#1 2005-11-03 10:55

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Tükrözés altatásban

Sziasztok !

Valószínû hogy alá kell vetnem magam vastagbéltükrözésnek, másnéven kolonoszkópiának.  Szeretnék altatást kérni. Az orvosom azt mondta, hogy "kapsz egy rövid altatást". Félek, hogy õ nem a tényleges altatásra gondolt, hanem csupán bódításra. Van tapasztalatotok, hogy itthon hol csinálják a vizsgálatot altatásban és ha van tapasztalatotok, azt is írjátok meg légyszives, hogy milyen érzés volt altatás után, kábák voltatok e, volt e mellékhatás..stb..

Köszönök elõre is minden beírást és segítséget!

Nincs jelen

 

#2 2005-11-03 12:22

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Minden ember más, éppen ezért másképpen viseli el a "kábítás" különbözõ formáit. Én nagyon rosszul tûröm az altatást (két-három napig ingázik a vérnyomásom és szinte járóképtelen vagyok, nagyon szédülök), de általában az ilyenkor szokásos nyugtatókat sem tolerálja a szervezetem. Éppen ezért mind a hét tükrözésemet natur (mindenféle érzéstelenítés, kábítás nélkül) éltem túl, s bár volt nagyon rossz is közte, hiszti nélkül kibírtam. Akarat kérdése is a dolog és orvostól is függ. Ráadásul így láthattam azt is, hogy mikor milyen állapotban vagyok, s tisztában lettem a helyzetemmel, jobban megértettem a betegséget, "kézzelfoghatóvá" vált a probléma, s lelkileg is helyére tudtam tenni. Magyarul nem egy ismeretlen akármivel álltam szemben, hanem tényekkel, ismert állapottal. Ez segített a lelki feldolgozásban (nem fantáziáltam arról, mi is lehet ez a szörnyûség), tudtam, mi a baj és mi a cél.
Ha bírod, akkor ne kérj altatást, légy erõs, és nézz szembe magaddal!
Persze, lehet, hogy én egy fakír vagyok!

                                                                      Jehu

Szerkesztette: jehu (2005-11-03 12:23)

Nincs jelen

 

#3 2005-11-03 12:49

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szerintem az alapbetegséggel való szembenézésedet nem könnyíti, ha átéled a tükrözés borzadalmait.

Továbbra is várok hozzászólásokat olyanoktól, akik altatásos tükrözésen estek át.

Nincs jelen

 

#4 2005-11-03 20:50

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves kenadras!!!
Én már 10 éve szenvedem a vizsgálatokat / csak colitis ulcerosám van/. Talán 3 vagy 4 orvosnál sikerült kibírnom. Mindegyik másképp  csinálta. Rendkivül megrázó volt bármelyik. Már pánikot kapok ha felfekszem az ágyra. Az hiszem 70 cm-re kellene felmenni. Még egyszer sem sikerült. Két kanyaron kell keresztül vezetni a csövet. Az els? kanyarig kibirom talán még egy kicsit tovább is. A második kanyarig még sohasem sikerült eljutni. Így az azon túli rész mindenki számára ismeretlen! Gyulladt belekbe kotorászni szt.rendkivül fájdalmas dolog. Mivel leveg?feltöltéssel végzik, nagyon sok múlik a n?véren. Nem mindenki tud segíteni. Ha túl sok leveg?t nyomnak akkor felfújódik a bél és nagyon fájdalmas. Ezt a n?vér tudja korrigálni úgy, hogy a hasad fogja és abban a pillanatban visszanyomja. Akkor sikerül a vizsgálat fájdalommentesen ha az orvos és n?vér összhangban van, különben olyan mintha elevenen nyúznának. Legutóbb nagyon megkínoztak ráadásúl még nem is tetszett nekik, hogy nem bírtam sokáig. A szülést csöndben végigcsináltan, de ezt nem sikerült.
Egyébként egyszer kaptam egy bódítást / ez nem altatás/ volt. Csak nyugtató  az els? vizsgálat így történt 10 évvel ezel?tt akkor még alkalmazták. Azóta leszoktak róla.
Általában egyedül mentem, mert szégyeltem volna magam a férjem el?tt.
Elhatároztam  a következ? vizsgálat csak altatásban törtéhet. Most éppen korházat és orvost keresek.  Nagyon rossz véleményem van az egészségügyr?l! Talán még nem találtam meg azt az orvost aki igazán emberséges tud lenni . Sok szerencsét!

Nincs jelen

 

#5 2005-11-03 21:04

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szerintem keress olyan orvost (és a jöv?ben csak úgy vállald a vizsgálatot hogy elaltatnak) aki emberséges veled.Én nem tudom elképzelni, hogy 10 éves orvos/beteg kapcsolat után nem kerültél az orvosoddal olyan kapcsolatba, hogy legalább bódítást kapj! Ez nem fér a fejembe.ha meg hálapénzt is fizetsz, akkor szerintem alap, hogy kíméletes vizsgálatban részesülj.
Én eddig emberséges, rendes gasztro orvosokat ismerek, szerintem körül kéne nézned.

Nincs jelen

 

#6 2005-11-03 21:05

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ja és még azt szeretném megkérdezni t?led, hogy bódításban könnyü volt a vizsgálat?

Nincs jelen

 

#7 2005-11-03 21:24

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves....
Bódítás az egy fúrcsa dolog volt. A fájdalomra csak kábulatban messzir?l emlékeztem, de ugyan úgy jajgattam csak olyan volt mint egy álom.
Egyébként nem rég vagyok a fórumon és azóta tudom, hogy másféle vizsgálat is van.
Tartozom egy kórházhoz ahol dolgozik egy doktorn?, és végzi rajtam a vizsgálatokat. Mindig arról beszélt, hogy ezt igy kell végezni.  Kb. 2 éve került egy klinikára és követtem.
Ott egy másik n?vérrel végzik a kínzásokat. Többször nem megyek hozzá az egyszer biztos. Az orvosok nem szivesen fogadnak, ha nem tartozom a kórházhoz. Nagy pénzeket pedig nem tudok erre szánni. Ennyi... üdv.

Nincs jelen

 

#8 2005-11-04 11:41

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ezekszerint a bódítás nem sokat ér.

Nem írtatok. Ezekszerint itt a fórumon senki sem tudott elintézni magának egy kolonoszkópiát teljes altatásban?

Légyszi akinek volt ilyen tapasztalata az írja meg, hisz az én reményemet er?sítené, hogy magyarországon az ilyesmi elérhet? egy hagyományos, állami kórházban.

Nincs jelen

 

#9 2005-11-04 11:51

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sajnos érdemben én sem tudok segíteni neked, mivel nálam kétszer ejtették meg e remek vizsgálatot, két különbözõ orvos, különbözõ kórházban, de egyik helyen sem altattak.
VISZONT, határozottan emlékszem, hogy a www.mccbe.hu fórumán olvastam régebben  hozzászólásokat az altatásban végzett tükrözésrõl.

Már mint ahol a beteg aludt, és nem az orvos ;)

Nincs jelen

 

#10 2005-11-04 18:26

Bocsiga
Tag

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Nekem, ha lehet ilyent mondani a kolonoszkópiáról "pozítív" élményem van. Ugyan most idén júliusban volt eddig az elsõ és eddig utólsó ilyen típusú vizsgálatom, de szerintem a rektoszkópiához, és a szelektív enterográfiához képest ez semmi.

Lehet, hogy szerencsém volt, hogy jó doktórnõ és nõvér végezte a vizsgálatot - azaz, hogy jókor voltam jó helyen, így kábításban dormicum 5 mg és atropin 0,5 mg -megtette hatását, én nem éreztem semmit.  Tudni kell, hogy colitis ulcerózám van, s több orvosnál voltam, több vizsgálatot végeztek rajtam, de ilyen közvetlen és megértõ doktórnõm még nem volt. Nem éreztem kellemetlen helyzetben magamat, mível nem ala natur dugták belém megalázó módon azt a bizonyos csövet, hanem megadták a maga módját: kaptam egy olyan gatyót, amibõl csak az a rész hiányzott, ahová a csõ került, elõtte a beöntést is külön szobában végezték nem a betegek elõtt, valamint az állandó kontaktus is sokat segített. A vizsgálat nem volt több 10 percnél. Mellékhatás nálam nem jelentkezett,  a vizsgálat után kb 30 percet aludtam, és utána minden ment a maga útján...

Sajna jövõhét folyamán ugyanazon kórházban egy másik doki fog ily módon tükrözni - mert a doktórn?m közben beteg lett - de remélem nem fogok szenvedni a vizsgálat alatt.

Nagyon rossz véleményem volt nekem is eddig az egészségügyrõl, de júliusban ez megváltozott. Talán tényleg csak egy jó orvoson múlik?!
Nemtudom mennyiben befolyásolta az "ügymenetet", hogy én nem adtam pénzt az orvosnak.

Remélem tudtam segíteni.
Üdv: Gabi

 

#11 2005-11-05 07:08

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kenandras,
keress rá a neten a kolonoszkópiára, és megtalálod, hogy altatásban nagyon ritkán végzik el, mert sokkal több a kockázata, mint bóditásban. Szükség van közben a beteg visszajelzéseire, ami altatásban nincs meg. Csak közvetett tapasztalataim vannak a dologról, de a Dormicum használ, az érintettnek semmi kellemetlen emlékei nem maradtak az 'ügymenetr?l'. Utána a nevedre sem emlékszel, amig pár órát nem aludtál (ezért kiséret nélkül ne menj).

Nincs jelen

 

#12 2005-11-05 08:08

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

de bombababa!

ha bódításban végzik, lehet hogy utána nem emlékszem semmire, de a fájdalmat közben teljesen érzed? Ezt azért kérdem, mert voltak a fórumon olyan hozzászólások is, hogy bódítás közben érezte az illet? a fájdalmat. Neked hogy volt ez?

Nincs jelen

 

#13 2005-11-05 08:10

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ja és olvastam hogy többféle bódítási szint van..

van az öntudatos bódítás..és a mély bódítás..ha teljes altatást nem is lehet, akkor legalább mély  bódítást kapjak.

Nincs jelen

 

#14 2005-11-05 08:57

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok,

engem egyszer boditottak, de akkor is kar volt, mert a vizsgalat ugyanolyan rossz volt, utana viszont elaludtam, pedig kozbe kellett volna a doki szerint....
Azutan a tobbit colonoscopiat mashol vegeztek, ahol letakartak lepedovel es nem volt kinos, gatyo helyett ez is megteszi :)
Amugy nekem tobbszor volt, hogy megcsavarodott az endoscop, es altatasban kevesbe tudtam volna visitani, ilyenkor rontgennel megnezik es visszahuzzak es ujra felnyomjak, jo elmeny. Az hogy meddig tart attol fugg milyen beteg a bel, es a dokid mennyire ismer. nekem volt ami 40 percig tartott, eppen velem szembe volt az ora igy azt sasoltam mikor lesz mar vege.
A beteg figyelmet a jo orvos meg azzal is el tudja terelni, hogy kozben megmutatja a monitoron, hogy mit lat.
Kenandras, sokan sokszor ateltuk mar ezt az 'elmenyt', nem kell annyira berezeleni!

monik

Nincs jelen

 

#15 2005-11-05 11:49

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

ez ?rület. mindenkit?l ezt hallom. a bódító gyógyszer fájdalomcsillapító is, nem? hogy lehet ugyanolyan rossz közben?

És kapott már valaki mély bódítást? a mély bódítás a harmadik fokozat, utána már a teljes altatás van. tehát a 3. fokozatút, mély bódítást kapott már valaki?

4 altatási fokozat van. bemásolom.
1.Light" Mostly aware of self & surroundings, but sedate (ez a könnyü altatás..majdnem teljesen ébren van az illet?)
2."Moderate" Slightly aware of self & surroundings, usually somnolent, arouses easily with stimuli (általában ezt kapják itthon , ilyen szint? bódítást)
3. "Deep" Not aware of self or surroundings, little arousal with stimuli (ez esetben nicns öntudat és nem tudjuk mi van körülöttünk és csak fájdalmas ingerekre reagálunk, er?s ingerek kellenek, mig a kettes szintü altatásnál a szóbeli ingerekre is reagálunk)

tehát ilyen 3 -as szintü bódításban részesült már valaki?

a 4-es szint a teljes altatás..de azt olvastam, hogy az abszolút ellenjavalt kolonoszkópiánál.

a 3-as szint, amit én szeretnék, elérhet?..de nagyobb odafigyelést és esetleg aneszteziológus felügyeletét igényelheti, de az USÁban már sokszor alkalmazzák..talán itthon is..

reagáljatlok erre amit irtam...és ha valaki tud olyat, ahol ezt a 3. szintet alkalmazzák, kérem irja le.
A 2.es szinttel kapcsolatban is várom a tapasztalatokat.

Nincs jelen

 

#16 2005-11-05 12:35

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kenandras,
mint mondtam (irtam), nem rendelkezem közvetlen élményekkel. Szerintem az érintett 2. szint? bóditást kapott a besorolásod szerint, aneszteziológus nem volt jelen. Közben reagált a fájdalmakra, de utána nem emlékezett semmire, ami az injekció beadása után történt. Arra sem, hogy fájt vagy nem.

Nincs jelen

 

#17 2005-11-05 13:11

Samy
Tag

Re: Tükrözés altatásban

3 éve diagnosztizálták nálam a betegséget, de már az azt megel?z? 3 évben voltak panaszaim, csak nem ismerték fel. Amikor kaptam egy id?pontot a tükrözésre, ahol szintén csak valami tabletta volt, akkor azonnal kerestem olyan helyet, ahol altatnak/bódítanak.
Találtam is Tatán, melynek telefonszáma: 34/380-173, az orvosom neve Dr. Szerémy Zsolt.
Nagyon elégedett vagyok vele. Az els? tükrözésem kb. 1 órát tartott és nem emlékszem semmire, igaz, hogy utána két napig sokat aludtam. EGYEDÜL  SEMMIKÉPPEN  SE  MENJÉL!!
A második tükrözésem kb. 20 perces volt, annyira nem voltam elkábítva, fájdalmat nem éreztem, de a beszélgetésekre reagáltam. pl. amikor mondta a n?vér, hogy 4 beöntést adott, akkor én szóltam, hogy 5 kaptam. De semmi fájadalmam nem volt.
Remélem segítettem! Kitartást és bátorságot!

 

#18 2005-11-05 13:38

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Sorstársak!

Igen nem kismiska a „koloszkopia” (végbéltükrözés)! Nekem már vagy 5* csinálták s sosem bódulatban! Fájdalmas? Nem. Nem is annyira a fájdalom, mint az hogy leveg?t pumpálnak bele s így nagyon kényelmetlen, kellemetlen! Persze csavar, csikar, feszit, nyom, de csak addig, míg ki nem jön! Egyszóval ki lehet bírni. Sokkal rosszabb a 4 liter keser?víz, amit, mint hashajtónak adnak el?tte, s persze kaja nuku bend? kong! De egyedül ne menj jó egy támasz!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#19 2005-11-05 20:04

picur
Tag

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok én is tul vagyok már egy pár tükrözésen,a közeljövöben sajnos ujra megyek.Szerintem a görcsös fájdalmak sokkal rosszabbak mint maga a tükrözés.Én nem kaptam semmilyen kábitást.Az altatáshoz viszont hozzá tudok szolni egy éven belül volt két n?gyogyászati mütétem mély altatásban.az elsö altatásnál arra gondoltam vajon felébredek-e valaha?Utána fejfájás szédülés és gyengeség stb.szerintem sokkal nagyobb veszélyei vannak az altatásnak mint,hogy az ember kibirja a tükrözést Egyetértek azzal is,hogy az az id?szak mig koplalni meg hashajtozni kell sokkal rosszabb.én ugy megyek be,hogy csak arra gondolok,hogy nemsokára tul leszek rajta sok szerencsét kívánok.

 

#20 2005-11-06 17:22

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok
Nekem veszprémben a Lakatos f?orvosúr csinálta,de semmire sem emlékszem.Útána 1-2 órát aludtam,és mentem haza.

Nincs jelen

 

#21 2005-11-07 08:14

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Egyetértek Szuszidival és Picurral, ki lehet bírni, csak jó el?készítés és jó orvos kell hozzá és némi önuralom. Persze van akiben túl nagy a félelem a korábbi rossz élmények miatt, vagy a másoktól hallottak alapján. Én a hetedik natur tükrözés után, mint már fenntebb írtam, maradok az orvosomnál és az eddigi el?készülési módszernél: X-PREP-et kapok, amit el?írás szerint veszek be, koplalok és iszok ennek megfelel?en, és maximum 1 beöntést kapok, ha kell. Na és nézem a monitort és beszélgetek a dokival, mert akkor nem a félelemmel foglalkozom, hanem segítek a vizsgálatban.
Lehet, hogy tényleg szerencsés vagyok, de amikor beteg vagyok, az jobban fáj mint maga a tükrözés.

                                                         Jehu

Nincs jelen

 

#22 2005-11-07 09:37

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem 3 tükrözésem volt eddig. Az els? abszolut natúr, nem is jutottak túl az els? kanyaron sem, mert fetrengtem a fájdalomtól. Amúgy nem tartom magam különösebben hisztisnek, de az kegyetlen volt...Akkor még nem tudtam, hogy lehet kérni kábítást. A másodiknál a vizsgálat el?tt szóltam, hogy kérek egy kábító injekciót,  de a doki csak a vizsgálat közben adta be, amikor ismét elkezdtem nyüszíteni. :( De az injekció után szinte semmit nem éreztem.
A harmadikat magándrendelésen csinálták,  egyb?l kábítás, addig el sem kezdte, amíg meg nem gy?z?dött róla, hogy el vagyok "zsibbadva". A végén "ébreszt?" szuri, és egy negyed óra pihen? után mehettem. Fájdalom nem volt, és csak arra emlékszem, hogy folyamatosan a monitort nézegettem. Jó tudni, hogy így is lehet ezt az egészet bonyolítani,  mondjuk megkérték az árát...

Nincs jelen

 

#23 2005-11-07 10:26

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Mindenki!
Nemrég végeztek egy véleménykutatást az Erzsébetkórházban arról, hogy mi a véleményünk , hogyan vizsgálnak az orvosok. Én is csak nagyon rosszakat tudtam írni. Sajnos nem volt visszajelzés az eredményr?l, és persze az intézkedésr?l sem. Ahova jártam legutóbb, naponta kb. 40-en várakoztunk. Elképeszt? sokaság rendkivül rossz körülmények között. /II. sz. Sebészeti Klinika Üll?i út. / Ott szinte elképzelhetetlen, hogy minden beteget kábítsanak. Még arra sem volt lehet?ség, hogy leüljek, ezek után sem a beöntést sem a kábítást még megemlíteni sem mertem. Most a Jahn Ferenc korházba készülök.

Nincs jelen

 

#24 2005-11-07 18:15

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szerintem doki és "szerszám"-függ? a dolog. Persze az sem árt, ha "normálisak" a beleid, nem úgy mint nekem. Az enyémben van valami pukli  szigma-desszcendens határán, úgy kellett feler?szakolni a ketyerét. Többet én sem vállalnám altatás-bódítás nélkül! Akkor legalább végignézhetnék az egész belemet. Ja, a Dormicumról jut ezembe, császármetszés közben kaptam egyet (szóltam, hogy be vagyok pánikolva), utána vizitkor a dokiktól megkérdezetm, mit keresnek a szobámban és miért nem hagynak aludni...

Nincs jelen

 

#25 2005-11-12 15:24

preq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok....

nah most már tényleg nem tom hogy hogy fogok bemenni..nekem most lesz az els? tükrözésem..16 éves lány vagyok és nagyon vékony úgy hallottam hogy a véknyaknak jobban fáj...légyszives adjatok tanácsot melyik módszerrel csináltassam meg????írjatoookk

Nincs jelen

 

#26 2005-11-12 15:44

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia preq!

Ne félj! Az orvosok biztos figyelembe veszik, hogy fiatal vagy és a legkíméletesebb módszert fogják választani, kitartást!

Nincs jelen

 

#27 2005-11-20 12:08

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Eddig háromszor tükröztek. Az els?nél nem kaptam semmit: fájt is rendesen, hiába nyomták a hasamat, de azért végig mentek a vastagbél teljes szakaszán. Mikor leszálltam az asztalról tiszta víz voltam. Második alkalommal kértem bódítást. Az utolsó dolog amire emlékszem, hogy a bal oldalamra fordulok. A vizsgálat után pedig hogy öltözködöm. A kett? közöttre nem emlékszem semmire, nem éreztem semmit. Tehát még kellemesnek is nevezhetném a vizsgálatot. Harmadik alkalommal  a végbelet tükrözték, csak beöntést kaptam. Az asszisztensn? kérte hogy lazítsam el magamat, de hát ilyen helyzetben ki képes erre? Úgy hogy megnehezítettem a dolgukat.
Azt én is hallottam, hogy vékony testalaktúaknak fájdalmasabb a tükrözés, én is ebbe a kategóriába tartozom.

Nincs jelen

 

#28 2005-11-20 18:12

Ildau
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!

Nálam pár hete regisztrálták a crohn-t. Természetesen voltam tükrözésen, és  én rosszabbra számítottam. Kaptam valami kábító szurit. Nem éreztem a cs? bevezetését, de elég er?s fájdalmat éreztem már a hasamban, nem is tudtak 60cm fölé menni, mert annyira kanyargós a belem. (Vékony vagyok, állítólag azért.) Azt sem éreztem, amikor kihúzták. Hát voltak már kellemesebb altesti élményeim is, de azért ezt is ki lehet bírni szerintem!:-))

Nincs jelen

 

#29 2005-11-25 11:36

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Én még kezd? colitises vagyok.Légyszi segitsetek,ha már van tapasztalatotok.Tegnap voltam colonoscopián.Örültem,hogy végre túl leszek rajta,de nem egészen úgy sikerült ahogy elképzeltem.Kábitottak(5mg dormicum és 50mg dolargan),de állitólag sirtam és kiabáltam-igy nem tudták csak az utolsó szakaszt megnézni nagy fokú nyugtalanság ill.intolerancia miatt.Szerintem egészen jól birom a fájdalmakat.Az volt az érzésem,mintha neheztelnének rám,a viselkedésem miatt,pedig nem tudtam koordinálni a cselekedeteimet.Ja és rögtön felébredtem a vizsgálat után.Ez normális?Lehet,hogy nem birom azt a fajta kábitót?Attól félek,hogy ha legközelebb kell vizsgálni,bóditás nélkül akarják .Na abba bisztos nem egyezek bele.Egyébként én is vékony vagyok.El?re is köszi a választ!

Nincs jelen

 

#30 2005-11-25 12:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Boncuska !
Boditas
Olvasgasd a leirtakat.
Mihez kepest birod jol a fajdalmakat ? Ez igy nem megfoghato, ugye Te is tudod.
Gondolom nem a nyugtatoktol kiabaltal :-) Ne csodalkozz, hogy nehezteltek rad, nem konnyu az aszisztencianak sem , bar nekik nem faj. Te csak a sajat vizsgalatodat ismered, nekik viszont van viszonyitasi alapjuk es vannak akik ezt a macerat sokkal jobban turik.
Nem egy leanyalom, hidd el, ha valakik tudjak, akkor azok itt mi vagyunk.
Nem konnyu tanacsot adni, mert nem ismerunk, igy csak azt tudom mondani, hogy szoritsd ossze a fogad es probalj kikapcsolni. Ja, okoskodni meg nem nagyon erdemes, mert a vizsgalat a Te erdekedben tortenik.
Sok sikert

Szerkesztette: aiolosz (2005-11-25 12:28)

Nincs jelen

 

#31 2005-11-25 15:58

Vicus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Most bukkantam erre a fórumra és gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Nálam 2001-ben jelentkezett a Crohn, mint derült égb?l a villámcsapás. Az els? tükrözést?l én is nagyon féltem, kaptam egy szurit, ami egy kicsit elbódított, de tudatomnál voltam végig és legnagyobb meglepetésemre nem éreztem a vizsgálatból semmit. Utána hordágyon kitoltak és felvittek a szobámba. A felpuffadt hasam utána még egy rövid ideig fájt, ahogy távozott bel?le a leveg?. Azóta még, ha jól emlékszem 4-szer estem át tükrözésen, és sajnos a többi már nem volt fájdalommentes. A szuri nem sokat használ, bár nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen lenne nélküle. A legutóbbi vizsgálat (most szeptemberben) nagyon-nagyon fájt. Érdekes, hogy ahogy a beleim gyógyultak, a vizsgálat annál inkább fájt. A vizsgálat alatt egyébként ide-oda forgatnak (jobbra, balra, hasra), de közben a monitort is tudom nézni.
Nagyon sok múlik az orvoson. Engem a kezdetekt?l fogva ugyanaz a f?orvos kezel és "nagyon jó keze" van. Mégis, szerintem az el?készítés (hashajtó folyadék, éhezés, émelygés és a sok beöntés, amikor annyira kiszolgáltatott vagy), sokkal rosszabb.
De nincs mese, ezen át kell esni, hogy megtudhasd, odabent minden oké! :-)))

Nincs jelen

 

#32 2005-11-25 21:10

Árnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Én is most bukkantam rá az oldalra. Hétf?n fognak nálam vastagbélttükrözést csinálni, kedden pedig gyomortükrözést. Fogalmuk sincs, hogy mi bajom, miért megy a hasam,stb.
Rettegek a hétf?t?l, tavasszal volt egy m?szeres befejezés? missed ab. azóta a fájdalmat sehogyan sem t?röm.
Nem ismerem az orvosokat sem, elképzelésem sincs a dologról. Hallottam, hogy négykézlábra kell állni, úgy vizsgálnak. Itt meg azt olvasom, hogy oldalt fekve... Egyik azt  mondja rettenetesen fáj, a másik azt, hogy semmit nem érzett.
Nehezen tudom elképzelni, hogy ne fájjon, mikor alapból fáj az egész.
Napok óta csak naponta egyszer eszek, mert kijön bel?lem minden, csak szédelgek.
Fogalmam sincs, ett?l függetlenül, hogy lehet kibírni vasárnap délt?l kedd délutánig evés nélkül.
Teljesen kikészültem, úgy látszik a két hét várakozás teljesen fel?rölte az idegeimet.
Tud valaki valami biztatót mondani?
Egyáltalán el lehet végezni egymás után a két vizsgálatot?
Haza fognak engedni vastagbéltükrözés után?
Semmit nem mondtak, csak azt, hogy a második kanyarig akarnak fel és avékonybélig lejutni.
Nagyon félek.
Ja és gyógyszerérzékeny vagyok, tehát a Lidocain és minden származéka nálam kizárva. Mi fog így történni velem?
Segítsetek kérlek!

Nincs jelen

 

#33 2005-11-25 21:16

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Árnika csigavér, Auschwitz biztosíthatlak hogy rosszabb, mégis voltak akik a "Der Untergang" végén beszámolót tartottak...

Nincs jelen

 

#34 2005-11-25 21:18

Árnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves vagy köszi.
pillanatnyilag két pánikroham közt vagyok...

Nincs jelen

 

#35 2005-11-25 22:09

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Aiolosz!Azt hiszem nem igazán értetted amit leirtam.Nem tudtam összeszoritani a fogam és kocentrálni,hisz elkábitottak.Vagyis nem emlékszem semmire sem attól a pillanattól,hogy megkaptam az injekciót.Amikor magamhoz tértem,már felöltöztetve feküdtem egy küls? ágyon.

Nincs jelen

 

#36 2005-11-25 22:12

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Árnika!Én tegnap voltam tükrözésen.Kábitottak,úgyhogy nem éreztem semmit,vagy legalábbis nem emlékszem semmire sem.Sajnos azt nem tudom,hogy a kábitó injekció lidokain tartalmú volt-e,de szerintem nem.Gondolom tudnak olyat adni amit te is kaphatsz.

Nincs jelen

 

#37 2005-11-30 01:05

Szénsavas ásványvíz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Jéé de furcsa! Engem altattak tükrözés közben. Rendes, aneszteziológusos altatást kaptam. Én vagyok az egyetlen? Érdekes.

Nincs jelen

 

#38 2005-11-30 09:40

kenandras
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

nem, nekem is igértek vizsgálatot altatásban.....olyan orvost kell keresni, aki teljes altatásban is elvégzi. Ha valaki fél, akkor ezt a megoldást érdemes választani.

Nincs jelen

 

#39 2005-11-30 11:29

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Azóta kiderült,hogy nem én voltam hisztis,hanem a kábitó(dolargan)váltott ki nálam ellenkez? hatást.Ezentúl ezt nem kaphatom!A Dokim azt mondta,legalább nem fogok rászokni.Na abban egészen bisztos lehet.

Nincs jelen

 

#40 2005-11-30 13:19

Árnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Úgy jártam, mint Boncuska...
Csak én a Dormicumtól... Mindenféle hülyeséget beszéltem és nagyon happy volt az élet.
Ez a kolonoszkópia után volt.
El?tte meg egy rázós pánikroham, minek következtében közöltem, hogy nem engedem megcsináltatni.
Nem akartak semmit sem adni.
SEMMIT.
Aztán jött a doki és kiderült, hogy mégis lehet:"de nem szoktunk!"
Érdekelt is engem, hogy mit szoktak...
A férjem két ajtón keresztül is hallotta, hogy kiabálok: nagyon fáj!
Nem is jutottak messzire, csak aflexus nemtommiig.Még a szótárban sem találom.
Daganatot nem láttak.
Ma voltam gyomortükrözésen, ahol semmit nem kaptam.
Lidocainnal akartak kezdeni, holott rá van írva vastag pirossal, hogy érzékeny vagyok rá és minden származékára. Mindegy, szóltam, hogy nyelek én anélkül is, csak haladjunk, amíg bátor vagyok.
Hétf?n 3, ma megint három mintát vettek.
Véletlenül hallottam meg, ahogy beszélték: a f?doki colitisre gyanakszik.
Pillanatnyilag nagyon fáj a jobb mandulám, mert beleakadt a cs?vel. Nem gy?zött elnézést kérni.
Bántam is én, csak haladjunk.
Ettem egy fagyit. Addig jó is volt. Most a langyos teát próbálom, meg megyek az ágyba.
Köszönöm a segítséget, aki levelet írt, annak meg különösen!
:)
Majd jövök: Árnika

Nincs jelen

 

#41 2005-11-30 13:21

Árnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szénsavas ásványvíz, ha megadnád emilben a kórház és doki elérhet?ségét, renkívül örülnék.
Még egy ilyet nem akarok.
Köszi!

Nincs jelen

 

#42 2006-01-23 19:56

Mariposita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Nálam fél éve diagnosztizáltak Crohn-betegséget. Átestem a vastagbéltükrözésen, csak kábítottak. Közben nagy fájdalmat éreztem, amikor a belek kanyargós szakaszához értek. Közben monitoron néztem a beleimet:( A vizsgálat után nagyon kábult voltam, és nagyon kellemetlen hasi puffadásom volt. A héten megyek gyomortükrözésre, illetve kontrasztanyagot kell nyelnem.Gondolatban legyetek velem, mert már el?re gyomoridegem van.
Köszönöm, hogy meghallgattatok!
Sziasztok!

Nincs jelen

 

#43 2006-01-23 21:15

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!Én csak azt szeretném kérdezni,hogyha gyomortükrözésre mész,miért kell olyan kását innod?????És fontos!Tudom hogy kábitással is fájdalmas a colon...de vigasztaljon hogy rengeteg beteg ezt kábítás nélkül is át élte már!!!!szóval kérdezem én:FÁJDALMAS VOLT ????Jobbulást neked!!!!

Nincs jelen

 

#44 2006-01-23 21:23

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!Tudomásom szerint a vastgbél tükörnél sem altatnak ,mert bár mit találnak köben (pl polypot)felkeltenek ,és ez csak kábitás mellett lehetséges!Már voltam olyan tükrözésen ahol nem emlékszem másra csak arra hogy felráztak hogy találtak egy nem oda valo dolgot és most kiszedik!aztán pedig órákkal késöbb ébredtem fel!Azt hittem altattak ,de nem csupán kábítás volt!Nagy élmény volt!De ez nem mindig, nem mindenhol,és nem minden aktiv szakaszban ilyen pozitiv sajnos!!!!pocok

Nincs jelen

 

#45 2006-01-23 21:25

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ja!És amit elfelejtettem,hogy egy altatásból senki nem fog 30 perc után felöltözni!Ezt csak azért irom ,hátha te is abban a tév hittben élsz amiben én voltam!!!

Nincs jelen

 

#46 2006-01-24 11:57

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Mariposita!

Együttérzek és szorítok neked! Kívánom, hogy minél el?bb és fájdalommentesen essél túl a vizsgálaton.
Minden jót kívánok!

Ildico

Szerkesztette: Ildico (2006-01-24 12:02)

Nincs jelen

 

#47 2006-01-24 12:05

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem 10 év alatt csak kétszer vagy háromszor volt ilyen vizsgálatom. Az els?nél adtak valamit de így eléggé fájt amikor leveg?t pumpáltak be, közben a monitoron láttam is, hogy mit csinálnak.
Utolsó alkalommal csak hashajtót kellett szednem, beöntést nem adtak, vagy ha igen akkor nem emlékszem rá. :) Adtak valami szert, beadás után pár másodperecel kicsit megszédültem, és elkókadtam. Halványan dereng valami, hogy fájt most is amikor leveg?t fújtak be, de ennyi. A vizsgálat végén felöltöztem, beültem a kocsiba és hazamentem.

Nincs jelen

 

#48 2006-01-24 15:04

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!Értem!Akkor örülök hogy neked pozitiv élmény volt,és no para!

Nincs jelen

 

#49 2006-01-24 20:05

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hát pozitívnak nem mondanám, de olyan szörny? se volt. Igazából nem is emlékszem tisztán az utolsóra. Ahogy beszúrták az anyagot már kábultam is kicsit. Azt se tudom mennyi ideig tartott, de nem lehetett túl sok id?. A szer hatása viszont nagyon gyorsan elment, nem tudom, hogy ez emberfügg? e. Egyb?l tudtam utána vezetni, semmi problémám nem volt, kés?bb se voltam álmos.

Nincs jelen

 

#50 2006-02-19 13:47

maravilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Kedves Hangyalka és Szénsavas ásványvíz,
Kérlek, adjátok meg az elérhet?ségeit annak a helynek, ahol nektek a tükrözést altatásban végezték. Kerestem a neten, de nem találtam ilyet. Akár itt, akár maravilla@freemail.hu
El?re is köszönöm a segítséget.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB