#201 2010-09-22 12:27

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Anno 13 évig úsztam , 1,5 év szinkronúszással vegyítve. imádtam. Most meg alig tudom rávenni magam, hogy elmenjek az a sok macera ami vele jár ... :D Pedig kéne :p

Nincs jelen

 

#202 2010-09-25 13:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hello Mindenki!

Örömteli eseményt jelentenék be és egyben a vállakozó szellemûek segítségét kérném!
Gondoltam egy bátrat és OTDK dolgozatot írok az egyetemen (Egy országos szakdolgozat verseny szerû akármi :d ) és a témám a "Sport, mint terápia az IBD betegeknél" (persze ez még változat, de a lényege ez lesz)!
Idõvel (majd ha eltelnek az elsõ ZH-s idõszakok) fogok csinálni egy kérdõívet, mely pár kérdést fog tartalmazni, persze névtelen lesz, meg minden, de remélem számíthatok a sportolókra! :)
Remélem a moderátorok segítenek majd kirakni a fõoldalra, hogy azoknak is elérhetõ legyen, akik nem fórumoznak!

Szóval hajrá, mindenki kezdjen neki a sportnak, hiszen az jó, testileg, szellemileg üdít és gyógyít! Hiszen mindenki szeretne minden tekintetben egészséges lenni, gyógyszerek nélkül és a sport a legjobb megoldás erre! :) (saját példám álljon elõttetek! :))

Nincs jelen

 

#203 2010-10-11 19:13

Viko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hali.
Nem rég tudtam meg hogy crohn beteg vagyok (15 évesen)és szeretnék snowboardozni lenne vagy lesz tõle valami bajom?

Szerkesztette: Viko (2010-10-11 19:13)

Nincs jelen

 

#204 2010-10-11 19:23

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Viko. Az állapototdtól függ szerintem, de ha energiád van hozzá és nincsnek fájásaid még segithet is. Ha valamelyikönknek nem javasolt valami sport az szeritnem leginkább azért van mert mondjuk wc-paránk van vagy egyszerüen úgy fáj a bélésunk hogy örülünk ha mozogni tudunk, de ha ilyen problémák éppen nincsenek akkor simán jöhet a sport.

Nincs jelen

 

#205 2010-10-11 19:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Viko írta:

Hali.
Nem rég tudtam meg hogy crohn beteg vagyok (15 évesen)és szeretnék snowboardozni lenne vagy lesz tõle valami bajom?

Viko, látom magadtól rájössz, a küzdõsportok helyett inkább békésebb sportot kellene ûznöd...bár én nem csípem a sípályán snowboardosokat, mert én csak síelek, de szerintem nyugodtan csinálhatod, ha tünetmentes vagy.
   
A fórumon Barna-by a capoeira nagy kedvelõje, aktívan ûzi, ha jól tudom... írj Neki, majd Õ add Neked tanácsot küzdõsport ügyében is.
Amikor én olyan fiatal voltam, mint Te, a Honvédban voltam ökölvívó. El nem tudom képzelni, hogy betegen tudtam volna ezt csinálni.

Nincs jelen

 

#206 2010-10-14 14:20

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok Mindenkinek!

Rég írtam, mert úgy elvoltam, gyógyulgattam..., de most már nagyon hiányzik a napi testedzés. :):=
Csak ez az ideiglenes sztoma zavar egy kicsit..., ezt mennyire tudom bevonni a sportolásba?
Valakinek van esetleg tapasztalata ezen a téren?
Köszi elõre is a segítséget!

Nincs jelen

 

#207 2010-10-14 15:34

Viko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hali
a biciklizéssel ti hogy álltok van vmi baj vagy tünet miatta?Ugy hallotam hogy az jót tesz.

Nincs jelen

 

#208 2010-10-14 19:47

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Viko írta:

Hali
a biciklizéssel ti hogy álltok van vmi baj vagy tünet miatta?Ugy hallotam hogy az jót tesz.

Rendszeresen biciglizek...azzal járok vásárolni... jó, nem akkor, amikor 20 kg krumplira van szükség...nyaraláskor belföldre, külföldre visszük a bringákat...persze, amikor repülõvel megyünk, akkor nem...

Nincs jelen

 

#209 2010-10-15 15:16

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!
Én is elkezdtem spportolni heti 2x1,5óra kick-box. Mondhatni nagyon élvezem. Annyira megindultam, hogy vettem otthonra 2db 5kilós kézisúlyzót, hogy azzal is gyúrhassak egy kicsit, mert amikor lefogytam az izom is lement rólam.
Mellé nutrit iszok, 3X1-et naponta, nehogy veszítsek a testtömegbõl. Valaki tud valamilyen jó táplálékkiegészítõt ami segít az izomépítésben? Lehetõleg olyat ami nagyon könnyen felszívódik. Elkéne a nutri mellé, mert még mindig nem az igazi a felszívódásom:(

Nincs jelen

 

#210 2010-10-15 18:54

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

kukszi: Ha nem jó a felszívódásod, akkor felesleges a nutrin kivül másba befektetned, mert csak átmegy rajtad. A másik meg, hogy tönkreteszi a májad és a veséd! Egyél kellõ mennyiségü csirkét, halat, rizst, attól függõen mit akarsz, tömeget növelni vagy megfelelõ kondiciót kialakitani. És az sem mindegy edzés után vagy elõtt eszel!

Mindenki másnak:
Tök mindegy mit sportoltok, bringa, úszás, küzdõsport, nordic walking, a lényeg, hogy csináljatok valamit! Nem tudom elégszer hangoztatni: a sport használ nektek függetlenül a fajtájától! A TDK dolgozatomban ezt be is bizonyítom! :)

Fogok csinálni egy edzéstervet a TDK-hoz és szeretnék 20 vállakozó szellemû embert felkérni, hogy csinálja 6 hónapig! Mind olyan gyakorlat lesz, ami otthon végezhetõ, egyszerû és hatásos! Kb. december vége január eleje mire elkészül, de addig gondolkozzatok, ki vállalná be szivesen! :)

Szerkesztette: barna-by (2010-10-15 18:58)

Nincs jelen

 

#211 2010-10-15 23:29

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

barny-by!
Én itthon tornázom súlyzózom amikor nincs magas gyulladási szintem, most jól vagyok szívesen részt vennék ebben is! Ha fele olyan kemény vagy mint "apdét réka" akkor bevállalom simán :P

Nincs jelen

 

#212 2010-10-16 04:44

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna-by!Ha nem fogyaszt csak formál, én is bevállalom.     :)

Nincs jelen

 

#213 2010-10-16 12:33

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ez nem a fogyasztásra megy, hanem ez belgyógyászati gyógytorna lesz! Persze lehet úgy alakítani, hogy izom is kerüljön rátok, vagy fogyasszon, de amit én kreálok, az egy alap lesz! Akinek majd lesz speciális kérése, annak csinálok egy külön gyakorlatot!

Nincs jelen

 

#214 2010-10-16 16:05

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

barna!
Mi teszi tönkre a  májamat meg a vesémet? A táplálékkiegészítõ vagy a nutri?

Nincs jelen

 

#215 2010-10-16 22:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nyilván nem a nutri! :) Azért logikus, ha az tenné tönkre, az orvos nem írná fel!

Nincs jelen

 

#216 2010-10-16 23:47

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Mi most rendeltünk a "sógornõmmel" 3 callanetics dvd-t , addigra belejövök a tornába, úgyhogy bevállalom én is :)

Nincs jelen

 

#217 2010-10-17 09:21

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én is belemennék,de utoljára már a gyogytornát se birtam vízben,pedig annál light-esebb dolog már nincs.Semmi erõm nincs,és mozgás közben valahol mindig fáj a hasam is :( De ha lesz egy kis energi bevállalom szivesen,csak nem szeretném ha félbe maradna ha szarabbul érzem magam,vagy ez nem gond?

Nincs jelen

 

#218 2010-10-17 11:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ez olyan mozgásprogram lesz, amitõl ELVILEG jobban lesztek! A TDK-mban a hipotézis pont az, hogy a mozgás mint terápia hatásos az IBD betegek körében! Mivel eddig még senki nem foglalkozott ezzel az országban, ezért kicsit hátrányban vagyok, de jó tanárom van,aki a fogyatékos gyógytornát és egyéb más gyógytornát csinál, töbek közt a belgyógyászatit és összedolgozunk Dr.Kovács Ágota fõorvos asszonnyal és Dr.Molnár Tamással, így kellõen körültekintõ lesz a mozgás, ügyelve mindenre!
Csak ajánlani tudom majd ;)

Nincs jelen

 

#219 2010-10-17 12:39

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna-by:
Én is szívesen bevállalnám a mozgásprogramodat, csak passzoljon hozzám mindenben! Remélem az izületeim fogják bírni, nem lesz annyira megterhelõ?

Nincs jelen

 

#220 2010-10-17 13:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Semmi megterhelõ nem lesz benne! Persze aki rég sportolt vagy kicsit rosszabbak az izületei, annak az elején terhelõ lesz, de bármit elkezdtek sportolni, ugyanígy fogjátok magatokat érezni, úgyhogy nem kell félni!

Nincs jelen

 

#221 2010-10-17 14:46

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna-by:
Benne vagyok, szeretnék a 20 vállalkozó szellemû embereid között lenni! Biztos érdekes leszek neked,mint alany az ideiglenes sztomámmal.
A kondimról jelenleg annyit, hogy két gyereket kell nevelnem, néha a kisebbet felvennem...háztartás, kert..., fa behordás a kandallóba. Simán megy.. :lol . Az úszás nagyon hiányzik... :mad
Jah, és múltkor voltam egy rock-koncerten is, kicsit pógóztunk, táncoltunk és 3 liter alma levet ittam sör helyett, de nagyon jól éreztem magam.
Szóval bevállalós vagyok...:rolleyes

Nincs jelen

 

#222 2010-10-17 14:47

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

a mosolygók miért nem mûködnek????

Nincs jelen

 

#223 2010-10-17 15:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Lol! Ez jó sport, fõleg a gyerekeket összeszedni! :) Ha meglesz minden, akkor felrakom és jelzem!

Nincs jelen

 

#224 2010-10-17 20:21

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna-by: köszi a bizodalmadat várom a jelet! :)
Nagy fába vágtad a fejszédet, azt tudod? Az én szakdogám összehozása sem volt egyszerû az óvodapedagógia szakon. Ez a téma, amit kiszúrtál magadnak, azért lesz meg, mert te is érdekelt vagy, ez nagy kihívást és erõt ad hozzá. Csak pozitívan és optimistán.. :)

Nincs jelen

 

#225 2010-10-18 11:23

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Androck: Látnád a szobám! Lassan több szakmai könyv hever szeneszét, mint science fiction, ami már komoly! :) Biztos, hogy meg lesz és az is biztos, hogy elindít bennem egy lavinát és még az is lehet, hogy pár év múlva már én is megyek MCCBE elõadásra, mint elõadó! :) Szép álmok...de megdolgozom ezekért! :)

Nincs jelen

 

#226 2010-10-18 14:31

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

barny, én is akarok, én is akarok
Hova jársz te ide Szegeden? Egészségfejlesztésre, vagy rekreációra?

Nincs jelen

 

#227 2010-10-19 18:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Még mindekettõre :)
Mivel elsõs vagyok, a szakirányválasztás messze van, de rekis leszek!

Nincs jelen

 

#228 2010-10-19 21:27

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna!Ha lehet speciális kérés,akkor én hastól lefelé izmosítást is szeretnék.    :)

Nincs jelen

 

#229 2010-10-20 12:55

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

én valami fogyasztósra vágynék :D ahány ember... :)

Nincs jelen

 

#230 2010-10-20 17:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ha egy üzlet beindul... :D
A TDK-s gyakorlat mindekinek ugyanaz lesz, de majd agyalok nektek külön gyakorlatokon oké? :)

Nincs jelen

 

#231 2010-10-21 07:01

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Oké!     :)

Nincs jelen

 

#232 2011-01-30 18:24

JakeTyler
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!
Tavaly nyáron mûtöttek meg és akkor derült ki, hogy Crohn beteg vagyok.Elõtte is állandóan sportoltam és én utána sem hagytam abba.Egyenlõre mondjuk a küzdõsportot nem kezdtem újra, mert többen mondták, hogy az nem tesz jót az esetleges hasat ért rúgások miatt.Viszont elkezdtem úszni mellette tornászni, mert tesi érettségire készülök.Focizok is kondizok is úgyhogy szerintem is bármit lehet sportolni ha nincs tõle semmiféle panaszod.

Nincs jelen

 

#233 2011-01-31 09:44

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kedves Barna-by!
Én is jelentkezem a TDK-s gyakorlatra :) Lehet tudni, hogy mikorra áll össze?
Szép napot mindenkinek!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#234 2011-02-06 00:52

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok! Elég rég írtam, ennek okának mibelétére nem is szeretnék nagyon kitérni, de érdekelne, hogy mûtét után mennyivel lehet nekiállni ismét edzeni? Jó, oké, engem még azért nem a túlsúly problémám aggaszt, inkább az, hogy most, hogy felszedtem 7 kilót (aminek nagyon örülök, mert így már 50 kiló vagyok :) ) az javarészt a kis hepehupás pocakomra megy, és ezt szeretném tavaszra, nyárra rendbetenni. Eddig küzdõsportoltam, de most már ez leszûkûlt itthon a tae bo-ra. Novemberben mûtöttek, mikor lehet nekiállni hasizmozni? Köszönöm a válaszokat elõre is :)

Nincs jelen

 

#235 2011-02-19 09:51

Mara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

ez szuper, lesz személyi edzõnk barna személyében.. :D enyémbe egy kis hip-hop-os mozgásformát is építs majd be, köszike ( :

Nincs jelen

 

#236 2011-02-26 11:00

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok

Milyen sportolást javasoltok CU betegnek, akinek 2009ben vastagbél perforácio volt, 5 honap sztoma, majd záro, azota jól vagyok, semmi hasmenés (elõtte sem volt évekig). Gyurtam mütét elõtt, nagy sulyokkal is, de nem tulzottan, és egyik nap elkezdett fájni hasam, majd mentõ, és majdnem ott maradtam.
Eltelt 1 év, szeretnék valamit sportolni, mert vérnyomásom ingadozik, alacsony, és eltunyultam.

Nincs jelen

 

#237 2011-03-07 18:10

kalmarpimp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!
Kezdõ fórumozó vagyok, de leszeretném írni a sztorimat. Tanácsokat is adhattok, hogy helyes-e vagy sem!
2007 nyarán diagnosztizálták a betegségem (crohn). Akkor megkaptam a gyógyszeres kezelést, én elõtte elkezdtem kondizni járni, rengeteg fehérjét és szénhidrátot vittem be, ami végülis, kiválthatta ezt a betegséget. Mert elõtte semmi problémám nem volt. Betegség megtudta után, sikeresen elment a kedvem az edzésektõl stb... most, 2010 nyarán elterveztem , hogy újra elkezdek kondizni, gyógyszert szedtem még nyáron és nem kondiztam. Kondizás kezdése után, le tettem a gyógyszert ( nem hatott, rosszul voltam hiába szedtem.) napi 2x2 Pentasa és 3x1 Imuran.
Gyógyszer letétele után, azt vettem észre, hogy jobb lett. Most voltam kontrollon és a vérképem tökéletes, doktornõnek elmondtam, hogy mit, hogy tevékenykedek stb.. és meg volt rajt lepõdve. Azt mondja, lehet ujra meg kellene vizsgálni, hogy megnézzék mi játszódik le belül. Nem mondom azt, hogy panaszmentes vagyok! De jóval, ismétlem jóval kevesebb a panaszom most, mint gyógyszer szedés mellett és állandó sportolásban vagyok. 56 kiló voltam nyáron, a sok wc-re futkozástól, mára 75 kiló vagyok. Mindenki azt hitte, hogy különféle szteroid kúrákon mentem át, hogy ennyit nõttem. De nem! Sok kaja, állandó edzés és semmi idegeskedés, ha meg mégis idegeskedek, levezetem sportal. ( Nagyobb mennyiségben idegrendszer miatt van hasmenésem, nem a rossz minõségû ételektõl.) Konditeremben sem, a legkisebb súlyok alá fekszem, hanem amit a szervezet bír, lehet furcsa, de ha így jó, miért tennék máshogy?! Mind orvosok és élettársaim meglepõdtek ezen. Egy ideig titkoltam , hogy nem szedek gyógyszert , de már felvállalom. Nagy mennyiségben kiváltanak azok is olyan mellékhatást ami amúgy nem jönne elõ! Én úgy vagyok vele, amig tudom igy fog menni, hogy a végén jó megoldás volt vagy sem, az úgyis kiderül és még annyit szeretnék, hogy a velem egyszerre kezdõ és akkor erõsebb srác akivel kezdtem a kondit, teljesen egészséges és jóval erõsebb lettem nála, holott még az elején pont forditva volt. Tudom hogy ez genetika, meg táplálkozás függõ is. De hozzáteszem , õ különbözõ külsõ hormonokat is lövet a hátsó fertájába és roncsolja ezzel az életét.

Nincs jelen

 

#238 2011-03-07 18:14

kalmarpimp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hozzá szeretném még azt fûzni, hogy 1,5-2 hónapja Normaflor-t szedek mellé C- vitamint és Supradin multivitamint külön. Ugye a crohn betegnek kell a fehérje, ezért gyógyszertári Topform fehérjét szedek mellé, ezzel az a baj, hogy csak ezt veszi be a szervezetem, a többi nem gyógyszertári kijön belõlem sajnos. Egy kis kálciumot a hirtelen növekedés miatt, nem birják annyira a porcok meg a csontok a megterhelést, de ez relativ, kinek mi..

Nincs jelen

 

#239 2011-03-07 18:56

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kalmarpimp!
Akkor én szeretnék reagálni mindarra amit írtál fentebb. :) Nálam 1998-ban regisztrálták a crohnt, nem írok le mindent, mert az most hosszú lenne, és egyéb topikokban már megtettem. Jelenleg a 2. mûtétemen vagyok túl. Az 1. mûtét után én is nagyon jól lettem. Akkor állítottak rá többek között az Imuranra, a Pentasa már elõtte is ment. Nos szedtem az Imurant kb. fél évig. Aztán mivel jól éreztem magam, úgy voltam vele, én kis önfejû.. :) hogy nem kell az nekem, nem mérgezem magam, ha nincs rá szükség. :) Elvoltam kb. 1 évig gyógyszermentesen. Semmi Pentasa, semmi Imuran semmi kis kiegészítõ akármi. A vérképem csillogott villogott maga volt a tökély. Hurrá volt nagy öröm, hogy én vagyok a szerencsés aki gyógyszer nélkül is eléldegél ezzel a fránya nyavalyával. Aztán egyik napról a másikra jött az "ébredés" és a kórházban találtam magam, kezemben az infúzióval és csak úgy csöpögött a Methotrexat stb.. A gyógyszermentes idõszak szépen, alattomosan megtette a maga hatását, úgy hogy én mit sem sejtettem, mert nem voltam rosszul és az eredményeim sem mutattak semmi bajt.
Természetesen most is azt gondolom, hogy ahány ember annyi fajta tünet és eset, de én a mai eszemmel azt mondom, hogy soha többet nem leszek ilyen felelõtlen, még ha úgy is érzem hogy jól vagyok. Nem ért a dolog meg ennyit. Neked is hasonlót tanácsolnék, ne kísértsd a sorsot, mert nem éri meg kockáztatni. Azóta én szedem a gyógyszereket kisangyal módjára! Szót fogadok mindenben! :) Persze te tudod...

Szerkesztette: Margóci (2011-03-07 19:01)

Nincs jelen

 

#240 2011-03-07 19:30

kalmarpimp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Eléggé elbizonytalanított a válaszod, csak azt nem értem, hogy mikor voltam orvosnál, azt mondta hogy kellene egy vizsgálat, hogy újra megnézzenek, de nem muszáj és ezért is volt érdekes , hogy elengedtek úgy, hogy csak a papírt nyomták a kezembe. Az igazat megvallva , ha most újra meg kéne vizsgálniuk nagyon sokat visszaesnék, persze akkor nyugodtabb lennék az is igaz, de így most teljesen "magam alatt lettem". Felveszem a kapcsolatot lehet a gasztroenterológussal és érdeklõdöm, lehet nem kellene ennyire önfejûnek lennem.

Nincs jelen

 

#241 2011-03-07 20:56

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nem az volt a célom hogy elbizonytalanítsalak, ezért is írtam oda, hogy ahány emberke annyi eset. :) Lehet, hogy tényleg te vagy a kivétel aki erõsíti a szabályt, de azért a mi nyavalyánk nem arról híres, hogy ennyire "jófej" legyen. :D Én azt mondom mérlegelj, és gondold át. A vizsgálat amit az orvosod tanácsolt szerintem mindenképpen szükséges, bár fura az õ hozzáállása is a dologhoz... Én pl. biztos vagyok benne, hogy az én gasztrósom nem ezt mondta volna, bár lehet hogy ebbe a 2 mûtét ténye is közrejátszana... Ezt nem tudom. Mindenesetre tényleg jól gondold meg, nehogy aztán késõbbiekben derüljön ki, hogy nagyobb bajt csinálsz vele mint ha szednéd.. Egyszóval, nem szeretném, hogy az én hibámba ess! :)

Szerkesztette: Margóci (2011-03-07 20:57)

Nincs jelen

 

#242 2011-03-07 23:06

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sport..
Már 2 éve járok heti 4 x 2 órát edzõterembe..Mûtét után (bél eltávolítás vékony 30 cm)..1 év kihagyás után kezdtem el..Futok és súlyzózok..Asztmám is van,de az fikarcnyit sem zavar..nincs fulladás meg semmi..Ha csak ez lenne de elégedett lennék!Crohn nélkül :)..na mindegy..szóval..
amióta edzem azóta 55 kg-ról felmenetm 64 kg-ra..Jó izmos vagyok pedig nem szedek fehérje porokat,mert bizalmatlan vagyok velük kapcsolatban..
Igazán jól érzem magam!Amiben biztos vagyok,hogy a sport az egy igazi gyógyító"eszköz"..Úgy érzem magam,mint egy egészséges ember..(remélem még sokáig..3 éve vagyok tünetmentes)Imuránt szedek napi 25 mg-ot..
Bemeséltem magamnak,hogy amíg sportolok addig a szervezetemnek valami egészen más dologgal kell foglalkoznia pl az izmokkal és az esetleges mini sérülésekkel és nem pedig a crohnnal.. Hülyeség,de remélem hatásos :D :D :D

Nincs jelen

 

#243 2011-03-07 23:08

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

..és a hasizmot sem hagyom ki..keményen edzek rá..mióta ezt teszem azóta nincsenek derékfájásaim sem..

Nincs jelen

 

#244 2011-03-08 08:13

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Off
Kedves kalmarpimp!
Engem úgy letoltak volna ha ilyet teszek mint a sicc.Mint te is tudod ezek fenntartó kezelések és sajna ezek ellenére is kiújulhat a betegség.Ha meg nem is szeded õket akkor a kórnak nyílt útja van feléd.Mivel mindenki más és a minden szervezet máshogy reagál ezért elõfordúlhat hogy valakinek bejön ez a módszer.Véleményem szerint nem követendõ példa.Ha nincs a bogyóknak erõs mellékhatása nálad javaslom sûrgõsen kezd el õket szedni.
On

Szerkesztette: zolcsi (2011-03-08 08:14)

Nincs jelen

 

#245 2011-03-08 08:37

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Zolcsi!
Hogy vagy?Minket anno 3 éve majdnem egyszerre mûtöttek.. :)

Nincs jelen

 

#246 2011-03-08 14:29

kalmarpimp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Az igazat megvallva, ha egy ismeretlen betegséggel állunk szemben, akkor az hogy lehet, hogy az orvosok tudják enyhíteni... akkor miért nem gyógyítani?! elkanyarodni nem szeretnék a tárgytól, de igazábol az eddigi sport teljesitményem amit elértem, egy újabb vizsgálattal szinte teljesen romba dõlne. Tudom, nem szabad a véletlenre bízni semmit, de az a helyzet hogy 2 esélyes a dolog és mind2õtõl félek... ha visszamegyek vizsgálatra, kiderül jópár dolog ami nem kellene. Ha nem megyek vissza addig idegesit mig nem megyek. A legrosszabb az egészben, hogy ez pont nem olyan sport amibe egy orvosok által felirt , szigorú diéta mellett el lehet érni valamit és valljuk be az embernek nagyon fontos az életében azt elérni, amit már kicsiként vagy fiatalkorban eldöntött.

Nincs jelen

 

#247 2011-03-08 17:15

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kalmarpimp!
Ne haragudj, tényleg nem kötekedni, vagy megántani akarlak, de én azt veszem észre, hogy nagyon rosszul közelíted meg ezt a dolgot. Természetes, hogy fontos az embernek az, amit fiatal korában elhatározott. Na de fontosabb még az egészségénél is? Szerintem nem! Ha egy cél nem jön össze valami ok miatt, ahelyett kell találnunk mást amiért érdemes küzdeni, ez az élet.
A betegség egyáltalán nem ismeretlen! Ha te ezt tényleg így látod, akkor olvass róla még többet és még többet, mert ez a kifejezésed nagyon helytelen. Az orvosok pedig azért nem tudják meggyógyítani, mert õk sem csodatévõ jó tündérek. Ha a crohnnál vagy a colitisnél elérnek egy tünetmentes relatíve jó állapotot, akkor én azt gondolom, hogy ezt értékelni kell és megbecsülni. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy bele kell törõdni, mert ez közel sincs így, sõt! Küzdeni kell! Viszont ahogy te látod a dolgot az szerintem nem a legjobb nézõpont, mint ahogy fentebb Zolcsi is írta... Én személy szerint teljesen egyet értek vele. Azt látom rajtad, hogy tenem fogadtad el ezt a dolgot, és amíg ezt nem teszed meg, csak a miérteket fogod keresni, ami pedig teljesen felesleges mert kielégítõ választ úgysem fogsz kapni rá senkitõl sem.

Szerkesztette: Margóci (2011-03-08 17:17)

Nincs jelen

 

#248 2011-03-08 17:58

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nos ha én is beleszólhatok akkor csak annyit mondanék hogy szerintem is nagy felelõtlenség a gyógyszeres kezelést abba hagyni ibd-sen. Ahogy Zolcsi is írta valszeg engem is fenéken billentett volna a dokim ha csak úgy minden ok és legfõképpen az õ véleménye nélkül befejezem a gyógyszer szedést. Ha valamelyik gyógyszernek mellékhatása van akkor kell keresni egy másikat amelyikre jól reagál a szervezeted.
A sportot meg nem kell abbahagyni max visszaesel egy picit de szerintem ez még mindig jobb mint egy késõbbi mûtét lehetõsége

Nincs jelen

 

#249 2011-03-08 20:18

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!
Deart, vagy akinek van jó tanácsa szûnni nem akaró derék-hát fájásra, milyen hasizom gyakorlat jó? (mûtött hasra), vagy ha nem hasi gyakorlat akkor mivel lehetne segíteni rajta.

Nincs jelen

 

#250 2011-03-09 16:31

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Elõzze meg a Vastagbélrákot: Nemrégiben egy amerikai kutatócsoport vállalkozott arra, hogy az eddig megjelent tanulmányokból összesítést készítve, véleményt alkosson a mozgás vastagbélrák-megelõzõ hatásáról. A kutatók összesen 20 olyan tanulmányt találtak és elemeztek, melyek az utóbbi években a vastagbél-adenoma (vastagbélrákot megelõzõ elváltozás) és a fizikai terhelés, mozgás kapcsolatát vizsgálták. A British Journal of Cancer címû lapban publikált eredmények azt mutatták, hogy szoros, fordított összefüggés van a fizikai aktivitás mértéke és a vastagbél-adenoma megjelenése, gyakorisága között. Azaz minél többet mozog valaki, annál kevesebb adenomája van. Ez az összefüggés ugyanúgy fennáll férfiak, mint nõk esetében. Ezzel a tanulmány újabb erõs bizonyítékkal szolgál arra vonatkozóan, hogy a mozgás jelentõs szereppel bírhat a vastagbélrák megelõzésében. ELKEZDENI SOSEM KÉSÕ.
(A cikk egy Patika Magazinból van)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB