#51 2006-02-19 16:30

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok. Kedves Maravilla.Nekem veszprémben csinálta a Lakatos László f?orvos.Szerintem dunántúlon ? a legjobb.

Szerkesztette: csaba (2006-02-19 16:31)

Nincs jelen

 

#52 2006-02-20 09:15

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Maravilla,
Én Keszthelyen voltam, Dr. Vizer Gábornál. Elérhet?ség: www.vizermed.hu
De a tükrözést bódításban csinálta, nem altatásban.

Nincs jelen

 

#53 2006-02-20 12:56

solyomagi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hello mki!

Nekem eddig egyszer volt "szerencsém" a végbéltükrözéshez, és mivel egy gyerekklinikán vizsgálgattak 18 éves koromban /egy el?z? betegségb?l kifolyólag jártam oda/, ezért altatásban csinálták, mert gyerekeknél az a szokás. Majdnem úgy volt, hogy feln?tt klinikára utalnak, de oda azért nem mentem, mert csak bódítottak volna vagy azt sem...
Már sokszor altattak, úgyhogy viszonylag jól bírom a strapát:), de az tuti, hogyha még aznap el akarsz jönni a kórházból/mint én/, ne indulj el egyedül!!!
ha nem lett volna velem nagymamám, lehet, h még mindig ott ülnék  a metrón:)).
ja a másik meg az, hogy nem szabad utána hirtelen sokat enni: én 3 nap éhhalál után amint felkeltem belapátoltam egy jó nagy tányér spagettit...nem kellett volna:).

Nincs jelen

 

#54 2006-02-20 21:16

maravilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok,
kedves csaba és hangyalka, köszönöm szépen a válaszokat.

Nincs jelen

 

#55 2006-03-01 19:31

Beuska beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok

Engem éppen ma tükröztek,bódítással.Átéltem már bódítáa nélküli vizsgálatot is,de azt soha többé nem engedném.Gumileped?d raktak rám,hogy ne nagyon mozogjak.A bél éppen gyulladt állapotban volt.A vizsgálat után a fájdalomtól annyira fáradt voltam,hogy alig bírtam lábraállni.Az állapotom sem javúlt sokáig,így korházat váltottam.Azóta bódítással végzik a beavatkozást.Ma megkérdeztem az aszisztenst,hogy ?k altatással csinálják-e,de azt mondta,hogy az veszélyes és a vizsgálat alatt szükség van a beteg együttm?ködésére,így kevés helyen altatnak.Szerintem nagyon fontos egy emberséges orvos,aki ha kell meg is áll.Sajnos els?re nem ilyet fogtam ki,szenvedtem is rendesen.Amúgy elviselhet?,de így is fájdalommal jár.
Gyógyulást mindenkinek!Beus

Nincs jelen

 

#56 2006-03-01 19:45

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok
Én jöv? héten csütörtökön megyek bél tükrözésre. Már 5 hónapja mondták el?ször, hogy meg kellene csinálni, de akkor nem mertem elvállalni. Szerencsére ráakadtam erre a fórumra, és a ti irásaitok bátorságot adott arra, hogy merjem vállálni. Köszönöm mindenkinek. Egy kicsit be vagyok rezelve, de ha más is túlélte, akkor remélem én is túlélem. Engem is bóditásban fognak csinálni. Izgulok. Majd kedden kell mennem vérvételre, és akkor mondják el a részleteket.

Nincs jelen

 

#57 2006-03-02 08:26

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hidd el Ildikó, mindeki izgul még az is aki sokdaszorra eli át... De az jó, ha tudtunk bátorságot adni.  :) Pont ilyenek miatt jött létre ez a fórum, ugye Robur?
Valóban egy kellemetlen dolog a colonoscopia, de nagyon hasznos, és ez az oldala jócskán lekörözi a másikat. :)

Nincs jelen

 

#58 2006-03-02 20:41

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm a biztatás Monic. Majd beszámolok róla ha túl leszek rajta.

Nincs jelen

 

#59 2006-03-03 15:38

Hingi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Nemrég csatlakoztam hozzátok,most irok el?ször,eddig csak olvasgattam!Kb 5hónapja derült ki a crohnom!Eddig 1x voltam tükrözésen,mindenféle érzéstelenítés nélkül!Egészen a vékonybélig felmentek!?szintén szolva sokkal rosszabbra számítottam!Kellemetlen volt,de nem igazán fájdalmas!Mondjuk nekem nagyon jo doki csinálta!A n?vérrel együtt nagyon segít?készek voltak!
Lenne egy kérdésem is!:Nekem ez kb 15 perc volt.Ezután nekem is ilyen 30-40 perces lesz??Vagy ez mit?l függ?

Nincs jelen

 

#60 2006-03-06 12:12

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Hingi!

Üdvözöllek a bátrak és kitartók klubjában! Vagyunk egy páran, akik így tapasztaljuk és látjuk, de lehet, hogy nekünk szerencsénk van. Talán a jó orvos és a jó fájdalomt?r?képesség kombinációja az, ami részedre és részemre is kijutott. Örülj ennek, mert van, aki nagyon megszenvedi, jobban, mint mi. Egyébként az id?tartam orvos, beteg  és állapotfügg?.

                           Jehu

Nincs jelen

 

#61 2006-03-10 18:17

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok.
Csak most jut idõm a gép mellé ülni, de tegnap részt vettem egy kellemes vastagbél tükrözésen. A múlt héten emlitettem, hogy megyek, és majd beszámolok róla. Nagyon ideges hetem volt, miután 5 hónapig gondolkodtam azon, hogy engedjem-e. Szerencsére túléltem úgy, hogy nem kábitottak, nem is altattak. Most igy utólag már nem is volt olyan vészes. A dokinõ és az aszisztensek megdicsértek, mert állitólag kevesen vállalják igy a tükrözést. Szerencsére szervi elváltozásom nincs, nem vagyok crohn-os. Idáig csak a gyanú állt fenn. Viszont a diagnózis: Irritábilis bél syndroma hasmenés nélkül. Nagyon örülök neki, csak egy kicsit nem tudok mit kezdeni vele. Tudom, hogy a ti betegségetek sokkal rosszabb, és az enyém bagatell, de nekem akkor is probléma, mert problémáim továbbra is vannak, és egy kis idõbe beletelik amig megtudom, hogy mit is kezdhetek vele.
Wandi! Szeretném megkérdezni tõled, hogy van erre valami diéta?

Szerkesztette: Ildikó (2006-03-10 18:31)

Nincs jelen

 

#62 2006-03-21 21:17

maravilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Egy ismerõsöm nagyon retteg a gyomortükrözéstõl (nem a vastagbéltükrözéstõl). Érdekelne, hogy vajon ezt csinálják-e altatásban, vagy bódításban. Van valakinek ilyen élménye?

Nincs jelen

 

#63 2006-03-21 21:27

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

A gyomortükrözés rövid ideig tartó vizsgálat, nem altatnak, vagy bódítanak, csak helyi (Lidocainos) érzéstelenítést alkalmaznak.
Üdv!

Nincs jelen

 

#64 2006-03-31 16:00

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Lezsíroztam egy vastagbéltükrözést altatásban. A vizsgálat elõtt már gyanút fogtam; nem mûtõbe vittek, hanem vizsgálóba, altatóorvos sehol... Aztán kérdeztem, hogy mi lesz az altatással, mire a szokásos sablon válasz: "kapsz egy kis altatást". Aztán kaptam intravénásan egy injekciót. Ott, abban a pillanatban, a vizsgálat alatt és után semmilyen hatása nem volt. Végig teljesen magamnál voltam. Mivel utólag kiderült, hogy masszív gyulladásom nincs, így a levegõs felfújáskor és a szonda végigvezetésekor nem éreztem fájdalmat. Tényleg az a legjobb fogalom, hogy "nagyon kellemetlen vizsgálat". Na persze a végbélnyílásomnál a sipoly és a tályog nagyon fájt, de még ez is a kibírható kategória; a kötözés nagyságrendekkel rosszabb.
Aztán visszatérve az intravénás injekcióra: most annyit tudok tudatosítani a tudatomban, hogy azt biztosan tudom, hogy végig józan voltam, szóval értitek. :) A részletekre nem emlékszem, csak bizonyos pillanatokra, illetve nagyon nehezen tudok visszaemlékezni a dolgok pontos menetére. A fájdalomra sem emlékszem, azaz hogy mennyire fájt, azt nem tudom felidézni, csak abban vagyok biztos, hogy ott abban a szituációban fájt a végbelem. Aztán tudom azt is, hogy hordágyon felhoztak az osztályra, de hogy lifttel mentünk-e föl vagy nem, arról most fogalmam sincs. Pedig máshogy nem lehet egy emelettel följebb menni, tehát ezt már csak utólag tudtam tudatosítnani, de nem emlékszem rá. Azt is tudom, hogy saját lábamon szálltam le a hordágyról, dehogy a leszállás az kórtermen kívül vagy belül történt-e, arról megintcsak fogalmam sincs.
Piszkosul jó gyógyszer, utólag abszolút jó véleménnyel vagyok a tükrözésrõl, pedig sejtem hogy valójában nem volt jó élmény; de egészen egyszerûen a konkrétumokat - beleértve a fájdalmat is, mármint a mértékét - nem tudom felidézni. Csak abban vagyok biztos, hogy nem voltam kába, és a vizsgálat után sem aludtam.
Emlékszem rá, hogy a viszgálat közben sokat kellett forgolódnom, mivel csak így tudtak bekanyarodni a vékonybélbe, illetve néha a vastagbél kanyarok is nehezen mentek forgolódás nélkül. Így már értem, hogy miért nem alkalmaznak teljes, maszkos altatást.
Viszont azt alá kell hogy írjam, szerény véleményem szerint ha valakinek komoly problémája van (masszív gyulladás, szûkület stb...), annak ez egy kínzással is felér. (karóba húzás)

Nincs jelen

 

#65 2006-04-13 18:48

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Sunburner!
Megkaptad már a szövettani eredményedet a tükrözés után?

Nincs jelen

 

#66 2006-06-05 11:27

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia! Nekem tavaly Jászberényben csinálta Dr. Gaál János fõorvos úr. Itt úgy mûködik, hogy, ha kérsz adnak bódító szurit. Nekem is adtak, így is nagyon fájt. A szuri szerintem csak annyit ért, hogy rövidebbnek tûnt az egész. Ha találsz olyan helyet ahol altatásban csinálták, kérlek írj! Üdv: Cili

Nincs jelen

 

#67 2006-06-05 11:36

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Tudtok a vékonybél vizsgálatára valami más módszert,mint a szonda? Velem van a baj, fegyelmezetlen vagyok gondolom.De sajnos nem tudták lenyomni a szondát. Mert nem bírtam abbahagyni az öklendezést.NAgyon kiborított. Ha tudtok, kérlek segítsetek! Üdv: Cili

Nincs jelen

 

#68 2006-06-05 13:26

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

mendi63:
Szia! Ne haragudj hogy csak most válaszolok, volt még két tályogmûtétem április óta, így egy kicsit hanyagoltam ezt tükrözéses a topikot. Hat darab szövettani mintát csíptek, a szövettani diagnózis a következõ: (szövettani minták 1-tõl 6-ig számozva)
Dg.: 1,2,3,4,5,6: Crohn betegség enyhe aktiv stádiuma
(Dg.: 1: ileitis chronica minoris gradus kisfokú aktivitással)
(Dg.: 2: colitis chronica mediocris gradus közepes fokú aktivitással)
(Dg.: 3,4,5,6: colitis chronica mediocris gradus kisfokú aktivitással)
Végtére is vannak Crohn betegségre utaló jelek, de a granulómák hiányoznak. A felszíni kép nem erõsíti meg egyértelmûen a szövettani eredményt. Így tehát egy nem meghatározott Crohn betegséggel, vagy egy szintúgy nem meghatározott vastag- és vékonybélhuruttal állok szemben. Majd az idõ dönti el, hogy mi is a helyzet.

Cili:
A vékonybél állapotát fel lehet térképezni kontrasztanyagos röntgennel és CT-vel, valamint lehet nyelni kamerakapszulát (ha nincs szûkület ill. sipoly), viszont ha a problémád kapcsán szövettani eredményre is szükség van, akkor nem segíthet csak a szonda. Ha felülrõl nem megy, akkor alulról.

Nincs jelen

 

#69 2006-06-05 15:59

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sunburner,köszönöm. A kamerakapszulát kérdeztem, de az orvosom azt mondta, azt csak olyan esetben csinálják, ha ismeretlen eredetû vérzés van. Meg bizotságnak is engedélyezni kell,hogy megcsinálják. De azért köszi. Cili

Nincs jelen

 

#70 2006-06-05 16:26

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ha az embernek elég pénze van, magánúton engedélyek és bizottság nélkül is be lehet fizetni kamera kapszula nyelésre. Persze csak ha nincs a vékonybélen szûkület vagy sipoly. (amit röntgennel és CT-vel lehet látni)
Szívesen

Nincs jelen

 

#71 2006-06-05 16:51

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Sunburner! A CT hol csinálják? Nekem Jászberényben van az orvosom, ott biztos nincs ilyen lehetõség. Mibõl áll egy ilyen CT vizsgálat? Nekem röntgen volt, de már vagy 7 éve. Már akkor láttak enyhe szûkületet. Csak tavaly mertem elmenni tükrözésekre. amikor diagnosztizálták a crohnt. 3x1 Salofalkot meg 2x1 Budenofalkot kaptam akkor. De mivel 2-3 hét után megint elkezdett menni a hasam abba is hagytam mindent. Én marha. Aztán most újból elkezdették szedni velem, meg Kliont is kaptam. 43 kg vagyok, adtak 2-3 napig tápszert. Jó volt, mert nem volt hányingerem meg semmi. De most, hogy megint normális kaját kapok, nem nagyon jó. Állandóan hányingerem van. Talán amiatt a szûkület miatt. vagy nem tudom.Vagy ez a crohn-nal jár? Soha nem lesz már, hogy azt érzem, hogy valami jól esett. Kajára gondolok. :)

Nincs jelen

 

#72 2006-06-06 11:09

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Cili

csak annyit szeretnek hozzaszolni, hogy a hanyinger-hanyas a szukulet miatt van - vagy szukuletek, mert az sajnos ugy van, hogy ha az ember nem kezeli, a szukuletek rosszabbodhatnak, es ujak is alakulhatnak ki. - nem elrettenteskeppen mondom, csak én igy jartam tavaly. ugyhogy probald meg nem félvállrol venni az egeszet - amikor idáig jutsz ugyis mindenkeppen kezeles szukseges. udv. rebi

Nincs jelen

 

#73 2006-06-06 17:14

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hát az úgy megy, hogy alapesetben kontrasztanyagos röntgen vizsgálatot csinálnak, ami szerény véleményem szerint körülbelül ugyanazt látja mint a CT. Az én esetem azért volt speciális, mert frissen mûtött tályogüregem volt a végbél mellett, valamint további tályogok gyanúja merült fel. A sima röntgen vizsgálathoz használt kontrasztanyagról annyit kell tudni, hogy besûríti a székletet; na az én esetemben az azért nem lett volna szerencsés. A CT-s kontrasztanyag inkább enyhe hasmenést csinál, tehát könnyebben távozik a bélbõl. A CT vizsgálat abból áll, hogy másfél óra alatt el kell kortyolni két és fél liter ánizs ízesítésû folyadékot, majd behívnak a vizsgálóba. Ruhában, hátraszegett karokkal fel kell feküdni egy tepsire, majd a személyzet távozik a vizsgálóból. Egy másik terembõl, ablakon át vezérlik a gépet. Kétszer átmegy a tepsi a nagy gyûrûben, közben hangosbemondón át mondja a személyzet, hogy mikor vehetsz levegõt, mikor nem. Majd a vizsgálat után pár percig feküdni kell a tespin, amíg a szellõztetõ rendszer kiszívja a terembõl a radioaktív levegõt. Na ezután bejön a nõvér, és vagy azt mondja viszlát, vagy pedig bead egy jód injekciót intravénásan, ha esetleg valami nem egyértelmûen kivehetõ a felvételeken, és akkor újra vissza a tepsire és új vizsgálat. Egyébként ezt a vizsgálatot bármelyik kórházban megcsinálják, minden kórházban van CT, de csak indokolt esetben vizsgálnak evvel a módszerrel. Én is sima röntgennel kezdtem; általában is ez az orvosi gyakorlat, mivel a sima röntgen kevesebb macerával jár. Valamint a röntgennel a nyelés folyamatát is le tudja követni a röntgenorvos, hiszen akkor a vizsgálat közben nyeled a kontrasztanyagot (max. 3 deci); CT-nél csak akkor vizsgálnak, ha teljesen megittad a fél vödör löttyöt.

Nincs jelen

 

#74 2006-06-06 17:27

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Na, helyesbítek. A CT nem ugyanazt látja, mint a nyeletõs röntgen. A CT látja a tüdõt, a májat, a lépet, a nyirokcsomókat, továbbá minden milliméteres elváltozást, legyen az daganat, tályog, ciszta ésegyéb...

Ha pedig rangsort kell felállítani, akkor 1000-szer a CT, mint a röntgen.
Csak mondjuk ez amiatt sem lehet kívánságmûsor, mert a CT-nél sokszorta nagyobb sugárterhelést kap a szervezet, mint a röntgennél...
Ezt kiküszöbölendõ létezik ugye az MR és PET CT, csak éppen itt már a bukszát is nyitni kell. 250ezer forint egy PET vizsgálat, és nem támogatja az OEP, továbbá várni kell rá akár fél évet.
Én egy mezei CT-re 3 hetet vártam, és ez pesti viszonylatban nagyon jónak számít. Vidéken akár hónapokig is eltart, mire behívnak...
Na, szóval ezért macerás. Konzultáljatok a dokival.

Nincs jelen

 

#75 2006-06-06 19:04

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Sunburner! Köszi a választ. Hát ma konzultáltam a dokival. Minden áron ezt a szondás röntgenes vizsgálatot szeretné megcsinálni, plusz még egy vastagbéltükrözést is. Tavaly volt már, még azt sem hevertem ki. :) NA jó kihevertem, de hogy magamtól elmenjek megint....Hát. bevallom eléggé félek. Azt mondta a CT-re, hogy az nem mutatj meg annyira amit Õ látni szeretne. Nem tudom. Nem értek ehhez.Csak annyit tudok, hogy félek. Pedig tudom, hogy az én érdekemet szolgálják ezek a vizsgálatok. De mindig ott van a de. Anyukám azt mondja hisztis vagyok. 100 emberbõl 99 le tudja nyelni szerinte a szondát. Hát nekem nem ment és nem tudom, hogy ez a jövõ hétre vagy akár egy hónap múlva változik e valamit.:( De azért köszi a segítséget, majd lesz valami. VAgy keresek egy másik dokit akinek jó a CT is. VAgy nem tudom.
A vastagbéltükrözéstõl annyira nagyon nem félek, mert csak pillanatokra emlékszem, bár az is iszonyat volt, de kibírtam úgy elkábítva. Csak azt a 3liter sós löttyöt ne kéne meginni. Fõleg egy óra alatt. Mindenhol ilyen sok, vagy máshol máshogy csinálják a belek tisztítását? Válaszod elõre is köszönöm. Cili

UI.: reméelm most jól vagy.

Nincs jelen

 

#76 2006-06-06 20:22

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Cili! Hát, mivel a szûkület már ismert, ezért az orvosod részletesebben szeretné kirajzoltatni a vékonybeledet, talán ezért alkalmaz csõnyeletõs feltõltõs röntgent. Amúgy a CT szerintem tökéletesen megfelel erre a célra; valószínûleg rajtad spórol a kórház, vagy a doki biztosan tudja, hogy iszonyatos rengeteget kellene várni rá, netán nincs akkora vizsgálati keretük, mert korlátozva van ám, hogy hány ember/év/CT vizsgálat...

Ami pedig a három liter sós löttyöt illeti... Hát az kínzás. Tudom hogy sok helyen az a szokás, hogy berendelik az embert a kórházba, ott megitatnak vele 3 liter sós löttyöt, és még a végén beöntést is kap... Hát, szerintem ez eleven nyúzás... Persze ez olyan dolog megintcsak, hogy orvos és mûszer függõ. Ha õsöreg szondával akar a doki megkínozni, lehet hogy annak a technikai paraméterei követelik meg a 3 liter sós löttyöt és a beöntést...

Jobb helyeken ez úgy mûködik, hogy három nappal a szondázás elõtt elkezdesz diétázni. Ez abból áll, hogy megszûnteted a kenyér, krumpli és rizs bevitelt. Fõtt tésztát lehet enni, sovány hússalátával, hallal, sajttal. Egyre növelni kell a folyadékbevitelt. A vizsgálatot megelõzõ nap elõestéjén én már nem szoktam vacsorázni. Viszont literszám mehet a tea. A vizsgálatot megelõzõ napon a reggeli 1 liter tea, az ebéd egy jó nagy adag szûrt üres húsleves, majd a délután folyamán mehet a hashajtó. Mindezt otthon, az orvossal elõre egyeztetve. (ugyanis ha nem követeled magadnak az otthoni felkészítést, akkor a vizsgálat elõtt egy órával majd a kórházban itatják veled azt a szörnyûséget) Egyébként szerintem ez a sós lötty (foszforszóda oldatnak hívják) a legocsmányabb dolog a világon. Amúgymeg teljesen fölösleges az embernek evvel szivatnia magát, van annál jobb megoldás is. Szóval ott tartunk, hogy nem vacsoráztunk, nem reggeliztünk, vedeltük a teát és elfogyasztottunk egy szûz tök üres levest. Most jöhet a hashajtó. Ha én ajánlhatok valamit, akkor az az X-Prep nevezetû készítmény. Orvossal kell feliratni. Szennalevél kivonat a hatóanyag; nagyon finom enyhén alkoholos, csokoládé ízû krémes ital, mindössze másfél deci az egész. Ezután kora estig folyamatosan teát kell inni, minimum két litert. Késõ este, valamint a vizsgálat napján hajnalban megjön a hatása. Akkor jó a hashajtás, ha a legvégén abszolút folyós, teaszerû, foltokban barna lé jön kifelé. A jobb szondák ezt már képesek leszívni a bélbõl. Azaz a kamera mellett a csõben van egy vízbefecskendezõ, és van egy kompresszor.

Ui.: Hogy hogyan vagyok, azt ne részletezzük. Influenzaszerû tüneteim vannak, fáj a torkom és lázas vagyok; szegény sebészemet hozom zavarba ezzel a lázzal, aki legjobb tudása szerint próbálja kezelni a tályogüregeimet. Az orr-fül-gégészem vírusos idült garatgyulladást állapított meg, írt föl háromféle - számomra új - szopogató tablettát... Remélem rendbe jövök. Ha netán nem, akkor irány az immunológia. Fantasztikus program lenne ez így nyáron! :)

Nincs jelen

 

#77 2006-06-07 06:56

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Sunburner! Köszönöm szépen a tippeket. Kedves, hogy ilyen hamar válaszoltál. Engem Jászberényben kezelnek szerintem ott CT sincsen. Tudom, hogy ez más topikba tartozik, de ha nem nagy gond megkérdezném, hogy Te kihez jársz és hol. Meg azt is, hogy nem nagyon etikátlan e, hogy elmegyek egy másik orvoshoz? Nekem mondjuk az enyém nem a legszinpatikusabb. Azért kérdem. A CT-re tudnék várni, 1 hónap ide vagy oda. Nem hiszem, hogy addig lenne valami változás, már évek óta nem esik jól enni.
Ahol Neked csinálják a tükrözést ott lehet kérni kábítást? Vagy altatást? És a dokid felírja ezt a hashajtót? Bocs a sok kérdésért de szeretnék minél könnyebben túlesni ezen az egészen. Bár gondolom ezzel mindenki így van.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked! Cili

Nincs jelen

 

#78 2006-06-07 07:00

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Rebi!
Köszi, hogy írtál. Hála az égnek én nem hányok, csak ez az állandó hányinger. Utálatos. Talán igazad van, hogy félvállról veszem, de sajnos nagyon félek.Neked hogy állapították meg a szûkületet? És hogy kezelték? Remélem már jobban vagy. Üdv: Cili

Nincs jelen

 

#79 2006-06-07 07:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Cili!
Ne féljél! Az az orrszondás tükrözés nem olyan vészes rosszabb egy végbéltükrözés! Hogy megjöjjön hozzá a kedved, leírom hogy hogyan zajlik az egész. Nem nagydolog s gyorsan megvan nekem 3 órás volt! Elsõ lépésben az orrodon ledugnak egy vékony gumicsövet, nem is érzed, csak az a kellemetlen hogy nem tudsz nyelnyi rendesem, vagyis igen de te nem úgy érzed! Kicsit keresgélnek, míg meg nem találják a vékonyka belecskét, azt sem érzed. Ha minden a helyén van, kezdõdik a kontraszt anyagos feltöltés, egy szép nagy fecskendõben lenyomnak a csövön keresztül fehér valamit! Az csak azért kellemetlen, mert érzed, hogy megy le, s hiába nyelsz, nem segít de, nem fáj. Na ha ez is megvan, kimész úgy 25-30 percre pihegni a folyosóra! Tök jó, mert a gumicsövet nem veszik ki így lifeg a nózidból s a többi beteg, úgy néz rád, mint majom a moziban! Doki szolit irány vissza, ha kell nyomnak még beléd egy kis fehér trutyót készítenek sok, sok felvételt kiveszik a csövet kidobnak a folyosóra megvárod a kiértékelést de már nyomathatod lefele a csokit kristi vizet. Öröm az élet!  Hozzátéve én voltam CT-én is nem mutatott ki ez igen! Ha magadhoz tértél akkor belátod hogy nem vészes! Én végbél tükrözésesen úgy ordítottam mint a fürdõs, párom kint ült be akart jönni de nem tudott! S mire végeztem a bent kiürült a váró terem! Csak a bátrabbja maradt, bár hozzá téve nem kaptam semmi gyógyszert sem bódított sem mást! Ha tanácsolhatom vedd poénra az egészet ha a doki veszi a lapot nyomassátok a hülyeséget he nem gondolj valami szépre, de ígérem ez az orrszondás megoldás nem fog fájni. A felkészülés, pedig azt a sós baromságot meg ne idd! Van más is tessék megmondani a dokinak hogy rosszul vagy tõle kész ír mást jobbat modernt! Na légy jó majd írd meg hogy viselted. Amúgy 3 hét múlva megyek tükrözésre!
Jobbulást mindenkinek! Vagy legalább is nem romlást!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#80 2006-06-07 07:39

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Szuszidi! Jászberényben szájon át dugják a szondát. Tavaly próbálták. Le is ment egy darabon, de nem tudtam abba hagyni az öklendezést így hát kihuzattam. Nem tudom mennyivel lehet másabb orron keresztül.Hát attól a sósvíztõl tényleg rosszul voltam. de itt így csinálják. Nekem is kéne vastagbél tükrözésre is mennem, de a tavalyi emlékek még most sem halványodtak el, pedig én kaptam kábítást. Az én párom is be akart jönni.:) Én nagyon bátran mentem be, mert én voltam az utolsó és szinte mindenki úgy jött ki, hogy csak kellemetlen. Nem is volt fekély meg gyulladás a beleiken. NA de majd rászánom magam, valahogy. Lehet, hogy másik orvost keresek. Nem tudom. Olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégse? Szorítok 3 hét múlva! üdv: Cili

Nincs jelen

 

#81 2006-06-07 12:12

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Keress másik orvost, ha nem hajlandó úgy segíteni, ahogy azt te szeretnéd. Kábítást mindenhol lehet kérni. Jobb helyeken teljesen alapvetõ, hogy kábítanak. Ha már kábítás, inkább intravénásan mint intramuszkulárisan. Altatásban nem szoktak tükrözni, mivel a fájdalomreakció elmaradása megnöveli a bél kilyukasztásának kockázatát. A doki bármilyen hashajtót felírhat. A szondát szájon és orron át is dughatják, ha orron keresztül megy le, akkor nem fogsz tõle öklendezni. (bár én még mindig nem tudom, erre mi szükség van, én simán elkortyoltam azt a sûrû fehér löttyöt) A sós vizes hashajtást jobb ha Jászberényben is elfelejti minden szakember és páciens. Egyébként pedig keress másik orvost, vagy ha megengedheted magadnak, gyere föl Budapestre. Minden kórházban vannak nagyon segítõkész és kevésbé segítõkész orvosok. Az már az elsõ találkozás alkalmával kiderül, hogy a doki ragaszkodik-e a rögeszméihez, vagy pedig hajlandó téged végighallgatni.

Nincs jelen

 

#82 2006-06-07 18:42

rebubu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Cili!

persze én is nehezen szántam rá magam, hogy tegyek valamit, de most már sokkal jobban vagyok.. a metypred kurat hamar letudtam, attol, meg a dietatol a szukuletek elmultak - ehhez az kell, hogy meg idejeben, hegesedes elott "el legyenek kapva". ugyhogy hajra!
udv. rebi

Nincs jelen

 

#83 2006-06-08 08:32

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Sunburner!
A doki azt mondja azért nem jó a megivós, mert a gyomorsav higítja a kontraszt anyagot és Õ a vékonybélre kíváncsi. Te hova jársz Pesten? Tudnál valakit ajánlani? Nincs olyan nagyon messze Pest, fõleg, ha nem kell annyit szenvedni. :) Jobban van a torkod? Üdv :Cili

Nincs jelen

 

#84 2006-06-08 08:34

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Reburu!
Neked is szájon át vezették a szondát? Én hõsnek tartom azokat akik le tudják nyelni a szondát, nekem nem menne. Sajnos. Gyenge ember vagyok. Szégyellem. Ez van. Cili

Nincs jelen

 

#85 2006-06-08 19:47

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Cili!
Ne szégyeld, nem vagy gyáva ember. Ha "kelemességi " sorrendet kellene felállítani az eddig átélt endoszkópos vizsgálatok között, én is a vékonybél RTG-t tenném a sor végére. Nekem is szájon át vezették le a szondát, bár én választottam így, mert elõtte megkérdezték. Gondoltam, hogy talán így jobb. Harmadszorra sikerült levezetni a gyomromig, utána még azzal küzdöttek, hogy nem ment át a patkóbélig. Kicsit visszahúzták, kicsit visszatolták (ezt kb 4-szer). Amikor végre sikerült leérni a megfelelõ helyre és elkezdték volna tölteni a kontrasztanyagot akkor derült ki, hogy az egyik túl mélyre tolásnál nagy izgalmamban elharaptam a szondát.
Úgyhogy én a mai napig azt mondom, inkább két colono, mint egy vékonybél RTG. De azért ezt is, mint minden mást túl lehet élni.
Üdv!

Nincs jelen

 

#86 2006-06-11 15:17

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Atya ÚrIsten! Még jo hogy tulvagyok ezeken, mert ha most kéne tuti nem engedném!
Bár nekem az orromon át, vékony csövecskével csinálták, a dokim választotta, mert iszonyuan féltem ,még valami nyugtato lötyit is kaptam!
Komolyan mondom ez örület amiket itt olvasok!! ne elég a szimpla szenvedés...

Kitartást és jobbulást mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#87 2006-06-11 15:34

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Cili!!

Mikor  nekem elöször csinálták a Végbéltükrözést,2 liter sos lötyit kellett meginnom,de ez attol függ hány kilo vagy. És mivel nagyon félös vagyok egy sima vizsgálat elött is iszonyúan tudok remegni,anyukám adott 1 szem seduxent:)
na gondoltam ha erre vetemedik nem lesz leány álom.. végül még bevettem1-2 szemet!
Mire rámkerült a sor egész jol be is kábultam, igy szinte nem is emlékszem a vizsgálatra, na jo pillanatokra! Ezt csak  azért irtam ha mást nem sikerül szerezned!

Ja és persze ne menj egyedül:)

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-11 15:37)

Nincs jelen

 

#88 2006-06-12 13:45

Cili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Nem szántam még rá magam, majd Pesten keresek dokit, hátha tényleg "jobb" orron keresztül. Timcsi: Jászberényben a 100kg is három liter sós vizet kell, hogy megigyon meg nekem is, pedig alig vagyok több, mint 40kg. Na majd meglátjuk. Csak reménykedhetünk pár év múlva ide is elér a 30perces bélátmosás, ami állítólag nem gáz, meg az altatásban történõ tükrözgetések. Bár azt hiszem oár évig nem húzhatom. NApról napra rosszabbul vagyok, de a félelem sajnos erõsebb. :( Azért köszke, hogy biztattok. Pusz

Nincs jelen

 

#89 2006-06-13 11:31

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Cili!
Nem akarlak elkeseríteni, de a halogatás nem jó dolog! én 17 cmrel kezdtem a colitist, azóta 32 és chronos ha jol értem a dokit! Én sajnos nagyon elhanyagoltam az elején, meg ugye akkor sem világisitottak fel az orvosok, mi is ez ,mire vigyázzak, stb.
Te már eleve bölcsebb vagy, hogy idetaláltál e forumokhoz!! Ezt is csak most ismertem meg és sokat segít!!
Kitartás és irány a belgyogyászat!!!

A külömbségeket én is érzem, ha arra vársz hogy itt (magyarországon) változás lesz, rosszul teszed! Nekem a Dr.nöm mondta májusban, hogy mielöb kezdjünk el valami kezelést, mert juniustol rossszabb lesz az egésségügy (is) M.on.
Én is a héten teszek 1 próbát Budapesten,aztán ha nem áll be javulás, megfelelö kezelés, akkor visszamegyek Ausztriába, kerül amibe kerül!
Igaz hogy minden éven kiujul a betegségem,de ott 1-2 hét alatt rendbevágnak ugy, hogy utánna rögtön birok dolgozni! ez a nem mind1!
Most 3 hónapja küszködök itthon,kisérleteznek a gyogyszerekkel , de semmi változás.

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-13 11:39)

Nincs jelen

 

#90 2006-06-13 11:57

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Árnika!
Hát bátor vagy! nekem még ne kellet gyomortükrözés ,de az az 1 amit nem is engednék,éppen ezért ,mert halom hogy huzzák ki a csövet nem 1 ember járt ugy mint te.
Ha colitises vagy, ugy tudom nem ehetsz fagyit, tejeset, édességet... ezeket csak azért irom,mert sokat számit az étrend, bár mindenkinek más. De ezek az alapok, amikre nem árt figyelni!

Vastagbéltükrözés, nekem az elsönél semmit ne mondtak csak menjek ambulánsan,még jó hogy anyu tudta milyen,meg én milyen vagyok, szo kirohantam volna, hanem ad elötte 1 seduxent! igaz én paráztam és bevettem még 1-2 szemet,szóval magamat bóditottam, viszont igy kibirtam és utánna jot aludtam:)
Késöbb Ausztriába kerültem, ott egyszer csin.ta a dokim simán, de orditottam, hiszen alaphelyzetben is fájt a popsim, meg ugy remegtem hogy alig tudta megcsinálni a vizsgálatot. Ezek után mindig altatást kaptam,de ez csak 15 perces álltalában.
Mikor bentfekvös voltam átaludtam utánna a napot, de mikor ambulánsan csinálta, 5-10 percet ültem és hazajöttem autoval.  Ja és a lényeg hogy ne emlékszem semmire!!
Tehát szerintem ez orvostól függ, ki meri vállalni az altatás kockázatát, de ha ezen múlik harcold ki! Én tuti ezt fogom tenni mindig!

Jobbuást és kitartást!

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-13 12:00)

Nincs jelen

 

#91 2006-06-15 14:32

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

az en tukrozesem:..az elson meg ugy-ahogy esznel vtam a vege fele  neztem is a computert..viszont a tobbi negynel egyaltalan semmire sem emlekszem..
csak azokat mondtak hogy rohogtem velem egyutt meg az orvos...
en megis egy kicsit felve megyek a tukrozesre nem azert hogy vmi baj lesz vagy tudom hogy nem faj meg semmi de azert megis...:o
de nincs semmi extra szoval ha mondja a szegedi orvosjm most mar rabolintok..
de ha pesten a sebesz mondja ajjj-jajjj..:o
nos nem kell felni ha jo az orvos nem lesz semmi gaz tukrozesen..felteve ha kersz kabitot...:o

Nincs jelen

 

#92 2006-06-22 06:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Dori!

Július 3-án megyek tükrözésre! Beszámolok!

Nincs jelen

 

#93 2006-07-03 07:52

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Üdv mindenkinek!
Na eljött a nap mikor végbéltükrözésre megyek! Már most kivagyok, tegnap elkezdtem a kipucolást ugye mert az kell! Csodás ez a fleet phospho-soda oldat! Mikor megittam kb 30 perc elteltével olyan rosszul lettem mint még soha! Végtag zsibbadása, hányinger de olyan intenzivitással le a kalappal elõtte, gyengeség, de a kívánt hatás sem maradt el! Ma kellet volna a második részét meginni ennek a förtelemnek de mivel ha rosszul leszek nincs ki segítsen így kihagyom remélem az elsõ adag is kipucolt! (nagyon úgy érzem). 16 órára megyek sem altatást sem bódítást nem fogok kérni (ha lúd legyen kövér). Ha megjöttem s erõm engedi akkor beszámolok még ma! Ha nem akkor csak holnap! Szorítok magamnak!

Jobbulást mindenkinek! Vagy legalább is nem romlást!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#94 2006-07-03 10:42

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szuszidi,
bátorság. Én teljesen együttérzek veled, szerdán megyek teljes vékony és vastagbél tükrözésre, mert sajna nem vagyok túl jól. De én az elsõ alkalommal sem kaptem semmiféle fájdalomcsillapítót és altatót sem. Doki szerint azok nem túl jók, mellékhatásai lehetnek. Most rákérdeztem, hogy mire számíthatók, azt mondta, hogy most sem ad semmit, mert tavaly is tök jól toleráltam. Ez igaz mert a félelemtõl meg sem mertem mukkanni, még sírni sem mertem, csak arra gondoltam, hogy mindjárt vége és haza mehetek. Egyébként mindenki tök rendes volt körülöttem, próbáltak viccelõdni, beszélgetni, és a doki végig magyarázta, hogy mit látok és az mit jelent, ez egy kicsit segít elterelni a figyelmedet. Szóval most is iszonyúan félek, de már csak 2 nap és vége. Azért rendes doki,mert nekem reggel 7 re kell mennem, elsõ leszek, nem hagy egész nap szenvedni és mivel õ a kezelõdokim is, legalább rögtön mondja hogy mi a helyzet.
Neked pedig sok sikert!

Nincs jelen

 

#95 2006-07-03 14:53

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia szuszi'''
noh lassacskan 16 ora es nagyon szoritok neked!!!akkor majd varjuk a beszamolot..nekem a dokim mindig ad erzestelenitot es ez tok hulyeseg hogy vannak mellekhatasai....viszont ha te ugy erzed mondhatod neki hogy adjon...midnen jogod meg van hozza...hmmm..az en dokim is rendesen csinalja....szall MoTom istenjo ebben-egyaltalan nem felek ha megyek hozza tukrozesre!!!!!:)
noh ez nala van csak igy...holnap megyek pestre sebeszeti kontrollra dr.dobohoz aki nem a megertosegerol es a kimeletssegerol hires hanem egybol bele a kozepebe...
nala kis tukrozesem lesz...hat nala  eleg is ez....:o meg kutyapoz"kukucska"nah azzal a vastag ujjaval...meg remelem nem fog semmit tagitani...mert ilyenkor azt szokott a biztonsag kedveert ket ujjal..:o
hogy a kov.mutetre minden ok legyen..
szoval semmi extra nem lenne ha nem kukucskalna dobo doki...
de semmi vesz legalabb ezzel is meg lesz a mutet idopontja es remelem vegre elismeri hogy hiztam:) (mert bizony 10 kg-ot hiztam)...:o
egy ilyen vizsgalatkor dobonal kb.mar egy hettel elotte stresszelek nem attpol hogy vmi gaz lesz a tukrozes meg hasonlok eredmenye hanem a kellemetlen helyzet...
noh most egyaltalan nincs semmi felelem bennem--de majd minden kiderul--lehet holnap mire felmegyunk pestre es meglatom...ahhh..noh de addig meg van ido es az elet szep a hangulatom remek...:)
majd meselek!!!!

Nincs jelen

 

#96 2006-07-03 16:37

Domi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!  Nekem nyálkás és véres a székletem kb. két hónapja.. a tükrözésem a múltkor volt meg. Adtak "bátorságtablettát" amitõl úgy elkábultam, és altattak is mellette. Nekem mind a kettõ tükrözés egymás után volt: az endoszkópia és a kolonoszkópia. kb 1 óráig tartott. Nem fájt a végén. De elõtte 6 beöntést kaptam.. Úgyhogy ez nagyon rossz volt. Kiderült hogy krónikus vastagbélgyulladásom van. és két éve van már.. Pont két éve kimetszettek a Bethesdában egy darabot az aranyérbõl mert be volt gyulladva!És akkor nem volt tükrözésem, január óta torokgyulladásom volt, utána hörgõgyulladásom is volt. a gyerekorvosom 5 antibiotikumot írt fel, utána az AST nagyon magas lett.. 1200 utána meg 1600 lett, de szedtem a Maripent és az nagyon jó volt, 1600-ról 300-ra csökkent!  Szóval ennyi... ha kérdezni akartok akkor az e-mail címem: domi1993@vipmail.hu   Mert ide nem fogok olyan gyakran járni.. Nyáron nem nagyon leszek itthon.. Tábor+stb..  :-(

Domi(12 éves)

Nincs jelen

 

#97 2006-07-03 16:43

Domi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

A heim pálban tükröztek meg

Nincs jelen

 

#98 2006-07-03 19:38

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Forum Tagok!

A vizsgálat elmaradt, mert a Dr. úr nem írta alá a színlelt szerzõdést kiváltó új szerzõdést!  Az van ilyen egészség üget akartak akik akartak! Nem kommentálom pedig lenne mit mondanom! Ez van vagy belenyugszunk vagy nem. Hogy mikkor kapok új idõpontot nem tudni!
Jobbulást mindenkinek! Vagy legalább is nem romlást!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#99 2006-07-03 19:54

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Malacka! Milyen az a teljes vékonybéltükrözés? :)
Szuszidi! Én azt hittem, tapasztaltabb róka vagy a szakmában; hogyhogy fleet foszforszódával kínzatod magadat? Vannak annál sokkal jobb hashajtók is.
Dóri! Én alapesetben otthagynám azt az orvost, aki két ujját toszigálná bele a nyílásba.

Nincs jelen

 

#100 2006-07-03 19:56

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szuszidi!

És látod, milyen derék emberek dolgoznak az egészségügyben, "készséggel felhívtak elõtte telefonon, hogy ne kelljen hashajtóznod"...
Áhh, szegény...
Jobbulást!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB