#1 2011-03-08 18:53

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

gyomorbajok és crohn

Szaisztok !

Tegnap voltam gasztroszkópián azt mondta a doktor, hogy van refluxom továbbra is..ezt tudtam valamint a gyomor kijáratánál antrum pylorus lobos redõ Brunner hiperplázia kérdõjel... volt valakinek hasonló..? Olvastam, hogy a Crohn érinthetõ a gyomrot is és fõleg ezt a gyûrût...szóval kinek volt hasonló?

A

Nincs jelen

 

#2 2011-03-11 16:45

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Attkamano, ebbõl a dobozból senki nem bonbonozott....hála a Jóistennek, van éppen elég nyavajánk...szóval, itt a történet vége.....meg a topic vége is....válasz lehetõséget kapsz, hová tegyem a hozzászólásodat ;)

Nincs jelen

 

#3 2011-03-12 11:27

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

húha...na kár ezek szerint senki mást nem érdekel a gyomra...:( rád bízom de izé vagy:)

Nincs jelen

 

#4 2011-06-18 02:54

enzsuzsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

sziasztok,
sajnalom, hogy nincs itt nagy porges a topikban, pedig epp most hasznat vennem :)
hetek ota nem tudok aludni, mert amint vizszintesbe teszm magam, azonnal pokoli gyomorgorcsok kinoznak. emiatt nagyon kimerult is vagyok :(
jovoheten megprobalok idopontt egyeztetni az leendo orvosommal, aki it, budapesten fog kezelni, gondolom egy gyomortüki befigyel majd. nem is banom, ha udnak segiteni rajtam valahogy, mert ez pokoli.
nincs valami tippetek, addig hogyan tudnek aludni megis egy kicsit? probaltam mar evest-nem evest, ulve alvast (nem sikerult), tejet, vizet, rennie-t es savlekotot is, de semmi haszna :(
nektek van ilyen tapasztalatototok?

Nincs jelen

 

#5 2011-06-19 14:39

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Zsuzsi: ulve elvasnak mennie kellene, egy kenyelmes fotelben, en pl. a poangomban olyan jol el tudok henyelni neha. Szoval szerintem egy kenyelmes fotelben, kicsit lecsuszva, h azert ne fuggolegesben legyel eleg jol lehet aludni.

Nincs jelen

 

#6 2011-06-19 14:54

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Zsuzsi, próbáld ki, de csak akkor a birja a gomrod a citromfû teát, vagya  gyógyszertárban tudnak adni természetes alapanyagú dolgokat, amik talán segítenek aludni.

Nincs jelen

 

#7 2011-06-24 10:55

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Mit szólnál ehhez:ibsprobiotikum.hu csak nézd meg a cikkeket mert sok jó ötlet van benne, hátha találsz az alvásodhoz valót is :) Ha sok párnával felpócolod magad? Valahol olvastam valami tuti lúgosító elegyet is amit ki lehet kevertetni patikában asszem az nlc-n írta valaki.

Nincs jelen

 

#8 2011-06-24 11:57

enzsuzsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

ulve alszom, korbeparnazva, de nem tul pihenteto :(
kozben kiderult az is, hogy nagyon durvan tele van a szervezetem candiaval. lehet, hogy ez okozza a gondokat? o_O
andi, koszi a tippet, maris megnezem :)
es beszerzek egy kis citromfuvet is :))

Szerkesztette: enzsuzsa (2011-06-24 11:57)

Nincs jelen

 

#9 2011-07-22 14:06

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Szia Zsuzsa!

Na bjeött valamelyik(citromfû, florea vagy párnák)?? :)

Nincs jelen

 

#10 2011-07-22 14:33

enzsuzsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

haliho! :)
egyik sem... :S megvolt kozben a gyomortüki is, persze minden negativ. a betegseg fellangolasa okozza a panaszokat. a hetfoi CT eredmenyem dont majd hogy szike vagy nem szike, mert ugy nez ki, osszenottek a beleim es egesz fistularendszer van benne egy 8x10x10-es terulten :(
amugy korbeparnazassal veszelem at a dolgot, de alvas az meg mindig esmmi es csak fogyok-fogyok-fogyok... 5 napja mar kizarolag trapszeren elek mert semmi szilardat nem vesz be a szervezetem :(
ugyhogy alig varom a hetfot, hogy csinaljanak mar valamit....

Nincs jelen

 

#11 2011-08-25 18:29

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Szia Zsuzsa! Mi a helyzet veled? Megmûtöttek? Hogy vagy? a florea nem rossz szerintem bár mindenkinél más gondolom.

Nincs jelen

 

#12 2011-08-26 08:14

enzsuzsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

szia Andi! a mutetet meg mindig tologatjak, mert a vekonybelemhez is hozza kene nyulni kicsit, de be van gyulladva es igy nem vallaljak el. most steroid es antibigyó kuran vagyok, ami hasznal, mar tudok rendesen enni es 3 kilot mar hiztam is, persze ennek jo resze viz csak :S de a fajdalmak megszuntek... okoberben lesz kontroll, ha lement a medrol kura, es ha a fistularendszer tenyleg ott van, akkor mutet, egyebkent meg bekenhagynak... en az utobbiert imadkozom...most a sok bogyo mellett csak  normaflore megy, meg a fermentalt papaya lötty, lekopogom most jol erzem magam, eltekintve a medrool mellekhatasoktol... koszonom az erdeklodes, Andi, nagyon jol esett :$ ... remelem, Te is jol vagy :)

Nincs jelen

 

#13 2011-09-23 09:55

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Szia Zsuzsa!
Mi a helyzet? Lesz mûtét? Tudod már? Örülök, hogy legalább már nincs fájdalmad, ez király! Nem tudod hogy mi váltja ki egyébként a fellángolást? Érdekel hogy miért a normafloret szeded? Köszi Andi

Nincs jelen

 

#14 2012-01-31 11:56

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Sziasztok!

Látom ritkán látogatott ez az oldal,de mindegy....saját "élményem" szerint a gyomorgondok szoros összefüggésben vannak a szerett 2 IBD-vel.Nekem idén állapították meg papíron a colitist.2004 óta cseszekedik a gyomrom,azóta reggel lansone,este apo famotidin.3 tükrözés az évek alatt amikor is a tényt megállapították,kezelték,de az ok senkit nem érdekelt. (engem sem) Most mondta a doki,hogy 99,9 % hogy elõjel,illetve melléktünet volt ez is,mint a 2005-ös féléves hátizomgörcsök.Sok tünetet ráfogtam azóta a gyomromra,de azon nem gondolkodtam,hogy az mitõl beteg.Hát most van ez a válaszlehetõség.Nem vígaszta,sõt,idegesítõ,hogy mennyire "primitív" a diagnosztika nálunk+a bagatelizálás királyai a magyar orvosok (tisztelet a kivételnek) Csak azért írtam,mert a gyomor -az én dokim szerint- gyuladhat bármelyik bélgyuszi "mellékhatásaként,mielõtt az alapbaj felfedezésre kerülne.
Üdv Mindenkinek.

Nincs jelen

 

#15 2012-02-04 20:46

bebe50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Sziasztok!

Én új vagyok az oldalon de sokat olvasgatom a hozzá szólásokat ugyanis a fiamnál 5 hónapja állapították meg hogy crohn beteg refluxal nagyon sokat fogyott mert állandóan vért ürített a székletével együtt, mostanra nem olyan intenzív ami a széklete napi 3 ami ahhoz képest nem sok mint elõtte fél óránként. 1 hónap alatt 10 egység vért kapot de a színe nem jött vissza még és nagyon gyenge.A tükrözés óta egy folytában hány öklendezik émelyeg semmi nem marad meg benne.Tud valaki valamit errõl hogy miért nem tud enni és mért nem marad meg benne semmi.Köze van ennek a valaminek,Ez az állapot az utolsó egység vér után kezdõdött ami már egy hete.Valaki tud errõl mondani valamit?

Válaszokat és segítségeket nagyon köszönöm!

Javulást mindenkinek!!

bebe50

Nincs jelen

 

#16 2012-02-06 16:54

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

nekem úgy újult ki ismét ez a baromság, hogy elõtte napokig lángolt a nyelõcsövem, égett ezerrel esténként, aztán elkezdtem visszaszedni a Lansoptolt és a gyomorégés elmúlt, viszont a crohn gyulladás fellángolt. Marha jó....kezdhetem megint a gyógyszereket

Nincs jelen

 

#17 2012-02-09 19:46

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Sziasztok!

Mi a tapasztalat hogy lelki téren  mi az a változás ami után fellobban a betegség?
http://ibsprobiotikum.hu/ Itt segítõkész doktornõt találtok.

Nincs jelen

 

#18 2012-02-17 18:22

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

mi az a változás? egyszer csak eszembe jut a múltam, a gyerekkorom, ami nagyon fájdalmas volt. vágyom a szeretetre, lehangolt leszek, és akkor egyszer csak beüt a crohn és fellángol. most az egyik professzor azt mondta, a legújabb kutatások szerint a szelén a crohn betegségre is kiváló! nekem egyébként is szednem kell a pajzsmirigy miatt, úgyhogy most ki is próbálom. és próbálok lazítani és nem nyakig és halálra dolgozni magam.

Nincs jelen

 

#19 2015-06-29 11:13

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

reménység! meg kell tanulnod a az érzelmeiden uralkodni ezekhez pompás módszereket lehet tanulni pl kineziológustól! Így kevesebb esély lesz a fellángolásra. :) és már magáért az élményért érdemes elmenni és kipróbálni.

Nincs jelen

 

#20 2015-06-29 11:15

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Szia Zsuzsa! Kezdem érteni a normaflore-t, mert a kapszula most nekem sem megy ne röhögjetek de babáknak való vízben oldódó restore-t vettem be :D

Nincs jelen

 

#21 2015-08-10 14:04

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Ezt találtam tök jó: http://drprobiotikum.hu/

Nincs jelen

 

#22 2015-10-19 15:18

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: gyomorbajok és crohn

Ez a videó is érdekes:http://protexin.hu/irritabilis-belszindroma/a-probiotikumok-szerepe-es-fontossaga

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB