#1 2004-02-11 13:47

Tücsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én 9 éve vagyok crohn beteg és elérkezettnek érzem az idõt, hogy leszázalékoltassam magam. Aki a témával tud valami információt adni, nagyon megköszönném!

Nincs jelen

 

#2 2004-09-01 15:52

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

En is szetneztem az ugyben azonban eleg gaz a helyzet, vagyis en ugy talalom.
Mondjuk engem nem mutottek meg, tehat bizti ez sokat szamit. De 8 ev alatt en is voltam mar a beka s**ge alatt, tobbszor is.
Nekem meg nincs munkaviszonyom semmi 26 evesen, mert osztondijaskent tengetem sanyaru eletem. Rokkantnyugdij az ugyintezo szerint talan osszehozhato (bar a holgy szakertelmet nemikeppen vitatnam), ha egyetemi eveket is beleveszik, de akkor elfeledhetem a 8 oras munkanapot. Ez jo, de hogy adagolja be ezt az ember, ha kozalkalmazottkent fog dolgzoni???
A jaradek viszont 25 eves korig adhato, vagyis ha addig 100% rokkant leszel, vagy visszamenoleg igazolod. Mondjuk en neha ugy erzem ilyen vagyok, de probalom magam meltokeppen tartani, szoval ez nem latszik rajtam, vagy ha igen akkor kipurcanva fekszem. Szoval az en esetemben egyik se jo igazan.
En csak annyit szerettem volna, hogy ne kelljen havi tizenezreket gyogyszerre koltenem, nem kolcsont fizteni meg ilyesmi. Csak annyit, hogy ugyanannyi eselyem legyen nekem is, mint egy korombeli diplomasnak.
Monik

Nincs jelen

 

#3 2005-01-25 14:50

Saintly
Tag

Re: Leszázalékoltatás

Nekem 3 éve, pont ilyentájt diagnosztizálták a colitist. Azóta volt már 80 nap munkaidőm, plusz 15 hónap katonaság polgári szolgálatosként. Érdemes lenne megpróbálnom a leszázalékolást? Jelenleg munkanélküli vagyok, 7 hete született meg a fiam :) , de plusz gyógyszerek, plusz albérlet, plusz rezsi, mindezt a feleségem gyermek után kapott támogatásából. :(
Megpróbáljam? Hogyan, hol, mi a módja ennek? Előre is köszönöm!

 

#4 2005-02-01 21:27

gabocaa
Tag

Re: Leszázalékoltatás

Én már  3 éve vagyok 2. kategóriájú 100 %.os rokkant 26 évesen. Járadékot kapok, mivel nem volt meg a megfelelő mennyiségű munkaviszonyom, a diákmunka me gnem számított bele. Most már azt mondom, ez a szerencsém, ugyanis amióta jobban vagyok, főállásban teljes munkaidőben dolgozom mellette, mivel a nyugdíjintézet azt a felvilágosísást adta, hogy járadék mellett azt csinálok, amit akarok. Amég bírom, dolgozom, és reménykedem, hogy ez sokáig így lesz.

 

#5 2005-02-02 00:31

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sziasztok!
Talán buta kérdés, de ebben nem vagyok otthon:
lehet-e olyan hogy leszázalékoltatom magam, de közben dolgoznék? illetve az hogy ha mégis minden OK akkor visszamegyek dolgozni? vagy ez lehetetlen?
Judit

Nincs jelen

 

#6 2005-02-02 05:42

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ha találsz olyan munkahelyet aki nyugdíjasként alkalmaz,akkor nyugodtan gályázhatsz,csak arra figyelj hogy ne teljes munkaidőbe(pl.8 órába ) légy bejelentve,hanem csak részmunkaidőbe,mert ha teljes munkaidőbe melózol akkor viszont elveszik a nyugdíjat!
Gabocaa!Te evvel a betegséggel vagy 100%-os rokkant?

Nincs jelen

 

#7 2005-02-02 09:01

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Gabocaa,

ezt nem ertem, hogy kaphattad meg a jaradekot, neked 18 es 25 eves korod kozt 100% rokkantnak kellene lenned hozza. En pl. ezert esek ki mindkettobol, mert 26 eves koromig hallgato jogviszonyom volt, most meg szept. ota van munkaviszonyom, szoval mindenhonnan kilogok, mint a lolab...
Monik

Nincs jelen

 

#8 2005-02-02 15:01

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Az én kérdésem kicsit idevág, meg kicsit nem...
Tudja-e valaki, h rokkantnyugdíj mellett lehet-e anyaságit kérni? Gyest, az biztos, h lehet, de az anyaságival nem vagyok tisztában. Esetleg, ha azt megmondanátok, hol lehet ennek utánanézni, annak örülnék!

Nincs jelen

 

#9 2005-02-09 13:53

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Na, akkor megválaszolom saját magamat...
Közben utánajártam, és megtudtam... Tehát: anyaságit (gyet) a gyerek 3 éves korától lehet kérni, rokkantnyugdíj mellé is! Összege megegyezik a gyes összegével (legalábbis jelenleg). A kérvényt a MÁK-hoz kell beadni.
Hátha esetleg másnak is szüksége lehet ezekre az infókra...

Nincs jelen

 

#10 2005-05-17 12:10

fischy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Ami a "leszázalékolást" illeti: Én már 13 éve vagyok Chronos, de még mindig aktívan dolgozom rendes 8 órás munkaid?ben. Úgy vagyok vele, hogy amíg bírom er?vel nem megyek el rokkantsági nyugdíjba, avval is n? a szolgálati id?m (már 16 évem van) és az átlagkeresetem is ami után a nyugdíjat számolják. Amúgy szakmabeli vagyok, a Nyugdíjfolyósítónál dolgozom, tehát ha valakinek konkrét információra van szüksége szívesen segítek.  Az egyik barátn?m aki szintén Chronos (ráadásul pont egy ilyen fórumon ismertem meg ugyanezen téma miatt) nemrég ment el rokkantsági nyugdíjba, ahhoz képest, hogy ? is már hosszú évek óta beteg, ráadásul most esett át egy nagyobb bélm?téten mégis csak a III.csoportot kapta meg. Szerencsére még ? is bír dolgozni, így tanácsomra részmunkaid?ben tovább dolgozik, mert a nyugdíja az éhhalálhoz is kevés lenne. Sajnos ez a betegség többnyire a fiatalok betegsége (bár találkoztam én már olyan beteggel akinél 65 éves korában diagnosztizálták a betegséget), így ha nyugdíjazásra kerül a sor vagy egyáltalán nincs vagy kevés szolgálati id?nk van alacsonyabb átlagkeresettel,így végeredmény egy igen alacsony összeg? nyugdíj lesz.  Szóval írjatok, ha bármi konkrét kérdésetek van. Üdv mindenkinek

Fischy

Nincs jelen

 

#11 2005-06-15 09:50

Jack Sparrow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!
Az anyukám is rokkantnyugdíjas más 3 éve. Ebben a hónapban kell felülvizsgálatra mennie, hogy megállapítsák továbbra is roki lehet e. Szeretném a segítségedet kérni, hogy milyen módon történik ez, mert eddig még semmilyen értesítést nem kapott arról, hogy milyen id?pontban menjen, csak a rokiny. határozatában van leírva, hogy az esedékes felülvizsgálat 2005. júniusa.
Egyébként több mint 10 éve crohn beteg és most folyik a vizsgálat rajtam is. Én mindjárt 2-b?l választhatok vagy crohnos vagy colitis ulcerosa.....

Nincs jelen

 

#12 2005-06-15 12:29

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Küldeni fogják az idézést,de el?fordul hogy késik,nem kell megijedni,nem fogják elfelejteni::)

Nincs jelen

 

#13 2005-06-15 18:07

fischy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!

Csatlakozom az el?ttem szólóhoz, fognak neki értesítést küldeni el?tte, de a lakóhelye szerinti nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál is meg tudják neki mondani, hogy van-e már id?pont. Ha még nem hívták be a felülvizsgálatra, akkor érdemes ?ket megkeresni.

Nincs jelen

 

#14 2006-01-06 18:26

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Szeretném a véleményetek, tanácsotok kérni. Colitis-es vagyok két éve, elötte 2000-ben volt egy komoly spontán ptx-em, azaz légmellem. Azóta nem tudok fizikai munkát végezni és emelni. A munkahelyemen, "könyörületb?l" vagy kiméletb?l sikerült irodai munkában kibontakoznom, mivel a számitógéphez értettem. Minden "jó" is volt a körülményekhez képest. Mignem az idén ?sszel végleg bezárt a munkahelyem és 50.-ed magammal az utcára kerültünk.Ugyhogy most jelenleg munkanélküli vagyok.Sajnos semmi kilátás munkahely ügyben, mivel egy kis Városban lakom és hát ugye nekem bármilyen munkahely nem is jó! Ráadásul 1 éve a Colitis egyébb tünetei, keseritik meg az életem. Szinte 1 óránál többet nem tudok ülni, mert úgy fájnak az izületeim, lábaim ülés következtében.
Igy arra gondoltam megpróbálom a leszázalékolást. Abba szertnék tanácsot kérni, hogy hol és hogyan kell ezt kezdeni? Legalább 50%, amely mellett talán valahol tudok 4 órában dolgozni.

A tanácsokat és segitségeket el?re is köszönöm!

Nincs jelen

 

#15 2006-01-06 19:10

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia !
En ugyan nem vagyok szakerto, csak egy leszazalekolt, de azt tudom, hogy a korzeti orvosnal kell kezdeni.
Van erre egy formanyomtatvany, amit a doki tolt ki a Te aktiv kozremukodeseddel.
Szedd ossze az osszes fontosabb leletet, korhazi zarojelentest, ami a betegseggel kapcsolatos es ezt csatolni kell a formanyomtatvanyhoz.
Termeszetesen ezen szerepel az is, hogy a korzeti orvos javasolja a Te leszazalekolasodat.
Ez a paksameta megy az illetekesekhez es majd ok ertesitenek, mikor kell megjelenned az orvosi bizottsag elott.
Remelem, fontos dolgot nem hagytam ki.
Van itt valaki kozottunk, csak mar nem tudom, hogy ki, szoval O a TB-nel dolgozik es 1x felkinalta, hogy segit annak, akinek erre szuksege van.
Remelem olvass minket :-)
Sok sikert

Nincs jelen

 

#16 2006-01-06 21:28

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm, de inkább majd a kezel?orvosnál vetem fel elöször a dolgot, és ? biztos ir javaslatot a háziorvosnak. A háziorvossal nem vagyok olyan viszonyba. De ha tudod deritsd ki,hogy ki az valaki. Köszi

Nincs jelen

 

#17 2006-01-06 21:59

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Norc!
Nagyon kemény ügy lesz, ha ilyen szándékod van.Én 5 évig voltam 67%-os rokkant.Most úgy döntöttek jul.1-én, hogy meggyógyultam, 2 évvel az igazi nyugdíj el?tt. Teljes pánikba kerültem, hogy mi lesz velem. ?ket  ez nem érdekelte . Egyébként a kórházból hozott
lelet a leghatásosabb, minden megszerzett rendellenességgel. Csak aktív betegséggel lehet nyomósan eredményt elérni. Pl. ha aktív vérzésed van és kimutatható az aktív gyulladás sejtvizsgálattal. Csak ezt fogadják el. Ha csak err?l van leleted az még mindig nem éri el a rokkantság mértékét, más betegségr?l is vinni kell, pl. pszihologiai kezelés alatt állsz, és nagyon er?s gyógyszerek szedsz. Olyan betegségekr?l kell leletet vinni, ami másodlagos betegsége a bélgyulladásnak / pl. izületi elváltozás, csontritkulás, szemgyulladás, b?relváltozás, visszértágulat, vesek?, /. Próbálkozz!! Nagyon el? kell készíteni mindent csak akkor tudsz elérni eredményt.  Sok sikert kivánok.

Nincs jelen

 

#18 2006-01-09 09:27

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én 2000. óta vagyok Crohn-colitises. M?tve nem voltam, de kórházban annál többet. Mivel napi 8 órát dolgoztam, egy pici gyermeket neveltem (nem egyedül!) és még tanultam is - ez így nagyon sok volt. Az orvosom és a férjem unszolására 2003. novemberében rászántam magam a leszázalékoltatásra. 67 %-os rokkant lettem 25 évesen. Nagyon megviselt lelkileg a dolog. De higgyétek el sokkal könnyebb. Jelenleg 4 órás munkaid?ben dolgozom, a sulival végeztem. A rokkant nyugdíj nagyon kevés (27.800 Ft), ezért is dolgozom. Több id? jut a családomra, pihenésre stb. Sajnos így is sokat betegeskedem. Jelenleg is aktív szakaszban vagyok, már alig birok ülni a fenekemen a sok WC-zés miatt. Annyiból rossz, hogy rokkantként nem mehetsz táppénzre, ha dolgozol. Csak 15 nap betegszabi jár 1 évre. Ezzel kell gazdálkodni, a többi meg szabi, ha esetleg kórház, vagy hosszabb betegeskedés következne be.
Azt még leírom, hogyan történt a leszázalékolás. A háziorvos indította hosszabb táppénz után. Összeszedtem a papírjaimat, a háziorvos javaslatát, bementem a Nyugdíj Intézethez, majd kaptam t?lük egy levelet, hogy mikor kell mennem Bizottság elé. A jelzett napon megjelentem az összes orvosi papírommal, melyeket id?rendi sorrendbe kellett szedni. Még ott megmondták, hogy 67%, de kés?bb levélben is értesítettek. Azóta már egyszer voltam felülvizsgálaton 2005. novemberében, de továbbra is 67%-ot kaptam. 2 évente kell felülvizsgáltra visszajárni. Nekem a bélbetegségen kívül izületi problémákról és vesek?r?l volt leletem, ill. kórházi zárójelentésem. Sok sikert mindenkinek!

Nincs jelen

 

#19 2006-01-10 12:27

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én is gondolkoztam már azon, hogy leszázalékoltatom magam, mert a tököm teli van már ezzel a nyavalyával. Köszi Andi az infókat, te mégis milyen korábbi fizura kapsz kemény 28k-t havonta? Mert ez éppen keményen megalázó... Persze a másik oldal mondhatja, hogy "aki nem dolgozik, ne is egyék". Persze akkor, ha a másik oldal nem egész nap bel?lünk henyél? köztisztvisel?, ...
Nos, ez így akkor nagyon nem éri meg, nem lenne jobb neked is inkább 8 órát bevállalni, s legfeljebb gyakrabban betegszabira menni? Úgy vettem észre, hogy az orvosok azért át tudják érezni a helyzetet, s nem szívóznak a b.szabi kiírásával. Én is azon vagyok most! Persze így asszem csak a fizu 70%-át kapjuk meg, azt is csak 1-2-3 hó elteltével, de szvsz még mindig jobb, mint a le%olásos variáns. Persze a legjobb az lenne, ha nem éltetne tovább sztem minket a f?nök, de ahogy elnézem nem szívesen adja meg a kegyelemdöfést sorstársaimnak se. Így jártunk gyerekek!
Én dolgozom inkább keményen míg bírom szusszal, tanulok keményen, s bízva bízom egy szebb jöv?ben, mást ui. nem nagyon tehetek...

Nincs jelen

 

#20 2006-01-19 15:40

marcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!ÉdesanyÁm 50-r?l 67-re SzeretnÉ SzÁzalÉkoltatni MagÁt.meg TudnÁtok Mondani Mi Ennek A MÓdja?53 Éves.ilyen Korban Nem JÁr Valamilyen ÁllandÓ JÁradÉk?meg Van RÁ Az EsÉly Hogy Esetleg Elveszik T?le Az 50-et Is?gerinc SÉrve És SzÍvproblÉmÁi Vannak.el?re Is KÖszÖnÖk Minden SegÍtsÉget.

Nincs jelen

 

#21 2006-01-21 18:34

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!Én egy 23 lány vagyok,és mint itt sokan crohn és colitis ulcerosa betegségben szenvedek!2000-ben végeztem el a cukrász iskolát és 2001-ben korházba kerültem!Megpróbálkoztunk a leszázalékolással ami 50%re sikerült is.A dolog szépség hibája hogy nem jár egy fillér sem mert össz vissz 280 nap szolgálati idöm van!Kérdezem én hogy is lehetne több??!!Most egy postán dolgozom napi 4 órában mert ennyit bírok.De ebböl sem én se más aki ugyan ebben a cipöben jár nem él meg!Azt szeretném megtudni hogy hogy ebben az esetben lehet még valamit tenni ?Vagy menjek el dolgozni és ha belefáradok megint jön a kórház ?segitsetek!kérlek!Köszönöm

Nincs jelen

 

#22 2006-01-21 18:46

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!Elnézést kérek hogy zavrlak,de azt írtad bár kinek kérdése van nyugodtan írjon.Én ezt most kihasználnám!23 éves vagyok és colitis ulcerosám és crohnom van 5 éve!Ahogy elvégeztem az iskolát rá 1 évre már feküdtem vele a kórházban.280 nap szolgálati idöm van:Dolgoztam mellette is de mivel láthatoan rosszul voltam,görcseim voltak hánytam sehova nem jelentettek be.Ha két évem lenne akkor kapnék 21000 forint szoc.járadékot!Most postán dolgozom 4 órában mert ennyit bírok,és már néha sajnos ez is sok.Különben épp tegnap engedtek ki megint a kórházból,megint megvoltak a tükrözések és az egész vastagbél ferözött.Bár hál istennek steroidot nem kell most szednem ha elég a salofalk.Az lenne a kérdésem hogy van e más ut még ezen kivül mert erre a 4 órára kapott pénzböl elég nehéz az élet.Próbálkoztam melette 8 órával is de 2 hónap után összeestem a fáradságtól!A nyugdíjközpontba ahova tartozom azt mondták(különben bórzasztó segítö készek voltak ,le a kalappal)hogy sajnos ez az állam bácsi törvénye nem tudnak mit tenni!Ha megtiszelnél a válaszoddal nagyon boldoggá tennél!Köszönöm szépen
                                         Pocok

Nincs jelen

 

#23 2006-01-21 18:56

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia (kis)Pocok !
Nem irigylesre melto a helyzeted :-(((
Nezd + itt a lehetosegeket....sajnos nem sok jot fogsz talalni...
Rokkantsagi Nyogdij

Nincs jelen

 

#24 2006-01-21 22:33

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hali Pocok,

Tökéletesen át tudom érezni azt amit írsz, de bizton állíthatom, hogy Neked nem érdemes még jó sokáig arra gondolni, hogy le%olásból fogsz megélni. (Többek közt aiolosz által belinkelt táblázat adatai miatt..., meg potenciálisan pályakezd? fizetésed miatt sem, ...) Egy út van szvsz, összezárt fogakkal végignyomni a 8órákat, vagy többet ha a meló megkívánja, s ha már annyira nem megy, hogy fel se bírsz kelni reggel, akkor betegállomány. Én is ezt vagyok kénytelen csinálni, ebben a rendszerben nincs más út sajnos. Tudod, akik meghozzák a trv-eket, azoknak rendszerint fogalmuk sincs mir?l is ítélkeznek. A másik, hogy addig kell terelgetni a karrieredet, amíg az számodra a lehet? legstresszmentesebb váriációt nem adja, persze megintcsak adott körülmények között. Ezt meg neked kell tudni, mi okozza a feszültséget, s mi az ami miatt pozitív gondolatokkal mehetsz be a munkahelyedre. Harmadik meg, hogy ha végképp nem megy semmi, akkor érdemes olyan szakmára ráállni, amit otthonról lehet végezni.. (Programozás, fordítás, ...)

Vannak azért lehet?ségek, csak ne gondolkodj sokat, se el?re, se hátra!...

Immortal

Nincs jelen

 

#25 2006-01-22 10:44

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tücsi!Ha megvan 4 év szolgálati idöd ,akkor már jó vagy!!!!Vágj bele!!!!Én is megtettem de nekem sajna 1 évem sincs meg.De leszázalékoltak 50%ra.Jól ismerik ezt a betegséget,én azt mondom hogy nekem gyorsan elbírálták ,ahoz képest hogy azt mondták kb 2 hét.Bár biztosan a betegség súlyosságátol is függ,de én csak azt tudom mondani csináld végig!Pocok

Nincs jelen

 

#26 2006-01-22 11:01

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Immortal!

Köszönöm hogy válaszoltál! Valahogy én is erre jutottam, (hogy végig kell nyomni a 8 órát!),mert ez így nem mehet tovább.....Igazából csak az dühít nagyon hogy az a kedves,tünyemény ember,emberek akik ezt a rokkant nyugdíj törvényt megszabták foggalmuk sincs arról hogy mit csinálnak!!!!!!!!!!Ez nagyon fallhoz vág,és csak idegesítem magam rajta!Nem értem én ezt és igazából szerintem sosem fogom megérteni,csak azokat a pálya kezdõket sajnálom akik ebben a cípõben járnak,vagy épp mégrosszabban.Így is nagyon nehéz elhelyezkedni,fõleg úgy hogy még beteg is.Vannak emberek akik sokkal de sokkal nagyobb betegségben szenvednek,és sokkal több mindent kell megváltoztatni az életvitelükön,de úgy gondolom hogy ez a betegség sem egyszerü fájdalmakkal ,változtatásokkal,vizsgálatokkal vagy épp mütétekkel jár.Arról ne is beszéljünk hogy ennek a betegségnek is vannak mellék betegségei,amivel aztán + gond hullik minden ebben szenved? nyakába.Gondolok itt az ízületekre vagy nöi dolgokra.Mint pl fészek vagy egyéb gyulladásra.Engem pl 3 éve nem tudnak kikezelni egy ilyen fajta nõgyógyászati betegségbõl.....!Szóval!Most hogy így kellõen túl pörgettem magam elbúcsúzom!Köszönöm szépen a válaszod!pocok

Nincs jelen

 

#27 2006-01-22 11:21

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Saintly!Én mikor elmentem magam leszázalékoltatni a rokkantási központban azt mondták hogy min.2 év szolgálati idönek kell meglennie.akkor kaphatsz érte pénzt!engem le%oltak 50 %ra de nem kapok semmit mert nekem ez nincs meg.erre 21000 ft kaptam volna!A 15 hónap és 80 nap sincs meg 2 év,de viszont az iskola ahova jártál esetleg ipari volt és ott tudják igazolni ,hogy gyakorlatban dolgoztál ,vagy volt ösztöndíjad akkor azt is bele tudják számítani.Ha nincs meg a két éved akkor sajna ez még nem müködik.Bár nekem nem volt mütétem hál istennek,nem tudom ez számít e?Nem mondom azt hogy ne próbáld meg,de ne számíts túl sok jóra,mert állam bácsi ismét jó fej volt.........!Ahol lax ott kell felkeresni a rokkantási nyugdíj központot,és egy rokkantsági kérvényt kell kérni és azt kitölteni.Ha ez megvan vissza vinni,és aztán majd ?k értesítenek arról hohy mikor lesz a felülvizsgálás.ez egy rutin vizsgálat.Nem tükrözésekröl van szó!ott pedig 2 hét ,bár nekem közel nem volt annyi hogy elbírálják   meg e kapod a leszázalékolást....!Én is kérdeznék ha lehet!Mennyivel másabb igy a gyermek vállalás?gondolok itt gyógyszerre stb!köszönöm!pocok

Nincs jelen

 

#28 2006-01-23 17:20

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Most találtam meg ezt a fórumot, azt hiszem lesz mit olvasgatnom pár napig. :)
A leszázalékolás engem is érdekelne. Kb 10 éve van collitisom, munkviszonyom nagyjából másfél év lehet azóta. gyakorlatilag olyan munkát nem tudok végezni, ahová be kell járni.
Kb mennyit adnak havonta ha az embert leszázalékolják? Mit?l függ a leszázalékolás mértéke? Azt sejtem, hogy nem sokat, de a kevés is jobb a semminél. :)

Nincs jelen

 

#29 2006-01-24 09:35

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdvözlünk Milka Újonc! El?ször is olvasd el ezen az oldalon Aiolosz 2006 01 21-én  irt hozzászólását. A kék bet?sre katt rá!

Nincs jelen

 

#30 2006-01-25 19:55

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!!!Lenne egy kérdésem!Ha levagyok %va 50 százalékra,és nem vagyok jogosult a rokkantnyugdíjra szolgálati idö hiányában,és nincs bejelentett állásom csak 2 óra az a  tb fele számit bár mit is?????Most olyanra gondolok,hogy ugye csiripelik a madarak hogy akinek nincs bejelentett munkája annak a tbje sem él.Mert eddig akinek a családjában volt valaki bejelentve annak a hozzátartozojának is élt a tbje.Most mi a helyzet ezzel ????Ha valaki segit nekem azt nagyon köszönöm!!!!sziasztok!!!

Nincs jelen

 

#31 2006-02-02 14:32

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Pocok!

Nem tudom, a tb-n mit értesz. Ha arra vagy kíváncsi, hogy eü-i szolgáltatásra (orvosi, kórházi ellátás) jogosult vagy-e, akkor arra a válaszom az, hogy jól tudod, hozzátartozó jogán is lehet valaki jogosult.
Az 1997. évi LXXX. törvény 16.§ k) pontja alapján, a biztosítottak eltartott közeli hozzátartozói (házastárs, egyeneságbeli rokon, örökbefogadott, mostoha és nevelt gyermek, ill. örökbefogadó, mostoha nevel?szül?, valamint a testvér) és élettársa jogosultak eü-i szolgáltatásra, ha jövedelmük havonta nem haladja meg a tárgyévi minimálbér (62.500.-) 30%-át (18750.-).

Nincs jelen

 

#32 2006-02-02 16:08

Nyolcvanhat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Öt éve vagyok 67 %-os rokkantnyugdíjas colitis miatt. A háziorvosom javaslatára kértem a rokkantosítást, amit az els? bizottság meg is adott, pedig akkor már két éve nem voltam kórházban, de állandóan aktív volt a colitisem, volt papírom arról, hogy pszichológushoz jártam és a szteroidok miatt szemproblémám is lett. Most megm?töttek, ami esetemben azt jelenti, hogy megsz?nt a colitis. Ilyen esetben meg fogják szüntetni a rokkantosítást? Volt már valaki ilyen helyzetben, hogy felülvizsgálaton nem hosszabbították meg a rokkantosítást?

Nincs jelen

 

#33 2006-02-02 18:53

Nyolcvanhat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Eddig is dolgoztam 4 órában. Ez igy éppen jó volt, mert igy maradt elég energiám a ház körüli teend?kre is. Remélem igazad lesz, hogy feler?södök annyira, hogy bírok teljes munkaid?ben is dolgozni. Ezt egyenl?re még nagyon távolinak látom.

Nincs jelen

 

#34 2006-02-04 09:11

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia VOLT-R!!!Köszönöm hogy válaszoltál!Igen eu támogatás az ami érdekel!Tudom hogy ha  a családomból valakinek van bejelentett munkája akkor az én tb-m is él.De viszont most azt hallottam hogy ez megszünt vagy megsz?nik nem sokára és mindenkinek csak a saját bejelentett munkája után fog élni!Ez az amire kiváncsi vagyok igazából,mert én nem bejelentettben dolgozom,vagyis 2 órára bevagyok ,de az semmi!Mert ha ez igy lesz akkor nagyon gyorsan lépnem kell!Köszönöm szépen !!!!!!Pocok

Nincs jelen

 

#35 2006-02-06 10:33

Mekkelekné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én 7. éve vagyok Crohn-beteg.
Kérdésem az adóbevalláshoz kapcsolódik. Jár-e a Chron-betegnek az adóalapot csökkent? kedvezmény? Az utóbbi 3 évben én igényeltem, de most, hogy megnéztem az ehhez kapcsolódó rendeletet, elbizonytalanodtam. Az orvos semmit nem tud. Mint mindig. :-(

Nincs jelen

 

#36 2006-02-06 13:40

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én azt sem tudtam, hogy lehet kérni adóalapot csökkent? kedvezmény a crohn betegnek. Megköszönném ha irnál nekem róla. Üdv. Mendi

Nincs jelen

 

#37 2006-02-06 14:14

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nincs jelen

 

#38 2006-02-06 14:24

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi a segitséget okvetlen utána nézek.

Nincs jelen

 

#39 2006-02-06 14:54

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Gyerekek (=Zoli+Ksanyi),

Milyen mértékû lehet ez az adóvisszaigénylés? S mennyi idõre vissza lehet kérvényezni? Megtehetem hogy akár 2003as évre kérem utólagosan a kedvezményt?

Kösz,
Immortal

Nincs jelen

 

#40 2006-02-06 15:24

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Egyéb fontos tudnivalók1
Nem bántás képpen de olvasni nem szoktátok a forumot?

Nincs jelen

 

#41 2006-02-06 15:35

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem tudsz megbántani Sanya...:) Amúgy a kérdésedre válaszolva, nem szoktam visszam?leg nem szoktam nagyon olvasgatni...
Közben viszont hívtam APEH bácsit, s aszondta, hogy valóban a mindenkori min.bér 5%-t lehet csak megkapni havonta... Hát ****ak le, überszánalmas ez az ország, komolyan mondom...

Nincs jelen

 

#42 2006-02-06 15:37

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

-"nem szoktam"

Nincs jelen

 

#43 2006-02-07 10:43

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Súlyos fogyatékosság esetén /amibe mi is beletartozunk/ orvosi igazolás alapján havi 2850 forinttal lehet csökkenteni az adót mindazokra a hónapokra, amelyekben a fogyatékos állapot legalább egy napig fennállt. Az orvosi igazolást nem kell csatolni, csak meg?rizni. Akinek az állapota végleges és korábban már kiadták az err?l szóló igazolást, nem kell új igazolást kérnie.
Hajrá mindenkinek aki mint én is ezt nem tudtuk.

Nincs jelen

 

#44 2006-02-08 15:03

Mekkelekné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Közben alaposan utána jártam én is. A Chron-betegek igényelhetik az adójóváírást. Aki 2005-ben egész évben már igazolt C.beteg volt, annak 34.200,- Ft jár. (Ez az 57.000,- Ft min. bér 12x5%-a).
Tegnap voltam Szondás-CT-s vizsgálaton, így találkoztam a dokimmal, akinek halvány fogalma sem volt az adójóváírásról. :(

Üdv.

Nincs jelen

 

#45 2006-02-14 19:40

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok

Én 13 éve vagyok colitis beteg.Többször igen rossz paszban voltam,magas láz,infúzió.ezeket igazoltam papírokkal is,mégsem százalékoltak le.Csak 50%.ot kaptam,holott sokszor olyan fáradt vagyok,hogy már reggel összetudnék esni,ráadásul immungyengít?vel kezelnek.nem értem az egészet.

Nincs jelen

 

#46 2006-02-14 21:45

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én 6 éve vagyok Crohn-beteg, több mint 4 éve teljesen tünetmentes. 2002óta kapok súlyos fogyatékossági adókedvezményt. Ennek a havi összege január 1-t?l 3.125 Ft. Az erre vonatkozó igazolást a szakorvosnak kell kitölteni, és az igény beadástól számítva vagytok rá jogosultak (én is megkaptam fél évre visszamén?en a 2002-es évit is).

Nincs jelen

 

#47 2006-03-03 12:34

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Mindenki, aki tud segíteni!

Az adókedvezménnyel kapcsolatosan kérdezem, hogy mit tegyek akkor, amikor a kórházból azzal küldenek el, hogy vigyek nyomtatványt az igazoláshoz, s akkor majd kitöltik, de amúgy fogalmuk sincs, hogy mi legyen benne, hogyan nézzen ki? Mintha nem ezen a földön lennének! Még jó, hogy nem azt mondták, írjam meg és aláírják, lepecsételik. Ilyenkor mit tegyek?

                                                                             Jehu

Nincs jelen

 

#48 2006-03-03 13:32

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ebben a topikban febr. 6-án irt ksanyi " egyéb fontos tudnivalók"--- erre kattints rá majd ezen belül el?jön a Monik által beirt weboldal-- meoszinfo---Itt megtalálod a szükséges nyomtatványt ami kell a dokinak. Remélem segitettem. Sajnos azt tapasztalom, hogy a dokik egyre negativabbak mindenféle téren. Én is itt találtam rá erre a lehet?ségre, hogy az adót lehet csökkenteni , pár ismer?sömnek is elmondtam akik már több éve kolitiszosak és ?k sem tudtak err?l a lehet?ségr?l. A nyomtatványt is én töltöttem le mert az én dokimnak sem volt ilyenje bár ? tudott az egész lehet?ségr?l ,de nem mondta volna. ? különben a háziorvosom ? is  igazolhatja a betegség fennállását. Nekem szinte mindenért ugy kell könyörögnöm.  Maguktól semmi. Lehet, ha dobálnám nekik a 10000-eket  kérés nélkül küldenének laborba ,CT-re. PL. még egyszer sem csinált székletvizsgálatot sem.
Egyedül a béltükrözést nem kellene szorgalmaznom azt csinálná de azt meg én nem merem megcsinálni. Bár már kaptam biztató szót is t?letek lehet, hogy rászánom magam.
A labor, radiológia, ultrahang, tünetek,CT mind a crohn betegséget igazolja a vékonybelem utolsó szakaszán, lehet hogy a tükrözéssel el sem érnének odáig.

Nincs jelen

 

#49 2006-03-03 21:42

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én meg vittem a nyomtatványt s mondták, hogy nekik gépb?l sokkal egyszer?bb kiszedni az infót, így inkább azzal csinálták. Szinte csak annyi van rajta, hogy mikor diagnosztizálták el?sz?r, s hogy mióta állok itt gondozás alatt. Meghogy a diagnózis itt is ua. Zoli, most akkor ez nem is jó? Ja, az sincs rajta, hogy "állapota végleges"... Szaros 30k-ért így is már 3x kellett bemenjek, hogy megkapjam, tökön szúrnám magam, ha ezek után se fogadnák el...

Nincs jelen

 

#50 2006-03-04 13:47

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Jehu!

A nyomtatványt, amit ki kell tölteni a vonatkozó rendelet mellékletében megtalálod. Hogy melyik az a rendelet, fejb?l nem tudom, de az adóbevallás gondolom utal rá.
egyébként 5 évre visszamen?leg lehet az adókedvezményt önrevizióval igényelni, ha valaki nem  vette igénybe, de jogosult volt rá.
A nyomtatványt gasztroentrológus szakorvosnak kell igazolni, ne csodálkozz, hogy a kórházban nem tudják, mir?l van szó.
Ha nem találod meg, írjál, és kikutatom neked.
Üdvözlettel: clió

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB