#251 2011-05-04 18:48

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok tudna nekem 1-2 véleményt írni olyan aki jártas a súlyemelésben...Olvastam már az itteni írásokat de jó lenne még pár okos gondolat...A betegségem elõtt én is emelgettem a súlyokat 1.5 évig de mióta Cu-s lettem nem mertem elkezdeni jelenleg tünetmentes vagyok...

Nincs jelen

 

#252 2011-05-04 20:09

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia!
Én crohnos vagyok.Mûtét óta kb2 éve folyamatosan súlyt emelek és edzõterembe járok nekem kifejezetten jót tett..Semmi hasi fájdalom.semmi(hasizmozok is).Vérvételre 4 havonta járok és tökéletesek az eredmények.az alsó határ közelében vannak.Én csak ajánlani tudom.Velem nagyon jót tett..Még a betegség tudatom is elmúlt :)

ui:milyen okos gondolat érdekelne? :)

Nincs jelen

 

#253 2011-05-05 19:36

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Deart1...Pl:Aki fiú és gyúr,olvastam olyan fórumot ahol hasonló betegséggel verseny szerûen is ûzik az ipart,tudom h nem nyomhatom úgy mint annak idején kõkeményen de gondoltam megpróbálom mert így félnek érzem magam..tudom azt is hogy valakinek ez nem fontos sõt de nekem régen az volt heti 5 napot nyomtam csak most nem igazán merek visszatérni de azért szeretném megpróbálni aztán ha úgy érzem hogy ami nem megy azt ne erõltessük alapon akkor feladom,természetesen nem nyomom ugyan azokkal a súlyokkal,hanem kisebbel...de ha nem lenne semmi gáz akkor sokat dobna a lelki állapotomon.1 ébként jelenleg csak Pentasa-t szedek 2x2g

Nincs jelen

 

#254 2011-05-05 19:42

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Aiolosz olvastam a 2010-02-19 15:33..... hozzászólt véleményed teljesen 1 et értek vele :D

Nincs jelen

 

#255 2011-05-05 22:19

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Juhúú meghozta ma a futár a gimnasztika labdámat. :D Próbálta már közületek valaki? :D

Nincs jelen

 

#256 2011-05-06 14:22

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ha valaki rendesen eszik,nem megy a hasa,felszívódási zavart se mutatnak ki,mégis fogy,vagy stagnál,ha elkezd edzeni nem fog tovább fogyni?Csak azért kérdezem mert ha alapbol,nem tudok magamra szedni egy dekát sem,vagy fogyok,mibõl építkezne a test,az izom,ha így sem tudok felszedni semmit?Ha nem csinálok nagyok semmit se?
Mennék úszni de nem merek,nem akarok tovább fogyni.

Szerkesztette: Breki (2011-05-07 16:45)

Nincs jelen

 

#257 2011-05-10 07:38

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

SZiasztok!

Érdekelne a véleményetek, erõs vérzéskor ajánlott sporolni? Gondolok itt úszásra, és egyéb szabadtéri sportolásokra, illetve a fizikai munka, cipekedés stb. köszi szépen :)

Nincs jelen

 

#258 2011-05-10 08:15

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

..szia Betegifju!..szerintem, ha erõsen vérzel, ne erõltesd a sportot semilyen formában...max séta, kevés biciklizés....pihenj sokat...egyél, aludj...regenerálódik a szervezeted...aztán majd akkor hajrá!!!:)...gyógyulj hamar......üdv!

Nincs jelen

 

#259 2011-05-10 08:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Betegifju! Se a sportot, se a fizikai munkát nem ajánlom ilyenkor, viszont nem ártana, ha az orvosodat felkeresnéd sürgõsen!

Nincs jelen

 

#260 2011-05-10 09:00

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Breki!
Én mûtét után (30 cm vettek ki a vékonybél utolsó szakaszából) 2 évig nem tornáztam akkor 56 kg voltam.
Majd nekiálltam bringázni,futni és edzõterembe járni.1,5 év alatt 9 kg jött rám izom formájában.Na jó mini zsír is található rajtam :)..Sport közben másképpen mûködik a szervezetünk.Pontosan tudja,hogy ilyenkor muszáj minden fontos ásványi anyagot "felszívnia",ha életképes akar maradni :).A sport csodákra képes..Mindenkinek csak ajánlani tudom.Engem teljesen megváltoztatott.Izmos lettem,végre nem vagyok vékony(sõt 40-es lett a méretem),jó lett a felszívódásom és egyszerûen zseniálisan érzem magam.Egész nap pörgök (télen szokott rám jönni a depresszió amikor is semmi nem jó,de az is 3 nap alatt lezajlik ezt Aiolosz is tapasztalta már :D ) és nem fáradok el.A sport elkezdése elõtt (1,5 éve)mindig betegségtudatom volt és fáradtnak éreztem magam mára ennek hûlt helye.Hát nagyjából ennyi :)

Természetesen aki vérzik és éppen nem érzi jól magát annak pihenés javasolt..Majd pár hét múlva megújult erõvel el lehet kezdeni a sportot :)

Nincs jelen

 

#261 2011-05-10 10:10

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Deart!...hát...számomra a legmeglepõbb..:):).de kedvet csináltál a sportoláshoz.....én vagyok a világ leglustábbja....:)...na de majd most...:)..ajánljatok valamit Ti akik olvassátok...itt edzõterem nincs egy szál se...pici falu...jó levegõ...de inkább valami itthon is ûzhetõre gondoltam...aerobik?...vagy az már nem divat?...reménytelenül le vagyok maradva.....:)...szóval Deart1...köszi!!!!!!!:)

Nincs jelen

 

#262 2011-05-10 14:28

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

de úgyhallottam hogy az úszás jót tesz a beleknek,nem ?! vagy ez nem vérzés idõszakában nem mondható el?

Nincs jelen

 

#263 2011-05-10 17:32

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Betegifju!

Én volt hogy kisebb vérzés idõszakában is mentem úszni, és nem volt gond.
Üdv!

Nincs jelen

 

#264 2011-05-10 19:59

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat, de erõs vérzéskor ez inkább kerülendõ?

Nincs jelen

 

#265 2011-05-10 21:07

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia!

Szerintem igen, akkor az ember megerõltetõbb dolgokat ne nagyon csináljon, akkor inkább a pihenésre van szüksége a szervezetnek.

Nincs jelen

 

#266 2011-09-06 12:09

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sziasztok.

medrol mellett (nem) árt a futás?
összeolvastam pár dolgot es most kicsit elbizonytalanodtam...

Nincs jelen

 

#267 2011-12-03 02:04

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

SZiasztok! Lehet, hogy rossz helyre megy, de nem tudom hova lenne inkább értelmes ezt a kérdést feltenni. Biztos vannak itt tõlem idõsebbek (17) mi, aki vagy crohnal vagy colitissel élünk, azok katonának nem is mehetünk? Gondolok itt pl. francia légióra vagy akár rendes katonaságra? Ha van valakinek tapasztalata az ilyesmivel kapcsolatban, azt szívesen olvasnám. köszi szépen. Üdv :)

Nincs jelen

 

#268 2011-12-04 13:57

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hi Betegifju,

mi Crohnosok nem bocsáthatjuk áruba fizikumunkat, így pl. semmi olyan munkát nem szabad végezni amihez erõnlét, állandó testmozgás stb. szükséges: nem lehetsz rendõr, sem katona.
Érdekes hogy pl. a mentõs is ugye szaladgál beteg után, és vannak bizony Crohnos mentõsök.

Nem ajánlott olyan munka emiben fizikai munkát kell végezni.
Bár mondjuk én laborban vagyok (nem dolgozom) és idegileg néha megterhelõ hogyha egy-két reakcióm nem sikerül. Nem tudom melyik megterhelés rosszab :D

Nincs jelen

 

#269 2011-12-09 21:36

grafzsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Pár hete derült ki hogy crohnom van, három hete szedek entocortot, még eléggé fáj a hasam, de a kísérõ tünetek már el múltak. Pl. nincs becsomósodva a hátam el múlt a szédülés és a fejfájás, tudok aludni.
Két évig heti 5-6 napot futottam, egy éve abba kellett hagynom a futást mert csak esténként volt rá idõm, és ha este futottam kicsit se tudtam aludni, nagyon fáradt voltam másnap. Most hogy kiderült crohnom van, azt gondolom ez okozhatta az egész fáradságot. Sokat hallottam arról hogy a sport segít, gondoltam elkezdem újra. Ma el kezdtem csupán 10 perc taposóval, remélem nem lesz baj. Igaz még fáj a hasam de gondoltam 10 perc nem árthat, és lassan fel építem az idõt egyre hosszabbra. Eléggé el fáradtam, még ez a 10 perc is megerõltetõ volt, de valamit csinálnom kell hogy meg erõsödjek, és egyébként is kb 10kg túlsúlyom van.
Bár továbbra is csak esténként van idõm.
Szerintetek ha fáj a hasam akkor azért már próbálkozhatok?
Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#270 2012-03-29 17:38

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hallottatok már olyanról, hogy valaki sztómával súlyzós edzéseket végzett?
Évekig gyúrtam, most viszont 2 éve sztómám van. Annyira hiányzik az edzés, hogy nem is igaz :/

Nincs jelen

 

#271 2012-07-07 06:13

Boyle84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

grafzsu! Szerintem ha fájdalmaid vannak, semmilyen megterhelõ dolgot ne csinálj, max. 1 kis séta..

Szerkesztette: Boyle84 (2012-07-07 06:14)

Nincs jelen

 

#272 2012-07-11 11:57

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Üdvözletem!
Ha már a sport topik is elõtérbe került, újságolni szeretném nektek, hogy a Balaton átúszáson az 5,2 km-es távot 2 óra 28 perc alatt sikeresen teljesítettem. Azért is nagy dolog ez számomra, mert a vastagbelemet már teljesen eltávolították, így nagyon ki kellett mindent számolni, fõként az étkezést, érkezést, utazást, és a wc-k feltérképezését. Fejben végigcsinálni, számolva a lehetséges következményekkel, sokkal nehezebb volt, mint mindenféle felkészülés, edzés nélkül leúszni a távot.
A lényeg, hogy nem szabad feladni, elhagyni magunkat, mert sok minden a fejben dõl el.
Legyetek jól!

Szerkesztette: rundig (2012-07-11 11:59)

Nincs jelen

 

#273 2012-07-11 14:11

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

rundig!
Gratulálok!!! Minden elismerésem, nagyon-nagyon ügyes vagy!!!
Minden jót neked!

Nincs jelen

 

#274 2012-07-11 19:06

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

:-) köszi, kedves vagy!

Nincs jelen

 

#275 2012-07-12 10:50

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hát rundig..  rengeteg erõt adtál most! Szívbõl gratulálok!

Nincs jelen

 

#276 2012-07-12 20:18

Andika85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sziasztok én Rundigtól kérdeznék ha nem vagyok tolakodó!!!!
Elõször is gartulálnék én is a balaton átúszáshoz!!!!minden elismerésem!!
olvastam hogy az egész vastagbeledet eltávolították, nekem állítólag a vastagbelem utolsó része van beszûkülve és a doki azt mondta már nem tudja azt mûteni, végleges sztómával ijesztget!! :(
neked hogy mûködött az hogy kivették teljesen???
remélem csak az én orvosom nem tud róla de van megoldás! :(
elõre is köszi a  választ!!
szép napot

Nincs jelen

 

#277 2012-07-13 07:01

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Köszi Frozina, Andika85!

Andika85!
Nekem egyszerre távolították el az egész vastagbelet, mert már teljesen tönkrement, töredezett. Az 5 cm-es végbélhez van kötve a vékonybél. Sajnos a toldásnál már elég komoly szûkületem van, nagyon oda kell figyelnem, hogy mit eszem, mert könnyen elakadhat. Lehet érdemes más orvos véleményét is kikérni, ha mûtétre kerül a sor.
Légy jól!

Nincs jelen

 

#278 2012-08-04 18:01

Tschabee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

4 éve vagyok Crohn-beteg. Az egész vékonybél érintett, fõleg a nyombél. Itt egy elég komoly szûkület és több apró fekély is van. Emiatt mûteni is akartak. Már 4-5 fellángoláson, két medrol kúrán, 4-5 gyomor és 2 vastagbéltükrözésen, és már nem is tudom hány CT-n vagyok túl. A vastagbél nem érintett szerencsére. Õsszel lesz 2 éve,hogy Immurant és Pentasát szedek savcsökkentõkkel a fekély miatt és teljesen tünet és pansz mentes vagyok így. Szerencsére amíg jól vagyok és nincsenek panaszok addig nem mûtenek meg! 21 évesen így vagyok 50kg. 52kg volt a csúcsom medrollal. IBD modulen tápszert is iszom néha, de képtelen vagyok azt a napi 2x200 vagy 2x500ml-t meginni. Amúgy gépészmérnöknek tanulok, szóval csak van némi stressz, fõleg vizsgaidõszakban.
Szeretnék tenni valamit, konkrétan sportolni, hátha ezzel valamennyi feljönne rám vélhetõen izomban. Mit tudnátok tanácsolni? Ki milyen sporttal, edzéssel próbálkozott már és mennyire volt eredményes? Nem lenne túl veszélyes egy esetleges fogyás vagy egy fellángolás miatt?? Hát ilyen kérdések nyugtalanítanak. Szerintetek?
Köszi elõre is!
Szép hétvégét!

Nincs jelen

 

#279 2012-08-14 14:15

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Tschabee!
Nyugodtan sportolj.Futás (minimum fél óra)vagy bringázás és jó lenne edzõterembe járni (min.1 óra)és kisebb mondjuk 3-5 kg-os súlyokkal dolgozni pl kézzel.Lábbal pedig érezd,hogy dolgozol ,de ne feszítsd meg magad.Én hasizmolok is,de ezt neked kell érezned,hogy képes vagy e rá.Szerintem a belek mozgása miatt kifejezetten jó.Engem letiltott róla az orvosom mégis jól vagyok és már 3 éve csinálom.Õk se tudnak mindent elárulom.Te érzed,hogy mi a legjobb neked.Persze a hasizom fáj,de megéri erõsíteni..Én csak annyit mondok velem a sport csodákat tett.Én 4 éve futok és edzõterembe járok és mondhatom nagyon jól érzem magam ;).Én magamra szedtem így 12 kg-ot és jó izmos vagyok.:)Remélem tudtam segíteni.

Nincs jelen

 

#280 2012-08-14 14:16

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Tschabee!
Te nagyobb súlyokkal is dolgozhatsz most látom,hogy fiú vagy :D

Nincs jelen

 

#281 2012-08-19 13:20

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Érdekes egy betegség ez a crohn... Egyes krónosok azon próbálkoznak, hogyan tudnak 50kg fölé hízni, nekem meg az a gondom, hogyan tudnék 100kg alá fogyni :) Pedig sztómám van 2 éve...

No mindegy én is elkezdtem újra gyúrni, nem bírtam tovább a tespedést. A gond az, hogy gyorsan jön vissza a régi erõm, csak nem tudom mennyire merjem terhelni magam. Fekvenyomni nem merek 55-nél többel, pedig menni jóval többel is... Nyilván hasazni nem tudok :/
Van valakinek tapasztalat eben az ügyben?

KÖszi!

Nincs jelen

 

#282 2012-08-20 13:48

MSE
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia!

Ismerõs a problémád !
Engem 2éve mûtöttek Crohn-nal(egy szakasz vékonybél eltávolítás volt).
Eltelt néhány hónap,jobban lettem és jobban ettem,fel is csúszott néhány kiló,annak ellenére,hogy még mindig állandó hasmenéssel bajlódok.(bár elõtte sem voltam
egy ropi alkat. :)  )
Én is eldöntöttem,hogy elkezdek ismét sportolni.Szépen,fokozatosan,hogy ne terheljem túl magam.
Már lassan két hónapja futok heti háromszor egy órát !
Még ahogy van idõnk megyünk kirándulni,az is nagyon jó !
A hasazást kb. egy éve próbáltam,akkor még eléggé fájt,most újra kezdtem,már jobban bírom,bár szinte 0 a hasizmom   :((   már jobb a helyzet,de csak light-osan nyomom ! :) Érzem a  rendszeres mozgás jótékony hatását,jobb a közérzetem,
az állóképességem ... és már le is ment jó néhány kiló!
Szerintem a fokozatosság a legfontosabb és esetleg  egy társat,barátot keresni akivel együtt csináljátok!
Nekem is volt,hogy nem volt kedvem menni,vagy nem éreztem túl jól magam,de a tudat,hogy a barátnõm vár rám
nem hagyott nyugodni,így mindig mentem,húztuk egymást!
Neked is ajánlom,hogy próbáld meg,olyan sportot ami tetszik,de csak fokozatosan!
Kitartást ,erõt és mínusz kilókat kívánok Neked !! :)

Nincs jelen

 

#283 2012-08-20 15:31

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

szia sendrew, a bodybuilder.hu-n vannak normális Crohn cikkek, ajánlom figyelmedbe

Nincs jelen

 

#284 2012-08-21 11:45

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia! Kis segítséget kérek: a fennt említett oldalon hol találom meg a "normális crohn" cikkeket? Köszi elõre is.
Szeretnélek megkérni benneteket ajáljatok nekem jó hízókúrát. Fél év alatt -13 kg. 160 cm vagyok és 53 kg. A Nutridrinket iszom. Elõre is köszi.

Nincs jelen

 

#285 2012-09-18 20:20

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok! Nektek volt már olyan, hogy bevéreztetek egy egyszerû futástól?

Velem az történt egy hete suliban torna órán, hogy futottunk kb 1,5 km-t, én persze vigyáztam magamra, de picit lehet, hogy megterheltem magam, 2-3 hónapja nem mozogtam rendesen. Estefelé viszont piros eléggé vörös véres volt a székletem, egy pár nap alatt jobb lett. Tegnap este elmentem megint, de csak kocogni, még 1 km se volt, és ma megint véres volt. Nektek volt már ilyen? Mostanában lettem jobban, sikerült stabilizálni a gyulladást, crohnom van 2 éve de ilyen nem volt még. Ha valaki esetleg tapasztalt ilyesmit, az kérem ossza meg velem, mert eléggé elkeserítõ ennyitõl ilyen állapotba kerülni...

illetve aranyerem is van, amit már több mint 1 hónapja kezelek krémekkel, de nem igazán akar elmúlni.. az lenne a ludas?


további szép estét! üdv :)

Szerkesztette: Betegifju (2012-09-18 22:39)

Nincs jelen

 

#286 2012-09-18 23:19

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Betegifju,

Bevérezhet, lehet a crohn miatt. A sportra viszont mindenképpen szükség van. És jól látod: nincs állóképességed, kondid, és ezért történt. A kérdésben a válasz: el kell kezdeni rendszeresen sportolni, és akkor egy tesiórás futástól biztosan nem lesz baj. Én tapasztalatom az hogy apró lépésekkel kell kezdeni, eleinte ne fuss csak sétálj, növelve a távot 0,5 - 1 - 1,5 km - stb.. Majd kocogj megint 0,5 - 1 km-t, stb.. aztán ennek növeld a tempóját, legyen az egész folyamatosan egyre intenzívebb.

Nincs jelen

 

#287 2012-09-21 21:16

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sportból nálam sajnos csak a gyúrás létezik. Világéletemben ezt csináltam, szóval más szóba sem jöhet. Hol jól néztem ki, hol összeszakadtam a betegség fellángolása miatt... 106 és 67kg között ingadoztam.
Futás, úszás ilyesmi a sztóma miatt kilõve sajnos, esténként az edzés mellé szobabicikli van :)

A helyzet az, hogy elkezdtem gyúrós étrendet tolni, magas fehérje, alacsony szénhidrát mennyiséggel, turmixokkal kiegészítve, heti 5 nap edzéssel.
A 104kg maradt 2 hónap után is, viszont már 43-as karom van, és nagyon fejlõdök. Ezt azért nem értem, mert sztómával elvileg nem kellene ilyen felszívódásomnak lennie. Annak idején vagy 1 év kellett ahhoz, hogy ilyen mértékü változásokat érjek el magamon. Tudom, hogy létezik izommemória meg stb, de ezt akkor sem értem...

Család van, nem vagyok egyedül, nevelgetjük a 9 hónapos kisfiamat, ráérek, hiszen pont a betegségem miatt rúgtak ki 7 év után a középvezetõi pozimból...

Nincs jelen

 

#288 2012-09-22 13:11

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia sendrew! Te vagy az én emberem: mesélj nekem a gyúrós étrendedrõl! Szerintem én is azt szeretném "tolni". Szeretnék vagy 10 kg-t fölszedni. Crohnos vagyok: vékonybél utolsó szakasza és szigmabél érintettséggel. Most 53 kg vagyok, egy évvel ezelõtt még 66 voltam. A karom 24-es.

Nincs jelen

 

#289 2012-09-22 20:25

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia!
Mint említettem, szerintem speciális eset vagyok a 100kg-mal... Arról nem is beszélve, hogy én fogyni akarok .)
A gyúrós étrend lényege a nagy mennyiségû fehérje bevitele húsból, tojásból, tejtermékekbõl, egyéb protein készítményekbõl. Testsúly kg-onként min. 2g/nap.
Neked gondolom rossz a felszívódásod, a helyedben a szénhidrátra mennék rá. Jó tömegnövelõ porokat lehet kapni, gyúrós boltokban. A nutridink szintén tud dobni a súlyodon. Étvággyal hogy állsz? A béres csepp engem farkaséhessé tesz mindig, vagy egy jó spangli szintén étvágyat hoz :)

Nincs jelen

 

#290 2012-09-23 08:05

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Köszi a választ.  A tömegnövelõ porokról szeretnék még pár szóban bõvebben. Egy gyúrós boltot sem ismerek. Csomagküldõvel lehet? Ezek a szteroidos tömegnövelõk? Ha nem akarod reklámozni, akkor megköszönném a választ e-mailban.

Nincs jelen

 

#291 2012-09-23 09:09

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia!
A legtöbb tömegnövelõ lényege, hogy tele van maltodextrózzal, ami a szõlõcukorral helyettesíthetõ. Persze ezekben is van fehérje, csak nem sok. Azt mondják, a szervezet 1g fehérje felhasználásához átlag 2g szénhidrátot éget a szervezet el.
Nem szteroid, dehogy. Azzal leginkább mi csak kortikus formában találkozunk... :/
Gyúrós boltok sokfelé vannak, a legismertebbek a scitec és a biotech.
Szeretnél talán elkezdeni súlyzózni is?

Nincs jelen

 

#292 2012-09-23 12:54

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

mendi63, sendew,

Bocsánat hogy beleszólok, magam is ezt a sportágat és a vele járó étkezést preferálom. :)

Tápkieges bolt szinte minden plázában van, de ha rendelni akarsz akkor a shop.builder.hu-t ajánlanám. Én kb.. nagyonsok... 5 éve rendelek tõlük évente 3-4 alkalommal, és még soha semmilyen panaszom nem volt. Itt vannak mindenféle márkás (Scitec, Biotech, Peak, stb..) termékek, fehérje, vitamin, tömegnövelõ, stb.

De ha csak eszed a tömegnövelõt edzés nélkül, akkor zsírosodni fogsz. Tömegnövelõbõl tudok mondani olyan típust ami nekünk kifejezetten jó. De fontos tudnod, hogy a legtöbben -ahogy sendrew- is írta dextróz (szõlõcukor) és maltodextrin van szénhidrát gyanánt (mivel ezek a legolcsóbbak), ami csak egy fokkal jobb a sima fehér cukornál, és a belek nem is annyira szeretik. Vannak sokkal jobb tömegnövelõk, amikben a szénhidrátot spéci ch források adják, palatinose, vitargo, stb.. Ezek az én beleimmel nagyobb barátságban vannak, és mivel nem vagyok ufo ezért gondolom ez másokra is igaz.
Egyébként ezt olvasd el: http://body.builder.hu/magazin.htm4?url … orlatiasan

Nincs jelen

 

#293 2012-09-23 13:10

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szerintem az 53kg mellé bõven elfér egy kis zsír is :)

Hogy állsz a laktózzal lazye? Én sokáig a laktózmentes fehérjéjét vettem a biotechnek pont azért, mert a simával többet ártottam, mint használtam...

Jelenleg a teremben veszem egy szegedi vegyészsrác 75%-os cuccát, lehet, hogy van benne valami kis okosság is, mert nagyon dob :)
Vagy így fejlõdik az ember, ha van felszívódása? :)

Nincs jelen

 

#294 2012-09-23 16:26

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sendrew,

ebben igazad van, de ha tömegelõ étrendet folytat akkor jön a zsír, nincs is ezzel gond, csak szerintem az egyszerû cukrokkal kell vigyázni, mert a bél azt nem igazán bírja.

Nekem nincs bajom a laktózzal, vagyis még nem is figyeltem különösebben. Semmi olyat nem eszem amiben laktóz lenne! Bár eddig nem is gondolkoztam ezen, de utána néztem és elvileg a tejsavóban nincs laktóz:

"Természetes elõfordulása

A tejsavó a tejnek, a (túró) sajtkészítéskor visszamaradó, folyékony része. Ezt a folyadékot szûrve, tisztítva (laktóz-mentesítve) kapjuk meg a (porított) tejsavó-proteint." forrás: http://shop.builder.hu/enciklopedia_res … htm4?id=14

Én a nem origi cuccoktól mindig féltem, nem merem õszintén szólva kipróbálni. De ha neked semmi tüneted nincs és ráadásul így is fejlõdsz és tudsz tartani egy jó formát akkor örülj neki! Valószínûleg jobb a genetikád nálam. :)

Nincs jelen

 

#295 2012-09-23 18:24

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Köszönöm szépen nektek a gyors információáradatot. Ezt arra értem, hogy fölmentem egy pár ilyen oldalra. Lazye írtad, hogy vannak" sokkal jobb tömegnövelõk". Beütöttem a keresõbe a palatinos és a vitargo szavakat. Jöttek a tömegnövelõk sorra. Jumbo, stb. Szeretném tõled kérni lazye te ezek közül pontosan melyiket rendeled? Elõször én is azt fogom megrendelni.

Nincs jelen

 

#296 2012-09-23 20:28

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én a Jumbot vagy Jumbo profot ajánlanám (most Jumbozom, de ha ez elfogy akkor a professional-re váltok).

De eleinte a megfelelõ étrend és multivitamin+c-vitamin+Ca-Mg talán fontosabb lenne. Utána glutamin és pre-probiotikum, és csak utána van az edzés utáni tömegnövelõ turmix. Ez a fontossági sorrend. És már itt az elején elmondom hogy késõbb ne érjen meglepetés: a tömegnövelõ turmix koncentrált élelmiszer. Nem doppingszer, nem instant izom, stb. Szóval attól hogy ezt eszed nem leszel izmos - izmos akkor leszel, ha az étrended megfelelõ és edzel. Nem véletlenül táplálékKIEGÉSZÍTÕK ezek. :) Egyébként ha ténylegesen értelmesen szeretnél edzeni akkor guglizz rá hogy "body builder alapismeretek". És ha regelsz a shop builderen akkor ennek a kibõvített változatát a Sárga Kapszulát le tudod ingyen tölteni, amiben részletesebben el vannak magyarázva a dolgok. Ez a testépítõk bibliája. :)

Nincs jelen

 

#297 2012-09-24 09:44

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia lazye! Biztosan félreértettétek a dolgot, én nem gyúrni szeretnék, nem szálkásítani, stb. csak szimplán szeretnék felszedni egy pár kilót, mert kegyetlenül nézek ki. Megpróbálom. Enni hiába eszek egy gramm sem jön föl. Szinte naponta iszok Nutridrinket, az sem segít.
Szeretném megkérdezni a többieket is , mit szólnak ehhez? Mások hogyan híznak?

Nincs jelen

 

#298 2012-09-24 18:44

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

manedi63,

itt az a kérdés, hogy izmot szeretnél felszedni, vagy zsírosodni szeretnél. Ha izmot, akkor a gyúrás a legjobb, de szintén jó az összes sport bármelyike. Ha zsírt, akkor abban én nem tudok segíteni (szerintem semmi értelme ugyanis csak zsírra "hízni" szándékosan, mert zsír mindenképpen jön fel az izommal együtt is..).
De a táplálkozás nem sportfüggõ. Nem azért kell jól kajálni hogy "kigyúrd" magad, hanem hogy meggyógyulj és tünetmentes maradj.

Nincs jelen

 

#299 2016-02-20 12:54

Montardo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Üdv!
Elég régen szóltak hozzá ehhez a fórumhoz, de reménykedem, hogy választ kapok valakitõl.
Coilites vagyok és az érdekelne, hogy colitisesként visszaesett-e már valaki  aktív szakaszba kifejezetten a sport (fizikai megerõltetés) miatt? Kicsit több mint egy éve diagnosztizáltak ezért még nem ismerem magamat és a betegséget ilyen szempontból. Nagyon sok coilitises kiadványban olvastam hogy kerülni kell a sportot az erõs fizikai megterhelést, de nem tudom, hogy ez a gyakorlatban mennyire igaz. Nekem a legutóbbi visszaesés idõben egybeesett azzal, amikor hosszú idõ után elõször bringáztam (kb 20 km.) illetve az elsõ visszaesésemkor pedig rendszeresen (kb. hetente) úsztam 1-2 km-t. Azóta nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy köze lehetett a visszaeséshez. Nagyon szeretek síelni de nem merek elmenni, mert egy több napos egész napos síelés azért eléggé megerõltetõ.
Nagyon megköszönném, ha írnátok nekem a tapasztalataitokról!

Nincs jelen

 

#300 2016-02-20 18:36

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szerencsére nem tapasztaltam még az általad említett jelenséget, pedig én nehéz súlyzós edzéseket csinálok, annak ellenére, hogy sztómám van. Persze igyekszem a sérvet elkerülni.

A bringázás nem esett egybe az évszak váltással, gondolom a tavasz beálltával vetted el a bringát?
Olyankor természetes ez crohnosoknál. Az úszást pedig csak ajánlani tudja minden orvos.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB