#1 2005-01-31 20:50

Zsolty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Mini kamera kapszula

Üdv.
Szeretnék találni olyan helyet ahol ezt a vizsgálatot elvégzik, mennyiért, hogyan miképpen? TB támogatja, vagy nem.
Szóval 16 évesen 2x is voltram tükrözésen, de most 29 évesen nem megy.
És szeretnék az endoszkópos vizsgálat helyett, ezt az új fajta vizsgálatot elvégeztetni, a lenyelhetõ mini videókapszulával.
Várnám mindenki segitségét, hogyan , hol, miképp, mennyiért???
Gyõri vagyok egyébként.

Kösz

Szerkesztette: Zsolty (2005-01-31 20:53)

Nincs jelen

 

#2 2005-01-31 21:14

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Helló! Én is Győrbe járok A Rácz professzor osztályára az 1. es belre.
Itt a környéken Ők csinálják,DE azt csak akkor ha nincs szűkületed!
Egyébként ott az osztályon minden felvilágosítást megkapsz,de ez még elég gyerekcipőben jár ez a dolog,meg nem is olcsó,én a belen mikor tavaly voltam akkor csinálták a tv műsort,meg ott is náéztem meg:( én akkor olyan 200 rugó körüli összeget hallottam,de a nyakam nem teszem most már rá hogy jól emlékszem-e.

Nincs jelen

 

#3 2005-01-31 21:24

Zsolty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

értem.
én is úgy tudtam, hogy 1 évvel ezelött még 200körül volt az ára.
de gondolom azért már nem lehet ilyen húzós.
Neten kerestem mindenfelé, de csak pár 1 évvel ezelötti cikket találtam róla.

Az az igazság, én is jár(tam)ok a csöndes Mihályhoz, és ő elsőre ultrahangra, majd Tükrözésre küldött el.
na én a tükrözésről elléptem, mert ..mert.

szóval, most itt tartok, és a panaszaim csak egyre rosszabbak.
ezért próbálom megtudni ezt a kapszula módszert.

Nincs jelen

 

#4 2005-01-31 21:39

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Pedig nem kellett volna.

Nincs jelen

 

#5 2005-01-31 21:43

Zsolty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

sajna van egy Pánikbetegségem, ez álltal minden hasonlótól rettegek.

szóval 16 éves koromban 2x is tükröztek, mostmeg felnőtt fejjel ez van..!

Szerkesztette: Zsolty (2005-01-31 21:43)

Nincs jelen

 

#6 2005-01-31 21:45

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Én a gyomortükrözéstől parázok nagyon,erre tavaly 2x is megnézték,
de hát túlélhető sztem.engem is már igen fiatalon megnéztek s nekem sincsenek jó emlékeim,de hát.....

Nincs jelen

 

#7 2005-01-31 21:53

Zsolty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

valmi lesz, de reménykedem ebben az új módszerben...

Nincs jelen

 

#8 2007-02-26 22:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

A kapszula-endoszkópia szerepe az ismeretlen eredetû gasztrointesztinális vérzések okának felismerésében

Célkitûzés. A kapszula-endoszkópia hatékonyságának vizsgálata az ismeretlen eredetû gasztrointesztinális vérzések okának felderítésében.

Módszerek. A vizsgálatot 15 olyan személyen végeztük el (9 férfi, 6 nõ, átlagéletkor 46 év, tartomány: 20-75 év), akikben sem a felsõ, sem az alsó endoszkópos vizsgálat nem derített fényt a vérzés okára. A vizsgálat oka 10 esetben nyilvánvaló vérzés (8 melaena, 2 haematochesia), 5 esetben pedig anaemia volt.

Eredmények. A kapszula-endoszkópia segítségével a diagnózis nyilvánvaló vérzés esetén tízbõl 4 (40%), anaemia esetén öt közül 4 betegben (80%) volt felállítható. Az összesített hatékonyság 53%. A melaenás betegek csoportjában öt esetben nem találtunk eltérést, kettõben angiodysplasiát, egyben pedig a jejunum és az ileum diffúz gyulladását mutattuk ki, mely valószínûleg portális hypertensióval állt kapcsolatban. A haematochesiás csoportban egy esetben nem találtunk eltérést, egyben pedig polypot igazoltunk a terminális ileumban. Az anaemia miatt vizsgált betegek között egyben nem találtunk eltérést, háromban Crohn-betegséget, egyben pedig jejunum carcinomát diagnosztizáltunk.

Következtetések: A rádós kapszula-endoszkópia biztonságos és hatékony nem invazív eljárás, mely az ismeretlen eredetû vérzések okának felderítésében a hagyományos endoszkópiával egészségesnek talált betegek csoportjában az esetek felében eredményre vezetett.

A kapszula-endoszkópia kifejlesztése lehetõvé tette a vékonybél fájdalommentes endoszkópos képalkotó vizsgálatát. A kapszula (Given Imaging, Yoqneam, Izrael) mérete 26x11 mm, körülbelül 8 órás élettartamú ezüstoxid elemmel mûködik, a bélperisztaltikát felhasználva változtatja helyzetét, és közben beépített fémoxid-szilikon chip alapú kamerájával másodpercenként két képet rögzít. A képalkotáshoz szükséges fényt beépített fotodióda biztosítja, a készülék a felvett képeket rádióhullámok segítségével továbbítja a vizsgált személy hasán rögzített vevõkészülék felé. A vizsgálat alatt a beteg szabadon mozoghat, de a képtovábbítás zavartalansága érdekében a túlságosan nagy fizikai terhelést és a gyors mozdulatokat kerülni kell. A kapszula a szervezetbõl természetes úton, a bevétel után 8-72 órával távozik [1].

Az eljárást 2001 augusztusában engedélyezte az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer és Gyógyszer Igazgatósága (Food and Drug Administration, FDA). Az FDA részére bemutatott elsõ klinikai vizsgálatok kizárólag az ismeretlen eredetû gyomor-bél rendszeri vérzések kivizsgálására irányultak [2]. Ebben a közleményben a szerzõk saját tapasztalataikról számolnak be az ismeretlen eredetû gyomorbél rendszeri vérzések okának kapszula-endoszkópiával történõ felderítésével kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#9 2007-03-02 21:20

smal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Köszönöm az infókat!

Nincs jelen

 

#10 2007-03-03 00:04

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Ma receptiratás közben láttam meg egy Given Imaging matricás számítógépet és bõröndkét. Szóval Debrecenben is van a Kenézyben.

Nincs jelen

 

#11 2007-03-03 18:13

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Ha jól tudom a SOTE 1-en is van de kb 80 000 FTról hallottam...
Téda

Nincs jelen

 

#12 2007-03-03 20:22

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok!
A kapszula 2,6x1.1 cm??? Mi van ha megakad? Mármint még a torkomban. Na meg kinek van 80.000 ft-ja csak erre? Én ugyan a klinikára járok maKACS, de ott meg fogom kérdezni! Vagy ez csak magának a betegségnek a diagnosztizálására szolgál?

Nincs jelen

 

#13 2007-03-04 07:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sajna 200 000 Ft és állítólag csak Fehérvári korházban alkalmazzák (Dr Snábel  infó)! A korházban az orvos elõtt veszed be!  Mindent megmutat a dokiknak!

Nincs jelen

 

#14 2007-04-01 14:55

sakszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok!

van info a magyarországi forgalmazó oldalán és szerintem ha valaki ír nekik akkor tájékoztatják bõvebben
http://www.kapszulaendoszkop.hu
az is fent van, hogy hol alkalmazzák

Üdvicsek

Nincs jelen

 

#15 2008-01-13 12:29

Auron
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok. Mennyiért vesztegetnek mostanság egy kapszulás tükrözést?

Nincs jelen

 

#16 2008-01-13 12:43

Auron
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Már megtaláltam. 165000ft+ 20%áfa

Nincs jelen

 

#17 2008-01-13 12:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Nincs jelen

 

#18 2008-01-14 19:59

Peet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Hello mindenkinek.

Én március 4-én megyek a kapszulás vizsgálatra Gyõrben.
Nekem 250ezret mondtak.
Megnéztem a forgalmazó honlapját... hát nem sokra jutottam vele kár, hogy nem indulnak a videók, mert
kíváncsi lennék, milyen képet mutat a "kütyü".

Valahol olvastam, hogy szûkület és összenövés esetén nem csinálják meg.
Na erre is kiváncsi vagyok, mert túl vagyok már két mûtéten, összenövésem van bõven.
Bár hála istennek nálam a vizsgálat célja "csak" annyi, hogy igazolják, vagy elvessék a Chron gyanút.

Nincs jelen

 

#19 2008-01-14 20:00

Peet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

A lényeget meg lehagytam:
LÁtom, hogy elég régota nem írt ide senki.
Azóta csináltak valakinek ilyen vizsgálatot? Ha igen mi a tapasztalat?
Üdv mindenkinek.

Nincs jelen

 

#20 2008-01-14 20:16

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Pár napja Auron érdeklõdött az egészségügy/vizsgálatok topicban, majd kisvártatva önmagának válaszolva be is írta hogy a vizsgálat ára 165000ft+ 20%áfa.

Nincs jelen

 

#21 2008-01-14 20:47

Auron
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Nyelõcsõre a kapszula ára: 170.000.- Ft + 20 % ÁFA, és a Gyõri Petz Aladár Kórházban, valamint, a Vaszary Kolos Kórházban (Esztergom) van ilyen mérés,
Vékonybélre a kapszula ára : 165.000.- Ft + 20% ÁFA
A vizsgálati helyek vékonybélre:
Gyõr: Petz Aladár Kórház: Prof.Dr. Rácz István
Esztergom: Vaszary Kolos Kórház: Dr. Pák Gábor
Budapest: Összavont Állami EÜ Intézet (HM, BM, MÁV...) Prof.Dr. Banai János
Debrecen: Kenézy Gyula Kórház: Dr. Szegedi László
Pécsi Egyetem, I.sz. Belgyógyászati Klinika: Prof.Dr. Hunyadi Béla
Vastagbél mérésre 2008 január végétõl lesz lehetõség, várható ár: 195.000.- Ft + 20% ÁFA
vizsgálat teljes árát az illetõ kórházban kell megbeszélni,
A kapszulás vizsgálat menete:
Megbeszélés , vizsgálat a illetõ kórházban az orvossal, megbeszélés az árról, esetleg, ha illetõ kórház éppen nem rendelkezik a szükséges eszközzel, vásárlás az Omikron Kft-tõl.
A bélszakasz tisztítása, orvosi utasítás szerint, majd az antennák felszerelése, felragasztása orvosi ellenõrzés mellett, a kapszula lenyelése,
megfelelõ idõ múlva a vizsgálat céljától függõen, az analízis, lelet készítése
Bármi egyéb kérdés van, forduljanak hozzánk bizalommal,
Péteri István
Ügyvezetõ igazgató,
Omikron Kft, Szentendre,
omi2000@hu.inter.net

Nos ennyit tudok. Egyébként pont ezen az oldalon találtam róla ezeket az infokat. Annyit tudok még hogy nem minden esetben kell fizetni ezért a vizsgálatért. Mondjuk ezt jó tudni.

Nincs jelen

 

#22 2008-01-14 21:27

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

PEET !

http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&am … _id=133501

ezen az oldalon a 223. adás foglalkozik a Gyõriekkel,a film második felében van szó a kapszulás endoszkópiáról!

Nincs jelen

 

#23 2008-01-14 22:31

Peet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Köszi tomekkk.

Érdekes volt. Jó volt hallani, hogy jó kezekben leszek itt Gyõrben.

Nincs jelen

 

#24 2008-04-03 09:40

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

aiolosz: szomorúan olvasom soraidat, remélem hamarosan rendbe jössz, minden jót kívánok!

Nincs jelen

 

#25 2008-04-03 09:44

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia chysh ! Örülök, hogy túl vagy a tükrözésen és nem találtak semmi komolyat eddig , reméljük nem is fognak , habár tudom a tünetek nem a semmitõl vannak. Ha igazólódik  a lisztérzékenység és nem társul hozzá semmi más akkor nagyon szerencsésnek mondhatod magad! Nem könnyû elsõre ezt a diétát sem betartani , meg nagyítóval kell bevásárolni mert sajnos sok termékbe apránként beleteszik, úgy hogy a vásárló beteg számára nem jelölik az infót . De szép lassan át lehet szokni rá , amikor mi is csak a lisztre illetve a gluténtartalmú táplálékokra gondoltunk és elkezdtük a diétát az egész családnak így fõztem , sütöttem . A crohnt beteg vizsgálják ki , addig ne engedd , hogy bármilyen kezelést elkezdjenek. Egy évvel ezelõtt nekünk is elakarták kezdeni, mert volt orvos aki azt mondta , hogy a Csongor crohn beteg a másik meg teljesen elvetette. De mi nem engedtük meg a kezelés elkezdését mivel semmi nem bízonyította . Reméljük hétfön mi túl leszünk szerencsésen a tükrözésen és jó híreket fogok írni , meg leginkább most már nagyon szeretném ha kiderítenék, hogy mi a baja.
kitartást és jobbulást neked!

Nincs jelen

 

#26 2008-04-03 09:51

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

köszi tünde! a doki is a gyógyszert tartja most a legutolsó lehetõségnek. csak valahol az is nagyon rémisztõ, hogy malmozzunk addig, amíg esetleg szarul nem leszek. na, mindegy, én bízok a pozitív szövettanban (te jó ég! az már a vég, ha az ember abban reménykedik, hogy beteg!).
gondolni fogok rátok, drukkolok értetek!
aiolosz, neked pedig nagyon gyors jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#27 2008-04-03 10:06

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szuszidi, az epitomunkasok sajnos antialkoholistak :-)
kbalu, en is remelem....
chysh, drukkoltam Neked, ezek szerint sikerrel....remeljuk hetfon szep napsutes fog varni Teged :-)
koszonom Nektek

Nincs jelen

 

#28 2008-04-07 14:36

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

kész a szövettan. lisztérzékenysegre utaló dolog nincs, gyulladás viszont van. kezemben a kis receptem némi diprophos injekcióról. kapott már valaki ilyet?

Nincs jelen

 

#29 2008-04-08 13:51

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia chysh!

Hol van az a ronda gyulladás?

Nincs jelen

 

#30 2008-04-08 13:59

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

szia mariann!
tul.képpen a rtg mutatott a jeujunumban valamit (kontrasztanyag foltosan megtapad, redõzet szabálytalan), és a szövettan alapján gyulladt a bél (mintát a flex. duodeni inf. környékérõl vették -na, ezt most másoltam), pedig a tükrözés alapján nem volt kóros elváltozás sehol (akkor most újra másolok: bulbus felsõ falán egy 3-4 mm-es, alsó és hátsó fal határán egy 1-2 mm-es felszínes fibrinfolt van, a fibrinfoltokat nem övezi vörös szegély -a doki szerint ez teljesen normális jelenség, mindenkiben elõfordul... bármi is légyen ez, amit írtam).
perceken belül indulok, hogy beadja az injekciót.

Nincs jelen

 

#31 2008-04-09 10:30

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia chysh!

Milyen injekciót kapsz? Ez valami kúra? És akkor mit mondtak végül is mi a bajod?

Nincs jelen

 

#32 2008-04-09 10:52

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

nem kúra, egy darabot kaptam tegnap, pénteken kell jelentkeznem, hogy van-e bármi változás (nem mondta a doki, hogy milyen változás, mert hogy a szervezet képes produkálni az elvárt tüneteket ideiglenesen). a diprophos gyulladáscsökkentõ (aminek pedig kifejezetten örülök, hogy allergiára is jó, így legalább megúszom a tavaszi-nyári pollenszezont :)). azt mondta a doki, hogy az injekció hatásából már következtetni lehet majd a bajra. gondolom egyfajta indikátorként mûködik a dolog. a szövettant amúgy még nem láttam, az is csak péntekre lesz meg hivatalosan, még csak a gépben van benne (patológiára telefonáltam, õk mondták, hogy megvan, így bepofátlankodtam a dokihoz azzal, hogy tudom, hogy kész, mi lesz most?). nekem úgy tûnik egyébként, hogy fogalma sincs, hogy mi a bajom... és nem a tudását akarom megkérdõjelezni, de ha valami olyan helyen van, hogy nem lehet megnézni, akkor azt nem lehet megnézni... persze mondta, hogy lehetne még esetleg a ct-vel, de szerinte nem látna sokkal többet és nem akarja a rtg után a még nagyobb sugárterhelést. aztán ki tudja, hogy mi jön? vastagbéltükrözés még nem volt (doki szerint ha nincs vér, akkor nem kellene, mert hogy különben is a vékonybélre kíváncsi, és közel sem biztos, hogy eljut odáig, akkor meg csak fölösleges kínlódás az egész).
egyébként meg mindenhol azt mondják, hogy maga a hasmenés túl kevés ahoz, hogy kitalálják, hogy mitõl van. kéne még valami tünet, de nincs. megjegyzem: hál' istennek!
de a vicc az egészben az, hogy anyám leb*szott, hogy miért csak 4 hónap után szólok, hogy hasmenésem van, és csak akkor mentem orvoshoz. na most azóta eltelt még 6 hónap, és tök ugyanott tartok, mint az õsszel.

Nincs jelen

 

#33 2008-04-10 11:56

mariann29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia chysh!

Sajnálom hogy Te is megjártad a "hadak útját", és még most sem tudják mi a baj.
Velem is ez van, de engem már nem küldenek további vizsgálatokra. Hogy lekopogjam most jól érzem magam, tudok enni többet és nincs már az falramászató émelygésem mindentõl. Lehet egy kis vitaminlöket kellett? Szedem tovább õket.

Kívánom, hogy Neked is csak valami ilyesmi legyen!

Nincs jelen

 

#34 2009-10-01 13:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok, azóta volt valaki ilyen vizsgálaton? Elõbbre jutott vele? Erõsen gondolkodom rajta, hogy a vékony- és vastagbelet is megnézetem ebben a formában. Azt olvastam, nem csak vérzésnél, de tisztázatlan felszívódási zavarnál is érdemes megcsináltatni. Szegeden nincs esetleg (a honlapon nem szerepel, azért kérdezem, hátha azóta változott?), nekem az lenne közelebb, mint Pest... Ha csináltak kettõs kontrasztanyagos vékonybél röntgent, ami negatív, és volt CT is, szintén negatív, az ugye kizárja a szûkületet? Még az lenne a kérdésem, hogy ha csak a vékonybelet nézetem, akkor is kell a béltisztítás, vagy akkor elég 1-2 napig nem enni elõtte???

Szerkesztette: Sa-ni (2009-10-01 13:07)

Nincs jelen

 

#35 2009-10-01 13:14

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sa-ni a mini kamera kapszulával csak az a baj hogy nem tudnak szövettanhoz anyagot venni, ezért jobb még mindig a colonoscopia vmint a panendoscopia.

Nincs jelen

 

#36 2009-10-01 15:14

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok
Sa-ni
Igen akkor is kell béltisztítás, mert hát, hogy lássanak is valamit. És igen azért ez a két -általad említett-  vizsgálat ha negatív lett akkor valószínû, hogy nincsen szûkületed.
Egyébként nekem volt nem rég ilyen vizsgálatom de még az eredmény "nem ért ide" úgy, hogy nem tudok nyilatkozni felõle, csak a kérdésedre válaszolni.

Lisa

Nincs jelen

 

#37 2009-10-02 23:16

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Melcsi, tudom, de én a colonoscopiát többet nem akarom, a vékonybéltükrözésre meg nemigen lehet bejutni. Úgy vagyok vele, hátha olyan okot találnak, amit a kapszulás eredmény alapján is lehetne gyógyszerelni...  Bár nem tudom, konkrétan miket fed le a "tisztázatlan felszívódási zavar" indikáció... Szóval hogy lenne-e értelme megcsináltatnom.
Köszi Lisa! ...Hát így csökkent a lelkesedésem. Abban bíztam, a vékonybél hátha kipucolódik a nemevéstõl is... (nem vagyok jó biológiából :D ) Mind a kétszer borzalmasan megviselt a Fleet béltisztító, ahogy éjszakába nyúlóan görcsösen kínzott a forró víz, rémes volt és fájt nagyon - én legutóbb megfogadtam többet ilyenre nem vállakozom. Nem is tudom, mit csináljak, érdemes lenne-e... Majd írj, hogy megérte-e, elõre viszi-e a kezelésedet az eredmény!

Nincs jelen

 

#38 2009-10-03 07:25

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Hát a vékonybéltükrözésrõl annyit, hogy múltkor rákérdeztem dokimnál... azt mondta az egy 5 órás mûvelet, és egy hurkatöltõhöz hasonlította, ahogy felhúzzák a belet. Na ehelyett csinálják a CT enterográfiát. Ezek fényében mélyen egyetértettem vele :D

Nincs jelen

 

#39 2009-10-03 16:24

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Úristen ez nagyon durva! Tudom, hogy altatják közben a pácienst, de akkor is, nagyon veszélyes lehet........
Csak a CT -vel az a gáz, hogy egyik orvos szerint a szövettant kivéve egyenértékû az endoszkópiával, lehet látni ugyanazt, másik szerint meg nem. A kapszuláról meg csak nem lehet ily módon vitatkozni, látni gondolom látja ugyanazt, amit az orvos az endoszkóppal lát(na)...

Nincs jelen

 

#40 2009-11-10 08:36

pécsi vagyok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok! Én most készülök kapszulás endoszkópiára, kiváncsi lennék azok tapasztalataira, akik már átestek ilyen vizsgálaton. 17 éve nyilvánítottak Crohn-beteggé, 14 éve mûtétem is volt. Sajnos mostanában sokat romlott az állapotom, nemrég volt hasi CT-m. Colonoscopiát nem szeretnék többé, kétszer volt korábban, és nagyon rossz tapasztalataim vannak. (Amúgy mûtét után az akkori orvosom azt mondta, hogy mûtét után nem lehet többé a vastagbelet tükrözni, fogalmam sincs ez igaz-e). Így merült fel a kapszulás vizsgálat lehetõsége, bár tudom, hogy nagy hátránya, hogy szövettani mintát így nem tudnak venni. Utána néztem, s Fehérváron egy magán klinikán 170 ezer+ÁFA maga a kamera, ami ki kell fizetni, mert egyszer használatos, ás további 50 ezer a kiértékelése. Mielõtt döntök, szeretném tudni, egyáltalán érdemes-e ennyi pénzt kiadni érte. Köszi!

Nincs jelen

 

#41 2009-11-10 08:54

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia pécsi vagyok,
Nos szerintem érdemes megcsináltatnod a vizsgálatot, mert tényleg rengeteg képet készít és inkább csak a vékonybélre koncentrál.
Szóval ez egy elemmel mûködik, ami lemerül egy idõ után.
Nekem pl. (ha lett is volna vastagbelem) akkro sem tudta volna megnézni, mert lemerült mielõtt kiért volna a "napvilágra" szóval ha Neked a vastagbeleddel van probléma akkor lehet arra nem túl jó megoldás, viszont a vékonybélre kíváló.

Amúgy énmég mindig várom az eredményt, de most már a Fõorvosnõm a kezébe vette az irányítást, így reményeim szerint hamarosan meg lesz az eredmény és akkor írok.

Üdv. Nektek

Nincs jelen

 

#42 2009-11-10 09:04

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

pécsi vagyok! Létezik egy virtuális colonoscopia. Szerintem az kicsit jobb, mint a kapszula endoszkópia. A virtuális colonoscopia az egyfajta CT vizsgálat. Tulajdonképpen ugyanúgy befújnak levegõt, de az endoszkópot nem használják. Ez se tud venni szövettant, de legalább kicsit közelebb áll az igazi colonoscopiához. Nem is annyira drága, mint a capszula. Egyébként csinálják TB-re is, nemcsak magánban!

Nincs jelen

 

#43 2009-11-10 10:37

pécsi vagyok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Én! Kedves Lisa és mindenki más!

Köszi az infot, errõl a virtuális colonoscopiáról még nem hallottam, de utána járok. Amúgy kapszulás vizsgálat van külön vékony és külön vastagbélre, két különbözõ kamera (kapszula), az áruk sem egyforma. Vékonybeles 150 ezer+ÁFA, a vastag 170 ezer+ÁFA, az utóbbi kicsit nagyobb is (gondolom nagyobb elem kell bele), vagyis lenyelni is nehezebb :)

Nincs jelen

 

#44 2009-11-10 10:51

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szió "pécsi" Gy!
Szóval ez úgy mûködik, nem tudom, hogy írták-e már itt vagy sem, hogy ez a capsula villog meg mi egy mást csinál...(jó fej egyébként) és ezt lenyeli az ember.
Utána egy "golyóállómellényt" adnak Rád aminek az adatokat közvetíti. Egyik mellényzsebben található egy aksi ami fel van töltve, és az merül le egy idõ után. Én nem tudok róla, hogy nagyobb lenne a capsula mérete, vagyis sztem egyforma, max. útközben kell töltõre rakni az aksit.
Nekem is így volt, hogy már az uccsó csík villogott akkor rohantam a dokihoz és pórázra kötött, mint a telókat. És úgy vártuk, hogy tartson ki ameddig szándékszik elhagyni a bensõmet.
Szóval a mérete valószínû ugyanakkora lehet, hogy miért pénzesebb az passz...
Igen szûkületnél nem ajánlott, de nekem pl. egy évvel elõtte volt CT ami negatív lett, és mégis meg merték csinálni, szóval ez is ember függõ!
Lisa

Nincs jelen

 

#45 2009-11-12 16:26

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

"Csak a CT -vel az a gáz, hogy egyik orvos szerint a szövettant kivéve egyenértékû az endoszkópiával, lehet látni ugyanazt, másik szerint meg nem." - amikor ezt írtam, a virtuális colonoscopiára értettem. Részemrõl ennek értelme nem volt sok... :S Azóta se tudom, melyik igaz.
Talán nekem egyszerre kéne mind a kettõt, lehet-e olyat? De ez nagyon, nagyon drága... Nem tudom, melyik orvos tudná megmondani, hogy mit lehet ezzel kimutatni, "esélyes" vagyok-e valamelyikre, ami ezzel látszik, tehát érdemes-e megcsináltatnom.

Nincs jelen

 

#46 2009-11-12 20:00

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sani! A virtuális colonoscopia egyenértékû kell, hogy legyen az igazival. Azt pont olyanoknak találták ki, akiket muszáj megvizsgálni, de valami okból nem lehet colonoscopiát végezni. Persze szövettan az nincs!

Nincs jelen

 

#47 2009-11-13 11:01

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Én is ebben bízom, mert akkor nem vagyok colitises. De volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy attól még lehetek, mert a nyálkahártya nem látszik ennél a vizsgálatnál. Másiknak elmondtam, az meg azt mondta, ez hülyeség, persze, hogy ki lehet vele mindent ugyanúgy mutatni kiv. szövettan.

Nincs jelen

 

#48 2009-11-17 13:57

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Lisa!!!!

Bocs,hogy így ismeretlenül nekedszegezem a kérdést :)megkaptad már a kiértékelést???
A felvételt is láthatod,vagy csak papíron a kiértékelést?
Üdv.:J.D.

Nincs jelen

 

#49 2010-03-03 12:01

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Lisa

Régebben írtál a kapszulás endoszkópiáról, hogy neked már volt ilyen.
Én most nagyon elszántam magam de nem találom hol tudnak ilyet végezni. Egy Endomedix nevû céget találtam 280.000ért, de azt kicsit soknak találom.
Legútobb 200.000ról beszéltek nekem és erre hangolódtam. Esetleg ha tudnál valami infót ezzel kapcsolatosan megköszönném.
üdv

Nincs jelen

 

#50 2010-03-03 14:42

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Flavio,

bár árakkal nem vagyok képben, de ha ezeket még nem láttad, akkor itt láthatod, hol csinálnak ilyen vizsgálatot. Az Endo-kapszula Kft.-nek most nem mûködik a honlapja, de úgy tudom, ott kb. ennyiért csinálnak egy ilyen vizsgálatot. Én azért felhívnám ezeket a helyeket, hátha a kórházi gasztros osztályokon nem ennyibe kerül, de persze nem tudom, nekem errõl nincsenek közvetlen tapasztalataim. Remélem vmennyire ez is segített.

Szerkesztette: Geo73 (2010-03-03 14:43)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB