#1601 2016-05-24 14:57

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves mindenki akit Picoprep-el akarnak elõkészíteni! A készítmény olyan egyszerû, olcsó hatóanyagokat tartalmaz, hogy patikában fillérekbõl ki lehet kevertetni, ráadásul receptre feliratva 50% támogatással rendelhetõ. Ezek a citromsav, magnézium-oxid és a kálium-hidrogénkarbonát. Veszel mellé egy Laxygal, vagyis most már Teva-Lax cseppet a nátrium-pikoszulfát tartalom miatt, és kb. 1000 forintból kijött a dolog kb. 6000 helyett. Akit érdekel, hogy pontosan mit kéne feliratni receptre, keressen meg itt, vagy privátban. Üdv!

Nincs jelen

 

#1602 2016-05-25 07:02

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Julcsi!

Nekem meg az Endostar-t javasolták, /Endostar lavage egy fehér tasak-zacskó/  kifejezetten tükrözés céljára készült bélmosó folyadék.
600ft vagy 900ft körül van, de több zacskóval kell venned aztán vízbe keverni és szépen meginni 10percenként. Nekem elõször az íze a pezsgõtablettás italra hasonlított késõbb persze már nem volt finom..

Nincs jelen

 

#1603 2016-05-25 10:32

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

köszönöm nektek is :)
egyenlõre megúsztam a dologt, most csak rectoscopia lesz, aztán az alapján lépünk tovább. az orvos most inkább favorizálná a ct-t, mint a tükrözést... de ct-t meg igazán nem akar, mivel babát szeretnénk.
na, mindegy, majd a látott kép, és szövettan alapján kiderül, merre tovább.

Nincs jelen

 

#1604 2017-06-14 10:44

Cinke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!


07.12-én lesz gyomor és vastagbél tükrözésem. Az orvos szerint az állapotom még nem indokolná, de fél éve csak a beleimre meg a kajára tudok gondolni, és a munkámat se tudom emiatt figyelemmel végezni, sokat hibázok, illetve random f.sok, ezért inkább kértem a vizsgálatot, altatásban.

Sokat olvasgattam itt, kinél hogyan történt az elõkészítés, érdekességképp :) leírom, hogy nekem Picoprepet írtak fel, este hétkor lesz a vizsgálat, és aznap kell meginnom reggel és délben, utána almalevet vagy citromos vizet javasolt az orvos. Elõtte pár nap pedig könnyû étrend. Kicsit izgulok, hogy aznap elég lesz-e ez a készítmény, meg azért is, mert még sosem altattak vagy bódítottak, nem tudom, hogy reagál rá az alacsony vérnyomásom vagy bármim.

Nincs jelen

 

#1605 2017-07-03 17:45

Anna62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok kedves tagok! Colitis ulcerozara tud e valaki alternativ gyogymodot, gyogyitot?

Nincs jelen

 

#1606 2017-07-10 08:31

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Anna62

Gyógymod nincs rá,ami meg gyógyítja ezt a betegséget.Ha lenne,azt valszeg a betegség elleni harcban "bevetették" volna hivatalosan is.Pláne úgy,ha egy alternatív módrol van szó,ami költség kímélõbb módszer is és egyszerûbb is.

Nincs jelen

 

#1607 2017-07-10 22:43

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Anna,
Nos valóban érdekes a kérdés, mert azt màr unàsig olvashatjuk, hogy az Ibd gyógyíthatatlan, de szàmos gyógyszer blabla...szinten tudjuk tartani a beteget sallala....jó életminõségben...stb.

Az én gyulladàsom nem Ibd-s, de rengeteg gyógyulàstörténetet talàltam Ibd témakörben, most kb. 120-nàl jàrok, magyar és külföldi beszàmolókkal együtt. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy a CU sem gyógyíthatatlan.
Én minden bélbetegnek Scd/Paleolit étrendet javaslok, ha még nem próbàltad esetleg adj magadnak esélyt, legalàbb fél éven àt.

Az evolúciós szemléletû orvoslàs az Ibd esetében is a tejtermékek, gabonafélék, ipari cukrok, hüvelyesek együttes kàros hatàsàt feltételezik a betegségek kialakulàsànàl.
Esetleg tegyél egy próbàt, tovàbbi infó taplaloka.hu; tenyek-tevhitek.hu

Ezt mondjuk nem nevezném alternativ gyógymódnak, mint a sàmànokat, inkàbb az egyetlen természetes alternatíva! :)

Nincs jelen

 

#1608 2017-07-11 07:39

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ultra még véletlenül se vedd támadásnak a részemrõl,de én mingig mókásnak találom amkor nem bélbetegek gyõzködnek arról, hogy nem vagyok gyógyíthatalan, csak makacs, mert õk ezt vagy azt olvasták a neten. Meg egyébként is mi a fenének szívok ezzel, ha csak döntés és elhatározás kérdése az egész. Ilyenkor mindig irigykedni kezdek, hogy de jó nekik, hogy nem tudják milyen is ez?!

Nincs jelen

 

#1609 2017-07-11 22:50

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ezzel bizonyàra én is így volnék, fõleg hogy az évekkel ezelõtti tüneteim alapjàn akàr Ibd is lehetett volna a hàttérben.

Hogy nem szenvedtem meg annyira mint egy pancolitist, vagy súlyos crohn gyulladàst? Csak a sajàt fàjdalmaimmal és tüneteimmel lehetek tisztàban, a többirõl max olvasok....de tovàbbra sem én vagyok az etalon.

Ezért jegyeztem meg, hogy sok-sok gyógyulàs, megdöbbentõ javulàst talàltam betegek beszàmolói alapjân. Ezért fogalmazok tovàbbra is úgy, hogy maradinak tartom azt az orvosi értékelést hogy az Ibd beteg tegyen le arról hogy meggyógyulhat. Akiket én talàltam magyar és külföldi fórumokon hogyan gyógyultak meg ugyanarra az étrend struktúràra?
Hàt valszeg úgy, hogy kipróbàltàk, javultak...folytattàk...tovàbb javultak.
Persze tudom...a neten mindenki azt ír amit akar.
Igaz, de ettõl még egy próbàt megér....vagy akàr még többet is.

Annànak csupàn ezt javasoltam...màsnak is (vitàkkal meghintve), orvosok bíràlatàval együtt (nem kérek elnézést).
Nem àllítottam hogy bejön, de nem hiszek màr a gyógyíthatatlan betegségek kategóriàban, ezért vallom hogy Scd/paleo a minimum amit ki kell próbàlni, és ha javul akkor megtartani/szigorítani.
Igaz, az embernek van hogy be kell làtnia, létrzhet olyan, hogy gyógyíthatatlan àllapot. Ez azért külön kategória...szerencsére.

Nincs jelen

 

#1610 2017-07-12 00:23

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ultra én nem lebecsmérelni akarom a tüneteidet, csak fontos, hogy ugyan arról a betegségrõl beszéljünk. Sok emésztéssel kapcsolatos kórság van más-más hatásmechanizmussal. Az lehetetlen, hogy másból gyógyultál ki? A te gyógyulásod a Tiéd és független más ibd betegétõl.

Ami pedig a sok siker történetet illeti. Legalább ennyi gyógyult beteget talász az alternatív gyógyászat egyes szegmenseiben is. Õk vagy szerencsés tünetmentesek, esetleg enyhe esetek, de talán még érdekük is fûzõdhet a kommentjeikbõl. Ezeket sosem szabad objektív igazságként elfogadni. Noha a diéta létjogosultságát sosem kérdõjelezném meg, sajnos ma már bekerült az ilyen sikertörténetek közé a szuper diétás paleo biznisznek hála. És ezt is szuper gyógymódként reklámozzák, akárcsak a többi hülyeséget.
Már képtelenség annak látni ezeket a diétákat ami!: Egy könnyen emészthetõ étrend, amivel nem kínzod a szétroncsolódott beledet. Hogy ez kinél mennyire lesz hatékony az attól függ, hogy mennyire sérült a bele és/vagy mennyire gyakran támadja az immunrendszere... Itt van a nagy hazugság, az autoimmun folyamatokat diétával nem lehet megállítan! A tüneteken javít, de a betegség kiújul. Ergo nem is lesz belõle végleges gyógymód. Hinni persze lehet benne. Azok, akiknek kevésbé súlyos a helyzetük könnyebben hisznek, mint a sztómások, vagy akik erõs gyógyszerekkel sincsenek teljesen jól. Nyilván ennek megfelelõen lesznek a magukat gyógyultnak vallók, és a csalódottak, a bizakodók... Ha pedig elvonatkoztatsz a diétától akkor ennek mintájára megtalálod a alternatív gyógyászat sikertörténeteit is, minden egyes kategóriában!

Szerkesztette: QpaK (2017-07-12 00:35)

Nincs jelen

 

#1611 2017-07-12 09:01

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Ultra.

Érdekesnek találom az ilyen hozzászólásokat.Ne értsd félre.Nem kötözködni akarok.Jó látni,hogy vannak ilyen optimista személyek,hozzászólások.De pár dolog amit nem értek,ha ez a betegség gyógyitható.

-de rengeteg gyógyulàstörténetet talàltam Ibd témakörben, most kb. 120-nàl jàrok, magyar és külföldi beszàmolókkal együtt.

Ez szép és jó.De viszont mennyi a betegszám ebben a betegségben?Érted?Csak az arányok miatt kérdezem.És miért csak "pár" ember gyógyul meg?A többinek miért nem válik be az,ami a másiknak igen?(személyes tapasztalat)

-Szóval nagyon úgy néz ki, hogy a CU sem gyógyíthatatlan.

Azért,mert vannak esetek,ahol "csoda" történt,az még sajnos nem támasztja alá,hogy a mostani idõszakba-világban gyógyítható ez a betegség,amit idáig csak kezelni lehet.Ha az lenne(gyógyítható),akkor "tömegesen" a betegek állapota javulna-ténylegesen meggyógyulna a számok törvénye szerint.De ez nincs így még.

-de nem hiszek màr a gyógyíthatatlan betegségek kategóriàban,

Pedig vannak olyan betegségek,amiket sajnos nem lehet gyógyítani.
Gondolom te most kivételesen a gyulladásos betegségekre gondolsz.Azért még fixen nem lehet kijelenteni,hogy gyógyítható,mert elég széles spektrumon mozog a betegség,jóval komplexebb az ok,hogy miért "keletkezik",és,hogy miért nem lehet meggyógyítani(idáig vagy eddig).Nem csak egy ok,hanem több környezeti tényezõ együttes állása is létrehozhatja a gyulladást egyes embereknél.
Te is láthatód,hogy nagyon sok fajta gyógyszer- és kezelés van,de egyik sem tudja meggyógyítani a gyulladásos betegséget.
Ha lenne olyan alternatív gyógymod,az már réges rég ott lenne a köztudatban.
Én is úgy gondolom,hogy az élelmiszerek minõsége sokat számít,de azért abban nem hiszek,hogy paleos stb szinten kell élni az életünket.Nem hinném,hogy néhanapján bevitt "bûnözés" tilos lenne,és ez az ok,hogy sokan gyulladásos betegek lesznek.
Mellesleg egy ilyen diétának azért már egy 2-3 hónapos idõ után valami "javulást" kellene hoznia.Fél év?Az élõ szervezet mechanikája rövid idõ alatt reagál a pozítiv vagy negatív hatásra.Mert egy sima mérgezés is 1-2 nap alatt kijön,de a "javulásra" fél" év kell?Ha gyógyulás útjára lép a beteg,azt már egy kis idõ után észlelhetó.(3-4-5 hét).
Mert egy infulenzából nem fél év alatt gyógyul meg az ember.

Nincs jelen

 

#1612 2017-07-12 10:09

Cinke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!


Ma megyek gyomor és vastagbéltükrözésre este, reggel 6:50 kor ittam meg az elsõ Picoprepet, utána tíz percenként lenyomtam két deci almalét. 7:40-tõl indult a móka. Egyelõre hála ég nem vészes.
Valamint, való igaz, a nedves popsitörlõ feltétlenül szükséges, az ötödik menet után pedig valamilyen hámosító krém vagy körömvirág balzsam életmentõ.
Köszönet az információkért, amiket ezen az oldalon találtam, így kevésbé fél az ember.

Nincs jelen

 

#1613 2017-07-12 23:04

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Flydomi,

Tényleg csak Annànak akartam reagàlni, mert megörültem hogy alternatívàt keres. Ez szerintem fontos lépés az öngondoskodàsban.

Oké, hàt annak idején sokat vitàztunk, oldalakon àt, megpróbàlok röviden vàlaszolni.
-a szàmszaki összevetést nem értem...sok a beteg, de hàny % él scd/paleon? Pl. a fórum hàny szàzaléka próbàlta màr 100%-ban betartva? Hàt így àllunk...ez a vàlasz. Ehhez képest óriàsi dolognak tartom hogy szép szàmú beszàmoló elérhetõ. Tényleg gyógyíthatatlan volna? Nem statisztàkàt közöltem ezekkel, csak nem értem ki miért szajkóz olyat, aminek nyilvànvaló càfolata van.
- nem ismerek gyógyíthatatlan betegségeket, pl.az 1 típusú cukorbetegséget is szàmtalan esetben visszaàllítottàk paleoval kiskorúaknàl, de idõben el kell kapni, amíg van elég béta sejt. Dsganatos gyógyulàsok, betyerev kór, autizmus stb.(Oké a HIv vírust még nem tudjàk írtani, de az inkàbb fertõzés kategória, nem klaszikus betegség)

-nem gondolom hogy a minõség a hangsúlyos, azt tudjuk venni ami a boltban van. A bio élelmezés a milliomosok jàtéka, az evolúciós szemlélet az étel szerkezetrõl beszél, autoimmunitàsról beszél. Röviden, az un. idegen fehérjékre és cukrokra kell koncentràlni. Tényleg bocs, de ez nem hit kérdése, ez fiziológia, antropológia, amin az orvosok àtlépnek.
Nem, nem fér bele egy falat, db, szelet, korty stb. Az immunrendszer ugrik, és generàlja a gyulladàst akàr hetekig, folyamatosan...újra és újra, a bél meg vékonyodik...

-a félév csak utalàs, hogy aki ennyit sem bír ki folyamatosan, el se kezdje, mert úgy is dobni fogja, mint sokan mâsok. Hiàba javultok, ha visszarànt a pizza meg az almàs pite. Vérré kell vàljon....ehhez kell az idõ, amúgy ràhibàztàl mert a beszàmolók alapjàn egy hónapon belül jelentõs javulàst tapasztaltak.
Én is, de hàt én "nem szàmítok"... Vagy mégis? Amúgy csak idén tudtsm meg hogy Sibo-val küzdök. Az semmiség...ja, vagy mégsem. Màs Ibd-s ennyi idõ alatt simàn dobta a tüneteit, nekem még türelmesnek kell lennem.

A gyógyszerek nem gyógyítanak crohnt, colitist, Sibot, divertikulitist, candidàt,...stb. A szerepük tûzoltó lehet, mentettek màr életeket de a testnek soha nincs gyógyszer hiànya, ez inkàbb a 'mérgezés' nagyon alattomos orvosilag nem tàmogatott elmélete.
Miért nem népszerû és tàmogatott? Ne màr! Cukrok, gabonatermékek, tejes cuccok, rizs, kukorica, burgonys, hüvelyesek....Zéró!
Ezért is!
Az orvoslàst a gyógyszeripar kivàsàrolta. Ezért is! Az orvosok 90%a beosztott, max magànpraxisban lehet ugràlni. Ezért sem fogja bemondani a tv, hogy autoimmun betegek, cukrosok stb...Paleózzatok!
Köszi a kérdéseket, neked is ajànlanàm ha van még gyulladàs!
Jobbulàst!

Hajrà Anna! :)

Nincs jelen

 

#1614 2017-07-13 07:59

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Jaj, de nehéz megérteni...

1. A nem dokumentált netes beszámoló, nem számít nyilvánvaló cáfolatnak. Te is írod, hogy bárki, bármit írhat, mégis készpénznek veszed?
2. Hogy gondolhatod egy másodpercig is komolyan, hogy minden betegség okozója a táplálkozás?
3. Az immunrendszer nem a táplálkozásra, nemcsak arra ugrik. Azt úgy hívják ételintolerancia! És sok más autoimmun betegség van. Hiába magyarázzák meg konyhanyelven neked Szendiék, hogyan eteted meg a gyulladást, ez ennél sokkal bonyolultabb.
4. Azért nem számítasz, mert más a diagnózisod. Továbbra sem lebecsmérelem a problémád, egyszerûen teljesen más gondod van. Egy torokgyulladásos se gyõzködje a gégerákost, hogy szopogasson strepsilst, meg egyen mézet és minden rendben lesz!

Szerkesztette: QpaK (2017-07-13 20:33)

Nincs jelen

 

#1615 2017-07-13 18:43

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ultra

A paleoval kapcsolatosan nagyon sok pozitiv és negativ kritika született.(internet).Mindenki nézze át,és maga döntse el,hogy jó vagy sem.Ártani nem árt,ebben egyetértünk.

---nem gondolom hogy a minõség a hangsúlyos, azt tudjuk venni ami a boltban van.

Ez tény,hogy csak azt tudjuk venni,ami a boltban van.A minõség meg definició kérdése.Vagyis nálam a minõségi termék kevesebb adalék-tartósítószerrel kezdõdik(csak azért,mert olyan világban élünk,ahol ahogy írtad,a boltba azt veszed meg,amit találsz,pluszban a biotermékek ára csillagos ég,amit nem nagyon engedhetünk meg magunknak).A "hit"- dolog ,hogy jött ide,nem tudom.Nem mondtam azt,hogy ebben vagy abban hiszek.

Azért,mert vannak olyan betegségek,amikre azt mondják,hogy gyógyíthatatlan,nem azt jelenti,hogy az is marad.
Nem is írtam olyat,hogy az is marad:gyógyíthatatlan.De a jelenlegi állás szerint nincs még gyógymod rá.

A féléves paleo diétával rosszul fogalmaztál,mondhatnám.Ha valakinek ezt tanácsolod,hogy paleozon,semmi gond.Ártani nem árt azzal magának.De akkor pontosítani kell,hogy ez egy életmód,ahol a javulásnak nem 6 hónap után kell megjelennie,(mert ahogy írtam,a test reagál a változásra "gyorsan",ahogy tud),hanem 1-2 hónapon belül.Ha ennyi idõ alatt se érzi-lát változást,akkor fölösleges tovább folytatnia,mert nem lesz jobb.Ha meg van változás,és azt érzi,hogy jobb,akkor folytassa,csinálja.

Vannak egyes haszon növények,amiket a természet megalkotott azzal a céllal,hogy körforgást képezzen a világban.

Mellesleg a mostani Paleo nem egyenlõ a régi Paleos életmóddal.Szinte minden egyes élelmiszer tartalmaz valamit(még a bio is,hús is,csak jóval kisebb mennyiségben),nem 100%-os a Paleo.Inkább azt mondanám,hogy egy klón dolog,ahogy szegény Dolly bárány is.Igaznak igaz,de valahogy hamis.

Szerkesztette: flydomi (2017-07-13 18:56)

Nincs jelen

 

#1616 2017-07-13 20:11

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Igen, röviden tényleg csak annyi az üzenet, hogy aki még nem próbàlta, vàgjon bele, csinàlja 100%-kal nagyon szigorúan, az elején lehetõleg minden tejtermék mellõzésével...és figyelje magàt türelmesen.

Ha javul, akkor bingó, ha a következetesség ellenére sincs pozitív vàltozàs hónapok utàn sem, akkor valszeg az étrendvàltàs nem fog eredményt hozni.
Megjegyzem a bélflóràt folyamatosan tàmogatni kellene, a vitaminokról nem is beszélve.

Sajnos az ipari környezetben nincs 'tiszta' étrend, bízni kell a màjban, és az epében, a mérgek az antibiotikumok, vegyszerek mindig ott lesznek. Bízni kell a màjban és az epesavban, azok még kisegítenek :)

Nincs jelen

 

#1617 2017-07-13 20:13

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hoppà duplàztam :)

Nincs jelen

 

#1618 2017-07-13 21:12

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bocs Qpak,

Nem reagàltam...de részben neked is vàlaszoltam...persze aligha igényled. :)
A neten "mindenki azt ír amit akar" valójàban irónikusnak szàntam, ezt a kritikàt szàmtalanszor megkaptam. Te sem gondolod komolyan hogy mindenki hazudik, aki azt àllítja meggyógyult Ibd-bõl?!

A legtöbb beszàmolót egy angol nyelvû Scd fórumról szedtem, azokhoz Szendinek semmi köze, bàr tény, visszaigazolnak egy s màst.

Nem lesz ebbõl vita, mert csak az vitàzhat érdemben aki igazàn-igazàn próbàlta, és semmit nem javult. De nyilvàn ez sem zàrja ki, hogy jelentõs szàzalék még javulni fog a többi próbàlkozóból. Mindenki maga tudja, hogy a càfolatokat milyen tapasztalatokra építi.
Soha nem a màsik...harmadik....én....Szendi és tàrsai lesz a lényeg. Szendi sem ígért garanciàt, én sem mernék. Nem is ezen vitàztunk.
Csak a tapasztalàs szàmít. Az a sajàt, az az igazi. Màs kérdés, hogy lehet-e, szabad-e hinni, hogy màsnak sikerült feloldani egy betegséget. Talàn bizakodni még szabad.

A mindenki hazudik v. téved ,aki esetleg meggyógyult, azért durva értékelés volna.
Tavaly is csak azt írtam végül: pudingpróba! Hol ezzel a gond...? Ja, mondjuk ott, hogy nincs aki ajànlja, és vezesse az illetõket. Na, ez màr tényleg probléma...

Nincs jelen

 

#1619 2017-07-13 21:45

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bocs, bocs...ez még kimaradt. Jó hogy kérdezted, mert valóban komolyan gondolom, hogy a jól ismert betegségek kb. 90%-àt az un. civilizàciós / vegyes étrend okozza: cukrok, finomított/gyors szénhidràtok, tejtermékek, gabona és fûfélék, burgonya, hüvelyesek többsége.
Igen, õk a gyanúsítottak. Ez 100%-ban visszaköszön a környezetemben. Most egy nagyon hosszú betegség felsorolàs következhetne, de nem fog.  Talàn màskor, bàr nyilvànvaló mi tizedeli a modern tàrsadalmakat.

Nincs jelen

 

#1620 2017-07-15 09:56

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Igen, láttam, hogy flydomin keresztül üzentél... :)

Nem gondolnám, hogy mindenki hazudik, csak szerintem sokan tévednek és óvatosan kellene gyógyultnak tekinteni õket. Tudom, hogy vannak, akik tüntementesen 100%-osan tüntementesek. Napi 1 bélmozgás, teljesen formált széklet, 0 fájdalom, maximális vitalitás! Ismerek is ilyen ibd-s betegeket õk magukat gyógyultnak vallják, de betegként vannak dokumentálva, mert néha nekik is kiújul. Igaz, a fellángolásuk kimerül a napi 3-4 lazább székletben. Az egyik arra esküszik, hogy a kineziológiától gyógyult meg, a másik pedig természetgyógyásztól. Holott õk akkor is jól lennének, ha nem csináltak volna semmit! Simán eltudom képzelni, hogy létezik ugyan ez a kategória, aki a diétára esküszik.

Eleve minden betegnek 2 idõszaka van. Egy aktív és egy passzív. Hogy mitõl lesz idõnként aktív, senki nem tudja! Ha valakik tudni vélik, azok hazudnak.

Teljesen másképp mûködik a diéta a két állapotban. Míg tünetmentesen javít az állapoton, addig aktív idõszakban semmit nem ér. :( Ezt úgy hidd el, ahogy írom. Egy aktív/akut ibd-s elõbb vérzik el a fellángolásban, mint hogy javulna a diétától! Ami itt megzavarja az embereket, hogy passzív idõszakban javulnak a diétától. Kevésbé puffadnak és görcsölnek, kevesebb a széklet. Ebbõl azonban nem az következik, hogy ha tovább diétáznak sosem lesz aktív a betegségük. Csak annyit lehet állítani, hogy a tüntementességüket könnyebbé tehetik, akár folyamatosan is - ez is nagy eredmény. Itt azonban ketté kell választani az SCD-t és a PALEOT. Míg az SCD tudományos alapkon nyugszik és kimondja, hogy nem végleges gyógymód, csak tüneti kezelés, addig a PALEO végleges gyógymódot ígér, tudományos alapokat nélkülözve. Sõt megmagyarázza Szendi áltudományos marhasággal, hogyan eteted meg a gyulladást. Olyat tesz, amire semmi bizonyíték nincs. Baromi bonyolult autoimmun folyamatok vannak itt - egyénenkét eltérõ jellegzetességekkel, ezért nem gyógyítható! A paleo meg elintézi annyival, hogy ne egyél glutént és ha szorgosan csinálod kigyógyulsz!

És ha már a kigyógyulásnál tartunk; ki mit ért ez alatt? Mondjuk, hogy a fellángolást megszünteti - ami önmagában hazugság, de legyen. Mi lesz a sérült bélfallal? A szétment nyálkahártyával, a beszûkült béllel, pszeudopolypokkal, a hegesedéssel, vagy crohn-ra jellemzõ “macskakõ rajzolattal”, de ott van a sipoly is. Ezeket is egy varázsütésre eltünteti? Az fizikai/biológiai képtelenség! Tudom most jön az, hogy van az a szint ahol már nem segíthet… És akkor melyik az a szint amin segíthet? Csak mert a legtöbb beteg ezen a szinten van, ilyen az ibd. Nem elég megszûntetni, helyre is kéne állítani ahhoz, hogy gyógyulás legyen. Attól (is) lesz súlyos a betegség, hogy az ilyen sérülések véglegesek, visszafordíthatatlanok. Sajnos attól tartok sosem leszünk már teljesen jól. :(

És ha logikusan belegondolsz, akkor ezek fényében olyanok vallhatják magukat gyógyultnak, akik javulnak a diétától - márpedig akkor tünetmentesek/hosszan passzívak, és mellette alig sérült a belük, vagyis alapban szerencsésebbek. Az ilyen alapban szerencsések pedig az elsõ bekezdésben tárgyaltak, õk ha nem csinálnának semmit, feltehetõan akkor is jól lennének; vagy legalábbis nem annyira rosszul. ;)
Könnyen belátható, hogy az olyan betegek, akiknek tünetei kimerülnek a puffadásban, kisebb görcsökben és a valamivel több székletben, rengeteget profitálnak egy Scd diétából amivel ezek megszüntethetõk. Sajnos azonban náluk sem zárható ki egy esetleges relapszus, amikor belobban a bél. Ezért aztán nem is lehet õket gyógyultnak tekinteni, csak tünetmenteseknek. Jól meg kellene õket vizsgálni és dokumentálni, hogy miként nézett ki a belük diéta elõtt, milyen gyógyszerekkel voltak akkor jól? Diéta után jól vannak-e 100%-osan és bírják-e gyógyszer nélkül, illetve makulátlan-e a bélésük belülrõl? Ha minden klappol, akkor sem lehetne kapásból a diétára fogni, ellenben alaposan meg kéne vizsgálni, hogy a sok ezer faktor közül mi/mik vezethettek a gyógyuláshoz. Sajnos egyetlen egy ilyen hivatalos dokumentált gyógyult eset nincs, így szvsz ezek megmaradnak a városi legenda szintjén.

Szerkesztette: QpaK (2017-07-15 13:57)

Nincs jelen

 

#1621 2017-07-15 23:22

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi a hosszabb reakciót, sajnos csak az biztos, hogy a gyógyulàsi esélyeket tovàbbra sem fogjuk egyenlõen làtni.
A javulàs még valóban nem gyógyulàs, de ha egy IbD-s betegnek màr pokol az élete a tünetektõl, belevàg próbaként egy hatàrozott étrendvàltàsba, az a minimum hogy ezt megtartja, ha javul.

Hogy a beszàmolókban ki hogy nyilatkozik màs kérdés, ha valaki azt írja hogy Scd/paleo megmentette az életét, mert 5 éve nem volt ilyen jól...nos ezen elgondolkodnék, azonnal belevàgnék, és az illetõt nem bizonyítékok bemutatàsàval vegzàlnàm.
Szerinted melyik orvos adna igazolàst ezeknek az embereknek, bizonyíték gyanànt? Melyik beteg csinàltatna sajàt pénzén újabb diagnosztikàt? Örülnek, hogy javulnak, hogy ki hiszi el nekik, szerintem leszarjàk.

A kérdés az volt, ha valaki nyitott a vàltoutatàsokra, mit tehet még azon túl hogy orvoshoz jàr.
Erre reagàltam az Scd/paleoval, és azzal hogy szaporodnak a beszàmolók itthon és külföldön. Egy beteg különbséget tud tenni remisszió és hatàrozott javulàs között. Ebben aligha kételkednék, ezt te sem tévesztenéd össze.
Ha leàll az autoimmun folyamat a sebeknél, sipolyoknàl, akkor gondolom begyógyul mint bàrmely sérülés a testben. Pont ez a lényeg! Ez csak azért hihetetlen a szàmodra, mert nem érted miért szûnne meg a gyulladàst gerjesztõ folyamat.
Erre írtam mindig, hogy megszûnhet, ha ételösszetevõ a forràs. Te ebben nem hiszel. Oké, eddig mindig eljutunk.

Én hiszem, hogy a bélflóràt egyes összetevõk nyírjàk, szàmomra a paleo   nagyon is tudomànyos kutatàsokra épül, nem vinném le a legendàk és a valóban kétes sàmàngyógyàszat szintjére.

Tovàbbra is merem ajànlani, àrtani biztos nem fog. Akkor?
Sajnos neked ezen a téren nincsenek tapasztalataid, így kritikàt nem is lehet megfogalmazni. Az hogy rühelled Szendit ,egy dolog. Csak a személyes tapasztalatod dönthetné el ezt a kérdést, de az is szàmodra szubjektíven. Màsnak akkor is segíthet kàros mellékhatàsok nélkül.

Soha nem àllított olyat senki, hogy a paleo garantàlt Ibd-ben. Ez honnan vetted?!?! Azt írtam koràbban is ,mindenkinek javaslom a szigorú próbàt. Szendi sehol nem beszélt garanciàról, nàla nem is fõ téma az Ibd, a betegek írkàlnak a honlapjàra hogy javulnak, és nagyon hàlàsak.
Scd honlapon hasonló a helyzet.

Végül, csak neked :) ...jó lesz belàtni, hogy van olyan, hogy 'nem cöliakiàs glutén érzékenység (NCGS). A vértesztek lószart nem érnek. Valszeg glutén intoleràns vagy, csak még nem tudod! Génvizsgàlat kellene, vagy végre egy jó orvos ;)
Keresd dr. Sàrdi Krisztinàt, benne làtom az ébredõ elmét...Most làttam az Ibs topikban....érdemes lehet szàmodra is!

Nincs jelen

 

#1622 2017-07-16 00:40

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nagyon szívesen! Azért nem látjuk egyenlõen az esélyeket, mert én valóban beteg vagyok - az évek során részben kiismertem ezt a kórságot, te meg olvastál egy étrendrõl és azzal kapcsolatos pozitív beszámolókról…
Egy ibd-s élete nem passzív idõszakban lévõ tüntetek miatt (puffadás, görcs, + 2/3 széklet) pokol, hanem a relapsusok alatt, amikor vizet sem tud fogyasztani! Lázas, fáj minden izülete és napi 30x jön belõle a véres váladék mellette fogy, étvágytalan… Ezeket kellene valahogy kidiétázni, de erre meg azt mondod, hogy ezen a szinten már nem lehet segíteni. - pedig ilyen egy ibd-s fellángolása. A diétával a remisszió egyhe tüneteit lehet orvosolni. Ezt megkockáztatom kvázi legtöbbünknél! Csak ezek az enyhe tünetek össze sem hasonlíthatók a relapszussal. Szerintem a legtöbbünk nem is foglalkozik vele különösebben.

Mindenkinek a maga baja a legnagyobb, ezt nem kell bizonyítani. Vannak egyhe, közepes, meg súlyos esetek. Hogy kinek mi volt a legrosszabb az is relatív.
ÕÕÕ nem tudom, te milyen betegek között mozogsz, de ahova én járok mindenkit rendszeresen monitoroznak. Ha valakinél csoda történne arról már tudna a világ. Persze majd önköltségen vizsgáltatnánk is magunkat. Az ingyen van, ennyi örömünk azért had legyen… :D

Ne gondold, hogy könnyû különbséget tenni! Annyira ingadozik a betegség, hogy sokszor
azt hiszed valamire,  jó neked, aztán kiderül, hogy csak jó idõszakban voltál, vagy fordítva. Számtalanszor estem ebbe a hibába. Azt is többször olvastam betegfórumon, vagy néztem videoblogba, hogy a tüneteket összekeverték a fellángolással. “Fellángolása volt, de már elmúlt. Evett ezt vagy azt ezért pár napja fellángolása volt, de már jól van elmúlt.” Ezt úgy hívják tünet. A relapszus sosem múlik el magától, az mindig hosszan tart és minimum szteroid lökésterápiával hozható helyre. És akkor vissza is jutottunk oda, hogy mi van azokkal akiknek nem volt relapszusuk és a tüneteket annak gondolják. Látod nem olyan egyértelmû ez?

Azért viszem le a paleot a legendák szintjére, mert bebizonyították, hogy nem hoz végleges gyógymódot. Persze, hogy tudományosnak TÛNIK. Sajnos csak tûnik… Ami meg tudományos, az meg nem tûnik tudományosnak, csak bonyolultnak. Azt nehezebb is befogadni.
Köszi, próbáltam a paleot is és az scd-t is, illetve a gluténmentes táplálkozást. Van tapasztalatom a témában. Az valóban szubjektív, noha hozom a papírformát, ami meg objektív. Leírhatom még 1x. A passzív idõszakban segít, az aktív idõszakban semmit nem ér. Véglegesen nem gyógyítanak, mert a relapszust nem lehet elkerülni velük. - ergo autoimmun folyamatokra nem úgy hat, mint kéne. Pedig milyen jó lenne helyettesíteni egy metotrexátot, - pfúj de utálom, és mindjárt be kell szúrnom. Vagy egy humirát, remicadet.

Gondolod begyógyul? Hát sajnos nem. Ezek a polipok pl úgy jönnek létre, hogy gyógyul a bél és var képzõdik, ami beszûkíti a belet. A hegesedésnél tönkremegy a nyálkahártya. Az nem fog visszaépülni, ott már sosem lesz felszívódás. Ez azért sem hihetetlen számomra mert a szervezetemben fél éve 0 gyulladás van. Szuperul vagyok lekopogom. De sajnos a gyógyulás következménye a sok polip és a hegesedés. Egy hatékony diéta is ezt tenné :( Ez azért irónikus…

Valamiért rémlik egy olyan leírás amiben olvastam Szendi okfejtését miként eteted meg a gyulladást ibd-ben. Amúgy semmi személyes, nem konkrétan õt rühellem, csak a hazugokat ;) Vagy ha más nyomorán próbálnak nyerészkedni. Ez korábban nem érdekelt, csak mióta nekem is nyomorom van :D

Nem tervezek orvos váltást, nekem az orvosom nagyon sokat segített, de azért köszi. A glutén érzékenységben nem hiszek, de a laktózérzékenységet simán el tudom képzelni és azt még nem is vizsgálták.



Most látom csak, hogy melyik topikot is trollkodtuk szét. Ezt jól benéztük azért :)

Szerkesztette: QpaK (2017-07-16 08:25)

Nincs jelen

 

#1623 2017-07-16 11:25

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ja, ma reggel nekem is ez ugrott be, széthédereltük a tükrözés topikot. Errõl csak Anna fórumtàrs tehet, aki ezt az egészet nem is olvassa :)

Teljesen jogos az az igény, hogy a magukat gyógyultnak vallók mögött legyen orvosi diagnosztika, ezért felhàborító, hogy a 30-as évek óta a belgyógyàszat nem volt még hajlandó klinikai körülmények között tesztelni és dokumentàlni anno az Scd-t, esetleg napjainkban a paleot....vagy bàrmi màst, aminek minimàlis értelme volna. Így ez a teher nem a netre beíró diétàzókra hullana vissza, akik nyilvàn ezt egy fórumon nem fogjàk prezentàlni, akkor sem ha van ezt igazoló diagnosztikàjuk.
Én legfeljebb csak utaltam arra, hogy extrém gyulladàsnàl talàn màr semmilyen étrendvàltozat nem segít, talàn ha csillapodik érdemes próbàt tenni, akinek ez új infó, aztàn megtapasztalni....azt csak az egyén tudja eldönteni, hogy van-e értelme.
Mivel nem mindenki extrém beteg, a pudingpróbàt biztos bevàllalnàm, ill javasolnàm.

Nem forgok Ibd körökben, a volt kollégàm férjének javasoltam étrendvàltàst, de màr nagyon rossz àllapotban volt, megmûtötték, fogalmam sincs mi van most vele.

Az biztos, hogy a hazugsàgokat és a tévedéseket jó volna kiszûrni, de ez csak az egyén tapasztalàsàval lehetséges. Nincs jobb módszer. Ha tudod magadról, hogy 100%-ban betartottad az egyes irànyzatokat, akkor nyilvàn önmagad felé sok érv nem marad. Ha így van, akkor ez érthetõ.

Nincs jelen

 

#1624 2017-07-17 16:06

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Tudna nekem valaki Szentendre környékén olyan gasztro orvost ajánlani, aki bódításban végez tükrözést? Magán orvos is megfelel. Az sztk-n a doki annyit mondott, mikor kétszer is rákérdeztem, hogy bódítást nem lehet kapni: nincs külön szobánk. Nem tudom hova rakni a beteget. Ezt én értem, de 2-szer tükröztek úgy, hogy nem kaptam semmit. Az elsõt ez a doki csinálta 7 éve. De más kórház meg nekem messze van egy ilyen betegséggel, és 40 km körzetben csak õ van 'ingyen'...Harmadszor viszont nem szeretném ezt az embertelenséget.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB