#6651 2016-07-15 17:52

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én úgy tudom, hogy az új jogszabály megengedi, hogy folyamatosan menjen a biológiai. Én sajna még abba a kategóriába estem, amikor még évente leállították, aztán mikor meg már lehetett folyamatosan kapni, már nem használt. De nyertem vele másfél szuper évet! Az is valami.

Nincs jelen

 

#6652 2016-07-22 21:09

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Több napja van lázam.
Ha nem múlik akkor antibiotikumot ír fel a háziorvos.
Colitiszem van de most nincs fellángolás.
Úgy tudom nem lenne jó az antibiotikum mert elõjöhet a colitiszt.

Mi a véleményetek?

Nincs jelen

 

#6653 2016-07-24 21:37

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én úgy tudom,hogy a Klion antibiotikum adható. Meg még van 1-2, de azoknak a nevét nem tudom. Én nem ennék más antibiotikumot. De ki így, ki úgy gondolja.

Nincs jelen

 

#6654 2016-07-26 20:47

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello ageplefagy. Ma voltam az orvosnál. Egy hete voltam vérvételen is. Sajnos vissza kaptam a medrolt mert attól jól szoktam lenni. Meg szedni kell a kliont egy hétig. Azt mondta hogy ha megint vissza esek a medrol elhagyása után akkor kapok valami másik kezelést. Egy kicsit csodálkozott mert mondtam hogy alhasi fajdalmam nincs és nem is véres a székletem. Megnézte a vérképem és ami mutatja a gyuladási szintet az normális ( se c reaktív protein ultraszenzitív )
Ez normális mert a referencia érték 0,20-5,00 között van az enyém pedig 0,20. Nem tudja hogy akkor miért van a sok hasmenés.
Hát ez volt most 40 mg ról kell leépíteni a medrolt.
A salazopirynt azt szedni kell meg az immurant is.
Te jobban vagy egy kicsit? Vagy neked se jó a cortiment?
Csak még annyit hogy nekem is volt olyan napom hogy szinte teljesen jól voltam, másnap meg nagyon rosszúl ahogy te is írtad.

Nincs jelen

 

#6655 2016-07-27 11:34

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Kicsi G! Nah, már vártam, hogy írj. De nem szedheted tovább a cortimentet? Valahol olvastam, hogy valaki tovább szedte, mint két hónap. Kíváncsi vagyok, mi az a másik kezelés.

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha nem használ, akkor biológiait kapok...na már most van még két hetem, hogy rendbe jöjjek. Amint elkezdtem szedni a második dobozt, a vérzés elmúlt vagy nagyon gyenge lett. Aztán volt, hogy két napig semmi vér, aztán harmadik nap megint láttam...épp ma reggel vettem észre, hogy a hasmenésem elmúlt. már csak pépes a cucc. hasi fájdalmam már nincs, csak akkor van kellemetlen fájásszerû, ha jön a muníció és gondolom nyomja a gyulladt részt. Érzem, hogy jobb, de még nem vagyok 100%-on. Reggel elmegyek mondjuk 3-4-szer és talán ha izgulok napközben, akkor elmegyek még egyszer. De én mondjuk reggel szeretem magam kiüríteni. Nyugodtabban indulok munkába, ha tudom, hogy nincs bennem kaki és jobban is érzem magam a gondolattól, hogy nincs bennem több :)

Szóval nem tudom. Elég furcsa, hogy nincs gyulladásod (a 0,20 az nagyon jó érték), se hasi fájdalom, se vérzés és ennek ellenére 40 mg medrolt kaptál...de a doki biztos tudja, hogy mit csinál. De neked vízszerû a hasmenésed vagy milyen? hányszor mész el egy nap?

Félek, hogy nem lesz elég ez a két hét. Érzem, hogy jobb, de nem vagyok abban biztos, hogy két hét múlva én tökéleteset fogok produkálni napi egy székletszámmal, vérmentesen. CRP-m nekem 19 volt. Neked mennyi volt Cortiment elõtt és közben?

Nincs jelen

 

#6656 2016-07-27 23:23

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello ageplefagy. A doki azt mondta hogy most egyáltalán ne szedjem a cortiment. Szerintem már nem is kellesz szednem. Nem mondta hogy mi lenne a másik kezelés.
Nekem áprilisi vérvétel leletem van mert nem mindig szokta ideadni, de azon a CRP- m 0,40 volt.
Én is elszoktam menni reggel minimum 4 szer WC re. Utána napközben is minimum 4. Ha nem eszek rendesen akkor vízszerû az állaga, de ha eszek rendesen akkor csak híg vagy csak képlékeny. Az a gond hogy ha eszek akár mit is utána egy kb 20 perc múlva mennem kell a WC re.
Annak örülök hogy te jobban érzed magad. Szerintem az nem gond ha két hét múlva még nem vagy 100% de az már nagyon jó hogy javul az állapotod. Õszintén remélem hogy neked fog használni a cortiment és jobban leszel. Én azt olvastam valahol hogy ha napi 3 a székletszám ennél a betegségnél az nagyon jó.
Te milyen gyógyszereket szedsz még?
A propoliszt szeded még?

Nincs jelen

 

#6657 2016-07-29 16:45

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kicsi G! a CRP-d azt mutatja, hogy nincs gyulladásod. Ez is valami :) Örüljünk annak, ami van.

TEgnap akartam írni, hogy igen, egyre jobban és jobban vagyok, de ma reggel valami undorító jött ki belõlem...nyák és vér. de ennyi, több wc nem is volt és már fél5. Hát felkúrt, hogy még mindig látok vért, pedig nincs hasmenésem, a hasam sem fáj és tök okésan érzem magam. azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy tejet nem kéne innom. lehet, hanyagolom egy idõre, csak a tápom tejjel finom.

Én egyébként Salofalk 3 g granulátumot eszem, ami tök fincsi, meg még 75 mg immuránt nah meg a cortit. ennyi a  napi adagom. Propoliszt is szopogatom, már lassan méhecskévé válok :) De ugye meggyógyítani a gyógyszer fog.

Nah, most kb. három hetet adok a gyógyszernek. Szoríts :) MAjd augusztus közepén megyek vissza a dokkerhoz. utána írok, hogy mit mondott és hogy mi lesz velem. Jobbulást neked!

Nincs jelen

 

#6658 2016-07-29 22:15

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello ageplefagy. Nagyon örülök hogy jobban vagy ez szuper. Igen szerintem is hanyagolnod kellene a tejivást egy idõre.
Szorítok, hogy mire visszamész az orvoshoz teljesen jól legyél. Majd írjál hogy mit mondott a doki.

Nincs jelen

 

#6659 2016-07-30 21:48

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ageplefagy / kicsi G

Ilyenek gyakran elõfordulnak és elõ is fognak sajnos. Amíg nem faj a hasatok és hat alatt van a széklet, addig nincs min aggódni. Ez nem fellángolás (szervezet nem bolondult meg) hanem kicsit felszakadt a hámréteg belül. Jobb esetben magátol elmúlik... Ezért is jó a közérzetetek és a vérkép is! Nincs nagy baj szerencsére. Nálam pl hónapokig volt így, hogy hol vérzett, hol nem... Ezzel párhuzamosan jól voltam. Ha nektek is így elhúzódna akkor abból nálatok is vashiányos vérszegénység lesz.
Nem a tej a hunyó, ha az gondot okoz akkor fosol 😏! vagy valami rostos kaja megkarcolta, vagy éppen ilyenje van. Érdemes óvatosabban enni: passzírozni a kajákat és többet inni mint alapban. Ha friss a ver, akkor az alsóbb szakasz a ludas, ha van beontes esetleg, kúp azok jók rá.

Szerkesztette: QpaK (2016-07-30 21:50)

Nincs jelen

 

#6660 2016-08-13 23:49

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello ageplefagy! Már régen írtál. Tudom én is régen jelentkeztem. Sajnos én elég rosszul voltam az utóbbi három hétben. Minden héten voltam az orvosnál. A salazopiryn és a klion teljesen kikezdte a gyomromat nem tudtam a gyógyszereimet bevenni hánytam és nagyon görcsöltem. Most jobban vagyok szedem a medrolt és a salofalkot. A salofalkot én még nem szedtem de eddig jónak bizonyul. Most jól vagyok tudok enni mindent.
Te jól vagy? Mondtad hogy a hónapban fogsz vissza menni az orvoshoz. Majd írj hogy mit mondott.

Nincs jelen

 

#6661 2016-08-17 18:15

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia KicsiG! Nah, ma jöttem a dokitól. Cortimenttõl klinikai remisszióba kerültem! ójeee! :) de szednem kell még fél évig folyamatosan. Jól vagyok, minden rendben. Boldogság van :) kérdés, hogy meddig. Holnap megyek egyébként csontsûrûség mérésre, mert szteroid mellett nehogy csontritkulásom legyen. Egyébként semmi mást nem mondott, csak, hogy a véreredményem ok (CRP: 1,7) és hogy még fél évig szednem kell.

Egyébként tök jó, hogy a salofalktól jobban vagy! nekem az szerintem semmit sem használ, de azért eszem. Kitartást  és minden jót kívánok neked! Remélem, hamar jobban leszel!

Nincs jelen

 

#6662 2016-08-25 23:14

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy! Nagyon örülök hogy jobban vagy és hogy használt a cortiment.
Mi volt a csontsûrûség mérésen? Minden ok?
Most a medroltól én is teljesen jól vagyok, csak az a kérdés hogy mi lesz a medrol után. Megint vissza esek majd? Pedig most nagyon jól érzem magam. Majd csak lesz valahogy.
De az a jó hogy te jól vagy csak mostmár vigyázz magadra próbálj meg nem idegeskedni mert az nem jó.
Majd írjál hogy hogy érzed magad.

Nincs jelen

 

#6663 2016-08-31 19:28

Pintér Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok
Crohn beteg vagyok. Begyulladt a vastagbél és kilyukadt. Egybõl meg is mûtöttek, de utána fistula alakult ki amire Humirát kaptam kb másfél évig. Most leállították a Humira kezelését mert külföldön leszek egy évig. Tünetmentes vagyok nincs panaszom viszont azt mondták, hogy lehet kialakulhat a fistula mivel nem szúrom a Humirát. Volt már valaki hasonló cipõben? Szerintetek van esély tényleg, hogy újra kialakul?:\

Nincs jelen

 

#6664 2016-09-01 18:30

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen, rosszabbodhat az állapotod, és igazuk van a dokiknak. Ha pedig újra elkezded a kezelést, már nem biztos, hogy ugyanolyan hatásos lesz. Nincs rá mód valahogy, hogy folyamatosan menjen tovább a kezelés?

Szerkesztette: csumpimalac (2016-09-01 18:30)

Nincs jelen

 

#6665 2016-09-21 20:01

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

KicsiG! Még nem voltam dokinál, majd csak október elején megyek, úgyhogy annyira nem tudom értelmezni a csontsûrûség eredményemet. De annyit értek, hogy az ásványianyag tartalma normális. Ez azért jót jelent :) Egyébként remekül vagyok. A Cortit még szedem, de eddig nem tapasztaltam mellékhatást (kopkop). Sõt, tök vicces, de eddig, ha híztam egy grammot is, egybõl a hasamra ment. most meg tök lapos :D te hogy vagy?

Nincs jelen

 

#6666 2016-09-21 23:25

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy! Nagyon örülök hogy jól vagy. Tök jó, hogy neked hatott a corti.
Most én is teljesen jól vagyok igaz én még szedem a medrolt, most építek le már 8 mg- nál járok.
Én voltam az orvosnál de most nem tudott semmit mondani azt kell megvárni hogy a medrol után milyen lesz az állapotom. Ha vissza esek akkor erõsebb gyógyszert kapok majd. Remélem nem fogok visszaesni.
Írjál majd hogy mi volt az orvosnál.
Jó egészséget.
Csao

Nincs jelen

 

#6667 2016-09-23 13:06

Ju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én közel 30 évig szedtem steroidot hol kisebb hol nagyobb adagban.A csontsûrûségem ennek ellenére jó pedig már 62 éves vagyok. A mai napig rendszeresen sportolok és ennek nagy szerepe van a csontritkulás megelõzésében.Most jelenleg nem szedem, mert most biológiai terápiát kapok és ez lehetõvé tette, hogy végre elhagyhatom.

Nincs jelen

 

#6668 2016-09-24 10:32

danaida
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Segítséget szeretnék kérni, még nem derült ki biztosan hogy Chron beteg vagyok-e, két hete jelentkezett hirtelen ez a dolog és kb azóta kezelnek napi 3 Klion, 32mg medrol, 2×20mg controloc, 2×500 mg pentasa, tegnap altatásban volt vastagbéltükrözés, de nem tudtak végigmenni mert nem ment a csõ, kanyargósak a beleim. Már az altatás óta másodszor vagyok rosszul 120 pulzus fejfájás, ilyen pszichés rosszullét, enyhe remegés. Szabad ezt a sok gyógyszert így egyszerre mindet szedni? Vagy ez még az altatás utóhatása miatt van? Köszönöm a válaszokat: egy 20 éves lány

Nincs jelen

 

#6669 2016-09-24 16:34

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! Igen, szabad ezeket a gyógyszereket így egyszerre szedni.

Nincs jelen

 

#6670 2016-11-06 08:01

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdvözlök mindenkit!
  A Varga féle gyógygombával valakinek tapasztalata? Én a Gastroanax-t szedem 5 éve most már. Vasatagbél crohnos vagyok. Én hiszek benne. Ártani nem ártott eddig úgy érzem. Rosszindulatú folyamatok kialakulását gátolja állítólag.
  Persze halattam már olyat is aki fellángolás esetén  kifelyezetten rosz tapasztalatokról számolt be róla. Igazából anno Imuran-al együtt kezdtem szedni. Nem tudom, hogy gomba mennyire segített, hogy jobb állapotban vagyok most mint akkor.

Nincs jelen

 

#6671 2016-11-08 15:06

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ENTEROSGEL ?

Valaki hallott már róla, vagy tapasztalat esetleg ezzel kapcsolatban?

   :)

Nincs jelen

 

#6672 2016-11-08 16:51

Anett
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves atesz62!

Saját tapasztalatom nincs és nem is lesz a gyógygombáról.
Régebben én is hittem az ilyen csodaszerekben (aloe vera, homeopátia stb.) és nem kevés pénzzel húztak le engem is.

De ez a gomba is nettó csalás, a GHV is megbüntette õket.

http://kodpiszkalo.blog.hu/2014/04/24/b … ygombaival


Örülök, hogy jobban érzed magad, mint 5 évvel ezelõtt, de szerintem ez az Imuran-nak köszönhetõ.

Nincs jelen

 

#6673 2016-11-08 17:39

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az immurán volt, nem a gomba. Szerintem feleslegesen eszed, de figy, placebonak tök jó. Én is szedem a kurkumát :D Az orvosom kijelentette, hogy feleslegesen eszem, de leszarom :D a lelkemnek jó és nem is drága.

Nem tudom, hogy mennyibe kerül ez a Varga féle csodagomba. De ha te hiszel benne, egyed, de ha beüt a krach, nem ez fog kihúzni a gödörbõl. :(

Én rájöttem, hogy nekem szükségem van valamire, amibe tudok kapaszkodni és elhitetni magammal, hogy az segít. A lényeg, hogy ne legyen drága. Csak okosan kell. Ha te hiszel benne, hát egyed :)

Nincs jelen

 

#6674 2016-12-12 17:08

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Érdekes dolgot vettem észre. Szedtem a salofalk 3g-os granulátumot. Aztán elfogyott és nem abbahagytam:D DE! sokkal jobbat produkálok a wc-n, mint amikor szedtem. Komolyan akkor állandóan pépes volt. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Jövõre megyek a dokihoz, szerintem tuti kiakad, amiért nem szedtem, de eskü, hogy sokkal jobb nélküle... Azért mellette megy a cortiment is.

Nincs jelen

 

#6675 2016-12-21 08:42

Decabacsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Találtam egy lehetõséget.
Ha jól értem a cikkbõl, biológiai terápiára lehet jelentkezni.
Mit gondoltok errõl?
Kinek van már tapasztalata ezzel a terápiával?


https://www.clinlife.hu/hu/cmp/1981

Nincs jelen

 

#6676 2016-12-28 17:25

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Odaadom két és fél doboz Salofalk 500mg-os tablettáimat. 2018as lejárat. Budapest átvétel, Corvin negyed vagy a déli pályaudvar. Érdeklõdjetek e-mail-en.

Nincs jelen

 

#6677 2016-12-28 17:29

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Még annyit kérdeznék, hogy aki evett Cortimentet, õ hogy állt le vele? Egyik napról a másikra, vagy itt is a fokozatosság elve mûködik. Szerintem januárban elhagyhatom a Cortit, de amikor elkezdtük, akkor a doki furcsát mondott. Azt mondta, hogy ezt nem kell fokozatosan elhagyni, mint pl. a medrolt... nem tudom. Tapasztalat?

Nincs jelen

 

#6678 2017-01-04 12:39

Viki1979
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia,

tudnál nekem segíteni, hogy pontosan melyik powertrack-ot használtad?

Köszönöm

Viki

Nincs jelen

 

#6679 2017-01-04 20:30

marianna71
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! Én túl vagyon a ötödik biológiai terápián. Inflectrát kapok 8 hetente, még egy kezelés lesz és vége. Nekem nagyon bevált, azóta nem ment a hasam, tünetmentes vagyok.  A kezelõorvosom indította el, mivel már nem tudtam leállni a Medrol-ról.

Nincs jelen

 

#6680 2017-01-05 10:35

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Valaki közületek csináltatott már étel intolerancia vizsgálatot? Arra gondolok amit vérbõl mutatnak ki és 200+ ételre/alapanyagra tesztelnek. Nem tudom Crohn betegség illetve a gyógyszereim (Humira, Pentasa) hatással lehetnek a vizsgálat eredményére? Alapvetõen jól vagyok, csak idõnként indokolatlanul fel vagyok fújódva. Ezért gondolom esetleg valamit nem bír a bélésem.

üdv:
Balu

Nincs jelen

 

#6681 2017-01-06 14:02

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv. CptBalu !

  Nekem csináltak vérbõl most õsszel ilyen vizsgálatot. Én is crohon beteg vagyok. Vastagbél szûkületekkel. Idõnként
fellángol a gyulladás és le vesz rendesen a lábamról. Ilyenkor láz, fogyás, görcsök, étvágytalanság, puffadás kellmetlen bélgázokkal. Egyetlen pozitív van étel intolerancia eredménynél: tejfehérje pozitívat hozott ki. de tejterméket nagyon nem fogyasztok. Keukázusi kefirt szoktam. meg kávéba kis tej. De soha nem okozott problámát.
Most 6 éve szedek én is Pentesát. Meg most egy hónapja szedem Modrolbó 16 mg-ot.  Mert szarul voltam nagyon. CRP, süjjedés 100 körül voltak. Most jött meg virtuális colonoscopia eredményem is. Ott szerencsére rosszindulatú elváltozásra utalót nem találtak. 2 helyen van gyúladtabb szûkület. Remélem mûtétet el kerülöm egyenlõre. 14 éve vagyok vastagbél cróhnos. Te kórtörténeted?

Nincs jelen

 

#6682 2017-01-06 16:14

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szervusztok! Nagyon el vagyok keseredve , több mint 1 éve vizsgálgatnak fogyással és köldök táji nyomás( fájás) érzékenységgel de egy gyomorhuruton kivül semmit nem találtak. Több mint 1 éve kezdõdött  a panaszom kicsi savprobléma. Erre felírtak 40 mg PPI  sacvcsökkentõt amit 6 hónapig szedettek velem. Onnantól szép lassan havi 1-1.5 kiló minusz 1 évig. Nyáron tükröztek alu,l felül ,de semmi. Azt mondták pszhiésen fáj hát adtak egy kis nyugtatót. Azóta 2 helikobakter fertõzést kaptam kb 1 hónapja csináltam végig a 2. antibiotikum kúrát. Hogy miért írok mégis ide ,mert a háziorvosom azt gondolja Chron vagy Colitis beteg vagyok. Kb 2 hete gyomorfájás ,hányás  és hasmenéssel( napi 10 alkalom )kerültem kórházba. Csak infúzió és semmi ,2. nap hazaengedtek.Jobban is letttem. Két napja éjszaka megint arra keltem fáj a hasam alul, nagyon sok gáz, és irány a wc. Napi 6-7 hig széklet megint. Közben meg elfogyok. 179 cm vagyok és 61 kiló már csak. Most a novemberi gyomortükrözés és a hasi ultrahang vékonybél hurutot látott , amikor kórházban voltam 2 hete 30 volt a CRP-m. DE azt mondták biztos vírus. Na de most is? Jobb oldalt a vastagbelemet és alatta szokott fájni. Nyáron viszont még hasi CT, vastagbéltükrözés és a gyomortükrözés is negatív volt. Még vékonybél CT -n is voltam a fogyás miatt akkor negatív volt. Nem tudok sokat errõl a betegségrõl , de ha nyáron mindent kizártak attól most még lehetek az? Mondjuk a lórúgásnyi antibiotikumtól amit a helikobakterre adtak 1 hónapja? Köszönöm ha valaki válaszol.

Nincs jelen

 

#6683 2017-01-06 22:13

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Balázs, a betegség sokszor lassan, fokozatosan alakul ki. Nekem is volt több negatív vizsgálatom (tükrözés), és évek teltek el, mire meglett a colitis diagnózis.
Mikor már véres hasmenése, volt, és tükrözéskor látszódtak a colitises fekélyek, akkor lett kezdõdõ colitis ulcerosa a diagnózisom. Elõtte mindig csak azt látták, hogy nyálkás, gyulladt a vél, de a crohn vagy colitis kritériumainak még nem felelt meg.

Esetleg széklet calprotectin vizsgálatod nem volt? Elég megbízhatónak mondják....

Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#6684 2017-01-07 12:04

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Lelle! Köszönöm a válaszod! S a betegséged diagnosztizálása elõtt hetekkel hónapokkal  is volt már hasmenésed? S az már nyákos és híg volt? Sajnos csak tapogatozom fõleg a fogyás bánt és most a hasmenés ,görcsök két hete. Ti szedtek valami ásványi anyagokat tartalmazó készitményt mert szerintem bennem már semmi nincs :((Tudtok valami ajánlani!

Nincs jelen

 

#6685 2017-01-08 20:12

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen, már elõtte is az volt. Elõször csak a nyákos széklet volt  a problémám, aztán egyre többször volt hasmenésem, ahogy telt az idõ, egyre többször. Görcsök (bal oldalon), puffadás, hasmenés, nyákos széklet. Kétszer volt olyan tükrözésem, aminél mondták is, hogy nagyon nyákos a vastagbelem... le is írták a zárójelentésben (akkor még IBS volt).
De csak ezek alapján még mindig IBS lett a diagnózisom, sajnos 5 év után derült ki, hogy ez tulajdonképpen colitis, de akkor már véres volt minden székletem, és megjelentek a fekélyek.

Nincs jelen

 

#6686 2017-02-06 21:26

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Savcsökkentésre kéne valami recept nélküli gyógyszer ami nem befolyásolja
a colitiszemet. Tud valaki ilyet?

Nincs jelen

 

#6687 2017-02-12 14:32

Elza88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Bélgyulladásra van valakinek megmaradt gyógyszere? Köszönöm

Nincs jelen

 

#6688 2017-02-13 22:17

Agi28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni!28 éves Crohn beteg vagyok most már 9 éve, túl 1 mûtéten! Nagyon vérszegény vagyok, már a mûtét után is kaptam vért. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e ajánlani valami jó vérképzõt illetve vaskészítményt? Köszönöm elõre is a segítséget! Ági

Nincs jelen

 

#6689 2017-02-14 13:54

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

e.zsolt, próbáld meg a salvus vizet. Reggel és este lefekvés elõtt 1-1 dl és tuti hatásos.

Nincs jelen

 

#6690 2017-02-14 23:29

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Ági,
Konkrét vasképzõt nem tudok ajànlani, amit mondanék az inkàbb hosszútàvú ajànlàs.
Ami nem új, hogy a gyulladàs miatt eleve rossz nàlad a felszívódàs, de az alap probléma a magas fitinsav tartalmú étrend, mely gondolom rendszeresen tartalmaz gabonàt, hüvelyeseket, ill tejterméket is nàlad. A fitàtok alapból gàtolnak mimden hasznos anyagot a felszívódàsnàl.

Neked is, màsoknak is hatàrozott étrendvàltàst javasolnék a javulàs érdekében, ezzel a vérképed is normàl szintre àllhat.
Én paleolit étrenden élek 3 éve, súlyos Ibs, candida stb. tümetekbõl óriàsit javultam, szépen haladok a teljes gyóg,ulàs felé.

Bio boltokban szàmos jó minõségû vaskészítményt talàlsz, mindenképpen javasolt mellé min. 1000 mg C vitamin. Ez àtmenetileg segíthet, de hosszú tàvon az éttendbàltàsban làtom a megoldàst a crohnra és a vasra is.
Màr többen gyógyultak így sajnos kevesen publikàljàk, de nàlam szàmos gyóg,ulàs van màr. Ezt javaslom, ha gondolod kérdezz nyugodtan.

Nincs jelen

 

#6691 2017-02-16 01:29

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok Lakatos Péter László Doktorhoz jár valaki a Sote I-es Belklinkára?

Nincs jelen

 

#6692 2017-02-20 12:18

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdvölök mindenkit!

   Mi a véleményetek az úgynevezett Biológiai kezelésrõl cróhnbegség kezelésében? Van valakinek esetleg már errõl tapasztalata. 15 éve vastagbél crohnos vagyok. Vastagbél szûkületekkel. Már antibiotikumos, medrolos, Imurános kezelések nem sokáig hatásosak nálam. Idõnként keményen be erõsít a vastagbél gyulladás és ilyenkor eléggé leépülök. Tudtok jó orvost is esetleg aki ilyet alkalmaz.

Nincs jelen

 

#6693 2017-02-20 18:19

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! A remicade/Humira topicban olvasgass! :)

Nincs jelen

 

#6694 2017-04-10 13:13

xinon
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, információja  avval kapcsolatban, hogy az Isotretinoin tartalmú gyógyszerek (pld. Roaccutan) akut bélgyulladást illetve Colitist/Chront okozhatnak egyes esetekben?

Nincs jelen

 

#6695 2017-05-26 12:57

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Az orvosom cortimentet írt fel, de Szentendrén lakom, és itt a nagy patikában sem volt, még rendelni sem tudják. A párom Kistarcsán a benu gyógyszertárban próbálkozott, mert neten láttam, hogy elvileg ott van, de ott is azt mondták, hogy lehet, hogy tudnak rendelni, de nem biztos. Nem igazán tudom, hogy hol keressem ezt a gyógyszert, nem szeretnék ezért külön rohangálni máshova, próbáltam a neten nézni, de nem mindenhol lehet így keresni. Van valakinek tippje, hol tudnám beszerezni a környéken?

Nincs jelen

 

#6696 2017-05-26 16:55

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia kis.niky! Én is azt szedem. Pesten lakom és nekem soha nem jelentett problémát beszerezni, pedig már egy éve eszem. Szerintem Pesten bármelyik gyógyszertárban adnak, természetesen elõtte meg kell, hogy rendeljék. Egyébként én a 8. kerületben lakom és ott már két gyógyszertár kiszolgált. (Harminckettesek terénél ami van gyógyszertár és a Corvin plázában lévõ gyógyszertár).
Én nagyon dicsérem a gyógyszert! Jó cucc ;)

Nincs jelen

 

#6697 2017-05-27 10:24

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kis.niky

Érdekes,hogy egy nagy patika nem tudja megrendelni.Mert az,hogy nem kapható náluk,nem gond.De az,hogy rendelni se tudja vagy nem akarja,az már elgondolkodtató.
Mellesleg a Benu gyógyszertárak nagyon rugalmasak szoktak lenni.Nekem 1-2 komoly gyógyszert,mint Fortseot már másnapra megrendelik,amit nem tartanak készleten a boltban,de mindig kézségesen segítenek,és gyorsan.
Valszeg Budapesten rugalmasabban állnak ilyen dolgokhoz ezek szerint.Szomorú,hogy így állnak hozzá egyes helyek vidéken.

Egyébként ageplefagy mesélnél a jótékony hatásáról?Meg azt.h mennyit,hogyan,mivel,meddig,stb tart a gyógyszerszedés.

Nincs jelen

 

#6698 2017-05-27 19:21

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Flydomi! A cortimentet már lassan 1 éve eszem. kb. másfél hónap után éreztem hatását. Felemelõ érzés volt! Szépen, fokozatosan szûnt a hasmenés, megszûnt a hasfájás. Varázslat :) Azóta semmilyen mellékhatását nem tapasztalok. Kicsit talán az arcomon látszódik, de nem vészes. Jövõ héten megyek vissza a dokihoz és akkor valószínû, hogy leállítja a gyógyszer szedését.
Kérdeztem a dokit, hogy mégis, meddig tarthat a tünetmentesség a gyógyszer elhagyása után, de sajnos ez a gyógyszer még annyira új, hogy pontos tapasztalatok nincsenek. NAh, majd én!

Ami furcsa, hogy elkezdett a szívem szúrni...Imurant eszem már 4 éve. Lehet, hogy mellékhatása? Volt már valakinek ilyen?

Nincs jelen

 

#6699 2017-05-29 19:01

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sikerült berendelni a benu gyógyszertárból végül.
Ez volt a zacsira írva, Cortiment 9 mg prolonged release tablets nevû helyettesítõ gyógyszer (megfelel a Cortiment 9 mg retard tabletta nevû (...) regisztrációs számû Hiánygyógyszer helyettesítésére) Ez a két gyógyszer tulajdonképpen ugyanaz?

Nincs jelen

 

#6700 2017-05-30 00:41

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kis.niky

A gyógyszer egy és ugyanaz.
A különbség a nevükben megtalálható retard vagy release adja,ami nem a hatóanyag különbségérõl szól.
Inkább a gyors vagy lassú,egyenletes felszívodásra utalnak.De pontosan én sem tudom,hogy mi-melyik,hogyan,gyorsan,lassan,-stb.
De a lényeg az,hogy azt a gyógyszert kapod,amit kell.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB