#1 2005-03-27 22:30

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Mivel Motom dr. jókat mondott a halolaj-kapszuláról,
meg más topikokban is felbukkant, íme hát egy új topik:


Halolaj - Egészséges eszkimók
Gyulladásos és immunfolyamatokat gátló hatás


Kevésbé ismertek azok a vizsgálatok, amelyek az omega-3 zsírsavak gyulladáscsökkentő és az immunfolyamatokat szabályozó szöveti hormonok gátló hatását tanulmányozzák.

Felmerült a kérdés, hogy miért kisebb az eszkimók és a japánok között a cukorbetegség, a psoriasis, az autoimmun-, a gyulladásos és az allergiás megbetegedés és néhány fajta daganatos megbetegedés előfordulása, mint más népcsoportoknál.

A kutatók úgy vélik, hogy a különbséget az étrend nagy omega-3 zsírsavtartalma magyarázza. Ezt az elképzelést támasztja alá, hogy az omega-3 zsírsavaknak kedvező terápiás hatása lehet sok gyulladásos és autoimmun megbetegedésben, mint például: a rheumatoid arthritisben, a Crohn betegségben. Szervátültetésnél is alkalmazható a transz-plantátum kilökődésének megelőzését célzó kiegészítő kezelésben.

1996-ban japán szerzők számoltak be arról, hogy gyakoribb a Crohn-betegség előfordulása azok között a japánok között, akiknek az étrendje sok omega-6 és kevés omega-3 zsírsavat tartalmazott. Omega-3 zsírsavak terápiás alkalmazásától a folyamat javulása várható.

A betegségek gyógyításában a terápiás hatás természetesen csak az omega-3 zsírsavak nagy adagban történő bevitelétől várható.

Bővebben...
http://www.patikatukor.hu/main/pt_news.php?newsid=662

More...
http://ibscrohns.about.com/cs/alternrem … oilibd.htm

Nincs jelen

 

#2 2005-03-28 09:17

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

No, kérem szépen! A már egyszer említett Dr. Jávor Tibor - Dr. Moser Györgyné: A bélbetegségek és étrendi kezelésük című könyvből idézek:

"... Specifikus étrendi összetevők közül az n-3 többszörösen telítetlen zsírsavaknak gyulladást mérséklő hatást tulajdonítanak, mivel a gyulladást elősegítő leukotrienek keletkezését képesek befolyásolni. Ezek a halolajokban bőségesen találhatók."

Nincs jelen

 

#3 2005-03-29 14:25

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Korábban már beírtam a fórumba, most is megteszem. A következő cikk éppen az ellenkezőjét írja colutis ulcerosa esetén:
http://www.reutershealth.com/wellconnected/doc69.html

"In addition, in one 2000 study, ulcerative colitis patients taking fish oil supplements experienced increased disease activity. Other studies have not reported such risks. Such studies are significant because fish oil contain omega-3 fatty acids, which are thought to have anti-inflammatory effects. Until more is known, patients should maintain a low-fat diet and eat fish in moderation."

Szóval ellentmondó információk vannak itt, reméljük Motom rendet tesz!

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#4 2005-04-27 21:18

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

A halolajjal kezelhet? betegségeknek van egy közös tulajdonságuk: a krónikus gyulladás, melynek következtében az érfalak (f?leg az artériák fala) megvastagodik, megkeményedik, ami akár agyvérzéshez vagy szívinfarktushoz is vezethet. Hogyan képes a halolaj mindezt megakadályozni? A kutatók több mint 20 éve keresték a választ erre a kérdésre.
A halolaj gyógyhatásának pontos mechanizmusa eddig ismeretlen volt a kutatók számára, új vizsgálatok azonban segítettek megfejteni a titkot.

Cikk magyarul

BBC

Üdv Ksanyi

Szerkesztette: Ksanyi (2005-04-27 23:33)

Nincs jelen

 

#5 2005-04-28 16:49

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Igazat adok mindenkinek aki a halolaj mellett áll,mert én is szedem kb. 5 hónapja és csökkent a gyulladásom.Bár van aki tudja,hogy én természetes dolgok híve vagyok,minden nap min. 6-8 féle táplálékkiegészít?t és gélt fogyasztok.Amit manapság nem tudunk bevinni az élelmiszerekkel,azt ilyen formában pótlom.Sokat segít,nagyon sokat.Már az orvosom is kiáll mellettük,mert látványos a gyógyulásom.Most így van,de ez a betegség nagyon sunyi,sosem tudhatom mit hoz a jöv?.

Nincs jelen

 

#6 2005-04-29 08:49

edna
Tag

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia EevHucba!
Megírnád, hogy milyen kiegészít?ket szedsz?

 

#7 2005-04-29 13:31

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Kedves edna!


Minden reggel és este 2-3 korty aloe vera,probiotic (ezt csak havi kúrában lehet,szépen helyreállt a bélflórám),zöldségtabletta (sok rostot és olyan vitaminokat tartalmaz ami máshonnan nem nyerhet?),sok -sok zöldségb?l és gyümölcsb?l készült vitaminok,artic-sea (halolaj),fokhagyma kapszula (ö is gyull,csökkent? is)... Ezek mind aloe vera családban vannak,amióta nekem segítettek azóta állok ki mellettük.Ha tudok nyugodtan szólj és segítek hozzájutni nagyker. áron.

Jobbulást!!

Nincs jelen

 

#8 2005-04-29 18:18

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia eevHucBa (nem egyszer? leírni:)

Nem tudlak meggy?zni, mert nem értek hozzá különösebben. Nekem a háziorvosom mondta ezt. Talán Motom segít ebben a kérdésben is...

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#9 2005-04-30 08:23

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Bennem felmerült egy érdekes kérdés. Több helyen is olvasgattam a halolajról (omega 3 zsírsavakról) s mivel az érrendszerre is hat, csökkenti a koleszterin szintet. Viszont azt mondták, hogy tartósan, kúraszer?en kellene szedni (min 3 hónap). Nekem alapjában is alacsony a koleszterin szintem, s ha szedném még alá kúszna, vajon a túl alacsony koleszterinszint nem okoz gondot? (mintha az epesavak visszakeringetésében lenne szerepe, micellaképzés-de már nem emlékszem) Különben a fokhagyma (kapszula) is ugyan így csökkenti... mindenesetre ha valakik elkezdik szedni, s amúgy is megy a szokásos vérvételre, kérje meg hogy nézzék meg ezt is, aztán a doki ugyis tudni fogja mi van.

Nincs jelen

 

#10 2005-05-06 17:02

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Találtam egy érdekes cikket van egy kis vallási beütése de ezen kivül
érdekes adatok vannak benne.
Pl:"A dohányzás közömbösíti a halban gazdag étrend jótékony hatásait"
"A hal- és a halolajfogyasztás árnyoldalai"
"Nyerjük el az ómega-3 jótékony hatásait a halfogyasztás kockázatai nélkül"
Mi az igazság a HALLAL kapcsolatban?
Teljes cikk egy kicsit hosszu de talán érdemes elovasni.

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#11 2005-05-09 07:54

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok,

A hétvégén elolvastam Zoli által javasolt egyik cikket a halolaj hatásáról IBD-ben és szomorúan állapítottam meg, hogy az ott javasolt mennyiség colitis esetén 2.7g/nap olyan mennyiség, amit napi 30 kapszulából lehet nyerni, ami 5-10-szer annyi, mint a rajta lévő szokásos adag. Az is rajta van tájékoztatón, hogy a szokásos mennyiségnél nincs mellékhatás. Azaz, bár a cikk alapján elég bíztató eredményre jutottak a kísérletben, de az alkalmazott mennyiség alkalmazása jelenleg nem kivitelezhető.

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#12 2005-05-09 14:16

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Zoli, Ebben a cikkben többr?l volt szó, mint gyógyhatású készítmény. A klasszikus gyógyszereken túlmutató eredményeket értek el vele.

Nem hiszem, hogy Monik a hozzászólásával bármit is mondani akart az el?bb. Illetve én nem értem...

Grünfeld

Nincs jelen

 

#13 2005-05-09 16:20

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Monik: sehogy. Eddigi életem folyamán kétfajta emberrel találkoztam: az egyik imádja a halat (folyamit, tengerit, mindegy), a másik meg ki nem állhatja. Középút nincs, legalábbis egy embert?l sem hallottam olyanokat, hogy "hát, annyira nem szeretem, de megeszem". Volt egy olyan munkatársam pl., akinél egyenesen allergiás rohamot váltott ki, ha halat evett, bedagadt a nyel?csöve és majdnem megfulladt. No, de nem akarok itt rémtörténeteket írni, viszont úgy gondolom, hogy t?lünk teljesen független, hogy melyik csoporthoz tartozunk és nem tudjuk megváltoztatni. Én szerencsére szeretem a halat, de a tanácsom az, hogy aki nem bírja megenni, vagy zavarja a mellékíz, stb. az inkább mell?zze, mert szerintem semmi sem ártalmasabb, mint számunkra nem jól es? dolgokat fogyasztani, mégha rendkívül egészséges is.

Nincs jelen

 

#14 2005-05-10 09:40

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Zoli,

Nem is te, hanem Robur linkelte be a tegnap elmített cikket crohn-colitis.hu címoldalán: http://www.oilofpisces.com/inflammatory … sease.html

Monik, mikor indítod a haltenyészetet?

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#15 2005-05-11 14:45

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Én spe. a folyamit tartom büdösebbnek... Hát ezek szerint embere válogatja. Egyébként Adri én a tengerit szeretem a folyamit meg nem, szóval ez sem szentírás. Próbálkoztatok már a fokhagymás tejben való áztatással? De jó sok fokhagymával. Úgy egy fokkal jobb az íze.

Nincs jelen

 

#16 2007-10-29 14:42

kukac.1234
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok,

Mostanában van aki "kezeli" magát omega-3-al? Párom néhány napja kezdte el szedni. Kiváncsi vagyok mi lesz a vége. Õ nemcsak colitis miatt, de a depressziója miatt is szedi.

Üdv.

Nincs jelen

 

#17 2009-08-25 15:14

Imed
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok!

Ismeritek a Bioextra Vitafish halolajkapszuláját? Állítólag nagyon jó, nemcsak halolajat, hanem vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz. Én ajándékba kaptam egyet, de úgy érzem, h nekem ere nincs különösebb szükségem, mert fiatal vagyok, és fogyni sem szeretnék. Úgyhogy szívesen továbbadnám. Tényleg nem reklámcélú az üzenetem, csak szeretnék egy jó terméket ajánlani. Egyébként 30 db-os, napi 1 kapszulában 212 mg omega-3 van. 2010. 08-ig jó.
06/70-504-1505
imed83@gmail.com

Nincs jelen

 

#18 2010-02-15 20:56

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

nekem is van pár ismerösöm akiknél bevált az omega 3, de elsõsorban fejben kell rendbe rakni magunkat! igy mondta! én is szedegetem d enem rendszeresen a sok gyogyszer mellé már... pont ezt hagyonm el... na mind1..

Nincs jelen

 

#19 2011-07-09 07:17

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia mki
én szedek omega-3 -at
igaz csak pár hete
de nekem nagyon jó és nincsen semmi bajom tõle
az omega-3 gyulladás csökkentõ is !
juvita 1000mg

és D vitamint mellé

Nincs jelen

 

#20 2011-09-02 07:08

nyufi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia Shark!
Hol vetted a D vitamint?

Nincs jelen

 

#21 2011-09-19 18:18

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

patika!

csak ott van d vitamin
de nagyon sok multi vitamin készítményben is van d -vitamin

de a természetes D forrás a tojás is !

Nincs jelen

 

#22 2011-09-19 18:19

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

csak receptre

Nincs jelen

 

#23 2012-01-20 14:41

Cofoco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

sziasztok! Egy orvos (nem gasztrós) ajánlotta nekem a halolaj kapszulát mert, hogy gyulladás csökkentõ és jó a CU-ra. Elkezdtem utána nézni, hogy milyenek vannak (mert amit ajánlott az 10000ft) és eléggé összezavarodtam. az eskimo-3-at próbálta valaki? Szerintetek mindegy, hogy milyet veszek? Mert árban nagyon nagy különbségek vannak, nem is hittem volna, hogy ennyi féle létezik.

Nincs jelen

 

#24 2012-05-06 18:16

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok!

Látom kicsit "ül" ez a fórum. Eddig voltam olyan szerencsés, hogy Xylamin Pluszt szedtem, és nem volt vele semmi gondom. De most elfogyott, és pénteken vettem NOR-Oil szûz lazacolaj kapszulát. Jókat is hallottam róla, és hát az ára is kevesebb mint a Xylaminnak. Szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt-e más is halolaj kapszula szedésénél hasmenést? ( Persze lehet, hogy az egésznek semmi köze sincs a wc menetemhez, mert péntek óta szedek például Lycium tablettát is, és hát az is lehet hogy egyszerûen kijött a crohnom) Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#25 2012-05-07 09:02

Boyle84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Könnyen elõfordul, hogy a halolaj hasmesést okoz,(pl. ha a szervezeted nincs hozzászokva vagy ha túl sokat szedsz be egyszerre) ezért étkezés közben ajánlott a fogyasztása.

Nincs jelen

 

#26 2012-05-07 12:20

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok!

Nem emlékszem pontosan, hogy melyik oldalon, de folyt kutatás a halolajnak a  Crohn betegségre gyakorolt hatásáról. Emlékeim szerint 1 éven keresztül elég nagy csoport kapott halolajat, de sajnos erre a betegségre ez nem hat. Ellenben a "jó" koleszterint szépen emeli és a szívinfarktus szinte kizárható. :)
Ettõl függetlenül én is szedek, hátha címszó alatt és a vérképen a koleszterin szintnél látszik is az eredménye, cca 4 hónapja szedek. Nem viszem túlzásba napi 2 kapszula, de sajnos a betegségre nem gyakorolt semmilyen hatást. :(

Nincs jelen

 

#27 2012-05-07 20:50

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Az az igazság, hogy nekem a Xylamin határozottan javította az állapotomat, és az is omega 3 készítmény. Én is olvastam a különbözõ publikációkat, és tudom, hogy semmi sem bizonyítható, de hát az ember állandóan próbálkozik valamivel. Egyébként valószínûleg maradni is fogok a Xylaminnál, csak nagyon drága.
Jó éjszakát! :)

Nincs jelen

 

#28 2012-05-08 08:43

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Az én esetemben sajna macerás meghatározni, hogy javult-e az állapotom. :) Nekem csak felhasi fájdalom van, aztán ha elcsúszok és mondjuk jön egy mozi ahol elcsábulok egy kis tortilla chipsre sajtszósszal és 3 napig game over. Aztán csak állandó nem jelentõs fájdalom. Ettõl függetlenül ez a Xylamin tényleg jó drága. :(

Nincs jelen

 

#29 2012-05-08 12:54

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia Zoli!

Hallod, te aztán nagyon bátor vagy! Nekem maximum a nyálam csorog a moziban, amikor a többiek tömik a fejüket jó kis tortillával, fõleg, ha nachos is van, és adnak hozzá savanyított erõs paprikát..... De én gyáva vagyok, nem merem bevállani, mert nem bírom a több napos vergõdést utána. :( Szóval inkább kihagyom. A Xylamin drága. Mondjuk amikor mondtam a dokimnak, hogy szedem, akkor csak legyintett, de szerintem nekem használt. Most a NOR-OIL szûz lazackapszuláját vettem, de a kezdeti pár nap szedés óta, csak nézegetem a dobozt. Eleve sok halat eszem, mert szeretem, szóval lehet, hogy feleslegesen túráztatom magam ezzel a halolaj szedéssel. Néha kicsit túlbiztosítom magam, és akkor mindig sikeresen rontok az állapotomon. Néha több lenne a kevesebb! :)

Nincs jelen

 

#30 2012-05-08 15:22

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia Timi!

Valójában elég furi nálam ez a dolog (ezért is tettem fel a kérdést a másik topicban (se granulóma, se hasmenés, MRI sem mutatott semmi különöset (néhány vékonybél kacs megvastagodott, beszûrõdés, szûkület vagy bármi egyéb a kontrasztanyagos MRI-n sem látszott, persze a szövettannál találtak fekélyt a Terminális Illeumban, és a vastagbélben gyulladásokat, de granulóma sehol, viszont nagy számban voltak neutrofil granulociták - (gondolom védekeznek valami ellen :) )). Simán eszem kolbászt, iszom ha van pálinkát és ezektõl semmi bajom.  A nagyon fûszeres (pld fûszeres nachos + dupla sajtszósz (sajna errõl nem tudok lemondani), vagy pld a paradicsom ami kiveri a biztit, de ilyenkor beveszek egy Algoflex Forte-t :) és a görcsölés elmúlik, aztán még max 2 nap 1 szem és "rendbe jöttem". :) Persze állandóan fájdogál, de fõleg mozgásra. Nekem ami nagyon bejött és a több mint egy évtizedes gyomorsav problémámat megoldotta a Ginseng 10ml ampulla volt, mióta azt iszom lejárt a Nolpaza receptem :))

Nincs jelen

 

#31 2012-05-10 19:27

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Tim72-nek: TORTILLA CHIPS HÁZILAG IS KÉSZÍTHETÕ, ha kéred belinkelem a receptet.

Mindenkinek: A Xylamin plusz halolajat és perilla (feketecsalán) olajat tartalmaz.
A halolajat vegyi úton nyerik, a perilla (feketecsalán) olajat pedig csak mechanikai úton.

A halolajban és a halolajas kapszulákban is rákkeltõ aminok szabadulnak fel állás közben.

A feketecsalánmag olaj lényegesen magasabb omega-3 zsírsavat tartalmaz mint a halolaj. (50-75 %). Azért jó az omega-3 zsírsav mert gyulladáscsökkentõ.

Míg egy havi Xylamin havi 18.000 Ft kb. addig 1 üveg Solio 200 ml-es feketecsalánmag (perilla mag)molaj csak 1800 Ft, ami 2 hónapig elég.

Szerkesztette: diatomaceous algae (2012-05-10 19:29)

Nincs jelen

 

#32 2012-05-11 13:03

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Szia diatomaceous algae ! (hála a jó Istennek, hogy a CTRL+C és CTRL+V billentyû kombinációt valaki kitalálta, mert nyeltörõnek sem egyszerû a nick neved, de leírni se lenne matyóhimzés) :)

A receptet, ha közzéteszed, azt nagyon megköszönném.

A Xylaminból egy doboz 7.200,- Ft, ez 20 napra elegendõ, szóval a 18.000,-Ft kicsit túlzás, "csak" 10.000,- Ft körül van egy havi adag! :) Így is nagyon drága.
Viszont köszi az ötletet, mert egyébként eleve sok halat eszem, szóval jó ötletnek tûnik feketecsalánmag olajat venni, és megpróbálni kiegészítõ kezelésként. Az az igazság, hogy a Xylaminnak egy nagyon nagy elõnye volt számomra, hogy ez nem hajtott meg. Az ára viszont mindig is meghatott, és könnyeket csalt a szemembe, ez tegnap annyira jól sikerült, hogy a patikus adott mellé egy ajándék túsfürdõt is. :) Csak megvettem még egy dobozzal, szánom-bánom, de hát fizetést kaptam! :) Majd hónap végén nem leszek ilyen tréfi-répi! :) Meg fogom próbálni a feketecsalánmag olajat, ha elfogy ez a doboz Xylamin. Köszönöm szépen!

Nincs jelen

 

#33 2012-05-13 09:01

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Tim72 és kedves tortilla chips imádók:

RECEPT HÁZI TORTILLA CHIPSHEZ: http://www.nosalty.hu/recept/tortilla-chips-hazilag

Én szinte mindent innen fõzök, de majd már saját receptet is fogok feltölteni :)

XYLAMIN.HU-ról: Csomagolás:

Nettó tömeg: 50,8 g (60 x 687 mg /ezüstszínû levél/ + 10 x 962 mg /aranyszínû levél/)

60 db FS-ADEK kapszula (ezüstszínû levél) és 10 db B-CEZISE kapszula (aranyszínû levél) dobozban.

3x1 az egyikbõl és 60/3 = 20 napig elég,
másnaponta egy a másikból (BC) = 10×2nap= 20 napig elég

6000 / 20 nap * 30 nap = kb. 9000 Ft.

Szóval igen, helyes amit írtál, én írtam rosszul. Bocsánat.

Próbálkozhatsz más olajokkal is, a solio honlapja: http://solioetolaj.hu/
Elég sok helyen árulják a termékeiket.

Van egy ilyen rész a weblapon: "Milyen élettani hatásai lehetnek az olajoknak?" itt ki tudod választani milyen problémád van és utána megjelenik hogy arra milyen olajok használhatóak.

Kellemes tortilla chips készítést!

Sárga kukoricalisztet vegyél hozzá (kb. 150 Ft), a kék kukoricaliszt is jó, csak az drága: kb. 1300 pro kiló Á Auchan

Nincs jelen

 

#34 2012-08-25 14:31

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Esetleg a lenmagolajat próbáltátok már? Tele van Omega-3-mal, nagyon jó antioxidáns, ami a mi gyulladásos betegségünknél elég fontos tud lenni. Bioboltokban lehet kapni és töredék árban van a kapszulás gyógyszertáras olajokhoz képest. Persze ennél a fokozatosság a lényeg, eleinte csak kis adaggal szabad kezdeni, de utána akár napi 15 gramm környéki adagra is fel lehet menni. Szerintem nem lehet 1 dologgal tünetmentesíteni magunkat (nincs csodaszer), de ez egy fontos darabja a puzzle-nek.

Nincs jelen

 

#35 2015-01-20 06:12

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Gyógyszertárban elméletileg lehet kimérve venni D vitaminnal megspékelt csukamáj olajat (bár a helyiben nem adtak), ami a lenolajnál is olcsóbb, és ugyanúgy egy csomó omega3 van benne.

Nincs jelen

 

#36 2015-08-20 12:26

TimiBudapest
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

SZIA!Kérhetnék toled segitséget??Chon beteg vagyok,...Mik azok a szerek és hol tudom megvenni,,??Koszonom!

Nincs jelen

 

#37 2015-08-20 15:53

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

A lenolajban sok az omega6 is, ami veszélyes is tud lenni...

"Mik azok a szerek?" Milyen szerek???

Nincs jelen

 

#38 2015-08-21 08:18

TimiBudapest
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

eevHucBa irta még 2005.-ben,,Kiváncsi lennék konkrétan milyen táplálékkiegészitok jok a bélre,?

Nincs jelen

 

#39 2015-08-21 22:57

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Ja, hát az nem most volt :-))

Nincs jelen

 

#40 2017-07-18 21:42

Pilóta52
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Kár, hogy ilyen rég nem néz ide senki. Nekem jó tapasztalatom van a halolajjal (még hisztamin érzékenységem ellenére is). Ha jön egy fellángolás, ez mindig beválik. Csakhogy más eszközökhöz is nyúlok ilyenkor, nem tudom, hogy önmagában is csodatévõ-e és képes pár nap alatt véget vetni a szenvedésnek, vagy talán a módszereim összessége segít?
Nem kapszula formában, hanem üvegszám veszem, mint az étolajat. Saláta öntetet készítek belõle. Fõzés során állítólag elveszíti a hatását, sõt, gyulladáskeltõvé válhat, (Sarah Ballantyne: The Paleo Approach) meg aztán büdös is lenne a halolajgõztõl az egész lakás. Pár kapszula eltörpül egy norvég lazacolaj / extra szûz olíva párossal bõven meglocsolt saláta mellett. Az öntetet a kertbõl frissen tépett mediterrán fûszerekkel spékelem meg, mint oregánó, bazsalikom (bél nyálkahártyát összehúzó, antibakteriális hatásúak) és apróra szelt fokhagymát valamint citromlevet adok hozzá.
Egy 3000 Ft-os üvegnek kell kb. 2-3 hónap, hogy elfogyjon, ár-érték aránya sokszorosa lehet a kapszulának.

Nincs jelen

 

#41 2017-07-20 00:26

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Pilóta52 nem írt rosszat!
Az olajak csak hidegen jók, mint ahogy a sajtolásuk is.
Az, hogy a lenmagban sok az O3, ez nem teljesen igaz. A szervezet alakítja azzá egy részét.
Ennek ellenére nyugodtan mehet.
Én kb. fél éve tolok napi teáskanál szinten kendermagolajat (a legértékesebb szerintem), tökmagolajat, lenmagolajat.
Egy héten kétszer-háromszor szõlõmagolajat, mákolajat, dióolajat, barackmagolajat és bio repcét...
Aztán amit többet eszek, az a szûretlen és szûrt olíva, abból naponta 1-5 kanállal legalább, kajától függ.
A halolaj nálam a naturvitamintól a 350db-os, napi 1db már évek óta. Mellette kb. 1-2 halas kaja hetente.
Ezek az olajok sokáig kitartanak, így csak megvenni sok egyszerre, utána a pótlás költsége már szétoszlik.
Hol a helyi termelõin veszem meg, hol neten rendelem, zömében az Õrségbõl...
Vérképre tökéletes a hatásuk.
Ami még a zsírokat illeti: margarint mindenki felejtse el örökre, ha eddig nem tette!
Helyette kacsa, liba, húszsír, vaj, olíva...
Hogy a mozis kaják mit segítenek, hát nem folyok bele. :-)

Szerkesztette: makkmarci (2017-07-20 00:29)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB