#301 2007-12-20 12:01

kiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hello!
köszi a megnyugtatást! :-)) Egyébként ez nem az ismerõs ismerõsével történt, hanem a váróban mesélte valaki akinek kb. úgy 10 perce csinálták meg a gyomortükrözést. Egyébként én sem akartam elhinni, hogy tényleg így lenne... de amikor tökre kiakadtam megszólalt mögöttem egy másik beteg aki meg azt mondta, hogy ERCP-nél is az asszisztens ledugta a csövet és a doki meg akkor vette át amikor már az epéjét mûtötte. Persze ott van a doki a tükrözésnél és õ nézi a monitort õ diagnosztizál, de attól még az asszisztens dugta le a csövet, attól még hogy ott áll a doki mellette szerintem lazán elronthat valamit. De én eldöntöttem hogy inkább magánkórházba megyek Gyógyulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#302 2007-12-20 13:56

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én úgy tudtam van külön tükrözõs orvos aki egész nap csak tükröz, a diagnosztikát pedig a saját orvosod. Vagy nem?

Nincs jelen

 

#303 2007-12-20 15:27

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

nagy kórházban, nagy városban lehet :)

Nincs jelen

 

#304 2007-12-20 16:08

gerencsersz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok ,
Csak azt szeretném tõletek kérdezni miközben olvasom a Tükrözés altatásban címû fórumot , hogy az IBD diagnózis felállításához szükséges -e ez a mûvelet vagy van -e más alternatíva is ?

Sziasztok
Szabi

Nincs jelen

 

#305 2007-12-20 16:44

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

hello Szabi!

mivel szövettant csak ezzel a módszerrel tudnak venni - ill. mûtétkor - így ez az egyetlen lehetõség, ami teljesen biztosra kimondhatja a betegséget, ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy a szövetmintában nem mindig található meg a Crohn/CU-specifikus elváltozás, vagy hogy a bánatba nevezik ezek

(pl. nekem egyik szövettanom se mutatta ki, mindegyikre csak gyanút írtak, de mivel abszolute hozom a Crohn tüneteit, így akként kezelnek)

Nincs jelen

 

#306 2007-12-21 00:02

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nos nálunk is úgy van, hogy a szakorvosod a tükrözõs orvos, vagy a a tükrözõs orvos lesz a szakorvosod.
Egyébként érdeklõdtem altatás ügyben: azt mondták, ha nagyon ragaszkodik hozzá a beteg ,megcsinálják, de igazán csak akkor, ha egyéb betegség miatt a lehetõ legkevesebb macerának akarják kitenni. Szerintük a bódítás sem túl jó, mert túl sok a mellékhatása, ezért inkább vizsgálat közben szokták felajánlani, ha látják kicsit rosszabbul mennek a dolgok...

Nincs jelen

 

#307 2008-01-03 22:02

Rékamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Nem olvastam vissza minden oldalt, csak néhány hozzászólást. Olvastam, hogy milyen kellemetlen a "virtuális vastagbél vizsgálat". Ez az, amikor "felfújnak".  Tényleg csak kellemetlen és nem fáj. Mi a férjemmel most készülünk ilyen vizsgálatra. Én nagyon rosszul tûröm a fájdalmat, fõleg "ott". Ezért úgy döntöttem, inkább jöjjön aminek jönnie kell, de nem engedem megtükrözni magam. Már kétszer csinálták, de azt hittem, belehalok. Rettenetesen fájt. Akkor nem volt semmi, de hát azt olvastam, ha idõben megyünk, akkor lehet rajta segíteni.
Ha van valakinek tapasztalata, kérem segítsen! A C-MEDIC klinikát néztem ki.
Köszi elõre is a segítséget!

Nincs jelen

 

#308 2008-01-03 23:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia !
Keres meg e-mailben: jzsigmond@chello.hu
Addig is nezd meg ezt:
http://www.professional-kft.hu/
aiolosz

Nincs jelen

 

#309 2008-01-04 06:40

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

aiolosz: na az ott dolgozó gasztro-s doktornõ egy ********** ***** ********. Csak ennyit mondanék rá. A normál kórházban iszonyú tojt a betegre, de a zsebébe azért jöhetett a boríték... 4 órát váratott elõkészítve tükrözésnél és még elõször dormicumot se akart adni utána is olyan szadista trehány módon csinálta hogy nem igaz (hja aki nem utána volt hálás hanem elõtte, és komolyabb összeggel azt gyorsítva soron kívül altatásban stb.). Ja persze nyilván a fizetõs klinikával foglalkozik a sima közkórházas munkára és tb-s betegekre meg tojik magasról.

Nincs jelen

 

#310 2008-01-04 08:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Rigor, a kerdes/keres nem az volt, hogy egy prima kozkorhazat javasoljunk, mert olyant en nem ismerek :-(
A C-MEDIC klinika volt amit Rekemama kinezett maganak, ezt kell/kellene versenyeztetni esetleg mas klinikakkal.
Te tudsz ilyen javasolni ?
1gyebkent az altalad nem kedvelt holgyemenyt en nem ismerem, viszont a a fonoket/tulajdonost igen es rola mint emberrol, mint orvosrol nagyon jo a velemenyem, hiszen tobb mint husz eve a kezelo_orvosom.
Ugy gondolod, hogy itt masnak rosszindulatbol korbocnokot javaslok gasztoenterologus helyett ?
Egy orvos, de egy beteg megitelese is nagyon szubjektiv.... nagyon elterhetnek a velemenyek, betegrol es orvosrol is. Nekem bizony sokxor a hulye betegekbol van elegem, pedig nem orvos vagyok...

Nincs jelen

 

#311 2008-01-04 08:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nem errõl volt szó, pusztán megosztottam egy elég komoly negatív tapasztalatot egy ott dolgozó orvossal kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#312 2008-01-04 22:35

Rékamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia aiolosz!
Köszönöm a választ. Megnéztem a honlapot. Szimpatikus, csak van egy kis gond, hogy most szünetel az urológiai rendelés, mert a doki külföldön van. A férjemnek viszont arra is szüksége lenne és szeretnénk egy helyen elvégezni mindent. Egyébként a László dr a kezelõorvosod?

Rigor!
Köszönöm neked is a hozzászólást, sajnálom, hogy rossz tapasztalatod van. Tudod én magam nõ létemre sem szívesen mennék nõhöz, mert azt mondják, durvábbak, mint a férfiak. Bár nem illik elõítélettel lenni senki iránt. Viszont a saját tapasztalaton alapuló véleményt szívesebben meghallgatom, mint amikor a különbözõ klinikák hirdetik magukat és semmit sem nyújtanak. Sajnos, az egészségügy bizony nem "ingyenes". De inkább megvonok magamtól valamit és kifizetem a dokinak, csak ne fájjon.
Mégegyszer köszi mindkettõtöknek!
Ha lesz valami, majd jelentkezem. Annyit már elindítottam, hogy ma kértem a háziorvostól teljes vérkép-, vizelet vizsgálatra szóló beutalót mindkettõnknek és 1-1 székletdobozt, a további  csak ezután jön.

Nincs jelen

 

#313 2008-01-17 22:00

Csaby76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni, hogy melyik magán klinikán végeznek altatással vagy bódítással vastagbél türözést, amit tud ajánlani? Milyen ára van egy ilyen vizsgálatnak? Esetleg állami kórházak közül melyik az, ahol emberségesen és szinvonalas körülmények között csinálják?
email címem: nagycsabi2000@yahoo.com

Elõre is köszi a segítséget,

Cs

Cs

Nincs jelen

 

#314 2008-01-18 07:10

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Csaby!
Küldtem mailt

Nincs jelen

 

#315 2008-01-18 08:24

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy altatásban hol végeznek tükrözést. A fiam most tölti be a 18. évét. Öt éve crohnos, sajnos vékony- és vastagbél érintettsége is van. Jelenleg egy aktív sipollyal. S ha igen mi kell hozzá! Beutaló stb??? Kikerültünk a gyerekgyógyászatból ott megcsinálták neki teljes altatásban a teljes tükrözést (gyomor, bél). Így is nagyon megviselte, egy hónap kellett hogy lelkileg valamennyire helyre rázódjon. Így teljes egészében elzárkózik elõle. Anoscopia volt nála többször (végbél tályog és sipoly miatt), s ez általában elég nagy fájdalommal járt így hallani sem akar a tükrözésrõl. Ezért szeretnék neki egy lehetõ legkevesebb fájdalommal és számár "megalázó" alternatívát mutatni neki.  Mivel négy éve volt (CT és MR azóta volt neki) maga a tükrözés és most kaptunk javaslatot remicadra meg kellene csináltatni az állapot felmérést neki. (belek állapota) A laborjai szinte mindig mutatnak gyulladásokat. (magas süllyedés, CRP alacsony vas). Most várjuk a zárjelentést a gyerekkórházból s utána kellene lépnünk. Esetleg javaslat??? Merre induljunk??? Elõre is köszi szépen mindenkinek.

Nincs jelen

 

#316 2008-01-18 22:37

MEssire
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Helló!
Én a Honvéd kórházba járok gondozásra (Pap Károly utca), ott csináltak altatásban kolonoszkópiát, de csak miután egy elõzõ alkalommal 40 percig ébren kínoztak és nem sikerült bevenniük az elsõ kanyart. Utána másfél óráig altattak.. de mikor felébredtem azt mondták sikerült megvizsgálniuk. Ébredés után nem voltam nagyon rosszul bár hozzá kell tennem hogy már két és fél éve tünetmentes vagyok.. csak az új doktornõm akart saját szemmel megbizonyosodni hogy mi is a bajom.. persze a vizsgálat után se lett sokkal okosabb mert a vizsgálat elõtt ránézésre és az elõzõ leletek alapján szentül hitte hogy chron, de a vizsgálat után azt mondta hogy atipusos colitis..
Szóval szerintem érdemes valahogy rávenni az orvost hogy altasson.. bár nem tudom hogy önszántából hogy lehet erre rávenni.. de ahhoz be kell feküdni legalább 3-4 napra.

Nincs jelen

 

#317 2008-01-24 17:02

katy27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni,kedden voltam vastagbéltükrözésen elöször,betartottam a diétát 2napig csak húslevest ettem ,utolsó nap csak viz meg a hashajtó és kaptam 3 beöntést és mégsem tisztultam ki ezért   nem tudták megcsinálni csak50cm-ig tudták felvezetni,ezért újra meg kell ismételni,van valami tippetek ,hogy miért nem tisztultam ki ha mindent ugy csináltam ahogy mondták?
Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#318 2008-01-24 17:49

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Katy27! Sajnos ez velem is elõfordult már, pedig én is minden utasítást betartottam. Nekem már többször volt vastagbéltükrözésem. Nem vagyunk egyformák, és nem mindenkit hajt meg eléggé az X-prep, sõt még a colonoscópiás só sem és elképzelhetõ, hogy van aki ezt meg sem tudja inni. Leírom neked, hogy én hogyan szoktam felkészülni vizsgálat elõtt. Ajánlatos vizsgálat elõtt egy-két nappal csak folyadékot fogyasztani. Erre kitûnõ, ha van otthon tápszer (pl.:Ensure Plus drink). Eddig nekem sem volt, de már elterveztem, hogy a legközelebbi tükrözés elõtt iratok fel és ezt iszom. Tükrözés elõtti napon megittam az X-prepet és a három liter vizet. Sajnos ettõl még én sem szoktam eléggé kitisztulni. Az este folyamán még keserûsót is ittam (sõt még késõbb is). Ezt a patikában recept nélkül lehet kapni. Egy jó evõkanállal el kell keverni kevés vízben, gyorsan felhajtani, mert iszonyatosan keserû, majd inni kell rá tiszta vizet vagy sima citrom nélküli teát, hogy leöblítõdjön ez a borzalmas íz. Engem a keserû só jobban meghajt, mint az X-prep. Persze megkérdeztem az orvost, hogy ihatok-e még pluszban keserûsót is, és rábólintott. Ezenkívül vettem egy beöntõkészüléket is. Vizsgálat elõtt este, és a vizsgálat napján korán reggel még beöntést alkalmaztam. Ha valamit nem írtam eléggé világosan, kérdezz nyugodtan.

Nincs jelen

 

#319 2008-01-24 18:23

katy27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm a tanácsokat,igaz nem tudom.hogy elmegyek-e a köv.tükrözésre,mert az elsõtõl is nagyon féltem és kértem a bóditóinekciót és nem kaptam ezért most már nagyon félek újra visszamenni.

Nincs jelen

 

#320 2008-01-24 18:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nem lehet hogy valójában kitisztultál, csak vérzett a beled és azt már hiába öblögetik, mindig meg fogja színezni a vizet, csak felesleges kínzás. (de a 3 beöntés is az szvsz.)
Mondjuk a keserûsó az tuti, igaz borzalmas küzdelem meginni annyit idõre.

Nincs jelen

 

#321 2008-01-30 16:57

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

"Technikai-okokból" HÖLGYEKET kérdezném! :D
Szerintetek menstruáció alatt elvégzik a tükrözést????

Nincs jelen

 

#322 2008-01-30 17:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Vikimami! Igen, úgy tudom elvégzik, nekem legasábbis azt mondták, amikor rákérdeztem. Tampon használata mellett nem akadály, de az orvosnak azért említsd meg, hogy tudjon róla (a kis zsinór miatt, ami kilóg, nehogy beleakadjon valamibe). Viszont, ha téged ez zavar (netán nagyon erõsen van, vagy komoly görcseid szoktak lenni), akkor kérhetsz mások idõpontot.
Nekem még a mûtétem idejére is megjött, pont elõtte való éjjel, gondolom az izgalom miatt, tehát úgy operáltak.

Nincs jelen

 

#323 2008-01-30 21:21

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Viki!

Nekem viszont nem végezték el a tükrözést menstruáció miatt. Kórházban voltam akkor, a Remicade elõtti kivizsgálást csinálták, és váratlanul megjött a tükrözés elõtti napon, így hazaküldtek és amikor elmúlt vissza kellett mennem, és akkor tükröztek meg. Ezek szerint ez mindenhol másképp történik.

Nincs jelen

 

#324 2008-01-31 14:15

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Viki, nekem csinálták úgy egyszer,  azt mondták, tamponnal semmi akadálya...

Nincs jelen

 

#325 2008-02-04 19:07

katy27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Csütörtökön megyek tükrözésre,keserü sót  kaptam amit 3liter vizben oldok  ,az lenne a kérdésem,hogy szükséges  szerintetek mind a 3litert meginnom?Köszönöm a válaszaitokat.

Nincs jelen

 

#326 2008-02-04 19:14

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Katy27:igen,feltétlen és minnél rövidebb idõ alatt iszod,annál hatásosabb.
Legalábbis nálam.
Én már elõzõ este megittam,így egészen türhetõen telt az éjszakám,és nem reggel kellett félnem hogy kiszalad vagy sem.

Nincs jelen

 

#327 2008-02-04 19:34

katy27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm az infót,peddig reméltem ,hogy nem kell ,mert az nagyon sok.

Nincs jelen

 

#328 2008-02-04 19:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Katy27:igen,baromi sok,az utolsó fél literbõl a vége már nekem se ment,de muszály volt és hidd el jobb ha ez pucol ki mint egy beöntés.
Egy jótanács:amikor iszod a wc legyen szabad és senkit ne engedj  a közelébe még egy csurira se,mert olyan gyorsan fogsz futni hogy olyat ember még nem látott.:D:D:D
Én a végée totál kimerültem,kifáradtam,remegtem minden porcikámban.
No elkeseredni nem kell,de hát ez az igazság.

Nincs jelen

 

#329 2008-02-04 19:49

katy27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Elöször manisol b-t kaptam és attól nem sikerült kitisztulnom  ezért  nem tudták megcsinálni,remélem most ez jó lesz,mert nem hiszem ,hogy mégegyszer rá tudom venni magam hogy elmenjek,még egy kérdésem lenne mi van abban az esteben ha nem adják be a boditóinekciót csak akkor ha fáj  legalábbis ezt mondták nekem ilyenkor mit lehet mondani?ha én ragaszkodom hozzá?Köszönöm a  válaszodat olyan jó ,hogy van ilyen fórum és tudtok segiteni.

Nincs jelen

 

#330 2008-02-04 21:17

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Katy27:olyan nincs,hogy majd akkor ha fáj!Ez hülyeség!Dugdossa a sagát se..be a csövet csak úgy alá natur!
Remélem nem egyedül mész????!!!!
Mindenképpen közöld HATÁROZOTTAN,hogy te már e legeslegeslegelején kéred az injekciót!
Mivel ez jár,nem is kell kérni,igenis adják csak be.
És igenis legyél nagyon-nagyon határozott,nem arrogáns,csak határozott,mert ha azt látják hogy gyenge vagy,akkor aztán tojnak rád,mert nekik az könnyebb.(Tisztelet a kivételnek).
Ha tudsz vigyél magaddal valakit,aki igenis rákérdez a dokinál vagy asszisztensnél hogy mi van veled.
Ha neked nem probléma írj a belsõ levelezõn,mert csak estefelé leszek gépnél,és levélben jobban ki tudom fejteni a gondolataimat.:D:D:D:D
Hagy kérdezzek én is:hova mész és kihez?(privibe is jó  a válasz)
Bármi kérdés kérés van,vagy segítség kell itt megkapod.:D:D:D
Valaki mindig ugrik.:D:D:D:D
Írj nekem is bátran,nem vagyok olyan harapós mint amilyennek látszom.:D:D:D

Nincs jelen

 

#331 2008-02-05 10:56

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Katy!

nekem is keserûsó volt 3 éve, szintén 3 liter. csak egy ötlet: én úgy tudtam meginni, hogy minden pohárhoz adtam egy kis citromlevet. persze így is tökéletesen kipucolt és nem volt olyan szörnyû íze. azért hisztiztem egy db-ig, mire belerakhattam, de legközlebb majd inkább csak belecsempészem :) ha már egyszer nem a gyomromat akarták kitisztítani... tuti, hogy nem mindenki ilyen érzékeny rá, de én még a tonikot is gyûlölöm...

Nincs jelen

 

#332 2008-02-05 11:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Elsõ tükrözésem nekem is 3 lityi sós víz volt! Borzalmas volt! De most valami finom alkoholos van de az azzal jár hogy a tükrözés elõtt egy beöntés jár!! Brr !

Nincs jelen

 

#333 2008-02-07 00:40

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Olvasom itt a hozzászólásokat és szörnyedek elfele.. Mi az hogy akkor adnak injekciót ha fáj??? Mutassanak olyat akinek nem fáj!!! Én most decemberben voltam tükrözésen, a diagnózis óta másodszor.. Az elsõbõl semmire nem emlékszem annyira kiütöttek.. (Mondtam a dokinak is mikor mentem decemberben, azt válaszolta reméli erre sem fogok! :-)) Na azért most vannak halovány emlékképeim, de semmi extrarossz élmény! Ok, az igaz, hogy nekem túl sokáig egyik sem tartott, mert elõször nem bírtak átjutni egy szigmabél szûkületen, most meg annyira elkedzett fájni ahogy átment a mûszer, hogy inkább abbahagyták..

A tisztításról annyit, hogy nekem az X-Prep meg se kottyant.. Kb mintha ittam volna egy kávét... Vártam vártam a hatást és semmi.. (Amúgy nem voltam egy egyszerû eset korábban sem.. mikor báriumot ittattak velem még 2 hét múlva is találtak bennem mikor CT-re mentem.. ott ámuldozott a radiológus...) Aztán ittam még 3 liter sót, de nem ezt az irdatlan szar ízût, hanem sikerült szereznem külföldrõl ízesítettet.. valami narancs vagy mandarin vagy mi.. (Nálunk ilyen miért nincs???) Hát így sem volt annyira jó, de legalább nem akart visszajönni minden egyes korty amit megittam! Reggel vizsgálat elõtt még kis beöntés.. (magamnak otthon.. egyébként a kórházban nem adnak..) nem tudom mennyire sikerült megtisztulnom, mindenesetre panasz nem volt...

Mindenkinek szép, tükrözésmentes napokat! :-)

Nincs jelen

 

#334 2008-02-07 08:28

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

úgy látszik ez mindenhol más és más, nekem amikor Móron csinálták, akkor elõtte levõ 2. nap délig ehettem, utána már csak folyadék, elõtte levõ nap pedig az X-Prep oldat, az kipucolt úgy ahogy, a tükrözés elõtt fél órával pedig egy Dormicum tabletta, majd egy beöntés ott a rendelõben, majd a tükrözéskor valamilyen fájdalomcsillapító és uccu neki, de semmilyen rossz emlékem nincs róla, nem fájt annyira, mint ahányan sokan leírják

a Margitban viszont úgy csinálták, hogy elõtte napon csak folyadék, 2 kanál ricinussal hashajtás, este beöntés, reggel beöntés és még aznap délelõtt keserûsó (ami egy az egyben a mosdóban kötött ki, na nem belõlem kifele, hanem a kancsóból, no persze ezt nem reklámoztam ott) és úgy mentem a vizsgálatra, a tükrözés elõtt pedig kaptam valami lórúgás injekciót, amitõl össze-vissza szédültem, de mégis ugyanúgy éreztem végig az egészet, de csak az fájt, amikor elérte a vékonybél végét, de mondta, hogy sajnos ameddig tud, mennie kell, mert ott volt a sipoly valahol

Nincs jelen

 

#335 2008-02-07 12:01

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Most találtam rátok, de nagyon örülök neki :)
Nálam még 1996-ban kezdõdött a betegségem, persze akkor még nem tudták mire vélni, kb 98-99 körül állapítottak meg chron-t. Akkor még gyermekklinikán csináltak tükrözést és biopsziát, persze altatásban, így arra nem is nagyon emlékszem. Pár évig szedtem Pentasát, majd kb 2002 felé teljesen tünetmentes lettem, így a gyógyszert is elhagytam. Persze a beleim gyengébbek voltak az átlagnál, ha nehezebbet ettem, meghajtott, de tartós véres hasmenésem nem volt. Viszont most az útóbbi hónapokban sûrûsödtek a hasmenések... kb 2 hete elkaptam valami influenza félét, és azóta már vért is láttam a székletemben :(
Csináltattam egy vérképet, süllyedésem rendben, viszont CRP-m 29-es volt. Ahogy nézegettem a régi leleteimet, ez még annyira nem vészes, régen volt 80-90-es is.

Mindenesetre a háziorvosom elküldött gasztrora, Dél Pesti Jáhn Ferencbe mentem, mivel ott volt neki ismerõse Dr Fuszek Péter. Pentasát rögtön felírt, most 3x2-t szedek, és febr. 28-ára adott idõpontot colonoscopiára... :( Azt mondta kábítanak, ha kérem. Volt már valaki ebben a kórházban, esetleg pont a fent említett dokinál? Ha igen, írhatna pár szót róla. Sajnos sokat nem tudtam vele konzultálni, mert látszólag eléggé sietett...

Más: Kb fél éve a végbelemnél egyik napról a másikra hihetetlenül elkezdett fájni, járni alig tudtam. Azt hittem aranyér, de mikor egy nap szenvedés után kivánszorogtam a fürdõbe, valami féle gennyes lötyi jött ki onnan, mintha egy nagyobb pattanás lett volna. Aztán szépen kezdett enyhülni, látni se látszódik semmi, csak érezni egy kis puklit. Akkor még pár hétig fájdogált, folydogált, de utána nem is nagyon éreztem, hogy ott lenne. Néha, ha ment a hasam, akkor kicsit mintha megnõtt volna, de aztán ismét lement. Ez még a mai napig ott van, mi lehet ez? Ez a sipoly lenne vagy mi a fene? Mit csinálnak ezekkel, kipucolják?

Régen eléggé benne voltam ennek a betegségnek az "életmódjában" de mivel évek óta nem foglalkoztam vele, most vissza kell szoknom, és így hirtelen elég nehéz :(

Nincs jelen

 

#336 2008-02-07 12:35

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

üdv közöttünk kew!

azt a valamit a végbelednél mindenképpen mutasd meg gasztrodokinak, valószínûleg tályog vagy sipoly, bár ha mész colonoscopiára, valószínûleg úgyis látni fogja, de jobb tisztázni és csinláni vele valamit (ha tályog pucolják, ha sipoly akkor egy fonalazós mûtét a valószínû)

Nincs jelen

 

#337 2008-02-07 13:04

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Az a furcsa hogy látni nem látszik semmi ott, csak érzem. De majd mondom a dokinak. Jahj, csak legyek már túl ezen az egészen :( Remélem ez a kábítás elég lesz, hogy kiüssön a tükrözés idejére. Vékony testalkatú vagyok, úgyhogy remélem erõsebben hat majd rám :)

Nincs jelen

 

#338 2008-02-10 00:08

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!
én már túl vagyok a tükrözésen és mostanában nem is kell azt mondták..de nem értem, hogy miért mondanak minden kórházban mást..nekem azt mondták, hogy vastagbéltükrözéshez teljesen felesleges kín lenne a beöntés ,mert nem az alsó szakaszra kíváncsiak, hanem mindenre..az a víz meg nem megy fel 2 méter hosszan..én csak x-prepet kaptam 6 litert ittam utolsó nap..elõtte két napban szacskós krumplipürét ettem.. semmi gond nem volt. persze gondolom a hatás mindenkinél más.. de olyan jó lenne már hallani vmit amirõl uazt mondják az orvosok, és legalább tudnám, hogy igazából hogy mûködik..ezt nem csak a tükrözésre értem..

Nincs jelen

 

#339 2008-02-10 00:19

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

beöntést tudnak nagyot is adni, ami felmegy a vékonybélig és az kipucol rendesen és kib@szott rossz

Nincs jelen

 

#340 2008-02-10 00:56

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

még szerencse, hogy akiknél én voltam nem tudtak errõl:D

Nincs jelen

 

#341 2008-02-12 09:33

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!

Van valaki, aki átélte már "éber szedálásban" a béltükrözést. Mit jelent ez pontosan?
Köszi

Nincs jelen

 

#342 2008-02-12 10:50

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Vikimami!
Ha szerencséd van nem érzel semmit. De mindenkire másképp hat. Én pölö azt sem tudom hogy kerültem vissza a kórterembe, de volt olyan szobatársam aki érzett mindent.
szerintem jobb, mint az altatás, mert hamarabb észhez térsz utána.

Nincs jelen

 

#343 2008-02-12 10:55

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Viki!

én mondjuk kajak ébren 3 éve, minden nélkül, bódító injekciót sem kaptam. az elsõ kanyar fájt, ott kellett kicsit helyre masszírozni a csövet, hogy tudjanak tovább haladni. aztán már késõbb csak néha szóltam, hogy feszülök, olyankor visszavett a levegõbõl. ez a régi orvosom volt, hozzá bármikor visszamennék, ha tükrözésre lenne szükségem, de sajna külföldön van, meg költözés miatt is már elõtte ott kellett hagynom. szóval nálam amúgy tavasszal lesz esedékes, még nem tudom, hogy akarja a doktornõ, de azt azért remélem, hogy õ csinálja. nekem az elõkészítés tuti sz'rabb lesz...

Nincs jelen

 

#344 2008-02-12 11:40

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

juujjj úgy nekem is csinálták és soha többet!! Nekem nagyon nagyon rossz volt, az egyik kanyart be sem tudta venni a dokinéni, azt hittem ott lukad ki a belem. Még jó, hogy a jelenlegi dokim csak kábításban csinálja, mert ébren nem is engedném. Akkor inkább nincs tükrözés, de az rémálmaimba ne jöjjön elõ.

Nincs jelen

 

#345 2008-02-13 21:28

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Nem megyek holnap tükrözésre, mert az éber szedáció vagy bejön, vagy nem. Ami ebben az egészben a felháborító, hogy már nyár óta azt beszéltem meg a dokival - és a leletekre sorra rá is írta - hogy tükrözés altatásban lesz. Na ehhez képest amikor az idõpontot leegyeztettem hétfõn, akkor mondták, hogy éber szedáció lesz.
Én igy nem vállalom, mert 2005-ben sem jutottak semeddig sem (40cm), és nem látom értelmét hogy megkínoznak és mégsincs eredménye...Úgyhogy visszamondtam az idõpontot, a doki meg is sértõdött. Nem túl kedvesen felhívta a figyelmemet, hogy akkor úgy válasszak magánorvost, hogy legyen kórházi háttere is, stb.stb.

25-én megyek egy magánorvoshoz, aki alaltásban csinálja és cd-re veszi (természetesen véleményt is mond ill. sorozatbiposziát is vesz), amit visszavihetek a kezelõorvosomhoz. (gondolom ezek után nem fogja érdekelni majd a belemrõl készült felvétel...)

Ez van.
Ha jót akarsz magadnak fizess mint a katonatiszt, hiába volt vagy ezerszer megbeszélve hogy altatás lesz tb alapon is!

Nincs jelen

 

#346 2008-02-13 21:58

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kew!
Ismerem... :)  NAGYON jó!!!  A SOTE1-en volt sok-sok évig... nemrég dolgozik a Jahn Ferencben. A SOTE-n még altatásban csinálták a tükrözéseket, meg volt az anesztezes háttér hozzá... úgy látszik itt nincs..  :(
Sok szerencsét!

Téda

Nincs jelen

 

#347 2008-02-14 11:44

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

már írtam, de rossz topikba kerültem a kérdésemmel, úgyhogy felteszem újra:

szóval, egy gyomortükrözésrõl lenne szó, persze CSAK úgy hogy ne érezzek semmit! Tudja valaki mi igazán a különbség a bódítás és az inrtavénás altatás között? vagy ua. a kettõ?
A másik dolog pedig az lenne hogy tud valaki véleményt mondani a Telki kórházról vagy a Dr. Rose klinikáról gyomortükrözés ügyében?
köszönöm a segítségeket!

Nincs jelen

 

#348 2008-02-14 12:08

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia mariann29!
Én még nem hallottam arról, hogy gyomortükrözést altatásban végezzenek. Nekem már volt egy jópárszor, nem mondom, hogy egy kellemes dolog, nagyon függ az orvostól is, hogy ki csinálja, de azért ki lehet bírni altatás nélkül. (Nálam inkább 10 gyomortüki mint egy béltüki :D )
Remélem valaki tud neked ennél okosabbat is mondani...

Szerkesztette: Vicaa (2008-02-14 12:08)

Nincs jelen

 

#349 2008-02-14 12:31

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Mariann!
Pécsett csinálják a gyomortükrözést bódításban, azt tudom. Altatni nem hiszem hogy el fognak, de bódítást kérhetsz!

Nincs jelen

 

#350 2008-02-18 09:18

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Vicaa és Pilli! Köszönöm a tanácsokat amiket adtatok!
Bódításban érzek valamit? vagy az hogy zajlik?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB