#101 2006-06-30 14:55

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: dori
Diagnosztizált betegség: CU
Nem: nõ
Kor: 1989.10.04. meg: 17
Életkor a diagnosztizáláskor: 13
Magasság/súly: 170, 56
Megelõzõ tünetek: hasmenés&véres széklet
Lakhely: szeged
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): salazopyrintol-steroidig
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés&veres szeklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: kolonoszkópia+az alapok
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vastagbeleltavolitas 6mutet-->javitott
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: mindegyik
Betegség lefolyása: masfel ev-->>mutetek
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: deNEM
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen-akkor gorcsolt eloszor a hasam es utana folyamatosan..:o
Pszichiáter alkalmazása: talan egyszer de az nem volt komoly-mert kb.1 orabol 10percet beszeltunk. a tobbi ido alatt a billenytyuzeten kereste a gombokat, hogy leirja a dolgokat..:o :D
Optimista/pesszimista személyiség: talan ezen az oldalon a legOPTIMISTAbb
Rendszeres sport: tenisz, kezilabda. neha si & foci
Hobby: iras, biologia, si, gorog pizza:P , foci ja es nagyon szeretem a muveszetet!!
Kezelõorvos: MoTom :)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz de nagyon (gondolom) ...

Szerkesztette: dori (2006-08-10 15:19)

Nincs jelen

 

#102 2006-07-04 21:18

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

nagyon örülök,hogy rátok találtam tök véletlenül!már régóta hiányoltam,hogy olyanokkal beszélgessek akik szintén "otthon"vannak ebben a témában.Ha idegeneknek beszélek róla már azt hiszik panaszkodni akarok,pedig csak keresem a minél jobb kiutat ebbõl a dologból. Akkor most bemutatkozom:

Levelezési név: maksameta
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: saját magam
Diagnosztizált betegség: Morbus Crohn
Nem: nõ
Kor: 42
Életkor a diagnosztizáláskor: 36
Magasság/súly: 162/61
Megelõzõ tünetek: a „szokásos”..hasmenés,rosszullétek,hasi görcsök,étvágytalanság, igazi „berobbanás” után véres széklet ill. vér helyette..az összes rémisztõ
Lakhely: Mohács
Munkakör/Leszázalékolt ...%: bolti eladóként mûködök
Iskolai végzettség: szakközép érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin,Budenofalk,vas készítmények(tök fölöslegesen,mert nem szívódott fel)Metipred (ami kicsinálta a pajzsmirigyemet kissé)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Solu Medrol infúzió formájában (nem volt mellék hatása)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: lásd :megelõzõ tünetek
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Irrigoszkópia,hasi ct,vastagbél tükrözés,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): - (eddig megúsztam)
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: a tavasz és az õsz vége rizikós közte HAWAII
Betegség lefolyása: 6 éve diagnosztizálták a Crohnt és a mostani vizsgálatok szûkületet mutatnak és bélfal vastagodást
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, már elõtte sikerült 2
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen és rajta vagyok a mai napig
Pszichiáter alkalmazása: még eddig letudtam rendezni magamban a dolgokat
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: úszás lenne ha lenne hol (nyáron ezerrel)
Családi háttér (fakultatív): férj+ fiú,lány
Hobby: újabban netezés
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): hirtelen hõingadozás (egy nap alatt + - 10-15 C )a stresszre se lehet mindent ráfogni ,de azért oda tesz,fûszeres kaja,szénsavas italok amúgy ha tudnánk már nem lennének aktív szakaszok  

Nincs jelen

 

#103 2006-07-22 17:12

Mangroove
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Hello!


E-mail cím: mangroove@freemail.hu

Diagnosztizált betegség: Crohn

Nem: férfi

Kor: 30

Életkor a diagnosztizáláskor: 28

Magasság/súly: 186/75

Megelõzõ tünetek: Hasmenés, fogyás, rossz közérzet, no és persze igen hamar elfáradtam.

Lakhely: Püspökladány (Hajdú-Bihar megye)

Munkakör/Leszázalékolt ...%: Egy helyi Televíziónál dolgozom mint operatõr-vágó, immár 7 éve

Iskolai végzettség: Középiskola Szakmák: Gépész, elektronikai mûszerész, Számítástechnikai mûszerész, középfokú szoftverüzemeltetõ, mozgóképgyártó

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Jelenleg Salofalk 500; imuran 25; medrol 16; pariet 20; Mellékhatások: alhasi fájdalom.

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol 16 Mellékhatás: Rendkívül nagyfokú étvágy. :)

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmars... homályos látás

Vizsgálat, amiket elvégeztek: Colonoscopia (2)

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem volt

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kb 1 éve passzív, majd 2 hónap aktív.

Betegség lefolyása: hosszadalmas.

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem, de most megpróbálom

Pszichiáter alkalmazása: nem

Optimista/pesszimista személyiség: optimista vagyok.

Rendszeres sport: nincs.

Családi háttér (fakultatív): egyedülálló

Hobby: A munkám! Foto-video, barkács.

Kezelõorvos (fakultatív):

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, idegesség.

Tudom, kicsit szûkszavú voltam, no de nem baj. :) Itt a fórumon egy csomó-csomó dolgot megosztok veletek, ami rólam szól.

Nincs jelen

 

#104 2006-07-28 02:29

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Krisztina
E-mail cím:sohajt6Freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:e, ket gyerek enyhe tunetek (de valahol minden kezdodik)
Diagnosztizált betegség:Semmilyen  Nem:No
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:7 eve vagyok, voltam beteg
Magasság/súly:1.7o, 56
Megelõzõ tünetek:hanyas, szorulas, nyakos, helyenkent veres szeklet, nagyfoku rosszullet, hidegrazas, puffadas, szelesedes, savasodas, allando gyomorfajdalom, depresszio, tejallergia, a penesztol nagyon rosszul voltam, fejfajas, izuleti fajdalmak(terd), derekfajas, remegogorcsok, epeholyag gyulladas, egy rakas, nagy ronda pattanasok, foleg a nyakon es ful mogott, fulladas, szivritmus zavar, heves szivdobogas (almombol ebresztett ejszaka)
Lakhely:Toronto
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Itthon csulok a gyerekeimmel
Iskolai végzettség:egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): az orvosok regebben felirtak egy rakas gyogyszert, de minekutana egyiktol sem lettem jobban, be is fejeztem (savlekotok, motilium, gorcsoldok, fajdalomcsillapitok, stresszoldok hanyinger elleni szerek, nem is emlekszem mindre
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:a diagnosztizalasig el sem jutottunk, a vekonybelvizsgalatnal kiszalltam a bulibol, amit diagnosztizaltak az a reflux, ketszeresen meg van csavarodva a vastagbelem, szukulet nincs volt valami patkobelfekelyem, elmult
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbeltukrozes, feltolteses, endoscopia, gyomorrontgen, vagy egy rakas, hasi ultrahang, vagy egy rakas
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): epemutet, a probleman egyaltalan nem javitott
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: ket evig szinte egyfolytaban rosszul,  masodik szules utan ismet ugyanez, csak rosszabb formaban
Betegség lefolyása:Az orvosok szerint semmi bajom nem volt, egyebkent valamim egyfolytaban be lehetett gyulladva, elkepesztoen szaradt a szam
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: mostmar csak azzal
Pszichiáter alkalmazása: mar keso,most mar nincs ra szukseg
Optimista/pesszimista személyiség:
Rendszeres sport:
Családi háttér (fakultatív): ferj, ket gyerek
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):na hat ez az ....
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): parazitak, gombak eggyuttes elofordulasa szervezeten belul, ennek eredmenye a borzaszto elsavasodas, annak eredmenye a szervezet altalanos leromlasa, gyulladasok, immunrendszer csokkenese, vitaminhiany, ami szinten egy csomo betegseg eloidezoje ( a vashianytol a hajam hull, mint az allat, es ez csak a jeghegy csucsa)

Csak annyit szeretnek irni kiegesziteskent, hogy vegigolvasva a topikot, megallapitom, hogy esetem egyedi. Vagy het evig azon sirankoztam, hogy nincs szerencsem az orvosokkal, miert nem talaljak meg, mi a bajom. Utolag, nagyon orulok neki. Igy meggyogyultam. Megtalaltam en, mi a bajom  s az ido engem igazolt. Ne haragudjatok, hogy beszemtelenkedtem ide, de rengeteget tanultam errol az oldalrol. A gyerekeim tunetei meg nagyon enyhek, de tudom, mive kepes idovel kinoni magat, s azt is, hogy fogok nekik segiteni. A fiamnak meg csak a hasa faj neha neha, idonkent lazabb a szeklete, s idonkent kiuteses. A kornyezetem maniakusnak tart, minek foglalkozom minden kicsi aprosaggal, azert, mert a kicsi aprosagbol lesz majd valamikor a nagy lavina, s akkor mar nehez megallitani....En 98 szazalek tunetmentes vagyok, es nem adok el semmilyen termeszetgyogyaszati termeket, nincs csodaszerem, csupan a kapott informaciokat meglehetosen sajatosan ertelmeztem, kiraktam belole egy puzzlet s a kep szerencsere osszeallt. De biztos, hogy ez nincs minden esetben igy. Mindenkinek minden jot kivanok

Nincs jelen

 

#105 2006-08-01 18:16

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: andré
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: ffi
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/súly: 180/66
Megelõzõ tünetek: láz, hasmenés
Munkakör/Leszázalékolt ...%: befektetési tanácsadó
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Bonolact
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbél tükrözés, uh
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 3 év aktív, most passzív
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optipista
Rendszeres sport: igen, úszás, a futást sajnos nem bírom, nem tudom, hogy köze van-e a crohnhoz
Családi háttér (fakultatív): élettárs, kisgyerek
Hobby: autók
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Dávid Gyula
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz stressz és stressz

Nincs jelen

 

#106 2006-08-13 22:09

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: nyuszka
Beteg/Szülõ/hozzátartozó: Beteg
Diagnisztizált betegség: Colitis ulcerosa, súlyos vashiányos vérszegénység
Nem: nõ
Kor: 22
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/Súly: 152/ 36  :-(
Megelözõ tünetek: gyakori széklet, hasmenés, véres hasmenés, csak vér
Munkakör: fõiskolai hallgató
Szedett gyógyszerek: Pentasa, Imuran, Omeprazol, Martofel
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbél tükrözés, gyomor tükrözés, uh, labor vizsgálatok
Mûtét: sipoly, tályog
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Probálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség vagy: pesszimista
Rendszeres sport: régen kerékpár, mostmár kevésbé bírom
Családi háttér: hajadon
Hobby: gyöngyfûzés
Kezelõorvos: dr. Verdõsi Edit
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: stressz :-(

Szerkesztette: nyuszka (2006-08-13 22:11)

Nincs jelen

 

#107 2006-08-20 18:38

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

E-mail cím:norbest2@freemail.hu
Beteg/Szülõ/hozzátartozó:beteg
Diagnisztizált betegség:Crohn
Nem: férfi
Kor:25
Életkor a diagnosztizáláskor:18
Magasság/súly: 176/59
Megelõzõ tünetek:Fogyás, hasmenés(napi 2), izületi fájdalmak
Lakhely: Budapest
Iskolai végzettség:érettségi
Szedett gyógyszerek:Imuran és Pentasa
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Tükrözések, röntgen
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):2006 januárban kb30 cm vastag és 2 cm vékonybelet vettek ki.A problémákon javított azóta sikerült felhíznom 59 kg-ra :)
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:tályog van 1 éve
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:3-4 hónap
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen
Pszichiáter alkalmazása:nem de gondolkodom rajta
Rendszeres sport:a mûtét elött 2.5 évig aikidoztam
Hobby:net zene könyv mozi
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):stressz

Szerkesztette: Norby1 (2006-08-20 21:27)

Nincs jelen

 

#108 2006-08-20 20:41

nyuszek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Nyuszek
E-mail cím: m.chris76@gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: diagnosztizált (elvbõl nem írom le az elsõ megnevezést :) )
Diagnosztizált betegség: Colitis ulcerosa
Nem: Nõ
Kor: 29
Életkor a diagnosztizáláskor: 28-29
Magasság/súly: 162/48
Lakhely: Szeged-Sándorfalva
Munkakör/Leszázalékolt: jelenleg munkahely keresõ, elõtte számítógépes graf. asszisztens
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin napi 8db, Salofalk kúp (napi 2), Klion
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Entocort klizma (szinte lehetetlen volt beadni magamnak)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés több hónapon keresztül, eleinte fájdalom mentesen majd fájdalommal. Persze a hozzátartozó jellemzõkkel: nyákos, véres stb. Hasfájás: zéró
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Eddig kétszer. Mikor diagnosztizálták tavasz eleje. Majd vizsgaidõszak végén nyár eleje
Betegség lefolyása:Ilyenkor általában az alvégem fáj. Olyan mintha jól seggbe rúgtak volna, de van amikor tûket érzek benne. Meg néha megjelenik egy kis csomó belülrõl amit igen jól kilehet tapogatni. Más rettenet nem történik. A kakkantáson kívûl, amit már szinte észre sem veszek, hogy probléma annyira hozzá szoktam ehhez. (Csak egyszer be ne sz..jak :)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Nem. De nagyon szeretnék, csak ahhoz meg kéne lelnem a "szaporítandó hímet" aki életempárja lehetne.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: Természetgyógyászat. Lósóskamag tea és sok energia adás. Nekem bevált csak most nincs rá keret. A teát ajánlom mindenkinek. Nem megváltás, de teázni mindenki szokott, akkor meg miért ne ilyet?
Pszichiáter alkalmazása: Még nem, de rámférni egy lélekbúvár, elsõsorban a fejemben kellene néha rendet tenni.
Optimista/pesszimista személyiség: amúgy hihetetlen de optimista, különben már rég felakasztottam volna magam (egy ruhafogasra) :)
Rendszeres sport: rendszertelen, de sport. Mikor mi. Nagy sétálás, túrázás, úszás. És még sok minden más amit ezek után fogok megtanulni.
Családi háttér (fakultatív): Egyenlõre vissza a családifészekbe. Akik néha "la gandra famiííliíía" :) De mihamarabb önállósodás mert csak úgy tudok teljes életet élni.
Hobby: Balkonkertem (ami eddig nem az enyém volt) kialakítása, utazás, bulizás, beszélgetés, olvasás, most tanulás.
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Czakó László
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Szerintem érzelmi alapú meg néha a tejtermékek utáni ellenállhatatlan vágy.

Nincs jelen

 

#109 2006-08-21 18:39

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok, gondoltam én is bemutatkozom.

Levelezési név:bendimama
E-mail cím:szakal.hajni@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én vagyok
Diagnosztizált betegség:M Crohn
Nem: nõ
Kor: 32
Életkor a diagnosztizáláskor: 19
Magasság/súly: 164/ jelenleg 80 kg a szülés óta
Megelõzõ tünetek: hasmenés és 30 kg fogyás
Lakhely: Szentendre
Munkakör/Leszázalékolt ...%: most itthon vagyok a kisfiammal, egyébként külker ügyintézõ vagyok
Iskolai végzettség: felsõfokú
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): most csak Salofalk, rengeteg gyógyszert szedtem , már nem is tudom milyeneket
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): legutóbb Metypred, melynek hatására 8 kg-t híztam
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: általában vastagbél tükrözés, de volt vékonybél röntgen is.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): csak sipolymûtétem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: igen, sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó, a 12 év alatt 3 x volt aktív szakasz, legutóbb 4,5 éve
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen, most 16 hónapos a kisfiam
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: sokmindennel, de hatása csak az Aloe Vera gél használt
Pszichiáter alkalmazása:még nem kellett
Optimista/pesszimista személyiség: mindig optimista
Rendszeres sport: sajnos lusta vagyok
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Dobó István ( Margit kórház )
Aktív szakaszt kiváltó tény ezõk (szerinted): stressz, fáradtság, igazából nem tudom, de azt sem tudom mitõl áll meg a fogyás és az aktív szakasz.

Nincs jelen

 

#110 2006-09-11 10:25

S.Ancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Most találtam ezt az oldalt, és nagyon örülök neki.

Levelezési név:S.Ancsi
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:sajna én
Diagnosztizált betegség:colitis
Nem:nõ
Kor:28
Életkor a diagnosztizáláskor:16
Magasság/súly:168_59kg
Megelõzõ tünetek:hasmenés, rengeteg..
Lakhely:Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:kismama:), eddig irodalmi rendezvényeket szerveztem könyvtárban
Iskolai végzettség:fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salzopyrin
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):régen medrol, csak 1-2 hétig, nem éreztem mellékhatást
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés, bal oldalon szúró fájdalom
Vizsgálat, amiket elvégeztek:tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:voltam évekig tünetmentes, ha elõjön kb. 1hónapig tart ált., aztán megint nyugi
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem, de most azon vagyok
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:reiki
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség:ált. optimista, de voltak az életemben olyan szakaszok amikor nem ez volt a jellemzõ..
Rendszeres sport:jóga
Családi háttér (fakultatív):párban
Hobby:olvasás töménytelen mennyiségben
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):mindig lelki okok, megfelelési kényszer, túl aggódás..


Mindenkinek minden jókat!
--------------------------------------------------------------------------------

Nincs jelen

 

#111 2006-10-19 19:20

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Én is ráveszem magam...
Levelezési név:pilli88
E-mail cím:pilli88@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én vagyok
Diagnosztizált betegség:M Crohn
Nem: nõ
Kor: 22
Életkor a diagnosztizáláskor: 18
Magasság/súly: 178/66 (szteroidok miatt)
Megelõzõ tünetek: hasmenés általában ebéd után, állandó hányinger, gyomorfájás, levertség
Lakhely: Szekszárd
Munkakör/Leszázalékolt ...%: egyetemre járok
Iskolai végzettség: középsuli
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Imuran (50-0-75), Salofalk (6 db), Entocort (3 db), Metypred (12 mg), Controloc (2 db), mindenféle bélflóra visszaállító bigyó
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Metypred, +10 kg, striák a lábamon, lufiej, hatalmas has, unom már nagyon
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: vashiány
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastag- és vékonybél tükrözés, gyomortükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: sajnos nem értem mi a passzív szakasz. De ha jól gondolom, akkor sem tudom megmondani, hogy hogy váltakoznak. Szerintem nekem még nem volt hosszabb passzív idõszakom sajnos.
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, akkupunktúrával, de nem bírtam anyagilag, homeopátiás szerekkel, de az nem használt
Pszichiáter alkalmazása:igen, többször is
Optimista/pesszimista személyiség: sajna inkább pesszimista
Rendszeres sport: sajnos lusta vagyok, de néha ráveszem magam
Családi háttér (fakultatív): nincs párom:(
Hobby: zene, versek, olvasás, koncert
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Király Ágnes (Pécs)
Aktív szakaszt kiváltó tény ezõk (szerinted): rosszkedv, stressz, kialvatlanság, idõjárás, ilyesmi

Nincs jelen

 

#112 2006-10-20 10:52

gordi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Udv Mindenkinek, totaluj vagyok, ime az adatlapom:

Levelezési név: a rendszerben megvan az emailem
E-mail cím: a rendszerben megvan az emailem
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: PAN CU
Nem: ffi
Kor: 26,2
Életkor a diagnosztizáláskor: 26
Magasság/súly: 182/95
Megelõzõ tünetek: tobb eve gyenge emesztorendszer, aztan a szokasos veres cumo
Lakhely: BP, Miskolc
Munkakör/Leszázalékolt ...%:vezeto egy multinal, nem tudom meddig:)
Iskolai végzettség: egyetem, gepesz
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Falazo Piri, Medrol, Controlloc
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Most epp szivritmus zavaraim vannak, valszeg a doki nem irt fel Folsavat meg vitaminokat es a Medrol kipuszttotta belolem az asvanyokat, es ez csinalhatja  cirkuszt... Egy kis pufisag arcba, meg kiutes felkaron
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: veres szeklet, napi 20 szor WC be rohangalas 1 hetig, aztan rohantam dokihoz
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, hasi UT, verkep
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: diagnsztizalas utan , gyogyszerekkel 1 het alatt rendbejottem, most szedek mindent, leepitem a medrolt, napi 2 WC reggel, aztan minden ok, kipp kopp
Betegség lefolyása: meg elottem van a dolog
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: en nem tudok, de nemzeni szerertnek a kozeljovoben ha a medrolt elhagyom
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem, gyogyteakat iszom, ALOE VERAT most kezdem
Pszichiáter alkalmazása: igen, muszaly volt, szorongas tort ram
Optimista/pesszimista személyiség: kezdek optimista lenni
Rendszeres sport: semmi, eletmodvaltasom egyik pillere, hogy sportolni fogok
Családi háttér (fakultatív): hazassag elott
Hobby: szamitogep, zene, motorozas
Kezelõorvos (fakultatív): Dr Onod Levente Bp
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): sztressz, de meg kedo vagyok ugyhogy nemtom
egy kicsit off:
3 napja bujom a forumot, de nem talaltam meg arrol semmit, hogy a cigivel es az alkohollal hogy allnak az emberek? En azt olvastam a cigirol, hogy nem tudja senki miert, de colitisben szenvedok csak 12%-a dohanyzik, es aki dohanyos is nem annyira sulyos a betegsege. Az alkohollal ramijesztettek, aztam miutan jobban lettem bealltam egyszer ketszer, mint a trabifotengely sortol meg HP tol, es semmi bajom nem lett, talan meg kemenyebb is lett a szekletem. Persze nem vagyok alkesz, de heti egyszer megnyomom a reset gombot, szerintetek ez gaz?

Koszi elore is

gordi

Ui: talan ez lenne a legfontosabb, nagyon jo, hogy van egy ilyen forum, nekem sokat segitetek, lelket ontotok belem! KOSZONOM!

Nincs jelen

 

#113 2006-10-27 21:41

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Tilda
E-mail cím:krausz.teda@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem:nõ
Kor:36
Életkor a diagnosztizáláskor: 34
Magasság/súly: 164/52
Megelõzõ tünetek: hõemelkedés, gyomortáji fájdalom néha
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: gyógypedagógus, fejlesztõ terapeuta
Iskolai végzettség: akkor még fõisk, most már egyetem :)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): 5ASA, Cyprobay, Budenofalk, Imuran,
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Budenofalk, szerencsére semmi
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: folyamatos hõemelk, néha láz, gyomortáji fájdalom 2 hétig volt
Vizsgálat, amiket elvégeztek: hasi UH, izotópos vizsg, szondás entero CT, szondás entero MR
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: belsõ sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: aktívban rövid ideig voltam 2006 aug-szept-ben, azóta  passzív
Betegség lefolyása: néha hasfeszülés, igyekszem betartani a diétát
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem, még elõtte szültem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista/ realista
Rendszeres sport:  rohanok a kisfiam után egész nap.. :)
Családi háttér (fakultatív): férj+ 4 éves kisfiam
Hobby:  olvasás lenne.. de mit tegyen az ember lánya ha 4 éves az édes gyermeke...
Kezelõorvos (fakultatív):  Dr. Fuszek Péter (SOTE I volt most Jahn Ferenc ) :) :)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nem vagyok rutinos... de a dohányzásról mindenesetre leszoktam..nagyjából :)

Szerkesztette: Tilda (2008-02-15 19:29)

Nincs jelen

 

#114 2006-11-07 11:18

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Név: Ottó
Ímél: csenpe_kukac_freemail.hu
betegség: Crohn
diagnosztizálás éve: 1995
nem: férfi
szül.-i idõ: 1978 szeptember
magasság(cm)/tömeg(kg): 178/60
munkahely:geofizikusként alkalmi munkák  Miskolcon
leszázalékolt (52%)
mûtétek: 4, másfél évig ideiglenes sztóma 2005-ben visszazárás, vastagbélszakasz, vékonybélszakasz kivétel, epevezeték varrás, hasnyálmirigybõl származó gyulladásos szövetszaporulat kivétele
lakhely: Miskolc
végzettség: környezetmérnök
szedett gyógyszerek: 5-ASA (pentasa) jelenleg csak ez. Szedtem már szteroidokat (medrol, budenofalk), Imurant, vasat, Kliont, ciprobayt, vitaminokat , probiotikumot (bacik),
mellékhatások: sok volt fõként a szteroidok és az imuran miatt
csal áll.: még egyedül álló
sport: bicikli, túrázás fõként a Bükkben, nyáron úszás
egyéb: 2005-tõl ovo vegetariánus (tojást fogyasztó vegetariánus), nemdohányzó, természetem szerint pesszimista a hozzáállásom,még a helyemet keresõ ember vagyok

Szerkesztette: Ottó (2010-08-10 08:16)

Nincs jelen

 

#115 2006-11-21 21:48

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Örülök, hogy rátaláltam erre a helyre (a kisebbik fiam segítségével). Optimistának tartom magam, de még van hova fejlõdnöm :-)

Levelezési név:Ánya
E-mail cím: kazsuzs@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: sajna én vagyok, bár a hozzátartozóknak sem könnyû
Diagnosztizált betegség: pancolitis ulcerosa
Nem: igen, nõ
Kor:54+3
Életkor a diagnosztizáláskor:29
Magasság/súly:173/ 72
Megelõzõ tünetek:székrekedés és váladékürítés, görcsökkel, gyengeség
Lakhely:Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:gyerekekkel, családokkal foglalkozó pszichológus
Iskolai végzettség:egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Salazopiryn, Dipentum, szteroidok  jelenleg Xalazin tabletta és/vagy kúp, Salofalk klizma, mint titkos fegyver
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):tablettában és beöntésben és injekciókban, nevükre nem emlékszem csak a mellékhatásaikra: holdvilág kép, felfokozottság, menstruációs zavar,
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: fentiek
Vizsgálat, amiket elvégeztek:irigoszkópia, colonoscopia évente
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vastagbél eltávolítás, kilátásban MEGTÖRTÉNT 2008. 6.16-án. Zárómûtét: 2008. 09. 01.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sztómám volt 10 hétig
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: az elsõ idõben (4év) nem volt passzív szakasz, szinte. Ittam tejet, nem szedtem a gyógyszert, nem akartam szteroidot, alternatív módokat kerestem. Szteroid kúra után, állandó gyógyszerszedés mellett nagyon ritkán van rossz idõszak. Több, mint 10 éve tünetmentes vagyok.
Betegség lefolyása:enyhének mondható, így visszatekintve, bár akkor sovány :-) és gyenge :-( voltam
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: eleinte, de nem segített. Azután a hagyományos kezelés és pszichoterápia hatására hosszú ideig tünetmentes voltam. Most elmentem egy homeopátiát is használó belgyógyászhoz. Azzal bíztat, hogy meggyógyít. Veszteni valóm nincs, reménykedem, hogy elkerülhetem vele a mûtétet.
Pszichiáter alkalmazása: Négy évvel a betegség kezdete után mentem el elõször. Nagyon jót tett és azóta is járok, ha kicsit megzakkanok, tehát most is.
Optimista/pesszimista személyiség: optimista, remélem
Rendszeres sport: hetente háromszor ráveszem magam: úszás, kocogás, amit futásnak becézek és Kriston Andrea testreform tornája kezdõknek, ami a záróizmokat is erõsíti, amire nagy szükségem van. Mindenkinek ajánlom :-)Sajnos már csak az úszás maradt, a torna és a futás a nagymûtét óta nem megy.
Családi háttér (fakultatív): házasságban élek, három felnõtt gyermekünk van (34,32,30)
Hobby: kirándulás, filmek, könyvek, utazás keletre
Kezelõorvos (fakultatív): dr Huoránszki Ferenc,gasztróenterológus, Margit Kórház, fantasztikus+ dr Dobó István sebész, szintén fantasztikus
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): tej fogyasztása, erre még mindig hevesen reagálnak a beleim. A stressz, vagy lelkiállapot hatását már nem érzem. Az elsõ négy évben, amikor tombolt a betegség, akkor volt összefüggés. Jó ideje tünetmentes vagyok és egyedül a tej, ami akár egy kis tejszint, vagy fagyit jelent, már érezhetõen elindítja a beleimet. Most a vastagbelem eltávolításának a híre sem zökkentett ki, nem jöttek vissza a tüneteim. Ennél nagyobb stesszt jelenleg el sem tudok képzelni.
Túl vagyok a nagy mûtéten, a zárómûtéten. Lehet élni vastagbél nélkül is egész jól :D

Szerkesztette: Ánya (2010-09-01 16:48)

Nincs jelen

 

#116 2006-12-04 22:43

Albi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

üdv mindenkinek

Diagnosztizált betegség:crohn
Nem:férfi
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor:25
Magasság/súly:186/107
Megelõzõ tünetek:mütét elõtt fél nappal görcsös hasfájás utána 3 héttel
                 szóltak h.crohn-os vagyok
Lakhely:Újszentiván
Leszázalékolt ...%:na ja....
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):imuran,és még vmi elötte,remélem h.nem lesz
Vizsgálat, amiket elvégeztek:ct,tükrözések tömkelege
Mütét(típusa, száma, javított-e a problémán):sajna 1
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Optimista/pesszimista személyiség:csak pozitivan/kivéve mikór nem
Hobby:peca
Kezelõorvos:dr.Nagy Ferenc
kiváltó tényezõk (szerinted):ideg,lóti futi életmód

Nincs jelen

 

#117 2006-12-14 00:29

Dodó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Dodó
E-mail cím: luluka01@t-online.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én vagyok a beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: nõ
Kor: 27
Életkor a diagnosztizáláskor: 21
Magasság/súly:162/49
Megelõzõ tünetek: hõemelkedés, gyakori székelés, véres széklet
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: titkárnõként dolgozom, nem vagyok leszázalékolva
Iskolai végzettség: gimn. érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa összesen 3/4 évig, nem volt mellékhatása, vitaminok: Folsav, Cetebe, E-vitamin, Magne B6, ezen kívül homeopátiás és természetgyógyászati készítmények: Krauterblut szirup (vas), Podophyllum, Silicea, Lycopodium, Sepia, Mercurius solubulis, stb.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): nem szedtem
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hõemelkedés, gyakori széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomor-röntgen, vastagbél-tükrözés, csontvelõ vizsgálat
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly van
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó, fél, vagy egy év, néha tovább is tart a passzív idõszak (1,5 év)
Betegség lefolyása: erõs alhasi fájdalmak
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de nagyon szeretnék passzív idõszakban
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, homeopátiát mindig használok, kineziológushoz járok, és próbáltam a szellemgyógyászatot is, de nekem nem jött be
Pszichiáter alkalmazása: voltam, szörnyû volt, inkább lélekgyógyászhoz járok (a kettõ nem ugyanaz!)
Optimista/pesszimista személyiség: inkább pesszimista, de tudok optimista is lenni
Rendszeres sport: nem sportolok
Családi háttér (fakultatív): férjnél vagyok
Hobby: kutyakozmetika
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Tihanyi István
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, stressz, stressz

Szerkesztette: Dodó (2006-12-21 22:00)

Nincs jelen

 

#118 2006-12-20 21:17

gabesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Xiaxtok!!!
Üdv mindenkinek!!Én egy 26éves Crohn beteg skac vagyok...Remélem olyan jol vagytok mint én...Mindenkinek jobbulást kivánok,és kellemes ünnepeket:)
Ha gondold irj az email cimemre.

Nincs jelen

 

#119 2006-12-22 20:50

Ágneszká
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Ágneszká
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Én:(
Diagnosztizált betegség:colitis
Nem:nõ
Kor:16
Életkor a diagnosztizáláskor:14
Magasság/súly:165/49
Megelõzõ tünetek:hasmenés, véres is..
Lakhely:Paks
Munkakör/Leszázalékolt ...%:tanuló
Iskolai végzettség:általános..
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salofalk
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:még nem volt 1 hétnél tovább tartó passzív idõszakom:S
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség:optimista, de sajnos mindig megakarok feleni mindenkinek
Rendszeres sport:tánc heti 9 órában
Családi háttér (fakultatív):egyedül
Hobby:tánc, minden ami mozgás (majdnem)
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): ha nem telejsítek olyan jol az adott helyzetben mint ahogy azt mások elvárták tõlem..

Nincs jelen

 

#120 2007-01-05 14:52

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok !
Teljesen levagyok többenve,hogy olvasom a történeteket.Egyre fiatalabbakkal találkozom.52 éves nõ vagyok, 20 évig küzködtem a colitis ulcerosával.Eleinte 2 évenként újult ki,véres nyálkás,napi 10-12széklettel.Sprintszinten mûködtem.Ahogy teltek az évek,egyre nehezebben viseltem,mert hol dolgoztam,hol betegállományban voltam,ha lehetett. Ha szteroidot írtak fel,akkor nem tudtam dolgozni,olyan gyenge lettem.Kísérleteztek velem a gyógyszerekkel:SALOFALK5003x2,+2x1kúp,PENTASA500,BUDENOFALK,KLION,MEDROL, CIPROBAY,METHYPRED,ENTOCORT KLIZMA,QUAMATEL,PARIET,MALTOFER ÉS TÁRSAI.Homeopátiát is megpróbáltam,de nem vált be. Dilidoki:XANAX,SEROPRAM.Most is szedem.
A vége az lett,hogy már egyetlen gyógyszerre sem reagáltam,a véres,nyálkás hasmenés nagymértékû lett,hogy már oda sem értem arra a bizonyosra.Kész! Sebészhez küldtek konzultációra.2006.05.hóban kivették az egész vastagbelet 6 órás mûtétem volt,de meglehetett tartani a záróizmot és 4,5 hónap sztóma után, októberben volt a következõ mûtét,mikor a vékonybélbõl alakítottak ki tasakot és tették vissza. Most már kezdek lelkileg talán
helyrejönni,mert a sztómás korszak és az elõzmények kikészítettek.Azt mondja az orvos,hogy kell még 1 év,hogy átvegye a szerepet a vékonybél /tanulnia kell/.Még sokat  nem tud megtartani, napi 8-10 x még megyek,de ez már elviselhetõ.A szomorú az,hogy mindig jártam orvoshoz és azt mondták,csak enyhíteni lehet a tüneteket,de teljesen meggyógyítani nem.Ha kell,menjetek el sebészetre is,hogy nézzék meg a leleteket,mert a gyógyszerek nagyon durvák és sok kárt okoznak. Jobbulást mindenkinek: CSEVA

Szerkesztette: cseva (2007-09-04 14:07)

Nincs jelen

 

#121 2007-01-27 22:27

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

no, akkor én is kitöltöm

Levelezési név: kbalu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: férfi
Kor: 25
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/súly: 174 cm, ált. 84 kg.
Megelõzõ tünetek: calicivírus / mononucleosis gyanú lefolyása után megmaradt a hasmenés meg görcsök, fájdalmak
Munkakör/Leszázalékolt ...%: mindenes informatikus, szoftverfejlesztõ, 67%
Iskolai végzettség: közép
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Imuran, Metypred, Pentasa
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Metypred; pufi arc, állandó éhség, édességmánia, hízás, bõrproblémák, 4 év után szteróelhagyás az összes lehetséges mellékhatást hozta
Vizsgálat, amiket elvégeztek: enterografia selectiva, tükrözés minden formában minden irányból,  irrigoszkópia, hasi CT, hasi UH, sipolyfeltöltés, több most nem jut eszembe
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 3, 1xvékonybélcsonkolás szerencsére csak 5 cm ideiglenes ileosztómával, 1xsztómazárás, 1x a sztómaseb helyén kialakult bélsipoly eltávolítása és bélfoltozás
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: húgyhólyagsipoly vékonybél irányából, vastagbéltályog, volt ideiglenes ileosztóma, sztómazárás után újabb sipoly a bélbõl a hasfalra, jelenleg remélhetõleg sehol
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: október elõtt majdnem 1 évig passzív, elõtte 1-2 havonta váltakozott, most passzív
Betegség lefolyása: erõs jobb alhasi görcsök, kuruttyolás hogy még a szomszéd is hallja
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de tervezem :-)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: kuruzslók rajtam nem gazdagodnak
Pszichiáter alkalmazása: gondoltam már rá, de még nem
Optimista/pesszimista személyiség: ha másnak kell tanácsod adni, akkor dõl belõlem az optimizmus, de jobban belegondolva inkább pesszimista
Rendszeres sport: alvás, billentyûzet püfölése
Családi háttér (fakultatív): párkapcsolat
Hobby: számítógép, internet
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Dávid Gyula gasztro, Dr. Dobó István sebész
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, lelki okok

Szerkesztette: kbalu (2007-10-05 15:09)

Nincs jelen

 

#122 2007-01-28 12:45

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Rénia
E-mail cím:renia14@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:a beteg az én vagyok. sajna :(
Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
Nem:kislány :)
Kor:19 és fél ( a nyáron leszek 20)
Életkor a diagnosztizáláskor:19
Magasság/súly:168cm és kb: 64kg (normál esetben 60kg)
Megelõzõ tünetek:Három éve vagyok lisztérzékeny. A colitis állítólag társbetegség.
Lakhely:Szombathely
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Még az iskolapadot koptatom
Iskolai végzettség:van egy érettségim, és remélem lesz egy diplomám :)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Salofalk(szerintem nincs mellékhatása, bár még hatását sem tapasztaltam) Kálium-R(szintén nincs mellékhatása) Controloc (ugyancsak mellékhatás nélkül) Imuran (ezt is megúsztam mellékhatás nélkül)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):metypred(arc- ,láb-, hátpuffadás;fáradékonyság;farkas étvágy, ebbõl kifolyólag hízás)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmars napi 9-10-szer,a végén már véres is volt, étvágytalanság
Vizsgálat, amiket elvégeztek:hasi UH, kolonoszkópia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt és remélem nem is lesz
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:egyik sincs és nem is volt
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:2006 júniusában kezdõdtek a tünetek, augusztusban diagnosztizálták a colitist és azóta kb két- három hét tünetmentes idõszakom volt :(
Betegség lefolyása:nem túl jó, de kibírható
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:egy természetgyógyász ajánlotta a köles-barmarizs diétát (volt javulás tõle)
Pszichiáter alkalmazása:eddig még nem és ezután sem
Optimista/pesszimista személyiség:egyértelmûen optimista vagyok :) Semmilyen nyavaja nem nõhet fölém :)
Rendszeres sport:iskolai tesióra :)
Családi háttér (fakultatív):Anyuék 1000%-osan melletem állnak és õk is keresik a kiutat ebbõl
Hobby:olvasás, utazás, kirándulás
Kezelõorvos (fakultatív): Dr Balogh Márta, gyermek gasztroenterológus (remélem jól írtam) Fõnyeremény a doktornõ!
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): A tünetek jelentkezése elõtt érettségiztem, szóval elképzelhetõ, hogy a stressz. Lehet, hogy a lisztérzékenység társbetegsége, egyébként fogalmam sincs :)

Nincs jelen

 

#123 2007-01-30 19:15

gazsimano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Gazsimano
E-mail cím:Gazsimano@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:én
Diagnosztizált betegség:colitis majd crohn
Nem:nö
Kor:39év
Életkor a diagnosztizáláskor:26év
Magasság/súly:165cm72kg
Megelõzõ tünetek:hányás,hasmenés
Lakhely:Ajka
Munkakör/Leszázalékolt ...%:67re százalékoltak le véglegesen
Iskolai végzettség:álltalénos
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salazopirin,medrol/hányás/pentasa,imurán,sanax
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrolon kivúl más nemokozott problémát.
Dagnosztizálást megelõzõ tünet:1995ben terhes voltam 3.gyermekemmel.ekkor kezdtem hányni és hasmenés miatt fogyni.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:ct,vérvétel tûkrözés lent fent,rtg.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):6xsipoly mûtét,2006ban stoma.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:van
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:mikor milyen kedve van a belsömnek.
Betegség lefolyása:1995ben diagnosztizélték colitisnek.Majd ajd veszprémbe jöttek rá hogy cronos vagyok.ott nyitották meg a sipolyaimat.Évek hosszu sorén 6x mûtöttek ezzel a vacakkal.közben volt jo és rossz idöszakok is.2005 decemberébe beûtött a vég,láz vérzés.hasmenés15-20szor.Másfél honap telt el igy,majd februér 14én mûtét.vastagbél és teljes zároizom eltávolitás!Azt hittem ez a vég!De rájöttem hogy még mindig én vagyok az erösebb hiszen a családom vissza várt.Most már jobban vagyok bár még elég hamar elfáradok.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem mert nem hiszek benne.
Pszichiáter alkalmazása:A családomnál nincs jobb!!!!!
Optimista/pesszimista személyiség:szeretek élni és bizok a jobbulásba!!!!!!!!
Rendszeres sport:még nem megy
Családi háttér (fakultatív):3gyerek,kamionos férj,nagymama
Hobby:horgolás,olvasás,kertészkedés,utazás.
Kezelõorvos (fakultatív):DR Lakatos Lászlo  Prof.Nagy Attila
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Idegesség,idöjárás változás de szerintem ez alkat fûggö.    örûlök hogy rátok találtam mert a környezetemben kevés emberrel lehet ezekröl a bajokrol beszélni! sziasztok  Gazsimano

Nincs jelen

 

#124 2007-01-30 21:31

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ez vagyok én:
                          apacsanya

Diagnosztizált betegség:Crohn - colitis ulcerosa
Nem:hölgyemény
Kor:42- lélekben:20
Életkor a diagnosztizáláskor:42
Magasság/súly:170/78
Megelõzõ tünetek:Ma már tudom , hogy a gyakori wc-re járás, a görcsös hasfájások a betegség elõzményei voltak.
Lakhely:Andornaktálya
Munkakör/Leszázalékolt ...%:jelenleg munkanélküli vagyok- amúgy óvónõ és mentálhigiénés
Iskolai végzettség:fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Budenofalk- ettõl kezdetben leestem a székrõl, Pentasa- tompította a fejem- 4 hónap után már nem érzek mellékhatásokat. A szemgyulladásra: Tears NaturaleII szemcsepp
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Budenofalk
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenes, veres szeklet, görcsök ájulással.
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbél tükrözés,irrigoscopia kettõs kontraszanyaggal
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):szerencsére még nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Az aktív idõszak igen hosszúnak tûnt kb: 3 hónap- bízom benne, hogy a nyugalmi idõszak ennél jóval hosszabb lesz.
Betegség lefolyása: fájdalmas és kínzó- nehezen viselem
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:próbálok egészségesen táplálkozni- rizs, köles, árpa, szója...stbSokat segített a Normaflor, a mate tea és az ásványvíz.
Pszichiáter alkalmazása:nem- szeintem ezt magammal kell megbeszélnem és elintéznem
Optimista/pesszimista személyiség:mikor ez, mikor az- vannak borulós idõszakjaim- fõleg ha tortát esznek elõttem
Rendszeres sport:joga, aerobic, szobabicikli-akkor, mikor van hozzá kedvem és erõm
Családi háttér (fakultatív):három szuper gyerkõc, 13, 14 és 17 évesek- és egy eszméletlenül türelmes, megértõ, támogató pasi
Hobby:maga az élet-imádok élni- amúgy olvasás, sütés, varrás, kirándulás, utazás és a net.
Kezelõorvos (fakultatív):van
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted):minden, ami nekem rossz, fájó és idegesítõ.

Nincs jelen

 

#125 2007-01-30 21:47

Tiborszky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Már tavaly óta tag vagyok de csak most jutottam el idáig.

Levelezési név:Tiborszky
E-mail cím:A rendszerben van.
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Én magam
Diagnosztizált betegség:M Crohn
Nem:Férfi
Kor:38
Életkor a diagnosztizáláskor:26
Magasság/súly:172/70
Megelõzõ tünetek:Tompa hasi fájdalom.
Lakhely:Sopron
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Vendéglátásban dolgozom.
Iskolai végzettség:Szakközép
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Elöször Dipentum, majd Pentasa500.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Nem voltak.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek:irrigoscopia,colonoscopia,hasi UH.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):Vékonybél.Igen javított.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:Sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:A mûtét után még egy évig aktiv, utána passziv.
Betegség lefolyása:Tompa fájással kezdõdött,székelési ingerrel.Ezután röviddel megmütöttek amikor is már egy diónyi daganat volt a vékony és vastagbél találkozásánál.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:Nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:Nem
Optimista/pesszimista személyiség:Rendszerint váltakozó.
Rendszeres sport:Búvárkodni szoktam.Régebben tenisz is.
Családi háttér (fakultatív):Házas és van egy 3 éves kislányom.
Hobby:Film, zene, internet.
Kezelõorvos (fakultatív):Dr. Stöckert Anna
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Biztos hogy a stressz.

Nincs jelen

 

#126 2007-02-03 23:18

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Üdv Mindenkinek!
Itt az ideje hogy én is bemutatkozzam.:)



E-mail cím:rendszerben
Beteg/Szülö/hozzátartozó:jelentem én lennék
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem:nõ
Kor:28
Életkor a diagnosztizáláskor:28
Magasság/súly:168/59
Megelõzõ tünetek: Valószínûleg régre nyúlik vissza,sose bírtam a tejet.Egyébként hasmenés,21 kiló fogyás két hónap alatt,hányinger,étvágytalanság
Lakhely:Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: -
Iskolai végzettség:középiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol,Pentasa,Pariet
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol.Baromi álmatlanság,hûtõkipakolós étvágy!
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenes,hányás,hasi görcsök
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia,de az bõven elég volt
M?tét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: még fejlesztés alatt:)
Betegség lefolyása: villámgyors és kellemetlen
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimista,bár egyes emberek optimizmusa ragadós
Rendszeres sport: egyik oldalamról a másikra
Családi háttér (fakultatív): élettárs 12 éve
Hobby: kreatív dolgok:P
Kezel?orvos (fakultatív):dr.Molnár Sándor,Károly Sándor Kórház
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted):stressz minden mennyiségben

Nincs jelen

 

#127 2007-02-08 15:16

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

még én sem mutatkoztam be, úgyhogy most pótolnám :)

Levelezési név: gee
Diagnosztizált betegség: CU (baloldali, vagy proctitis - változó)
Nem: férfi
Kor: 23
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/súly: 173, 58-65 között ingadozó
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök, véres széklet
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt: szoftverkonzulens
Iskolai végzettség: érettségi (államvizsga elõtt állok éppen :) )
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): salazopyrin, salofalk tabletta-kúp-klizma, entocort klizma-kapszula, pentasa klizma
Vizsgálat, amiket elvégeztek: kolonoszkópia, hasi UH, vérvizsgálatok, rektális UH stb.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): még nem kellett szerencsére
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem tudok róla
Betegség lefolyása: -
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: ez egy nem lesz itt, ugye :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, aloe vera gél és társai, progastro, gyógytea and so on
Pszichiáter alkalmazása:  igen, mert van egy enyébb szorongásom - itt igazolódni látszik nálam hogy pszichoszomatikus a dolog...
Optimista/pesszimista személyiség: örök optimista
Rendszeres sport: futás, meg erõnléti edzés, úszás néha
Hobby: net, zene, sport, koncert, mozi stb.
Kezelõorvos: dr. Takáts Alajos, SOTE
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, szorongás

Szerkesztette: gee (2007-02-08 15:34)

Nincs jelen

 

#128 2007-02-11 21:33

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap
sziasztok én is új vagyok
Levelezési név:boci
E-mail cím:-
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:sajnos beteg
Diagnosztizált betegség:colitis
Nem:fi
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:34
Magasság/súly:172/79
Megelõzõ tünetek:véres nyákos széklet
Lakhely:Bp.
Munkakör/Leszázalékolt ...%:-
Iskolai végzettség:középis.
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):nem régota szedem még nem tapasztaltam
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):nincs
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:véres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek:végbél tükrözés,vastagbél tükrözés...
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:változó
Betegség lefolyása:rövid
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem de gondolkozom rajta
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimista
Rendszeres sport:igen kondi terem napi 4km futás
Családi háttér (fakultatív):3 gyerek
Hobby:sport
Kezelõorvos (fakultatív):gasztro
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):idõjárás,vírus

Nincs jelen

 

#129 2007-02-20 15:17

Kata1127
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Kata
E-mail cím:kata1127@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
Nem:nõ
Kor:30
Életkor a diagnosztizáláskor:30
Magasság/súly:168/70
Megelõzõ tünetek:véres széklet
Lakhely:Dunaújváros
Munkakör/Leszázalékolt ...%:beszerzési asszisztens
Iskolai végzettség:gimi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Salofalk kúp, Salazopyrin EN
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):nincs
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:véres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek:kolonoszkópia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):0
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:még nem tudom
Betegség lefolyása: 2006 nov-dec körül észlelet vér a székletben. Háziorvos ránézésre 'megállapította' az aranyeret. Mivel a vér nem múlt elmentem egy gasztrodokihoz. 2007 febr. 12-én megállapította a CU-t.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem, de szeretnék
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:mikor milyen
Rendszeres sport:rendszertelen biciklizés
Családi háttér (fakultatív):élettárs egy válás után
Hobby:üvegfestés
Kezelõorvos (fakultatív):Dr. Hóbor Béla
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):gondolom a stressz

Nincs jelen

 

#130 2007-02-21 09:28

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

én is beugrok:


Levelezési név: shrahina

E-mail cím: shrahina@gmail.com

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg

Diagnosztizált betegség: cu

Nem: nõ

Kor: '77.04.28. még 29 :)

Életkor a diagnosztizáláskor: 22

Magasság/súly: 163/41

Megelõzõ tünetek: hasmenés, vérzés

Lakhely: tatabánya

Munkakör/Leszázalékolt: %:

Iskolai végzettség: közgáz

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): salazopyrin (viszketés), salofalk, medrol, imuran (hasnyálmirigy gyulladás, gyomorgyulladás, májenzim emelkedés), pentasa, entocort klizma, mindenféle kúpok...

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol - gyomor és hasnyálmirigy gyull.

Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, polip eltávolítás, rectoscopia, crohn kizárás miatt mindenféle válogatott kínzás, pl a kontrasztanyagos vékonybélfeltöltés, meg a radioaktív szuri, stb.

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vastagbél eltávolítás, 1 mûtét egyelõre, 3 hete volt, úgyhogy még korai lenne bármit mondani

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sztóma, valamint végbél tályog miatt 2 sipoly, de mesterséges

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kiszámíthatatlan. nem sok passzív volt a 7 év alatt

Betegség lefolyása: 2000.01.01-tõl 1-2 hetes ciklusokban visszatérõ hasmenés, harmadszorra véres. egybõl tükrözés - szövettan - cu

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, sokmindennel. az akupunktúra nagyon jó volt

Pszichiáter alkalmazása: végigcsináltm egy hipnoterápiát

Optimista/pesszimista személyiség: csapongó :)

Rendszeres sport: kutyasétáltatás :D, zsonglõrködés, bicózás, ping-pong - rendszertelenül

Családi háttér (fakultatív): élettárs kiskutyával

Hobby: zsonglõrködés, party, írás, ruhatervezés-készítés, evés

Kezelõorvos (fakultatív): dr Kovács Ágota

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nálam teljesen kaotikus. a legnyugodtabb perceimben is elõtörhet(ett). az biztos, h a táplálkozáshoz semmi köze

Nincs jelen

 

#131 2007-02-27 18:07

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Bemutatkoznék, de csak mert nagyon rég áll már ez a topic. :)

Levelezési név: PeetR (Kovács Péter)
E-mail cím: extasis@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: a beteg én vagyok :(
Diagnosztizált betegség: crohn, vagy colitis. Nem tudják. Az orvos szerint ugyanazt a kezelést igényli, így mindegy melyik.
Nem: ffi.
Kor: 23
Életkor a diagnosztizáláskor: 14
Magasság/súly: 177/70
Megelõzõ tünetek: volt minden. 30 kiló fogyás egy hónap alatt. Mondjuk abban a hónapban még egy háztartási kekszet sem ettem. Véres, nyákos széklet. Fallevakarós fájdalmak, hasmenés, hányás, néha minez egyszerre lavórral az ölemben. :)
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: jelenleg várom a Nyugdíj Intézettõl a határozatot. Bár nem sok reményt fûzök hozzá. Ma hallottam éppen, hogy a crohnt és a colitist kivették a krónikus betegségek listájából. (Ez egy vicc! Krónikus vastagbél gyulladás nem krónikus betegség. :)) Amúgy egy ingatlanirodában vagyok irodavezetõ, ahol a betegségem elfogadták, ha nem tudok, akkor nem megyek dolgozni.
Iskolai végzettség: gimnázium
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Salofalk, Ciprobay, Normix, Salofalk kúp és klizma, Imuran (ezektõl nem volt mellékhatás)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, Solumedrol (ez a medrol injekcióban), Budenofalk, Di-Adreson injekció (Elõszõr a medroltól megnõtt a fejem, de már nem hízok tõle akármekkora adagban szedem. Viszont az izületeimet hamar tönkrevágja.)
Vizsgálat, amiket elvégeztek: immuncintigraphia, irrigoscopia, colonoscopia, CT, UH, vékonybél passage, csontvelõmintavétel
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem/nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: mikor diagnosztizáltak 1,5 év alatt rendbe raktak, 2005 szeptemberig el is felejtettem, hogy beteg vagyok. Pedig kamaszként igen aktív életet éltem, beleértve a hétvégi éjszakázásokat is.
Betegség lefolyása: az aktív idõszakban kicsinál, de harcolok vele. Gyõzzön a jobbik....
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: az hiszem ezt ezután sem fogom tudni kivitelezni. :)
De ismerek Cronh-os lányt, aki igen.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: biorezonancia (kalap sz*r), agykontroll (na ez a megoldás)
Pszichiáter alkalmazása: akartam, de senki nem vállalt el. A gasztoenterológusom is azt mondta nem tud csak olyat ajánlani, akit nekem kéne kezelnem. Úgyhogy megoldottam magam a lelki részét a betegségnek.
Optimista/pesszimista személyiség: már-már idegesítõen optimista vagyok
Rendszeres sport: soha nem sportoltam. Az egyetlen örömöm ebben a betegségben, hogy mikor diagnosztizáltak onnantól fel lettem mentve testnevelés alól is. Abból mindig bukásra álltam, mert halálfélelmem van a bukfenctõl meg szekrényugrástól stb. :)
Családi háttér (fakultatív): egyedülálló
Hobby: nem tudom. Ezen még nem gondolkoztam. Talán az alvás.
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Kovács Judit (Heim Pál kórház - kitûnõ orvos), Dr. Kovács Ágota (Péterffy), Dr. Rábai Kálmán (Szabolcs utcai kórház - emberséges, kitûnõ szakember)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): gondolom mi, de nem érdekel, nem foglalkozom vele. A lényegen nem változtat, ha tudjuk.

Nincs jelen

 

#132 2007-03-01 17:49

OptimusAMD
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Üdvözlet Mindenkinek! Régóta olvaslak benneteket és most itt az ideje, hogy csatlakozzam a fórumhoz! Íme az adatlapom:

Levelezési név: OptimusAMD (ifj. Gálusz Péter)
E-mail cím: optimusamd@chello.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Saját magam!
Diagnosztizált betegség: Crohn-betegség
Nem: férfi
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: 28
Magasság/súly: 186/ 78
Megelõzõ tünetek: alhasi görcsök, egyik éjjel rosszullét
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: recepciós / szálloda
Iskolai végzettség: értettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa (2x2), Immuran (1x1)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol (2naponta 4mg)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Szinte semmi, ami a Chronosokra jellemzõ!
Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH, CT, Gyomor RTG!
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Ileum terminalisnál kilukadt a belem és emiatt: 50cm ileumból,valamint  10cm a colonból ki! Segített, életben maradtam!

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: 0
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: NAgyon változó! 1 hét és 4 hónap között
Betegség lefolyása: Gyorsan kezdtem, de most stagnálok Hál Istennek!
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: -
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista személyiség: 100% optimizmus :-)
Rendszeres sport: kubai salsa - ha lehet sportnak nevezni!
Családi háttér (fakultatív): válófélben vagyok :-(
Hobby: tánc, sör, számítástechnika, zene.
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Molnár Sándor (Károlyi - Újpest) kiváló orvos és ember.
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): egyértelmûen a stress + elhajlás a diétától :-)

Szerkesztette: OptimusAMD (2007-03-01 23:44)

Nincs jelen

 

#133 2007-03-15 14:30

smal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Kedves Mindenki!

Hoszú ideig csak olvastam a fórumot, de mivel már meg is szólaltam, itt az ideje egy rövid bemutatkozásnak.
Nem rendhagyó a jelenlétem, szülõként vagyok érintett, láttam más is jár ebbe a cipõbe.
A nick nevem és a mail cím a fiamé, de mivel Õt sajnos v. szerencsére nem igazán érdekli a téma, úgy néz ki én fogom bitorolni.

Sokat tanultam Tõletek, a betegségrõl és az emberségrõl is. Komolyan köszönöm!
Sokan ismerõsömmé váltak, bár egyenlõre eléggé egyoldalúan. Majd ezen változtatunk:)

Szóval rólunk:

Zsuzsának hívnak, 40 éves vagyok, az Alföldön lakunk.
Ákos nevû csemetém 14 éves, négy éve Crohn-szindrómás.

Hasmenéssel, fogyással kezdõdött a betegsége.
Hamar rendbehozták, Immurant és salofalkot szed.

Szolnokra járunk ellenõrzésre Szabados doktornõhöz.

Az elmúlt négy év alatt három-négy rossz perióduson van túl, szerencsére pár nap alatt kijött belõle.
Majd egy éve teljesen tünetmentes, soványka, de éli a kamaszok normál életét.
Motorozik, focizik, bicaj, net, "csajok".

Szerintem jól áll a betegségéhez, szedi a gyógyszereket, most már felszólítás nélkül!
Nem igazán foglalkozik a dologgal, ezért fogtok inkább velem találkozni.

Én szívom magamba az infókat, fogékony vagyok mindenre.
Ákos a második gyerekünk, még van négy kisebb is. Nem kicsit aggódom minden hasmenés alkalmával a többiekért is.

Talán röviden ennyit! Remélem majd lassan megismertek.

Nincs jelen

 

#134 2007-03-16 09:34

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ez vagyok en:

Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem:nõ
Kor: 26
Életkor a diagnosztizáláskor:25
Magasság/súly:165/62
Megelõzõ tünetek: véres hasmenés
Lakhely:Vác
Munkakör: köztisztviselek:)
Iskolai végzettség:foiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk, régebben pentasa, medrol(azt is abbahagytam hálistennek)kórházban metyrpred, vénásan és amúgy
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): nekem sztem a hajam ettõl hullott, és persze az étvágyam megnõtt, másról egyelõre nem tudok
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenes, veres szeklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vegbeltukrozes, vastagbel tukrozes,
feltolteses rontgen, vekonybel CT
M?tét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: tavaly május óta egy hónapja van elõször úgymond passzív szakaszom. Örülök neki, mint majom a farkának:)
Betegség lefolyása: hosszu :-)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem jellemzõ
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen
Pszichiáter alkalmazása:kineziológus volt, és segített
Optimista/pesszimista személyiség:mostanában már optimista
Rendszeres sport: a betegség elõtt úszás, futás
Családi háttér (fakultatív): jelenleg egyedül
Hobby: chi kung, szeretek kirándulni és nyelveket tanulni, lehetõleg külföldön:)
Kezel?orvos (fakultatív):dr. Fenyvesi András, Szent Rókus.
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted): egyértelmû, hogy a stressz.  A betegség kezdete elõtt egy évig stresszelltem egy bizonyos problémán. Meg is lett az eredménye. Kár volt, most már átértékeltem a dolgokat. Remélem még nem túl késõn:)

Nincs jelen

 

#135 2007-03-21 19:44

Lidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: proctitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 42
Életkor diagnosztizáláskor:24
Magasság/kg: 172/70
Munkakör: gyógypedagógus, óvónõ
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszer: Salazopiryn, most semmi kb. 1 éve mellékhatás: nincs
Tünetek diagnosztizáláskor: nyákos, véres széklet, hasi görcsök, hõemelkedés, fáradtság, kedvtelenség
Vizsgálotok: vastagbéltükrözések, ultrahang
Mûtét:0
Sipoly, sztóma:0
Terhesség: 2 problémamentes, meggyógyultam a várandósság alatt, gyönyörû , fejlett egészséges gyerekeim születtek.
Pszichiáter alkalmazása: pszichoterápia szorongás miatt
Optimista/pesszimista: kûzdõ típus vagyok, bár kissé hajlamos az alacsony önértékelésre
Rendszeres sport: 0
Családi háttér: házas
Hobby: olvasás, kert, kötés,
Kezelõorvos: Szenes Drnõ
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: stressz, vacak munkahely stb.

Szerkesztette: Lidi (2010-10-27 22:19)

Nincs jelen

 

#136 2007-04-02 19:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Halika!

Ha van olyan sorstárs aki Gyomaendrõdön lakik az írjon már az email címemre!
Persze csak ha van kedve felvenni egy lökött tyúkkal a kapcsolatot!:D

pussz

Nincs jelen

 

#137 2007-04-03 11:30

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Lidi!

Én is gyógypedagógus vagyok!!! Egyéni terapeutaként dolgozom egy alapítványi isiben..
Te hol mûveled a szakmát? :)

Üdv
Téda

Nincs jelen

 

#138 2007-04-11 21:58

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Szántó Vivien vagyok, 15 éves (lassan 16:D), Nyíregyházi, Crohn-betegségben szenvedö lányka. 2006 decemberébem fordultam (unk- anyukámmal) orvoshoz, mert kezdett rendszeressé válni a hasmenésem. Minden a felvételi idöszakában kezdödött. Vidám, optimista lány vagyok és nagyon izgulós is, és túlstresszeltem magam. Kezdetben nem volt vészes, de szeptembertöl (új suli, új környezet...) minden reggelem a vc- nél indult.Kb. 5 kilót fogytam, pedig így is rám férne még plussz 10.
Azóta már túlestem egy végbéltükrözésen, már a fél kórházat ismerem  és most egész jól megvagyok. De azért nehéz hozzászokni az új életformához. Pápá magyaros életmód (jó zsíros kolbász, halászlé, gulyás, stb.).Gyakran elfelejtem, hogy megváltozott az életem. Oda kell figyelnem magamra, étkezési naplót vezetek (ami hasznos, mert ha bármi adódna, a doki is utána nézhet " na mit ettél már megint,amit nem kellett volna"). Mert bizony gyakran azt is elfelejtem, mit ehetek,s mit nem. De már kezdek belejönni. Anyukám sokat segít mindenben. Mire is mennék nélküle!
Én is fel vagyok szerelkezve rendesen gyógyszerekbõl (szedtem medrolt, most a pentasa a mindenem). Az étkezéshez visszatérve én krumpit, rizset, fõtt/párolt zöldségeket, lágytojást eszek. Joghurtot is néha-néha, az alacsony zsírtartalmúakból. Óvári sajtot, tésztákat, vajjal készített palacsintát diabetikus lekvárral. A tejért nem vagyok nagyon oda, de tejberizset néha eszek (azt szeretem ). Édességet kerülöm, csak ha már nagyon nem bírom, akkor egy kis étcsokit majszolok, ami hasfogó. A gyümölcsök közül banánt, szintén az elõbbi hatás miatt. Az alma nekem nem tesz jót, így csak sülve szoktam fogyasztani+ kompót formájában.
Jó ez a fórum, sok mindent megtudtam, és a receptekre is égetõ szükségem van.
megyek, veszek pár piskótát.
nem sokat tudok még a betegségrõl, de könyveket örömmel ajánlok.
Üdv: Vivi

Nincs jelen

 

#139 2007-04-11 23:08

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

szia kivi"""
akar csak magamat hallanam  :)
teljesen megegyezik a 3 evvel ezelotti "emberkemmel".
15, stresszes eletmod, felveteli, anyuka, rendszeres gyogyszerek, fincsi edessegek :O

Nincs jelen

 

#140 2007-04-23 10:34

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Név: Zoltán
Kor: 49
Diagnózis: Crohn
Diagnosztizálás idõpontja: 1989 colitis ulceróza késõbb Crohn
Magasság: 180 cm
Súly: 78kg, aktív idõszakokban: 70 körül
Tünetek: már alig emlékszem milyen is egy igazi széklet
Munkakör: 67%-os villanyszerelõ
Gyógyszerek: Saiazopyrin,Humafolacid, sajnos már Budenofalk és Klion is, Ensure
                     tápszer,Pro Gasztro,Lenkei vitamincsomagok és 2 hete TSO.
Vizsgálatok: tükrözések, irigoscópia, feltöltéses vékony és vastagbélröntgen.
Mûtét: még nem volt
Sipoly: 1-rõl todok ami néha aktivizálódik, akkor a klion és 3 ülõfürdõ segít
Alternatívák: természetgyógyászok, talpmasszázs, gyógyteák, nem jött be.
Pszihiáter: még nem
Optimista: az élet szép!
Sport: gyerekkorban kajakozás jelenleg nem
Hobbi: rock minden mennyiségben
Családi háttér: remek.
Kezelõorvos: K.Á.
Aktív szakaszokat kiváltó tényezõk: virágpor allergiát és a stresszt nem zárom ki

remélem a lényeget sikerült leírni.

Nincs jelen

 

#141 2007-04-26 16:59

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Név: Gábor
Kor: 23
Diagnosztizáláskor: 23
Magasság/tömeg : 169/63
Megelõzõ tünetek: hasmenés, fogyás, vissatérõ láz
Lakhely: Bp
Munkakör: lassan kialakul
Iskolai végz.: Fõiskolai Diploma
Gyógyszereim (mellékhatásai): Salazopyrin-, Entocort retard kapszula (némi alvászavar), nutrison tápszer por formában, huma-folacid
Szedett sztero: Entocort
Vizsgálatok: kolonoszkópia, labor, +amiket az elmúlt 8 évben csináltak mire kiderült (nem kevés)
Mûtét, sipoly stb: -
Periódusok: 3 év kb
Személyiség: Változó:)
Sport: kb. 1 éve csak elvétve, elõtte rengeteg féle és rengetegszer...
Családi háttér: megfelelõ
Hobby: sport, kártya, horgászat...
Aktivitást kiváltó tényezõk: A valóban nagy stressz nálam

Nincs jelen

 

#142 2007-05-07 09:25

Worrying_friend
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név: Worrying_friend
E-mail cím: weki@freemail.hu
Beteg/ Szül?/ hozzátartozó: barát
Diagnosztizált betegség: nem Crohn és nem is Colitis...
Nem: férfi
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: nincs
Magasság/súly: 185/91
Megel?z? tünetek: nincs
Lakhely: Gyöngyös
Munkakör/Leszázalékolt ...%: rendszergazda
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): nincs
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): nincs
Dagnosztizálást megel?z? tünetek: nincs
Vizsgálat, amiket elvégeztek: nincs
M?tét (típusa, száma, javított-e a problémán): porckorongsérv, jobb lett, de jó nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nincs
Betegség lefolyása: nincs
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista
Rendszeres sport: rendszertelen van csak: ökölvívás, bicikli, testedzés
Családi háttér (fakultatív): nõtlen, élettárs
Hobby: bonsai-ok nevelése, természetjárás, fotózás, RC-modellek
Kezel?orvos (fakultatív): nincs
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted): nem tudom

Nincs jelen

 

#143 2007-05-07 11:05

bzozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név: zozo
E-mail cím: hrm.ov@vodafone.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: hozzátartozó: a szeretõ férj
Diagnosztizált betegség: CU
Nem: nõ@ffi :) ;)
Kor:39/40
Életkor a diagnosztizáláskor:kb: 35-36 nekem 1-el több ;)
Magasság/súly: 170-53/185/90(olyan jó svádájú:)
Megelõzõ tünetek: n.a.
Lakhely:Pécs
Munkakör/Leszázalékolt ...%:gasztrós a leklem :):( én meg tûzoltó
Iskolai végzettség:felsõfok/felsõfok
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): ritkán: pentasa, budenofalk
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): n.a.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: n.a.
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colon(ok) :(
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): n.a.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: n.a.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:n.a.
Betegség lefolyása: n.a.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: n.a.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: mostanában...talán lesz vmi...:)
Pszichiáter alkalmazása:n.a.
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimistába hajazó optimista/optimista
Rendszeres sport: gasztós labor 5 kgos ERCP-s köpeny viselés ;) :(, házimunka
Családi háttér (fakultatív): lásd fent, én volnék a férj meg egy 14 éves kamasz srác
Hobby: KIRÁNDULÁS
Kezelõorvos (fakultatív): MIND OTT VAN HELYBEN
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): GYENGE IMMUNRENDSZER, LELKI OKOK!
Aiolosz, aki TengerÉsz! A Nobel-díj még várhat ;) ;) :)

Szerkesztette: bzozo (2007-05-07 13:55)

Nincs jelen

 

#144 2007-05-07 16:13

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:zotyesz
E-mail cím:zolak2@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:én
Diagnosztizált betegség:M.crohn
Nem:férfi
Kor:26
Életkor a diagnosztizáláskor:18
Magasság/súly:175/65
Megelõzõ tünetek:fogyás,hasmenés
Lakhely:Kiskunlacháza
Munkakör/Leszázalékolt ...%:jelenleg 65
Iskolai végzettség:nemsoká fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):imuran xalazin folsav budenofalk salofalk salazopyrin klion ciprobay talán eddig enny fajta volt
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmené egy nappal elötte láz
Vizsgálat, amiket elvégeztek:minden
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:mikor hogy 3honap vagy rövidebb idõ
Betegség lefolyása:dinamikus?
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem tom
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:hát igen...
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:talán optimista
Rendszeres sport:bicaj talán
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:olvasás internet
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):stressz meg egyebek

Szerkesztette: zotyesz (2007-05-07 20:02)

Nincs jelen

 

#145 2007-05-15 22:21

orsuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Még csak most találtam rá erre a fórumra, de nagyon örülök neki. Úgyhogy most én is csatlakozok.:)


Levelezési név: orsuszka
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor:19, de mindjárt 20
Életkor a diagnosztizáláskor: 15
Magasság/súly: 166/48kg (rosszabb korszakaimban voltam már 38, jobbakban akár 50 is:))
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök,fogyás
Lakhely: Kazincbarcika-Budapest(itt tanulok:S)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): pfff...nehéz felsorolni. legfontosabb a medrol, imuran, xalazin.
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, fogyás, hasfájás
Vizsgálat, amiket elvégeztek: kolonoszkópia, ultrahang, semmi különös
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): MÉG nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem de ki aakarom mostanság próbálni
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista személyiség: nagyonnagyon pesszimista:S (szeretnék rajta változtatni)
Rendszeres sport:aerobic, sõt kondizok is, de igazából mindenféle mozgást nagyon szeretek
Hobby: sport, olvasás
Kezelõorvos: Kovács Ágota
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz egyértelmûen (még ha csak tudat alatt is

Nincs jelen

 

#146 2007-05-17 13:56

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Már elég régóta tag vagyok itt és már sokszor ki akartam tölteni ezt a bemutatkozó lapot, de valahogy nem ment, most megpróbálom megint, szóval:

Levelezési név: Licsi
Nem: nõ
Kor: 47 év
Betegség: colitis ulcerosa
Diagnosztizálás éve: 1999
Helye: Ausztria
Lakhely: Balaton Északi part
Kezelõorvos: Dr. Lakatos László Veszprém kórház
Gyógyszerek: Immurán, Szteroid, Pentasa, és még sok minden a mellékhatásokra
Kialakulása: nálam olmos, szinte kibírhatatlan fáradtsággal kezdõdött, amit rajtam kívül mindenki lustaságnak diagnoztizált, majd aránylag erõs vérzés 7 éven keresztül, szinte megszakítás nélkül.
Kezelések: Graz, Szeged, Budapest, Veszprém
Fájdalom: erõs és gyakori
Operáció: még nincs
Jelenleg: tünetmentes vagyok
Család: Két 25 éves iker fiú, egy hivatalos férj
Munka: Vállalat irányítási sofrware vezetõje vagyok egy vasipari cégnél
Iskolai végzettségem: középfokú
Nyelvismeret: német
Hobby: kerékpár és a természet, fõleg a Balaton
Társadalmi megbizatás: Magyar-Finn Baráti Társaság elnök
Azt nem tudom megmondani mi váltotta ki, mivel 7 évig nem volt nyugalmi szakasz, azt sem tudom mi fogja legközelebb kiváltani, de azt tudom, nálam mi segített:
a megelégedett élet
Remélem minden lényegesrõl beszámoltam, ha valaki még kíváncsi, nyugodtan lehet kérdezni!

Nincs jelen

 

#147 2007-06-01 15:46

szagane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Magdi
E-mail cím:szagane@t-online.hu
Beteg. ÉN vagyok a beteg
Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor:62
Életkor a diagnosztizáláskor: elsõ esetben 15 év colitis,reumás láz,szivbelhártya gyulladás,   majd utána 55 évesen
Magasság/súly: 165/64
Megelõzõ tünetek:  hasmenés, vizes belek hasgörcs
Lakhely:Pomáz
Munkakör/ :  saját jogon nyugdijas, és egy kicsi munka
Iskolai végzettség: közgazdasági szakközép
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):pariet,salazopyrin ,cataflam, betaloc  ( vörös az arcom, és nagyon idegesit)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):volt már- phenilbutazon, (nagy fej ,szõrös kar-láb)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, gyomorégés
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözések alulról-felülrõl
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt, hol kopogjam le?
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: semmi , megint kopog
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:pill. egyensúlyban vagyok, gyógyszert kellene váltanom azért mentem , meg persze az átszervezések miatt
Betegség lefolyása: BM Kórházban, miután le akartam szokni a dohányzásról, igy visszaszoktam
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:  optimista
Rendszeres sport: utazás, séta, kerti munka
Családi háttér (fakultatív):férjezett
Hobby: utazás, Pc.
Kezelõorvos (fakultatív): most új van, majd meglátom
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): ha megint abbahagyom a cigit

Nincs jelen

 

#148 2007-06-26 22:09

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Már egy ideje olvasom a fórumotokat, és az alábbiakban én is szeretnék bemutatkozni.

Levelezési név: Marthuska
E-mail cím: -
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: -
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor: 46 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 45 év
Magasság/súly: 158/42
Megelõzõ tünetek: Bélproblémáim már 21 éves koromban kezdõdtek. Többször voltam kivizsgáláson /vastagbéltükrözés, bélröntgen, gyomortükrözés, ultrahang/.Mivel soha semmilyen szervi elváltozást nem találtak, így a diagnózis irritábilis  bélszindróma volt. 45 éves koromban találtak elõször szervi elváltozást  /beszûkült bélszakasz, sipoly a vastagbél és a vékonybél találkozásánál, melynek során mûtétre is sor került.
Lakhely: Veszprém megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: 67%-os rokkant.
Iskolai végzettség: gimnáziumi érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Xalazin, Entocort retard kapszula, Imurántól fényérzékenység, fejfájás, Pentasától hajhullás, Xalazin,Salofalk egészben ürült.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Entocort /szájnyálkahártyaviszketés
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hõemelkedés, láz, hidegrázás, erõs hasfájás, szorulás  5-6 napig, majd hasmenés váltakozva, teljes étvágytalanság, vashiány.
Vizsgálat, amiket elvégeztek: ultrahang,  gyomortükrözés, vastagbéltükrözé, vékonybélröntgen.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): egy mûtét
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Kisebb megszakításokkal folyamatosan van problémám.
Betegség lefolyása: közepesen aktív.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: 
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: inkább pesszimista.
Rendszeres sport:
Családi háttér (fakultatív): jó.
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):  nem tudom.

Nincs jelen

 

#149 2007-07-04 18:23

Nory
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név:   Berényi Nóra
E-mail cím:  nono86@vipmail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:
Diagnosztizált betegség:  Crohn
Nem:nõ
Kor:21
Életkor a diagnosztizáláskor: 18
Magasság/súly:160
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök
Lakhely:Dunaújváros
Munkakör/Leszázalékolt ...%:
Iskolai végzettség:Érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Pentasa, Imurán, Medrol
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol = bõrproblémák
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözés, labor
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: ritka
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség:
Rendszeres sport: nem
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Varga Szabó Lajos
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Stressz, helytelen táplálkozás, és talán öröklõdés miatt is!

Nincs jelen

 

#150 2007-07-10 22:11

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Ági
E-mail cím: agi23kukacfreemail.hu
Diagnosztizált betegség: vastag- és vékonybél crohn
Nem: nõ
Kor: 31 (1977)
Életkor a diagnosztizáláskor: 25
Magasság/súly: 164/51 (bár a súly változó: 43-53 között ingadozik)
Megelõzõ tünetek: hasgörcs, hasmenés
Lakhely: Pécs
Munkakör/Leszázalékolt 67%
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): pentasa, ferro-folgamma/Maltofer fol, immuran, medrol, humira, kaldyum, citro-calcium, valami D vitamin
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): néha medrol, mellékhatás: kicsit nagyobb étvágy, de nem vészes
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, colonographia, izolált vékonybél, ct, uh...
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vastagbél mûtét (egy évig jobb volt), legalább 4-5 tályog mûtét
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly általában van
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kb minden évben 2-3 rossz hónap
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, nem vált be
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: mikor hogy
Rendszeres sport: nincs
Családi háttér (fakultatív): férj, gyerek
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Vincze Áron
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): fogalmam sincs! Rossz táplálkozás? Stressz? A nyár és a meleg mindig!

Szerkesztette: Agica01 (2008-10-31 22:27)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB