#101 2007-09-24 14:00

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Rokkantsági mellett hány órát lehet dolgozni???????

Nincs jelen

 

#102 2007-09-24 16:01

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Arra én is kiváncsi lennék!! meg még az is érdekelne hogy vállalkozást tudok -e indítani? Úgy hogy a rokinyögdíj megmaradjon!!

Nincs jelen

 

#103 2007-09-24 16:05

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

nekem folyamatban van a dolog és dolgozni fogok mellette ugyanúgy, eddig 8 órában dolgoztam, jelenleg 6 órában dolgozom és ehhez kértem a nyugdíjazást

annyit mondott a TB ügyintézõ, hogy így lehet dolgozni utána, mert a lényeg, hogy vagy a munkaidõ, vagy a kereseted csökkenjen a megrokkanás elõtti állapothoz képest

a vállalkozásról annyit tudok, hogy egy srác, akivel együtt feküdtem kórházban januárban, vállalkozóként dolgozott és mellett kapta a nyugdíjat, úgyhogy biztos nincs akadálya

Szerkesztette: kbalu (2007-09-24 16:05)

Nincs jelen

 

#104 2007-09-24 17:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Na kérem lehet dolgozni bejelentve maximum 6 órát, ki is lehet váltani a vállalkozoit is. De a mostani adó rendszer azt mondja ki ha kapsz nyögdijat illetve dolgozol bele számit a nyugdíjad is az adó alapba de viszont 3 évenként növeli is a nyugdíjad értékét. Ez a jelenlegi álláspont de elvben januártól változik a dolog mégpedig úgy hogy vagy nyugdíjat adnak vagy a fizetésed veszed fel a 2 együtt nem jár ez a tervezet. Illetve van egy másik is akit már leszázalékoltak azt 2008 januárjától szépen vissza hívják felülvizsgálatra  és rehabra teszik (sajna aki mozog arra fogják ez ki van adva mert túl sok megy el ránk beteg nyugdíjasokra). A rehab annyit tesz ki hogy vissza küldenek dolgozni de adnak rehab pénzt ami úgy néz ki 65000 Ft lesz. Na de ez nem tisztán a tied ugyan úgy adózik mint a rendes kereset ha 3 évig nem találsz munkát vagy nem tudol dolgozni mehetsz vissza felülvizsgálatra. Azt majd kiderül a vége ennyit tudódok.  Ja a vállakozoit ki lehetett váltani mint nyõgdijas. Ezt most lehet e nem tudom.

Nincs jelen

 

#105 2007-09-24 17:10

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

nekem legutóbbi infóim szerint azoknak kell dönteni januártól, akik 2008-ban mennek nyugdíjba, az elõtte nyugdíjazottaknak csak 2010-tõl él a "vagy a nyugdíj vagy a munka" felkiáltás, pont ezért van most tömeg a nyugdíjintézetnél, mert aki teheti még idén elintézi a rokkantságit, ezzel nyer 2 évet

(amúgy tényleg k*rva sokan vannak felülvizsgálaton is meg az ügyintézõk is el vannak havazva rendesen mindenféle nyugdíjazással, persze erre most rájátszik a szintén jövõ évtõl érvényes bruttósításos nyugíjtéma)

Nincs jelen

 

#106 2007-10-14 12:23

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ha elmegyek dolgozni ,mert hiába vagyok szarul ,de a havi 32ezer az éhenhaláshoz is kevés...  akkor hány napon belül kell bejelenteni ? Le tudom tagadni  ha felvételre megyek, hogy rokkant vagyok? Mert ugye, ha megmondom ki fog alkalmazni?!

Nincs jelen

 

#107 2007-10-14 12:34

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

ha kapsz nyugdíjat, azt mindenképpen jelenzned kell, mert az kell a munkálatatónak, hogy ne vonjon annyi járulékot, stb. meg ráadásul ugye nem is dolgozhatsz 8 órában, csak max. 6-ban

ha meg rendesen 8 órában akarsz dolgozni akkor meg tökmin1 a munkáltatónak, hogy rokkant vagy-e, vissza kell mondanod a nyugdíjfolyósítást aztán irány a meló

Nincs jelen

 

#108 2007-10-14 12:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hát ez jó kérdés ki fog ki nem fog de ahogy kbalu is írja vagy 4-6 órában dolgózhat az ember fia, lánya ha rokkant. Na most én azt tanácsolom hogy az önéletrajzodba írd be s csak az a cég fog behívni interjúra aki elfogadja hogy te rokkant vagy. Nyílt kártyák mert ha nem mondod meg az igazat úgy is kiderûl. De lehet feketén is dolgozni! Igaz ez mindig a rizikos kategória volt!  Sok sikert! (amúgy 32 ezer a nyõgdíjad?? Az szép az állambácsi meg erõltette magát! )

Nincs jelen

 

#109 2007-10-14 18:43

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

4 év alatt lett ennyi, 26-al kezdtem! 4 ill.6 órás munkát Én még sajna nem találtam.Ezért meg kell szûntetnem a rokkantságit , de  addig nem akarom még nem biztos a munka ... Csak félek odamegyek egy munkahelyre és megkérdezik mit akarok Én-így dolgozni?!  Elég gáz!:(

Szerkesztette: CSICSU (2007-10-14 18:52)

Nincs jelen

 

#110 2008-02-18 10:05

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok! Nem tudtok valami otthon végezhetõ állást, internetes munkát? Nézegettem sok internetes munka lehetõség van egyet próbáltam, de nem fizetett. Valahol meg nekem kell fizetni, hogy belépjek ilyent nem próbáltam mert az szerintzem tutira nem fizet ha már igy kezdödik. Nektek mi a tapasztalatottok? Van ami bevállt?

Nincs jelen

 

#111 2008-02-18 10:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

"Valahol meg nekem kell fizetni, hogy belépjek "  -1000% hogy szélhámosság.
Ha esetleg jó íriói vénád van,  próbálkozz valamilyen újságnál, magazinnál - eleinte külsõsként, vagy
online-nál (ezek zsebpénz szintûek) de a semminél több.

Ezen túl viszont tanulni kell. Például webdesing - végezhetõ otthonról, illetve 3d-s grafikai/animálási,
textúrázási munkák. Illetve zenekészítés weboldalakhoz.

Nincs jelen

 

#112 2008-04-28 18:55

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!

Talán jó topikra jöttem  kérdésemmel!
Érdeklödnék mennyire lehet komolyan venni egy olyan megjegyzést egy mûhely vezetötõl,hogy:A cég tulajdonos ki fog rugni ha sokáig betegállományba leszek.
Tehet ilyet táppénz alatt a munkáltató?

Köszönöm elõre is a választ!

Nincs jelen

 

#113 2008-04-28 19:06

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halika!

Sugi:legjobb tudomásom szerint tp alatt nem rughat ki és utánna is annyi ideig nem amennyi idõt tp-en voltál.

Nincs jelen

 

#114 2008-04-28 19:14

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Az a tudás elavult már kirúghatnak! Sajnos! :(

Nincs jelen

 

#115 2008-04-28 19:26

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hát ez gáz!:(:(
Mert ha igy megy tovább(remélem azért,hogy nem) akkor számithatok erre!
Jelenleg még csak 2 hete vagyok táppénzen de rossz ha az ember 2 hét után ilyet hall a kedvenc mühelyvezetõjétõl!Igaz õ is csak a rendszer áldozata!
Ez van!Azért bizok abba,hogy jól leszek és tudok menni dolgozni,alapjáraton amugy jó munkahely,csak a tulaj kicsit gázos(mint általában a nagy cégek maguk malmára hajtják a szelet :(:()
De lehet vele is tudok beszélni ha arrol van szó!Majd kiderül!!

Hát köszönöm szépen!
Puszi nektek!

Nincs jelen

 

#116 2008-08-06 16:17

gordi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok,

nagyon rég jártam már erre. Hál'istenek az utóbbi 2 évben pan-colitisom jól volt, na de most..... Kezdek egyre ramatyabbul lenni, és a jelenlegi munkahelyem - vezetõ vagyok egy multinál - sajnos ellehetetleniti a stresszmentes gyogyulast, ugyhogy marad a táppénz. 
A kérdésem, hogy meddig lehet táppénzen lenni nyugodtan anélkül , hogy az ember bizottságok elé járjon? ugy érzem most kellene egy jo 1-2 honap kikapcsolt telefonnal, mert ha igy folytatom megint alkudozhatok a fõorvossal, hogy ne kelljen már kórházban feküdnöm.
A másik kérdés, ha eddit semmi gond nem volt a teljesitményemmel, akkor kirúghatnak táppénz alatt, ha berágnak, hogz kikapcsoltam a telefont? (mint máshol is gondolom, nálunk normális, hogy az ember táppénz alatt otthonról dolgozik)
Köszi
gordi

Nincs jelen

 

#117 2008-08-07 10:24

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Gordi!

Nem tudok válaszolni a kérdéseidre, de jól döntöttél, hogy otthon maradtál. A pan-colitis nem játék, nekem is az volt. Mindenképpen az egészségedre szavaznék!!

Na, nem ezt kérdezted, mégis írtam, bocs.
A jó szándék vezetett, meg a nagy tapasztalatom.:)

Nincs jelen

 

#118 2008-08-07 11:51

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia, Gordi. Ha érdekel, ismerek egy lelkiismeretes munkaügyi jogászt, aki esetleg tud segíteni. Ha küldessz privit, megadom az elérhetõségét. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#119 2008-08-07 14:49

gordi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszönöm a gyors válaszokat, jókivánságokat. Sajnos félreérthetõ voltam, még nem vagyok táppénzen, ugy érzem ha egyszer  betegszabin leszek, akkor ide már nem szeretnék visszajönni, és sajna a számlák nem várnak, amig új munkahelyet találok. Ezért is kérdeztem, hogy ilyen leletekkel - pancolitis -  szó nélkül kiirnak több hónapra is? vagy orvosa válogatja?

gordi

Nincs jelen

 

#120 2008-08-07 15:10

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szerintem orvosa válogatja.

Nincs jelen

 

#121 2008-08-08 07:31

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

három hónapra tuti, amugy három havonta kell felülvizsgálatra menni és ugy hosszabbítják meg a táppénzt. én 1 évig voltam táppénzen.
üdv vugi

Nincs jelen

 

#122 2008-09-23 20:07

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ma felmerült bennem a kérdés amire ti tuti tudtok válaszolni, csak én nem tudom.. :D Hogy köteles vagyok jelenteni a munkahelyemen lévõ üzem dokinak a Crohnom vagy, csak ajánlott?! Mert ugye ez nem fertõzõ betegség ezért mi köze van hozzá, és Én nem akarom hogy a kis könyvembe ez belekerüljön mert, ha esetleg máshova megyek egyszer akkor nehogy azonnal azt mondják, hogy nem kellek a Crohn miatt.... sok beteg szabi stb.

Nincs jelen

 

#123 2008-09-23 20:29

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nita !
Nem tudom hol dolgozol, nálunk minden legalább 30 nap utáni begsibõl visszatéréskor menni kell a foglalkozáseü. orvoshoz, õ nyilvánít ALKALMASNAK, akkor lehet felvenni a munkát. Vinni kell hozzá a fõnök által aláírt táppénzes papírt és az összes többi leletet ami keletkezett.Persze ez általában már utána van h dolgozik valaki, mert minden nap nincs rendelés. Én az államigazgatásban dolgozom, egy hivatalban.  Informatikus, de köztisztviselõ vagyok.

Nincs jelen

 

#124 2008-09-23 20:57

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halika!

Nita:egy kukkot nem szóltam mikor jelentkeztem.
Jött az üziorvos,neki se szóltam,csupán hogy laktózérzékeny vagyok.
A többiek is ezt tudják,és hogy ezért rohangálok a klotyóra és kapok el könyebben betegséget.
A csopvezemet több mint fél évig kóstolgattam,cserkészgettem.
Iszonyat megbízható és korrekt.Neki elmondtam crohnbajtársat.
Majdnem lefordult az asztalról meglepetésében,döbbenetében.:D:D:D
Azóta egy mukkot nem kell szólnom,ha nem érzem jól magam,már tudja hogy nem szabad se nyaggatni,se cikizni.:D:D:D:D
Cserébe igyekszek keveset táppénzen lenni.:D
Néha úgy érzem óv mintha cukorból lennék.:D:D:D
Jól is esik nagyon,meg hát.......egy igazán normális ember!
Ja és mégvalami:ha jól tudom nem olyan betegség amirõl szólni KELL.
Tagadj,Nita,tagadj!:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#125 2008-09-23 21:52

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nita!
Roor-ral értek egyett!
Ha te úgy érzed , hogy nem akarod megmondani akkor ne mond!
Nem kötelezõ!

Nincs jelen

 

#126 2008-09-23 23:11

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszi tudtam, hogy ti tudjátok amit én nem tudok :D
Nincs gond a fõnökömnek már mondtam tud róla, csak azt nem akarom hogy a kis könyvemben legyen benne a jövõre nézve máshol nem biztos, hogy szívesen vennének fel ezzel a betegséggel.
Sevol! Nekem eddig szerencsém volt két hét volt a legtöbb itthon akkor se táppénzen...eddig megúsztam. Meg aztán sajnos az én munkahelyemen az idõ pénz...ezért minél többet próbálok bent lenni.
roor! Tagadok rendben :D

Nincs jelen

 

#127 2008-09-24 07:53

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

sziasztok!
szerintem kell mondani. már csak azért is, mert bizonyos munkakörökre lehet, h azt mondja, hogy "gondozás mellett alkalmas". nem tudom mit csinálsz, de ha ilyeneket fontolgatsz, hogy "majd máshol..." akkor fontos lehet. esetleg nem biztos, hogy ugyanúgy bírsz egy olyan munkakört, ahol esetleg ki vagy téve hidegnek, melegnek, nedvességnek, fertõzéseknek, stb. de ettõl alkalmatlanná nem nyílvánít, csak esetleg gyakoribb (mondjuk féléves) foglalkozáseü-i vizsgálatra kötelez. a betegséged miatt meg nem tehetik meg, hogy nem vesznek fel. SÕT: a munkáltató csak a minõsítésedet tudhatja (alkalmas/alkalmatlan...), mert hogy a betegség maga ORVOSI TITOK!!! nem adhatja tovább az üzemorvos sem senkinek, hogy mi bajod van!

Nincs jelen

 

#128 2008-09-24 17:27

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Bizony, Chys, nagyon-nagyon fontos amit írtál!!! De elõre akkor sem kell mondani semmit. Ha valamilyen munkakör alkalmassági vizsgálathoz kötött, azt úgyis megcsinálják (aki ilyen betegséggel él, az pl. ne akarjon menni vonulós tûzoltónak), de azt az embernek magának kell eldöntenie, hogy amúgy hogyan tud munkát vállalni (gondoljatok azokra, akik diabétesszel küzdenek, stb.). Úgyhogy könyvbe nem is kerülhet bele, mivelhogy - ahogyan Chysh is írta - orvosi titoktartás kötelezi az illetékest!!

Nincs jelen

 

#129 2008-09-25 07:42

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

egyébként azt úgyis megkérdezi minimum az üzemorvos, hogy szedsz-e valamilyen gyógyszert rendszeresen. azt meg mégsem mondhatod, hogy igen de csak hobbiból... :)

Nincs jelen

 

#130 2008-09-25 11:27

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halihó!
A kell sz egy kicsit szerintem durva!
Semmis se kell ha te nem akarod!
Nem vagyok köteles tájékoztatni se a betegségrõl se a gyógyszerrõl!
Én soha nem mondtam meg!Nem is volt semmi gond!
Az ember többnyire olyan munkát vállal amit eltud végezni!:D
Ha tudom azt , hogy ez a  munka számonra megterhelõ és  a betgségem miatt nem birom sokáig akkor inkább nem csinálom!
A terhesség alatt is egybõl beirták  a könyvbe!

Nincs jelen

 

#131 2008-09-25 12:09

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

DE köteles vagy! mert nem mindegy, hogy ha valami bajod lesz, hogy az az alapbetegségedbõl indul ki, vagy pedig pl munkahely megbetegedés/baleset (mert hogy utóbbi 100%-os táppénz, elõbbi sima). kicsit sarkosítva más betegségre: szívbeteg ember (ez a legegyszerûbb példa) elesik munka közben. kérdés: szíve szórakozik és ezért megszédült, vagy megcsúszott? ha utóbbi kerül a jegyzõkönyvbe, és utólag derül ki, hogy már akkor beteg volt, az oep kamatostul fizettetheti ki vele a táppénz-különbözetet. akár évekkel késõbb is (ált. 2 évvel késõbb kezdenek vizsgálódni)

Nincs jelen

 

#132 2008-09-25 13:41

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nem szeretem a vitát igy erre már nem irok!!!!:D:D

Nincs jelen

 

#133 2008-09-25 15:34

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

nem is a vita kedvéért írtam (ilyenkor de hiányzik rigor!!! :lol:), csak szakmai szemmel -mármint munkavédelmisként- ez így kellene, hogy mûködjön.

Nincs jelen

 

#134 2008-09-25 16:12

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ha meg tudja , hogy beteg vagy akkor nem vesz fel vagy ugyan úgy elküld ha sokat vagy táppénzen!:(:(:(:(

Nincs jelen

 

#135 2008-09-25 17:09

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Látom megoszlik a véleményetek....nos az én munkakörömnél már, csak a vonulós tûzoltó lehet nehezebb :D
Nem hiszem, hogy kötelezõ!! Ha fertõzõ lennék az lenne így viszont a magánügyem szerintem is...az, hogy ebbõl a betegségbõl üzemi baleset legyen chysh..hát nem tudom nem hiszem hogy a Crohn tud ilyet produkálni, de ha te tudsz erre példát is szívesen veszem. Az üzemorvos meg nem kérdezi milyen gyógyszer szedek mert nem tudja hogy beteg vagyok. :) Ellenben a fõnököm tudja, és nem érdekli.
Aztán én tartom magam ahhoz, hogy bizony olyan világban élünk ahol ennél kisebb dolog miatt sem vesznek fel egy munkahelyre. Az meg vicc, hogy orvosi titoktartás amikor a kis könyvembe beleolvashat a munkáltató, és annyit kell csak csinálnia, hogy beírja a googlébe, és máris látja mivel járhat ez. :)
Szóval mindenki eldöntheti neki mi a jó, nekem most ez tûnik a helyes megoldásnak. Persze egyértelmû, hogy nem mennék olyan helyre ahol nem tudok megfelelni az elvárásoknak emiatt a betegség miatt.

Nincs jelen

 

#136 2008-09-25 19:21

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok. MOst én is új munkahelyre megyek, ezért én megkérdeztem a háziorvosomat, hogy köteles vagyok-e szólni az új helyen, hogy mi van (fõleg, mivel most a gyógyszerváltás miatt többször is kell vért venni). Azt mondta az orvos, hogy az alkalmassági vizsgálatokon elõtérbe kerülhet a kérdés, de a könyvbe nem írja be csak azt, hogy ALKALMAS  vagy NEM ALKALMAS (maga a betegség nem kerülhet bele, mert az embernek személyiségi jogai vannak).
Nekem azt ajánlotta a dokinõ, hogy ne is szóljak, mert ahhoz sincsen senkinek köze, ha esetleg magas a vérnyomásom, vagy cukorbeteg vagyok, stb... NEM KELL SZÓLNI! Nincs ilyen kötelezettség. Én azért írtam a vonulós tûzoltót, mert az ilyen típusú munkaköröknél ez biztosan számít vagy mondjuk nem lehet az ember vadászpilóta.
Munkavédelmileg meg azért az elég nehézkes lenne bizonyítani, hogy akár a colitis, akár a crohn munkavédelmi üzemi vagy az a másikféle baleset lenne...
Úgyhogy egyedül a pályaalkalmassági vizsgálatok kapcsán jöhet ez elõ, egyébiránt nem.

Nincs jelen

 

#137 2008-09-25 19:32

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ezt találtam eü alkalmassági kapcsán:Az egészségi alkalmasságot elsõ fokon végzõ szerv a vizsgálat eredményét, az idõszakos, illetve a soron kívüli vizsgálat idõpontját írásban közli a vizsgált személlyel. Ennek a formátuma egy kétpéldányos "Egészségügyi alkalmassági vélemény, mellyel az okmányiroda csere útján érvényesíti a vezetõi engedélyt.
Az egészségügyi alkalmassági vélemény adattartalma:
1. Az egészségügyi szolgáltató neve, címe
2. A vizsgált személy neve, születési helye, ideje, állandó lakóhelye
3. A vizsgált személy személyazonosságát igazoló irat típusa, száma 
4. Az alkalmassági csoport
5. A korábbi vezetõi engedély száma és az abban megtalálható korlátozások/feltételek
6. Az alkalmassági vizsgálat eredménye: alkalmatlan; alkalmas; alkalmas feltétellel, korlátozással
7. A legközelebbi orvosi vizsgálat idõpontja (év, hónap, nap)
8. A kiállítás helye, ideje
9. Az orvos neve, orvosi bélyegzõje
Láthatjátok, hogy azt, hogy csak a minõsítés kerül ebbe és ez megy a munkaügyi anyagok közé. Szép napokat

Nincs jelen

 

#138 2008-09-25 20:27

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ede köszi! Akkor most már nyugodt szível tagadok majd.....ha kell ;)

Nincs jelen

 

#139 2008-09-26 10:22

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

sziasztok!
"nem hiszem hogy a Crohn tud ilyet produkálni" -nem konkrétan a crohn, de az abból esetlegesen adódó vashiány igen. alacsony vas, alacsony vvt, alacsony hematocrit -ebbõl egy is pont elég ahhoz, hogy megszédülj. de mint fentebb említettem, ez csak egy kötekedõ munkavédelmis álláspontja. és amíg nincs baleset (és ne is legyen), addig fel sem merül, hogy valaki is rákérdezzen.
egyébként én még nem mondtam, de fogom mondani (most lesz õsszel fogl.eü-vizsg., bár az ottani asszisztensek már régóta tudják). csak még nem tudom, hogy mit, mert hogy dg. még mindig nincs. de úgy gondolom, jobb, ha tudják, hogy valami baj van... persze az is hozzátartozik a dologhoz, hogy nálunk teljesen más a hozzáállás a dologhoz, lévén, hogy ez mégiscsak egy kórház.

Nincs jelen

 

#140 2008-09-26 13:48

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Chysh, amúgy én is úgy gondoltam, hogy mivel nekem úgy jött le, hogy a jegyzõ nem egy harapós meg minden, azért én is szólok, legalább annyit, hogy röviden mi ez (nem konkrétan a betegséget, csak hogy autoimmun, ezért...). Fõleg mivel most többször is kell vérvételre mennem, ráadásul a medrolnak köszönhetõen két szép nagy petefészek cisztám is van, tehát.... hogy ne legyen az hogy alig hogy odamegyek, máris...
Ahhoz képest, hogy "bennfentes" vagy, még nincsen diagnózis?? Érdekes (de tudom, nem ide tartozik). Szép napokat!

Nincs jelen

 

#141 2009-01-03 20:58

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Betegtársaim!

Végig olvastam ezen a fórumon a hozzászólásokat, ill. kérdéseket. Engedjétek meg, hogy felajánljam szerény segítségemet munkaügyi, adó és TB szakkérdésekben, mivel ez volt a munkaköröm közel 30 évig. A morális kérdésekrõl pedig mindenki maga döntsön, de nem árt, ha tudja, hogy minek mi a következménye. Ezért írom most ezt a hozzászólást. Szeretettel öllelek Benneteket.

                                                                                                   Györgyinya

Nincs jelen

 

#142 2009-01-04 13:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyinya!
Máris igénybe venném a lehetõséget a rokkant nyögdíj mellet hogyan alakul munka. Ha lehet példával magyarázd el. Mert most nem teljesen kerek amit olvastam róla! Köszönettel!

Nincs jelen

 

#143 2009-01-04 15:08

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyianya, köszi szépen, hogy megadod számunkra a lehetõséget... szépnapot a buék mellé:)

Nincs jelen

 

#144 2009-01-04 18:06

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Szuszidi!

A rokkantsági nyugdíj melletti munkavégzést az határozza meg, hogy hány %-os rokkant vagy. Ha pld. 50 %-os, vagy az alatti a munkaképességcsökkenésed az nem rokkant nyugdíjasság, hanem járadék. Ha pontosan megírod, hogy melyik csoportban vagy, konkrét választ tudok adni.

                                                          Üdvözöl betegtársad                        Györgyinya

Nincs jelen

 

#145 2009-01-04 18:38

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Lencsi!

Ha a rokkantságod mértéke meghaladja az 50 %-ot, akkor lehetsz vállalkozó a nyugdíj elvesztése nélkül. Ez nem annyira jó ötlet, mivel a vállalkozó saját maga után fizet minden adót, járulékot, munkaadóit, munkavállalóit EÜ hozzájárulást, röviden, kb. a fele bevétel elmegy a közterhekre.
Míg, ha alkalmazott vagy a rokkant nyugdíjas csak baleseti járulék fizetésére kötelezett, ami a kereset 5 %-a. Igaz, így is összevonandó a nyugdíj és a kereset és egybe adózik, de a nyugdíjra esõ adót nem kell megfizetni. Ez azt jelenti, hogy az együttes összeg után pl. 38 % adót kell fizetni. Ezt a 38 %-ot csak a kereseted után kell megfizetni, a nyugdíj után nem. A nyugdíj csak a % meghatározásánál számít.

A távmunkával kapcsolatban pedig nézd meg a net-en, hogy milyen figyelmeztetések vannak. Jó komolyan venni õket.

Szeretettel üdvözöllek                                                             Györgyinya

Nincs jelen

 

#146 2009-01-04 18:41

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Ede

Köszönöm szép szavaid. Neked is boldog újévet kívánok. A felajánlott segítség nem teljesen önzetlen, mivel ha kérdésetek van, nekem is utánna kell nézni, hogy mi az aktuális helyzet. Így én is karbantarthatom a tudásom és a velem egy sorsuakon talán segíteni tudok.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                     Györgyinya

Nincs jelen

 

#147 2009-01-04 18:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyinya!
54%-nál járok (67,5% röl!)

Nincs jelen

 

#148 2009-01-04 19:45

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szuszidi!

Az 54 %-os már több, mint 50 %, tehát nyugdijnak számít. Tehát igénybe veheted a nyugdíjas kedvezményeket. A munkavégzés 2009 jan.l-tõl a következõ: rokkant lettél x évben, y keresettel. Az y kereseted a kiinduló pont. A végzettségednek és a beosztásodnak megfelelõ munkakörre van egy jegyzék, hogy a korod szerint ebben a munkakörben dolgozók most mennyit keresnek. Mondjuk 100.000 Ft-ot. Ha Te most ugyan ott, abban a munkakörben dolgoznál Te is elvileg 100.000 Ft-ot keresnél. Ez a kiinduló alap. A hatályos törvény szerint ezt az összeget a rokkantsági nyugdíj megtartása mellett nem érheted el. Csak ennél kevesebbet kereshetsz, pld. 90.000 Ft-ot max. És figyelni kell a munkaidõdre is. Ha a megrokkanás elõtt teljes munkaidõben dolgoztál, tehát napi 8 órában, akkor most csak kevesebb idõt, pld. 6-7 órát dolgozhatsz havi átlagban. Ez azt jelenti, hogy ha nem akarsz minden nap bemenni dolgozni, egyik nap lehet 8 óra, de akkor másnap pld. ne menj, jöjjön ki a heti 30 óra.
Természetesen, ha a megrokkanás elõtt kevesebb volt a szerzõdés szerinti munkaidõd, arányosan kell csökkenteni most is.

Ha nem elég érthetõ, ami persze lehet, kérdezz nyugodtan, itt vagyok.       Ölel                Györgyinya

Nincs jelen

 

#149 2009-01-06 13:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

off
Lencsi, csinos vagy :) ezt nem tudtam kihagyni...
uff

Nincs jelen

 

#150 2009-01-07 10:01

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok, jó reggelt! Vállalkozók figyelem!

A személyi jövedelemadó bevallás határideje 2009. február 15. Már most készülni kell a bevallás benyújtására, székhely számláinak összegyûjétse, hogy a költséghányadot el lehessen számolni, útnyilvántartás vezetésének pótlása, költségszámlák összegyûjtése. Kezdjetek hozzá, ne az utosó percben derüljön ki, hogy hiányzik még valami. Nagyon fontos, hogy ezek az okmányok a könyvelõk rendelkezésére álljanak, mert így tudnak egy kedvezõbb bevallást készíteni.

Alkalmazottak: a munkáltató kiadja az adóbevalláshoz a nyilatkozatot, amit ki kell tölteni, hogy ki végezze el a bevallást. Javaslom, hogy azt írjátok be, hogy az APEH. Ez abban az esetben lehetséges, ha a munkabéren kívül nincs más, egyéb bevétel. Ha van, keresni kell valakit, aki megcsinálja a bevallást. A Budapestieknek én megcsinálom. Határidõ a bevallásra: 2009. májua 20. A nyilatkozatokat még ebben a hónapban meg kell tenni.
Felhívom a figyelmet, hogy az adójóvárírást kérjétek, mert ha nem kevesebb pénzt kaptok. Mindenki gondolja át a kiadott nyomtatványon, hogy milyen kedvezményre jogosult, pld. súlyosan fogyatékos, gyermekkedvezmény, stb. és haladéktalanul jelezze jogosultságát.

Szeretettel ölel Benneteket                                                                      Györgyina

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB