#51 2010-07-25 10:58

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Parancsoljatok itt a recept ami alapján elkészítettem Sok variáció található még itt. Linusnál ettem elsõnek ilyet nos neki jobban sikerült mint nekem dehát õ már rutinos ebben 

http://www.mindmegette.hu/meleg-csokis-brownie.recept

Nincs jelen

 

#52 2010-07-25 11:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Mivel élve maradtál kipróbálom én is a receptet. :D
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#53 2010-07-25 12:47

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szuszi a hiba nem a receptben lett volna :P

Nincs jelen

 

#54 2011-04-10 12:47

Joci04
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!

Ezt találtam legmegfelelõbbnek, hogy megkérdezem.
Mondták, hogy hagymát nem lehet enni.
Nos a kérdésem az lenne pontosan mi miatt?
Van-e rá olyan feldolgozási mód hogy lehessen enni?
A fõzésnél, sütésnél fokhagymaport sem lehet használni? Tudom hogy egyéntõl függ ki mit bír, de általánosan vannak olyan alapanyagot amiket szinte senki nem ehet mint például a paradicsom.
Illetve a sör, én az ízét szeretem, ezért megfelel az alkoholmentes is, ha már simát nem ihatok.
Úgy lehet inni vagy a szénsavasság is sok gondot okozhat.
Tanácsokat, ötleteket, tapasztalatokat szívesen olvasok.
Köszönöm a válaszokat.

Szerkesztette: Joci04 (2011-04-10 12:47)

Nincs jelen

 

#55 2011-04-10 14:37

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szia Joci!

Szerintem az általad leírt ételekre/ilalokra mind az a jellemzõ amit a hagymáról írtál, hogy egyén függõ.
Olyan, hogy crohn diéta természetesen van, de lehet, hogy pl. az olajt mindegyik crohn-os meg bírja enni és az ajánlott neki, én meg egyszerûen rosszul vagyok tõle.
Sör, kóla jöhet, ha érzem, hogy túl sok a szénsavas és meggyötör akkor nem iszok kólát egy hétig, de utána megint.
Szóval szerintem érdemes próbálkozni, pláne (ahogy olvastalak) vékony vagy és lefogytál a betegség miatt.
Nekem a dietetikus nyomta, hogy csak ezt meg ezt szabad enni, mikor már 30 kilós voltam 18 évesen, na akkor már a fõorvos azt mondta, hogy mindegy, hogy Mc-is hamburger, vagy lacipecsenye a piacról, csak egyek és hízzak.
Éppen ezért szerintem, ami jól esik próbáld ki és ha nem bánt meg akkor egyed, ha meg igen akkor értelemszerûen nem eszed.

Érdekes amit a paradicsomról mondtál, én mindig is ettem, de pl. a paprikát nem bírnám megenni.

Hú azt hiszem, hogy ezekkel nem sok újat mondtam, de tapasztalatot is kértél :)

Szerkesztette: Lisa (2011-04-10 14:38)

Nincs jelen

 

#56 2011-04-10 14:40

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Ja még egyet elfelejtettem, nézegesd meg ezt a topicot is, lehet, hogy több választ fogsz kapni!

Üdv.: Lisa

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 156#p78156

Nincs jelen

 

#57 2011-04-10 16:05

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

A tuti fogyókúra
HÉTFÕ
Reggeli:Alma
Ebéd:Tejfölös paprikáscsirke illatának mély beszippantása, az asztalon hagyott morzsák, savanyúsággal
Vacsora:2 dl aludttej savója, néhány cukrászsütemény receptjének lemásolása
KEDD
Reggeli:Sárgarépa saját zsírjában, rágógumi
Ebéd:Hatalmas tál töltöttkáposzta és a hozzávaló friss kenyér megtekintése, az edények elmosogatása
Vacsora:A szabad szemmel is jól látható darabka sovány sajt reszelt káposztatorzsával megszórva
SZERDA
Reggeli:5-6 teljes jógalégzés, félbevágott fõtt tojás sárgájának a fele, de abból amennyi belefér
Ebéd:Bécsi szelet és sült krumpli készítésekor lejátszódó fizikai és kémiai folyamatok elemzése céklával. Nagy tál túróslepény lefényképezése
Vacsora:A képek elõhívása, savanyú uborka, hashajtó
CSÜTÖRTÖK
Reggeli:1 db fürjtojásból készült rántotta, utána kifli, gyulai kolbász és vaj segítségével tízórai készítése a gyerekeknek
Ebéd:Húsleves és rakottkrumpli alkatrészeinek beszerzése a közeli ABC-bõl. Madártej elhelyezése a hûtõszekrényben. Vágott vegyes savanyúság
Vacsora:Ecetes hagyma citrommal
PÉNTEK
Reggeli:Fõtt kolbász, mustár, tea, citrom, zsemle ízléses, már-már esztétikai élményt nyújtó elhelyezése az asztalon, mire a többiek felébrednek, frissen mosott káposztalével, kekszreszelék
Ebéd:Gõzölgõ bableves, csülökpörkölt, uborkasaláta lerajzolása, kiszínezése. 1 szelet kétszersült harmadszor is átsütve, nagy pohár Igmándi
Vacsora:Hasított karalábé, dúsan díszített sárgarépaszeletekkel. Lefekvés elõtt füldugó a korgó gyomor neszeiben kiküszöbölése
SZOMBAT
Reggeli:Joghurtba mártott almaszeletek, limonádé szaharinnal, nyomelemekkel ízesítve
Ebéd:"Halászlé, túróscsusza, sütemény" címmel frappáns epigramma megalkotása, egy teljes kocka sajt parádi vízzel.
Vacsora:Paradicsombelsõség, kamillatea, egy teljes rúd ropi
VASÁRNAP
Reggeli:Fagylalttölcsér, nagy adag friss levegõ, sûrû szitán áttört kefír
Ebéd:Ricinusleves, csontlében abált torma citromhéjszeletekkel, süteménymaradványok levakarása a tepsirõl
Vacsora: Amit a kanári meghagyott!:):):):):)

Szerkesztette: gotty (2011-04-10 16:06)

Nincs jelen

 

#58 2011-04-10 16:41

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Gotty, jót nevettem rajta, de ha belegondolok, volt idõ, amikor hónapokig kb ilyen volt a menü. :(

Nincs jelen

 

#59 2011-08-25 18:31

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Itt is találtok hozzászólásokat:http://ibsprobiotikum.hu/forum/viewtopic.php?pid=3#p3

Nincs jelen

 

#60 2014-05-25 12:32

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Én colitises vagyok. Cukrot elvileg kerülni kell de a babapiskótát meg ajánlják ami elég édes.
Hogy lehet ez?

Nincs jelen

 

#61 2014-08-28 09:42

Kicsi Massa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!
Tegnap engedtek ki a kórházból colitissel. Semmirõl semmit nem tudok, valaki tudna segíteni pl  ebédre mit fõzhetek?
köszönöm

Nincs jelen

 

#62 2014-08-28 18:10

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szia!

Ez a betegség olyan, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy "mit bír"...
Általános dolgokat sokfelé olvashatsz, pl.: http://crohn-colitis.hu/hun/leirasok-dieta.php

U.i.: a kórházban nem volt dietetikus?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB