#1 2006-04-07 20:23

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Ha nem lennél beteg...

Csak kiváncsiság kedvéért.Én például nem is tudom hogy alakult volna az életem a betegségek nélkül lehet nem mentem volna föiskolára vagy már dolgoznék akkor is kevés lenne az önbizalmam, mennyire látnám másképp a világot.Hogyan viszonyulnék az emberekhez rosszabb türelmetlenebb ember lennék.A kérdés az ki mit tanult a betegségböl én talán türelmesebb és kitartóbb lettem több mindent elvselek  amit a betegségekböl adodik.

Nincs jelen

 

#2 2006-04-07 21:54

Angeldog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Sziasztok.
Én most regisztáltam, amit megláttam, hogy ezt az oldalt és örülök, hogy megtaláltam.
Nekem is colitisem van 13 éves korom óta, most 24 vagyok. Eddig elég elviselhetelen volt az életem. Dolgozni se nagyon tudtam és a mostani munkahelyem is furcsálják a sok hiányzásomat. Eddig úgy tûnt, hogy nem találok társat egy ilyen betegség mellett, de most van egy több hónapja tartó kapcsolatom, és a párom mindenben támogat és segít. Én még mindig nem tudok, vagy inkább nem akarok együtt élni ezzel a betegséggel, és minden alkalommal meglep, hogy mennyire segít nekem abban, hogy ne érezzem magam kellemetlenül, mikor olyan helyen vagyunk, ahol nem szeretném, ha azok a bizonyos hangok kiszûrõdnének a mosdóból. Lehet, hogy ha nincs ez a betegség, akkor sose találok egy ilyen megértõ társat, de persze jobb lett volna, ha sose alakul ki. Lehet, hogy ennek a betegségnek köszönhetem ezt a remek embert, aki segít nekem együtt élni ezzel a fránya betegséggel?!

Nincs jelen

 

#3 2006-04-09 09:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Csatlakozok Angeldoghoz!Ha egészséges lennék, valószinü most nem lenne ilyen megértõ társam!Lehet hogy már nem is itt lennék!De ezen szerintem butaság gondolkozni, mert ezer alternativa van és ki tudja melyik valósult volna meg.

Nincs jelen

 

#4 2006-12-08 14:43

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Engem a betegség elég jól megedzett...azt hiszem sokkal hisztisebb lennék mint most... :D


                 Nia

Nincs jelen

 

#5 2006-12-08 15:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

nem lennél hisztisebb!!:) Tennék róla! :)

Nincs jelen

 

#6 2006-12-08 21:33

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Köszi!Jó tudni hogy van aki szeretettel gondoskodna a modoromról!! :)
Puszi

Nincs jelen

 

#7 2006-12-08 21:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Nemcsak a modorodról gondoskodnék ;)

Nincs jelen

 

#8 2006-12-10 13:41

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Tudom,tudom,te kis csupaszív....  :P

Nincs jelen

 

#9 2006-12-10 16:33

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Hmm ez most mi?? Édes 2-es?? =)

Nincs jelen

 

#10 2006-12-10 17:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szuszi: Lene, ha hagyná magát a Nia :)

Nincs jelen

 

#11 2008-05-19 14:22

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ha nem lennék beteg nem ismertem volna meg egy csomó jó embert a fórumon és a talin.Azt hiszem ez az egyedüli amit köszönhetünk a crohnnak.

Nincs jelen

 

#12 2008-05-19 15:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ez érdekes kérdés, lehet hogy  nem is ebben az országban lennék, lehet hogy lenne már családom, gyerekem, de lehet hogy csak simán elzüllöttem volna, (az biztos hogy egészségtelenebbül kajálnék!)  vagy ugyanitt lennék, vagy meghaltam volna mondjuk valami balesetben amit azért késtem le mert wc-re kellett menni:) Szóval nem lehet tudni.

Lelkileg viszont biztosan felszínesebb lennék, nem gondolkoztam volna el mélyen az életen, idegesebb típus lennék, egy kicsit kevésbé mûvelt/olvasott, de lehet hogy pont ilyen lennék.
Lehet hogy jobb lenne de lehet hogy rosszabb. Sose lehet tudni. Annak kell örülni ami van és elképzelni hogy ha nem pont így alakulnak a dolgaink akkor simán lehetne sokkal roszabb is.

Nincs jelen

 

#13 2008-05-19 16:08

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ha én nem lennék beteg akkor most sokkal nyugodtabban várnám a babámat.Nem izgulnék hogy nehogy elõjöjjön a nyavalyám a terhesség alatt .És olyan dolgokat (ami másnak olyan természetes ,mint egy szimpla bevásárlás)fesztelenül tudnám végezni.És tavalyi nyaralásunkat nem kellett volna megszakítani a 3. napon.stb...

Nincs jelen

 

#14 2008-05-19 16:17

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ó Rigor!Zolcsibal szavai között olvasni kellene,nem csupán azt látni amit leírt hanem annak jelentését.

Nincs jelen

 

#15 2008-05-19 16:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

mercy70 - egyáltalán nem zolcsibalnak válaszoltam (akkor a válaszerre gombbal ment volna, esetleg utaltam volna rá hogy neki szól - de hát nem) hanem csak úgy a topic alap felvetésére reflektáltam!!!! szóval mielõtt ki tetszik oktatni tessék jobban odafigyelni :)))))):P

Nincs jelen

 

#16 2008-05-19 17:21

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

egyem a zúzádat :D :D :D

Nincs jelen

 

#17 2008-05-19 19:12

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ó Rigor figyelek én jobban is,de hát még csak az egyik szemem van megmûtve. :) :) :)
Ezer és több ezer bocsánat!
Isten ments,hogy én bárkit is kioktassak!

Szerkesztette: mercy70 (2008-05-19 19:13)

Nincs jelen

 

#18 2008-05-19 20:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

mercy70 írta:

Ó Rigor figyelek én jobban is,de hát még csak az egyik szemem van megmûtve. :) :) :)
Ezer és több ezer bocsánat!
Isten ments,hogy én bárkit is kioktassak!

-úgyvan, olyat csak én szoktam!:)

Nincs jelen

 

#19 2008-05-19 20:12

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Halika!

Ha nem lennék beteg?
Akkor nem lennék ilyen udvaribolond,zabás,kelekótya,nem élveznék minden percet,minden falatot,minden mozdulatot.
Legalábbis nem ennyire.:D:D:D

Nincs jelen

 

#20 2008-05-19 20:21

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Rigor! :D :D :D

Nincs jelen

 

#21 2008-05-19 20:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Én úgy érzem, gondolom, hogy ezzel tanulom meg az elfogadást, ami nekem nem nagyon ment az utóbbi évekig. És ezt fõleg magammal kell kezdenem. Plusz a türelmet. (Egyébiránt, akik betegségeket érzésekhez sorolnak - és most nem támadási felületként akarom ezt leírni -, azt mondják, hogy a bélbetegségek az el nem fogadással állnak összefüggésben. És érdekes, hogy azok az emberkék,akik hosszabb ideig jól vannak és tudok velük beszélni, mindannyian azt mondják/mondták, hogy amíg harcoltak ellene, nem fogadták el,addig durvábban is játszódott le, majd aztán....
No, ez ám a magas labda, de én így gondolom. 
GIgi, hogy Neked milyen igazad van:)))) :))) és sok puszi

Nincs jelen

 

#22 2008-05-20 11:11

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Gigi: ez tényleg jó volt :D

Nincs jelen

 

#23 2008-05-20 11:44

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

..akkor én biztos, hogy nem lennék igy elkeseredve...
Nálam még mindig nem ütött be az elfogadás :(

Nincs jelen

 

#24 2008-05-20 15:34

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szerintem Én teljesen elzüllöttem volna, mert épp jó úton haladtam felé..... bár végül is a "régi" csapatból van aki betegség nélkül is jó útra tért! :)
Viccet félre téve Én mindíg is olyan voltam, hogy kifelé ne mutassam ha valami fáj, ez pedig csak fokozódott a betegségemtõl. Én még csak 16 voltam, szóval könnyebb volt elfogadni, minta most derülne ki, lehet hogy úgy nehezebb lenne elfogadni, hogy ez van.
Viki! szerintem pár év múlva Te is azt fogod mondani, hogy a betegség erõsebbé tett! Tudom ez most hihetetlenül hangzik!

Nincs jelen

 

#25 2008-05-20 16:12

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

palyizsu!
Végre nem kell egyedül érezzem magam amiatt, hogy ez az izé mentett meg a telje elzülléstõl. Ha nem jött volna elõ, sanszos, hogy nem fejezem be a sulit.

Nincs jelen

 

#26 2008-05-21 19:56

Zsukka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Pár napja vagyok veletek Nem fogadom ..fogadtam el a betegségem nem hittem el a mûtét ellenére sem hogy ez ilyen!Minél rosszabbul érztem magam annál jobban hajtottam dolgoztam hajszotam magam az uóbbi években mert nem adom fel!!!Az utóbbi napokban sikerült felismernem ez is egy lecke az élet leckéje el kell fogadnom és fel kell nõnöm a feladathoz.Más szemszögbõl kell néznem magam más célokat kell kitûznöm felállítanom egy számomra megfelelõ öszhangot új életet. És ezt szeretném minden küzdö társamnak itt a fórumon megköszönni .
Az életek emberek  töténetek akikkel olvasok írok mind erõt adnak!Ha nem lennék beteg ....nem én lennék!

Nincs jelen

 

#27 2008-05-23 11:23

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Már olyan régen vagyok együtt a cu-val (29 éves korom óta), hogy nem is tudom mi lett volna, ha nem lennék beteg. Amikor beteg lettem, nagyon nehezen fogadtam el. Négy évembe tellett és akkor is pszichoterápiára volt szükségem hozzá. Amióta elfogadtam, a tüneteim is elmúltak és rájöttem az elõnyére is. Sokkal jobban élvezem az életet, ahogy roor is írta. Mások bajai iránt nyitottabb vagyok, együttérzõbb,megértõbb az emberi gyengeségek iránt. A szakmámban is jelentõs változást hozott. Nem hiszek a lélek mindent meghatározó voltában. Igenis vannak genetikusan okokra visszavezethetõ, baktériumok okozta vagy Isten tudja,majd késõbb mi is megtudjuk, testi nyavalyák. Azt ellenben azóta még fontosabbnak tartom, ha már az ember beteg, akkor legalább a lelke legyen valamennyire rendben. Átcsúsztam a betegség elõny ecsetelésébe. Visszatérve az eredeti témára, nem tudom már elképzelni sem magam a betegségem nélkül. Mondjátok meg, ez jó, vagy nem jó? Már magam sem tudom.
Ánya

Nincs jelen

 

#28 2008-05-23 11:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szívembõl szóltál Ánya! (kivéve hogy én azért el tudom magamat képzelni a betegségem nélkül is, szerintem nem jó a túlzott betegségtudat. Sõt amikor nagyon jól vagyok akkor szinte teljesen el is tdom engedni magam, nem is gondolok rá, - ami nagyon jó érzés!)

Nincs jelen

 

#29 2008-05-23 11:28

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

köszönöm Rigor!
Ánya

Nincs jelen

 

#30 2008-05-23 11:34

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ánya, osztom a véleményed! Nem emlékszem rá, milyen volt, mikor nem voltam beteg, de tudom, hogy akkoris szorongó voltam és picit befeléforduló. A betegségem tanított meg arra, hogy mindent ki kell mondani, mindent meg kell oldani és nem kell azt szégyellni, hogy érzékeny vagyok. Sokkal együttérzõbb is lettem, ezáltal sok barátot szereztem, viszont egy nagy álmomat fel kellett adnom a betegség miatt :( Már beletörõdtem.
De ha nem lennék beteg, akkor alapítottam volna egy nõi rock bandát és abban énekeltem volna az egyáltalán nem jó hangomon :D

Szerkesztette: Pilli (2008-05-23 11:35)

Nincs jelen

 

#31 2008-05-23 12:01

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Érdekes a téma.
Nagyon sokáig egy szörnyûségként éltem meg a betegségem. Mert korlátozott bizonyos dolgokban. Én 10 éve, 14 évesen lettem beteg, akkor amikor a korombeliek aktívan sportoltak, buliztak, élték a tinik aktív életét. Sok mindenbõl ki kellett maradnom, amit rettenetesen utáltam. Mielõtt beteg lettem és egyszer eltört a lábam egy gipszeléstõl elájultam. Még a fehér köppenytõl is rosszul lettem. Ma már sokkal erõsebb vagyok ilyen téren. Humánusabb, toleránsabb és segítõkészebb lettem. Furcsa és ezt egy egészséges ember soha nem fogja megérteni, de én sem emlékszem milyen volt egészségesen. Amikor még 3-4-5 naponta mentem WC-re például. :D
De fontos! Én nem tartom magam beteg embernek. Van 2 kezem, 2 lábam, tiszta tudatom, jó munkahelyem és fiatal vagyok. Mi kell még? Elõttem az élet, lehet feleségem, lehetnek gyerekeim. Hogy néha nem érzem magam jól ez csak egy állapot.....

Nincs jelen

 

#32 2008-05-23 15:48

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Mr PeetR, igen, igen, igen... Persze, amikor az ember a wcvel randevúzik hosszas ideig, nem biztos, hogy ezt így látja, de azért...
Tudjátok miért  jó, hogy mi egymásnak vagyunk??? Mert valaki legalább TÉNYLEG megérti mindazt, ami történik velünk. Szerintem.
Nos, ez az egész egy jó nagy próba.
Hajrá nõi rockegyüttes!!!  Elmondanám, hogy a Pearl Jam egyik gitárosa meg egy másiké is crohn beteg, mégis bírják:)

Nincs jelen

 

#33 2008-05-23 20:50

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

ha jól tudom Anastacia is találkozott a crohn-al szóval hajrá csajok ^^

u.i.: én ilyen akartam volna lenni amilyen most vagyok :)

Nincs jelen

 

#34 2008-05-24 13:37

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Eleinte tényleg nehéz a betegséget elfogadni.Nekem a betegség hozott jót is rosszat is.Jót abban hogy én is együttérzõbb lettem a többi ember próblémáira és megpróbálom a dolgokat a másik ember oldaláról is nézni.Talán már nem vagyok annyira önzõ mint a betegség elõtt.De viszont abban nagyon sokat elvett hogy elég gátlásos lettem leginkább amiatt hogy évekig csak 50kg-ot nyomtam.Amíg nem mûtöttek meg addig nehezen alakítottam ki kapcsolatokat és nagyon magamba zárkóztam.Most próbálom leküzdeni a 6 év alatt rámrakodót nagyon negatív önképet és megszabadulni a gátlásoktól.Ami elég nehéz de úgy érzem hogy jó uton haladok.
De visszatérve a témára biztos hogy más életem lenne mint most azt nem mondom hogy az elzülléstõl mentet meg de  ifjonc koromban imádtam a bulikat és úgy érzem a betegség a legszebb éveimet vette el a 19 és 25 év között

Nincs jelen

 

#35 2008-05-24 22:33

Zsukka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szia Norby1
A mûtét elõtt én is 38-40-42kiló között mozogtam most vagyok 53.Nagyon gátlásos vagyok sok fal van körülöttem.Szép lassan próbálom döntögetni õket. Nagyon nagy meló!!! Kívánom sikerüljön mindkettõnknek!

Nincs jelen

 

#36 2008-05-24 23:15

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Nekem a betegség elõtt több gátlásom volt. Pedig nem mondanám , hogy lett volna okom rá , de a betegség miatt elkezdtem jobban figyelni magamra. Amitõl nem soványabb lettem.. ( én a másik véglet vagyok nekem felfelé mennek a kilók - és van hogy hirtelen le. legalább mehetek vásárolgatni :D ) Egyedüli gondot most talán az okoz , hogy más elfogad e ilyennek , mert gondolom vannak emberi tulajdonságok amiket nem kell bemutatni senkinek.De valószínû , hogy aki nem fogad így el , ahhoz nem is kell hogy bármi közöm is legyen :)

Szóval jobban figyelek magamra , a dolgaimra , és ezáltal jobban elfogadtam magam és a betegséget. :)
Felesleges keseregnem a dolgokon , mert  az úgysem segít.
Én is kívánom hogy ledöntsétek a falaitokat :)

Nincs jelen

 

#37 2008-05-25 09:05

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szia Zsukka

Neked is sok sikert és kitartást a falaid lerombolásához.Valóban nagyon nagy meló lesz.Csak szépen apró lépésekben haladj és eléred a céljaidat.

Nincs jelen

 

#38 2008-05-25 11:19

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Azért kicsit másképp érinti ez a betegség a nõket és a férfiakat. Egy nõnek talán nem okoz akkora törést, ha elveszti a kilókat. Mert ugye ez a trend (sajnos), hogy a média és sok egyéb hatására gebe nõk a szép nõk a XXI. századi világban. (Nyilván nem mindenkinek, de ez eléggé jellemzõ.) Egy férfinak viszont nem éppen férfias, ha 50-60 kiló közt van. Én most éppen 60 kiló vagyok és.....hát azért jó lenne legalább 80nak lenni. De nem megy a hízás. Stagnálok. Pedig 4-5 szendvics alatt meg sem állok egy reggelinél. Irodában dolgozok, így azt sem mondhatnám, hogy "lemozgom".
Meg kell ezzel barátkozni, az értékek között huszadrangú kérdés, hogy nézünk ki és hány kilósak vagyunk. Ennél sokkal fontosabb szempontok határoznak meg minket.

Nincs jelen

 

#39 2008-05-25 11:36

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

MrPeetR ebben tökéletesen igazad van hogy a külsõségeknél fontosabb tényezõk határoznak meg minket de ahogy te is írtad a média és minden más határozza meg hogy mi a trend és a legtöbb ember mint a birkák követik azt.

Nincs jelen

 

#40 2008-05-25 12:02

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Norby!
Én akkor egy kis barika vagyok?:))

Nincs jelen

 

#41 2008-05-25 12:36

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Drága Mano ezt én nem tudhatom nem ismerlek annyira :D

Nincs jelen

 

#42 2008-05-25 14:59

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Mr.Peetr!
Azért vigyázz azzal a 4-5 szendviccsel reggelire.Inkább tarts kis szünetet köztük.
Én mondjuk kilóilag meg vaygok most elégedve(71)."Ha nem lennék beteg " most 84 kg lennék és az sok volt.De nem is törõdtem vele nem diétáztam.Most már annál inkább

Nincs jelen

 

#43 2008-05-25 17:58

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ha nem lennék beteg most nem lennék itt, és nem ismertem volna meg sok érdekes embert....ezt az egyet bánnám. Azt hiszem ez a betegség engem is sokkal empatikusabbá tett jobban tolerálok dogokat mint elõtte. Soha nem voltam felületes és észre vettem az élet szépségeit, de mióta "beteg" lettem azt hiszem jobban meg is állok megnézni õket átértékelõdött az értékrendem, és más dolgok lettek fontosak mint elõtte. Amit ma megtehetek lehet, hogy holnap már  nem ez sokszor eszembe jut.
Mit csinálnék, ha nem lennék beteg?! Több idõt tölthetnék a szabadban, és mindig jókat ehetnék. :D

Nincs jelen

 

#44 2008-05-25 18:23

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Norby!
Diplomatikus válasz volt:))

Nincs jelen

 

#45 2008-05-25 19:25

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Sziasztok,
Igen a véleményt (külsõségek) 100 % ig osztom. A mai világban nagyon sok embernek csak az számít, hogyan is nézz ki a másik, DE sztem az nem is tudja valójában hogy mi is az igazi ÉRTÉK!!!

Nincs jelen

 

#46 2008-05-25 20:37

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Szia Nita!
Én is valami hasonlót írtam

Nincs jelen

 

#47 2008-05-26 12:07

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

hát ha nem lennék beteg, valószínûleg vmi karrierista kis p'csa lett volna belõlem, vagy legalábbis ahhoz hasonló...

én ezt már írtam itt több ízben, hogy a Crohn tõlem nem csak elvett, de adott is! olyan dolgokat tanultam meg értékelni, amit elõtte alig vettem észre, vagy csak elintéztem egy kézlegyintéssel. soha nem tanultam volna meg így kiállni magamért, mint ahogy azt az utóbbi 1-2 évben teszem, vagy legalábbis igyekszem ezt tenni. egy rakás gátlástól megszabadított, abszolút átalakult az értékrendszerem. a legbénább napjaimon is igyekszem azt megtalálni, ami hacsak egy picit is, de pozitív benne. és ha jó napom van, azt meg végképp igyekszem kihasználni. mert sosem tudhatom, hogy ha ma nem intézek el ezt vagy azt, holnap pl. lesz-e még energiám/lelkivilágom hozzá.

és itt meg is állnék egy pillanatra, mert az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az utóbbi majd két évben az én optimizmusomhoz, a tartásomhoz bizony a páromnak is volt nem kevés köze! még így is, hogy ilyen keveset van mellettem, belém tudott sulykolni némi olaszos lazaságot, carpe diem-et, vagy nevezzük, ahogy akarjuk :) az egy teljesen más világ, egy más felfogás, egy másfajta élet :)

én már nem is akarom elképzelni, hogy milyen lenne Crohn nélkül, mert az csak emésztene, és amúgy sz'tem már nekem sem menne... elleszek én már ezzel, csak adja isten, hogy majd mindig legyen olyasmi az életemben, ami kihúz a legsötétebb gödörbõl is! addigis részemrõl igyekszem optimális feltételeket teremteni egy tünetmentesebb élethez, aztán remélem, hogy közben vki feltalálja nekünk azért a tutit is, és jól meggyógyulunk :D

Nincs jelen

 

#48 2009-02-07 18:51

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Halihó!

Ha nem lennék beteg????
Akkor mi is lenne velem?
Talán ugyan úgy élném az életem mint eddig csak a kis genya nem lenne velem!!!:D:D:D
De beteg vagyok és ezen nem változtathatok!!Viszont azt az egyett tudom , hogy ha nem  lennék beteg akkor nem kerültem volna ide közétek és nem ismertelek volna meg titeket!!!:D
A találkozók alkalmával csodálatosan éreztem magam veletek és remélem , hogy ti sem csalódtatok bennem (annyira)!:D:D
Ha nem lennék beteg nem ismertem volna meg ennyi csodálatos embert és nem lenne ilyen sok barátom se!!
Valahol örülök neki , hogy beteg vagyok hiszen ti mindannyian itt vagytok mondhatom azt , hogy együtt vagyunk jóban és rosszban egyaránt!!
Köszönök nektek mindent bár kivánhatnám azt , hogy maradjon meg ez a  fórum és mindenki aki itt van , de ami a  lényeg lenne , hogy mindannyian legyünk egészségeek!!!!
Puszi mindenkinek:Lucifer

Nincs jelen

 

#49 2009-02-07 19:25

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ha nem lennék beteg,valószinü cigiznék még most is,néha arra gondolok ez a betegség lehet megmentett egy másiktól (amit a dohányzás okozhat)
pussz Nektek

Nincs jelen

 

#50 2009-02-08 07:00

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ha nem lennél beteg...

Ha nem lennék beteg? Jó lenne, de sokat vesztettem volna az életemben. Nem tudnám mi az alázat. Mi a kitartás. Mennyi ember áll mellettem és szeret. Ki az aki így is elfogad. Ki az, aki tõlem, elesettõl is elfogadja a segítséget, akinek adhatok.
Nem tudnám, hogy az élet nem csak kellemes és jó dolgokból áll. Nem érezhettem volna Isten szeretetét, hogy erõt ad a mindig újra és újra kezdéshez, mert úgy ítéli meg, hogy még szükség van rám a Földön.

Ha egészséges lennék boldog lennék. Céljaimat és vágyaimat megvalósitanám. Gyorsan. De így csak lassan és ami nehéz, az értékesebb számomra.

Én büszke vagyok arra, hogy az elmúlt 27 év betegség alatt ember tudtam maradni. És kell ennél több?

Jó egészséget Mindenkinek.                                                                       Györgyina

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB