#151 2010-08-26 13:54

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ildike. Együtt érzek, én a sarki boltig nem mertem kimenni, még akkor sem, ha nem érztem puffadást, görcsöt vagy bélmozgást. Sulis és vizsga idõszakban ha elõjött a hasmenés,viszont nekem muszáj volt bemennem suliba, akkor hasfogót vettem be, csak úgy indultam el. Persze nem mindig segtett, gyakran fogakat összeszoritva, könnyezve ültem (rossz esetben álltam) a BKV-n. Ennek ne tedd ki magad, tapasztalatból mondom, hogy napokra ledönt utána és a tünetek csak erõsödnek. Ami bevállt az egy kis öngyõzködés volt: akkoriban egy McDonalds-ban voltam éjszakás diák, ott kemény fizikai munka volt, még a magamfajta 48 kilós alacsony lányoknak is. Nem volt idõm a betegségre, a tünetekre, a görcsökre vagy a hasmenésre gondolni, mert 8 órára 12 órás munkát osztottak ki. Egyszerûen elvontam a saját figyelmem, arra összpontositottam, ami a feladatom volt és hogy vigyázzak magamra, ne égessem vagy vágjam meg magam, ne szerezzek több heget. Arra az idõre, amig dolgoztam a tünetek egyszerûen elmúltak. Ugyanezt kipróbáltam a sulival is, majd a késõbbi munkahelyemmel is. A suliban a profra figyeltem, az új munkahelyemen pedig a papirmunkára. A hasmenés és görcsök ez alatt az idõ alatt vagy csak nagyon gyéren, de leginkább soha nem jelentkeztek. Hazafelé már a lépcsõházban futnom kellett és otthon újra betegnek éreztem magam, de nyugodtan letudtam a napi kötelességem.
Lehet, hogy ez egy kicsit hülyén hangzik, de próbáld magad rávenni, hogy másra koncentrálj. Egy hónapja alig éltem, egész nap fetrengtem, vagy kórházban voltam, nem tudtam magam lekötni. Elkezdtem olvasgatni, régi filmeket nézni, késõbb itthon a páromnak fõzögetni, sütni tanulni. A hasmenés a görcsök mostmár csak este, néha éjszaka és reggel jelentkeznek, ami haladás a napi 10-15 szaladás mellett.
Remélem azért tudtam valamit segiteni...vigyázz magadra!

Nincs jelen

 

#152 2010-08-26 23:29

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia,

Ha esetleg nem megy önerõbõl másra koncentrálni, akkor vigyél magaddal zenét , lehetõleg olyat amit tudsz magadban énekelni, vagy könyvet... bármit ami eltereli a figyelmed. :) Aztán majd észre sem veszed már simán menni fog.
Zsu

Nincs jelen

 

#153 2010-08-27 07:06

Andi4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Elõször játok az oldalon. Szeretnék félelmemmel kapcsolatban feltenni egy kérdést. Fiam 15 éves és fél éve derült ki, hogy Crohn beteg. Most 154 cm. Ez a betegség csak lelassítja a növekedési folyamatot vagy minden hasonló beteg alacsony termetû?
Az orvos azt mondta biztos beindul a növés de én azért aggódom. Van rá okom? Elõre is köszönöm a válaszokat.

Nincs jelen

 

#154 2010-08-27 08:49

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Andi4! Üdv a fórumon. Sajnálom, hogy beteg a fiad. De nyugalom, ha családilag mindannyian magasak vagytok, a fiad fog még nõni. A fiúk sokkal késõbb érik el a végleges magasságukat, mint a lányok, sõt késõbb is lesznek érnek meg. Addig is vigyázz rá és magadra!

Nincs jelen

 

#155 2010-08-27 16:50

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Andi4!

Ne aggódj: ha a fiadnak egyéb olyan tünete nincs, ami arra utalna, hogy nem fejlõdik a korának megfelelõen(pl. sovány, nemi érési zavarok stb), akkor biztosan NEM a Crohn miatt van, a növésben való kis lemaradás. Szerintem is, nagyon egyedi, hogy a kamaszok hogyan fejlõdnek, biztosan nõni fog még a fiad.

Clió

Nincs jelen

 

#156 2010-08-27 19:16

Andi4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Köszönöm! Azért kicsit megnyugodtam, de valószinûleg a betegség az oka lemaradásnak, mert a két évvel fiatalabb öccse 10 cm-rel magasabb. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#157 2010-08-27 19:56

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Andi4! Nyugalom már. Két gyerek nem biztos, hogy egyforma magas lesz. Nekem is két gyerekem van, soha nem voltak egyforma magasak, nálunk is a fiatalabb nõtt meg jobban. Nem hinném, hogy tudományosan is kimutatták, hogy a crohn betegek alacsonyabb növésûek.

Nincs jelen

 

#158 2010-08-29 21:39

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Andi 4-nek:

Andi, úgy tudom, a szteroid tartalmú gyógyszerek  hátráltatják a gyerekek növekedését, fejlõdését. Nem tudom, hogy a Te fiad szedett (vagy szed) -e ilyet.  Kérdezd meg az orvost, hogy a gyógyszer abbahagyása után a fejlõdés  behozza-e az esetleges megtorpanást.

Nincs jelen

 

#159 2010-08-30 07:06

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

13 évesen kezdtem el Prednison-t szedni, 60 mg-ot. Azóta egy centit sem nõttem, most 22 éves lány vagyok.... :(

Nincs jelen

 

#160 2010-08-30 09:01

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

A fiatall korban (20 éves életkor elõtt,) kezdõdõ Crohn-betegség sajnos okozhat a fejlõdésben elmaradást, de ezt nem egyetlen értékbõl (testmagasság) lehet megállapítani, hanem több paraméter utal erre. Ebben az esetben -tapasztalataim szerint - jön szóba a mûtéti megoldás, ami eredményes szokott lenni. Mûtétk után a betegek "behozzák" lemaradásukat, függetlenül attól, hogy milyen gyógyszereket szednek.

Nincs jelen

 

#161 2010-08-30 09:03

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sünike!

Én 14 éves korban értem el a "végleges" testmagasságomat, pedig akkor még nem voltam beteg, semmilyen gyógyszert nem szedtem!

Nincs jelen

 

#162 2010-08-30 12:09

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sünike, én 12 éves koromban elértem ezt a rettentõ magas 160 cm-et, és még akkor én sem voltam beteg.

Nincs jelen

 

#163 2010-08-30 16:48

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Akkor ez nem a szteroidnak tzdható be ezekszerint.....

Nincs jelen

 

#164 2010-09-06 09:56

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Miért van az, hogy vannak olyan emberek aki nem tudják elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák és ez a mi "keresztünk" (betegségünk) nem egy nátha ami elmúlik, és amikor nem vagyunk a legjobb formában, mert nap mint nap a betegség aktív szakaszában azon küzdünk, hogy jobban legyünk, ezek az emberek ránk nyomják rosszindulatúan, hogy nincs is semmi bajod csak csinálod, mert lusta vagy és büdös a munka és nem akarsz dolgozni és lopod a napot? Természetesen nem foglalkozom vele, mert tudom, hogy ezzel is csak magamnak ártok, csak olyan elkeserítõ!   

Még egy kérdés.
Ha 30 napból 30-at dolgozom 60-70 ezerért akkor kihasználnak?

Szép  napot!
W.

Nincs jelen

 

#165 2010-09-06 11:46

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Na? Most mi van? Ez vicc? 30nap 60 ezerért az nap 2000 Ft. Óránkínt (mert tuti kínos órák!) 250 Ft. Hagyd ott õket keress mást jobbat. Ez már a kihasználás kategóriáit is túlszárnyalja. 
Ne is foglalkozzál velük nem érdemes még leírni sem szóra sem érdemesek. Õk még nem tudják hogy mindenkinek megvan a maga "keresztje". Viszont néz magadra úgy hogy semmi bajod nincs te így lásd magadat.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#166 2010-09-06 14:43

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Wera,

Csatlakozom az elõttem szóló Rádiósunkhoz.
Keress magadnak valami más "szórakozást"... Légy önzõ és csak azzal törõdj, neked mi a jó.
A parazitákkal meg ne törõdj, de ügyesen rázd le õket magadról!!!!!

Üdv
Marcsi

Nincs jelen

 

#167 2010-09-06 17:39

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

szia,

Már csak a sjaát érdekedben is érdemes más helyet keresni... szükséged van ennyi idegeskedésre?

Üdv
ZSu

Nincs jelen

 

#168 2010-09-06 17:41

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Szerintetek az ideiglenes fogtöméstõl mehet a hasam?

Nincs jelen

 

#169 2010-09-06 17:47

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sztundi!Én úgy gondolom, hogy attól nem lehet hasmenésed!

Nincs jelen

 

#170 2010-09-07 10:52

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Nem, nem vicc!Vendéglátásban 4órában voltam bejelentve, minimálbéren, mellett pedig 400Ft-os órabérben dolgoztam, egyedüli alkalmazottként, hétvégén volt egy beugrós tanuló csaj!-(Aki aztán fogta magát és inkább jobbnak látta elmenni a balatonpartra) 14:00-18:00 hétköznap hivatalosan, de este 20:00- 21:00 kor mentem haza, hétvégén pedig napi 5 órát vagy többet! Se szabadidõm, se programom nem volt, ha meg volt akkor is mindig engem hívtak, hogy menjek és le kellett mondani a programot! A fönököm szerint fogjam be a pofámat , mert tök jól kerestem. A fejemhez vágták, hogy el mertem menni nyáron 8 nap szabadságra, amirõl 1 hónappal elõre szóltam
(el kell, hogy mondjam, akkor már a betegségem aktivizálta magát!) Fáradtan, a falat kaparva a fájdalmaktól (véres, nyákos széklet, görcsök, láz, izületi fájdalom) teltek a napok, a fõnökömtõl akkor is azt hallottam, nincs semmi bajom csak bebeszélem, és a betegségemet is magam akartam és csak lopni akarom a napot! Tudom nem egy megerõltetõ munka volt, nem kellett megszakadnom és mindig lehetett rám számítani, szerettem ott lenni! Most azonban, hogy nem vagyok a fejemhez vágta, hogy õ meg akar szakadni és igenis kötelességem segíteni találni valakit a helyemre! Magyarán kirúgott, mert nem tudtam megmondani elõreláthatólag, mikor megyek dolgozni! Kérdem én, ha elõre láthatólag tudom, hogy beteg leszek elõre szólok, nem? Vagy?
Aki beteg az megbízhatatlan?
10 éve vagyok,Crohn beteg, 4 éve megmûtöttek 30 cm-t eltávolítottak a vékonybelembõl, 39kg-ról indultam akkor. Amit el tudtok képzelni minden elért, de szerinetem mondanom sem kell, hiszen tudjátok mirõl beszélek! 2006.júl 14-én kilyukadt és elzárodott a vékonybelem, hashártyagyulladást kaptam,azt mondta a doki ha késõbb visznek nem biztos, hogy megmenti az életem!Végigcsináltam! Abban az évben szeptemberben folytathattam tanulmányaimat, fokozatosan híztam, karácsonyra már 56kg voltam! Sose voltam ennyi! Tudjátok milyen boldog voltam? Sikerült aztán 62kg-ra feltornázni! Tök jó volt! 2007. májusában édesapám örökre elaludt, de végigcsináltam! A családom a legnagyobb támaszom, édesanyám, testvéreim és a párom. 3 éve voltam a munkahelyemen, szerettem, mert hazudnék, ha azt mondanám hogy nem. 4 évig tök jól voltam. A súlyom 58kg-nál megállt. Most áprilisban kezdõdött az egész. Aztán szép lassan leépültem. A WC-n ülve -(bocs ha túl közönséges vagyok)- miközben véreset és nyákosat kakilsz egy vödörbe pedig a gyomortartalmadat üríted, úgy hogy ordítani tudnál a fájdalomtól, mert a végbeled már teljesen begyulladt. 2hónap alatt 10 kg azonnal ugrott, 45-re fogytam, most vagyok 49! Klion,Pentasa, imurán, medrol, megspékelve némi Nutridrink tászerrel a mindennapi menü. De nem adom fel, még csak meg sem hatott, hogy kirúgott! Ez döbbenett rá, hogy változtatni kell, annyira felszabadító érzés! Tele vagyok apró tervekkel, amiket véghez fogok vinni! Jelenleg lopom a napot, de ez tesz boldoggá. Rengeteget olvasok, sétálok, felfedezem újra önmagam!

Köszönöm, hogy meghallgattatok!
Szép napot mindenkinek!
W.

Nincs jelen

 

#171 2010-09-07 11:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

De jó is lett volna meghallgatni csak a magam hangján szólt a kis szösszeneted. Viszont nagyon nagy elõre lépés hogy nem hatott meg a drága fõnök aki szerint a 400 Ft / óra az nagyon jó bér. (megsúgom a kinai ad ennyit) Na mindegy már nem kell ott az igát húznod, koncentrálj magadra. De ne úgy hogy beteg vagyok jaj hanem hogy jól vagy minden rendben van. Lásd magad az új munkádban képzeld el magadnak a dolgokat. Mindig neked és a családodnak jó dolgokat képzelj. S lásd magad gyógyulva,
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#172 2010-09-07 13:22

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Wera,

Nézd olyan szemmel, hogy tök jó, hogy végre megszabadultál ettõl a patkánytól. Elõfordulhat, hogy lesznek átmeneti nehézségeid, de vígasztaljon az a tudat, hogy ezután sokkal jobb lesz. Ez lebegjen a szemed elõtt. Legyen egy kitûzött célod, ami motivál. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Most például mielõbb munkát kell találnod. Te vagy a legjobb, ezt nefeledd!!!

Üdv
Marcsi

Nincs jelen

 

#173 2010-09-07 15:52

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

szia W, ez a jelenleg lopom a napot dolog tök ismerõs és én ezt erõsítem Benned! LOPD! MAGADNAK!!! Meg fogja hálálni a szervezeted, és egy idõ után már túl fogsz látni a betegségeden, úh ha megteheted, mert nem haltok éhen, akkor foglalkozz magaddal. Igazából az egyik legkifizetõdõbb dolog a világon, mert így, ha megadod magadnak, ami kell (legalább a minimumot), akkor mikor másnak adsz, azt talán nem fogod úgy érezni, hogy magadtól tagadod meg... vagy lehet, hogy hülyeség, de én nagyon kiélveztem három hónapot és csak olvastam és élvezkedtem a szabadtevésben... úh hajrá! Én kívánom, hogy a kellõ ideig legyen erre lehetõséged!

Nincs jelen

 

#174 2010-09-07 16:39

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Tegnap voltam vérvételem, miután a Kliontól bedagadt a fejem és teli lettem kiütésekkel. A májfunkciós értékek a duplája a normálisnak és ami fura, hogy a TSH szerint a pajzsmirigyem túlmûködik. És lehet, hogy ez egy újabb autoimmun betegség. A mai vérvétel eredménye majd megmondja. Azt mondja az orvos, hogy ez is lehet az oka, hogy semmilyen gyógyszert nem bírok. Mondtam, ha még kitalál nekem egy-két autoimmun betegséget, biztos, hoggy kiugrok az ablakon, vagy a Tiszába. Ellennék ezzel a jó kis colitissal, persze, ha bírnám a gyógyszereket, de nem, ez sem elég, még valami kell. Hát ezt a ki....ást már nem nagyon bírom.

Nincs jelen

 

#175 2010-09-07 18:30

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Monka! Földszinti ablakból mehet az ugrás a Tisza most csak 16-17 fokos ne menj neki. Nem kibacás ez. S bírni kell, ne add fel, most nem szabad. Valahova ma leírtam hogy lásd magad egészségesen. Nem csacsiság próbáld ki.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#176 2010-09-07 20:08

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Szuszidi. Külön topik kellene neked. Szeretem olvasni a "lelket öntessz belénk" pozitív gondolkodásra nevelõs hozzászólásaidat. Minél többet belõlük, ha idõd engedi.Köszönet érte.

Nincs jelen

 

#177 2010-09-07 20:28

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Monka,annak idején nekem is azt mondta a doki,hogy a pajzsmirigy tultengés miatt nem használnak a gyógyszerek. Ami érdekes,hogy 34 éve volt egy pajzsmirigy mütétem ami jól sikerült.A házi orvosomnak az a véleménye,hogy a szervezetem jelzi ha nincs szükségem valamelyik gyógyszerre.Szerintem neki van igaza.Szép estét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#178 2010-09-08 01:44

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Helló!

Ismét egy álmatlan éjszaka, sajgó térd izületek! Már nem is panaszkodom, tûröm csendben. Köszönöm mindenkinek a biztatást, sokkal, de sokkal jobban érzem magam!!!!!
Lesznek átmeneti nehézségek az biztos, de túl fogom élni! :D :D :D

A nap vicce: Délután leadtam a táppénzes papírom, mire a fõnököm megkérdezte: " Ezt most neki a könyvelõnek kell odaadnia? (Hozzáteszem, mint munkavállaló folyton ki voltam oktatva, mi a kötelességem stb.). Most erre mit mondjak? Hát kiröhögtem! :cool

Jó éjt Maine hercegei, Anglia királyai!


"Színezd újra, színezd újra, az életet, ha megfakulna...........
W.

Nincs jelen

 

#179 2010-09-08 06:26

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szép reggelt!
Kedves Weroniq. Biztos tûrni kell? Vagy tehetsz is érte magadnak hogy ne fájón ez a nagy kérdés. Válaszold meg s írd le ide, mire jutottál. Lesz az még jobb is. A kedves "fõnök" meg csak a kötelezettségeiteket tanulta meg az Õ kötelezettségeinél hiányzott a gyorstalpalóból. Egy jó nevetés ami átcsap röhejbe már kellemes az ember fiának. Hozzá tartozik a minden napi élethez. De az emberek elfelednek jó ízûen nevetni, a minden napi gondok súlya alatt. Tényleg kell görgetni nekünk azokat a súlyokat? Nem tudjuk lerakni? Mint az a bizonyos gyerkõc aki hóembert épít és görgeti a hógolyót a hóban s mikor akkora lesz hogy nem bírja tovább s leteszi, s kezdi a másik hólabdát ami még kicsi és kõnyû. Ez a másik kérdés ami válaszra vár. Persze aki akarja megválaszolhatja.

Kedves Sibi! Most irulok - pirulok. Köszönöm hogy elolvassátok amit írok, s külön köszönet ha még használjátok is. De gondolj bele ha mindig csokit kéne enned (vagy a kedvenc kajád) gyorsan megunnád. Épp elég belõlem ennyi. Akinek nagy szüksége van rám az megkeres privátba az már úgy sem publikus.
Kedves Laci! Igen a szervezet jelzi csak észre kell venni de ezt már megbeszéltük régebben s milyen igazad van, kösz hogy eszedbe jutott.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#180 2010-09-08 08:31

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Rádiósunk, Szuszidi!

Tökéletesen igazad van, nem kell tûrnöm!

Még jó, hogy egy fantsztikus humorú családba születtem, ez tart életben! :cool:

Na megyek, lopom tovább a napot, "gyüszmékülnöm, csoszmorásznom" kell! ( azért ez nap lopás is tud ám fárasztó lenni):) :) :)

Az erõ legyen veletek!

W.

Nincs jelen

 

#181 2010-09-08 08:42

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Weroniq!

Harmadik hete vagyok itthon, lopom a napot én is. két hétig mozogni sem tudtam, annyira sajgott, fájt a lábam, csak feküldtem. Aztán már éjszaka sem tudtam aludni, így nagyon kimerültem.
Éjszakára beveszem a Tramadol 50 mg tablettát, fájdalomcsillapító, amit a beleim is bírnak. Legalább aludni tudok, így a nappal is elviselhetõbb.

Nekem is állandó lelkiismeret furdalásom van, hogy itthon semmit nem tudok csinálni.
Még örömöm sincs benne, hogy itthon vagyok.
Hát ki kell tartani.

Nincs jelen

 

#182 2010-09-08 09:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Weroniq!
Én nem mondtam hogy kell vagy nem kell csak egy kérdést tettem fel. Amire kaptam egy pozitív választ. Ha nem akarod tûrni egy kis segítség, Van két keze az embernek. Egy jobb meg egy bal most csak a jobbra lesz szükségünk. (azért a balt ne vágd le :D ) Ugye veled is történt már olyan hogy jól beverted a lábad kezed de úgy isten igazából hogy csontig hatolt a fájdalom, s a pisi majd kicsurgott, a szemeid meg csillagokat hánytak. Mi az elsõ reakció ( nem a káromkodásra vagyok kíváncsi :D) az hogy a kezeddel oda nyúlsz és ráteszed. S lám a fájdalom rögvest szûnni kezd. (biztos volt úgy is hogy nem tudtál a kezeddel oda nyúlni a fájó részre s jó sokáig fájt.) Használd a kezed tedd rá a fájó részre pontra és képzeld el hogy nem fáj. Képzeld el hogy az ízületek régi dicsfényükben vannak és jól mûködnek. Ez a házi feladat ja és ne foglalkozzál annyit a betegséggel. Nincs egészséges vagy. Ennyi. Jó gyakorlást kívánok, bárkinek aki ki akarja próbálni. 
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#183 2010-09-08 09:42

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

szevasztok. én is imádok olvasgatni itt mindenkit, de tényleg. Tök sok erõt merítek belõle idõnként, így teljes mértékben önzõ és saját érdekbõl vagyok itt :D. Errõl amit Szuszi írt, eszembe jut az agykontrollon "tanult-programozott" kesztyûérzéstelenítés és tök jól mûködik. A gyerekeknél a leglátványosabb, de magamon is érzem. Gyerekeknél többször volt, hogy állati erõs vérzés tök gyorsan elállt illetve csillapodott.
Úh fel-fel beszélgetésre, ez még senkinek sem ártott. Még talán ha valaki ki is akad rajta és nem pozitívan veszi, az is jó, mert az is azt jelenti, hogy megmozgat benne valamit. A közöny a legrosszabb, nem? (nem azért írtam, mert itt ez lett volna, csak eszembe jutott és okoskodok :p)
Mindenkinek minden jót!!!!

Nincs jelen

 

#184 2010-09-08 10:04

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Ede!
Agykontrollon én is tanultam, tényleg beválik, az unokáimnál rendszeresen alkalmazom.
Az egyik kicsi is eltanulta tõlem, és ráteszi a kezét, oda ahol, akinek fáj. Tök édi. Megkérdezték, mama neked varázskezed van?

Magamnál ez most nem igazán mûködik. Van a Domjánnak egy kazettája, Gyógyulj meg 1., azt hallgatom. Tanulságos, tudom ajánlani. Már biztos nem kazettában árulják, hanem CD-ben.

Nincs jelen

 

#185 2010-09-08 10:19

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Lányok nem mertem a vérzést is írni mert kicsit erõsnek találtam de ha már így bele a közepébe akkor megsúgom (de csak nektek) hogy ha valaki öntudatlan vagy klinikai halál állapotában van az is magához téríthetõ igaz ott már két kéz használata szükséges. Ezt fél éve tanultam meg. Bevallva nagyon el is csodálkoztam vagyis nem is csodálkoztam el rajta de valami fergeteges hatással volt rám. De mûködik, ez a lényeg.
Mamo mi az hogy most nem igazán mûködik? Mûködik az csak te vissza csatolod a fájdalmadat. Nem csak neked van varázs kezed mindenkinek, ha akarja.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#186 2010-09-08 10:34

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Rádiós!

Imádlak! (érted?)

Rátettem kis jobb kezemet a szívemre, édesanyám pedig átölelt! ................


mamo!

A szavaidból kivéve, nagyszerû nagymama lehetsz! Leld örömöd unokáidban!  Olvasd el Rhonda Byrne: A titok c. könyvét!

Megyek írom tovább a szakdolgozatom!
Viccet, hová írjak?
W.

Nincs jelen

 

#187 2010-09-08 11:43

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ha fáj a hasam, a kislányom ráteszi a kicsi kezét a hasamra, és akkor mindig jobb is és mondom neki, hogy milyen jól meg tud gyógyítani. Az én kis 6 ujjú sámán lányom.

Nincs jelen

 

#188 2010-09-08 12:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Na már megint irulok.... De nagyon jól esik. Értem én hogyne érteném. S szívembõl örülök neki. Egy biztos jó olvasmány a titok. Meg hasznos is. De most nem megyek bele majd talán a talin érinteni fogjuk tuti hogy fogjuk.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#189 2010-09-15 18:20

Languorous
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Néhány nap olvasgatás után én is vettem a bátorságot, hogy írjak ide, bár megmondom õszintén kicsit letaglóz ez a sok probléma amiket itt olvasok. Nekem egy hónapja derült ki, hogy coltises vagyok.(25 éves vagyok) És egyelõre a véres hamenésen kívül nincsen nagyobb problémám. De törvényszerû, hogy lesz? Törvénszerû, hogy fogyni fogok sokat?Izmos, sportos életerõs ember vagyok, nagyon rosszul érintene, ha vékony, legyengült ember lenne belõlem. Már naponta állok a mérlegre, mert mindenhol azt írják fogyás, fogyás, fogyás...Egyelõre csak pár kilóról van szó..remélem nem lesz rosszabb. Rendszeresen jártam kondizni, focizni, fallabdázni. Lemondjak egy idõre róluk?
További félelmem meg a gyógyszerek. Elkezdtem szedni Salazopyrint, de kicsit fájt a fejem tõle. Felírtak helyette pentasat, de attól meg a szívem körül érzékeltem kisebb panaszokat, így inkább visszatérnék az elõzõhöz. Vagy lehet csal beképzelem magamnak az érzéseket, mert állandóan magamra figyelek?
Végül az alkohollal kapcsolatban lenne még kérdésem. Szeretek borozni, sörözni. Errõl is mondjak le teljesen vagy csak mérsékeljem?
Nagyon kezdõ vagyok a betegségben, és rengeteg kérdésem van, csak nem akarom állandóan az orvost zaklatni vele, így nagy örömmel töltene el, ha valaki közületek reagálna a felvetett kérdéseimre.

Köszönöm és szép napot nektek!

Nincs jelen

 

#190 2010-09-15 18:33

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Languorous!
Üdv a fórumon!
Nem a te problémád ne taglózzon le.
A kérdéseidre a válasz egyszerû semmi sem törvényszerû. Ne mérd magad naponta s ne foglalkozzál magaddal állandóan.  Felesd el hogy beteg vagy nem vagy az. Szedd az orvos által felírt gyógyszert.
Alkohol az orvos mindig azt kérdi iszik e ja vizet :D. Ha mértékkel iszol nincs gond (na nem a vödör a mérték). Figyelj oda hogy mit mivel eszel mit mivel iszol. Olvasgasd a fórumot. Tanulj a pozitív dolgokból.
S remélem a mai napi üröm adag meg van :D.
Neked is szép napot kívánok! 
Ui: Bármi kérdésed van nyugodtan ne szégyelld magad mindig lesz aki válaszol.

Nincs jelen

 

#191 2010-09-16 15:27

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Languorous,

Én is csatlakoznék az elõttem szóló Szuszidihez. Ne ebbõl álljon az életed hogy a betegséggel foglalkozol,mert akkor bekebelez. Természetesen figyelj magadra, de csak annyira hogy mit szeretne a "tested",mire van szüksége és mitõl van rosszul. Ha egy pohár bor jól esik akkor hajrá. ( Itt megjegyezném hogy mostanában teljesen rá vagyok kattanva az esti boros teára :D ) De ha mégsem,mert utána görcsöl és fáj akkor jobb a kevesebb. Görcsölni nem érdemes rajta mert attól nem lesz jobb.

Üdv
Zsu

Nincs jelen

 

#192 2010-09-16 17:02

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Languorous!

Ezt én is átéltem, mint kezdõ crohnos, hogy olvasgatva a fórumot, letaglózott, hogy mennyire rossz állapotban vannak mások, és milyen szövõdmények lehetnek. Rémísztõ volt szûkületekrõl, sipolyról, fekélyrõl, mûtétekrõl, stb.stb. olvasni. Ha késõ este olvastam a fórumot, még aludni sem tudtam. Vígasztaljon azonban a tudat, hogy nincs 2 egyforma eset, mindenkinél más a lefolyás, egyáltalán nem törvényszerû itt semminek az eljövetele
( ahogyan Szuszidi is írta). Egyelõre örülj, hogy Te a helyzethez képest jó állapotban vagy, nem feltétlenül kell rosszabbra számítani. Próbáld a lehetõ legjobb életminõséget elérni és azt megõrízni. Fel a fejjel! A pozitív gondolkodás is segít!
Üdv.: Zsuzsika

Nincs jelen

 

#193 2010-09-16 18:41

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Languorous! Üdv a fórumon!
Igen, való igaz, sok "probléma" van itt a fórumon, de nem szükséges magadévá tenned õket! Szóval, "egyik füleden be, a másikon ki", nem kell megjegyezni a téged riasztó dolgokat! Colitis ulcerosában nem a fogyás jellemzõ, természetesen elõfordul, de nem ez a vezetõ tünet! Tehát, egyértelmû válaszom, hogy CU-ban nem törvényszerû a fogyás! A mérleget pedig, el lehet felejteni!:) Akkor mérd magad, mielõtt kontrollra mész az orvoshoz, hogy tudj válaszolni a kérdésére. Természetesen, az orvos utasításait be kell tartani, és gyógyszerszedésre folyamatosan szükség lesz. Így lehet kordában tartani ezt a betegséget. Olyan elõfordul, hogy az egyik gyógyszer nem válik be, akkor lehet próbálkozni egy másikkal. Ha sikerül pontosan beállítani a gyógyszereket, hosszú tünetmentes idõszakaid lehetnek. Azt nem állíthatom, hogy idõnként nem újít ki a betegség, de pont azért szükséges a kezelõorvossal való kapcsolat.
Én nem hiszem, hogy bármirõl is le kellene mondanod! Mindent lehet, csak mértékkel. Alkoholos italok közül gyulladásos bélbetegségben a sör a kíméletesebb, de alkalomszerûen lehet inni mást is. Jó a bor is!:) Nyilván, ha úgy érzed, hogy ront az állapotodon, akkor hanyagolni kell. Sportolni is lehet, sõt ajánlatos, de aktív szakaszban nem árt a kímélet (persze vannak vagányabbak). Ha a kondizás megterhelõ, át lehet térni mondjuk a biciklizésre, vagy távgyaloglásra.:) Mindig a megoldásokat kell keresni! Kérdéseidet tedd fel bátran, ha tudunk válaszolunk!
Hosszú tünetmentes idõszakot kívánok Neked és sok vidámságot!

Szerkesztette: Marthuska (2010-09-16 18:45)

Nincs jelen

 

#194 2010-09-17 11:59

ZoliJoy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Képzeljétek el a fõnököm majd ha vissza megyek melózni el akar küldeni üzemorvoshoz, azért mert több, mint egy hónapja táppénzen vagyok. Elvileg az üzemorvosom tudja a crohnomat, de mégis parázok, hogy mi lesz akkor ha alkalmatlan leszek a munkára! Több mint 5 hónapja vagyok aktív stádiumban és eddig az elsõ Remi sem segített. A munkámat nem akarom elveszteni. Járt már vaki hasonló cipõben?

Nincs jelen

 

#195 2010-09-17 12:07

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

ZoliJoy! Lehet, hogy már írtad és én vagyok figyelmetlen. Mi a foglalkozásod? Szerintem azért küldenek üzemorvoshoz, mert nem tudják mi bajod. Viszont, ha az üzemorvos tud a betegségedrõl és egyszer már alkalmasnak nyilvánított, akkor most se fog mást írni. Nyugalom!

Nincs jelen

 

#196 2010-09-17 12:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Semmi para ha valaki egy hónapot meghaladó betegállományban van akkor bevett szokás hogy elküldik üzem orvoshoz. Ha Õ meg tudja akkor rajta áll mit ír le, nem tudom mit dolgozol de ha nem bírod lehet érdemes belevágni egy leszázalékolási akcióba. Azt majd mint megváltozott munkaképességû munkalávaló mész vissza dolgozni. De ha a doki rendes nem fog kirúgatni. Nem származik semmi elõnye ebbõl. Viszont a fõnököd megunhatja hogy egy éveben akár háromszor is beteg vagy egy évben. Valljuk be  nem jó szemmel nézik a mai világban ha beteg az ember. Addig kell ember amíg húzza az igát.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#197 2010-09-17 12:12

ZoliJoy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

banki takarék ügyintézõ vagyok.
Tud róla persze, de ez már vagy a 4 üzemdoki akihez megyek és attól tartok hogy mikor majd visszamegyek melózni akkor sem leszek 100%-os és nem enged majd melózni. Én 2003 óta ezidáig panaszmentes voltam szinte és nem volt ilyen hosszú táppénzem sem. Amikor kialakult a betegségem éppen nem volt állásom, "szerencsére"!

Nincs jelen

 

#198 2010-09-17 12:13

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Mikor voltál utoljára üzemorvosnál? Mert munkakörtõl is függ, a te esetedben, lehet, hogy lejárt a 2 év és ezért kell menned. Ne aggódj, minden rendben lesz.

Nincs jelen

 

#199 2010-09-17 12:49

ZoliJoy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Most voltam tavasszal, mert lejárt a 2 év.

Nincs jelen

 

#200 2010-09-17 12:50

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Egyébként meg, ha az ember megy vissza táppénzrõl dolgozni, és egy hónapot meghaladta a betegállomány, akkor kell elmenni az üzemorvoshoz.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB