#101 2008-02-27 08:31

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

chysys: orvosa válogatja, a rutinosabb helybõl tükrözést csinál, mert a teljesen biztos diagnózist a szövettan adja, a kíméletesebb elõtte végigjátssza a ultrahang-passage-CT útvonalat

ha nem egyértelmûen IBD-re utaló jelek vannak, akkor szokták elõször ultrahangozni ill. passage vizsgálatot csinálni, mivel ott már eldönthetõ, hogy kell-e egyáltalán belülrõl keresni problémát (ezeken látják a megvastagodott bélfalat, esetleges hasûri folyadékot stb.), ha ezek nem mutatnak gyulladásra utaló jeleket, akkor valószínûleg a tükrözés ill.  CT csak végsõ esetben jön szóba, amikor már tényleg nem tudják mit keressenek, ellenben ha már az UH is azt mutatja, hogy gond van a béllel, akkor a saját érdekedben is jobban jársz - bármilyen "félelmetes" is - egy tükrözéssel

Nincs jelen

 

#102 2008-02-27 09:23

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

köszi a gyors választ... azt hiszem, kezdek kissé parázni :(
a héten még jön tenyésztésrõl eredmény (nem tudom, hogy ha az eddigi 5 vagy 6 negatív lett, ez miért lenne most máshogy), és aztán irány a gasztro! az a gond, hogy igazán tényleg nem tudják, hogy mit keressenek. házidokim szerint a tünetek nem illenek bele semmibe...

Nincs jelen

 

#103 2008-02-27 15:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Chysh

Csak a tenyésztés miatt irnám, hogy nekem 10-12 volt 6 nap alatt. Sorozattenyésztést szoktak ilyenkor csinálni, hogy különbözõ napokon is lássák, mi van.

Szerintem jó, hogy az orvosod ilyen óvatos és elõretekintõ.

Nincs jelen

 

#104 2008-02-27 15:26

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

vikimami!
köszi a biztatást. én még reménykedem (csak jobb volna egy kis parazita, mint a gyulladás...)

Nincs jelen

 

#105 2008-02-27 22:45

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Szeretném veletek megosztani a tapasztalatomat hogy hallottatok már e ilyet.Szóval ma voltam vastagbéltükrözésen és 50cmnél nem tudták tovább vinni a csövet mert hogy annyira kanyargósak a beleim anatomiailag nem lehet feljebb juttatni.Eléggé ilyesztõ ez a dolog azt szeretném megkérdezni hogy hallott e már valaki ilyenrõl?
köszi

Nincs jelen

 

#106 2008-02-27 23:30

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Hancsi

Nekem is ezt mondták az elsõnél és utána csináltak egy kontrasztanyagos feltöltést

Nincs jelen

 

#107 2008-02-28 11:25

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

na, van 3 db negatív tenyésztésem. intéztem is rögtön az idõpontot a rtg-re. március 27 reggel. sok még ez az 1 hónap. most komolyan. már azon gondolkodom, hogy attól vagyok beteg, hogy azon stresszelem magam, hogy nem tudom, hogy mi bajom van. van ennek így értelme?
az mitõl függ, hogy a kontrasztanyagot etetik/itatják a beteggel, vagy "beletöltik"?

Nincs jelen

 

#108 2008-02-28 13:05

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hancsi,
attól is nagyon függ ám, hogy hogyan tudják bevenni a kanyarokat, hogy milyen az asszisztencia szakértelme, hozzáállása. Nekem olyan csoda asszisztens segített, hogy le a kalappal!! Kívülrõl "segít", a kezével gyûri-gyömöszöli a kívánt helyre a csövecskét, magyarul jól megdögönyözi a hasam közbe. Volt itt a szobában egy fazon, aki csak béltükire feküdt be, délelõtt jött, másnap ment is, nos õ mesélte a következõt: egy másik kórházban ezek elõtt nem tudtak neki csak 30 cm-t felhaladni, és nagyon kellemetlenül is érezte magát a vizsgálat közben. Itt meg végig tudták lesni az egész vastagbelét, és a vékonybelébe iss be tudtak kukkantani. És õ mondta, hogy az itteni asszisztens néni rengeteget segített, míg a másik helyen csak annyit tett, hogy húzta-nyomta a csövet.

Nincs jelen

 

#109 2008-03-06 10:22

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia Chysh!

úgy néz ki egy cipõben járunk mert eddig nekem sem tudják mi a bajom, jövõhéten béltükrözésem lesz. Ha így sem derül ki semmi, a szondás vékonybél rtg-t nem vállalom be! nem bírom ha a torkomra nyomnak bármit is.
Megírnád milyen tüneteid vannak? Köszi szépen elõre is!

Nincs jelen

 

#110 2008-03-06 10:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia mariann! a tünetek... hú, most hosszú lenne. ha kinézel az orvos válaszol oldalra, akkor ott talán a 3-4. szöveg az enyém "y" aláírással (könnyû megismerni, kisregényt írtam :)).
nekem elõbb rtg-t csinálnak... de nem mondták, hogy lenne szonda... szerintem itt minálunkéknál csak "neszeeztnyeldle" kontrasztanyagot adnak. de már készülök át, hogy megkérdezzem. meg azt is, hogy mennyire kell éhgyomorra menni. vajon inni sem lehet? vizet sem? na, abba belehalok, ha nem ihatok.
én egyébként úgy vagyok vele, hogy inkább felülrõl dugjanak bármit... igaz, még eddig egyiket sem próbáltam. lehet, majd változik a véleményem. de egyébként tükrözésbõl is elsõre a vékonybél-tükrözés lett beígérve, az meg (ha jól tájékozódtam mindenfelé a neten) gyomor felõl történik. egyébként szerintem lassan ez lesz a bajom, hogy mindenfélét összeolvasok, hogy mi lehet a bajom.
viszont mostanában az a bajom, hogy új tünetként jött a szinte állandó székelési inger. persze wc-re nem megyek, mert nehogy már a hátsófelem mondja meg, hogy mit csináljak! amíg bírom, addig "hazaviszem" :)
na, ez hosszú lett... tüneteid?

Nincs jelen

 

#111 2008-03-07 10:35

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia chysh!

Elolvastam tüneteidet de nem egyeznek az enyéimmel. Nekem nincs hasmenésem (széklet teljesen normális), köldök feletti fájdalom vagy bármilyen hasfájás vagy akár gyomorfájás. Az elmúlt évben fogytam kb. 8 kilót (amúgy is vékoiny vagyok hát még így!), amit nem tudok visszaszedni mert óvodás adag csúszik csak le és elég hamar jól lakom, telítõdöm. Elég stressz ért akkoriban, elõször betudtam annak, és egy állandó émelygés és teltségérzés volt akkoriban, valószínû hogy összeszûkült a gyomrom is.
A tiéddel ellentétben a laboreredményem nagyon jó, UH szintén.
remélem a béltüki ad valami támpontot. A gyomortüki során nem vett az orvos szövetmintát. miért?
lisztérzékenységre még nem vizsgáltak! a béltükrözés során valahonnan tudnak mintát venni a lisztérzékenység vizsgálatára??

Jobbulást mindenkinek! Írjatok ha van ötletetek mi lehet a baj, hova fordulhatnék még?!

Szerkesztette: mariann29 (2008-03-07 10:38)

Nincs jelen

 

#112 2008-03-07 13:34

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

a fogyás nálam is megvolt (mit olvashattad), de nekem volt mibõl.  ha van bármi pozitívuma a dolognak, akkor ez volt az. még lemehetne rólam úgy 10 kg minimun... :)
lisztérzékenységet nekem vérbõl nézték.
a tüneteid tényleg teljesen mások, mint nálam. drukkolok, hogy ne legyen komoly baj!

Nincs jelen

 

#113 2008-03-07 19:36

vini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nekem is márc. 27.-én lessz passage vizsgálatom.Másodszorra.Elõször Kecskeméten csinálták,megitattak velem valami löttyöt,ki a folyosora,majd óránként be,forgattak nézegettek,délutánra végeztek.Itt lenyomnak egy szondát,belém gyömöszölik a kontrasztanyagot,fél óra és mehet,Nehogymár égész délelött egy beteggel vacakoljanak,A gasztros dokimtól kérdeztem itt mért igy csinálják,válasz:mert itt ez a szokás,nem ám hogy igy többet látunk,vagy valami ilyesmi hogy értelme lenne az egésznek!

Nincs jelen

 

#114 2008-03-10 13:19

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

chysh!

Én is drukkolok Neked hogy ne legyen semmi komolyabb bajod!


Vini!

miért kell másodszorra is megcsinálni a passage vizsgálatot? Nem lenne "egyszerûbb" tükrözni?:))) tudom hogy az sem leányálom de hát biztos hogy a szonda ledugdosása sem az!

Nincs jelen

 

#115 2008-03-10 15:02

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Vékonybélpasszázs vizsgálatom már nekem is volt.Igaz nekem meg kellett inni egy kanál sószerû valamit utána pedig egy pohár borzalamas fehér lisztszerû valamit 10 percenként egy kortyot.Elment vele félnap mert óránként fényképeztek röntgeneztek .Félig ûrhajós kiképzést is kaptam ,állóhelyzetbõl vizszintesbe döntöttek és fordúljak hasra  hátra oldalra.De jobb mint a csövet nyelegetni.Gyomorszondát meg a sebészeten kaptam bennem is volt eyg félnapig .Kibírható de nem kellemes

Nincs jelen

 

#116 2008-03-10 15:29

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szóval elmegy a vizsgálattal a nap? nincs pedig szándékomban szabit kivenni. elég, ha az ember óránként visszamegy, vagy ott kell maradni? (a h2 kilégzési teszten kaptam a gasztro-vizsgálóhoz egy kulcsot, hogy be tudjak menni fújni, amúgy meg végeztem a dolgomat). a kórház teljesen másik végében vagyok helyileg irodista. de még minig nem szántam rá magam, hogy átmenjek kikérdezni a rtg-eseket, hogy hogyan is mûködik nálunk a dolog.

Nincs jelen

 

#117 2008-03-10 18:21

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Chys!
Ha a kórházban dolgozol sztem nem kell szabi mert óránként vagy 2 óránként(attól függ hogy halad a kontrasztanyag) kell csak fotózni.De ezt majd a doki megmondja.csupán félmeztelenre kell vetkõzni és kattintanak 5 perc az egész.Szia

Nincs jelen

 

#118 2008-03-10 18:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

chysh: nem hogy a vizsgálattal, de van hogy csak a várakozással is elmegy egy nap. Olyan simán lehet várni 4 órát "jobb" helyeken egy egyszerû "jónapothogyvanra", hogy sok helyre már nem is megyek:)

Nincs jelen

 

#119 2008-03-11 08:35

vini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Zolcsibal!
Szükületem van,azt akarja látni a doki.Tüki nem megy,összenövések,bélsülyedés miatt.
Chysh!
Inkább rászánnám az egész napom,mint Kecskeméten ahol elõször csinálták,minthogy szondát gyugdossanak az orromba és onnan zuditsák a kontraszanyagot,igaz igy csak fél óra és kész.Ugyan azt a célt szolgálja mind a két vizsgálat,de az elõzõ humánosabbnak tünik,ellentétben a futoszalagos szondással ami Szekszárdon "szokás",ahogy az orvosom mondja.
Na mindegy,nekünk sokmindent ki kell birni!
Nem ide tartozok,de Zolcsibal tök jo ötlet a keleti talik,kár hogy én nem vagyok az!

Nincs jelen

 

#120 2008-03-11 08:39

vini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Az elsõ sorok Mariann29-nek szoltak,bocsi!

Nincs jelen

 

#121 2008-03-12 05:50

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kérdésem az lenne, hogy vastagbél tüki napján bevettétek e még a gyogyikat és ittatok e még vizet???
(Azért aggodalmaskodom errõl, mert elõzõ tükinél is mindent  tájékoztató szerint betartottam, mégse tisztultam ki rendesen).

Nincs jelen

 

#122 2008-03-12 05:51

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ja és még valamit hashajtózáskor vagy vizsgálat elõtt lehet bevenni görcsoldót (pl.Nospa?)

Nincs jelen

 

#123 2008-03-12 06:40

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Vica!
Nagyon sok tükrözésen részt vettem már és a tapasztalatom amit az orvosom is javasolt minél több folyadék bevitel ugyan is így tisztulnak a belek. A gyógyszeredet és nospát is nyugodtan vehetsz be abban az esetben ha nem altatásban vagy kábító injekcióval végzik a tükrözést. Sok szerencsét és kívánom minden rendben legyen ezzel a kis alamuszi crohn-al.

Nincs jelen

 

#124 2008-03-14 06:39

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Jelentem tüki megvolt, dormicummal, biztosan hatott valamit, de én azt csak a vizsgálat után éreztem. (Egész nap olyan voltam mint aki bekábítózott :) )
Nagyon nehezes sikerült végigmenni, a dokesztõl, asszisztenstõl begyûjtöttem pár utólagos dícséretet hõsies tûrésemért, ami persze engem nem vigasztalt, viszont nagyon emberséges módon zajlott az egész, igazán figyelmesek voltak én pedig ha fájt is iszonyatosan kuksiztam végig a monitort, hogy "minyõ" is a helyzet odabenn.

Nem tudom sírjak e vagy örüljek, azt hiszem örülnöm kell mert aze redmény jónak mondható. A vékonybélben aktivitás nem mutatkozik, csak régebbi hegek látszanak, a vastagbélben "sigma területén anustól 20-40 cm között körkörösen gyulladt, kissé vérzékeny" de aktív fekély nincs. Ez nagyon jónak mondható, cak akkor mi a fenétõl vagyok ilyen sz...ul?

Megállapították újra a sztero függgõséget, a doki reméli, hogy a Remi erre lehet segítség.

Nos ennyi a vizsgálatról.

Nincs jelen

 

#125 2008-03-14 06:43

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Vicaa!
Te egy hõs vagy:))
Örülök hogy túl vagy rajta és semmi gond nincs.
Lehet az idegességtõl és a vizsgálat miatti  félelemtõl voltál ilyen rosszul.
Gyógyulgass..zongora úton van:))

Nincs jelen

 

#126 2008-03-14 09:32

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Vicaa! Csatlakozom Mano-hoz: egy HÕS VAGY! :D
Remélem, hamar jobban leszel! Remire akkor már elment a kérelem?
Az pontosan mit takar, hogy szteroid-függõság: hogy már nem hat a szteroid, és ezért indokolt a remi?
Írj majd ha van idõd!
Puszi
Annát puszilja Patrik :D:D:D

Nincs jelen

 

#127 2008-03-14 11:20

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Vicaa! Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta. Most akkor bízni kell a Remicade kezelésben.
Reméljük, hogy hamarosan megkaphatod és jobban leszel!
Puszi! Annának is!

Nincs jelen

 

#128 2008-03-27 14:47

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

na, gondoltam, megosztom veletek a ma történteket. túl vagyok a rtg-en. ittam egy pohár báriumos cuccot (olyan volt, mint amikor 3évesen felnyaltam a strandon a homokot, még egy óra múlva is recsegett-ropogott a fogaim között) aztán 2 pohár olyan nyálkás izét (hogy gyorsabban szétoszlassák a kontrasztanyagot), majd még egy báriumos lötyike következett. közben 10-15 percenként megnéztek, hogy hogy halad. kb másfél óra alatt túl voltam az egészen. az eredmény nem rossz, de nem is túl biztató. a jejunumban van egy megvastagodott (valószínû, hogy gyulladt) bélszakasz, szabálytalan redõzettel. és ennyi. mivel egyenletesen van megvastagodva, és az nem specifikus a crohnra, ezért most még mindig nem tudják, hogy mi van. gasztrodoki azt mondta, hogy jöhet a tükrözés (holnap. "hóhó" mondom én. korai lesz az, így jövõ hét szerdán). az a gond, hogy a gyulladás olyan helyen van, hogy odáig egyik irányból sem tud elmászni, ezért most majd megnézi a vékonybél elsõ szakaszát, és csinál biopsziát, hátha az mutat valamit. de még mindig ott tartunk, hogy ez így önmagában nem jellemez semmilyen betegséget. lehetõség volna újra a lisztérzékenység, de a doki olyat még nem hallott, hogy az immunulógiai vizsg. negatív és a bél mégis ettõl gyuladt. tehát újra ott tartunk, hogy ugyan nem jellemzõ rá, de lehetséges a crohn. szóval nem vagyok elõrébb. azért a receptet a jövõ heti vizsgálathoz megkaptam, úgyhogy hazafelé váltom is ki a kis dormicum-adagomat :)
ne, ennyi történt. nem lettem nyugodtabb, de legalább már tudjuk, hogy hol kell keresni a bibit.

Nincs jelen

 

#129 2008-03-27 16:09

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia Chysh!
Én úgy tudom, hogy a lisztérzékenységnél pont, hogy elvékonyodik a bélfal.....ha Neked vastagodva van akkor ez szinte kizárható....de ez csak az én véleményem.

Nincs jelen

 

#130 2008-03-27 17:01

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

biztos igazad van. ennek még annyira nem néztem utána (lezártam azzal, hogy az a vizsg. neg. és kész). csak a helye miatt mondta ezt eshetõségnek, mert az ott jellemzõ. és azt mondta, hogy amúgy vékonybélgyulladásra, mint olyan nem tudna mást adni, mint amit crohnra. ezért egyenlõre inkább semmit nem ad addig, amíg nincs meg a biopszia eredménye.

Nincs jelen

 

#131 2008-03-27 17:52

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Chysh! Örülök, hogy legalább már ezen túl vagy. Lehet, hogy nem úgy gondolod, de azért elõrébb is, hiszen ez is egy fontos vizsgálat bélpanaszoknál, nemigen szokták kihagyni.

Nincs jelen

 

#132 2008-03-27 18:41

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Chysh!
Sajnos az EMA lehet negatív , az imunglobulinok miatt , mivel lehet , hogy nálad alacsony az IgA szint és nem lehet mérni, de a biopszia egyértelmû választ fod erre adni , ha nincsenek bélbolyhók! A bélvastagódás érdekes , Csongornak is volt bélvastagódása , a diétától az ultrahang alapján azt mondták, hogy nincs , de a jövõhéten kiderül . Kitartást és jobbulást!

Nincs jelen

 

#133 2008-03-28 07:37

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

köszi a biztatást mindenkinek. jövõ héten majd már talán többet tudok.

Nincs jelen

 

#134 2008-03-31 15:33

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

a biopsziával kapcsolatban kérdeznék. holnapután megyek. megnézik most szövettannal is a lisztérzékenységet, hátha téved az immunológia. ha mégsem: az ép bélszakaszból vett mintából is ki tudják mutatni a crohnt, vagy bármi mást, ami most már megmondja, hogy mi bajom? mert hogy a gyulladt részig (mint írtam) nem tudnak eljutni. illetve másik kérdés: milyen érzés, amikor kábítanak? elképzelni sem tudom. még az életben nem vettem be nyugtatót, altatót és még csak el sem ájultam soha... szóval mit fogok érezni?

Nincs jelen

 

#135 2008-03-31 16:00

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

chysh, Te kisfiu vagy_e, vagy kisleany ?
Azert kerdem, mert amikor itt valaki kerdest teszt fel, akkor en mindig megnezem a "Ki-kicsoda" topicot, hogy kepbe legyek, mert esetleg ez a valaszt is befolyasolja.
Teged sajnos nem talaltalak meg ott :-(

Nincs jelen

 

#136 2008-03-31 17:22

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

kedves aiolosz! kisleány vagyok :) a ki-kicsodában pedig az okból nem szerepelek (bár én is sokat használom), mert amíg nincs diagnózis, nem igazán látom értelmét. és bármennyire is azt láttam, hogy nagyon kedvesen fogadott itt mindenki, és tényleg aranyosak vagytok, de a szükség hozott erre az oldalra, és remélem megérted, hogy ha nem muszáj, akkor nem maradnék sokáig...

Nincs jelen

 

#137 2008-03-31 17:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves chysh ! Valoszinuleg az zavart meg nemed +iteleseben, hogy valahol azt irtad, "inkabb felulrol dugjanak meg....." :->
Szoval az elso kerdesedre valoszinuleg csak egy szak_orvos tudna a korrekt valaszt, de nagy valoszinuseggel el kell jutni a gyulladt reszhez, mert miert vennenek biopsziat az egeszseges reszrol.
Ami a kabitast illeti, annak a merteketol fugg, hogy erzel_e valamit vagy sem. En egyszer kabultam el, amikor 1972.08.09.-en delutan 14 orakor motorral nekimentem egy kamionnak. Annyira elkabultam, hogy csak egy nap mulva tertem magamhoz es lila gozom nem volt arrol, hogy mi tortent velem....annyit azert eszrevettem, hogy korhazban vagyok, mert minden feher volt es feher_ruhas_no agytallal vonult el elottem. Otthon meg ugye nem volt nekunk ilyen....
Remelem segitettem, azt meg plane, hogy ne legyen Veled semmi gond.

Nincs jelen

 

#138 2008-03-31 18:05

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

köszönöm, nagyon kedves vagy! a kábulós sztori jó :) segített... a kedvemet kicsit feldobni. a többi meg majd kiderül. végülis már csak 2 nap. csak jó lenne tudni, hogy mire számítsak...

Nincs jelen

 

#139 2008-03-31 18:07

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Chyrs !
Nem mindenkinek egyforma a hatás.
Van aki csak kábításban szeretné van aki nem.
Nekem a kábítás csak azt eredményezte, hogy teljesen zavarodott voltam viszont mindent éreztem.
Azóta nem kérek kábítást.
Ez csak az én tapasztalatom.

Nincs jelen

 

#140 2008-03-31 19:39

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szerintem attól is függy kit mivel kábítanak.Én még csak a Dolargin nevû injekciót próbáltam.Szédültem eleinte de mindent éreztem és úgyanúgy fájt mintha semmit sem kaptam volna.Utána pedig kábúlt voltam jó darabig.De a Dormicum nevû kábító injekciót nem ismerem lehet hogy az jobb.Én inkább az altatást választom ha lehet.

Nincs jelen

 

#141 2008-04-01 07:39

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

köszi a válaszokat. holnap kiderül...

Nincs jelen

 

#142 2008-04-02 20:30

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Erdeklodnek chysh, mivel ma van holnap, mizujs ?
Nem akartam reklamozni, de nekem aprilis elsejen volt egy dugasom :-)
Itt a forumon a kislanyok ugy becezik, hogy "tuki", de nekem, az en kedves doktor_bacsim kifejezese, szofuzese a lelkemhez kozelebb all. "Joskam, meg kell hogy dugjalak..." szokta volt mondani....ugye, igy sokkal jobban cseng :-)
Szoval, mi derult ki ?

Nincs jelen

 

#143 2008-04-02 20:44

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

aiolosz: én is ezt kérdezném tõled, milyen volt a dugás? :):) nem az élvezeti részére lennék kíváncsi, hanem a doki kielégültségi véleményére :)

remélem minden rendben van nálad odabenn és csupa vigyorral áradozott rólad utána kedvenc doktor bácsid

Nincs jelen

 

#144 2008-04-02 21:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

kbalu, megtisztelsz erdeklodeseddel :-)
A bal oldal rondan gyulladt es lepusztult....szovet_tan kesobb es eleg pocsekul is vagyok. Kommunikacios malor miatt most nem lattam a belesem, de ez most nem is izgat.
A rossz jel, ha mar a szekszardi couvet sem kivanom....

Nincs jelen

 

#145 2008-04-03 08:54

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

na, itt vagyok. a gyomortükrözés úgy kezdõdött, hogy megkaptam a dormicumot (mivel nem tudtam, hogy mire számítsak, biztos ami biztos alapon én kértem, hogy így történjen). kérdezték a felénél, hogy érzem-e már a hatást, én meg mondtam, hogy dehogy (legnagyobb bajom akkor az volt, hogy a lidocaintól folyt a nyálam, mert van valami köhögéses bajom is most, és minden nyelés után hányingerig köhögtem magam, ezért gondoltam, ennél még a nem nyelni is jobb). aztán van egy kép az agyamban a doki kezérõl, miközben fogja a csövet (hogy éppen befelé, vagy kifelé halad, ki tudja?), majd az ágy felé botladozva közöltem anyummal és az asszisztenssel, hogy hagyjanak békén, tudok én menni egyedül is, aztán kis híján átestem a lépcsõn. de amúgy semmi másra nem emlékszem (lehet, hogy kár, de legalább így elsõre "kellemes" élménynek írhatom a dolgot)
az eredmény eddig megnyugtató. amit át tudtak nézni, ott semmi kórosat nem találtak, bár a doki már jó elõre mondta, hogy oda, ahol a gondot feltételezik (csak feltételezik, mert ugye a rtg annyira nem megbízható) úgysem tud eljutni. a biopszia hétfõre lesz kész, akkor kiderül, hogy talán "csak" lisztérzékenység. ha nem, akkor két dolgot ajánlott az orvos (bár szerinte egyik sem megoldás): vagy megvárjuk amíg lesznek súlyosabb tüneteim (és akkor talán már abból látszani fogy, hogy mi ez), vagy elkezdi vaktában kezelni a crohnt (de ezt tényleg csak végsõ esetben, ha már semmi más nem jöhet szóba).
szóval most a hétfõre várok. újra csak várok...
ja, egyébként mondta a doki, hogy jól voltam a dormicumtól. azt mondta, hogy elkezdtem mindenfélérõl csacsogni (hú de kellemetlen!), de nem mondta el, hogy miket beszéltem (lehet, hogy így jobb). az egyetlen, amit a mondókámból elárult, hogy amikor el kezdett hatni a dormicum, na, azt már sörben mértem :) :irul-pirul: :)

Nincs jelen

 

#146 2008-04-03 09:34

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves aiolosz!
Nem jó híreket írtál!
Tessék küldeni az építõ munkásokat rakják rendbe az érintett szakaszt! :)
Újra tölteni a boros poharat s ha végeztél igyál egy jó pohárral! :)
Jobbulást!

Nincs jelen

 

#147 2008-05-14 11:11

Mystae
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Én Crohnos vagyok és a mûlt hónapban voltam tükrözésen, de csak 50 cm-ig tudtak eljutni és a kábítás mellett is iszonyatos fájdalmaim voltak (az eddigi tükrözéseknél ilyen nem volt) és ezért elküldtek CT vizsgálatra aminek a neve: virtuális colonoskópia.
A kérdésem az lenne, hogy volt már valaki ilyen vizsgálaton és mik a tapaszztalatok?
Nem igazán értem hogy ha a tükrözésen nem tudtak feljebb jutni és fájdalmam is volt, akkor ezen a vizsgálaton hogy akarnak megint csövet dugdosni?

Elõre is köszi Mindenkinek

Szép napot

Nincs jelen

 

#148 2008-05-14 11:52

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

ct-n nincs csõ, csak gamma-sugár, de az jó sok.

Nincs jelen

 

#149 2008-06-03 11:35

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia balnika!

inkább itt válaszolok. nekem két éve volt ilyen, de a szonda leküldésébõl kihagytuk az orrüreget, mert nem minden orvos vezeti le azon keresztül, u.is bedagadhat az orrnyálkahártya. nem fájdalmas a vizsgálat, a szonda letolása okozott kis problémát, de hamar rájöttem, hogy jobban járok, ha veszek egy mély levegõt és "nyelem a nyálammal". tény, hogy sokat segített, hogy a fiatal dokesz és az asszisztens is tök kedves volt. úgyhogy ezzel a résszel hamar megvoltunk. utána jött az, hogy beálltam a röntgengépre, az pedig vízszintesbe fordított, és a szondán keresztül belenyomták a kontrasztanyagot. a szonda a vékonybél bejáratáig volt levezetve, így egy kicsit várni kellett, míg a cucc végighaladt a vékonybélen. közben pedig röntgenképeket csináltunk, egy negyed órát biztos feküdtem, mire végighaladt, és az alsó szakaszról is tudtunk képet csinálni. beszélni tudtam, úgyhogy én speciel diskuráltam a dokival, hogy mit lát. aztán mikor végeztünk, kivette a szondát, és miközben várakoztam a leletre, a budiban meg is szabadultam a kontrasztanyagtól, mert addig már végigért rajtam. de közben is mondták, hogy szóljak, ha kezd sürgõssé válni, és esetleg gyorsabban végigér rajtam, mint terveztük, akkor kiszabadítanak. egy dologra nem emlékszem csak, hogy mikortól nem lehetett már enni-inni elõtte, de ezt úgyis meg fogják neked mondani. ennyit tudtam segíteni ezzel kapcsolatban. milyen tükrözésen voltál? meddig tudtak megnézni? üdv, Linus

Nincs jelen

 

#150 2008-06-03 13:07

balnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Linus!

Köszi az infót.2002ben volt vastagbél tükrözésem, a máj görbületig tudták a csövet felvezetni, de állítólag nem toleráltam, úgyhogy sokra nem jutottunk, sajnos.Nekem nem is volt elõtte beöntés, pedig nagyon jó lett volna, sokkal jobb mint elõtte való nap csak azt az oldatot inni, és éhenhalni.És a végén már majdnem hányni tõle, 6l.t kellett egy nap alatt meginni, és SEMMI más.A beöntés meg szerintem jobb, két csaszim volt, igaz csak az egyik elõtt kaptam.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB