#51 2009-12-06 16:54

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Én is kipróbálom a normaflort.....egyenlõre hátha nekem beválik.

Nincs jelen

 

#52 2009-12-06 17:31

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziaztok!
Tudja valaki,hogy a Neurosan port kúraszerûen meddig kell szedni?Mert elég nagy a doboz és csak kávéskanálnyit kell belõle inni naponta 2x.

Nincs jelen

 

#53 2009-12-06 18:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok! Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat!
Én már szedtem Bonolactot, Protexint, Lactivot, Normaflore-t, jelenleg pedig Lacto Sevent. Azért is próbálgattam végig mindegyiket (mindegyiket huzamosabb ideig szedve!), hogy megtudjam, nekem melyik a legjobb. Meg kell, hogy mondjam számottevõ javulást én nem éreztem. Mindenesetre azért még szedem.

Szerkesztette: Marthuska (2009-12-06 18:48)

Nincs jelen

 

#54 2009-12-06 20:59

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Ártani nem árt ,reménykedjünk elõbb-utobb haszna is lesz.  :D

Nincs jelen

 

#55 2010-02-14 18:39

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok.

Akartam kérdezni, hogy a probiotikumot folyamatosan kell-e szedeni, de itt visszaolvasgatva megkaptam a választ. Én régebben nem szedtem,mert a doki nem mondta én meg nem kérdeztem. Itt a fórumon olvastam róla a mult õsszel, mikor elkezdtelek titeket olvasgatni. Gastrovit komplex-et szedek.Egy dobozzal a mûtét elõtt fogyott el, most a másodiknál tartok. Nem hiszem, hogy érezni kellene tõle valamit. A bélflóra állapota fontos, azt teszi helyre.Lehet, csak abba mutatkozik meg a hatása , hogy kevésbé kapunk el egyéb fertõzéseket, ha az rendben van. De ez csak az én teóriám, cáfoljatok meg, ha másként tudjátok.

Legyetek jók, ha tudtok. sibi

Nincs jelen

 

#56 2010-02-15 20:43

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

A neurosan nevû port hihetetlen de már 2003 ban ajánlották mikor kezdödö volt a colitisem... és ráadásul 1 garfologus nõ... hm.. van ezzel kapcsolatban tapsztalatotok? köszi!

Nincs jelen

 

#57 2010-03-26 12:17

Colitis-es Brigi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

1 éve kezdõdött a colitis ulcerosa betegségem, de sajnos nagyon intenzíven, a László Kórházban derítették ki, a Péterffy-ben hoztak (úgy-ahogy) rendbe.

Rengeteg probiotikumot kipróbáltam (Normaflore, Pro-gastro, Probiosan, Protexin, stb., csak most ezek jutottak eszembe), semmi sem segített, a Normaflore-tól még rosszabbul is voltam.

Fórumtársunk írásában találkoztam elõször a Bonolact Re+general nevû probiotikus készítménnyel. Nem olcsó szer, a 30 db-os kapszula 3.800-4.100.- Ft körül van, helytõl függõen és miután naponta 2x1 kapszulát kell szedni étkezés közben, könnyen kiszámítható, hogy ez csak kétheti adag. (Egyébként magyar termék és pl. a Béres Egészségtárban, Budapesten a Bajcsy-közben általában van, de meg is lehet rendelni és akkor névre félreteszik.) Ez volt az egyetlen szer, ami emberi létezésre és munkára alkalmas állapotba hozott. Fontos tudni, hogy ez a jelentõs állapotváltozás azért nem 1-2 hét alatt következett be, de már pár hét alatt rengeteget javított! Most már hónapok óta szedem, a 44 kg-ról pedig 57 kg körülre változott a súlyom (172 cm vagyok) és valóban, számottevõen jobban is érzem magam.

Egyébként Salazopyrin-t szedek, 3x2 szemet és vasat (Maltofer-fol, napi 2 szem).

Tudom, hogy minden szervezet másként reagál, de aki már sok probiotikummal próbálkozott és nem ért el hatást, esetleg érdemes kipróbálnia.

Üdv.: Brigi

Szerkesztette: Colitis-es Brigi (2010-03-26 12:18)

Nincs jelen

 

#58 2010-03-26 17:57

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia Colitis-es Brigi! Köszönöm, hogy Te is leírtad a tapasztalataidat! Én is sokféle probiotikumot kipróbáltam már, csodát egyik sem tett velem. Bonolactot is szedtem már több hónapon keresztül, de nem a "Re+general" nevût.
Talán ez is megérne egy próbát, bár még nem néztem utána, miben különbözik a másiktól.
Nem olcsó szer, az biztos! Egyenlõre még maradok a Lacto Seven-nél.

Szerkesztette: Marthuska (2010-03-26 18:04)

Nincs jelen

 

#59 2010-03-26 19:45

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

mi is a különbség a pro- és prebiotikum között?

Nincs jelen

 

#60 2010-03-26 19:57

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Timcsi35 írta:

mi is a különbség a pro- és prebiotikum között?

Probiotikumok Prebiotikumok
Ezt az oldalt érdemes átnézni.

Nincs jelen

 

#61 2010-05-06 23:29

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Köszi!

Nincs jelen

 

#62 2010-05-07 13:51

Loriel
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a SYNBIOTIC COLONIES-el? Szinten etrendkiegeszito.
http://organicmission.hu/termek/1/SYNBIOTIC_COLONIES

Elore is koszi,
L.

Nincs jelen

 

#63 2010-05-08 14:19

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Organic Mission terméktapasztalatok engem is nagyon érdekelnének.
Köszönöm

Nincs jelen

 

#64 2010-05-19 11:45

osine
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!
Viszonylag új CU-s vagyok (kb. fél éve diagnosztizálták). Szedtem a Salazopyrint, de attól állandóan szédültem, úgyhogy váltottunk Pentasa granulátumra. Na attól jól is voltam, de most 2 hete gyötör egy nyamvadt arcüreggyula, amire már a második kúra antibiotikumot nyammogom, persze a beleimnek nagyon jót tesz.... Kérdésem, melyik probiotikumot ajánljátok így akutan az antibiosz mellé? Elõre is köszi a választ: Ildi

Nincs jelen

 

#65 2010-05-19 11:56

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia Osine! Üdv a fórumon! Sokféle készítmény létezik, már többet kipróbáltam. Jelenleg Lacto Sevent szedek. Nekem ezt egy kedves betegtársam ajánlotta, neki pedig az orvosa. Régebben szedtem Protexint, Lactivot, Bonolactot, Normaflore-t. Ezek mindegyike jó. Gyulladásos bélbetegnek lehet folyamatosan szedni, egy-egy hónap szüneteket tartva közben. Viszont elég drága, és nem biztos, hogy szükséges állandóan szedni! Antibiotikum mellé, viszont mindenképp ajánlott.

Szerkesztette: Marthuska (2010-05-19 11:58)

Nincs jelen

 

#66 2010-05-19 12:07

osine
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Köszi a gyors választ...most indulok házi orvoshoz, utána meg patikába. Jók ezek az antibiotikumok, mert az üregeimre nem használnak, de legalább beinditják a colitist. Marad az arcüreg öblités és a hasmenés...:P Remélem Ti jobban vagytok egy fokkal, üdv mindenkinek..

Nincs jelen

 

#67 2010-06-17 20:55

Etka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Pár hete szedem, és sokkal jobban vagyok. Természetesen más készítményt is szedek.

Nincs jelen

 

#68 2010-07-11 18:18

Amelie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Én jelenleg Pearls IC probiotikumot szedek.
Hát nem tudom....
Nem érzek semmi különöset, vagy hogy jobb lenne, bár másiknál sem vettem észre.
Most akartam írni, hogy a höemelkedésem az elmúlt, de éppen mértem írás közben, mert éreztem hogy vmi nem stimmel és most mégis van. Mondjuk azt nem is hittem, hogy a probiotikumtól múlt volna el, de hát ki tudja.
Meg azt sem tudtam, és tudták megmondani hogy a Crohn miatt van -e egyáltalán, vagy mástól.


Szép estét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#69 2010-07-16 11:07

Bia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe a www.gastrolife.hu weboldalt! Érdemes megnézni!

Nincs jelen

 

#70 2010-08-17 15:39

pele
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok! Valaki próbálta már a Supherbtõl a Bio Plus Probiotics-ot? Nem tudjátok hol lehet beszerezni, netes rendelõvel próbálkoztam már, de kirakják, hogy van, közben nincs és még csak rendelésre se tudnak belõle hozni. Patikában, meg a gyógynövényesben is csak néztek, mert még nem is hallottak róla, pedig a Supherb oldalán fent van ez a termék.

Nincs jelen

 

#71 2010-08-23 09:51

Bia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Mindenképpen menjetek fel a www. gastrolife.hu oldalra! Nagyon jó tapasztalataim vannak a az ott szereplõ pro,és prebiotikumról!  Mind egészségeseknek, mind betegeknek nagyyon ajánlom,nekem sokat segített.A prebiotikum fantasztikus,hiszen csicsócska alapanyaból készül.Természetes anyag,természetes eljárással,cujorbetegeknek, lisztérzékenyeknek kimondottan ajánlott! Olvassátok el, s net.-en keresztül történhet a rendelés, igen kedvezõ áron!

Nincs jelen

 

#72 2010-10-05 22:37

ildi1967
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!
Cu. aktív stádiumában szabad szerintetek prebiotikumot szedni? A magas élelmi rost tartalom ilyenkor nem káros?
Szeretnék mindent megtenni a javulás érdekében, gondolom a probiotikum nem árt, de ettõl a másiktól félek egy kicsit. Kérdezte már errõl valaki az orvosát?

Nincs jelen

 

#73 2011-01-11 08:13

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Üdv,

van egy új pro-és prebiotikumot tartalmazó kapszula, legalábbis nekem új. Tegnap láttam a reklámját. Valaki esetleg tudja a nevét?

Nincs jelen

 

#74 2011-01-11 13:28

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Közben megvan:

Lactoprotect

http://www.gyogyhironline.hu/webshop/te … -kapszula-

De a betegtájékoztatóban valamin megakadt a szemem:

Figyelmeztetések: biztonsági okokból ne használjon lactoprotect kapszulát, ha Ön krónikus bélbetegségben, immunhiányos állapotban szenved.

Nincs jelen

 

#75 2011-01-11 17:58

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Ata78!
Köszi! Igen ennek a reklámját én is tegnap láttam a tv-ben. De jó fejek, hát akkor ki szedje? Akinek amúgy sincs semmi bélbaja? Immunhiány is a betegségünk velejárója lehet. Gondolom megelõzõ szer, ha meg már van valami bélbajod akkor kb. így jártál címû sztori... :)

Nincs jelen

 

#76 2011-01-13 13:14

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Valószínûleg butaságot kérdezek, de mert ma bátor hangulatban keltem, úgy döntöttem megkérdezem! :)
A pro- és prebiotikumok szedésénél mindegy, hogy az ember lánya crohnos, vagy colitises?
Nekem 2010-ig nem is ajánlották, hogy szedjek  ilyen készítményt, igaz a vastagbelemet nem érintette a crohn.
Most, hogy a mûtéteim során volt némi fennforgás, a kórházban Normaflort kaptam, késõbb otthon Protexint szedtem, de ez is hiánycikk, mert vagy van, vagy nincs a patikákban. Mivel legutoljára is így jártam, ezért Pro Gastro 825-t vettem. DE az a helyzet, hogy igazából szerintem többet kell WC-re járnom ha szedem, mintha nem. Ezt egyébként a Normaflornál is tapasztaltam ezért váltottam.
Prebiotikummal kombinált probiotikumot még nem szedtem, lehet hogy ki kelleni próbálni, csak nem tudom melyiket lenne érdemes. Az a helyzet, hogy beleolvastam a Gastrolife honlapjába, de már azt sem értem, hogy a crohnt miért vastagbél betegségnek tüntetik fel. Nekem az lenne az áldás, ha valami olyat sikerülne találni, ami egy kicsit tartalmassabbá tenné a mindennapi termést, azaz szilárdulna, ami most híg!

Nincs jelen

 

#77 2011-01-13 13:28

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia Tim72!
Tök mindegy, hogy melyik bélbetegségben szenvedsz, kipróbálhatsz többet is, ha egyik másik nem válna be, illetve ha tényleg úgy érzed, hogy többet mész wc-re tõle, "meghajt" akkor viszont hagyd abba a szedését.
Üdv! ;)

Nincs jelen

 

#78 2011-01-13 21:22

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok! Én Bonolact-ot és Lactiv-ot szedtem, nekem bejött, jobb volt tõle az étvágyam. Elõbbibõl több fajta is van, napi 1-et kajoltam belõle.

Nincs jelen

 

#79 2011-01-14 07:03

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Tegnap a férjem beugrott a patikába. Morbid dolog, de meg akart lepni, hogy valami szuper pro és prebiotikumot vesz. Szegénykének a már általatok is említett Lactoprotec kapszulát adták, hogy ez most a csúcs!
Szóval ma írok a gasztroenterológusomnak és megkérdezem, hogy mi a helyzet ezzel a biztonsági figyelmeztetéssel. A leírás szerint csak az szedheti ami makk egészséges, csak antibiotikumot kapott.... mondhatom nagy ötlet! :)

Nincs jelen

 

#80 2011-01-14 08:00

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Én most Protexint vettem, a Natural Care fajtáját. Ez drágább, mint a Protexin Balance, csak nem tudom miért. Elvileg ugyanaz az összetétel mind a kettõben. Lehet, hogy baktérium-számban van különbség?

Nincs jelen

 

#81 2011-01-14 12:40

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia!

Nekem eleve Protexin Natural Care-t ajánlotta a gasztroenterologus, csak éppen nem mindig lehet felénk kapni. 1 hónapja sem sikerült, ezért vettem ProGastro 825-t, de szerintem a Protexin jobb volt. De hát ahány ház, annyi szokás! Kinek, mi jön be! :)

Nincs jelen

 

#82 2011-01-14 17:45

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia,
a lactoprotect-re kaptál már választ a dokidtól?

Nincs jelen

 

#83 2011-01-15 12:47

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia!

Az asszisztense írt, hogy csak hétfõn lesz válasz, mert a doktor úr orvoskongresszuson van. Ha kapok választ, akkor megírom! :)
Kíváncsi is  vagyok. Tudom a férjemnek kellett volna szólni a patikában, hogy crohn betegnek lesz, de szegényben fel sem merült, hogy egy pro- és prebiotikum készítmény alkalmatlan legyen egy bélbetegségnél. Mondjuk, ha az fog kiderülni, hogy tényleg nem szedhetjük, akkor a patikusokat sem értem. Csak meg kellene kérdezni a vásárlót, ha a piacon teljesen új, ismeretlen készítményt ajánlanak neki, hogy pontosan miért kell. Mert a férjemnek a patikus ajánlotta, hogy ez most a legfejlettebb készítmény.  Szóval ha megtudok valamit, akkor feltétlenül megírom! További szép napot! :)

Nincs jelen

 

#84 2011-01-15 13:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Bennem felmerült valami evvel a lactoprotect-el kapcsolatban. Nem lehet, hogy laktóz van benne? Sok crohn beteg pedig pedig laktóz érzékeny is. Nem tudom a választ és ez csak tippelés a név miatt.

Nincs jelen

 

#85 2011-01-15 15:56

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Tim72!
Én azt javaslom, ha még nem bontottátok ki és rendesek nálatok a patikusok+ megvan a blokk (de lehet az sem kell hozzá) kiderül, hogy a férjed nem szedheti vigyétek vissza és adják vissza az árát. Persze ez a patikus jóindulatán is múlik. Próbáljátok meg!
Üdv!

Nincs jelen

 

#86 2011-01-15 18:38

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia!

A Lactoprotect nem tartalmaz laktózt. Azért Lactoprotect a neve mert a két baktérium fõként tejes közegben van szaporítva. A Bifidobacteriumok többsége tejes kultúrában él (pl. gyümölcsjoghurtok: Danone Activia).
Ezek a baktériumok fõként LAKTÓZT használnak tápanyagként, de laktóz hiányában képesek más anyagokat szelektíves hasítani, felhasználni. Eredetileg laktózos közegben tenyésztik. A fermentáció során a LAKTÓZ ELBOMLIK. Természetsen a (bio)kémiai reakciók energetikai viszonyok alapján egyensúlysra törekednek, tehát az átalakulás általában soha nem 100 %. A kapott fermentátumot tisztítják. Klinikailag laktózmentesek. Ez azt jelenti hogy van benne olyan minimális mennyiségû laktóz ami nem okoz panaszt. Ilyen például a Modulen IBD és Ensure Plus HN tápszerek többsége is.

A laktózmentes legtöbbször klinikailag laktózmentes-t jelent.

Remélem tudtam segíteni.

Nincs jelen

 

#87 2011-01-16 11:09

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Egy kicsit elkezdtem olvasgatni a forgalomba lévõ pro és prebiotikum készítmények tájékoztatóit.
Nos kérem, nem a Lactoprotect az egyedüli, ahol biztonsági figyelmeztetés szerepel a bélbetegséggel kapcsolatban. Egy kis érdekesség a Protexin Blance leírásából:

Mire kell még ügyelni a készítmény alkalmazása során?

Az immunrendszer zavarára visszavezethetõ bizonyos betegségek (ún. autoimmun-betegségek), valamint fennálló súlyos gyomor-bélbetegségek (pl. Crohn-betegség, gyomor-bélrendszeri fekélyek és tumorok) esetén csak elõzetes orvosi javallat esetén szedhetõ a készítmény.

Nos, ezek szerint a pro- és prebiotikumot is tartalmazó termékeknél nem is olyan egyszerú, hogy szedhetjük, vagy sem.

Nincs jelen

 

#88 2011-01-17 11:39

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok!

Válaszolt a gasztroenterológusom. Szedhetem a Lactoprotectet! :)

Azt azért hozzátenném, hogy engem a crohn miatt 2010-ben mûtöttek, azaz a beteg bélszakaszokat eltávolították, sõt a szeptemberi sztómazáráskor újra átnéztek belülrõl, és akkor azt mondták, hogy crohntalanítva vagyok. Persze, hogy azóta mi van belül, azt nem tudom, mert azért a székletem közel sem tökéletes.....

Nincs jelen

 

#89 2011-01-17 11:54

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia Tim72! Lehet, hogy a Lactoprotectet én is kipróbálom majd. Már többféle probiotikumot szedtem.
Azt még megjegyezném, hogy a Crohn betegek jórészének a széklete "közel sem tökéletes". Legalábbis, amit olvasok, abból nekem ez jön le! A helyzet idõnként persze javulhat, de talán ha megpróbálnád ezt így elfogadni.....
Mert, ha nap mint nap, ezen szorongsz, a helyzet csak rosszabb lesz. És lehet, hogy jelenleg semmi gond nincs belül, amit szívbõl kívánok Neked!

Szerkesztette: Marthuska (2011-01-17 11:56)

Nincs jelen

 

#90 2011-01-17 12:34

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia!

Nem zavarna a széklet gondom, ha a szeptemberi mûtét után kb. 3-4 hétig nem lett volna minden rendben. Évtized óta nem volt ilyen szép a dolog! :) Aztán október végével elkezdett hígulni, azóta marad a híg-pépes. Ha nem lett volna a mûtét utáni javulás, akkor most egyáltalán nem zavarna ez a dolog.
A szorongásról meg annyit, hogy jelenleg annyi minden miatt szoronghatok, hogy eljutottam arra a pontra, hogy lassan semmi miatt nem szorongok. Csak el vagyok keseredve egy kicsit. Na jó, néha nagyon! :) Valószínûleg idén sem úszom meg a szikét, pedig a tavalyi 3 mûtét után már reménykedtem, hogy béke lesz! :)

Nincs jelen

 

#91 2011-01-17 13:33

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Tim72! Minden elismerésem a Tiéd! Igen nehéz éved volt, hiszen olvastalak. Lehet, hogy én ki sem bírtam volna! Persze, hogy el vagy keseredve, ha voltál már ennél sokkal jobban is!

Nincs jelen

 

#92 2011-01-17 14:25

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Aranyos vagy Marthuska! Köszönöm! :)

Nincs jelen

 

#93 2011-01-19 11:02

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok.

Olvasgatom Soraitokat,És Mindig Ujjakat Tanulok.
Én Csak Antibiotikum SzedÉsÉnÉl Szedtem Probiotikumot.
KÉrdÉsem FelÉtek,hogy Azt Nyugalmi IdÖben Is Lehet Szedni,És MiÉrt Jo Ha SzedjÜk?
Én Colitiszes Vagyok Nekem Melyik Probiotikum A Legjobb Amit VÉny NÉlkÜl Lehet Kapni?
KÖszÖnÖm TanÁcsaitokat ElÖre Is.
Szilvi

Nincs jelen

 

#94 2011-01-23 18:05

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok
Probálta valaki a Lepicol Plus-t?
Colitises vagyok, 1 éve operáltak vastagbél perforácioval, 20 cm minus, 4 hónap sztóma, majd záró tavaly márciusban, azóta semmi gond nem volt, csak néha puffadás, meg hasonloak. Szedtem Falvint sokáig, és probiotikumokat. Most gondoltam egy nagytakaritásra, de félek, nehogy gond legyen. Tükrözésen nem voltam azota, illetve semmin. De úgy érzem néha fáj itt ott, szóval nm tökéletes.
Kérdés szedjem e vagy ne a Lepicol Plus-t?

Nincs jelen

 

#95 2011-01-23 21:21

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Illetve az érdekelne, hogy melyik probiotikumot használjam?
Bio-Kult prémium probiotikum vagy Protexin Natural Care?

Nincs jelen

 

#96 2011-01-23 22:28

csizi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Frankie! Én a Protexint szedem, napi kettõvel én úgy érzem, hogy használ, a másik kettõt még nem próbáltam.

Nincs jelen

 

#97 2011-01-26 18:31

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Protexint szedtem eddig énis, napi 1x, ugy általában jo volt, most viszont nem túl jó pár hete. Fáj a hasam itt ott, meg hangoskodik

Nincs jelen

 

#98 2011-02-26 12:38

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok.

1-hete Kezdtem El Szedni A Progastro 825-probiotikumot.
HÁt Eddig MÉg Nagy CsodÁt Nem Tapasztaltam.
Szerintetek Mennyi IdÖ Mulva LÁtok EredmÉnyt,vagy Az EredmÉny Miben Fog MegnyilvÁnulni?
Aki Szedte MÁr Ezt ,És Jo HatÁst VÁltott Ki BelÖle,kÉrem Ossza Meg Velem ,hogy LÁssam ÉrtelmÉt Ennek A Nem Olcso KÉszitmÉnynek A SzedÉsÉt.
KÖszÖnÖm.
SzÉp Napot Mindenkinek:)
Szliva

Nincs jelen

 

#99 2011-02-26 18:58

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Szia Szilvia!

Szedtem, de semmit nem cisnált. Azóta már nem szedem és ugyanúgy vagyok.

Nincs jelen

 

#100 2011-03-21 00:18

Teri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Probiotikum Prebiotikum

Sziasztok, mi 3 éve szedjük a Hummel Mikrorostos gélt (de nem a primbiotik gélt, mert az gyengébb) , amivel maximálisan meg vagyunk elégedve. Szerintem ez az egyetlen olyan szer, ami nem csak visszatelepíti a bacikat (ki tudja mibe...), hanem ki is takarítja a bélrendszert, alaposan és kíméletesen. Nagyon jó tapasztalatok vannak crohn betegségnél is. Nem kimondottan probiotikum, hanem sokkal több. A videókat és a tapasztalatokat érdemes ezen az oldalon megnézni, a Prof. beszél a gélrõl:
http://hummelgel.info
Ha segíthettem, örülök neki, jobbulást kívánok.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB