#1 2005-07-08 09:05

miró
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok,

Fél éve járok a coltisisek cipõjében, kezdettõl fogva olvasom a fórumot és szinte kivétel nélkül mindenki azt mondja nyáron jobban van. Nos, nálam most megint beindult valami odalent, pedig nyár van. remélem ez csak vmi rövid dolog lesz, mert júl végén szeretnék nyaralani menni és ez az amiért billentyût ragadtam.
Sokan kérdezték, hogyan merem bevállalni az utat ( Horváto.) nem félek-e attól mi lesz?
Légyszi írjatok meg nektek milyen tapasztalatotok van  a nyaralással kapcsolatban, esetleg jó tanácsok, ellenjavallatok?

Nincs jelen

 

#2 2005-07-08 12:54

miró
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Köszi Hugi,

A pollen konc. is számít valamit, tudtommal nem vagyok allergiás semmire vagy ez nem számít? Komolyan, már nem tudom van-e egyáltalán olyan dolog amire nem kell figyelni.

bocs, most látom, hogy a HUgi nem a név

Szerkesztette: miró (2005-07-08 12:56)

Nincs jelen

 

#3 2006-06-15 14:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

szia miro'''
hmm..en meg majdnem mindenitol azt hallottam hogy nyaron azaz tavasz fele langol fel a betegseg..
bar nem tudom en nyaron voltam inkabb szarul...
en is bevallaltam ilyen utakat mint pl.:nemetorszag, sieles, + ilyenek..:o
persze ez csaladostol tortent de a sitabor az iskolai volt..
szoval nekem ket evig tartott a betegsegem CU-es mar egybol mutetre keult a sor..
de nem bantam meg sot..
ha CU-d van es ezzel evek ota szenvedsz akkor neked jot is tenne a mutet..:o
ajanlatos ajanlatos..mert utana teljesen okes leszel esetleg kisebb zurrel..:o
de megeri en ezt vallom;)
mikor nyitottad ezt a topicot??

Nincs jelen

 

#4 2006-06-16 13:28

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Dori!
Mütét segit miben meddig részletezhetnéd valahol, mert eddig nem jo tapasztalatokat olvastam,a mütétet meg hallogatom egy ideje..

Nekem is mindig tavasszal lobban fel a betegség, bár egyre drasztikusabb, és most nagyon el is huzodott a javulás. Nyaralás? --hát azt hittem lesz végre egy szabad jo nyaram, de wc függö vagyok, nem sokat mozdulok ki...
Pedig imádom a napfényt, de allergiám lett a gyogyiktol.
Imádok  uszni... -no komment
És imádom a fagyit ,amit fellángolt állapotban szintén nem tudok enni. De legyünk optimisták!!!

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-16 13:30)

Nincs jelen

 

#5 2006-06-17 16:36

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

szia timi''''
hogy a mutetet reszletezzem...?
oke benne vagyok...talan ezt az en topicomnal(a megfelelo sebesz)kellene vegrehajtanunk...mert amugy is odaillo tema...szoval majd odaird hogy pontosan mikre is vagy kivancsi...
nah majd irj oda szia:)

Nincs jelen

 

#6 2006-09-22 22:00

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

nyaralás? - na idén remek volt... :D úticél: Margit kórház :)
na jó balcsiban fürödtem sztómával.... megoldható... nem gáz.

Nincs jelen

 

#7 2006-09-22 22:22

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Judit:
Az nem gáz, é na sztómával akartam uszodába menni mert kóros vízhiányom volt a mütét után és elsõ nem eldöntötem, hogy úszni fogok, de aztán mégsem mentem, mert tuti kivágtak volna és nem akartam az embereket "sokkolni" ("úú...miaz? Ezek után tuti nem megyek be a vizbe...") Ezt akartam elkerülni, ezért minden nap habfürdõztem itthon :) Az mindenért kárpótol és jó feszültség levezetõ is, úgyhogy ajánlom mindenkinek!

Nincs jelen

 

#8 2006-09-22 23:55

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

jaj igen hát neked más, nekem az egyrészes fürdõruha megoldás volt ilyen szempontból....
de a víz nélkül hát tényleg,.... nem ugyanaz...
én most is kipróbálom a tippedet :)

Nincs jelen

 

#9 2007-03-26 19:53

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

NYaralás, Fürdés???
Imádom én is de megmetszett hassal tényleg nehézkes. Én a taval ynyáron az elhagyott partszakaszokat látogattam, ahol egyedül voltam, és nem zavart senki. Illetve mentem én szabadstrandra is, csak kicsit bolondnak néztek, hogy a hasam egy részét letakartam a pólómmal

Nincs jelen

 

#10 2007-03-26 20:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Hmm..ugy látszik nem vagyunk egyformák!
Én simán végigflangálok bárhol egy kisnaciban, pedig én aztán világháborús veterán vagyok!Nem is gyõzöm mesélni hangosan a Balcsin, hogy amikor Afganisztánban voltak, a Black Hawk-unkat hogy trafálták telibe egy RPGvel és az oldalamba fúródott és fel nem robbant töltettel szálltma le a földre és igy 12 bajtársam mentettem meg.Vagy amikor 2026 Alan Ripley után én voltam a második, akinek a hasából kimûtötték az alient, de végül zipzárt csináltak, hoyg ha visszanõ, cska egy húzás és már ki lehet dobni a kicsikét!
Ezeket szeretik hallgatni a népek, a legjobb, maikor a magyar szájából kiesik a lángos amikor épp hangosan ecsetelem az afgános részt...lol

Megjegyzem ez nem nem kérdése, mert én rohadt hiu vagyok és néha engem is zavar, de ezért nme fosztom meg magam semmi jótól, mert van rajtam egy nagy, 2 kisebb vágás és 14 luk....nem ér annyit!

Nincs jelen

 

#11 2007-03-27 15:21

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Már elõre félek a nyaralástól mert eddig még minden évben pont akkor volt az aktív idõszakom . És állandóan a wc közeli helyeket kellett keresnem a strandon is ,a hosszú útról nem is beszélve és még sorolhatnám... szeretjük a melegfürdõket ,lehet hogy az sem tesz jót ennek a betegségnek ,már erre is gondoltam ,szerintetek?/Ja és más: tudna vki IWIW-re meghívót küldeni ?/ Köszi!

Nincs jelen

 

#12 2007-03-27 18:47

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

CSICSU!
Küldöm a meghívót!

Nincs jelen

 

#13 2007-03-28 13:35

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok!

A nyaralással kapcsolatban van egy "jó kis élményem" Tavaly úgy indultunk útnak Horvátországba, hogy elõtte beadtuk az Entocort klízmát a lányunknak, nem is volt semmi baj egy jó darabig, még Pesten egy nagy áruházba is benéztünk éjfél körül, élveztük, hogy ilyenkor boltban lehetünk. Már Horvátországban voltunk az alagutas szakaszon, mikor alvásból ébredt a lánykánk, hogy nagyon kell neki. Nyugtatgattuk, hogy tartson ki, az elsõ toaletnél megállunk. Ki is tartott majdnem az utolsó percig, de a WC-be már nem volt ideje letolni a nadrágját. Gondolhatjátok, már ez a reggeli órákban volt, elég nagy volt a forgalom, õ meg legalább egy félórára lefoglalta a WC-t, az ajtó alatti nyilláson adta ki a nadrágját, s adogattam be neki vizes papírokat, s amikor a csapba a nadrágját mostam, hát ne tudjátok meg, hogy néztek rám. Szerencsére nem egy fülke volt, és csak akkor volt hajlandó kijönni, mikor éppen nem volt az elõtérbe senki, de azt mondta, hogy akkor azt gondolta, nem jön ki soha. Ez volt az elsõ nyár, amikor aktív volt a betegsége, de utána már nem volt vészes. Igaz lakókocsis nyaralás volt, de vittünk neki egy vödröt, rá WC ülõkét, de azt csak hajnalban használta.
Azelõtt a nyár neki mindig tünetmentes volt, pedig elõtte való évben Törökországban voltunk és rengeteg mindent összeevett, igaz minden nap kapott Neurosan port, ami megelõzte, hogy valamit elkapjon. A strandoláskor is adok neki, különösen hasznos, ha vizet nyel, nyaralásra érdemes beszerezni.
A melegvízû stranddal kapcsolatban, mi gyógyfürdõhelyen lakunk, a gyógyvíz még nem okozott gondot, bár aktív betegség esetén szerintem se strand, se gyógyvíz nem ajánlott. Passzív idõszakban viszont többször volt gyógyvízbe. A nyíltvíz, tó, tenger az más, szerintem a tengervíz még használt is neki.
A szteroid okozta strigák még amiket szégyelt, de lassan azt is megszokja, fõleg ha lebarnul a combja, olyankor már alig látszik. Krémekre kár költeni a pénzt, mert egyik sem használt, csak az idõ, ahogy múlik úgy halványul egy kicsit.

Nincs jelen

 

#14 2007-03-28 17:12

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Vicaa ! Köszi megkaptam!

Nincs jelen

 

#15 2007-03-29 12:29

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

ani! az a Neuropan por mire hat? Nekem is tele vannak striával a lábaim és kenegetem, néha halványabbnak látom õket de még mindig nagoyn lilák. a doki azt ígérte hoyg másfél év múlva elmúlnak. ne reménykedjek?

Nincs jelen

 

#16 2007-03-29 13:13

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Pilli! Ha beírod a keresõbe a nevét, akkor sok mindent megtudhatsz róla. A saját tapasztalat szerint: gyomorrontás, hasmenés, calcium pótlás, bár azt hiszem a TSO topikban írt róla valaki, hogy nehezen lehet beszerezni mostanság, de szerintem érdemes utána kutakodni.
A striákkal kapcsolatban valószínû a lilaságra értette a doki, hogy az múlik el, mert ahol ezek kialakultak ott megszakadt a bõr és az már sose fog eltünni, csak halványulni. Attól is függ, hogy hogyan esik rá a fény, néha alig látszik, de a lányomnak 2003-ban alakultak ki a combján és rá két évre kezdte a hatosztályos gimit, s mikor a gimi orvosa meglátta levetkõzve, rögtön megakadt a szeme rajta, hogy mi a csuda az. De még mindig azt mondom ennél nagyobb baja sose legyen, sajnos ha nem kapott volna nagy adag medrolt, már .......... bele se jó gondolni mi lett volna. Egyébként véleményem szerint a szteroid mellékhatásának kivédésére is jó a Neurosan por, mert mióta használjuk már kétszer kellett medrolt szednie és nem lett nagyobb hasa, arca, stb. Ennek az lehet az egyszerûsített magyarázata, hogy a medrol hatására a víz megkötödik a szövetekbe, amit a neurosan por megakadályoz, mivel annak is van víz megkötõ tulajdonsága, persze ez csak az én elméletem. De azért kíváncsi lennék, hogy másnál is mûködik-e, mint nálunk, mert más magyarázat nincs rá. Most legutóbb is megjegyezte a gasztrodokink, hogy meg se látszik rajta a medrol hatása, azelõtt pedig mig nem találtunk rá erre a porra úgy eltorzult a medroltól, hogy sokan nem ismertek rá, az adag most legutóbb ugyanakkora volt mint elsõ alkalommal, de az is igaz, hogy nagyobb ütemben lehetett csökkenteni.

Nincs jelen

 

#17 2007-03-29 18:09

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

ani!

Köszi! Szerintem is ez legyen a legkisebb bajunk, de azért még küzdök vele, hátha tdok rajta halványítani valhogy. Mert innentõl rövid naci, rövid szoknya kilõve. Bár ez sem olyan nagy baj.

Nincs jelen

 

#18 2007-03-30 19:25

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Barna ez jó ezt a szöveget megjegyzem, csak én majd valahol máshol megsérült embert játszom el :), csak nehogy azt mondják, ja a múltkor volt itt egy fazon aki máshol járt ugyanígy :)

Nincs jelen

 

#19 2008-02-18 15:10

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Tudja valaki üdülési csekket, hogyan lehet igényelni és kinek jár? Elõre is köszönöm az infot.

Nincs jelen

 

#20 2008-02-18 15:30

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Tomi83: vagy a munkáltatód adja juttatásként, vagy pályázat útján közvetlenül a Nemzeti Üdülési Szolgálattól, ez utóbbit csak a valamilyen módon rászorultak vehetik igénybe és "önrész" is kell hozzá

én pl. 3 éven keresztül utóbbival kaptam üdülési csekket, elsõ évben 10e ft megfizetése mellet 25e ft-ot, második évben 10e mellett 30e-t, harmadik évben 10e mellett 40e-t, de sajnos megszüntették a mezei munkavállalók pályázatát, pedig csak az volt a feltétel, hogy egyedülálló legyél és ne haladja meg a nettód a 75e ft-ot

a www.udulesicsekk.hu oldalon fenn vannak mindig a pályázatok, hogy kik igényelhetnek, szemét módon a nyugdíjasokból kivették a rokkantakat, pontosabban beletették, hogy 62 év felett, így a rokik most nézhetnek okosan, hogy az õ hatalmas nyugdíjuk miért nem jogosítja õket eme támogatásra :(

Nincs jelen

 

#21 2008-02-18 15:53

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Köszi kbalu, munkáltatótol nem kapok mert nem vagyok munkaviszonyba, rokkantnak vagyok minõsítve de csak járadékot kapok mert nem vagyok a rokkant nyugdíjra jogosult mivel keves a szolgálati idõm. Akkor erröl ennyit, ez nem jár nekünk, hogy enné meg a fene öket.

Nincs jelen

 

#22 2008-02-18 16:08

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

az a szomorú, hogy tavalyelõtt még benne volt a pályázatban, hogy nyugdíjasok és ebbe a rokkant is beletartozik, aztán rájött valaki, hogy õk aztán nehogymá' kapjanak (holott sokkal kevesebb pénzt kapunk), valszeg mindezt azért, mert az öregségi nyugdíjasok bõven kimerítették a rendelkezésre álló keretet

Nincs jelen

 

#23 2008-03-12 10:38

batman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a napozás árt-e a bélgyulladásos betegeknek, illetve szoláriumba lehet-e menni, nincs-e valami káros hatása a betegségre?

köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#24 2008-03-12 11:26

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

szia batman!

szerintem az alkalmazott gyógyszerekkel kapcsolatban kell figyelni. én 3 éve szedem az immurant, ami mellett nem javallott. bár az én akkori orvosom azt mondta, hogy azért annyira nem kell megijedni. arra persze mindig figyeltem, hogy ne akkor feküdjek ki a napra, mikor a legerõsebb, és krémet is használtam; sõt emellett - bár nem vittem túlzásba - de néha még szoláriumba is betévedtem a téli idõszakban. elég sok anyajegyem van, úgyhogy ezeket is figyelgetem, hogy látok-e némi változást, de soha semmilyen problémát nem találtam. azért megint készülök megnézetni õket, az soha senkinek sem árt.

aztán tavaly tavasszal elkezdték szedetni velem az imuran és salofalk mellé a budenofalkot is. innentõl érdekes a dolog, mert az arcom végig sebes volt mihelyst kijött az igazi jóidõ, egészen addig amíg csak be nem köszöntött az õszi idõszak. egyértelmû, hogy a két gyógyszer együttes szedése tette fényérzékennyé, és kifejezetten csak az arcomat érinti a probléma. nem is pattanásszerû az egész, hanem inkább mint mikor kipattogsz vmitõl és piros. míg rá nem jöttem a dologra - mert amíg pattanásnak véled, ugye napra mész/szoliba, hogy leszárítsa, de aztán meg mégiscsak rosszabb lesz - a szemem alatt és az államon, szám környékén elég "frankón" néztem ki. idén azt hiszem be fogok szerezni vmi magas faktorú arckrémet napi használatra, vagy ha ez sem segít, hát felfedezem magamnak a mostani kalapdivatot :D

szóval nem tudom, milyen gyógszert szedsz, nekem tuti ezektõl van. azért csak szép fokozatosan csináld, észreveszed, ha nem "esik jól". én most belementem egy kontrolltükibe, mert fél éve jól viselkedik a crohnom, és ha belül is minden ok, akkor csökkenthetõk a gyógyszereim, és így nyilván mérséklõdni fognak ezek a tünetek is. nem v'ok egy nagy kalapos...

Nincs jelen

 

#25 2008-03-12 17:44

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Nem biztos hogy ide tartozik de úgy látom a bõrproblémákról van most szó.Nekem festékhiányom van.Latinúl vitilogo ha így ismeri valaki.A bõrömön  különbözõ helyeken nincs festék és ott nem barnúl le ha napfény éri.Olyan mint a térkép.Persze vigyázok rá mert 6 éves korom óta ezzel is együttélek.De nem fáj csak ha sok nap éri.Mert olyankor bevörösödik.És persze esztétikailag sem olyan frankó.Nem is ez az érdekes hanem az orvosom kapcsolatba hozta a crohnnal illetve az anygacsere problémával.Azt kérdezném tõletek van e hasonló beteg a fórumon?Ja és akkor most már vigyázzak még jobban mert Imuránt szedek.Köszi.

Nincs jelen

 

#26 2008-03-17 09:24

batman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Köszönöm Linus a gyors válaszodat!

Igen, tudom vannak olyan gyógyszerek egyéb más betegségekre is, amelyek mellett nem ajánlott a napozás, a fényérzékenység miatt, de engem igazából az érdekelne, hogy magár a betegségre, a belek gyulladásra van-e kihatással a szolárium, illetve napozás. Nem vagyok egy nagy szoliba járó típus, de különbözõ jeles eseményeknek nézek elébe és nem ajánlana egy kicsit "beszínezni" a hófehér bõrömet, és ez az érdeklõdésem csak egy szimpla elõvigyázatosság lenne, mert ha a szolinak az ereje, vagy a fénye vagy egyéb más tényezõ magára a gyulladásra károsan hat, akkor persze kihagynám... De ha semmilyen rossz hatással nincs a gyulladásra, akkor megejtenék pár alkalom barnulást :), szóval, ezzel kapcsolatban van valami infód? köszönöm szépen

Nincs jelen

 

#27 2008-03-17 09:34

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

menj és barnulj! :D ha tényleg olyan hófehér vagy, akkor meg csak kezd el idõben és fokozatosan csináld! a lelked is jobban érzi majd magát, ha szép színed lesz, és elégedettebb leszel a külsõddel :D puszi

Nincs jelen

 

#28 2008-03-17 16:56

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Szia Batman! Kérdésedre válaszolva, Dr. Kovács Ágota Gyulladásos bélbetegségek címû könyvébõl idézek:
"Napozás, szolárium. Sajnos nem tesz jót, mert az ultraibolya sugarak aktiválják az immunológiai folyamatokat a szervezetben, valamint a betegségben szedett gyógyszerek egy része fényérzékenységet okoz. Nyáron fényvédõ kenõcs, napkalap, könnyû világos ing használata javasolt sportoláshoz napozáshoz."
Azért én még hozzátenném, mindenkinek más az egyéni tûrõképessége. Régebben én is sokat napoztam, de most már vissza kell fognom magam.

Nincs jelen

 

#29 2008-03-17 18:24

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Nekem a dokim külön felhívta a szolihasználat tilosságára a figyelmemet. Azt mondta, hogy az beindítja a gyulladást. Nem is járok szoliba az immuran meg az anyajegyek miatt, de azért úgy gondolom, hogy az évente tíz napom Horvátországban sem épp a legjobb ....

Nincs jelen

 

#30 2008-03-17 20:39

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Na ezt még nekem senki nem mondta....
mindenesetre elgondolkodtató, hogy LAli sin cs túl jól H.országba...Viszont a bõre kifejezetten szebb a tengeervíztõl...
Pedig külön vittünk neki minden kaját, és végigfosta a hetet....

Nincs jelen

 

#31 2008-03-17 21:08

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Hát igen, én is mindig igyekszem figyelni, hogy mit eszek abban a tíz napban. Lemondtam a szoliról és sok-sok mindenrõl a betegség miatt, de minden évben elmegyek a tengerhez ha a fene fenét eszik akkoris....
Ilyenkor általában tengeri halakat eszem, az könnyû kaja és amúgyis ajánlják, de azért tényleg vigyázni kell. A másik meg az, hogy soha nem iszom kinn csapvizet, még fogatmosni is ásványvízzel mosok. Biztos ami tuti alapon.

Nincs jelen

 

#32 2008-03-17 21:08

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Mi Szlovéniában voltunk , de az sem volt túl jó , viszont a Balatonon 2 hétig mondhatni tünetmentes volt , persze ott is tartottuk a nagyon szigorú diétát ! De sokszor a szigorú diéta ellenére is nem túl jó a produkció!
A szolárium a pikkelysömörre kimondottan jó de nem veszélytelen .

Nincs jelen

 

#33 2008-03-17 21:10

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Szia Pilli!!Én itthon is LAlinak tisztított vizet adok,ha elmegyünk akkor a borszéki vizet vissszük neki,és csak itthonról vitt saját készítésû kaját eszik ott is..De hiába, a baj akkor is jön, és megy a hasa....

Nincs jelen

 

#34 2008-03-17 21:25

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

szia N. T. M.! Hát igen, sokszor bármit csinálunk, akkoris baj van. Azt már megfigyeltem, hogy ha idegen helyre megyek több napra, akár szeretek ott lenni, akár nem, többnyire rossz a hasam. rosszabb mintha itthon lennék. NEm tudom ez miért van.
Itthon én is többnyire ásványvizet iszom, bár mostanában a pesti vizet is megkóstoltam. Nyáron sokat cikkeztek a Hepatitisrõl, azért is nem ittam kinn HOrvátban csapvizet. Oltást nem kaphattam a Crohn miatt, úgyhogy muszáj volt vigyáznom.
Azért remélem Lali idén jobban lesz ha mentek nyaralni. Sok-sok banán is segíthet....

Nincs jelen

 

#35 2008-03-17 23:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Én idén aug 26.-tól 30. ig nyaralok az fix:) http://www.szin.org

Nincs jelen

 

#36 2008-03-18 06:19

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Rigor! Az idén én is nyaralok ott:) És még augusztus 10-20-ig is. Ez is fix. Csak már lennénk ott :)

Nincs jelen

 

#37 2008-03-18 09:24

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

alapvetõen a környezetváltozás is hat ránk, sz'tem. ha másért nem, hát a tudat, hogy nem a saját budidra ülsz le. nekem még szinte akkor is mindig képlékenyebb a végtermék, ha hazamegyek, pedig Anyu nagyon igyekszik a fõzéssel kapcsolatban. ja és persze már ott kezdõdik, hogy az ember utál szambázni ezekben a fantasztikus "wc"-kben a vonaton. az olasz konyha viszont kedvemre van, bár nem is értem, hogy bírtam most is azt a sok tésztát :) mindenesetre ott is kerülöm, ami problémás. Mamma pedig szinte mindennap megkérdezi, hogy ezt vagy azt csinálhat-e, esetleg mi mást készítsen még, hogy én is tudjak enni.

vendégségben utálok lenni a legjobban, mikor el kell magyaráznom, hogy pl. nem, nem kérem azt a rohadt sütit, és nem, én olyat még mindig nem ehetek... és nem, abból sem, nem akarom megkóstolni, bár biztos vagyok benne, hogy nagyon finom...

Nincs jelen

 

#38 2008-03-18 09:39

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok!!Én is azt figyeltem meg, hogy a környezetváltozás nem jó  Lalinak, pedig minden normális embernek használ......Hát nem tudom, de a tenger jó , az biztos,meg jobban is alszik ott, de a pocija ,hát az elég gáz....
De mi is minden évben elvisszük õket a tengerhez....Már nagyon várják....
Én is utálom a vendégséget, meg a magyarázkodást, hogy miért nem ehet Lali  , köszi ,ezt nem kérünk, stb.Aztán jön a sajnálkozás, hú, ettõl rosszul vagyok....A következõ percben meg ott zabálnak LAli elõtt, hogy csak úgy csorog szegény nyála....
De már túltettem magam ezen, nem megyünk sehova, ahol kaja van....Így megvédem LAlit az efféle élményektõl...

Nincs jelen

 

#39 2008-03-18 09:41

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Mi olasz kempingbe megyünk, tavalyelõtt voltunk Horvátországban, de elég jól boldogultunk vödörrel a lakókocsiban, de most saját toalettünk lesz. Valahol már leírtam az odautazásunk kalandos történetét. A lányom is mindig tengerpartra vágyik és én nem gyõzöm kenegetni, tavalyelõtt pl. egyáltalán nem fogta le a nap olyan magas faktorú babanapozót vittünk, ami persze nem tetszett neki. A plitvicei tavaknál ivott a forrásvízbõl, hogy annak-e, vagy másnak köszönhetõen romlott a helyzet nyaralás után. Most meg még az imurán mellé jött a salazopyrin is, ami szintén okozhat fényérzékenységet, ugyhogy nem tudom mi lesz, bár eddig csak egyszer voltak a naptól kiütései Törökországban, de akkor sikerült leégnie minden óvatosságunk ellenére, valahol már ezt a történetet is leírtam.

Nincs jelen

 

#40 2008-03-18 09:42

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Ismerõs a dolog a vendégségrõl. Nem szeretem Nórit vinni,mert még neki is nehéz elmagyaráznom,hogy nem lehet,fõleg ha azt látja hogy mindenki más azt eszi elõtte.
A tengerrt mi is szeretnénk idén végre kipróbálni,de félek az imurantól nagyon.

Nincs jelen

 

#41 2008-05-03 13:56

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok!
A segítségetek kérném!
Az imuran miatt Nóri el van tiltva a napfénytõl,de azért gondolom napkrémmel kimerészkedhetünk. Melyik az a krém ami magas faktorszámú és lehetõleg ne allergizáljon,mert az már végképp nem hiányozna? :(
Üdv mindenkinek:Porshe

Nincs jelen

 

#42 2008-05-03 14:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Orsi szó szerint anno nekem azt mondta a prof hogy 10-20 perc max de az is árnyékban! Szóval vigyázattók nagyón!

Nincs jelen

 

#43 2008-05-03 15:09

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Halika!

Orsi:nivea 50-es faktorú,babáknak találták ki.:D:D:D
Ezt használom (hatalmas baba lévén),nekem nem váltott ki allergiás tünetet.:D
Hófehér pólót rá és uzsgyi játszani!:D:D:D
Azért ha nem muszály,nem kell órákat kint tölteni.:D

Nincs jelen

 

#44 2008-05-03 17:08

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Sziasztok!
Ez az allergia mikor jelentkezik?mert én dec óta szedem ai Imuran-t de szerencsére még nem észleltem semmit.Szeretek napra menni autót vezetek kertészkedem stb.Igaz a nappal 4 éves korom óta harcban vagyok mert festékhiányos a bõröm.És milyen allergiás tüneteket okoz a napfény? Hy

Nincs jelen

 

#45 2008-05-03 17:30

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Zolcsibal, az a helyzet, hogy én az imurannal semmi ilyet nem tapasztaltam... persze nem v'ok olyan lüke, hogy nyár közepén épp délben feküdjek ki a napra, meg krém nélkül vagy ilyesmi... de pl. páromnál a tengerpartból, meg itthon standra járásból nem csináltam problémát, meg nyílván esély nincs rá, hogy ott töltse az ember minden egyes napját :/ viszont õsztõl-tavaszig néha-néha azért szolizgatni is szoktam, mondjuk kb. tíz perceket másfél hetente. hogy legyen vmi alapszínem, de aztán egy idõ után elunom, úgyhogy inkább csak tavasszal jellemzõ. szóval az imurannal én semmit nem észleltem, pedig figyeltem is magam, jó pár anyajegy is akad rajtam, amit érdemes szemmel tartani...

a fényérzékenység csak tavaly jött elõ, amikor a budenofalkot is hozzácsaptuk a többihez. és egyébként csak az arcomat érintette. hát most kíváncsi leszek, a medrol miatt is, de egyenlõre tiszta. ha nem vettük volna el a budenot mot tükrözés után, az utóbbi napokban tuti kivert volna a nap.

Orsi, csatlakozom Roorhoz. figyeld a kis bõrét, de remélem nem lesz semmi gond :D

Nincs jelen

 

#46 2008-05-03 18:17

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Köszönöm mindenkinek a tippet!
Betankolunk belõle,mert ez a csibe már most képtelen itt benn maradni és hogy ruha is legyen rajta,na az már szinte csak a body meg a pelus. :)
Porshe

Nincs jelen

 

#47 2008-05-03 19:57

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Csendben jegyzem meg,hogy a mellékhatásokat azért komolyan kéne venni!

Nincs jelen

 

#48 2008-05-03 21:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Nyáron nem csak a napfényre, de a melegre is oda kell figyelni, én árnyékban is kaptam akkora hõgutát (bár lehet hogy elõtte a nap kapott meg annyira, csak épp már kb 15 perc árnyékban ülés után tört ki rajtam mégis) hogy elsõ körben egy olyan szívdobogás, stb hogy az az érzése van az embernek hogy most úgy elmegy a kép hogy végleg - igen erõs "most nagyon megfogok halni érzéssel" - aztán elõl hátul kirobbanó minden+fejfájás, plusz annyira forgó világ hogy egy óráig feküdni is kapaszkodva. Mindezt tisztán egy kis napszúrástól.  Szóval én az elmúlt pár évben nagyon szigorúan vizes kalapokban, kiegészítve egy palack vízzel hogy bármikor egy picit is száraznak érzem utánlocsoljak, és tudatosan is iszogassak.

Szerkesztette: Rigor (2008-05-03 22:01)

Nincs jelen

 

#49 2008-05-03 23:33

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

amúgy épp készülök bõrgyógyászhoz megint, hogy átnézessem az anyajegyeim, ezt elfelejtettem mondani - ha esetleg felelõtlennek tûntem volna. mert azért lehet hogy nem bújok el a nap elõl, de ez fontos, ezeket idõnként orvossal is nézetem. Zoltán, nálad volt vmi gond konkrétan az imurantól, vagy ezt most csak általában véve írtad? hõségben amúgy vedelek, meg naptej, meg arckrém, meg most már aztán tényleg felfedezem magamnak a nyári kalapdivatot :D legalábbis, ha kimegyek páromhoz, ott tuti magamra húzom. majd megszokom vhogy, nem érdekes, de olaszban azért ütõs nagyon, nem vagyok annyira hozzászokva... azt viszont pl. még nem tudom, hogy a bkv-n hogy maradok életeben a nyáron :/

Nincs jelen

 

#50 2008-05-03 23:48

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hurrá, nyaralunk!

Bocsi, Porshe, hogy én beleszólok, lévén, hogy csak hét hónapos a fiam. Mi a gyógyszertárban kérdezõsködtünk, nekünk a Bübchen 50-est ajánlották, hozzátéve, hogy egyébként elég kellene, hogy legyen a 25-ös is, mivel amúgy sem ajánlatos a gyilkos napon tartózkodni, legalább délután háromig. Na ezt is olyan mondja könnyedén, akinek vagy nincs gyereke, vagy ha van, akkor könyvtári moly az illetõ... :)
Az Ambre Solaire is jó a Garniertõl, viszont cefetül drága :D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB