#1 2007-02-20 16:46

peryton1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Hashajtás - hogyan?

Üdv!

Elõször is, elnézést, hogy új topikot nyitok, de nem tudtam melyikbe illene a kérdésem a már meglévõk közül.

A kérdésem a következõ lenne.

Procto colitis ulcerosaval küzdök már néhány éve. A gyulladásos idõszakban a hasmenéssel még meg tudok birkózni ilyen-olyan módon, azonban jellemzõen a nyugalmi idõszakban székrekedéssel küzdök.
Legtöbb helyen a glicerines kúpot ajánlájék, ami ugyan hat, de olyan mértékben megterheli a végbelemet, hogy utána napokig küzdök a fájdalommal illetve az egyéb tünetekkel.

Szóval a glicerines kúp mellett szerintetek mi a megoldás? Érdekelne, hogy ha van köztetek olyan, akinek hasonló gondja van, az hogyan próbálja orvosolni.

A tippeket elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#2 2007-02-21 07:21

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia peryton1,

nekem annak idején, amikor "kanizsai bútorbetegségem" volt, a következõk jöttek sorba:

hatásossági sorrendben szedem össze

1., éhgyomor, házi szilvalekvár (1-2evõkanál)
2., éhgyomor, langyos víz (bõ 3deci, 38-40 C-os) kézmelegnél melegebb
3., hashajtó teák,lekvárok, cseppek

-nekem a teák nem váltak be
-lekvárokról annyit tudok mondani, hogy "hasznos hatóanyaguk" általában szenna-levél. Nekem a lekváros megoldás   vált be a leginkább, TAMARIN lekvárnak hívták. De ne akard kenyérre kenni, se palacsintába :D
-cseppek. No errõl csak annyit tudok, mint amit a reklámokban van.

Mindezek mellett próbáltam 'székrepedõs' idõszakban rengeteg rostot falni. Nálam leginkább a kb. napi 1 csomag puffasztott izé. Én a sós puffasztott búzát nyomtam.(HAMLET féle izék)

jah, és a jó öreg ricinus olaj..
egyben köhögéscsillapító is, egy jó nagy adag után nem mersz köhögni :)

most több nem jut eszembe...
Próbálkozni kell.
pasekix

Szerkesztette: pasekix (2007-02-21 09:12)

Nincs jelen

 

#3 2007-02-21 18:38

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Peryton1,
írtam neked a problémáról mailt. Olvasd el, hátha segít.
Könnyebb életet: Ánya

Nincs jelen

 

#4 2007-02-25 17:47

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!

Jó,hogy írtál errõl a dologról,már azt hittem én vagyok az egyedüli, aki a hasmenés után az ellenkezõjével küzd.
Nekem az orvos viccnek vette a dolgot, mondván eddig a hasmenéssel volt gondom, most meg az ellenkezõjével nyavajgok.
Nos ennyit a dokiról.
Nekem a savanyú káposzta használt eddig, de elég drasztikus, mert elöször felpuffadok, aztán elindul.
Én is próbálkoztam a lekvárral,meg a meleg vízzel,gyógyszert nem szeretnék, ezért inkább szenvedek.
A másik gondom,ami szerintem igenis figyelemre méltó lehet, én aki soha nem szerettem a zsírosat, sõt voltam vagetariánus is 5 évig, kimondhatatlanul kívánom a szalonnát és tepertõt, még kenyér nélkül is.
Tudja valaki mit jelenthet ez?
Köszi!
Licsi

Nincs jelen

 

#5 2007-02-26 09:57

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Az egyik diétás lapon olvastam, hogy ha pl tejet kíván az ember akkor kalcium hiánya van valószínûleg, tehát mindig azt kívánja az ember ami hiányzik a szervezetébõl. Én egészen 3 évvel ezelõttig utáltam a halat. azóta ha nem ehetek halászlevet, vagy rántott halat havonta, akkor :( egyébként én abszolút kevés húst ettem eddigi életem során, és nem divatból, hanem azért mert nem szeretem,soha semmilyen belsõséget nem bírok megenni, most disznóvágás óta folyton a májas hurkát kívánom, és eszem, pedig eddig útáltam. Változik az ember, majdnem vegából lehet, hogy húsevõ leszek? Lehet, hogy veled is ez történik.

Nincs jelen

 

#6 2009-01-27 19:27

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem!! Nekem mióta gyógyszert szedek inkább a székrekedés vált gyakorivá, ami soha életemben nem volt rám jellemzõ. Egy ideje már Salofalkot szedtem és még erõsebbé vált, állandósult ez a probléma, ami pedig súlyosbítja-elõhozza a tüneteimet!! (mikor alapból egy ideje[karácsony óta] jobban vagyok mert emellett Budenofalkot szedek). És odáig bírom hogy már majd felrobbanok!! És muszáj volt valamit tenni de már az a gyógytea amibe egy kicsi szennát tettem, a második pohár után rendesen megártott (de hasmenésem így se volt csak megjegyzem - ennyire "erõs").

Szóval próbáltam utánaolvasni okozhat-e a meszalazin székrekedést de lehet hogy a bénaságom miatt, nem találtam semmi komolyat errõl... semmi. De mégis mióta a Pentasát elkezdtem tavaly nyáron azóta vált igazán jellemzõvé, akkor miért?!? Ez nem hagy nyugodni és túl sok problémát okoz!!! Ha jól lennék még akkor sem lehetek jól emiatt!!       Tapasztalatok??

Nincs jelen

 

#7 2009-01-27 19:45

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Cyan !!!

Szerintem az egyik ártalmatlan szer a paraffin, nekem bejött. A mûtéteim után és ha nagy gáz van, esetleg kortyolgatok pár evõkanállal.
(Nekem Klinikai tanács volt...bár ott a hashajtóval Phenolphtalein-nel kevert változat volt, sõt így is engedtek haza)

Nem olyan borzasztó...

Ja és a sok folyadék !!!!

Nincs jelen

 

#8 2009-01-27 20:01

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Cyan!

Én teljesen tünetmentes voltam 9 évig.Ez nálam úgy hatott ki , hogy székrekedésem volt ami azt jelenti , hogy 2-3 naponta jártam csak wc-re.
Ha nagyon nem birtam akkor a  gutalax cseppeket szedtem.Illetve tavaly is volt egy kis tünetmentes idõszakom a  fiam születése után akkor viszont hashajtó tablettát vettem a  gyógyszertárban az is nagyon bevállt , de  a  nevére nem emlékszem viszont arra igen , hogy S - betûvel kezdõdik.

Nincs jelen

 

#9 2009-01-27 20:04

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sanvito: Köszi majd utánanézek! Amúgy lehet kapni gyógyszertárban, vagy hogy van ez?

Deluigi: értem, ettõl "tartottam" :) senki nem értette meg eddig, az orvosom újabban IBS-nek tulajdonította és felírt erre is egy gyógyszert :S ami persze nem ért semmit :S De Te colitises vagy, a colitiseseknek gyakrabban van hasmenésük ha jól sejtem, és nekik tényleg jobb ez a hatóanyag - ez a pillanatnyi véleményem de senki ne vegye komolyan!!!:)      Crohn beteg székrekedéses, valakinek tapasztalat ??

az étkezésem ugyanolyan mint mindig, és mondom, elõtte sosem voltam szorulásos :S és az a gáz ha több rostot akarnék enni, az a vékonybelemnek árt, úgyhogy ez ördögi kör, akkor már csak azt nem értem, ezelõtt kb. ugyanilyen étkezéssel miért nem volt jellemzõ rám a szorulás, miért "lassult be" a vastagbelem csak úgy magától?
ja és még vmi: csökkentettem a (3×2 500 mg-os salofalk) dózist és utána több wc-zés sikeredett.

Szerkesztette: cyan (2009-01-27 20:42)

Nincs jelen

 

#10 2009-01-27 20:05

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

A hashajtókkal vigyázz! Szinte kivétel nélkül mindegyiken rajta van, hogy gyulladásos bélbetegségben nem szedhetõ. Én ajánlanám a keserûsót, a keserûvizeket és a Mucofalk-ot!

Nincs jelen

 

#11 2009-01-27 20:14

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Lucifer2007: keresem a bemutatkozást de nem találom és rég tudnám ha leírnád, crohn beteg vagy? Bocsi nem tudom és mire megtalálom...:P

Én: Igazad van ha muszáj csak akkor akarok, mert egy kis szenna is mennyi fájdalmat okozott tegnap. Nem biztos hogy mindegyik ilyen, de nyilván nem véletlenül nem ajánlott ibd-ben... csak hát valami kell, ez a szomorú hogy sehogy sem jó ez így... köszi a tippeket, így még lesz pár ötlet a tarsolyomban...:)

Nincs jelen

 

#12 2009-01-27 20:17

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Cyan!

Én crohn beteg vagyok!!:D

Nincs jelen

 

#13 2009-01-27 20:20

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

ok. eggyel több. gyanítom még sokan lehetünk... köszi az infót!!:)

Nincs jelen

 

#14 2009-01-27 20:23

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Nagyon szivesen!!:D:D:D

Nincs jelen

 

#15 2009-01-27 20:28

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Cyan! Te statisztikus vagy? Nekem is crohn-om van!

Nincs jelen

 

#16 2009-01-27 20:30

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Igaza van delnek: 3x2x500 a Salofalk napi adagja!

Nincs jelen

 

#17 2009-01-27 20:41

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Bocsi, elírtam!!! igen 3×2×500 volt!!! Nem vagyok statisztikus :D:D én úgy goldoltam crohnos AKINEK székrekedése van, remélem tudod? :D olyanok írjanak!!:))

Nincs jelen

 

#18 2009-01-28 18:24

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

cyan!

Nekem abban a pillanatban, ha próbálok segíteni az alacsony vasértéken. És nemcsak a vastartalmú tablettákra, de a vastartalmú ételekre is hasonlóan reagálok.
Nem tudom segít-e ez valamit...

Nincs jelen

 

#19 2009-01-28 20:28

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Annyit igen hogy már ezt is tudom:) hm, én nem eszem annyi "vasat", igaz kéne... de nálam nem ettõl lehet...  mindenesetre kösz az infót:)

Nincs jelen

 

#20 2009-02-12 15:08

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Búvalbélelt! Csak most olvastam ezt a hozzászólásodat, ezért most írom, hogy nekem egyértelmûen attól volt. Ha még mindig van esetleg kérdezd meg az orvosod, nem kaphatsz-e másféle gyógyszert helyette, nekem pl. a Pentasa még mindig jobb, most azt szedek, és az nem olyan vészes, most tök rendben van a napi rutin :D (el se hiszem annyi kín után....míg a salofalkot szedtem, igen.)

Nincs jelen

 

#21 2009-02-13 22:03

bercike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!

Nekem is székrekedésem van ,colitises vagyok.
Ajánlották a  BWL-3 kapszulát.Hallott már valaki errõl.
Rákerestem ezt a linket találtam:http://www.biocom-usa.com/index.php?bio=product&p_id=20
Az összetételérõl semmit nem találok.Félek bevenni,mert a ph csodát is megpróbáltam ,de 2 nap után nagyon begyulladtak a  beleim.
Egyébként nekem a  Fabiani tea vált be hashajtónak.

Nincs jelen

 

#22 2010-05-06 22:36

Bencze_Agi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok, láttam eélg rég volt írva ebbe a topic-ba de nekem ide lenne kérdésem.
Kezdõ crohn-os ként még igen csak parázok ezektõl a dolgoktól.
Eddig amíg nem szedtem gyógyszereket ( pentasa 3*2/500, imuran 2*1, folsav 2*1, kálium 2*1, megrol 1*32mg)
naponta 1-2 szer volt pépes székletem, amióta ezeket szedem 2-3 naponta van de még a betegség elõtt sem volt ilyen székrekedésem :( Nem tudom mivel tudnám igán kicsit meghajtatni magam, mert rostost nem nagyon ehetek, meleg vizet nem bírom, teljes bizonytalanság. :(
Másnak is volt esetleg ilyen problémája?

Nincs jelen

 

#23 2010-05-06 23:08

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

hu hát ez érdekes nekem ritkán volt ilyen gondom ,de a szûztea kapszula bevált!

Nincs jelen

 

#24 2010-05-07 13:34

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Agi,

Medrol mióta szeded? KEzdettõl ennyi volt? Nem kell még csökkenteni? Orvosnak mondtad már hogy székrekedésed van? :) Én  amíg nem beszélek orvossal nem hajtatnám magam, lehet hogy a gyógyszerektõl vagy ennyire "jól". Elképzelhetõ hogy a medrolt elkezdheted majd csökkenteni és akkor minden visszaáll.

szép napot!
Zsu

Nincs jelen

 

#25 2010-05-07 22:26

Bencze_Agi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Timcsi!
Egyszer próbáltam a szûztea kapszulát, pár éve de akkor hála istennek még csak fogyás céljából!
Akkor meg tette a hatását :D
--------------------------------------------------------------------------------------
Szia Zsu!
A medrolt kedd óta szedem. Nem mondtam még neki mert most jött ki rajtam. :S Nem tudom, hogy a gyógyszertõl lehet-e, de ma reggel pedig 3 nap után ismét pépes volt, kíváncsi leszek mi lesz holnap :o
Kezd egyre jobban meg lepni ez a betegség....

Nincs jelen

 

#26 2010-05-10 00:23

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

szia Ági,

Kezdõ crohnosként ezeket a meglepetéseket mindenképpen érdemes kitapasztalni, mert a hajtatás nem tesz feltétlenül túl jót, illetve sok esetben felesleges is lehet. Fõleg ha a medrolt sem szeded túl régóta.
Van olyan doki aki (legalábbis az enyém) az elején kérte hogy irjam egy füzetbe mikor milyen változást tapasztalok.igy nkei is könyebben be lehet számolni az eseményekrõl.

üdv
Zsu

Nincs jelen

 

#27 2010-09-27 18:37

Jucus0523
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok,

Judit vagyok, 4 éve Crohn-beteg...
nekem már a kezdet is valahogy úgy alakult, hogy szorulással indult és az fordult át hasmenésbe, bár én ezt nem annak hívnám-én valahogy ezt a folyamatot úgy definiálnám, hogy a szorulás miatt a bél elkezd kínlódni, és a bélfal elkezdi oldani a bélben lévõ székletet, és ez okozza a "hasmenést". Én e miatt nagyon sokat kínlódok, puffadás, iszonyatos görcsös fájdalom, ennyi fájdalommal már gyereket is szülhettem volna...
Szóval ha valaki bármi tanáccsal tud ellátni, megköszönöm!

Judit

Nincs jelen

 

#28 2010-09-27 19:00

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Judit!
A kérdésedre a válasz egyszerû. :) A gyógysertárban lehet kapni EndoStar-Lavage nevû bélmosó folyadékot. Ezt írták fel tükrözés elõtt is béltisztítónak. Eléggé kíméletes és nem kell csak 2-3 zacsi 2l folyadékba. Ha ez segít, jó?- de azért én elmennék a helyedbe orvoshoz. Milyen gyógyszereket szedsz a crohnra? :)
Ne élj fájdalomban ha lehet máshogyis!  :)

Nincs jelen

 

#29 2010-09-28 15:44

Jucus0523
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Pötyi,

köszi a gyors választ.
Kérdésedre válaszolva: 3*2 Salazopiryn+2*1 Imuran+kéthetente Humira injekció
Egyébként két hete megerõsítetten is bélszûkületem is van, szóval ez is nehezíti a helyzetet...
Orvosnál voltam, nagyon rendes orvosom van, tényleg jó fej, azt mondta, mikor kérdeztem, h ez mennyire normális, h nekem ilyen panaszaim vannak, h egyre több crohnos panaszkodik róla...
szóval nem vagyok teljesen hülye, meg képzelt beteg:)
Szia: Judit

Nincs jelen

 

#30 2010-09-28 15:52

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Kedves Pötyi! Szeretném megkérdezni, hogy számodra mennyire volt iható az Endostar lavage, nem keltett-e hányingert? Lassan nálam is esedékes lesz a tükrözés.

Nincs jelen

 

#31 2010-09-30 20:42

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Marthuska a tükrözéses topikban válaszoltam neked de itt is leírom röviden, hogy más is megtudhassa esetleg.
Limonádészerû az íze, igen az elsõ pár pohár után volt kicsi hányinger de így utólag inkánn az izgalomnak tudom be!
Nekem az X-prep azért jobban tetszett de ez is kitisztított kíméletesen!

Tünetmentes szép hosszú õszt kívánok :)

Nincs jelen

 

#32 2010-09-30 20:48

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Jucus! Most hallottam én is Veszprémi orvosokról idejárnak hozzánk a közelbe, Mórra is! Tényleg rendesek és nem ráznak le hamar? Sajna én úgy veszem észre egyre kevesebb az idõ a Pesti orvosomnál gondolkodom is a váltáson! Remélem már jobban vagy! :)

Tünetmentes szép hosszú õszt kívánok neked is! :)

Szerkesztette: pötyi (2010-09-30 20:50)

Nincs jelen

 

#33 2010-10-01 09:10

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Pötyi! Köszönöm a választ! Úgy látszik, mi  nem lakunk messze egymástól. Csodálkozom is, hogy Pestre jársz. Én Veszprémbe járok, mert oda is tartozom. Ez is egy bélbeteg centrum, és ha átiratkozol, ott is kaphatod a Humirát.

Kedves Jucus0523! Üdv a fórumon! Valószínû, Te még közelebb laksz hozzám, mint Pötyi!

Tünetmentes idõszakot kívánok!

Nincs jelen

 

#34 2010-10-01 16:03

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia  Marthuska!
Azért járok Pestre, mert eddig Fehérvárra jártam tavaly tüki után mondta az orvosom, hogy lejön Pestrõl egy doki és õk megkunzultálják az eredményeimet, így azóta járok Pestre. Közben a barátnõm Mórra a doktornõ mellé ment vissza dolgozni (gyesrõl) és beszéltek rólam is és azóta tudom ezt a Veszprémi helyzetet és most napok óta ezen rágom magam, hogy menjek vagy ne menjek át? :) Én Bodajkon lakom egyébként! :) Tudod mit, írok neked mailt, jó!

Nincs jelen

 

#35 2010-10-01 18:28

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Pötyi! Persze, hogy jó! Nincs msn-ed?

Nincs jelen

 

#36 2010-10-01 19:36

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

dubeczeva@hotmail.com :)

Nincs jelen

 

#37 2010-10-02 11:16

Jucus0523
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Pötyi,

én elõször egy olyan orvost kaptam, akit nagyon nem kedveltem, igen, abból a lerázós fajtából való, kétszer voltam nála kontroll miatt, aztán nagyon kiakadtam tõle, mert semmiben nem segített, mindenrõl lebeszélt(alternatív gyógymódok, amiktól az elején még vártam a csodát), egyszóval maga volt a nagy elutasítás!
Aztán megkaptam a jelenlegi orvosomnak a telefonszámát...azóta minden más
továbbra sem járok szívesen orvoshoz, de õ mégis más, megértõ, nagyon normálisan áll mindenhez, megválaszolja a kérdéseimet, segít, szóval egy szavam nincsen rá...
én egyedül õt tudom ajánlani, a többiek valahogy nem szimpatikusak, de ugye ez nagyon szubjektív dolog!
Szia Marthuska Te merrefelé laksz? Ha van kedved vegyél fel msn-re, szívesen beszélgetnék olyan emberekkel, akiknek hasonló bajuk van...Pötyi, ha van kedved, Te is vegyél fel, veled is szívesen trécselnék:), ha érdekel megírom az orvosom nevét!

További szép napot Nektek, és köszönök minden választ és reagálást:)!

Nincs jelen

 

#38 2010-10-04 19:53

Jucus0523
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Hahó Marthuska!
felvettelek Msn-re!

Szió: Judit

Nincs jelen

 

#39 2010-10-05 13:37

Jucus0523
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szió Marthuska,

de elgépeltem windiwslive-ot írtam, na mind1, most küldtem egy új felkérést, remélem az megérkezik, bár mostanában az msn meg van hülyülve!
pl, most Te úgy nézel ki mintha letiltottalak volna, na mind1, néha magától meg szokott javulni!

Szió: Jucus

Nincs jelen

 

#40 2010-10-05 14:52

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Jucus nem tudom a címed de az enyém ott van! :)

Nincs jelen

 

#41 2010-10-29 18:15

Adryka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!Nálam ez év júniusában állapították meg a Crohn betegséget.Május elején vettem, észre hogy a székletem véres-nyákos,majd rá pár napra már csak maga a véres-nyák jött széklet helyett és rettenetesen fel voltam fújódva!Ekkor elmentem orvoshoz,aki adott hashajtót,de ezzel együtt beutalót is gasztróra!A szövettanból állapították meg,hogy Crohn betegségem van,mivel nem tudták rögtön elkülöníteni a colitis ulcerosa-tól.Nálam még nagyon az elején állapították meg a betegséget!Salazopiryn 3*2+salofalk kúp 2*1,akkor nagyon jónak tûnt csak a doki a rengeteg mellékhatásra hivatkozva nem írta fel,hanem áttértünk a xalazinra és a xalazin kúpra,de ez nem bizonyult jónak,2-3naponta jártam csak wc-re és folyamatosan fel voltam fújódva,görcsöltem,most 1hónapja visszatértünk a salazopirynre és a salofalk kúpra,ezzel legalább nem görcsölök,de nem is a legjobb.Egyfolytában olyan érzésem van,hogy fel vagyok fújódva!

Nincs jelen

 

#42 2011-03-30 11:44

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Tim72! Azt szeretném megkérdezni tõled, hogy mivel hashajtózol, és sikerült-e teljesen kitisztulnod az adott szerrel?

Nincs jelen

 

#43 2011-03-30 12:32

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Marthuska!

Az elsõ vastagbéltükrözésnél FLEET PHOSPHO-sodát kaptam. Akkor teljesen kitisztitott. A második tükrözésnél sztómás voltam, szóval ott beöntés hegyek voltak. Most meg PicoPrepet kaptam. Nekem azt mondták, hogy ez új (lehet, hogy csak nekem :) ), és hogy legalább az íze jó, mert narancsos. Ezzel kapcsolatos személyes tapasztalataimat csak jövõ hétfõn tudom megosztani, mert akkor lesz reggel 8-kor a tükrözés. Miért kérdezed, te is tükrözésre vársz? Remélem nem! :)

Nincs jelen

 

#44 2011-03-30 12:55

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Tim72! Köszönöm a gyors választ!:) A FLEET-et már ismerem, ki is tisztított jól, de iszonyat hányingert  csinált stb. Szóval minden mellékhatása elõjött, ezt nagyon nem szeretném! A PicoPrep valami új lehet, mert mégcsak nem is hallottam róla. Nagyon remélem, hogy jó is! Várom majd a vele kapcsolatos tapasztalataidat! Hétfõn megyek én is a gasztróra, de csak megbeszélésre, majd akkor kiderül lesz-e tükrözés. Már tavaly októberben esedékes lett volna, mert akkor járt le a két év. Azt hiszem elfelejtette, én meg nem feszegettem a kérdést. Már elõre rettegek a hashajtózástól. Az évek során azt hittem, majd jó kis rutinra teszek szert!:D. Nem így történt, egyre nehezebben viselem az egészet!

Nincs jelen

 

#45 2011-03-30 14:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Marthuska, én májusban megyek tükrözésre, de jövõ héten már meg tudom mondani, hogy mit ajánlanak. De én olyat szeretnék, aminek semleges íze van, a sósat nem tudom meginni. Inkább legyen gyengébb és vállalom azt, hogy akár 1 héttel korábban csak nagyon light-osat eszem és fõleg folyékonyat.

Nincs jelen

 

#46 2011-03-30 14:41

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Sziasztok!

Hogy hogy a székrekedésre meg a hasmenésre senki sem írja probiotikumot? Itt hirdetnek orrba-szájba az oldalon is. Próbálta már valaki?
Köszi

Nincs jelen

 

#47 2011-03-30 15:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

andifeher! Üdvözöllek a fórumon, olvasgass. És akkor nyilván megtudod, hogy már többen szedtünk probiotikumot, sõt van egy topik, melynek neve: Probiotikum Prebiotikum. Ott nézz körül és ha nem kapsz a kérdésedre választ, akkor ott fel tudod tenni!

Nincs jelen

 

#48 2011-03-30 16:45

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Marthuska!

Szerintem ezt a tortúrát nem lehet megszokni. Én már annak is örülnék, ha végre nem 4 havonta esnék át egy vastagbéltükrözésen...... azért az se semmi, hogy nálam jelenleg az idõszámítás tükrözéstõl tükrözésig tart.
A vasárnapi hashajtástól nekem is már most minden bajom van. Estére még annak is örülni fogok, ha ülni tudok majd a sejhajomon! :) Ráadásul egyre jobban fázni is fogok, ahogy merül le a szervezet, bár ilyenkor nagyon jól bevált a finom, meleg, szûrt húsleves lé, az azért tud egy kis életerõt vinni pár percig az életembe, mert utána ugyis felemelt fõvel távozik belõlem! :)

Én!

Ha magamnál leszek a tükrözés után, akkor megkérdezhetem a dokit, hogy milyen semleges ízû hashajtószert lehet még ennél a vizsgálatnál kérni. A PicoPrep biztos, hogy narancs izû, legalábbis én ilyen tájékoztatást kaptam.

Nincs jelen

 

#49 2011-03-30 16:55

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Szia Én! Köszönöm, és kíváncsian várom, mit ajánlanak! Több liter sós lötyit már én is képtelen vagyok meginni! Már többször végigcsináltam azt is! Undorom van a "kellemes csokoládé", vagy a kíméletes "ánizsízû" hashajtó folyadéktól is.:D

Nincs jelen

 

#50 2011-03-30 17:15

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hashajtás - hogyan?

Tim72! Igen, ezt nem lehet megszokni! És mégis kénytelenek vagyunk újra és újra végigcsinálni! Nem is tudom, hogy bírtál ki egy éven belül ennyi tükrözést?!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB