#51 2010-03-03 15:51

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
Melyik városban gondolkozol?
Én Pesten tudok egy magánrendelést, de 270e Ft.

Nincs jelen

 

#52 2010-03-03 17:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Sziasztok!
Elõször is
Jenni: ne haragudj, hogy elkerülte a figyelmemet a hónapokkal ezelõtt feltett kérdésed, szégyenlem magam, ha esetleg még aktuális úgy mondom, hogy én csak papíron kaptam kiértékelést :( de úgy tudom, hogy igen, ki lehet írattatni CD-re ha viszel...

Flavio: a magam részérõl Esztergomot tudnám javasolni, ott foglalkoznak ilyenekkel.
Egyszerûen írsz egy e-mailt a prof-nak aki ezzel foglalkozik, a neve itt is a Fórumon megtalálható és tõle érdeklõdhetsz, hogy van-e lehetõség ilyen vizsgálatra.
Szoktak alapítványok egyes esetekben támogatni (kellõen indokolt esetben!!!) ezen vizsgálatokat.
Érdemes érdeklõdni és tényleg e-mailben megkeresni Õket!

off

Geo: remélem csak kellemes elfoglaltságod és munka miatt nem tudsz jelentkezni, de jó lenne ha egy kis hírt adnál már Magadról, hogy jól vagy és hívásra vársz!!! Üdvözlöttel : Lisa

on

Sziasztok

Nincs jelen

 

#53 2010-03-03 18:07

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
Énis tudnám  Esztergomot ajánlani.Igaz,hogy nekem nem csináltak még ilyen kapszulás vizsgálatot, de én oda járok orvoshoz dr.Kovács Mártához.Szerintem nagyon jó orvos és foglalkozik ilyen vizsgálattal is.
Ági

Nincs jelen

 

#54 2010-03-09 20:33

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Marcipán.
Igazából mindegy nekem melyik város.
Kicsit húzos a 270 ezer az tény,... nem tudod esetleg ez teljes vastagbél és vékonybél? vagy csak vastagbél? azért kérdezem mert ezeket is külön számolják manapság.
köszi a választ

Nincs jelen

 

#55 2010-03-09 20:36

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kedves Lisa és Ági 87

Köszönöm nektek a választ, gyorsan kell döntenem mert sajnos pozitiv lett a vastagbél daganat szûrés eredménye, ...
konkrétan kírõl van szó? Dobó prof vagy dr,Kovács Márta?
köszi nektek mindent,,,

Nincs jelen

 

#56 2010-03-10 08:24

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
Úgy tudom, hogy a nyelõcsõtõl végig.
De érdeklõdd meg. A mailcímedre elküldöm a linket, ott megnézheted és van elérhetõség is.

Nincs jelen

 

#57 2010-03-10 13:21

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Marcipán
Köszönöm neked, megkaptam, már írtam is nekik, remélem válaszolnak és okosabb leszek.
üdv---

Nincs jelen

 

#58 2010-03-10 14:32

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
Remélem kapsz kielégítõ választ. :-)))))
+ egy mail ment

Nincs jelen

 

#59 2010-03-10 14:33

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
Csak most tudtam belépni az oldalra,tegnap valamiért nem engedett be.Dobó prof. a sebészeten dolgozik,dr.Kovács Márta pedig a belgyógyászaton.

Nincs jelen

 

#60 2010-03-11 11:33

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Agi87
És hogyan lehet hozzájuk bejutni:) valami elérhetõséget tudnál adni? köszönöm szépen

Nincs jelen

 

#61 2010-03-11 11:48

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Flavio!
Csak a kórház telefonszámát tudom megadni.  06-33-542-300 ez a belgyógyászati osztály telefonszáma

Nincs jelen

 

#62 2010-03-11 15:13

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Agi87
köszönöm

Nincs jelen

 

#63 2010-03-11 17:00

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Nincs mit.Remélem tudtam segíteni.

Nincs jelen

 

#64 2010-03-18 13:40

Judusz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Valaki kérdezte, h mekkora szakaszt néz át a kapszulás endoscopia. Na van külön vékony és vastagbél capsula is. De általában a vékonybélre kíváncsiak. Árak? Mindenki a fizetõst propagálja, pedig csak egy BNO kód kérdése és akkor finanszírozza az OEP. Nekem volt 2. Ingyen. Az egyik Pesten a másik vidéken.

Nincs jelen

 

#65 2010-03-18 14:07

Judusz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Jenny!

Én kaptam kinyomtatott képeket is a belsõmrõl, de csak az eltérésekrõl, mert a 8 óra alatt kb 55.000 képet csinál. De hát úgyis csak az az 1-2 kép a lényeg ami mutat is valamit. Én az elsõnél megnéztem a felvételek egy részét, érdekes volt ahogy ott közlekedett a kapszula bennem. De, hogy mennyire hatékony??????? Sok a kérdõjel. Az ára meg ezzel szemben? Vagy ha netán mákod van és el tudják intézni TB alapon akkor meg várhatsz mert a fizetõs az elsõ. Nekem vidéken meg kellett innom 2 kancsó keserûsós cuccot (amit ki is hánytam), Pesten du 4-re mentem, és még aznap reggelizhettem, onnan semmi. A lenyelés után 2 órával már ihattam, meg ehettem is 1-2 óra múlva. A kiértékelés pedig azért lassú sajnos, mert  azt a 8 órás felvételt azt végig is kell ám néznie valakinek. Az meg ugyanannyi idõ. Nekem az elsõ lelet 1 hét múlva megvolt, a másodikról mindig csak meséltek mi van rajta, majd 1 év után közöltem, hogy postázzák a címemre. Akkor megkaptam. És azután persze colonoscopia hegyek, vékonybéltükrözés, gastr hegyek. Meg sem tudnám számolni mennyi. CT, MRCP 2x, ERCP 3x. Szóval száz szónak is egy a vége, nem hiszek a csodacapsulában. Egyedül az ismeretlen eredetû vékonybélvérzés helyét tudja megállapítani, de csak akkor, ha pont vérzik. Illetve a nagyon nagy tumorokat látja.

Nincs jelen

 

#66 2010-06-08 17:30

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

"csak egy BNO kód kérdése és akkor finanszírozza az OEP" - de ha épp az a kérdés, hogy az embernek mi a baja, akkor hogyan lehet BNO kódot megadni???
Amúgy meg sejtettem, hogy nem sok mindenre jó - legutóbbi orvosom is azt mondta, hogy hiába mutatna is valamit, szövettan kéne, hogy gyógyszert írjanak fel rá.

Nincs jelen

 

#67 2010-06-09 05:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kedves Sa-ni!
Ez is egy nagy igazság. De a doki elfeledte hozzá tenni hogy ha végigcsinálja a porceturát tüki, szövettan. Sokkal nagyobb a bevétele a kórháznak. S ö is gyakorolta az endoszkóp használatát. Kint már rájöttek a dokik hogy egy ilyen endoszkópos beavatkozás is nagy stresszt okoz. Csak végsõ esetben használják.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#68 2010-06-09 18:09

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

? Ezt most én nem értem. Nem akkor nagyobb a bevétel, ha én kifizetem a kamera kapszulát??? Gondolkozok rajta egyébként, csak qrva sok pénz, és még egy embertõl se hallottam, hogy elõrevitte a kezelését, pl. most sajnos Judusz is ezt igazolta. De az orvosom azt mta h akkor inkább várjam ki a többhónapos vékonybéltükrözés listát Debrecenben vagy hol :S  Konkrétan ez az orvos szerintem nem szorul gyakorlásra, mivel idõsebb,tapasztalt fõorvos. Ha fiatal kezdõ lenne, érthetõ lenne e bújtatott szempont.

Nincs jelen

 

#69 2010-06-09 18:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Nem nagyobb a bevétel nekik ha lenyeled a kapszulát, azon csak pár 10 000 Ft van. Na most ha valaki figyeli a külföldi dolgokat akkor kiderül hogy a mi orvosaink sajna nem igazán kultiválják a kapszula elõnyeit. Persze ragaszkodnak a szövetmintához pedig a kapszula olyan tiszta képet ad amibõl minden kiderül. Persze ezt is tanulni kell. Vannak esetek ahol kell a szövet tan is persze ezt senki nem vitatja. De az esetek nagy számában nem kéne. Mert a képbõl minden kiderül. Viszont ha endoszkópiát használ plusz a szövettan akkor máris két vizsgálat. Két bevétel az OEP töl. Persze a kapszulát ki is kell értékelni amire az idõ a mi orvosainknak nincs. Mit képzelünk mi az az öt perc amit kapunk tõlük osszuk be. ;)
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#70 2010-06-09 19:10

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Annyi bajuk van a kamerával,hogy nem ad 360fokos képet,és el tud siklani xy mellett,ugy h nem veszik észre.
De tök mindegy mert máshogy nem látnak bele a vékonybél teljes szakaszába,igy az is több amit mutat mint a semmi!!

Nincs jelen

 

#71 2010-12-18 08:43

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Breki

Érdeklõdnék, hogy végül te elvégeztetted a kapszulás endoszkópiát? érdekelne nagyon az eredmény illetve a személyes tapasztalatod.
köszönöm

Nincs jelen

 

#72 2010-12-18 10:43

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Hát engem halálra idesít, mikor úgy beszélnek rólunk, mint valami 10 dkg felvágottról, hogy mennyibe kerül és mennyi munka van vele. Nem vagyunk tárgyak, érzõ, élõ emberek vagyunk.

Nincs jelen

 

#73 2010-12-22 08:52

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Agi87

Márciusban javasoltad dr.Kovács Márta belgyógyászt Esztergomban.
Esetleg tudnál adni valami elérhetõséget hozzá? Illetve, kérdezném, hogy õ magánrendelõben is rendel?
köszönöm

Nincs jelen

 

#74 2010-12-22 22:27

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Flavio!

Magánrendelése dr.Kovács Mártának nincsen.
Itt találsz elérhetõségeket:
http://helyiinfo.hu/33/index.php/korzet … logia.info

De van egy másik orvos, dr. Pák Péter, akinek van magánrendelése is.

http://www.granmed.hu/belgyogyaszat.html


Ági

Nincs jelen

 

#75 2010-12-23 20:21

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kedves Agi87!

Köszönöm.

Nincs jelen

 

#76 2011-01-13 18:40

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Igazán nincs mit!

Nincs jelen

 

#77 2012-07-19 14:09

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Rég nem használt topic,gondoltam felújítom.Információim szerint a TB finanszíroz bizonyos kórházakban kapszula endoszkópiát,pl. Pécsen is,ha igaz.Gondolom ezt valami ismeretlen eredetû vérzés gyanújával vagy valami magasztos dologgal meg kell ilyenkor indokolni,de az tuti,hogy van rá lehetõség OEP által is.Asszem az orvoson múlik,de tuti,hogy nem csak a "vérzõk" nyelnek, már elnézést, ingyen.......érdemes tehát rákérdezni.Ez egy mai infóm,tûzbe nem teszem érte a kezem,csak gondolatébresztõnek szántam.

Nincs jelen

 

#78 2012-07-19 19:56

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kecskeméten is van! Ha nem tudják kinyomozni más módon, hogy honnan vérzel akkor bevetik mint utolsó lehetõséget. Pl: ha apró vérérgomolyagok vannak valahol a rendszerben amit nem látnak más módon, ámde szivároghatsz ezeken keresztül,  akkor ezt alkalmazzák.

Nincs jelen

 

#79 2012-07-19 21:39

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Ja,meg lehet indokolni,csak akarat kell,meg jófej doki.

Nincs jelen

 

#80 2012-09-07 07:56

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Egy másik topicba is betettem ezt a kérdést de ide is illik,asszem,remélem.A másikban nem kaptam választ,talán itt szerencsével járok.Kedden kapszuláznak engem.Állítólag akkor van csak gáz,ha szûkület van és elakad.Én fél éve szedek 8 mg steroidot,mert ha elhagyom hasfájás,morgás,gázosodás,nyákosodás stb. van. Azt viszont honnan tudjam,hogy van e olyan szûkületem,amin nem fér át a kamera?????Van valami ismérv,ami nem mûszeres?Az én dokimban fel se merült,hogy ilyen gond lehet,talán én parázom túl...???Ha van tanácsotok,megköszönném!!!

Nincs jelen

 

#81 2012-09-07 08:11

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kedves andreas!

Nevetni fogsz pooont ezen az oldalon találtam ezt:

Mikor nem használható?

Sajnos, a módszer nem minden esetben alkalmazható: a bélszûkületes betegek esetében fennáll az a veszély, hogy a kamera elakad. Ilyenkor csak mûtéti megoldással tudják kiszabadítani az eszközt. Tehát azokban az esetekben, amikor a páciensrõl bizonyosan tudni lehet, hogy a Crohn betegség szûkületes formájában szenved, szervezetében pacemaker vagy egyéb elektromos inplantátum található a vizsgálat nem végezhetõ el. Nem ajánlatos a vizsgálatot elvégezni terhesség ideje alatt sem.


Szerintem az lenne a legjobb, ha felhívnád az orvost és elmondanád neki az aggályaidat !!!

Nincs jelen

 

#82 2012-09-07 08:46

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Hááát ez az!Szerinte nem lesz vele gond.Ezt olvasom én is több helyen,hogy szûkülettel nem ajánlott.És honnan a bánatból tudja a halandó,hogy van e neki olyan?????Ahol sokat csinálnak ilyet,ott is max megtapizzák a pácienst és annyi.Nekem egyszer volt egy hasi UH-m,bár szerintem a vastagbélre koncentráltak.Vastagbéltüki 3 volt,gyomor meg 4.Ahogy írták "bizonyosan tudni lehet".......mitõl bizonyos.Kezdek elbizonytalanodni :D de akkor is lenyelem.Amúgy azzal folytatódik ez a mondat sz ilyet végzõ helyeken,hogy ha elakad,az olyan szûkület,amit amúgy is mûteni kellene.......Lényeg,hogy mi utal szûkületre?Tünet vagy csak CT mutatja ki????

Nincs jelen

 

#83 2012-09-07 11:49

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

:)   jókat kérdezel, bennem is felmerült; hogy mégis honnét tudom-tudhatom, hogy van valahol szûkületem?!
Ha meg a dokid ilyen nyugodt - akkor nyugodj meg te is, hamar eljön a kedd, lenyeled - és majd kiderül.   :)
De ettõl függetlenül szorítok, hogy minden rendben menjen; aztán majd írd meg a tapasztalatod mert engem érdekel, nem ismerek semmiféle élménybeszámolót.
És hol csinálják neked?  és jól sejtem, hogy maszek vizsgálat ?  .. gondolom nem támogatják; ha megkérdezhetem mennyi az annyi ?

Nincs jelen

 

#84 2012-09-07 12:39

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Maszeknak indult,de nem az lett,mert kijártam OEP Bácsi kontójára :D Az állam viszi az adómat rendesen,gondoltam visszaveszek egy kicsit :D és nem tudtak megállítani.Csak aztán ne nyaljon vissza a fagyi és akkor elégedett leszek.Ha elakadna,akkor gondolom azonnal meglékelnek az elsõ arra járó (esetleg balf...sz) sebész közremûködésével,ettõl nagyon tartok.Igazából a sima kolonoszkópia elõtt teljesen nyugodt voltam,ehhez képest.Szar ügy lenne ilyen hülyeség miatt megbontani ezt a csodálatos rendszert,ami bennem lapul/puffad :D Meglátjuk,csak átpaszírozzuk valahogy,azé' remélem nem valami metszés vagy szülés kaliberû mutatvány alakul ki.Köszönöm a szorítást,én meg igyxem lazítani,hogy legyen helye a VHS-nek.(Jobb,mintha egy régi kamerát nyeletnének,aztán külön jönne ki a gép meg  a kazi :D ) JA: fizetõsben 230000 körül van az annyi.

Nincs jelen

 

#85 2012-09-07 12:44

kiafag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia andreas31?
Végülis melyik kórházban csinálják?
Kitartás, már csak pár nap, és többet fogsz tudni!
Várjuk majd az élménybeszámolót!
Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#86 2012-09-07 13:44

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Kaposváriba furakodtam be.Valóban,már csak pár nap.Tényleg parázok,mint állat,ahelyett,hogy örülnék az ingyenes filmezésnek. Csakhát ugye olvasni,hogy elakadhat stb. naná,hogy ez a része akad meg az "optimista" ember agyában......meglátjuk.Elvileg kedden reggel nyelek,ha szerda estére egyben vagyok (a kamera meg lehetõleg kint) akkor itt beszámolok.Ma legyantáztatom a hasam meg a csecsem :D mert felragasztanak 8 valami akármit és nemá' hogy még a szõrömet is húzza egész nap :D mondjuk ennél komolyabb gondom (meg másnak se) ne legyen az életben!!!!

Nincs jelen

 

#87 2012-09-13 16:01

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Helyzetjelentés!
A kapszulát kedden 09.15-kor lenyeltem,elõtte koplalás és pucolás,ahogy a rendes béltükinél.09.15-tõl este 07.30-ig pár korty víz,kaja,gyógyszer semmi,akkor merült le az aksi,már alig vártam.Akkor két szenyó és egy pohár sör az örömre meg az éhségre,felvitte a pulzust 100-ra. (másnap a dokim mondta,hogy ez normális ennyi koplalás után,fõleg,hogy gastritisem is van--aztán 1 betaloc és lement) Másnap széklet semmi,nekem meg para,hogy elakadt és egy helyen készített 55.000 db fotót.Nem tudom,minden esetre ma reggel, vagyis gyenge 45 óra múlva kijött a széklettel.Nem látszott semmi (bocs a részletekért) azért biztos.ami biztos megkaparásztam slozipapírral.Aztán látom,hogy ott fehérszik az egyik fele (merthogy a másik fele ugye átlátszó) Szóval megszûnt a para,mert kijött,most azért nyugodtabb vagyok.Összességében semmit nem érezni,a koplalás hossza végett viszont inkább egy sima béltüki (negyedszerre) mert akkor legalább max 10.00-kor kaja van.A koplalásba majd beledöglöttem,de tényleg.Amúgy is savas vagyok és szedek 8 mg steroidot,ami nem csökkenti az étvágyat....

rüviden ennyi.Ja,az értékelés akár 3 hét is lehet,mert akkora a felvétel, mint a keresztapa 1-2-3 csak kevéssé izgalmas :D Remélem a doki is éhgyomorra nézi meg és elõtte f...ik fél napig :D

Nincs jelen

 

#88 2012-09-13 17:38

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

:)   ezt jól leírtad! Kár, hogy ennyit kell várni az eredményre de a nehezén már túl vagy!

Nincs jelen

 

#89 2012-09-20 13:37

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Akiket a kapszula érdekel!!!!
Nnna!Megjött az írásos eredményhirdetés.Csak beolvasta a nejem,summázom a lényeget:gyomor,nyelõcsõ részen számottevõ gyulladás (a gastritisem és a refluxom ellenére) nem látható. A vékonybélben szintén nincsenek gyulladásra, illetve az IBD bármely formájára utaló jelek utaló jelek. (mindez szakkifejezésekkel leírva). Az ileum rész kissé szennyezett volt híg széklettel, de az értékelhetõ szakasz szintén gyulladásmentes. (Amúgy 3x tükröztek alulról,utoljára április végén és akkor az egész terminális ileum látszott,leszívták a felesleges "levest" és "ép" volt) A szigmabelemre meg aszonták,hogy az colitis vagyis gyulladás, de nem ulcerosa.A dokimmal most telón beszéltem.Nem tud mit hozzátenni,meglátása szerint ez nem IBD.Javaslat:a kis 8 mg szteroidomat hagyjam el egy olyan idõszakban, amikor épp jól érzi magát a belsõ és nagyjából nyugisnak mondható.Érdekes lesz, eddig nem sikerült,most heti 2 mg-mal fogom csökkenteni,hátha,de elõbb levizsgázom közigbõl :D az pár hét még.Mostanában nem volt laborom,csak másfél hónapja, addig 3 hetente és a CRP meg a süllyedés normál volt (0,2;2) Gondolom most se más,de azért megnézetem. A széklet most változó, néha pépes, máskor hetekig normális.Mortyogás az van,meg néha kis puffadás vagy abból eredõ kisebb (pár másodpercig tartó) has "fájás")Gondoltam megosztom,hogy mi történt velem,hátha valakinek hasznára válik.Egyúttal a tanácsotokat is kérném,hogy szerintetek nekem most van e helyem a fórumon és ha igen,akkor hol????????????IBS lenne???????

Nincs jelen

 

#90 2012-09-20 15:22

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

hûû ... hmm... akkor most örülünk vagy nem örülünk ?!  de ha nem IBD akkor ugyan mi? Mit tervezel tenni?

Nincs jelen

 

#91 2012-09-20 15:46

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Terveim azok még nincsenek igazán.Örülni örülök,mert a kapszula kimutatja a szûkületet,a gyulladást,sebeket,hegeket és eszerint a vékonybelem egészséges.A vastagbelemben is csak kis gyuszit találtak a szigmán,az se fekélyes.A doki szerint a tüneteket okozhatja az is, hogy ráállt a szervezet a steróra és nem ereszti.Valszeg baromság volt elkezdeni,azt egy másik doki erõltette,a mostani az elsõ találkozásunkkor is azt mondta,hogy kár volt.Szerinte a kis gyulladás mellett,ami okozott félreérthetõ panaszokat van/lehet IBS-em, amin nem csodálkoznék,ahogy ismerem magam.Néha észreveszem,hogy egész nap feszül a hasam,mintha felüléseket csinálnék,így koncentrálok.Egyszóval benne van az izomzat által okozott nyomás....Na mindegy,megpróbálkozom a leszokással a steróról,aztán meglátjuk.Kerülöm a liszteset részben,de nem zárok ki semmilyen kaját.Az eredmények (labor x20; colonoscopia x3; gyomortüki x4; kapszula x1; UH x 1 meg a taperolások) szerint nincs IBD.Nem akarom ezt az eredményt kétségbe vonni,eddig meggyõzõdésem volt,hogy a vékonybélben van a panaszaim gyökere,de frászt.Lisztérzékenység sincs,a kapszula azt is kimutatja.A tejérzékenység a fenn áll,de vizsgálaton nem voltam vele,viszont ez nem kifejezett ismérve a crohnnak.Csapongtam,új a helyzet,ha valaki tanácsolna vagy észrevétele van,szívesen fogadnám.

Nincs jelen

 

#92 2012-09-21 13:24

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

andreas31! Tiszta szívembõl örülök az eredményednek. Ez biztos nem IBD. Az esetlegesen felmerülõ IBS-sel meg majd megbírkózol. Csak pozitívan!!!! üdv:mendi63

Nincs jelen

 

#93 2012-10-01 09:56

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

andreas31! Elõször is örülök, hogy komoly probléma nem derült ki a kapszulás vizsgálat alapján.
Szerencsésnek mondhatod magad, hogy egyáltalán sikerült elvégezni ezt a vizsgálatot. Én évek óta harcolok, hogy valamilyen módon hozzájussak de nem akarják adni, csak fizetõs módon, ami annyira horror ár, nem tudom kifizetni a többi orvosi kiadás miatt....
Nekem kontaminált vékonybél szindróma, illetve bauchin billenytû, meckel divertikulum gyanú miatt lenne hasznos ez a vizsgálat. Ezekrõl neked mondtak valamit? Érintettétek ezeket a betegségekek?
Azért kérdezem,mert ha egyértelmûen ki lehetne mutatni bármelyiket is akkor tényleg nagyon hasznosnak tartom ezt a fajta vizsgálatot és újra elgondolkodom rajta, hogyan tudnék pénzhez jutni...
Válaszodat elõre is köszönöm.Minden jót.

Nincs jelen

 

#94 2012-10-02 12:26

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!

A bauchinom jó,erre emléxem,a kontaminált vékonybél szindrómáról nem esett szó.A divertikulumot ismerem,az biztos kimutatható kapszulával,ahogyan a cölikália is.Most néztem utána ezeknek,így nekem is lehet kontaminált vékonybél szindrómám ha jól értem,de nem a szervi,hanem a finkcionális,amit egy cikk szerint visszatérõen antibiotikummal gyógyítanak meg fontos az életmódváltás.Összegezve: a kapszula a divertikulumot kimutatja és látja a billentyût is (azt alulról is látták) a kontabigyót meg a cikk szerint egyszál kilégzési teszttel végzik.Ami érdekes, nálam fel se merült ez a vizsgálat,pedig puffadok én is.A kapszulát ajánlani tudom,van,ahová mással nem látnak el és a CT is kevés.Remélem segítettem. (én meg kijárok magamnak egy kilégzést asszem,meg egy életlallergiát)

Nincs jelen

 

#95 2012-10-02 14:48

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

andreas31!
Köszi a gyors választ. Nálam, speciálisan rengeteg vizsgálatot végeztek el az elmúlt 8 évben... Egyedül a kapszulás endószkópia maradt ki és a drága dr.Banai professzor úr nemtörödömsége és félrevezetése miatt, stb......a vékonybél CT-m is elmaradt, amire 1 évig hitegetett aztán persze nem lett semmi belõle...
Szóval egyértelmû diagnozis hiányában kezdték el mondogatni, hogy kontaminált vékonybél szindróma. Sajnos 2x csináltam végig ezirányban az antibiotikumos kezelést, de egyik sem használt. Nem változott semmi. . Azért járj utánna, ezen már ne múljon. Vékonybél lymphoma dolog sincsen még egyértelmûsítve, szóval van még bõven merre fizetgetni..., de azt hiszem a kapszulás vizsgálatra gyûjteni fogok most már. Legalább zárják ki a bauchin és meckel-t. Ez már elõrelépés lenne.
Minden jót, üdv. Flavio

Szerkesztette: Flavio (2012-10-02 14:49)

Nincs jelen

 

#96 2012-10-02 21:23

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Flavio!
amikor nálam felmerült a lymphoma, akkor mindenki azzal "biztatott", hogy ha az lenne, kezelés nélkül pár hónap alatt totálisan leépültem volna, és lassan a temetésemet kellene intézni, nem pedig dolgozni járnék.
szóval az nem stagnáló, hanem folyamatos romló állapot...

a kontamináció vizsgálata valóban sima kilégzési teszttel történik, de! nem elég a laktóz terhelés, kell a laktulóz-terhelés is!

Nincs jelen

 

#97 2012-10-03 10:35

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Érdekes módon,nekem idõrõl idõre fel-felírja a dokim a normixot (azt az antibiotikumot) egy-egy kúrára.Olyankor javulást mutatok,jobban vagyok tõle általában.Namármost a kontamináció esetében logikus,hogy antibiotikumra javulás következik be......viszont másra is igaz lehet.Amellett,hogy örülnék,ha "csak" az lenne a gáz,v...ba rúgnék nehány dokit.Igazából ami szar vizsgálat (3x kolonoszkópia,4x gyomortüki,kapszula,anoszkópia,székletleoltás, 30 vérvétel) azt megcsinálták,de fújnom azt nem kellet,pedig irigyeltem azokat,akik csak ott fújkáltak,miközben vártam a s...gembe a gumislagot.Én is akarok fújni!!!!!!!

Nincs jelen

 

#98 2012-10-03 12:39

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

andreas Mennyi idõközönként irja fel a doki a Normioxot hány napig tart egy kúra

Nincs jelen

 

#99 2012-10-03 15:15

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Általában 1 hétig tart,de volt,hogy a szakdoki 3 levéllel (baromdrága) írt fel.Mostanában nem volt,be is nézek a házidokihoz,amúgy is kell gyógyszert íratnom a refluxomra :D mer' az is van ugye és tombol a szezonja.....
A lényeg,hogy nincs benne rendszer,de egyszer mondta,hogy idõközönként nem árt.Csak arra nem emléxem,hogy a házi vagy a szaki mondta,de végül is mindegy,mert mindegyik írt már nem egyszer,úgyhogy egy véleményen vannak.Gyakorlatilag egy fertõtlenítõ kúra.

Nincs jelen

 

#100 2012-10-06 09:50

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Mini kamera kapszula

Szia Andreas 31 !

Lenn több kérdésem. Az egyik hol, milyen áron csinálták meg a kapszulás tükrözést? A másik kérdés, hogy vérzés hiánya esetén mi a fenének tükröztek meg évente több alkalommal?

- Nekem azt mondta az orvosom, hogy akkor csinálják meg ingyen a jelenlegi finanszíros mellett a kapszulás tükrözést, ha két nyomor illetve két vastagbél tükrözés során semmit nem találnak, és a vérzés továbbra is fennáll. -

Udv,

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB