#51 2010-11-06 01:31

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Györgyina, roor, Lisa

Ami késik, nem múlik… Aki bizakodott, annak most jöhet a praktikus tanács, aki nem értette, most megtanulhatja, amennyiben megadja azonosítóit címemre: drkvcsgyl@gmail.com Aki pedig csak a lényegre kíváncsi az lécci olvassa el többször a topic címét, mert hiszen ott a lényeg…

Julius

Nincs jelen

 

#52 2010-11-06 09:33

Öreg róka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

A fájdalmat semmilyen mély légzéssel vagy bármi egyéb más effajta tevékenységgel nem kerülhetõ el (tapasztalat, próbáltam) MIVEL a fájdalom is mint akár a szaglás látás érzékelés az AGYBAN (az agy a lélek bölcsõje testednek alfája és Omegája melytõl ember az ember, vagy sem ) történik tehát ha csak valaki nem képes kikapcsolni az agyának azon funkcióját mely a fájdalom érzetért felelõs aligha kerüli el a fájdalmat. A fájdalom pedig attól elviselhetetlen, vagy sem hogy az orvos mennyire toleráns vagy sem.  Vagyis ha kevesebb levegõt jutat a vizsgált bélszakaszba annál elviselhetõbb a fájdalom viszont a panoráma kép a bél faláról annál kisebb rosszabb minõségû ha viszont  tökéletes panorámával akar látni az orvos annál több levegõt fújat a bélbe (ezt õ szabályozza) viszont ezen esetben a vizsgálat elérheti az elviselhetetlen állapotot mely úgy is végzõdhet mint már nálam elõfordult egyszer hogy a test  úgy reagál rá a végsõ  fájdalom tûrõképesség határán  hogy az illetõ a fájdalomtól eszméletét veszti .  Aztán az orvos meg leshet sápadt képpel  hogy talán mégis csak fájhatott a beavatkozás annak a szerencsétlennek aki ordított a fájdalomtól kínjába de õt egy csöppet sem érdekelte mert majd biztos kibírja de persze a test úgy döntött hogy nem. Van fájdalom mentes vizsgálat de az nem a dormicumtól lesz az, hanem inkább a morfiumtól de az nem adhassák mert még a végén az összes kokós,  bélbeteg lenne,  így hát marad a kínok kínja.

Nincs jelen

 

#53 2010-11-06 15:01

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Halika!

Julius kedves,a sok szövegben elveszett a lényeg,nekem még most sincs meg,de nem is érdekel.:D
Írni meg azért nem írok,mert nem látom értelmét,hogy állandó reklámok,ajánlatok és egyéb marhaságok száguldozzanak a postafiókomba.:D

Nincs jelen

 

#54 2010-11-06 19:21

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
Jó pár tükrözésen tul vagyok,eddig azt hittem szerencsém és jó orvosom van.Tudni illik nekem soha nem volt fájdalmas csak kellemetlen.Többször elolvastam Julius mester irásait hátha kiderül,hogy valamit én csináltam jól de mostmár látom ez nem jön össze.Semmit nem értek az egészbõl,ezért megmaradok a szerencsénél és a jó orvosnál.Szép estét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#55 2010-11-06 19:27

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Na, tuti, hülén halok meg.

Nincs jelen

 

#56 2010-11-06 19:37

Lidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Györgyina!
Nem vagy egyedül, én is hülén halok meg.
Julius leírhatta volna közérthetõbben,  hogy a pórnép is megértse.  Üdv: Lidi

Szerkesztette: Lidi (2010-11-07 21:41)

Nincs jelen

 

#57 2010-11-07 07:13

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Öreg Róka, vagy Julius, vagy bárki is legyél. Ha tényleg tudsz segiteni, hogy ne legyenek olyan fájdalmasak a vizsgálatok, kérelek, egy általános iskola elsõ osztályos gyermek számára is érthetõ módon oszd meg velünk a tudományod, vagy tapasztalatod. Hálásan fogalom személy szerint, de igy nem értem.

Nincs jelen

 

#58 2010-11-07 21:57

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves roor

Világosan leírtam, hogy a téma még nem publikus, ezért csak mailon keresztül tudom elküldeni. Ha nem vagy rá kíváncsi, akkor enélkül kívánok neked minden jót. Egyébként fordulj bizalommal a fõnõkhöz, õ már meg tudja mondani,  milyen marhaságról van szó.

Szerkesztette: Julius (2010-11-07 22:10)

Nincs jelen

 

#59 2010-11-07 22:06

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok :) Bocsánat, de úgy érzem, hogy ide is leírom, amit már korábban egy másik topicban leírtam, hogy van olyan, hogy virtuális colonographia, CT-ben csinálják, és egyáltalán nem fáj, mivel CT vizsgálat. A legkellemetlenebb része, hogy itt is fújnak be levegõt a végbélen keresztül. A vizsgálat nagyjából 10 perc, és semmiféle fájdalommal nem jár. Elõzõ napon ugyan úgy kell béltisztítást végezni, mint a másik vizsgálatnál. Nagy elõnye még, hogy nincs bódítás, és a vizsgálat után szépen haza lehet menni. Nincs megfigyelés, semmi, és löttyöt sem kell inni elõtte. Viszont ami rossz benne, hogy sajnos szövettant nem tudnak venni, hisz nem vezetnek be semmiféle kamerát sem.
Köszönöm, hogy elolvastatok :)

Nincs jelen

 

#60 2010-11-07 22:31

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Györgyina,

Lehet, hogy azért nem érted, mert még nem olvastad a "hogyan csináld..." részleteket... Ezt viszont csak e-mail-on keresztül tudom elküldeni, várom jelentkezésedet, én elküldöm a komplett anyagot. Viszont azután is minden konkrét kérdésre, konkrét választ adok.  Eddig senki nem tett fel konkrét kérdést, hanem véleményt próbált mondani a nem teljes anyagról...
Nem én vagyok az Öreg róka
Üdvözlettel
Julius  drkvcsgyl@gmail.com

Nincs jelen

 

#61 2010-11-07 22:42

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Breki írta:
Szerintem teljesen mindegy,hogy próbálsz rákészülni,ugysem fog mûködni.Az ember tudja,hogy nem vidámparkba megy,és ha akarja ha nem,hiába küzd ellene,a para-félelem ugyis benne lesz,ergo kizárt hogy el tudj lazúlni,legalábbis az emberek nagy %-a tuti nem.Nem csak a fájdalom miatt "szedálnak"mint tudjuk általában az orvosokat nem nagyon érdekli fáj-e amit csinál,hanem hogy lazultak legyenek a belek,a végbél,stb.Tisztelet a kivételnek akit érdekel a betege,és h ne legyen fájdalma.

Kedves Breki!
A felvetésed jogosnak tûnik, de gondold végig az alábbiakat:
Az ellazulás, meg az izgalom, az két különbözõ dolog. Mindenki izgul, drukkol, (fél?) ez természetes, pszichológiai folyamat.
Hogy ki mennyire tud fizikailag ellazulni ez fontos, de nem elégséges feltétel. Mondják neked, hogy lazulj el, meg mély levegõ. De mikor mondják, amikor már begörcsöltél! Ekkor már késõ! Hát ez a baj! Éppen a görcsölést kell elkerülni, mivel ez a lényeg. Megelõzni a görcsölést. Biztosítani kell, hogy a legkezdetben ne keletkezzenek légtorlódások, ebbõl gyûrõdések, ebbõl éles fájdalom, ebbõl görcsölések.
A szedálás kábít, de nem akadályozza meg fizikailag a bélhajlatokban a a sarkos gyûrõdések kialakulását, ezért van nem érzõdõ fájdalmad, és ha a kábítás ereje felezõdik, akkor érzed, és görcsölhetsz még órákig, mire elmúlik.  A másik, hogy ha már görcsölsz, nem tudsz, nem fogsz relaxálni, bódításban sem!
Ezt nem akarja senki megérteni, hogy a szedálás nem fizikai, hanem pszihotróp hatás. Én az egész leírásban a fizikai hatást írtam le, itt még nincs semmi pszichológia, placebó, anyám tyúkja, hanem egyszerû tornagyakorlat.
A másik, hogy a belek lazítását ne keverjük össze a záróizom lazításával. A beleket én nem tudom tudatosan lazítani, az maga ellazul fekvõ helyzetben egy idõ után. A záróizom viszont tudatosan lazítható, némi elõre-hátra mozgatással. A szkóp felvezetés elõtt a záróizmot digitálisan megkenik, és ezután kötve hiszem, hogy nehézséget jelentene a bevezetés.
Senki nem úgy születik, hogy tud kerékpározni, számolni, zenélni, stb. hanem mindezt megtanulja, mikor szüksége van rá. Ezt is meg kell tanulni, semmilyen ördöngösség nincs benne, de elõször az alapokkal kellene tisztába jönnünk. Ha küldessz egy e-mail címet, szívesen megküldöm az egész anyagot.

Elnézést, hogy nem azonnal válaszoltam...
Üdv. Julius

Nincs jelen

 

#62 2010-11-07 22:51

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Barna-by!

Elnézést a kései válaszért

Mondod, hogy számoljunk utána a számszaki dolgoknak. Én utánaszámoltam. Valamelyik számod  erõsen nem stimmel. Ha állításod szerint 350 ezer betegbõl naponta csak 15-öt tükröznek, akkor az évi 250 munkanappal  számolva az 3750 beteg, így a 350 ezer beteged évi egyszeri tükrözéséhez is 93,33 év kellene. Valószínû, hogy a napi 15 körüli átlagos tükrözés a helyes, de akkor a betegek száma 3750. A 350 ezer IBD-s szám azért sem lehet helyes,  mert õket legalább évente tükrözik, és akkor csak ez 350 ezer tükrözést jelentene évente, ehhez még hozzá kellene adni az egyéb tükrözöttek számát is. Viszont a hivatalos statisztika a tavalyelõtti évrõl alig haladja meg az évi százezret.

Egyébként te is gondolj bele abba, amit Brekinek írtam, hogy mi van a szedálás utáni fájdalommal…
Ha érdekel a téma további része is, küldj egy e-mailt drkvcsgyl@gmail.com címre és megküldöm a teljes anyagot.


Üdvözlettel:  Julius

Nincs jelen

 

#63 2010-11-07 23:11

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Laci54

Nézd, ez a dolog az emberek legnagyobb részének irtózatosan fáj. Tényleg nagyon szerencsés vagy alkatilag, hogy a felfújáskor nálad nem keletkeznek légtorlódások a  bél hajlatokban, ezek nem gyûrõdnek meg, ebbõl nem alakul ki éles fájdalom, és ebbõl fájdalomgörcs. Ahogy írtam, apró tolerálható fájdalmak éppen lehetnek, de ettõl nem ájuldozik az ember. A te eseted nem mond ellent annak, amit én állítok, csak ahhoz az állapothoz, amelyet te tapasztaltál, az emberek spontán nem tudnak eljutni, hanem csak a Hogyan csináld részletekben leírtak szerinti módon. Lehet, hogy te is azért nem érted, mivel ezeket nem olvastad. Ha ez érdekel, írjál egy e-mailt címemre drkvcsgyl@gmail.hu megküldöm a komplett anyagot.

Üdvözlettel
Julius

Nincs jelen

 

#64 2010-11-07 23:41

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Bordás írta

Nekem 1x csinálták kábítás nélkül, és mondtam, hogy jó ez volt az utolsó soha többet nem megyek bele. Azt az iszonyú fájdalmat senkinek sem kívánom, mikor szétakar robbanni a beled. Nagyon-nagyon durva. Ahol engem évente tükröznek, ott hála olyan erõs adag kábítást kapok mindig, hogy még utána órákig sem tudok magamról, csak fekszek az ébredõben. Hamar kiüt, és tényleg nem érzek belõle semmit, max 1 kicsit az elejébõl mikor be akarnak hatolni a kamerával, akkor egy kicsi fájdalom. Na most ha ébren vagy ugyebár reflex szerûen ahogy a doki közelít a kamerával, hogy belénk nézhessen összehúzod a végbél nyílásodat, ez automatikus, meg hát nem igen megszokott hogy ott turkálnak idegenek. Tehát az, hogy nyugodtan ellazítva fekszek, ez itt már szerintem megbukott mert az elején én legalábbis már összerezzenek. Mikor ébren voltam a tükrözésnél a nõvérke aki segített a dokimnak, azt hajkurászta folyamatosan nekem, hogy lazítsak mert összeroppan a kamera és az gáz lesz, meg vegyek mély levegõt, és õ meg masszírozta a hasam folyamatosan. Szóval ennyit errõl hogy engem még 1x altatás nélkül fognak tükrözni. Azért írtam le, hogy netán segítsek neked mit éreztem, meg az én véleményem amit írtam, de remélem fogsz tudni nekünk segíteni, én sem zárkózom el az ötlettõl persze. Sok sikert hozzá! Üdv.: Bordás!   

Kedves Bordás!
Elõször is elnézésedet kérem, hogy nem azonnal válaszoltam…
Nyilván még most sem volt lehetõséged  végigolvasni az egész anyagot, azért nem látod az összefüggéseket.
A felvetésed jogosnak tûnik, de gondold végig az alábbiakat:
Az ellazulás, meg az izgalom, az két különbözõ dolog. Mindenki izgul, drukkol, (fél?) ez természetes, pszichológiai folyamat.

Hogy ki mennyire tud fizikailag ellazulni ez fontos, de nem elégséges feltétel. Mondják neked, hogy lazulj el, meg mély levegõ. De mikor mondják, amikor már begörcsöltél! Ekkor már késõ! Hát ez a baj! Éppen a görcsölést kell elkerülni, mivel ez a lényeg. Megelõzni a görcsölést. Biztosítani kell, hogy a legkezdetben ne keletkezzenek légtorlódások, ebbõl gyûrõdések, ebbõl éles fájdalom, ebbõl görcsölések.

A másik, hogy a belek lazítását ne keverjük össze a záróizom lazításával. A beleket én nem tudom tudatosan lazítani, az maga ellazul fekvõ helyzetben egy idõ után. A záróizom viszont tudatosan lazítható, némi elõre-hátra mozgatással. A szkóp felvezetés elõtt a záróizmot digitálisan megkenik, és ezután kötve hiszem, hogy nehézséget jelentene a bevezetés. Az, hogy összetöröd a szkópot, orvosi szellemeskedés…
Hogy legvégül is mit kell csinálni, amikor már a vizsgálóasztalon vagy, azt csak a teljes leírásból tudhatod meg. Abból megtudhatod azt is, hogy lehet-e kombinálni a szedálást az általam javasolt módszerrel, de ezek a  még nem publikusak, csak egyénieg, e-mail-on drkvcsgyl@gmail.com keresztül tudom elküldeni.

Várom jelentkezésedet
Julius

Nincs jelen

 

#65 2010-11-08 00:07

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves c.zsolt!

Én soha senkit sem beszéltem rá, hogy mit tegyen. Engem is megkínoztak, de nem vagyunk egyformák, én másként reagáltam rá, és ebbõl lett a megoldás, és ez a topic. Magyarországon még nem törvényesen kötelezõ a felnõttek esetében a szedálás, és az elsõ  alkalommal legtöbb embernek szedálás nélküli vizsgálat jut, éppen ilyen rendelet hiányában. És ha  már ezek is kapnának valamilyen jótanácsot?

A másik az, hogy idõs betegeknél, és egy csomó betegség megléte esetén az orvosok nem kockáztatják a szedálás esetleges következményeit. Ilyen esetekre mi marad? Szerinted nincs létjogosultsága, ha lehet, a fájdalomelkerülésnek?

Ha mégis érdekel a téma, el tudom küldeni e-mail-on: drkvcsgyl@gmail.com nékem nem áll semmibõl…

Üdvözlettel
Julius

Nincs jelen

 

#66 2010-11-08 00:47

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Youlcsi írta:

én csak szeretném kérdezni, hogy kerültem bele ebbe az egészbe???
se nem bátran, se nem szedálás nélkül...

amúgy meg nem értem: ha van lehetõség a szedálásra/bódításra/altatásra, miért is kellene, hogy mi legyünk a "janik", akiknek már csak azért sem kell???

Kedves Youlcsi!

Én mérnök vagyok, aki a számokkal dolgozik. Látom, hogy 554 írásod van eddig IBD témákban, ami igen tekintélyes teljesítmény, függetlenül minden egyéb jellemzõtõl. Aztán más fórumon is találkoztam a neveddel. Így kerültél bele ebbe az egészbe. Ha sem bátran, sem szedálás nélkül, attól én még ezt bóknak szántam, és elnézést kérek, hogy rosszul emlékeztem valamire…
A „már csak azért sem kell” kifejezést én sehol sem használtam eleddig, és ezután sem szándékozom használni, és talán „jani” sem akar lenni senki, hanem egy ma világviszonylatban is problémás területre csöppentem, és valószínûleg te is többedmagaddal inspiráltál arra, hogy egyáltalán egy ilyen lázadó topicot megnyissak, amit soha korábban nem tettem volna meg. Hiszen azért neked is voltak szedálási gondjaid, és nem voltál teljesen elégedett a helyzettel. Vagy nem? Én azt gondolom, egy új lehetõségre hívom fel a figyelmet, amelyet ugyan senki nem akar elsõre „érteni”. Én még nem fejeztem be a mondandómat, máris sok mindent a nyakamba varrtak, de ezt is vállalnom kell…
Kérlek, hogy ne légy durcás rám, inkább légy nyitottabb és kíváncsi: e-mail-on drkvcsgyl@gmail.com megküldöm néked az egész errõl szóló anyagot, lehet, hogy hasznát tudod venni, mégha szedáltatsz is…

Ja, és elnézést a nem azonnali válaszért…
Üdvözlettel
Julius

Nincs jelen

 

#67 2010-11-08 10:06

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Julius, ne haragudj, de én konrét kérdést nem tudok feltenni Neked, mivel én úgy vélem, Te sem irsz, semmi konkrétumot, vagy csak én nem értem. Konkrétan azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetõség arra, hogy ami normális esetben fáj, azt valami módon - gondolatok segitségével vagy egyéb módon - megúszhassuk?
Nekem ez a központi kérdés konkrétan, erre, ha tudnál igen vagy nem választ adni. Köszönettel.

Nincs jelen

 

#68 2010-11-08 18:24

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Ha megnézed hány gasztroszkop központ van az országban,magán-állami a napi 15 az igen kevés.Azt naponta szerintem Kecskeméten a 3 orvos nálunk 1-2 nap alatt letudja,és akkor még hol a többi korház...

Nincs jelen

 

#69 2010-11-09 23:15

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Györgyina
Egyáltalán nem haragszom, miért is tenném? Hogy a teljes fájdalmat megúszhatjuk-e gondolati úton ezt nem tudom, hiszen én nem pszihikai, hanem egyszerû fizikai útról írtam eddig. Fizikailag viszont az erõs fájdalomgörcs keletkezése elkerülhetõ. Az eddigiekben a fájdalom kialakulásáról, típusairól, intenzitásáról és az elkerülés lehetõségeirõl írtam, és azt, hogy ez a fizikai fájdalom elkerülés kb. 60-70%-os lehet. A topicban azonban eddig nem írtam arról, hogy Te hogyan csináld. Ez benne van a teljes anyagban, és amennyiben küldessz egy pár szavas e-mailt a címemre: drkvcsgyl@gmail.hu , akkor megküldöm a teljes anyagot, amelyben le van írva a Hogyan csináld, konkrétan.   Ha azt elolvastad, jöhetnek a konkrét kérdések.
De ezt nemcsak néked, hanem mindenkinek üzenem…
Üdvözlettel
Julius

Nincs jelen

 

#70 2010-11-09 23:24

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Én elolvastam az összes hozzászólást ami itt volt, ettõl okosabb nem lettem viszont érdekelne mi is a lényeg valaki aki már megkapta ezt privát levélben elolvasta?
Számomra nem világos, hogy valami ami nem publikus levélben továbbítható, viszont Julius álnév alatt nyilvános fórumban nem írható le?????

Nincs jelen

 

#71 2010-11-09 23:43

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Nita
Az álnév nem jelent semmit, mindenki olyat választ magának, amilyet akar. Az e-mail cím mögött konkrét név  van. Nem titkolózásról van szó, hanem arról, hogy egy jogi folyamatban lévõ ügy esetén egy fórumon való nyilvánosság nem szerencsés dolog, mert nemcsak egyedül én vagyok érdekelt. Mégis úgy gondolom, hogy a betegeknek erre az információra is szüksége van, így jött létre egy kompromisszumos megoldás.
Egyébként, aki nálam e-mailon keresztül érdeklõdött, az megkapta…
Üdv Julius

Nincs jelen

 

#72 2010-11-09 23:52

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Nita
Még kiegészítésképpen annyit, hogy a szerzõ neve nyilvános, vagy nem, ez számomra mindegy, de az, hogy a téma leírása nyilvános-e az egyáltalán nem, mert jogi elsõbbségi gondok keletkeznek, hiszen nemcsak a tagok olvassák a fórumokat... Nem vagyok könnyû helyzetben...
Üdv Julius

Nincs jelen

 

#73 2010-11-10 08:02

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Julius!

Közel 30 éve vagyok beteg. Számtalanszor tükröztek, minden fájdalomcsillapítás nélkül, régen ez nem volt divat.
Türtem, nem volt más választásom. Volt olyan, hogy az ajtó elõl megszöktem, nem vállaltam a tükrözést.
2 éve tükröztek elõször bódításban. Vénámba beszúrták a tût és még ki sem húzták, már semmit nem éreztem, még azt sem, hogy bedugják a csövet.
Utána semmi bajom nem volt, igaz kísérettel, de hazajöttem villamossal. Gondolod,hogy ezt én felcserélem bármire is?
Eltelik lassan 2 és fél év, már nem fogok félni, bátran odamegyek, tudom, hogy hat rám ez a fajta kábítás, fájdalomcsillapítás és semmi pénzért nem fogok kisérletezni. Nem is érdemes. Ha nem kaphatnék valamiért gyógyszert, terhes lennék akármi, akkor igen.
Remélem ezzel egyetértesz.
üdvözlettel

Nincs jelen

 

#74 2010-11-10 20:35

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves mamo!

Örvendetes, hogy a szerencsések közül való vagy és megtaláltad végre a néked tetszõ megoldást. Nagyon fontos dolgot mondtál ki, a jövõben nem fogsz félni!
Én senkivel sem vitatkozoztam eddig sem, veled sem kívánok. Mindenkinek szuverén joga dönteni a sajátmagát illetõ kérdésekben. Van, akinek nagyon jó a kábítás, van akinek kevésbé, van akinek rossz, és van aki enélkül kénytelen megélni a dolgot, és nyomós oka lehet rá. És olyanról is tudok, akit semmi pénzért nem lehetne rábeszélni arra, hogy tükröztesse magát bárhogyan. Az én javaslatom azoknak szól, akik elégedetlenek az eddigi tapasztalataik alapján és keresik a megoldást a fájdalom elkerülésre. De azért mindenki kíváncsi,  milyen lehet ez a megoldás? Úgy gondolom, minden új megoldásnak lehet létjogosultsága, ha beválik. A gyógyszerekbõl is több fajta van ugyanazon célokra. Az általam javasolt pusztán fizikai módszer együtt alkalmazható a kábító módszerekkel, így az összhatékonyság várhatóan tovább javítható.

Köszönöm elfogulatlan hozzászólásodat, mert ezek vezetnek a vitás kérdések letisztulásához...
Julius

Szerkesztette: Julius (2010-11-11 00:33)

Nincs jelen

 

#75 2010-11-29 01:28

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Breki,

Miért törölted a legutóbbi hozzászólásodat, hiszen igazad van, hamarosan a harmadik világháború is befejezõdik, de itt nem történik semmi!

Hát nem jönnek az e-mailok a címemere, így nem tudom elküldeni sem néked sem másnak  a teljes anyagot...

Én türelmesen várok  mindenkit kivétel nélkül...
Julius

Nincs jelen

 

#76 2010-11-29 05:57

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Julius!
A 7-es hozzá szólásomban megírtam hogy tudom mi lesz a vége. Hát kb. itt a vége. Érdektelenség.
Mért is? Egyszerû a válasz nem gyõztél meg senkit sem.
Mért nem? Mert jó nagy bevezetõvel leírtál jó sokat, de nem érdemleges dolgokat. A végét magán levélben kínálod. A kíváncsiságot eddig fokozni nem szabad. S ha elárulsz valami új eljárást amit te fejlesztesz ki akkor várd meg míg levédeted s csak akkor tedd közkincsé.
Ha meg kísérleti nyuszikat szeretnél akkor kérni kell, a tagokat hogy ki vállalja hogy a te módszered szerint megy kolonoszkópiára (mert valljuk be ez is benne lehet a pakliban) Gondolom még nem sok ember alkalmazza eme módszert. 
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#77 2010-12-04 00:45

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Szuszdi!

Köszönöm a hozzászólásodat, mert ez a tisztánlátás kialakulását szolgálja.
Egyetértek veled az érdektelenségben, azonban ez nem spontán, hanem irányított megnyilvánulás… És tudod mi az érdekes ebben az irányításban?
Az, hogy az irányító nem várja meg a dolgok végét, hanem pont a legérdekesebb dolgok elõtt offol… ami barátságtalan lépés,  de ez az Õ dolga…
Csakhogy Õ már tudja a végeredményt is november 6. óta, Õ volt az ötödik, aki megkapta a Hogyan csináld… teljes anyagát, de azóta is bölcsen hallgat… de ez is az Õ dolga…

Az, hogy hol a vége, én sem tudom… ne temessük a dolgokat elõre. Hogy senkit nem gyõztem meg?
Hát azért már öt anyagot már elküldtem.
Aztán, hogy nem érdemleges dolgokat írtam…  egy csomó saját tapasztalatot írtam, amelyet egyetlen orvos sem mondott nektek a fájdalomról… itt csak arról van szó, hogy nem mindent mondtam el nyilvánosan, de azt is pontosan megmagyaráztam, hogy miért. 
Ami pedig ezt illeti, arról pedig teljesen téves elképzelése lehet mindenkinek, aki még nem csinálta, nekem viszont nem az elsõ. Ha én nem csinálom, akkor valaki más happolja el…Közkinccsé törvényesen húsz év múlva válik, néha hamarabb, az a helyzettõl függ…  tehát mi a teendõ? Megvárjuk? Várjunk még?  Mégis meddig?
Ami pedig a kísérleti nyuszikat illeti, én ilyenre eddig sem kértem senkit, ezután sem fogok, nem ez a feladatom. Ennek is megvan a maga menete…


Inkább egy kicsit gondolkozzunk el az alábbiakon:
Az #1 írásomban írtam: „Nos, azóta szinte folyton egy fajta izgalomban vagyok, mert HA IGAZ, AMIT ÁLLÍTOK, AKKOR EGY ÚJ FEJEZET IS FOG  KEZDÕDNI A KOLONOSZKÓPIÁBAN. Maga a folyamat egy alternatív fájdalomelkerülési módszer, amely alkalmazása nagyobb részben magától a betegtõl függ, kisebb részben az orvos kíméletességétõl. Nincs vegyszer, nincs ártalom, nincs mellékhatás,nincs utóhatás, de legfõképpen nincs éles fájdalom…”
Ha ezt mondjuk korábban, tizenöt évvel ezelõtt írtam volna le, lehetséges, hogy ki sem alakult volna Magyarországon a mai a rossz hír a kolonoszkópiáról, és akkor esetleg Ti is kevésbé súlyos  betegek lennétek, feltéve, ha megtapasztaltátok volna azt az örömöt, amit én… mert ugyebár elõször mindenkinek fájt…
Milyen jó lett volna, ha már akkor sem fájt volna… mindenki ment volna cidrizés nélkül a vizsgálatra, nem halogatta volna évekig, amíg elhatalmasodik rajta a baj… és újra hozzáteszem: nemcsak IBD-s betegekrõl van szó, hanem a vastagbélrákosokról is… Egy idézet jut eszembe:
…”Bódult emberi nem, szabad létedre
Miért versz zárbékót tulajdon kezedre?”…

Kedves Szuszudi!
Te voltál az elsõ hozzászóló a topikhoz, és ott ugyanazt kérted, amit most a legutolsó hozzászólásodban. Aki a dologról NEM AKAR MEGGYÕZÕDNI AZ NEM IS FOG, PEDIG A LEHETÕSÉGE MEGVAN. Csak nem olyan formában, mint ahogyan azt eredetileg elképzelte. Próbáld meg a dolgokat más nézõpontból is értékelni. Ha valami nem felel meg eddigi tapasztalatunknak, új ismeretek birtokában nem szerencsés azonnal tiltakozni, be kell engednünk a fejünkbe az új információt és mérlegelni kell:
- Ha tényleg úgy van, annak milyen következményei lehetnek?
- Ha tényleg igaz, akkor hogyan tudom azt a saját elõnyömre fordítani?

Egyáltalán, ha valamirõl nem gyõzõdtünk meg, pl. saját akaratunkból nem jutottunk el a dolgok végéhez, akkor mit várunk tõle?

Legyen nyugodalmas éjszakád!


Julius

Nincs jelen

 

#78 2011-01-23 11:32

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves D****** Gyula alias Julius!

Azt írod, hogy csak konkrét kérdésre tudsz konkrét választ adni.
Akkor én konkrétan megkérdezem, mennyibe kerül (magyar forintban), hogy megírod email-ben a tutit? :)

Kedves  Kujak!
Kénytelen voltam kiszerkeszteni mert ez szabályellenes.
"7. Tilos a fórumon személyes adatok közzététele az illetõ jóváhagyása nélkül. Ilyen mások valódi neve, fotója, lakcíme, telefonszáma, és így tovább."

Üdv Nita

Szerkesztette: Kujak (2011-01-23 11:33)

Nincs jelen

 

#79 2011-01-23 11:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kujak! Én ingyen megmondom neked a tutit. Kérj teljes altatást a tükrözéshez és nem fogsz semmire emlékezni. Egyébként pedig honnan tudod Julius nevét?

Nincs jelen

 

#80 2011-01-23 21:32

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Kujak barátom!

Miért nem küldessz egy e-mailt, és akkor megtudod, hogy semmit sem kérek érte, mint ahogy aki igényelte eddig, az is így kapta a "Hogyan csináld" leírást. A név nem gond, mert sok ilyen nevû egyén él ebben az országban.(Csak Petõfi Sándorból van vagy 200!) Hogy csak egy példát mondjak, egy idõben a cégemnél 3 ilyen nevû ember is volt. Azt meg hogy mûszaki dr. vagyok, a névjegyembõl minden valamihez értõ ember tudhatja.

Egyébként én  tutit sehol le nem írtam, hanem azt, hogy mennyi az átlagos valószínûsége a megjelenõ fájdalom mennyiségnek, figyelembevéve azt, hogy mi emberek nem vagyunk egyformák, különbözõ okok miatt...
Lesz e-mail?

Julius

Nincs jelen

 

#81 2011-01-23 22:02

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Ja, kedves Nita!

Köszönöm az erélyes fellépésedet! Az igazi probléma nálam nem a név, hanem maga a téma magva, mert kötelmeim ellenére is a segítõ szándék vezet, bár ezt senki nem akarja tudomásul venni. Mindenki csak egyféleképpen tud gondolkozni, pedig minden dolognak több oldala van...
Alapvetõen a gondolkodással, azon belül is az önálló szemlélettel van baj.Pedig ezen mindenki könnyen tudna változtatni, mégsem teszi. Szeretrem a kíváncsi embereket, mert ezek viszik elõre a világ dolgait. Itt nincs kíváncsi?

Üdvözlettel

Julius

Szerkesztette: Julius (2011-01-23 22:54)

Nincs jelen

 

#82 2011-01-23 22:47

Julius
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves én!

A te javaslatod sem biztos, hogy mindig, mindenütt és mindenkinek tuti! Persze mindenkinek jogában áll választani a lehetõségek közül a legsikeresebbet...

Köszönettel

Julius

Szerkesztette: Julius (2011-01-23 22:50)

Nincs jelen

 

#83 2011-01-23 23:24

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Hát ebbõl, én sem maradhatok ki :)

Nekem csak egy valami szúrt szemet amikor úgy ahogy végig olvastam a hozászolásokat, bár lehet én tudom ezt nem jól.

A bélcsatorna szövettani szerkezete igen bonyolult úgy az emberekben, mint az állatokban. Az egész csatorna falazata 4 rétegzetû. Legkívül a hashártyaboríték, az u. n. savós hártya (tunica serosa) van rajtok, erre kétrétegû, akaratunktól függetlenül mûködõ izomréteg (u. n. sima izomsejtek rétege) következik, amelyek között az idegsejtes Auerbach-féle idegfonat (plexus myentericus A. terül el, amellyel a X. agyideg, a bolygó ideg, n. vagus) és az együttérzõ idegrendszer ágai (n. sympathicus) vannak egybekötve (mint azt a fiziologiai tényekbõl következtetni lehet), s amelyek a belek u. n. féregszerû (peristalticus) mozgásait kormányozzák. A tápcsatorna különbözõ helyeken különbözõ vastagságú ezen izomburka után befelé, a csatorna ürege felé az u. n. nyálkahártya alatti kötõszövet (sejtszövet) réteg következik, amely a véredények és tápnedv-edények hálózatain kívül idegeket s ezekkel egybefüggõ, de kevésbé fejlett idegsejtes idegfonatot (plexus entericus Meissneri) tartalmaz, amely az elõbb említett Auerbach-féle idegfonattal egybefügg, valamint a bélcsatorna belsõ ûre felé menõ s tárgyalandó képzõdésekbe is küld be idegágakat.

Nincs jelen

 

#84 2011-01-23 23:53

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

zotyesz, igaz háromszor olvastam el, de úgy vártam volna még  folytatást.
....................... és mi következik a leírtakból?
Nem tudom, miért de nekem hiányérzetem támadt.Nem folytatnád ezt a szakszerû leírást a laikusok kedvéért.
Bár lehet csak az a baj,  még egyszer el kell  olvassam.Na majd nekifutok.Hali.

Nincs jelen

 

#85 2011-01-24 00:06

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Én csak ezzel két dologra akartam utalni

1. A bél tartalmaz idegeket

2. A bél izomzata akaratunk ellenére is dolgozik, relaxálhatunk mondhatjuk hogy az erõ  velünk van de ezt az alap mozgását nem tudjuk se leállítani se ellazítani. A félelem stressz hatására bekövetkezõ felgyorsuló bélmozgás ugye az más tészta már.Ezt tudjuk elkerülni valamennyire ha próbálunk nyugodtak maradni .

Nincs jelen

 

#86 2011-01-24 10:58

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Értem.Egyébként sosem szóltam bele az itt folyó eszmecserébe, de az, hogy mennyire fáj egy colonoszkópiás vizsgálat, az elsõsorban attól függ, a vizsgált személy bélése egészséges, vagy gyulladt. Az egészségeseknél minimális fájdalommal jár, ha nincs csavarodott bél, inkább csak kellemetlen.Még az is számít, az illetõ vékony, vagy jó húsba van. Akinek meg gyulladt a bélése, mint az IBD- betegeknek, iszonyatos fájdalommal is járhat, mint többen is tapasztaljuk.Ehhez jön még a fájdalomküszöbünk, meg a fejben elfogadás, vagy elutasítás. Egy negatív élmény, aztán az elfogadást megette a fene, én egész életembe rettegni fogok tõle.Ez van.

Nincs jelen

 

#87 2011-01-24 11:54

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kujak írta:

Kedves D****** Gyula alias Julius!

Azt írod, hogy csak konkrét kérdésre tudsz konkrét választ adni.
Akkor én konkrétan megkérdezem, mennyibe kerül (magyar forintban), hogy megírod email-ben a tutit? :)

Kedves  Kujak!
Kénytelen voltam kiszerkeszteni mert ez szabályellenes.
"7. Tilos a fórumon személyes adatok közzététele az illetõ jóváhagyása nélkül. Ilyen mások valódi neve, fotója, lakcíme, telefonszáma, és így tovább."

Üdv Nita


A helyzet az, hogy a figyelmemet csak az kerüli el, amit én akarok tudatosan elkerülni. Julius barátunk topicját nem töröltem, mert ugyan konzervatív vagyok, de látensen liberális :) A lényeg, Julius barátunk nem szenved abban a kórban, amiben mi "utazunk" ergo, Õ egy kívülálló, akinek az a fixa ideája, hogy tükrözés közbeni szenvedéseinken próbál segíteni. Magáról korrekt módon mindent privát információt közzétett, csak azt nem tudjuk róla, mikor voltak az unokái elsõ áldozok. Ezek után, egy kezdõ internetezõ, a még a róla szóló egyéb információkat is sec_pec alatt beszerezte, ha akarta. Ezek után nem igazán éreztem, hogy ez ügyben nekem bármiféle tennivalóm lenne, az én moderálási koncepcióm alapján, vagy tévedtem volna..... ;)

Nincs jelen

 

#88 2011-01-24 12:45

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Semmi probléma, Julius barát egyetlen szavát sem értem, sem jót, sem rosszat nem tett velem. Hátha valaki érti és alkalmazni is tudja. Az nem én vagyok. A hülyeség nem érdem, de tény, ami tény.

Nincs jelen

 

#89 2011-01-24 12:51

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Az én személyes meglátásom az,aki akarja elolvassa,akit nem érdekel az meg figyelmen kívül hagyja.Egyetértek Ailosz-al.Nem kötelezõ e-mailt irni,Akinek volt már "szerencséje"colonoscopiához,az úgyis meg tudja itélni,neki mi a jó.Nekem a kábítás!Ha lenne nálunk altatás akkor pedig 100%-ban az.

Nincs jelen

 

#90 2011-01-24 20:10

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Nita!

Köszönöm, hogy figyelsz. De ez nem valódi név volt, azt nem írnám le, ha tudnám. Csak találomra írtam az emailcímben szereplõ mássalhangzók közé téve egy-egy magánhangzót :)

Tehát az általam leírt név ( egy rézmetszeteket készítõ mesteré) szerkesztett név, ami lehetett volna pl. Dr. Kovács, Dr. Kavics is, vagy még egyebek.
Nem állt szándékomban szabályt sérteni, sem Juliust megsérteni.

Egyébként ma voltam tükin, bódításban (elõtte megkérdezték, hogy akarok-e hõs lenni és ébren maradni).
És ami a lényeg. ép nyálkaszövet stb. ...  A dokinéni szerint minden OK. :)

Szerkesztette: Kujak (2011-01-24 20:20)

Nincs jelen

 

#91 2011-01-24 21:09

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Kedves Kujak!
Nekem is feltûnt a név azonossága, de nem tudhattam biztosan tényleg nevén nevezed-e Juliust,  így jobbnak láttam elkerülni a  lehetséges kellemetlenséget.
Annak meg kimondottan  örülnék ha nem ilyenekkel kéne tölteni az idõmet, hogy ebben a topikban olvasgassam a "nem bánt, de nem is használ" zagyvaságokat.

Számomra érthetetlen miért nem írjuk ki ide hogy akit ez még bõvebben érdekel írjon levelet Juliusnak!
És ezzel zároljuk ezt a topikot???? Komolyan Én elolvastam ez egész topikot az elejétõl és se füle se farka.....

Nincs jelen

 

#92 2011-01-24 21:23

Bici
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
Én 23 éves vagyok és négy éve van colitisem.Most váltottam orvost és recto-sigmoidoscopos vizsgálatra hívott.
Már volt tükrözésem, de errõl még nem hallottam és a doki is elég szûkszavú volt.
Ha valaki tud róla valamit írjon légyszi, mert a googlétol nem lettem okosabb.
Köszi

Nincs jelen

 

#93 2011-01-24 22:00

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Szia Bici!
Én ennyit találtam neked (ami nem ide való téma), de hogy megtaláld magad :) mikor legközelebb olvasol ide tettem:  Keresgess a Fórumon: a Nem árt, ha tudjuk fõcím alatt Tükrözés altatásban vagy a Vizgálatok A-Z

Végbéltükrözés (Rectosigmoidoscopia) szövettani mintavétellel
Hogyan történik a vizsgálat?
A vizsgálat merev rectoszkóppal vagy hajlékony rectosigmoidoszkóppal történik. A merev rectoszkópot térd-könyök helyzetben legcélszerûbb bevezetni. A beteg elõkészítése nem mindig szükséges, ilyenkor lehetõvé válik a széklet, vér, nyák és a nyálkahártya eredeti állapotának a megtekintése. Ha a beavatkozás értékét rontják, akkor a vizsgálat elõtt végzett 150 ml oldat beöntése javíthat a látási viszonyokon. Nyugtató injekció adására rendszerint nincs szükség. Fájdalmas végbélbetegség esetén helyi érzéstelenítõ alkalmazása indokolt. Az ujjal történõ végbélvizsgálat után a csúsztatóanyaggal bekent eszköz hegyét a végbélzáróizomhoz kell illeszteni. A beteg préselõ mozdulata mellett lassú, egyenletessel nyomás mellett történik az eszköz bejuttatása a végbélbe. A rectoszkópia során a végbél 16-20 cm-es területe vizsgálható át. A hajlékony rectosigmoidoszkópia az egész végbél és szigmabél átvizsgálását lehetõvé teszi. A vizsgálat alatt a beteg rendszerint bal oldalfekvésben helyezkedik el. A vizsgálat során egy speciális biopsziás fogóval minden körülirt eltérésbõl, gyulladt nyálkahártyarészbõl szövettani mintavétel is történik. A mintavétel során gombostûnyi szövetet csípnek ki a nyálkahártyából, ami nem jár fájdalommal.

Mire való a vizsgálat és mikor van ilyen vizsgálatra szükség?
A végbél és a szigmabél vizsgálata ma inkább hajlékony eszközzel történik, azonban megengedhetõ és szükséges a merev rectoszkópia az alábbi esetekben: a végbéldaganat pontos elhelyezkedése esetén; gyulladásos bélbetegség aktivitásának követése céljából; fertõzéses végbélgyulladás gyanúja esetén mintavétel céljából; vastagbél röntgen vizsgálat elõtt, amennyiben valamilyen oknál fogva nem végezhetõ el a hajlékony vastagbéltükrözés. A vizsgálat során mód van a végbél-szigmabél területén lévõ kóros eltérések pontos megítélésére. A beavatkozás során szövettani mintavételre is van lehetõség, amely a végleges kórszövettani diagnózis és a helyes kezelés alapfeltétele. A vizsgálat további nagy elõnye, hogy nem csak diagnosztikus, hanem gyógyító beavatkozásokra is alkalmas (például alsó tápcsatornai vérzés csillapítása, polip eltávolítása, idegentest kiemelése).

Mi a teendõ a vizsgálat elõtt?
A vizsgálat rendszerint nem igényel elõkészítést. A vizsgálat elõtt végzett 150 ml oldat beöntése azonban javíthat a látási viszonyokon.

Mi a teendõ a vizsgálat után?
A rectoszkópia vagy a hajlékony rectosigmoidoszkópia után zavartalanul folytatható a mindennapos tevékenység.

Milyen veszélyei vannak a vizsgálatnak?
A vizsgálat ritkán enyhe fájdalmas lehet. A beavatkozások során ritkán szövõdmények léphetnek fel. A bélfal átfúródása ritkán következik be. Vérzés általában polip eltávolítása során jelentkezhet. A vizsgálat során keletkezett kis sérüléseken át történõ gyulladás elkerülése céljából nem helyes a rectoszkópiát követõ napon a vastagbélröntgen elvégzése.

Nincs jelen

 

#94 2011-01-24 22:25

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Nita írta:

"...Annak meg kimondottan  örülnék ha nem ilyenekkel kéne tölteni az idõmet, hogy ebben a topikban olvasgassam a "nem bánt, de nem is használ" zagyvaságokat.

Számomra érthetetlen miért nem írjuk ki ide hogy akit ez még bõvebben érdekel írjon levelet Juliusnak!
És ezzel zároljuk ezt a topikot???? Komolyan Én elolvastam ez egész topikot az elejétõl és se fule se farka....."


Igen, a moderátorok élete nem egy leányálom és bizony az én idõm is drága...gondolom vagyunk ezzel itt így egy páran. Azt persze nem tudom, hogy kinek az ideje a legdrágább ;)
Szívem szerint már töröltem volna ezt a topicot, de mivel Julius nem egy agresszívan nyomuló, csodaszert pénzér áruló ügynök képét mutatta nekünk, valamint értelmes hozzászólások is vannak itt, nos ezért most sem törlöm, viszont bezárom.
Amennyiben az én moderálási koncepciómmal lenne baj, az sem probléma, arra is van megoldás, el tudom az idõmet mással is tölteni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB