek konkrét információra van szüksége szívesen segítek.  Az egyik barátn?m aki szintén Chronos (ráadásul pont egy ilyen fórumon ismertem meg ugyanezen téma miatt) nemrég ment el rokkantsági nyugdíjba, ahhoz képest, hogy ? is már hosszú évek óta beteg, ráadásul most esett át egy nagyobb bélm?téten mégis csak a III.csoportot kapta meg. Szerencsére még ? is bír dolgozni, így tanácsomra részmunkaid?ben tovább dolgozik, mert a nyugdíja az éhhalálhoz is kevés lenne. Sajnos ez a betegség többnyire a fiatalok betegsége (bár találkoztam én már olyan beteggel akinél 65 éves korában diagnosztizálták a betegséget), így ha nyugdíjazásra kerül a sor vagy egyáltalán nincs vagy kevés szolgálati id?nk van alacsonyabb átlagkeresettel,így végeredmény egy igen alacsony összeg? nyugdíj lesz.  Szóval írjatok, ha bármi konkrét kérdésetek van. Üdv mindenkinek

Fischy

Szia Fischy!Nemrég diagnosztizálták nálam a chront,pár hónappal ezelõtt.Az érdekelne hogy érdemes-e
a leszázalékolást elindítanom,vagy sem?34 éves vagyok és jelenleg nem is dolgozom.Számít-e az,hogy
hány év ledolgozott évem van,mert akitõl ezután érdeklõdtem azt mondta,hogy számít,mert ez alapján
állapítják meg a százalék mértékét?!Azt már tudom errõl a betegségrõl hogy ez már egy állandó állapot,
esetleg évekig is tünetmentes lehet az ember még gyógyszerek nélkül is akár.Te már elég régen benne
vagy ebben az állapotban,nem tudod hogy mi okozza ezt a betegséget?Vagy ez egyénenként változó?
Én a sok idegre,stresszre vezettem vissza,mert nálunk ilyen a családban senkinek sincs,tehát genetikai
dolog nem lehet.Egyenlõre ennyi lenne a kérdésem!Várom válaszod!Elõre is köszi!Szia:Én vagyok

Nincs jelen

 

#131 2007-02-10 09:46

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bocsi,de rosz üzit küldtem ell

Nincs jelen

 

#132 2007-02-10 10:03

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Én vagyok .
Megkaptam leveled és köszi a segítséget elõre is.Akkor tudnál nekem majd válaszolni,hogy a HYdrocefalus önmagában 67% ugye???,Mert az én fiamat ezzel a betegségel vágták ki,18.szülinapja elõttt 1 héttel.Hogy nagykorúsága elõtt megszünjön a jogviszony,és nekeljen  járandóságot fizetni neki.Így most 50%on van de nemjogosúlt semmire.3-tól 12éves koráig nemvették észre mi a baja.Egyik orvos a másik után,EEG vizsgálatok sora,de semmi.Míg egyszer én minden jómodort és kultúrát félretéve,közöltem az orvossal,hogy itt ütöm agyon ha nemvizsgálja meg a gyerekemet.Láss csodát!!!azonnal lett idõpont CT-re.) évekig nemvolt.Az akkori ct kimutatta,hohy a baloldali agyféltekének az egynegyed részet elnyomta a víz!!!,azonal mûtét!
Irány BP,mert Debrecenben nem mûtötték meg,mert a doki azt mondta,hogy """anyuka nemtejelt még"" szerinted mit éreztem.
Mindegy megmûtötték,él, egészséges,4nyelven beszél.Pedig az agyhártyagyulladás után úgyadták vissza,hogy se beszélni se álni,semmit nemtudott.Egy 0 volt
A nyomtatványon van 1 kérdés!! Ígyszól....Okolható-e valaki a betegségéért ??????
Szerinted ez mennyiben járult hozzá a Refluxom és a vékonybél Chron betegségéhez???
Szóval ezért ez a nagy elszántság,egy elkeseredett anya hegyeket képpes megmozgatni.
Nemakartalak elkeseríteni,bocsi hogy ilyenekkel terheltelek,de nincs igazság és fõleg nem itt Debrecenben!!
Ha tudsz valamit légysz írj.
Köszi elõre is Boszika.

Nincs jelen

 

#133 2007-02-16 10:49

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Mindenki!
Beszéltem a TB ügyintézõvel a családi pótlék ügyében. Egyértelmûen megmondta, azért mert én nem tudom a jogszabályt, az még úgy van.  A gyerekem nem küldték el 18 éves korában felülvizsgálatra, (-ami a mi esetünkben 1999-ben volt), hanem megszüntették a felemelt családi pótlék folyósítását. Akkor kellett volna az ügyintézõ szerint reklamálnunk, hogy küldjék el felülvizsgálatra, de mivel nem tudtam hogy mi a lehetõség és a teendõ, amint leérettségizett a fiam megszünt a családi pótlék számára. Utólag már nem lehet tenni semmit.
Hát sajnos én így jártam. Remélem aki most még kapja e felemelt családi pótlékot jobban tudja a szabályokat.!
Az is igaz hogy elõre nem tudhattam hogy 25 éves korában ennyire romlani fog a fiam állapota, hogy meg kell mûteni.
:P :P
Magdi

Szerkesztette: Magdi (2007-02-16 10:50)

Nincs jelen

 

#134 2007-02-16 13:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hát ez van de ha az adóval vagy elmaradva az behjtodik!! De te már nem tudol semmit tenni talán méltányosági alapon??? Én megprobálnám!!

Nincs jelen

 

#135 2007-03-05 12:11

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sajnos a gasztros sem tud segíteni, mert 18-éves korában a fiamnak befejezték a családi pótlék folyósítást, újra nem fogják most kezdeni. Az mondták hogy a jogszabály nem tudása az én problémám. Nem tehetnek semmit.
Magdi

Nincs jelen

 

#136 2007-03-09 15:15

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ha szeretném igénybe venni a családi ptólékot (cu betegségben szenvedek),és elmúltam 18, akkor az azzal jár, hogy leszázalékolnak?

Nincs jelen

 

#137 2007-03-09 15:50

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Timmancs: nem lehet választani a kettõ között!!! és asszem a lapon alá kell huzni melyiket akarod, vagy lehet hogy már két külön papir megy rájuk...házidoki vagy a gasztrós tud ebben segiteni!

Nincs jelen

 

#138 2007-03-09 16:19

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Értem, és köszi. Amúgy ezen és a kögyógyon kívül, mivel tartós a betegségünk, semmilyen más támogatásban nem részesülhetnénk? Kivéve, ha leszázalékoltatnánk magunkat, igaz?

Nincs jelen

 

#139 2007-03-09 19:35

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

meg van adóvisszatérités!Havi 3700Ft aszsem

Nincs jelen

 

#140 2007-03-19 11:58

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Sûrgõs segítséget kérnék.
Kaptam egy papírt, hogy 67%ra leszázalékoltak, tettem egy nyilatkozatot, hogy ki kívánok lépni a magánnyugdíjpénztárból vissza a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe.
Tudja-e valaki, hogy a rokkantnyugdíjra való jogosultság megállapításától számítva kb. mennyi idõ múlva utalnak elõszõr?

Nincs jelen

 

#141 2007-03-19 16:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hát az nagyon változó, egy tuti hogy elõleget fogsz kapni! Azt a végén elszámoltok!

Nincs jelen

 

#142 2007-03-19 19:58

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Elõleget? Az meg mit jelent? Tavaly április 1-tõl állapították meg, elvileg 3 kilót kéne utalniuk. Vagy így valahogy. + az aktuális havit.

Nincs jelen

 

#143 2007-03-19 20:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hát ha % oltak akkor megálapitják a havi összeget de ez eltarthat egy ideig! Ha megvan az összeg akkor meg kéne kapnod érdekes ! Reklamáljál hogy hol a pénzed!

Nincs jelen

 

#144 2007-03-20 09:21

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

MrPEeetR! Szerintem is nagyon reklamáljál, mert már réges régen kellett volna kapnod pénzt. Anno nálam kb. fél évig húzódott el a dolog és akkor egy összegben megkaptam fél évit, azóta pedig rendszeresen havonta kapom.

Nincs jelen

 

#145 2007-03-20 11:34

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Na megvan az infó. Még egy papírt be kellett vinnem ma a Nyugdíj Intézetbe. Bevittem és azt mondták most, hogy már minden megvan 30 napon belül érkezik a pénz a számlámra. :)

Nincs jelen

 

#146 2007-04-21 09:08

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok.
Most csak annyit elõre,hogy 40%-ra vettek 1fokon.Pedig mondtam a dokinak,hogy mostanában naponta 4-5 alkalommal megy a hasam.
Várom a hozzászólásotokat,vélemenyeket.

Nincs jelen

 

#147 2007-04-21 13:48

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia boszika.
Én is voltam hasonló helyzetben nem is egyszer. Csak úgy sikerült ismét a leszázalékolás, hogy vittem magammal a tükrözés eredményét ami igazolta a gyulladás meglétét. Hiába tudják az orvosok akik a bizottságot alkotják, hogy ez a betegség nem gyógyítható. Úgy érzem egyre nehezebb dolgunk lesz még a leszázalékolás terén is.
Lehet hogy nem tudtalak megnyugtatni, de ez a pár sor talán információ. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#148 2007-04-21 15:09

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

bocsika: keveset mondtál! azt kellet volna mondnai, hogy 15-20szor mész el, fáj a feneked és nem tudsz aludni.Most ezek olyna dolgok, amit nme tudnak követni!Az alvászavart a sztreoid okozza, de nagyonsokat kell kamuzni, hoyg meglegyen!!! Itt sajna muzsáj "füllenteni" azért, hoyg leszázalékoljanak!

Nincs jelen

 

#149 2007-04-21 15:17

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Én is megkaptam a 67% ot,Tõlem nem kérdezett semmit a doki.Vittem az összes papíromat ami volt,azokat átnézte.

Nincs jelen

 

#150 2007-04-21 15:39

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

boszika: én még azt tanácsolnám,hogy fellebbezni-fellebbezni!!! Nekem is úgy sikerült,s egy Crohn-os ismerõsömnek is 1 hónapja...nem feladni az elsõ után!!! Másodfokra is beadni, s ha elutasítják akkor a bíróság....
Velem nem tom most majd mi lesz,mert 1 hónapja volt kivizsgálásom,s a vastagbelem meglepõen jó állapotban van,viszont a vékony az meg a maréknyi gyógyszer mellett is marha rossz.,de a gyomromban nagyon ott a Crohn...Ja! én még a felülvizsgálat elõtt még próbálok leadni az 57 kg-omból, ami általában sikerül is :(  S ezt ha összevetik a 176cm-es magasságommal....

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB