#3051 2016-07-20 07:16

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

De sajna, ha egészségesnek minõsítenek, akkor már ez a munkahely nem foglalkoztat tovább, mert nem kap utánam támogatást. Megmondták. Rehab kártya meg nekem, mint rokkantsági járadékosnak, nem jár. Na, mindegy, most van egy év. Aztán meglátjuk. :)

Nincs jelen

 

#3052 2016-07-21 08:43

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Az erdekes lesz,ha teged egeszsegesnek nyilvanitanak 1 ev utan.
Hirtelen 70%-rol 39%-ra ugrik a szazalekod.
Ha csak 65%- ra itelnek meg,akkor nem fog neked jarni a rokki jaradek,mivel nem ered el a minimalis 70%-ot,de viszont egy masik kategoriaba esel bele.
Pontosan nem tudom,h mukodik most a rendszer,mivel az elmult 2-3-4 evben sokat valtozott.
Ellatas teren is,es a minosites teren is.
De ha teged A-ba raknak,akkor az erdekes lesz.
Azert is irtam,ha ra tudsz nezni,erdemes lenne,hogy ilyenkor hogyan "csinaljak".
Azt se mindegy,ha ujra kell kerelmezned a leszazalekolast.
B1-C1-B2-C2-D minositesu beteg utan is kapnak bertamogatast,csak a B1-C1-nel rehab kartyat adnak,ha igenyel az illeto,mivel ott megkotes az,hogy a rehabilitacios ellatas mellett keresen munkat,idokozonkent meg kell jelenie a kozpontban,csak ugy kapja meg a hatalmas penzt.A munkaado meg ilyenkor elkerii a rehab kartyat,h igenyelje a bertamogatast utanad.
A Rokki jaradek fix osszeg,amit nem kotottek semmifele biztositasi idohoz.
De viszont a tobbi minositest igen,amiben sok minden beleszamit szolgalati idonek,de,hogy pontosan mi,azt meg en se tudom.
Foleg az evek szama,amivel sok emberel kibasztak.
Szerintem nezz ra,vagy erdeklodj,hogy mi tortene a te esetedben,ha nem lenne meg a 70%-od.Ne varjal tobb honapot foloslegesen akkor,mikor itt lesz az ujabb vizsgalat,es nem szuletne "pozitiv" dontes.
Itt vagyok en.
2016 marciusban szazalekoltak le.
Nekem az 1 eves tapenz 2015 novemberben jart le.
A mai napig meg semmi ellatast nem kapok november ota,mivel a kulfoldon eltoltott idomet nem szamitottak bele.
Folyamatban van az ugy,de nem kapkodnak.
Hobas vagyok valamilyen szinten en is,mert mikor kitoltottem a kervenyt a leszazalekolas miatt,az egyik kerdes az volt,hogy dolgoztam-e kulfoldon,beikszeltem,de viszont semmi papiral nem bizonyitottam,csatoltam ahozz,h voltam.Meg egy formanyomtatvanyt ki kellett volna toltenem,amit leszedek az internetrol.Akkor ezt nem tettem meg.
Raadasul oket se erdekelte ez nagyon. :-)
Ahogy irtam,nezz ra.Ha eljon az ido,tud,hogy mit-mikor-hogyan. :-)

Nincs jelen

 

#3053 2016-07-21 12:05

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Beszéltem már a munkahelyemen a szociális ügyintézõ hölggyel, mert el kellett nekik küldeni az eredményt, mert ennek alapján hosszabbítanak szerzõdést. Szegény a bizottsági vizsgálat elõtt azt mondta, hogy nem létezik, hogy akár 10%-ot is levegyenek, erre levettek 11%-ot. Most szegény hirtelen nem is tudott mit mondani, azt mondta, nem érti, hogy a sztómát, ami súlyos fogyatékosságnak minõsül a kormányrendelet szerint, hogyan hogy bele sem írták a határozatba, mert így a szakértõi orvosbizottság véleménye alapján az nekem nincs is. Azt mondta, hogy ne fellebbezzek, mert még így is megkaptam, majd egy év múlva meglátjuk, hogy kihez kerülök, és az mit ad. Megadja, vagy mehetek másodfokra, vagy komplexet kell csinálni, hogy mas kategória legyen. Az a szerencse, hogy mivel ezen a munkahelyen megváltozott munkaképességûek dolgoznak, így a munkaügyön mindent szemmel tartanak, és mindenkinek segítenek.

Nincs jelen

 

#3054 2016-07-21 12:42

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Persze,most nem is kell fellebbezni,mert benne vagy a kategóriádban.
Ez jó dolog,hogy vannak olyan emberek a munkahelyeden,akik ezzel foglalkoznak.
Ez sokat segít.Akkor ezzel minden okés.
No para. :)
Ennek örülök.

Nincs jelen

 

#3055 2016-07-21 13:09

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nalunk is van olyan, aki várja az ellátását hónapok óta, de nem kapkodják el. Szomorú, hogy nem érdekli õket, hogy bizony mások is pénzbõl élnek. :(

Nincs jelen

 

#3056 2016-10-12 18:14

Ildiko86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Segitsèget szeretnèk kèrni, èdesapám 50%-os (C2) rokkantsági ellátásban rèszesült eddig más betegsègek miatt. Vègbèldaganata lett, 1 hete mütöttèk ès ileosztómás lett, elmèletileg ideiglenesen. Van e èrtelme állapotrosszabbodást benyújtania ès ha igen változik e az ellátás összege?
Köszönöm a segitsègeket!

Nincs jelen

 

#3057 2016-10-12 21:00

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Ildiko.

Ez egy jó kérdés.Elvileg ez állapotrosszabbodásnak minõsül,mivel lett neki egy stomája pluszban.Ha felülvizsgálatra kerülne a sor,akkor sok minden függne a százaléktól.Vagyis ha nem esik 70%-ba,akkor maradna C2-be.Az ellátás összege így nem váltózna,max akkor,ha D-be kerülne.Ellátás összege 5%-al lenne több.Elvileg.

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megv … valtozasai

Nincs jelen

 

#3058 2016-10-12 21:53

Ildiko86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia flydomi!
Köszönöm szèpen a segitsèged!

Nincs jelen

 

#3059 2016-12-11 18:26

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hali,,,

Januárban lejár a 3 évem,, rehab járadék.
Már igényeltem, a nyomtatványokat, a házi dokim is kitöltötte az õ részét az orvosi beutalót.
Én sem tétlenkedtem, beszereztem bónusz leleteket pszichiátria stb,,,
Sajna, a reuma problémáim nem javulnak,,,,
Most 42%-on vagyok,,,, de mellette 4 órásban melózok.
Igaz olyan helyen ahol csak ilyen megváltozott munkaképességûeket alkalmaznak.
Szóval ha ugrik a járadék akkor a melóhely is.
Kérdezném van esélyem a hosszabitásra szerintetek.?
Köszi,,,

Nincs jelen

 

#3060 2016-12-11 18:34

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

háááááááááááááááát nincs jó válasz.

Nincs jelen

 

#3061 2016-12-11 18:55

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sosi46

Reméljük,hogy van.
Ha a problémáid nem javultak,akkor elvileg minimum azt a százalékot meg kell kapnod,ami volt.(nem volt állapot javulás)
Tudjuk jól,hogy most nagyon szigorú a felülvizsgálat az elmúlt 4-5 évben.

Nincs jelen

 

#3062 2017-01-02 17:54

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nyugi, nekem pont most járt le a 3 évem és dec végén meg is kaptam hogy változatlan. Pedig nagyon paraszt volt a felülvizsgáló doki - nincs gasztrós orvosom kb 2 éve hiszen minek - colitisem van, az egyebekre ott a többi, vastagbelem meg nincs, a sztómám tökéletes, minek menjek gasztróshoz? - és lecseszett hogy nem kell a "mellébeszélés".
Amúgy persze röhejes hogy sokkal rosszabb állapotra nem százalékoltak le, és egy élhetõbb sztómára igen, viszont az is jogos hogy nem tudják ellenõrizni hogy naponta 20x ájulok el a wc-n, azt viszont igen hogy hmm nem nõtt vissza a vastagbelem....

Nincs jelen

 

#3063 2017-01-03 17:31

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kiváncsi lennék Rigor,hogy ilyenkor egy sztómás(csak) betegnek milyen minõsítést adnak.(csak akkor,ha nem gond számodra)
A táblázatból kiolvasva 15-25%,ami "A" minõsítést jelent.
Nem tudom,hogy a sztómás beteg-et be lehet sorolni "megváltozott munkaképességûnek",vagy nem.

Nincs jelen

 

#3064 2017-01-04 11:35

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

C2 kategóriás vagyok 39%

"Rehabilitálhatóság: egészégi állapota alapján tartós foglalkoztatási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minõsítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt."

- Bár én nem "csak" - sztómás vagyok mint mondjuk akinek rák miatt vették ki, hanem a colitis köszöni szépen, kínozza az ízületeimet, két állandó tályogot is "üzemeltet" meg cukorbetegséget (kezdõdõ stádium).
Bár ezek az elsõ minõsítésnél még nem voltak, - akkor "csak" az ízületi/reuma problémák voltak extrában.
- Ezekre amúgy azóta se sikerült semmi tartós megoldást kitalálni, ha nagyon fáj akkor egy meloxan kúra de ennyi.

Nincs jelen

 

#3065 2017-01-06 12:23

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Úgy érted,hogy a colitis miatt,kialakult a cukorbetegséged is?
Nem inkább a gyógyszerek mellékhatása miatt?
Maga a colitis(nevében is benne van) nem a vastgabélre-ben alakul ki?Ha megszûnik a gyulladás(ergo azért,mert kivették a belet),hogyan tud aktív lenni?
Hasonló,mint egy daganat?Tovább terjedhet a szervezetben a gyulladásos góc?
Voltak nekem is ízületi gondok néha,mikor jött a fellángolás,de pár év szenvedés után,mikor kivették,megszûnt.De az is inkább akkor volt aktív(az ízûleti probléma),mikor  aktív volt a betegség.Nem folyamatosan volt.Nekem azóta nincs.
Helyette a mellékhatás miatt kaptam egy jó nagy adag csontritkulást.
Szerintem a sztómán kívûl nem lenne semmi gondom.(csontritkulást leszámítva)

Szerkesztette: flydomi (2017-01-06 12:25)

Nincs jelen

 

#3066 2017-01-07 22:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A franc tudja miért alakult ki, én leginkább a genetikára tippelek, hasonló/fiatalabb korban jött elõ apai ágon a felmenõimnek a 2 típus. És én még enyhe vagyok.

A colitis autoimmun betegség, az immunrendszer zavara, a leglátványosabb hogy megy az ember hasa, de egyéb területeken is jelentkezhet autoimmun gyulladás. Amikor ugye nincs bél amin sokat tombolhat, gondolom más területeken aktívabb. Ugye ha csak valami lokális probléma lenne, nem immunrendszeri zavar, akkor kicserélnék a beleket és kész. De mivel autoimmun, így tök értelmetlen lenne.

Viszont az is tény hogy a több évnyi túltold szteroidtól stb is lehet már bármi. Nem sikerült kideríteni. A csontritkulást eddig megúsztam.

Szerkesztette: Rigor (2017-01-07 22:48)

Nincs jelen

 

#3067 2017-02-01 19:14

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok,,

Ma megjött az elutasitásom a rehab, járadék iránti kérelmem felülvizsgálatáról.
Eü, állapotom elég szar, biosz kezelést kapok éppen Humirát.
Aki de sztem mindenki vágja mit jelent ez napi jó pár vérzéses produktum,,, és stb !
Na meg a mellék esetek.
A százalék, és minden velejárója maradt, semmi nem változott. Orvosi komplex vizsgálati eredmények.
Na most jön a csattanó, azért utasítottak el mert keresõ tevékenységet végzek, vagyis melózok
4 órásban.
A leg durvább az egészben az , hogy ezt a melót az Itteni illetékes Kormányhivataltól közvetítették ki nekem
vagyis elkellet fogadnom mert ha visszautasítom akkor ugrik a rehab, járadék.
Most ezért veszik el mert dolgozok,,, érti ezt valaki?
A melóhelyem megváltozott munkaképességûek munkahelye, tehát ez is ugrik.
Ugrott a rehab, járadék, ugrik a melóhely mert már nem vagyok rehabos.
De nem adom fel most kezdödik az igazi kemény harc.

Legjobbakat nektek,
Tünetmentességet.
üdv,,

Szerkesztette: sosi46 (2017-02-01 19:18)

Nincs jelen

 

#3068 2017-05-04 21:05

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia sosi46

Remélem,hogy az eltelt 3 hónapban sikerült elintézni a rehab ellátást ismét.
Tény és való,h érdekes esett a tied.
Gondolom,hogy azota megkerestél egy szakértõt,aki jártas ilyen esetben,és tudja,hogy mit-hogyan.Vagy legalábbis tanácsadásra bementél az egyik központba.

Nincs jelen

 

#3069 2017-05-05 08:57

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdv flydomi :)

Köszi, az érdeklõdést.
Igen megharcoltam a járadékért és sikerült is igaz elvettek belõle merthogy úgy gondolták sok az a 34 rugó nekem.
Igy megvágták 9 rugóval. DE akkor is én gyõztem. (Mivel nem álltam sorba a betegségemért)
Nem az a típus vagyok aki egykönnyen feladja, sz,val nagy keservesen de sikerült elintéznem.
Maga az ügyintézés nem volt bonyolult, leírom a lényeget ha érdekel na meg had okuljon belõle aki akar
ha ilyen szituba kerül.
Na mikor megjött a elutasító határozat akkor kikupáltak mit kell majd tennem az elkövetkezõ pár napban.

A munkáltatómtól kértem 1 nap fizetetlen szabit és aznapi dátummal kértem az újbóli élbírálást a rehab járadékra.
Nem újkeletü dolog ez olvastam itt a fórum oldalon korábban.
Mit ad Isten 1 hét alatt itt volt a kezemben a határozat, h 2020-ig él újból a járadékom.
De kevesebb.
Azóta már jobb a bélésem is használ a Humira pen gyógyi is,,, :)

Üdvözlet minden sorstársnak és szép napot!!
szia,,, :)

Szerkesztette: sosi46 (2017-05-05 08:59)

Nincs jelen

 

#3070 2017-05-06 10:01

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hello

Végül is a gond az volt,ha jol értettem,hogy a vizsgálat napjára,ha dolgozol,akkor egy fizetetlen napot kell kérni.Mivel ezt te nem tetted meg,igy a jogszabály szerint te dolgozo melos embernek minõsültél,amit a jogszabály nem tolerál.De viszont ha egy fizetetlen napot kérsz a vizsgálati napra,akkor a ujboli felülvizsgálaton nem kaptál volna elutasito határozatott.Hát ez egy gusztustalan,logikátlan jogszabály.
De a lényeg az,hogy visszakaptad,és,hogy jobban vagy.Tudom,az a 9e forint is számit,de legalább egy kis "zsebpénzt" is kapsz.És valszeg azért kevesebb az összeg,mert az ujboli felülvizsgálat miatt az egy "új,elsõ" vizsgálatnak minõsül,ami szerint már a modositott jogszabály szerint történt(2016.május.1),ahol a ellátás összegét is alacsonyabbra vették.

Szerkesztette: flydomi (2017-05-06 10:05)

Nincs jelen

 

#3071 2017-05-12 09:55

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdv,,,

Összességében igen igy van, nagyjából.
Tegnap találtam valamit a témával kapcsolatban, ha ezt megszavazzák akkor a következõ
felülvizsgálaton még nagyobb lesz a bukta. (sajnos ahogy áll a jelenlegi vezetés tuti meg lesz szavazva)
De ne legyek ilyen pesszimista :)

Szép napot mindenkinek,


Megváltozott munkaképességûek: nagy horderejû változás jön - Adózóna.hu
http://adozona.hu/2018_as_valtozasok/To … OBPB2Y#rss

Szerkesztette: sosi46 (2017-05-12 09:56)

Nincs jelen

 

#3072 2017-05-12 21:23

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sosi46

Én ugy értelmezem,hogy inkább "javitanak" a hozzá álláson.

A rehabilitácios ellátás lejárata után nem kell,hogy legyen "új" betegséged,hogy ismét megkapd az ellátást.
(vagyis a rehab ellátás modja egyenlõ lenne a rokki ellátás modjával)
Olvasgattam az elmúlt napokban a mostani törvényt,és nekem az jött le,hogy a rehab ellátásnál az adott idõszak után újbóli kérelmet kell benyújtani,ami újbóli vizsgálatot jelent,nem úgy,mint a rokki ellátásnál,ahol automatán küldik az újbóli felülvizsgálati dátumot.Vagyis a rehab ellátást csak akkor tudod igényelni újból,ha van új betegséged.(meg megfelelsz a feltételeknek)
A 2018-as modositott törvény a rehab ellátást a rokki ellátás modjára emelné,vagyis a rehab ellátás lejárta után nem kell az "új" betegség,elég a fent maradó betegség.

Legalábbis én ezt a következtetést vontam le.
Valszeg ez inkább a választási idõszak miatt történik ez a kedvezményezett törvénymodositás.

(mellesleg a rehab ellátásodat igy is-úgy is megszüntették volna nálad,mivel lejárt a megadott idõszakod,vagyis újból kérelmezned kellett volna az ellátásodat.Ha rosszul tudom,javíts ki.)

edit:megtaláltam a lényeget,bemásolom a mostani törvény részt,ami változna(meglátjuk)

--A rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minõsítés során figyelembe nem vett, azt követõen bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható.

--A folyósítás megszûnését követõen az érintett új igénybejelentéssel kérheti a megváltozott munkaképességû személyek ellátásának ismételt megállapítását.

--Az ismételt rehabilitációs ellátás (vagy a rokkantsági ellátás) a korábbi komplex minõsítés során figyelembe nem vett, azt követõen bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén állapítható meg


Ahogy írtam,csak akkor nem szûnt volna meg a rehab ellátásod,ha lett volna egy "új" betegséged.
Ez a mostani rendszer arra jó,hogy az újbóli vizsgálat kérés miatt a besorolás csökkenjen,vagyis kevesebb pénzt adjanak,amit el is értek nálad
A módositott törvény meg inkább "kedvezne" ilyen téren.De ahogy írtam,nem emberség,inkább a választás miatt tervezik bevezetni.

Szerkesztette: flydomi (2017-05-12 21:36)

Nincs jelen

 

#3073 2017-05-13 10:17

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdv,,,

Rosszul tudod!!!
(nem ok fejtek fáradt vok hozzá)

Hali!!!

Nincs jelen

 

#3074 2017-11-16 05:19

Mészi84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! 10 Éve vagyok crohnos eddig dolgoztam aktívan idén viszont nagyon vissza jött a betegség. 2 mûtétem volt 150 centi vékony bél maradt. Az orvos mondta százalékoltassam le magam. szerintetek mennyi rá az esélyem? És kb hány százalékot kaphatok?

Nincs jelen

 

#3075 2017-11-16 10:46

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Mészi84

Szerintem van esélyed.Sajnos az egészség károsodásod meghaladja azt a minimumot,ahol már leszázalékolnak téged.Mellesleg egy ilyen vizsgálatal nem veszítesz semmit.A házidokihoz menj el,õ tudja pontosan,hogy mit-hogyan,stb.Neki ki kell tölteni egy 4 oldalas nyomtatványt,be kell küldeni az adott intézményhez,és majd küldik a papirokat.
Az tudnod kell,hogy az ellátás összeg inkább a jövedelmed fogja nagyban befolyásolni.De ehhez meg kell,hogy legyen az adott minimális biztositási idõ.
Az interneten rá tudsz keresni az adott témára.
És sok infot megkapsz ott.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB