#201 2008-01-08 16:53

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

hát kb. semmit, mert nincs ami alapján nyugdíjat fizessenek neked

max. segélyre vagy jogosult sztem (tán volt is ilyesmirõl szó itt a topikban régebben)

Nincs jelen

 

#202 2008-01-09 09:58

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hány éves vagy Tomi? Mert attól függ mennyi szolgálati idõ kell. A nyugdíjhivatalban megmondják, hogy nem vagy e jogosult méltányosságból a nyugdíjra.

Nincs jelen

 

#203 2008-01-09 10:23

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

hát sztem ezen már túl, van, mivel azt írta, hogy "a nyugdíj hivatal elutasított mert nincs +a szolgálati idõm"

Nincs jelen

 

#204 2008-01-09 10:25

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ezt találtam:Milyen esetekben lehet az elbírálás során a szükséges szolgálati idõ felétõl eltekinteni?
Rendkívül indokolt esetben rokkant személy részére (munkaképesség csökkenése legalább 67%, vagy azt meghaladó mértékû) kivételes rokkantsági nyugdíj akkor is megállapítható, ha a kérelmezõ nem rendelkezik a jogosultsághoz szükséges szolgálati idõ felével sem.
az onyf.honlapról:
Tájékoztatóa kivételes méltányosságból megállapítható ellátásokról

Szerkesztette: csili (2008-01-09 10:29)

Nincs jelen

 

#205 2008-01-09 10:54

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm szépen a segítséget, köszi csili, hogy utána néztél!

Nincs jelen

 

#206 2008-01-09 11:06

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igazán nincs mit, bárcsak segítene valamit!
Majd írd meg mire jutottál

Nincs jelen

 

#207 2008-01-09 21:20

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én 2007. nov. 26-án voltam bizottság elõtt, és még mindig nem kaptam meg a határozatot, pedig már 2008. jan. 9. van! Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nálatok is így elhúzzák? Mondjuk az eredményt azt tudom, tehát nem aggódom, mert megmondták ott, hogy továbbra is megkapom  a 67-et, de azt nem tudom pl., hogy mennyi idõre kaptam meg stb...

Nincs jelen

 

#208 2008-01-09 21:27

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

én szept. 17-én voltam bizottságnál és november 12-én kaptam meg a határozatot, ez kb. annyi idõ mint most neked, sztem hamarosan megérkezik

(amúgy a postázási rendszerük szar, mert én pl. amikor beszéltem a nõvel, akkor mondta, hogy már  a postázóban van, de ott össze-vissza adják fel a leveleket, nameg ugye a királyi postánk is fantaszikus, szóval nekem onnan még 2 hét volt, mire hozzámig elért)

Nincs jelen

 

#209 2008-01-10 10:42

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nálam is kb. 2 hónap volt, én okt. elején voltam, és karácsony elõtt kaptam meg a határozatot.

Nincs jelen

 

#210 2008-01-10 11:06

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Bocsi hogy ha olyat kérdezek amit már valaki megválaszolt .
A leszázalékolást a háziorvosnál kell kezdeni vagy a kezelõorvosnál??nagyon fontos lenne hogy tudjam mert minél elõbb el szeretném elindítani!
a választ elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#211 2008-01-10 11:29

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Házi doki mindent nála! Beszéld meg vele!
De szerintem az új jog szerint neked kell intézni eddig a házi doki intézte!

Nincs jelen

 

#212 2008-01-10 12:06

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én december elején inditottam el a leszázalékolásomat, ugyanis a házidokim mondta, hogy kérjek a megyei nyugdijfolyósitómtól nyomtatványt. Én ezt a nyomtatványt a www.onyf.hu oldaláról töltöttem le.Kitöltve ezt küldtem el + tb.kiskönyv hiteles másolat /a munkahelyem adta ide a másolatot és igazolta, hogy hiteles/ kell még a születési anyakönyvi kivonat meg még nem is tudom, hogy mi de fölhivtam õket és elsorolták. Tértivevényesen adtam postára.Decemer 19-én voltam behivatva a bizottság elé. igazából nem sok mindent csináltak velem. A  leleteimet fölvitték a számitógpére és megkérdezteék mi a panaszom. Kb. 10 perc volt az egéz. Hogy most ez jót vagy rosszat jelent fogalmam sincs. Eredményt még nem kaptam.  Elfelejtettem irni, hogy amikor  küldték az idõpontot akkor küldtek egy ûrlapot, melyet a házidokinak kellett kitöltenie. Õ akkor EKG-t csinált meg elküldött laborba, és azokat vittem még magammal. Ennyit "dióhélyban"

Nincs jelen

 

#213 2008-01-10 12:12

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A leszázalékoláshoz kell vinni vastagbéltükrözés és szövettan eredményt is és asszem hasi uh ot is.Legalább is engem mindig ezzekkel csesztettek amikor nem volt szövettan eredményem elnapolták a döntést akkorra mikor meglett

Szerkesztette: zotyesz (2008-01-10 12:15)

Nincs jelen

 

#214 2008-01-10 12:35

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hú,,, nekem nincs is béltükrözésem, igy sem szövettanom. Nekem a vékonybél érintett. Van róla dignózisom mint : ultrahang, röntgen, CT. Mind a crohnt igazolja. Erre már én is gondoltam, félek nehogy belekössenek ebbe. De miért nem mondták mikor ott voltam?

Nincs jelen

 

#215 2008-01-10 12:38

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

a vékonybél melyik szakasz érintett? mert a colonoscoppal fel tudnak menni 80-100 cm-et és onnan tudnak mintát venni is, a többi rész a problémás

amúgy nem valószínû, hogy ha egy hozzáértõ orvost kapsz, akkor belekötne, de nem kizárt (vannak s*ggfejek)

Nincs jelen

 

#216 2008-01-10 12:55

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nekem a vékonybél utolsó szakasza az érintett, csak én megmondom õszintén : gyáva vagyok és eddig még nem mertem bevállalni. Tudom ez az én nagy butaságom sajna.
Kbalu! Neked már ott a bizottságon kérték vagy értesitettek utána, hogy küldjed?

Nincs jelen

 

#217 2008-01-10 13:00

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

bizottsághoz minden orvosi lelelet vinni kell, mivel nekem van tükrözés is, meg mûtét is, elég volt rámnéznie és kimondani az áment

de azt már én is többektõl hallottam, hogy mûtét / szövettan nélkül elég kukacoskodók (a fentebb említett sok büdös ... miatt, akik mindent megtesznek, csak ne kelljen dolgozni)

Nincs jelen

 

#218 2008-01-10 13:36

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok !
Köszönöm a gyors választ sokat segített!
Nekem van mindenféle papírom tükrözés, szövettan,ct,ultrahang.Mûtétem még nem volt.De sipolyos vagyok amivel már mûtöttek,meg hasnyálmirigygyulladásom is volt amit az immurantól kaptam .az izületeim teljesen kivannak.stb
Szóval szerintem ez épp elég(legalábbis nekem biztos!még sok is)
Igen ,tényleg nehéz dolga van annak aki tényleg beteg.Állandóan azt bizonygatni...bezzeg aki csak simán munkakerülõ annak nincs olyan nehéz dolga ez röhej !!

Nincs jelen

 

#219 2008-01-11 09:34

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Agica01 láttom pécsi vagy! Hová jársz orvoshoz? és ki az orvosod? Mert én is Pécsre járok de nem vagyok elégedett az orvosommal.

Nincs jelen

 

#220 2008-01-11 10:08

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tomi!
Én a megyeibe járok a gasztro szakrendelésre, dr. Garamszegi Máriához. Tulajdonképpen én meg vagyok vele elégedve, bár mostanában volt 1-2 dolog, ami nem tetszett...
És te? Hova jársz kihez?

Nincs jelen

 

#221 2008-01-11 10:21

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok Béla vagyok, nállam két éve alakult ki a crohn betegség. 35éves cukrászként dolgozó vékony srác vagyok.Örülök ennek az oldalnak, igazából nem régen van netem ithon, ugyhogy most kezdtem el kicsit komolyabban foglalkozni a betegségemmel is. Orvoshoz járok, gyógyszert szedek, de ennyi szerintem nem elég. Meg kell osztani a betegséggel kapcsolatos észrevételeinket egymás közt. 3 éve volt gerinc mûtétem, rá következõ év elején kezdett el menni a hasam. Én olyan vagyok, hogy lehetõ leghamarabb mindennel orvoshoz fordulok. Tanulva a rokonaim, ismerõseim kárán. De így is öt hónapba került amíg diagnosztizálták nállam a crohnt. Elöszõr beutaltak a Szant László korházba,mivel fertözõ betegségre gyanakodtak, ahol mindenféle vizsgálatot, tükrözést hajtottak rajtam végre, 5 hónap elteltével(kicsit durva vagy nem? na mindegy túl vagyok rajta)valószínûsítették nállam a crohnt, ezért átutaltak a  Máv korházba. Nagyon szeretem a kezelõ orvosom, sok dokinál jártam már, de ilyen kedves aranyos doktornõt még nem láttam. Hozzá kell tennem én pénzt soha nem adok orvosnak.Õ átkerült a Honvédba így én is oda járok. Most pár hónapja megint kiujult a crohnom, kicsit szenvedek de az van ezt kell elfogadnunk. November végén adtam be a leszázalékolási kérelmemet. December 20.án voltam a bizotság elõtt. Azóta várom az eredményt. Muszály volt elindítanom, sokszor a gyógyszereimet se tudtam kiváltani, meg albérletet fizetni. Kiváncsi vagyok hány százalékot kapok, és mennyi pénzt. Kb mirre számíthatok? 10 évem van ledolgozva. Várom a hozzászólásaitokat.Bocsánat a kicsit hosszú levérért, csak beakartam mutatkozni. Ígérem legközelebb már rövidebbre fogom. Üdv Béci

Nincs jelen

 

#222 2008-01-11 10:34

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Béla! Üdv. a Fórumon!
Kívánom, hogy sikerrel járj! Mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#223 2008-01-11 11:08

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Ágica! Én eddig a 400ágyasba jártam Prof. Pár Alajoshoz, de nem igazán vagyok elégedett, köszi valószínû akkor átmegyek ehhez az orvoshoz.

Nincs jelen

 

#224 2008-01-11 19:28

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Nincs e köztetek Debreceni? Érdeklõdnék tudna jó orvost ajánlani?  Ki újult a crohnom és az orvosom Angliában van.

Nincs jelen

 

#225 2008-01-12 14:34

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bélának

A szolgálati idõ kiszámításánál azokat az idõszakokat lehet figyelembe venni, amelyek alatt a megrokkant személy nyugdíjjárulék fizetésére kötelezett volt, vagy megállapodás alapján nyugdíjjárulékot fizetett, vagy amelyeket társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény (1997. évi LXXXI. tv.) alapján szolgálati idõnek kell tekinteni.

A rokkantsági nyugdíj megállapításához szükséges szolgálati idõ:

   1. 22 éves korig 2 év;
   2. 22-24. életév között
   3.
          * korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,
          * egyéb munkakörben 4 év;
   4. 25-29. életév között
   5.
          * korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,
          * egyéb munkakörben 6 év;
   6. 30-34. életév között
   7.
          * korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,
          * egyéb munkakörben 8 év;
   8. 35-44. életév között
   9.
          * korkedvezményre jogosító munkakörben 8 év,
          * egyéb munkakörben 10 év;
  10. 45-54. életév között
  11.
          * korkedvezményre jogosító munkakörben 12 év,
          * egyéb munkakörben 15 év;

Nincs jelen

 

#226 2008-01-13 21:53

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm szépen Csili   Üdv Béla

Nincs jelen

 

#227 2008-01-19 18:27

matyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok Matyi vagyok!
6 éve van colitisom, mûtét kivételével mindenen végig mentem.20 éve dolgozok fizikaimunkásként.
A fizetésem elég jó,de az izületeim eléggé kivannak.A colitisom is elég sûrün kiújul és olyankor ez elég kellemetlen,
gondolom ezt nem kell ecsetelnem. Ráadásul egy hétre járok dolgozni.
A kérdésem,hogy mennyi az esélyem van a leszázalékolásra és megéri-e.
Ha valaki tudna válaszolni megköszönném.

Nincs jelen

 

#228 2008-01-22 10:58

ita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok, Ita vagyok!
Nállam egy pár hónapja mondták ki,hogy Chron-os vagyok,bár szerintem k.b 6-8 éve.
Volt egy nyombél fekélyem,k.b 10 éve.Fájt a gyomrom,ment a hasam,8 hónap alatt fogytam 70 kilót.
A tüneteket betudták a nyombélfekélynek,és mondták,hogy próbáljak meg vele eggyütt élni.
Fél éve megint erõssen fogyni kezdtem,ezért nekiveselkedtem egy alaposabb kivizsgálásnak.
Itt deült ki a Chron,meg Lactos érzékenység. A kérdésem ugyan az lenne mint Matyinak,van -e valakinek
tapasztalata ebben a témában.  Elõre is köszönöm!! Sziasztok!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#229 2008-01-23 14:04

Irénke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok Irén vagyok. Nálam több évi szenvedés után 2004ben egy nagy mûtét során derült ki a Crohn betegség.Azota két nõgyógyászati mûtétem volt,de mind a kettõnél véletlenül belevágtak a beleimbe.A rokkantsági nyugdijról vagyis az egész eljárásról szeretnék tanácsot adni.Ha valakitõl elveszik a67%ot fellebezzen és kérjen igazságügyi orvosszakértõt.Sajnos velem embertelenül bántak a felülvizsgálaton. Amiket mondtam panaszokat,fájdalmakat,stb nem irták le,több mûtétemre azt mondták az nem mûtét az semmi a papiromra meg ráirták hogy mehetek a szakmámba dolgozni.kereskedelem,vendéglátás.50%ot kaptam 2007májusban volt.Biróságra adtam,és az orv.szak.végleges 67%ot állapitott meg.A biroság 1hét mulva megküldte a határozatot,a nyugdijintézet még most se 2007szept.volt a tárgyalás.Jóbbulást mindenkinek.

Nincs jelen

 

#230 2008-01-23 18:15

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Matyi és Ita próbáljátok meg a leszázalékoltatásotokat szerintem minden féleképp, veszíteni valótok nincsen. Én dec. 20án voltam a bizotság elõtt és már nagyon várom az értesítést. Mindenki szerint elég nagy esélyem van a 67% ra is, reménykedem. Majd írok hogy mennyit kaptam. Az uj rendszer szerinti rehab. segély is jól jön mindenkinek.Aminek még az összege is nagyobb mint a rokkant nyugdíjé. Nehalogassátok az idõt indítsátok el minnél hamarab. Ha kell segítek az elindulásban csak írjatok   Üdv Béci

Nincs jelen

 

#231 2008-01-24 08:21

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én a múlt hét csüt. kaptam meg a bizottságtól a döntést. 50 %-ot kaptam. Végül is kb. erre számitottam. Most bevittem a polgármesteri hivatalba a határozatot a rehab. bizottsághoz, õk le fénymásolták és majd ha utánanéznek hivnak. Ugyanis ebben az évben én vagyok az elsõ és még nem tudják mi változott január 1-el. A dokim sem tudott semmit. Ill. annyit mondott, hogy állitólag öt majd a nyugdijigazgatóság értesiti, hogy még meddig jár nekem a táppénz. -Ekkora analfabétákat---persze velem együtt. Igy most pl. én sem tudom mikor kell bemenni a munkahelyemre, hogy megszünjék a munkaviszonyom.
Béla irta, hogy az uj rendszer szerinti rehab. segély is jól jön mindenkinek. Légyszi ird már le hol tudok ennek utánanézni itt a neten. Sajnos most nekem nincs idõm keresgélni a neten mert nem az én gépemen vagyok.

Nincs jelen

 

#232 2008-01-24 12:12

ita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Béla,köszönöm szépen az infót,írj,hogy mi lett a végsõ eredmény!!!
Üdv.: Ita

Nincs jelen

 

#233 2008-01-25 09:07

matyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én is szeretném megköszönni Bélának a segítséget és várom a fejleményeket.
Jobbulást mindenkinek .

Nincs jelen

 

#234 2008-01-25 11:41

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Na megírom mi történt, megfogom kapni a Júniustól leszek nyugdíjas. Most 24éves vagyok, de mivel a betegségem 22éves korom elõtt kijött vagyis 22éves korom elõtt megrokkantam így 2év munkaviszony kell nekem ami nincs meg. Azt írta a nyugdíj intézet, hogy 256nap munkaviszonyom van, közben kiderült, hogy a TP is beleszámít a szolgálatiidõbe. Így bementem a nyugdíj intézetbe érdeklõdni, hogy lehet ilyen kevés a szolgálati idõm, aztán az történt, hogy 2006-ig számolták csak mert a 2007-es évet még nem kapták meg. Úgyhogy 4hónap kell csak ahhoz,hogy meg legyen. Kérhetnék járulékot de az nem kell azért a nyugdíj jobb, szóval azta a 4hónapot meglehet venni havonta kb.23000ft és utána megkapom a nyugdíjat. Még jelenleg munkaviszonyba vagyok fizetés nélküli szabadságon, azt tanácsolták menjek el arra a 4hónapra munkanélkülire és abból tudom fizetni sõt, még marad is mivel jól kerestem sokkal voltam lejelentve. Hát ennyi!

Nincs jelen

 

#235 2008-01-25 11:51

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hello Mindenkinek!

Nekem a leszázalékolással kapcsolatban elég vegyes tapasztalataim vannak. Nyugdíj területen dolgozom, így elég sok szakvéleményt látok, és higgyétek el, vannak olyan emberek, akik megkapják a 67%-ot, közben pedig annyi a bajuk, hogy lusta, túlsúlyos, piál és néha rosszkedvû (gondolom, mikor nem tud eleget enni meg inni).
A páromnál crohn-colitist diagnosztizáltak, 1989. óta szenved ezzel a betegséggel. Régebben még tudott valamennyit dolgozni, de most már 6 éve egyáltalán semmit. Fél év meló alatt úgy kikészült, hogy azt hittem, bele fog halni. A végén már fel sem tudott kelni az ágyból, olyan fájdalmai voltak.
Rokkantsági nyugdíj iránti kérelmet adtunk be, de csak rendszeres szociális járadék lett belõle a végén, mert az 50% fölé nem voltak hajlandóak minõsíteni.
Megjártuk az I. és II. fokú orvosi bizottságot, bírósági szakaszban az igazságügyi orvosszakértõi szintet, az Egészségügyi Tudományos Tanács véleményezését, és annak felülvéleményezését, majd az elutasító döntés Legfelsõbb Bírósági felülvizsgálatát.
A sok szakértõnek mondott orvos közül egy dokin kívül fogalma nem volt egyiknek sem, mi ez a betegség, volt, aki azt hitte, hogy valami fémérzékenység (ekkora barmokat). Egyetlen doki vélelmezte a 67%-ot, az ETT IB felülvéleményezéskor, de nagyvonalúen efelett átsiklott az elnök, aki a Bizottság nevében kiadta az összefoglaló szakvéleményt.
Szóval emiatt csak rendszeres szociális járadékot kap, amihez elég volt az 50%-os munkaképesség-csökkenés is.

Egyébként 2008. 01.01-tõl változott egy rakás erre vonatkozó szabály, most már a rokkantsági nyugdíjhoz is elég 50%, de most nemcsak egészségi állapotot néznek, hanem egy komplex rehabilitációs eljárást folytatnak le. Ha megvan az 50%-os egészségkárosodás, akkor is csak azok jogosultak rokkantsági nyugdíjra, akiknek semmi esélyük semmilyen munkakörben, semmilyen munkaidõvel elhelyezkedni. A többieknek be kell vállalni egy munkaügyi központos együttmûködést, és folyamatosan melóhelyet keresgetni. Ha 3 év alatt sem sikerül, akkor fogják ezeket a személyeket átminõsíteni nyugdíjassá.

Szóval most nem az igénylõ dönti el, hogy milyen ellátást szeretne kapni, hanem ha valaki egészségkárosodás miatt igényelne valamilyen TB ellátást, egyetlen igénybejelentõ van rá, és a komplex rehabilitációs szakvélemény elkészülte után dönti el a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság, hogy melyik ellátásra lehet az igénylõ jogosult, és azt állapítja meg.

Érdekességképpen:
http://www.onyf.hu/index.php?module=new … perpage=10

Az elsõ igénybejelentõ, meg a második nyilatkozat a lényeges.

Nincs jelen

 

#236 2008-01-25 11:55

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomi83, örülök, hogy összejött!

A nyugdíj nem csak azért jobb, mert az összege kedvezõbb, mint a rendszeres szociális járadéké, hanem azért is, mert a nyugdíjasok kapnak 13. havi nyugdíjat, a járadékosok nem.

Nincs jelen

 

#237 2008-01-27 15:39

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Agica01!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a megyeibe bekell feküdnöd, ha tükröznek? Vagy bemész megcsinálják és mehetsz is haza?

Nincs jelen

 

#238 2008-01-28 19:07

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tomi!
Mivel én csak úgy engedtem tükrözni magam, hogy altattak rendesen, nem bódítással, így be kellett egy napra feküdnöm. A vizsg. napján bementem, és az altató miatt másnap jöttem haza.
De elõször amikor csinálták akkor nem kellett, akkor reggel bementem, megcsinálták, és hazajöttem.  Szóval ha nem kérsz "extrát", akkor nem kell bennmaradnod.
Amúgy épp ma mondta a doki, akit ajánlottam neked, hogy március 1-tõl elmegy Szekszárdra. :( Most én is bajban vagyok, hogy ki is legyen.
Te találtál már valakit akihez most jársz?
Üdv.
Ágica

Nincs jelen

 

#239 2008-01-29 16:47

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Agica! Köszönöm a tájékoztatást. Én most találtam úgynézni, bár még nem tudok mondani semmit róla. Kaposvári korházban van Prof. Hunyadi Béla, hétfõn tükrözz és akkor mondja meg mit tud tenni velem, de nem kell ott sem befeküdni bemegyek és ha megcsinálta mehetek is haza. Én mondjuk Sásdon lakom és Pécs meg Kaposvár úgyannyi távolságra van innen úgyhogy lényegében nekem mindegy hová megyek neked már azért messzebb van. Ez a Prof. régen a 400ágyasban volt és állitólag hetente egyszer még visszajár szakrendelésre.

Nincs jelen

 

#240 2008-01-30 15:39

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A prof. jó, ismerem, õ a másik, aki kezel, õ intézi a Remit és a Humirát. Lehet, hozzá fogok járni, ha átvesz. Üdv. Ági

Nincs jelen

 

#241 2008-01-30 16:06

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én egyszer találkoztam vele nem akarom elkiabálni, de nagyon szimpatikus és normális volt az elsõ benyomás majd eldöl. Szerintem biztos kezelne ha akarod , egy orvos csak nem mond nemet egy betegnek, hiszen ez a dolga.

Nincs jelen

 

#242 2008-02-06 18:44

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Érdeklödni szeretnék,h ez ilyen hülye törvény vagy engem becsapnak. A kérdésem a következõ ti fizettek vizitdíjat a körzeti orvosnál? Mert ha megyek kórházbanem kell vizitdíjat fizetnem sem napidíjat ha befektetnek, persze csak ha colitis proglémával megyek. De ha a körzeti orvoshoz megyek ezzel a betegségemmel azt mondja nála mindenképp kell fizetnem vizitdíjat. Ja és ráadásul nem írja fel 3hónapra a gyógyszerem a szakorvosom viszont felírja ez normális így?

Nincs jelen

 

#243 2008-02-06 19:09

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Halika!

Tomi83:házidokinál a crohn miatt nem kell fizetnem,más miatt igen,gasztron semmiért nem kell fizetnem.
Nekem a gasztrós doki írja a bogyókat,három hónapra.
Egyébként a házidokinál tuti nem kell fizetni a crohn (neked a colitis) miatt!!
:D:D:D:D

Szerkesztette: roor (2008-02-06 19:09)

Nincs jelen

 

#244 2008-02-06 19:19

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ma voltam a bizottság elõtt!
Hát mit ne mondjak semmit nem mondtak mint egy õrmester a seregben! Kb. 65 éves majd kopasz doktor nõ volt a vallató tisztem, hát nem tudom mi lesz szerinte túl jó húsba vagyok! De csomó mindent mondott a vizsgálat alatt amiket már hallottam, s a betegséghez tartozik (ugye latin). Kb 10-12 perc alatt lezavarta a vizsgálatot azt kész! Megköszönte hogy elmentem. Ennyi !!  Majd kapok értesítést 2-3 hét múlva!

Nincs jelen

 

#245 2008-02-06 19:34

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

szia Tomi!!

Nem kell fizetni vizitdíjat a háziorvosnál se és a gyogyszereket is felírhatja három hónapra!
vugi

Nincs jelen

 

#246 2008-02-06 22:30

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hali Béci vagyok crohnos 2007 nov.be adtam be a leszázalékolásom dec.21én voltam a bizotság elõtt és nekem is azt mondtak hogy 2-3 hét kiértesítenek. Még nem kaptam semmit.Ugyhogy minimum 1 hónap múlva várd.Én se sokat remélek nem hiszem hogy megadják a 67 et. Na csá

Nincs jelen

 

#247 2008-02-06 22:32

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A crohnos rádiós nak üzentem. De ugy látom a közösbe ment. Na mindegy kicsit még béna vagyok itt nállatok. Üdv.

Nincs jelen

 

#248 2008-02-06 22:44

Béla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomi83 nak üzenem elösször nekem is kellett fizetnem a házi dokinak, mivel juliusban vezeték be a vizítdíjmentességünket.Aztán kértem igazolást a gasztros dokimtól és nekem kellet felvilágosítanom a házi orvosomat, hogy vizítdíjmentes vagyok.De csak akkor, ha  szövõdménybõl kialakult betegségem van.Pl fogorvosnál kell fizetni. Bõrgyógyászaton szintén    stb

Nincs jelen

 

#249 2008-02-07 18:31

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Béla, Szuszidi!

Én 2 hónapot vártam az értesítõre! Nov. 26-án voltam, és január utolsó napjaiban kaptam meg! De továbbra is megkapom a 67%-ot, majd 2 év múlva kell felülvizsgálatra mennem.
Sok sikert nektek, és sok-sok türelmet az értesítõ megérkezéséig, mert eléggé elhúzzák a dolgokat, itt többen is írták a fórumon, hogy 2 hónapot vártak rá.

Nincs jelen

 

#250 2008-02-07 19:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Andi és addig kaptad a nyögdijat??

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB