#1 2004-08-04 13:26

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Sport

Olvastam, hogy passzív szakaszban a sport kimondottan jótékony hatású tud lenni a betegségeinkre.

Ti sportoltok valamit mikor jól vagytok? Akár rendszeresen, akár rendszertelenül. (Kivéve azt, hogy időnként mindannyian rohanunk a WC-re.)

És egyáltalán szerintetek milyen sportokat lehet űzni? Gondolom azért semmi megerőltetőt (pl. 40 kilós súlyok emelgetése a fittness teremben).

(Így 30 után úgy érzem, kezdek egy kicsit tunyulni, azért is érdekelne.)

Nincs jelen

 

#2 2004-08-04 14:44

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sport

Az úszás például kiváló. Én (rend)szertelenül úszom.

Operáció után is jótékony hatású - két-három héttel a zárójelentés átvétele után már el lehet kezdeni az úszkálást, mert ezzel megelőzhetjük a műtét utáni bélösszenövéseket...
a vízben nemcsak mi, hanem a belső szerveink is lebegnek.

Gondolom, a fekvőtámasz sem árthat.
A rugby, a jégkorong és az amerikai futball viszont kimarad. Sajnálom, ez van. Mindent nem lehet...

Robur,
a vízimajom

Nincs jelen

 

#3 2004-08-04 14:52

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Zecez, láttam ám a sport szeretetét a lábaidon egy másik fórumban, úgyhogy gondoltam, hogy Benned szakértőre találok. :-) Robur, Neked is köszönöm.

Nincs jelen

 

#4 2004-08-04 15:30

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Akkor, tehát a sport a téma! Hát rendszeresen nem sportolok, ahhoz túl lusta vagyok, DE szívesen lovagolok, kerékpározom és igen úszni is szeretek. Néha, ha úgy kelek fel, akkor bizony elmegyek futni hajnalban, amikor még alszik a város. NA, ne maratoni távokra gondoljatok, csak itt a házsor körül párszor. ;) Ez bőven elég ahhoz, hogy a napom egy nagy adag energialökettel induljon. :)

Mozogni érdemesé és kell is, mert rengeteg endorfint termel és az NAGYON JÓÓÓÓÓÓÓ!

SZIASZTOK!

MANCSA :D

Nincs jelen

 

#5 2004-08-04 15:49

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Az biztos, hogy cigaretta és futás nem jön össze. Én cigaretta mellett már akkor is "kiköptem a tüdőmet", ha egy meredekebb utca tetejére kellett felmennem...

(Egy kollégám rendszeresen vesz részt a Bécs-Budapest maratonon és erős dohányos. Egyszer kérdeztem, hogy hogyan lehet a kettőt összeegyeztetni? Elvigyorodott és azt mondta, hogy futás közben, nem cigarettázik. :-) Lehet, hogy én is újra megpróbálom a futást, most hogy már csak max. 2 szálat szívok naponta.)

Nincs jelen

 

#6 2004-08-09 14:31

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én sokáig balettoztam aztán szintén évekig hip hopot táncoltam. Kemény edzéseink ovltak, így ezt már biztos nem tudom csinálni, mert állítólag nyugalmi állapotban vagyok és mégis érzem h benn van a gyulladás a pocimban, aminek sem a hasazás, sem az ugrálás nem tesz jót. :(
Az úszás a legjobb, meg egy kis biciklizés sem árt meg.

Nincs jelen

 

#7 2004-08-09 20:04

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Cijasztok!

gimibe röplabdáztam, jártunk versenyekre, meg sok edzésre...
most csak a túrázásnak hódolok, de az nem sport szerintem, inkább kikapcsolódás...
viszont amit szeretnék nagyon, csak bátorságot kéne gyűjtenem, az a hastánc :)

Nincs jelen

 

#8 2004-08-09 21:12

Caitlin
Tag

Re: Sport

Hali!

tobb mint 10 evig tancoltam (balett, jazz), de csiposerules miatt abba kellett hagyni :(
6 eve viszont hetente 2x gorhokizom :D aktivabb szakaszban inkabb beallok a kapuba, de ha jol vagyok porgok, mint atomora. csak vigyazok, h lehetoleg a hasamat ne erje loves, mert az nagyon tud fajni.
most tervezem, h menjek jeghokizni is ....

szvsz barmit lehet, ami jolesik.

egyebkent telente meg szoktam jarni falat maszni.
barmi, csak futni ne kellejen :))

zeces: bp-en masztal?

 

#9 2004-08-17 12:33

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sport? Hmmm...
Nem dicsekvésként mondom, de ifjúkoromban fedettpályás véraláfutóbajnok voltam!
Azóta viszont más sportág felé kacsingatok. Jelenleg sakkbajnoki címre hajtok, el is kezdtem az edzéseket. Minden reggelt felüléssel kezdek - az ágyon. Sőt, ezt még felállás is szokta követni! És csak ezek után teszem meg az első lépéseimet...
Most két hetes, intenzív sportterápián vagyok. Kényelmes testhelyzetben elhelyezkedem a TV előtt, és nézem az olimpiát.  HAJRÁ MAGYAROK!
Azért ez sem passzív időtöltés: a hüvelykujjam egészen megizmosodott már a távirányítón! Az intenzív szemforgatásról már nem is beszélek! Aztán mikor kitárgyaljuk a múlt esti eseményeket, hát igazán jólesik az a nyelvpörgetés! És légzőgyakorlatnak sem utolsó!
Betegtársaim! Mindenkit csak bíztatni tudok az aktív sportéletre! Kövessétek példámat

Nincs jelen

 

#10 2004-08-17 18:08

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Cápamama!

1-szerűen nem hiszlek el!:D



Csók:Mancsa

Nincs jelen

 

#11 2004-11-01 09:02

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nem lehetne valami közös jóga órát ill. tanfolyamot szervezni valahol nekünk?
Csak úgy eszembe jutott, mert nagyon lusta vagyok  elmenni valahová is, bár most találtam egyet a közelben... de érzem h hasznos lenne.
CSak egy ötlet...:rolleyes:

Nincs jelen

 

#12 2004-11-01 09:46

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ez egy jó ötlet lehet. GYERÜNK PESTIEK, FOGJATOK ÖSSZE ÉS IRÁNY JÓGA IRÁNYÁBA:))

Szegeden én is szeretnék majd valamilyen hasonló kezdeményezést elindítani:))

Mancsa

Nincs jelen

 

#13 2004-11-01 23:52

blackbird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szerintem is jó 5let, én is ki szeretnék probálni valami hasonlót. A jógához én túl izgága vagyok, amin komolyan gondolkozom már egy ideje az a tai chi. A tai chi mozgáskulturája nagyon jó hatással van a szervezetre, többek között az emésztőrendszerre is. Arról már nem is beszélve, hogy egyes alfaja amellett, hogy megtartja a hagyományos mozgásokat, harcművészetként is funkciónál, amivel (persze csak a lightos formájával hasrugások meg ilyenek nélkül:D) szintén szívesen megismerkednék. Egyébként ennek kapcsán az jutott eszembe, hogy Ázsiában vajon mekkora méreteket ölthet a Chron betegség? Biztos vagyok benne, hogy sokkal kisebb a megbetegedések száma mint Amerikában és Europában és ez talán nem véletlen..

Nincs jelen

 

#14 2004-11-03 11:57

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kedves Blackbird!

Ha olyan izgága vagy, mint mondod, akkor a Thai Chi is elég lassú lesz neked. Ennek lényege, minél lassabban és harmónikusabban elvégezni a pontos mozgássort. Én is elég gyors modzágú vagyok és a mester szemébe, mindig elkapkodtam. Sajna nálunk a  Mester elég egy link alak volt.

Mindneképpen próbáld ki! Remélem találsz jó szakembert, "Mester"-t:))) Nagyon fontos szempont.


Szia: Mancsa

Nincs jelen

 

#15 2004-11-03 21:08

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Blackbird és Mancsa!
Én is inkább olyasmi lehetek mint ti, legszívesebben kick boxra járnék, ez komoly, dehát nem lehet.
A jógát azért próbálnám ki mert "muszáj", egy lelket is nyugtató "sport" és gondoltam csoportban jobban meg lehetne oldani, jól éreznénk magunkat és megismernék én is többeket :)

Nincs jelen

 

#16 2004-11-04 16:58

blackbird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Mancsa: köszi az infókat! Tudom, hogy egy "normál" harcművészethez képest több nyugalmat kíván a Tai Chi, de azért szeretném ezt elkezdeni, mert amellett, hogy jótékony hatással van a szervezetemre, az "ököl" stílusú Tai Chi még az önvédelemre is megtanít (legalábbis remélem:D)

Judit: a kick box az kicsit tényleg erős lenne nekünk:)) Szerintem mindenképp érdemes  jógázni, remélem sikerül összehoznod egy csoportnyi embert!

Nincs jelen

 

#17 2004-11-04 19:32

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Judit: én is benne lennék valami sportban (mondjuk jogában), mert csak tunyulok...

Nincs jelen

 

#18 2004-11-04 21:46

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Eddig ezek szerint már 3-an lennénk.... :)
Kihez kéne fordulni az egyesületen belül ez ügyben? vagy hogy oldjuk meg?
Jó lenne ha még lenne érdeklődő.

Nincs jelen

 

#19 2004-11-07 10:29

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Úgy döntöttem véget vetek a tunyaságnak és löttyedtségnek és holnaptól elkezdek futni, mert feszes feneket és izmos combokat szeretnék :-)))). Elgondolásaim szerint egy új, sportos élet fogja kezdetét venni :-))).

Nincs jelen

 

#20 2004-11-07 11:33

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Jó ötlet Adrika, SPORTOLNI JÓÓÓÓÓÓ!!! :)

Kitartás hozzá!!!!!!!

Nincs jelen

 

#21 2004-11-07 15:22

leila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Adrika! Ha nem jönne be a futás próbáld ki a callenetiscet, tutti, hogy nem jól írtam le a sport nevét, de elképesztően jó dolgokat csinál a testeddel. Feszessé tesz, nyújtja az alakot, és szép lábakat eredményez. Kipróbáltam, nem lettem szebb, de jobban érzem magam a bőrömben mióta ezt művelem. Na jó, csak nem akartam felvágni, szóval feszesebb a fenekem, a hasam eltűnt a combom vékonyabb lett, így optikailag hosszabbnak tűnik, és karcsúbb a derekam. Jöbb vagyok mint lánykoromban.

Nincs jelen

 

#22 2004-11-09 16:01

Cicmarek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Bevallom őszintén mióta tudom, hogy crohn-os vagyok nem igazán erőltettem a sportolást.
DE !
Most jó időszakban vagyok (leszámítva egy-két dolgot, ez azonban nem nagyon akadályoz meg semmiben), úgyhogy el kezdtem kb. 1 hónapja kondizni!!!
Az utcánk végén található, úgyhogy 2 perc és ott is vagyok!
Persze előtte csináltattam egy teljes állapotfelmérést, úgyhogy ahhoz képest fogok fejlődni. A személyi edzőm nagyon rendes, csinált nekem teljes edzéstervet és megígérte, hogy folyamatosan oda fog figyelni rám! Mindezért nem kér pénzt! A bérlet ára pedig 1 hónapra diákoknak:4500 Ft (annyiszor mehetsz, ahányszor akarsz).
Nekem megéri!!! :)

Rossz időszakban azonban, én csak a jógát javasolnám (saját tapasztalat, ugyanis mást 
ha akartam se tudtam csinálni)!

Sziasztok:             Cicmarek

Nincs jelen

 

#23 2004-11-09 20:54

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sport

Szia Judit,

Jó ötlet! Tudok Budán (a Bartók Béla úton) egy TAJ-CSI CSIKUNG tanfolyamot. Igen laza és a létszám se túl nagy. Minden hétfőn este 6-8-ig van a Bartók 32 Galériában. Talán mi pestiek kipróbálhatnánk, én is kedvet kaptam, pláne hogy felvilágosítottak, hogy nem megerőltetőek a gyakorlatok. Mindössze egy polifómot és tréningnadrágot kell hozni, egyébként ingyenes.

Mit szóltok hozzá?

Robur

Nincs jelen

 

#24 2004-11-10 19:59

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Jól hangzik Rob :-)))!

Nincs jelen

 

#25 2004-11-10 23:26

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Tényleg nem rossz. Nekem tetszik az ötlet, legalábbis miért ne lehetne kipróbálni??? :)
Judit
én fél6ig az Astoriánál vagyok de talán oda lehet érni... :/, vagy nem?

Nincs jelen

 

#26 2004-11-11 19:25

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nekem is kérdés, hogy mikor tudok elszabadulni a munkából, meg tapasztalatom szerint a hétfő az új munkahelyemen eléggé gázos szokott lenni, de tényleg meg lehet próbálni. Max. nem minden alkalommal tudok ott lenni...

Nincs jelen

 

#27 2004-11-12 11:48

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

csak kéne valami konkrétumot is megbeszélni? :)
kedden kipróbálok egy jógát majd elmesélem.

Nincs jelen

 

#28 2004-11-12 19:08

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Okés, Judit, próbáld ki, aztán referálj róla és majd megdumcsizunk valamit :-)))

Nincs jelen

 

#29 2004-11-16 00:30

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Mivel nem pesti vagyok, ne várjatok!
Anyukám ismeri a taj-csit és a csikungot is. Szerinte az utóbbi jobb. Csak a háziorvos nézett rá furcsán, amikor mondta, h ettől jobban érzi magát. Mint kiderült, fogalma se volt róla, h mi az.
Néha én is kipróbáltam már vele egy-egy részt. Érdekes, jó érzés. Kíváncsi vagyok, nektek h ízlik majd!

Mancsa!
Anyuval kellene beszélni, h mi is összehozzuk a saját csikung-csapatunkat! Mit szólsz hozzá?

Nincs jelen

 

#30 2004-11-16 06:31

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Cápanéni! .)))

Te sose alszol?! Éjjel fél 1-kor minden fiatal anyukának már ágyban a helye, mert még Cápa bácsi megharagszik és eltilt a gép elől:))
Ok. Én benne vagyok. Anyud jön 20-án? Jó lenne, ha jönne, legalább bemutatnád a társaságnak, mint fő "természet boszorkányt":))

Puszi: Mancsa

Nincs jelen

 

#31 2004-11-16 07:06

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sport

Sziasztok!

Tegnap voltam "csikungolni", mindenkinek ajánlom, mert nagyon nyugis, laza és összesen hatan voltunk. A ceremóniamester egy hölgy, segítőkész és mindent elmagyaráz - velem külön foglalkozott, mert én ugye új voltam. Annyi a változás a fent leírtakhoz képest, hogy nem ingyenes, hanem 700 forint a két óra.

Polifómot ne hozzatok, mert van!

Nincs jelen

 

#32 2004-11-18 14:47

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kilencedik napja tart új, sportos életem a hajnali futások keretében. (Tudom, ez még nem idö, de lesz majd több is. :-)))) Persze a táv még nem túl nagy, reményeim szerint szépen lassan fogom növelni a hosszt, de IMÁDOM ezt az egészet. Na, nem futás közben, akkor rendszerint leginkább meg akarok halni, meg ki akarom köpni a tüdömet, hanem utána ISTENIEN érzem magam. :-)))))

(Nincsen hosszú "ö" meg "ü" betüm, azért használok rövidet, nem azért mert nem tudok helyesen írni:-)))

Szerkesztette: Adrika (2004-11-18 14:50)

Nincs jelen

 

#33 2004-11-18 16:32

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

:( még nem jutottam el jógára-...
de ami késik nem múlik...

Nincs jelen

 

#34 2005-01-17 11:06

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én is aktiválom magam!
Jó dolgok a tervek, de tennem is kell értük! Előre a megvalósításban!
Most élem a nagy elhatározások időszakát: dohányzásról való leszokás és a túramentes időszak más testmozgással való helyettesítése a cél. Már kinéztem az iskolát, ahol folyamatosan be lehet kapcsolódni az órákba, most már csak az új órarendemet kellene megkapnom és bele lehetne vágni! Jóga, callanatics, vagy hastánc, van még csikung is de az nem vonz, bár ha csak az lesz megfelelő az időbeosztásomnak arra is elmegyek!
<kép><kép> <kép>
Éljenek a megvalósított álmok!

Szerkesztette: Suhi (2005-01-17 11:08)

Nincs jelen

 

#35 2005-01-21 12:01

dh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

A sport "részleget" nem olyan régen találtam meg, ezért inkább már itt tenném fel a kérdésem! Tesóm előszeretettel "bütyköl" autókat és motorokat suli után + előszeretettel motorozik (cross), amikor lehet. Szerintetek az olajos bütyi árthat? És a motorozás? Alapesetben az úton űzi, de nyártól-őszig előszeretettel hajt a hegyek és völgyek közé, ami szerintem hatalmas rázkódással jár + néha kisebb nagyobb eséssel. ÁÁÁÁ! Bár olvastam, hogy valaki mountain bikeozik is... A másik fóbiám, ugyan nem ide tartozik, de akkor már ideírom, mi van akkor, ha egyszer hasba vágják? Ököllel, vagy egyébbel? Nekem gondolom semmi bajom sem lenne, max.megtelne a bugyim, de akinek műtötték már a bélését, annak lehet komolyabb baja is? Teenager az aranyom, ki tudja mikor kell hirtelen megvívnia 1 csajért, én meg addig is itt izgulok...:o)

Nincs jelen

 

#36 2005-01-21 13:14

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

dh: Ne izgulj feleslegesen. Reméljük, ha eljön az ideje, akkor is csak szópárbajban fog megvívni a kiszemelt hölgyért. :-))))

A cross-ozással kapcsolatban nekem is elsősorban a rázkódás, ami beugrott. De azt gondolom, hogy ő nagyon pontosan fogja tudni, hogy mi jó neki, nyilván, ha fájdalmai lesznek, azonnal abbahagyja. Aztán, meg már úgy tudom olyan szuper szerkók vannak, hogy az esést szinte már nem is érzi az ember (persze ez azért biztos túlzás egy kicsit...) Szóval nyugi, nagyon pontosan fogja ő tudni/érezni, mi neki a jó. :-))))

Nincs jelen

 

#37 2005-01-21 17:09

dh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Igazad van, csak mióta kiderült, hogy beteg kicsit úgy bánik vele mindenki mint 1 tojással... bár ez már lassan 10 éve! A szüleink a mai napig megkérdezik tőle minden nap, hogy bevett-e a gyógyszerét, evett-e, mikor jön, hová megy, stb. Ő sokszor nem szól ezekért a felesleges aggódásokért, de amikor már besokall, akkor megmakacsolja magát, ami érthető és pl.: órákra eltűnik-> persze jól érzi magát, csak a szülők meg olyankor agyon izgulják magukat. Igazából szerintem maga is meg tudna oldani mindent, amire csak szüksége van, de nem hagyják, ő meg sokszor élvezi is a helyzetet. Azt hiszem én lazább vagyok, de néha én is parázom. Ilyenkor megpróbálom kitörölni az agyamból és azt képzelni, hogy otthon alszik. Ő a tesóm, de mi lesz, ha lesz egyszer egy gyerekem? Lehet, hogy akkor is agyonverem, ha csak az utcára megy ki...? :o)) Szerintem kellene egy új oldal a hozzátartozóknak is, hogy meg tudjuk egymással beszélni, hogy ki hogy viseli a családtagja dolgait. Engem pl. érdekelne!

Nincs jelen

 

#38 2005-01-21 19:09

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

dh: A szülők már csak ilyenek, ilyen aggódósak, de hát ez a feladatuk. :-))))) A testvéred (mint ahogy Te is) mindig az ő kis gyermekük lesz, akkor is, ha már 35 vagy 40 éves. :-)))) És amíg otthon lakik velük, addig mindig meg fogják kérdezni ezeket. Higyj nekem kérlek, idén töltöm be a 32-t és a szüleimmel élek, úgyhogy nagyon jól tudom, hogy mit beszélek. :-))))

Ne tartson vissza semmi attól, hogy nyiss egy ilyen topikot! Nosza, hajrá! :-)))))

Nincs jelen

 

#39 2005-01-22 00:20

FreeBird
Tag

Re: Sport

Szisztok

Gondoltam bekukkantok ide is, ugyanis a műtét után 2.5 (hónapja) most kezdenék el intenzíven mozogni. Az orvos szerint már nyugodtan elkezdhetek újra futni. Nekem ez olyan karbantartó edzés, meg hát néha irtó jó elmenekülni a világ elől ki az erdőbe. Ott szerencsére senki sem talál meg :-) Csak hát az idő nem olyan jó, és azzal meg nem sokra mennék, ha félúton kidöglök aztán sétára kényszerülök és mire hazaérek már nem is kell futnom mert jéggé fagyva a domboldalon lecsúsznák :-) Most az ugrókötélen gondolkodom, csak korábban valamire felhasználtam és most az sincs :-)
Na de miért is kell karban tartanom magam. Mert hát én is crossozok és ennél keményebb fizikai sport nem létezik, na és drágább se igen :-)
Először is Adrikához szólnák, ugye írtad, hogy ha crossozáskor fájdalmainak lesznek akkor abbahagyja. Nos ez ami egy motorosnak nem fog megtenni. Én másfél hónapig bírtam a műtét után moci nélkül! Ez olyan mint a sex! Ráadásul most, hogy nincs is kivel mert a lányok elmenekülnek előlem, így ennyi élvezet maradt nekem :-) Szóval én akkor is mocira ültem és mindenki más ha fájdalmunk volt. Persze most nem arra kell gondolni, hogy haldokolva is kimegyünk, de kisebb fájdalmakkal nem foglalkozunk. Például a gipsz átlagos hordási ideje a körünkben 2-3 hét, aztán mindenki leszedi :-) vagy had meséljek egy olyat is, hogy az egyik srác is szarul volt, motorozás körben megállt, kirakta a taccsot és ment tovább :-)
No persze azért nekem egy cseppnyivel több esszem van így nem cross pályákra mentem vissza egyből, hanem karácsonykor enduroztunk(erdőn mezőn motoroztunk) egyet, szóval ez volt a legnagyobb ajándékom :-) Persze mikor hazaértem, egy kicsit elgondolkoztam, hogy nem-e volt ez egy kicsit korán, de ha az ember felül egy versenygépre akkor nem gondolkozik (nem is szabad :-) Múlt hétvégén már pályán is mentem 3*5 percet. Persze még óvatosan. Mert igazából a legjobban az eséstől félek, mert  ha sokat alszom a jobb oldalamon akkor még mindig érzem a sebet.
Na és a védőfelszelések, nos tényleg túlzás, hogy az ember nem is érzi az eséseket. Ezek a ruhák és felszerelések igazából arra szolgálna, hogy ha esik az ember akkor ne nyúzza és vágja fel a bőrét semmi, na és a törések ellen védenek úgy ahogy. Csak sajnos pont az alhasi tájékot nem igazán védi semmi, egy vesevédő csak a rázkódástól véd. Szóval ne tudjátok meg, hogy nekem hányszor sajgott már a hátsóm :-)
Szóval engem is érdekelne a dolog, hogy a műtét miatt mennyivel lesz gyengébb az ember hasa, okozhat-e később problémákat? Én még egy hónap ?pihenésre? gondoltam (ha szerencsém lesz akkor hideg lesz és akkor több is lesz :-) és utána nincs kegyelem az ellenfeleknek :-) Majd ha felnyalom a fél pályát akkor megosztom tapasztalatomat aggódó szülőkkel :-)

Most megint szépen elcsacsogtam, de ezt lassan megszokhatjátok tőlem :-) de most már irány az ágyikóm, már a játék mackóm is vár :-)

Vigyázatok magatokra :-)

 

#40 2005-01-22 08:38

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Freebird!

Örülök, hogy ismét közöttünk vagy!:)
Azért a virgonckodással még várj egy kicsit. A sebgyógyulás, mindenkinél más ütemben történik. Ha szedsz valamilyen immuránt, vagy ehhez hasonlót, akkor azok, még lassítják is a sebgyógyulást, és itt különösen a belső sebekre gondolok.
Ha nagyon akarsz mozogni, akkor a műtét után 3 hónappal (ez a minimum) kezd el hasazni, szép óvatosan, hogy a hasizmaid vissza erősödjenek:) és akkor ha majd esel is, legalább lesz, amit megfeszítve, megvédd a bélésedet:)
Az ugrókötelet, még korainak tartom, az ugrálással még várj!

Bocs, nem akarok dirigálni, csak, mint 4-szeres műtött vettem a jogot és adok tanácsot:)

De, ha a stílusodat veszem figyelembe, te is egy örökmozgó vagy:)) ez már fél gyógyulás:) És amint olvasom a száguldás szerelmese:)
Hajrá!

Légy még egy picit türelemmel, mert az elhamarkodott erőlködések, később okoznak galibát. (sérv, varrat vándorlás stb...)


Szia: Mancsa

Nincs jelen

 

#41 2005-01-23 15:23

Bunny
Tag

Re: Sport

Sziasztok!
Én colitises vagyok, már 3 éve. Korábban az aerobic volt a mindenem, 5 évig oktattam is. Mióta nem vagyok túl fényesen, kicsit kénytelen voltam visszavenni, sőt, egy időre teljesen felhagytam vele. Dehát hiányzott a sport, nagyon is.. Szóval amikor kicsit jobban lettem, újra elkezdtem járni, eleinte kicsit döcögősen ment, de most ott tartok, hogy heti 3 órát simán bírok (a korábbi napi 3 helyett). Csak biztatni tudok mindenkit: ne adjátok fel a korábbi életeteket. Ha nehezebb is néha, mi is élhetünk (majdnem) teljes életet! Mindnkinek sok sikert hozzá!

 

#42 2005-01-26 11:08

wektor
Tag

Re: Sport

Sziasztok!

...ide is beokoskodok. :)
6 évig Kung-fuztam, sajnos abba kellet hagynom, mert ebbe a szemét városba jöttem dolgozni.
A távolkeleti harcművészetek szerintem mindenképpen jók minden időszakban.
A Tai-Chi kiváló egészségmegörző, de nem a legjobb szó a "lassú". Tényleg kell hozzá egy vérmérséklet, ami nekem heves. Persze a legelterjedtebb a "yang" stílus. Ezt látod a TV-ben, amikor öregek lassan repkednek. Próbáld ki! Ha nem unod és érted, érzed az energia áramlását, akkor mindenképp jó lesz. A kínai orvosokkal azért vigyázz. A magyar oktatók között is vannak jó természetgyógyászok, akik a masszázs és az akkupunktúra fortélyait is ismerik, de ez egy másik topic és ugye a szakorvos megkérdőjelezi.
Ha nem jön be a "yang" stílus, akkor keresd a "chan" Thai Chi-t. Ritka, de Pesten tuti van. Keresd a Vadas Mihály vezette szervezetet, ők mind a két stílussal komolyan foglalkoznak. A "chan"-t nem fogod unni, bár évekbe telik, míg harcértéked is lesz.
A Shaolinhoz már öreg vagy, az tipikusan "kemény" stílus. lehet, hogy megerősít, de valószínűbb, hogy nem bírnád a fizikai elvárásokat.
Magam Wing Chun-t míveltem 6 évig és nehogy valaki belém kössön, hogy milyen betűvel kell írni és melyik az igazi és ki a mester....
...szóval a nagy kórházi kezelésem alatt minden reggel időt szakítottam rá, hogy végogcsináljam a formagyakorlatokat és légzőgyakorlatokat. Segített, mert utána kicsit feltöltve éreztem magam, és fizikai mozgás volt, amit még a leépült izomzat is elviselt. Meg nem unatkoztam annyira, mert volt időm tökéletesíteni a mozdulatokat.
A Japán ágakat nem ajánlom, túlzottan dominál a testi erő és a hevesség. nagyon megterheli a szervezetet...persze egészséges embernek nem.
Sok sikert, és bocs ha nagyon tudálékos voltam, de ehhez nagyon értek...

 

#43 2005-01-26 11:09

wektor
Tag

Re: Sport

Sziasztok!

...ide is beokoskodok. :)
6 évig Kung-fuztam, sajnos abba kellet hagynom, mert ebbe a szemét városba jöttem dolgozni.
A távolkeleti harcművészetek szerintem mindenképpen jók minden időszakban.
A Tai-Chi kiváló egészségmegörző, de nem a legjobb szó a "lassú". Tényleg kell hozzá egy vérmérséklet, ami nekem heves. Persze a legelterjedtebb a "yang" stílus. Ezt látod a TV-ben, amikor öregek lassan repkednek. Próbáld ki! Ha nem unod és érted, érzed az energia áramlását, akkor mindenképp jó lesz. A kínai orvosokkal azért vigyázz. A magyar oktatók között is vannak jó természetgyógyászok, akik a masszázs és az akkupunktúra fortélyait is ismerik, de ez egy másik topic és ugye a szakorvos megkérdőjelezi.
Ha nem jön be a "yang" stílus, akkor keresd a "chan" Thai Chi-t. Ritka, de Pesten tuti van. Keresd a Vadas Mihály vezette szervezetet, ők mind a két stílussal komolyan foglalkoznak. A "chan"-t nem fogod unni, bár évekbe telik, míg harcértéked is lesz.
A Shaolinhoz már öreg vagy, az tipikusan "kemény" stílus. lehet, hogy megerősít, de valószínűbb, hogy nem bírnád a fizikai elvárásokat.
Magam Wing Chun-t míveltem 6 évig és nehogy valaki belém kössön, hogy milyen betűvel kell írni és melyik az igazi és ki a mester....
...szóval a nagy kórházi kezelésem alatt minden reggel időt szakítottam rá, hogy végogcsináljam a formagyakorlatokat és légzőgyakorlatokat. Segített, mert utána kicsit feltöltve éreztem magam, és fizikai mozgás volt, amit még a leépült izomzat is elviselt. Meg nem unatkoztam annyira, mert volt időm tökéletesíteni a mozdulatokat.
A Japán ágakat nem ajánlom, túlzottan dominál a testi erő és a hevesség. nagyon megterheli a szervezetet...persze egészséges embernek nem.
Sok sikert, és bocs ha nagyon tudálékos voltam, de ehhez nagyon értek...

 

#44 2005-01-26 11:57

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Wektor!

Nagyon jó dolgokat irtál,személy szerint imádom a harcművészeteket,Tölgyesy Csabánál,"kung-fu világbajnok"-nál is edzettem,meg judo-sztam is.
És sokáig gondolkoztam hogy egy light-osabbat kipróbáljak,de sokszor a tömegközlekedésen is elfáradok,nem hiszem hogy ezt rendeszeresen be tudnám vállalni:(Úgyhogy örülök ha az otthoni tehendőket,meg esetleg munkát tudok vállalni.De aki esetleg birja,az tényleg próbálja ki,mert testileg lelkileg egy kifinomult harmóniát hoz létre,ami szebbé és kellemetesebbé teszi életét.

Nincs jelen

 

#45 2005-01-26 13:09

ani58
Tag

Re: Sport

Sziasztok!

Mi a helyzet a tesi órával, nálatok hogy volt mikor suliba jártatok. Mi tavaly felmenttettük a lányomat (ő crohnos, 6. osztályos) tesi alól, de mondtuk a tesi tanárnak, hogy ne csak ott üljön már, hanem csináltasson már valamit vele, mondta, hogy van szobakerékpár és azon tekerhet amig el nem fárad. De ez nem igazán tetszett a csemetémnek, mivel nem a tornateremben volt a szobakerékpár, hanem a szertárba és nem szeretett ott egyedül lenni. Ebben az évben automatikusan felmentették, de mivel nincs rossz állapotban kértük, hogy hadd tornázhasson az osztálytársakkal, úgyhogy a felmentést ugyan nem vonták vissza teljesen, hanem 3. fokozatba rakták, ami azt jelenti, hogy tornázhat a többiekkel. Nem tudom, hogy jól tettük-e, mert nem igazán arról szól véleményem szerint a tesi óra, amiről kellene (a mozgás megszerettetése), hanem kézenállás, szekrényugrás, stb. amitől az én gyerekem fél, ráadásul így osztályozzák is. Mi a véleményetek jó-e ha felmentik, vagy nem. Egyébként szoktunk néha korcsolyázni, úszni, de szeretném, ha minden nap mozogna egy kicsit, de önszorgalomból ez nem megy, erőltetni meg nem akarom.

 

#46 2005-01-26 13:49

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

30 évesen lettem beteg, úgyhogy nincs tapasztalatom abban, milyen gyerekként crohn-osnak/colitis-esnek lenni. Szerintem a felmentés jogos, hiszen a felmentés arról szól, hogy nem kap osztályzatot. Helyes az elgondolás, mert hogy is tudná azt a szintet teljesíteni, mint az egészséges társai. De ettől még részt vehet az órán olyan dolgokban, amiket úgy érez, hogy nem megerőltető, vagy szeret csinálni. A tanár feladatának kellene lennie, hogy erre odafigyeljen, hogy beinvitálja a közös játékokba.

Ha mégsem megy így, akkor ha már sétáltok a jó levegőn, az is sokat számít, esetleg, ha minden nap meg tudjátok azt oldani, hogy 1-2 megállót nem busszal/villamossal tesztek meg, hanem gyalog, az már mondjuk napi fél óra sétát jelent és szakemberek azt mondják, hogy ez bőven elég már ahhoz, hogy mozogjon az ember. :-)))))

Szerkesztette: Adrika (2005-01-26 13:51)

Nincs jelen

 

#47 2005-01-26 14:27

wektor
Tag

Re: Sport

Hali,

hát tényleg nem tudom milyen lehet gyerekként Chronosnak lenni, de mivel koromhoz képest csenevész voltam, no meg az osztálytársaim nagyranőtt tajtparasztok voltak, magam is mindig felmentett voltam. Ennek két oldalról is megittam a levét.
1. Kimaradtam a gyerektársaságból, nem szerettek az osztálytársaim. Az más tészta, hogy én diplomás lettem, ők meg sitten ülnek.
2. Nem fejlődött az izomzatom és minden széltől megfáztam. Hálistennek ekkor még nem volt Chron.

Javasolnám, hogy ha az osztályfőnök és a tornatanár normális, ami nem azt jelenti, hogy sajnálkozva megigér mindent, akkor esetleg a gyerek olyan tesiórákra járhatna, ahol olyan játék folyik és nem szekrényugrás, meg négyütemű fekvőtámasz. Ha nem megoldható, akkor iskolán kívül kell járatni valamilyen sportkörbe és a felmentés indokolt. Én legalábbis mai fejjel ezt vártam volna el a szüleimtől. Fontos, hogy társaságban legyen, ahol nem feltétlenül csámcsognak a betegségén. A gyerekek sajnos borzasztóak. Semmiképp nem szabad tudatosulnia benne, hogy gyengébb mint az átlag.
Úszás? Valami Fitnesz-ugribugri?

 

#48 2005-01-26 21:19

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Én is fel voltam mentve végig a középiskolában. Nem is bántam mert a fizikumom a béka segge alatt volt, Az izomzatom nem is fejlődött kb. 24 éves koromig, amikor felszedtem 20 kilót és bírtam a mozgást. Egyetértek Wektorral (látod, egyetértek veled:))
Mindenképpen járjon valamilyen mozgásformára, később hálás lesz érte:)
Az iskolait pedig hanyagojátok, ott a stressz és azok a hülye gyakorlatok nem használnak, sőt inkább veszélyesek egy crohnosra.

Sziasztok!

Nincs jelen

 

#49 2005-03-02 14:16

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Képzeljétek!
Tegnap lementem táncedzésre, ahol tavaly tavasz óta nem voltam ugyebár a Crohn miatt, és valami megváltozott.
Nem éreztem jól magam, fiatal egészséges emberek...
Olyannak éreztem magam, mint egy U.F.O.
Mert nem csinálom végig keményen az edzést és persze az edzőmnek elmondtam mi van, de nem érti. Egyszerűen NEM ÉRTIK amit mondok.
Olyan furcsa... Lehet h nem is kéne odajárnom...
De mikor úgy hiányzik néha!!!

Nincs jelen

 

#50 2005-03-18 23:49

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Helló,

Beteg is sportol. Szaladgál a többiekkel és labdáznak. Év elején Beteg colitise rendre a mosdóba kényszerítette tulajdonosát, ő mégis körme szakadtáig ragszkodott kedvenc játékához. Szerencsére meccsek előtt amúgy is mindig izgulás van, ami kakilással jár együtt, ennél fogva Beteg méltán nyugodt volt, mint egy döglött légy, hogy így ugye nem járhat pórul, mert belül szinte üres. Aztán naná hogy az egyik alkalommal mégis majdnem pórul járt. Egy, még éppen időben érkező sípszó mentette meg, gyorsan cserét kért és összeszorított ... ööö ... fogakkal letessékelte magát a pályáról, hogy elfoglalja biztonságos helyét a kispadon. Aztán márcsak szurkolt és a cseréknél térdfájásra panaszkodott. Ha nem muszáj, Beteg nem mond le semmiről és hisz benne, hogy ez erőt ad neki. Azóta egyébként jobban van - a mázlista...

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB