#51 2006-03-06 11:57

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Clió!

Köszönöm a válaszod. Sajnos a gasztrós dokim sem tud róla semmit, ezért kértem segítséget. Mivel felajánlottad a segítséged, megkérnélek arra, hogy kutasd már fel nekem, honnan tudok ilyen nyomtatványt szerezni (internet?, jogszabály gy?jtemények?)! Valószín?leg más is hasznát veszi az információnak, hiszen az orvosok nem igazán ismerik ezt sem. Legalább mi betegek tudjuk, hogyan kell saját érdekünkben eljárni!

                  Köszönettel:

                                                  Jehu

Nincs jelen

 

#52 2006-03-06 12:14

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ebben a topikban csak egy pár hozzászólással menj már vissza és mindent megtalálsz err?l a témáról.

Nincs jelen

 

#53 2006-03-06 17:20

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves jehu!

Igaza van mendi63-nak, a fórumban megtalálsz minden információt: a 15/1990.I (V. 23. )SZEM rendelet 2. sz. mellékletében van az az igazolás, amit ki kell tölteni. Okosember 2005. 10.04-én belinkelte  rtlf formátumban, ott megtalálod.

Üdvözlettel:Clió

Nincs jelen

 

#54 2006-06-16 23:59

Lóri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Timcsi!
Amit írtál az tényleg huzos.
A rokantságiról.Én 27 voltam amikor leszázalékoltak,de nem vettem igénybe.Nem valami jo érzés 27 évesen rokantnak lenni,nekem sem az a célom.Persze több lenne a pénz havi szinten de akkor ott kellene hagyni a mukahelyet és nem biztos hogy vissza vesznek vagy lehet hogy csak szerzödéssel.Leépitésnél esetén pedig nem hosszabitanak szerzödést.
Amikor a kezelöorvosomal közöltem hogy mennék dolgozni csak mosolygot.Gondolom mások épp az elenkezöjét szokták kérni és ezen mosolygot.Igaz hogy nekem ezek az események már mûtét után sztómásan történtek.
Én egy iskolában dolgozok jelenleg portán,de ha valaki bekérszkedet vc-re még sose zavartam el.Szomoru hogy ilyen emberek is vannak.

A szûlész és nõgyogyásznak pedig boldog születésnapot:)
Isten éltessen barna-by

Nincs jelen

 

#55 2006-06-17 08:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

kösziszépen:))))

Nincs jelen

 

#56 2006-06-18 11:23

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Most intézem az adokedvezményt, hát kiváncsi leszek...
az én dokim is nézett bután, de mondtam pecsételjen és irja alá a többit kitöltöm...:)

Még azt szeretném tudni, hogy melyiket érdemes elkezdenia leszázalálokást, vagy a rokkantságit???

A leszázalékolás nekem macerásabbnak tünik, de ha onnan jutok több pénzhez.... köszi!

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-18 11:24)

Nincs jelen

 

#57 2006-06-18 15:48

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Timi!

A leszázalékolás és a rokkantosítás, egy és ugyan az a dolog. Leszázalékolnak, mert csökkent munkaképességû leszel, a rokkantság is ezt jelenti...

Nincs jelen

 

#58 2006-06-18 20:12

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Mancsa!

Mi lenne velem nélküled?-tek? :)
Néha fel sem fogom mit olvasok, de gondolom ez már látszik, csak beparázok... bocsi!
Uj a gyogyszeradgom és totál kikészit... sajna én is észrevettem!!

Nincs jelen

 

#59 2006-06-18 20:30

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szeintem nem ártana kicsit lelassítani, az infók beszerzése terén. Hagyd, hogy az eddig megszerzett infók leülepedjenek, helyet találjanak benned és te is el tudj igazodni közöttük...amit ez megtörtént, jöhet a következõ dömping. Ha túl sokat kapsz egyszerre, azt se fogod tudni, mit gondolj dolgokról...,mert annyi különbözõ infót kapsz...

Szóval szerintem adj egy kis idõt magadnak.

Nincs jelen

 

#60 2006-07-23 16:51

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én most írok ide elõször.13 éves koromban állapították meg nálam,h colitis ulcerosam van.Rá 1 évre meg is mûtöttek(total colectomia).18 éves koromban leszázalékoltak(67%).Most 20 éves vagyok,és azt szeretném tudni,h normális-e az,h csak családi pótlékot kapok,ami 18000ft.Emellett elmehetek 4órába dolgozni,de így sem lehet megélni.Mit lehet tenni?

Nincs jelen

 

#61 2006-07-23 19:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tündi: Engem szintén "leszázalékoltak" 18 évesen, de ez nem teljesen igaz, mert amit kapsz, 18.000Ft-ot, az emelt szintü családi pótlék, elvileg.Én szintén kapom, de tudtommal addig nem százalékoltathatnak le teljesen 67,5%ra, amig nincs állandó munkahelyed.Valami ilyesmi a herce-hurca.Bár én dolgozhatok 8órát, így nem értem miért csak 4 órát dolgozhatsz.Sztem ezt a munkavállaló döntötte el, vele kéne megbeszélni.

Nincs jelen

 

#62 2006-07-23 22:38

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

barna-by:Téged is mûtöttek?

Nincs jelen

 

#63 2006-07-24 09:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

igen, 6szor, ebbõl 1 volt beles, a többi záró, meg tályog.

Nincs jelen

 

#64 2006-09-03 09:17

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Ezzel a leszázalákolással kapcsolatban nekem is lenne néhény gondoltaom:

Elõször is, hogy van az, hogyha valaki gyógyíthatatlan beteg kétévente felülvizsgálatra kell járnia, mikor nem lehet meggyógyítani?

Másodszor, ha esetleg néhány hónapig tünetmentes vagyok a gyógyszerezés mellett, igaz tudnék dolgozni, esetleg sikerül is, miért baj? A betegségi nyugellátásból talán a gyógyszerekre jut, mibõl élnénk akkor?

Ha elmegyek felvételi beszélgetésre és bevallom, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenvedek, csak most az állapotom stagnál, ki fog állandó,felelõségteljes munkára alkalmazni?

Úgy tudom van nekünk országos érdekvédelmi szervezetünk is, mint a rákosoknak, miért nem emelik fel a hangjukat annak érdekében, hogy a gyógyíthatatlan betegséget, amig csak kezelni tudják, fogadják el végleges állapotnak és ne maceráljanak bennünket rendszeresen.
Úgyis megvan a magunk baja. Így is nehéz elõteremteni a megélhetéshez szükséges anyagi javakat.

Magyarországon tudom sokan vannak, akik minden apró problémával le akarják magukat százalékoltatni és ezt sok orvos, anyagi szolgáltatás ellenében meg is csinálta, de ezért miért büntetik a valóban betegeket?
Ez a kollektív büntetés nálunk már kezd nagyon elharapózni!

Azt hiszem, amíg ezt fel nem vállalja egy országos szervezet, nekünk egyéneknek még sok megaláztatásban lesz részünk.
Mesélhetnék a saját esetemrõl is, de ez most érdektelen. Kellemetlen volt az igaz!

Üdv. Mindenkinek!

Licsi

Szerkesztette: Licsi (2006-09-03 09:19)

Nincs jelen

 

#65 2006-09-03 11:46

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!
Én is leszázalékolt voltam, 5 év után megvonták tõlem mert javulást észleltek. Az egészségügy gyógyultnak minõsített, a munkahely pedig betegnek. Ezért már  2 éve eltartott vagyok a /férjem által/. Nagyon várom az elõrehozott nyugdíjat ami rendkivüli veszélyben van, mert a kormány módosítani akar. A helyzetünk csak rosszabbodik. Leszázalékoltatásban csak a rákosoknak van esélyük. Senkinek nem adják meg rajtuk kivül.

Nincs jelen

 

#66 2006-09-03 22:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Olyan sokat számít az a 20ezer forint nyugdíj amit kapnátok? 6 db zsömlére, 10 deka párizsira és 10 deka sajtra elég naponta, egy hónapra vetítve. Én a helyetekben elhagynám az országot.

Nincs jelen

 

#67 2006-09-03 23:22

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Egyébként nem 20 ezer ft. 1989-ig visszamenõleg kiszámolták a keresetem és a szolgálati idõm alapján a nyugdíjamat, amit rokkantnyugdíjként kaptam meg. Az akkori nettó fizetésem 70%-a volt. Ugyhogy kedves Sunburner, komoly összegról van szó!!!

Nincs jelen

 

#68 2006-09-04 16:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igen!Anno amikor 20 évesen elkezdtem kapni az emelt szintü családi pótlékot, akkor nem a 12.000Ftot kaptam (akkor) hanem 18 éves koromtól visszamenõleg! Azért nem utolsó összeg!
És az a 20.000Ft is rohadtsokat jelent, fõleg a mai világban!az ember megveheti abból a gyógyszereit, meg kifizeti a villanyszámlát!Ez már elég segítség!!!!!

Nincs jelen

 

#69 2006-09-04 17:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igen, ez igaz. Én mondjuk csak amiatt vagyok egy kicsit pesszimista, mert egyetlen perc szolgálati idõm sincs, mert 6 évet az általánosban, 6 évet a gimiben, 1 évet az egyetemen, és 2 évet az ágyban töltöttem. Ezt honorálná a Feri 20ezer forinttal. Én ezért a pénzért inkább beülök 2 napra egy irodába, és emelgetem a telefonkagylót ha csörög. A "B" terv szerint meg megyek Ausztriába mosogatni, ötször ennyi pénzért.

Nincs jelen

 

#70 2006-09-04 18:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Mindenki tudja hogy az itteni állapot nem leányálom és ha tehetné, mindenki kimenne inkább külföldre.Én is tervezem, de még csak tervezem!Van egy sérvem, azt meg kell csinálni, meg szintre kell magam hozni.És ahogy elnézem, ez már súlyos pénzekbe fog kerülni, nekem, adófizetõnek!És minek van a TB ha most mindenért kell fizetni????
Külföldön meg engem nem látnak el, illetve EUs kártyával ellátnak, de annyit kell fizetni, mint az országban lakóknak!Hameg mûtét van, akkor meg teljes árat ki kell fizetni, ami lehet akár több ezer euró!Tény hogy külföldön 5ször annyi a fizetés, de ha szarul vagy, akkor mi lesz?Én is ezen dilemmázok!

Nincs jelen

 

#71 2006-09-08 13:18

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Sunburner!

Én nem tanácsolom Neked az ausztriai munkát! Ha igaz, hogy ez a betegség jöhet a stressztõl is, akkor ott még betegebb elszel. Én ott kaptam meg ezt a nyavalyát!

Az igaz, hogy mosogatással is többet keresel, mint itthon a diplomások, de belegebedhetsz, mind fizikailag, mind lelkileg. Soha nem leszel osztrák csak menekült és hiába magyarázod, hogy te munkából élsz kint, és nem segélybõl egy kalap elá vesznek a menekültekkel.
Nagyon jó helyet és ismerõsöket kell találnod, hogy ne így legyen. Beteg, pedig ne is próbálj lenni, mert azonnal röpülsz, és ott még mindig drágább betegnek lenni, mint itthon.
Szóval ott sincs kolbászból a kerítés, az emberek mentalitása pedig egyszerüen pokoli.

Amióta hazajöttem, azóta jevula az állapotom, de tünet mente még mindig nem vagyok. Az nagyon jó, ha valaki talál pár óra elfoglaltságot, mind anyagilag, mind lelkileg, nekem hála Isten ez sikerült, de tudom milyen nehéz ez, fõleg vidéken.

Teljesen fölháborít az, hogy valakit kivesznek az ellátásból, hiszen meg nem gyógyult és ha visszaesik kezdheti megint a tortúrát a táppénzzel, meg a leszázalékolással? Fölháborító!
Ez a pénz nem arra jó, hogy valaki megéljen belõle, hanem arra, hogy ha nem tud mellette valamit keresni, ne haljon éhen.

Mi van azokkal, akiknek nincs olyan férje, vagy felesége, aki eltartaná, vagy el tudná tartani? Úgy érzem, ezt nem lehet szó nélkül hagyni, fõleg most nem, amikor változtatni akarnak.

Én úgy tudom a rákosokat sem százalékolják végleg, 5 év tünetmentesség után, gyógyultnak minõsítik a volt beteget. Több rákos ismerõsöm van, többek között a mostoha fiam, aki az operáció és különbözõ terápiák után, már 7 éve egészséges és semmilyen gyógyszert nem szed, úgy él, mint bárki más egy kisebb mûtét után.
Azzal még én is kiegyeznék, ha 5 évi tünetmentesség után megvizsgálnának és ha minden rendben belülrõl egészségesnek mondanának, de nekem 5 hét tünetmentességem sem volt, a gyógyszerek mellett, mi a fenének piszkálnak akkor 2 évente?

Azonkívül ismerek olyanokat is, akiket mozgásszervi betegséggel százalékoltak le és futnak, mint a nyul. Értem én, hogy változtatni kell, mert sok a csaló, csak ennek miért a betegek isszák a levét?

Na most megint jól kifakadtam! Elnézést, de jól esett!
Üdv. Mindenkinek!
Licsi

Nincs jelen

 

#72 2006-09-08 17:53

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szerintetek, aki ebben a betegségben szenved, mint mi, azoknak hány éves korukig jár a családipótlék?
Várom válaszotokat.

Jó vagy jobb egészséget kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#73 2006-09-08 18:02

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nyuszka:
Én 18 éves koromtól kapom alanyi jogon, de ha dolgozol, akkor nem kapod, illetve ha kapod a pótlékot és elkezdesz dolgozni, a munkába állás utáni 4dik hónapban már nem kapod, addig igen.Amúgy tudtommal ez nincs korhoz kötve!

Nincs jelen

 

#74 2006-09-09 18:46

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi a gyors választ. Én még nem dolgozom, tanuló vagyok. De már egy éve, hogy nem kapom a családipótlékot, mert fõiskolásoknak és egyetemistáknak már nem jár. Remélem, hogy kapok mostantól és visszamenõleg (2 éve vagyok beteg) is megadják majd.

Nincs jelen

 

#75 2006-09-12 11:49

Nory
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én úgy hallottam, hogy 23 év felett nem jár, ha fõiskolára jár az illetõ, vagy esti tagozatra!
Én most estire jelentkeztem, és kérdezték, hogy hány éves vok, mert itt is jár a családi, 23 év alatt.

Nincs jelen

 

#76 2006-09-25 04:54

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tényleg van országos érdekvédelmi szervezet, az MCCBE. Egyetlen ember foglalkozik érdekvédelemmel. Sajnos nagyon sok a tennivaló - most pl. az egészségügyi reform- és az a gond, hogy nem állnak velünk szóba az illetékesek. Nem tudunk a rendelettervezetekhez, törvényekhez hozzájutni, csak akkor, amikor a parlamentbe benyújtják õket, de akkor már késõ, érdemi változtatást nem lehet elérni.
Van egy, a krónikus betegeket képviselõ szervezet is, a Lánc, ami éppen válságban van, elsõsorban pénzhiány miatt, az õ feladatuk is lenne a betegek érdekvédelméért harcolni.
Rokkantnyugdíj: néhány kisérletet tettünk, hogy felhívjuk az illetékesek figyelmét a jelenlegi szabályzás tarthatatlanságára, sikertelenül.....
Biztos tudod, hogy az eü. reform keretében felülvizsgálják a rokkantnyugdíj rendszert. Amit én tudok róla (Zöld Könyv), annak alapján a jelenleginél is nehezebb lesz a rokkantnyugdíjat (illetve átalakul járadékká) megszerezni, és valószínúleg kevesebb lesz az összege is. De errõl többet csak év végén lehet tudni, amikor elõállnak a konkrétumokkal, részletekkel.

Nincs jelen

 

#77 2006-11-06 20:17

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Clio!

Nekem nem azzal van gondom, hogy megreformálják a jelenlegi rokkantnyugdij rendszert.
Sok, mondhatnám nagyon sok olyan embert ismerek,akik saját bevallásuk szerint sem beteg, fõleg nem munkaképtelenek, egyszerüen ide menekült a munkanélküliség elõl, de miért mi betegek isszuk ennek a levét?

Valami olyasmit hallottam, hogy az új rendszerben nem azt állapítják meg, kinél milyen mértékû a munkaképesség csökkenés, hanem azt, ki milyen százalékban munkaképes.
E nem fából vaskarika?

Valahogy nálunk be akarják vezetni a kollektív büntetést.
Nem csupán ezen a területen, hanem szinte mindegyik reform elképzelés ezen alapszik.

Pl. Fehérítsük ki a gazdaságot, mert sok a fekete munkás, fizessen mindenki többet, nem azt a többséghez képest néhány, nem fizetõt kapjuk el és büntetjük meg.

Sokkal kevesebb rokkantnyugdijas lenne, ha nem lehetne pénzért megvenni az orvost, aki igazolja a betegséget, mint ahogy kevesebb parkolási cédula is kellene, ha nem kaphatná meg szinte mindenki, akinek valaki a valakije és igazol neki néhány pontot.

Fölháborítónak tartom, hogy szépészeti mûtéteket végeznek az egészségbiztosítás pénzén, mert más mûtétet számolnak el stb. DE ezekért az elkövetõket kellene büntetni!!!

Azt mondod nincs, mert nem lehet érdekérvényesítés, akkor mi lesz, visszatérünk a múltszázad elejére és mindenkit feljelentkgetünk!?
Mert másképp nem megy, ha nem lesz komoly és tisztességes ellenõrzõ hatalom, akkor mi betegek elvérzünk, szó szerint és átvitt értelemben is.

Ez szégyen az egész országra nézve, már most is. Legalább is, akiket én ismerek és itt a topikokban is irogatnak nevetségesen kevés pénzt kapnak, ha kapnak.

Én magam négy év után kaptam elöször ellátást, hogy addig mibõl éltem ne is kérdezzétek.
Ez nem lehet rosszabb, mert akkor tényleg visszatérünk a legsötétebb középkorba!

A remény hal meg utoljára!

Nincs jelen

 

#78 2006-11-07 07:01

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem tudom kihagyni hogy ne szóljak!
Én lassan 5 éve vagyok nyögydijas! Elöször nem értettem mért, most már tudom nem tudok wc nélkül élni, de olyan szintem hogy az egyik pillanatban nincs semmi a másikban rohanok mint ámokfutó! Kivánci vagyok hogy az új rendszerben ha maradunk rokkantak menyi lesz az új nyögdij! 1 -2 nyugyti példa: rokkant nyugdij több mint a rendes öregségi mert abbol indulnak ki hogy te beteg vagy (nagyon meggondolják, megnézik ki lehet rokkant) te gyogyszet szedsz, esetleg ápolót kell fizetned! Na ott van kulturálya az ilyen dolognak nem ugy mint kis hazánkban hogy megalázzák az embert!
Igen szépészeti beavatkozások nem tbre történjenek (kivéve a mell elvesztésének potlása ami most nem tbtámogatásos ha jól tudom). Nevetségessen kevés  a pénz á dehogy még sok is nekem volt közgyogyom de tavaj elvették mert 79 Ft al tuléptem a felsõ határt! Könyörgöm mi az a 79 Ft mire elég?? Nem értem én ezt a világot! Egy biztos ha olyan álapotban lennék menék kifele Norvégiába , Hollandiába. De nem vagyok örülök hogy itt a lakásban elvagyok! Ha a volt cégem vissza vonta volta a net elöfizetést az sem lenne! Azért vannak jó emberek! Amugy az órvosi kamara nemzetközi birosághoz fordul mert ezt nem türi az ezben minden benne van!
Bocsi de kiborult a bili!
Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#79 2006-11-07 10:31

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a fiam jelenleg 25 éves, de már 12-éve beteg. Most megmûtötték, és sajnos nincs valami jól. Dolgozni nem tud, így hát szeretnénk kérni a leszázalékolását, de nem tudom hogy kell elkezdeni, vagy mi a módja neki. Ha valaki tud kérlek segítsetek!

Köszi

Nincs jelen

 

#80 2006-11-07 16:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Magdi:
A háziorvosnak kell egy igénylést küldenie az OEPnek, õk behivják a fiadat vizsgálatra és megvizsgálják.Ha õk úgy itélik, hogy leszázalékolható, akkor megteszik, de csak akkor ha van egy bizonyos munkaviszonya a fiadnak, illetve volt.Ha jól tudom 3 hónapnak kell lennie, különben emelt szintü családi pótlékot kap, ami 18ezer forint.Én ennyit tudok.Eleinte én is igy indultam, de mondták, hogy mivel nem álltam szerzõdéses munkaviszonyban, ezért nem vagyok leszázalékolható.

Amúgy pont hétfõn voltam az OEPnél ilyen vizsgálaton. a hely tömött volt, de mákom volt, mert pont az én ajtómnál álltak a legkevesebben.Bementem, kérdezgettek, aztán vetkõzzek le!Megtetem.Egy díjugró nem tud olyan hátast dobni, mint ott a 3 doki!Az egyik olvasgatta a leleteimet a mûtétekrõl, amásik vizsgálgatott, aztán megszólalt az olvasós, hogy még élek? Jót nevetett midnenki, persze értettük a viccet.Szegények vagy fél órát pötyögtek rólam a gépbe, mig másnak 5-6 perc volt. lol

Szerkesztette: barna-by (2006-11-07 16:55)

Nincs jelen

 

#81 2006-11-07 19:51

SIRE
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok,

én egy éve vagyok 67%-os rokkantnyugdíjas... igaz, elvileg csak januárig, mert csak egy évre adták meg. Vékonybél-gyulladás, sipoly-al...
Szerencsés helyzetben voltam, mivel volt 8 év munkaviszonyom (27 éves fejjel) és jól fizetõ állásom, így ezzel az összeggel én meg voltam elégedve. Viszont féle a januártól, mert szinte biztos vagyok benne, hogy "kirakják" a szûrömet...
Anyukám szintén Crohn beteg, neki a vastagbelén, szintén leszázalékolták 2 évvel ezelõtt, de idén úgy gondolták, meggógyult...(köszönjük Gyurcsán úr!!) Pedig õ (kora miatt is) sokkal rosszabbul van mint én, és nem tudna dolgozni, mivel WC-hez kötött eléggé...

A kérdésem, hogy volt-e már vki, akit "visszaminõsítettek" 67%-ról, és ha igen, mennyire?

Igényléssel kapcsolatban 1szerû a dolog sztem: háziorvos ad papírt, illetve tanácsot, hogy hol, milyen papírokat kell összeszedni (nekem pl. a CSSK - családsegítõ központ segített) és elküldeni az OEP-nek. Aztán küldik a "behívót", hogy mikor vizsgálnak az orvosok, oda minden lelet a betegséggel és szövõdményeivel kapcsolatban és várni az "ítéletet"...
Aztán várni a pénzt, ha szerencsések vagyunk :D

Nincs jelen

 

#82 2006-11-09 07:18

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Barna-by! ;)
Köszönöm a leveled, legalább tudom hogyan tovább. Valamennyi munkaviszonya van a fiamnak, de nem sok, mert suli után egy keves tudott csak dolgozni. Jelenleg persze semmi lehetõsége. Egy mûtét után nem tudom meddig lábadozik, de gondolom két hónap biztos kell míg összeszedi magát, mert nagyon lefogyott.
Ez a leszázalékolás, vagy a rokkant járadék ügyintézés idõben mit jelent, kb meddig tart?
;)

Nincs jelen

 

#83 2006-11-09 07:27

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! ;)
Milyen adókedvezmény jár a betegeknek? Bocsi én kezdõ vagyok tehát minden új infóra szükségem van.

Köszi ;)
Magdi

Nincs jelen

 

#84 2006-11-09 08:29

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Magdi,
Az adókedvezményekkel kapcsolatban megtalálsz mindent itt a fórumon az"egyéb fontos tudnivalók"hsz.-ben.
Üdv: Tünde

Nincs jelen

 

#85 2006-11-09 12:26

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi a segítséget ;)

Nincs jelen

 

#86 2006-11-09 16:06

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Magdi:Kb ha mindent beleszámitok a háziorvostól a családi pótlék kézhezkapásáig, sztem egy 2 hónap, bár régen ennyi volt, nemtom most milyen fürgék a hivatalba.
Adókedvezmény pedig jár, ha rákeresel az oldalon az elsõnél ki is adja, régen Monik irta le teljesen.Azt hiszem havi 2000 vagy már 2500 forintot lehet leirni az adóból.Hvonta!!!Nem sok, de valami!Ha visszamenõleg is bizonyitod, hoyg beteg volt a fiad és elfogadják, akkor visszamenõleg is fizetnek!

Nincs jelen

 

#87 2006-11-09 17:14

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A fogyatékossági adókedvezményrõl az "Egyéb fontos tudnivalók" 1 oldal 11hsz-ben is lehet olvasni róla. Amugy ha jól tudom ez már ezévben , vagyis amit jövõre vallunk be az már 3150 Ft/hó. Ebben a topikban is van róla szó az elsõ oldalon február körül.

Nincs jelen

 

#88 2006-11-11 14:17

lill
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

kedves Tücsi,
NEM LEHETELEN !! A Chrom betegséget lehet kezelni csak sajnos nagyon kevesen ismerik a módját.Ha érdekel irjál megbeszéjük mit lehet tenni.nem kell más csak kitartás!!! Bízz bennem,csak a tapasztalataimat szeretném veled megismertetni.üdv Lill

Nincs jelen

 

#89 2006-11-13 11:16

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves lill!
Esetlegesen ha megkérnélek a tapasztalataidat nem osztanád meg velünk is???
Üdv. mendi

Nincs jelen

 

#90 2006-11-13 20:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Lill!
Nem lehetne itt a közösbe hátha valaki mást is érdekel a dolog!
Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#91 2007-01-11 21:57

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hali Barna-by!

A hozzászólásaidból ítélve, igen minden témában otthon vagy, hát hozzád fordulok! Augusztusban derült ki, hogy colitises vagyok. Azóta többen említették a leszázalékoltatást. Bár én nem nagyon szeretném ilyen fiatalon, de a betegség gyógyíthatatlan volta miatt, tulajdonképp tök mindegy hogy ma, esetleg 10 év múlva indíttatom el. Vagy nem? Szóval fogalmam sincsen hol kezdjem el a dolgot. Ha legalább az elsõ lépésben segítenél, azt nagyon megköszönném. Pussz!

Manna

Nincs jelen

 

#92 2007-01-11 22:20

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

bocs hogy beleszólok de 30 évesen operáltak és akkor leszézalékoltak volna én ökör meg azt mondtam hogy nem mert hogy néz az ki ha valaki ilyen fiatalon rokkant .Most meg már mindenféle vizsgálaton kellene átmenni orvost az utobbi 5 évben nem láttam meg nem is nagyon akarok igy marad az ,hogy nem százalékoltatom le magam.Tehát vágjál neki!!!!!!!!!!!! még egyszer bocs hogy beleszoltam

Nincs jelen

 

#93 2007-01-12 08:04

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Engem 36 évesen %.le 19éve.Akkor nem láttam más kiutat.Ma nem tenném,rengeteg
hátrányát érzem most.Ez munkahely függõ is,ott hogy fogadják a wc-re rohangálást.
Ma sürün megkapom "mások betegen is dolgoztak s vitték valamire". Persze dolgozgat-
tam én is amikor tudtam,csak kevesebbet.Végleges rokkant vagyok 15éve s igy gyor-sabban elhagyja magát az ember.Ma is dolgozom és igy  jobban érzem magam.de sokkal
kevesebb a pénzem mint volt kollégáké.
Ez nem tanács csak vélemény.

Nincs jelen

 

#94 2007-01-12 20:50

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Jkenderesi!

Én most vagyok 30, tehát hasonló a helyzet. Annnyira lehangolna az, ha azt kellene mondanom hogy: -hát igen, én rokkantnyugdíjas vagyok. Már e mondat elolvasása is rettenetes, de ez van. Elhûltem a fórumot olvasgatva, hogy ilyen sokan és nálam sokkal fiatalabbak vannak leszázalékolva. De azt hiszem, hogy leszázalékoltan sem kisebb az esélyem egy jó munkahelyre. Mert ha éppen aktív szakaszban vagyok, és állandóan a wc-t járom, azt nem tolerálják ha nem akarják, tök mindegy hogy leszázalékolt vagyok, vagy sem. Akkor is klotyóra járnék, ha nem lenne orvosi papírom róla, nem igaz? Szóval ha nem lennék leszáz.-va, max plussz fél évig dolgozhatnék, mert addigra úgyis rájönnének. A végkövetkeztetésem : mindenképp elindítom a dolgot! Csõ!

Manna

Nincs jelen

 

#95 2007-01-12 21:01

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia fater!

Hát igen, te már tapasztaltabb vagy e téren, de a mai kilátástalan helyzetben tulajdonképp bárkit bármikor és akár ok nélkül elküldenek a munkahelyérõl. Ez legalább fix jövedelem lenne, olyan esetekben is amikor az ember munkanélküli. Én ugyan még nem voltam, de bármikor megtörténhet. És egyébként is saját vállalkozáson gondolkodom, mert ezzel a betegséggel azt hiszem ez lenne a legjobb megoldás. így legalább 'megengedhetném magamnak' hogy beteg legyek. Csak 10 év múlva ne gyere azzal, hogy te megmondtad...
Szia, jó éjt!

Manna

Nincs jelen

 

#96 2007-01-15 22:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Manna:
Elõször is azt tudnod kell, hoyg a leszázalékolt embert nem nagyon szeretik alkalmazni.Igaz, hoyg a cég, ha alkalmaz ilyen embert, akkor kap adókedvezményt, de ez egy nagy multinál nem lényeg, ott az van, hoyg nyomni a melót, hajszolni a dolgozókat.Szóval elõször azt döntsd el,hogy vállalod azt,hogy ezek után nehezebben találsz munkát (bár vannak erre szakosodott cégek, akik pl alkalmaznak csökkent mozgásképességü embert, meg hasonlókat).
Ugyanakor ott egy másik lehetõség, az emelt szintû családi pótlék! Ez fix (a rokkantnyugdij nem, nemtom hoyg ekll kiszámolni), havi 18.000Ft, lényegesen kevesebb mint a r.nyugdij, de ezt nem feltétlen kell elmondani a cégnek és egy alapfizetés mellett jó kis kiegészités!
Én a pótlékot választottam, mivel elég nagy cégnél vagyok, és próbálom a fejesek elõtt titokban tartani a betegségem komolyságát, nehogy elküldjenek (sose lehet tudni), ugyanakkor már 3 éve ezt kapom, mivel ez ALANYI JOGON JÁR.Azért emelm ki, mert osan ezzel vitatkoznak, de ezt ugyanúgy kaphatja a 16 éves gyerek mint egy felnõtt dolgozó!Én anno ebbõl a pénzbõl mentem Szigetre, meg fizettem (vagy nem :D ) az internetemet.Zsebpénznek ugyanolyan jó volt mint fizetéskiegészitésnek!
mindenekelõtt azt javaslom, ha van munkahelyed, járj utána, hogy alkalmaznának-e akkor is ha le vagy %olva, és ha igen, milyen feltételekkel.Amúgy mindent a háziorvosnál kell kezdeni, õ küldi a nyilatkozatot az OEPnek vagy az államkincstárnak, attól függõen melyiket választod.
Remélem kimeritõ voltam és az infó is elég volt :D

Nincs jelen

 

#97 2007-01-15 22:24

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi Barni!

Kell 1 nap, mire ezt így átgondolom. De ez a családi pótlékos megoldás jónak tûnik. És az komolyan járna? De én elmúltam már 18, és suliba sem járok. Na meg eltartott sem vagyok. Mindez nem számít? Ha nem, akkor ez tényleg jobb, mint a le%olás.Bár a pénz valóban kevesebb, de legalább nem érezném magam félembernek.
Alszok rá egyet-kettõt, aztán elindulok valamilyen irányban. Még egyszer köszi az infót!

Szió!

Nincs jelen

 

#98 2007-01-16 16:12

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

manna:
:D direkt kiemeltem, hogy alanyi jogon jár :) Nem kell meló, nem kell suli, se gyerek se kocsi, semmi!Csak egy papir, meg majd behiv az OEP egy vizsgálatra, ott sok mindent kell kamuzni, majd ha ott tartasz szólj rám és elmondom hoyg mi az amit feltétlen hangsúlyozz ki, mert az a ziccer nekik!

Nincs jelen

 

#99 2007-01-16 17:34

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

hali!

ez okos dolognak tûnik:)

Elmegyek a háziorvoshoz és ráprobálok!:)
Te még mindig kapod Barni?

Nincs jelen

 

#100 2007-01-16 18:04

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

naná! 2009ig nem is kell betolnom a képem az OEPhez:D 3 évre kaptam meg!
Hja, ha érdekel még titeket, van adóvisszatérités, ami havi 3000 forint körül mozog, amit májusba fizet ki az apeh, ezt a bevalláshoz kell csatolni és elvileg visszamenõleg is fizetnek, ha tudod igazolni a betegséged!Mondjuk ezt csak az kaphatja aki melózik.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB