#1 2005-05-08 18:04

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Elõször járok itt

Ezt a topikot azoknak ajánlom, akik most találtak ide, és elsõ pillanatban nem tudják, hol kezdjék. Kezdjétek itt! Mióta tudsz a betegségrõl, milyen kérdések merültek fel benned ezzel kapcsolatban stb.

Ajánlom még a Ki-kicsoda topikot, arra az esetre, ha valaki egy megadott adatlap szerinti részletes bemutatkozásra vállalkozna.

Nincs jelen

 

#2 2005-05-05 13:38

richter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

most fedeztem fel a fórumot, gondoltam én is megírom a tapasztalataimat!
én 7 éve vagyok chron-beteg, nálam is hányással kezd?dött, és lefogytam 58 kilóra. ez mondjuk a 190 cm-es magassághoz nem el?ny :) többször is voltam kórházban, legutóbb (?sszel) m?teni is akartak, de mindenféle infúziókkal, és egy rakás gyógyszerrel (ami kihozott egy jó kis aphtát, tehát enni végképp nem tudtam..) nagyjából rendbe hoztak. 2 hónapja elkezdtem inni én is a tahitian noni juicet (lehet "lecsodaszerezni", kritizálni, de az általam ismert embereknek nagyon sokat segít), amikor megint kijött egy aphta, de 3 nap alatt letudtam vele. a gyógyszerek mellett, (és nem helyettük!!!) mint kiegészít? terápia nagyon jó hatással alkalmazható. minimális gyógyszert szedek, nagyon jókat eszem, friss vagyok, megint elkezdtem sportolni... ja, nem szedek szteroidokat, mert a tnj el?segíti sok más pozitív hatás mellett a szervezet szteroid-képzését, sok gyógyszernek megnöveli a hatását, és jelent?sen csökkenti a mellékhatásokat, ami nem mellékes az általunk szedett gyógyszerek esetében, igaz? én csak ajánlani tudom, ha van kérdésetek a témában, írjatok bátran emilt, szívesen válaszolok, segítek, amiben tudok.

Nincs jelen

 

#3 2005-06-21 15:02

balu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözlet mindenkinek.

Még új vagyok közöttetek, ezért Bács Megyei betegtársaim kapcsolatát keresem!

balukapitanya@freemail.hu
Üdv.

Nincs jelen

 

#4 2005-06-25 08:58

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Ezúton csatlakozom hozzátok.

1991 óta élek ezzel a fránya colitis ulcerosaval. Sajna most épp egy aktív idõszakban vagyok - talán a vizsgaidõszaknak köszönhetõen...
Ha tudtok valami jó fájdalom csillapítot és görcsoldót szívesen venném.
Rólam csak annyit 34 éves vagyok, 2 gyermekem van  - Maglódon élünk.
Üdv mindenkinek Gabi

Szerkesztette: bocsigabi (2007-10-24 08:04)

Nincs jelen

 

#5 2005-07-05 18:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nekem van ott crohnos ismerõsöm, de már nem foglalkozik a betegségével, mert nincs semmilyen tünete!
AMúgy üdv az oldalon!Remélem a kérdéseidre megfelelõ választ tudunk majd adni!

Nincs jelen

 

#6 2005-12-02 22:23

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

17 éves lányomnál kb 3 hónapja diagnosztizálták a crohn betegséget. Makacs hasmenéssel kezdõdött, kb egy hónap után a vastagbéltükrözés erõsítette meg a betegség gyanúját. A tükrözést követõen még rosszabbul volt, összeszedett még egy vírusos légúti fertõzést, 11 napig feküdt 40 fokos lázban, ráment a gyulladás a bal szemére, a deréktáji keresztcsontra. Sokat fogyott. Naponta javasolt részére a gyógyszerek mellé kiegészítõként a napi 3x1 nutridrink fogyasztása. (amit nem minden nap fogyaszt) Most egy hónapja tünetmentes, bár a laborvizsgálat leletei még elég aggasztóak.
Most fedeztem fel ezt a fórumot, aminek nagyon örülök. Ezidáig nem is hallottam, hogy létezik ilyen betegség. Az elmondott tapasztalatokból sok információt kaptam.
Jelenleg a legnagyobb gondot a diéta jelenti. Nagyon korlátozott az étkezési  lehetõségek (tejmentes, cukormentes, fûszermentes, stb.).
Szívesen venném, ha valaki küldene nekem "ehetõ" recepteket, (akár az E-mail címemre) illetve leírná tapasztalatait az étkezésekrõl (bér tudom, hogy egyéni tolerancia). Illetve hasonló korú fiatalok hozzászólásának is örülnék, amit továbbítanék a lányomnak, s így talán felvéve veletek a kapcsolatot, jobban el tudná fogadni a betegségét, hogy nem csak egyedül van a problémájával.
Elõre is köszönöm a segítséget!
Teljes gyógyulást kívánok minden betegnek.
Egy aggódó édesanya. Ildikó

Nincs jelen

 

#7 2005-12-04 14:59

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia ildico''''
en 16 eves vagyok nalam 2003-ban diagnosztizaltak a betgeseget es most teljesen jol gyogyulgatok-igaz mar tulestem egy teljes vastagbel eltavolitasos muteten-en nem nagyon dietaztam ez alkat kerdese is--nem mindig segiot a dieta ha mar alig eszik a lanyod akkor inkabb adhatnal neki azt amit szeret mert meg ha nem is eszik es olyat kell ennie amit nem is szeret--rengeteg jo dieta letezik--en ebben sajnos nem vagyok tapasztalt de biztos a tobbiek ebben tudnak segiteni...a masik:mivel en colitises voltam nagyjabol ez olyan betegseg mint a crohn  csak a crohn mintket belet megtamadja...ha barmilyen kerdesetek lenne...en azt hiszem tudnek valaszolni mert nagyon sokat tudok mindket betegsegrol meg nagyjabol ugyanazok....azert jelentkeztem mert gondoltam majdnem egyidos vagyok a lanyoddal......amugy nekem is volt egy hete leguti fertozesem candida gombaval a hasamban....es en is ugyanezeken tul vagyok....megfelelo orvos es stresszmentes idoszak ezeken a betegsegeken rengeteget segit...meg kell tanulnia a lanyodnak a stresszmentesseget es elfogadni a betegseget mer ha nem fogadja el talan komolyabb is lehet majd....

Nincs jelen

 

#8 2005-12-04 15:27

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dóri!

Tudod az a legfõbb problémánk, hogy a lányom kollégista és így nehezen tudja betartani a diétát, inkább nem eszik, ha olyan a menü. Bár mostmár egyre bátrabban próbálunk ki  ételeket (egyéni tolerancia) pl. laktózmentes tejet, ami nála bevált. Mondták már többen, hogy nem kell szigorúan venni a diétát, van aki be sem tartja. Tudok olyan beteget, aki 20 éve crhon beteg és soha nem diétázott.
A Te példád ennek ellenkezõjét mutatja, ezért inkább óvatosabbak vagyunk így az elején a diétával.
Sok dologgal nem vagyunk még tisztában. Nagyon jó, hogy mûködik ez a fórum, már többen adtak jó tanácsokat.
Szeretném, ha ezentúl helyettem inkább a lányom levelezne (elég zárkózott) hiszen sajnos sok a vele egykorú beteg.
Köszönöm, hogy válaszoltál, ha felmerül vmilyen problémám, keresni foglak. Még találkozunk.
Üdv.Ildikó

Nincs jelen

 

#9 2006-01-30 09:56

szabika32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok! Tóth Szabolcs vagyok 32 éves másfélhonapja tudom hogy betegvagyok segitséget tanácsokat kérnék mit lehet enni és mikor szkellene szteroid lökést adni?, mertfizikai munkábol élek egyedül albérletben és egyhét munka után ujra beteg állomány ban vagyok igy elégé be vagyok tojva hogylesz tovább. a válaszokat köszönöm.

Nincs jelen

 

#10 2006-02-23 08:41

aniko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!

ma találtam ezt az oldalt, örültem neki!nekem novemberben derült ki,h CU-m van! azota is ki vagyok borulva!egyre jobban ugy érzem, hogy nem tudok ezzel a betegséggel együtt élni! bár még nem is igazán fogtam fel, h ez a bajom! december ota egy kisebb gyogyszertárra valo gyogyszert szered, de semmi sem segit!ugyanugy vagyok mint elötte!!
nektek segítenek a gyogyszerek??

még annyit szeretnék kérdezni, hogy természetgyogyásszal probálkozott már valaki?? ha igen milyen volt? amugy mi a véleményetek erröl??

majd irjatok!
aniko

Nincs jelen

 

#11 2006-02-23 09:29

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Elõször járok itt

Kedves aniko,

Üdv a fórumban! Az alábbi topikokat keresd fel:

Gyógyszerek, kiegészítõk
Természetgyógyászat

Nincs jelen

 

#12 2006-02-24 09:42

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv mindenkinek.Kronikus colitises vagyok kb.34éve s kezdõ net-es.Dr KOVÁCS ÁGOTA -tól (titulusát nem tudom) szeretnék kérdezni a betegséggel kapcsolatban.Segitsen valaki,hol tudom ezt megtenni? elõre is köszi fater

Nincs jelen

 

#13 2006-02-24 13:05

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Elõször járok itt

Kedves fater!

Írtam neked egy privát mailt a fõorvosasszony elérhetõségeivel.
Van egy Orvost keresek! címû topikunk, talán ott.

Üdv a fórumban!

Nincs jelen

 

#14 2006-02-25 18:28

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Robur megkaptam leveled s köszönöm. Motom nevü dr-nek is irtam õ is volt oly kedves 1 napon belül válaszolt. Jó egészséget fater

Nincs jelen

 

#15 2006-04-14 11:38

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nekem már régóta mondták hogy van ez a fórum,de elzárkózott,és depressziós idõszakon mentem át én is,és valahogy hallani sem akartam ilyen marhaságról(persze nem az)!:)
Nem gondoltam volna hogy ilyen sokan küzdenek(vagy nem) ezzel a betegséggel.
Én 19 éves múltam,az érettségimet a betegség 2. aktív része miatt nem tudtam befejezni(csak egy tárgyból).Ezt most pótolom májusban...
15 voltam amikor diagnosztizáltak,persze akkor azt gondoltam mikor jobban lettem,hogy ennyi volt,tovább nem is lesz kórház,semmi,nem gondoltam hogy ez "visszatérhet",de sajnos igen.30 kg-ra fogytam le,hasmenés,gyengeség,(már menni sem bírtam)és az egész nyaramat a kórház,és mindenféle alternatív gyógymódok közötti ingázással töltöttem.Persze hiába,a végén maradt a kórház,a nem túl kíméletes gyógymódjaival,és vizsgálataival.Anyukámnak is ez volt régebben a betegsége(örököltem a hajlamot),de a diétás tanácsait csak részben tudtam megfogadni,rájöttem,hogy teljesen egyéni,és magamnak kellett sokmindent kitapasztalni.Most már jobban vagyok,36 kg,de persze még rámférne kb 10 kg hogy visszanyerjem a régi formámat. :)
Az is fontos hogy az ember lelkiekben is összeszedje magát,méghozzá nagyon,de az nekem nagyon sokat segített hogy az egész családom támogatott.Nagyon rossz volt azt látni hogy miattam szenvednek.
Azt gondolom az én korosztályom vészeli át ezt a legnehezebben,de nem csak magamból indulok ki.
No jólvan,elég legyen mára!
Ha tudok vlmit segíteni valakinek,akkor írjon csak!
Üdv mindenkinek!
              Niala

Nincs jelen

 

#16 2006-04-14 11:51

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ildico!
A lányoddal kapcsolatban írnék pár sort.
Valószínüleg most abszolút nem fogadja el a segítséget,befordul,és inkább sajnálja magát,és var a csodára...
Valahogy így voltam én is.Nem tudom õ most hol tart,de el fog jönni az az idõ amikor baromira elege lesz mindenbõl,és fog tenni valamit a gyógyuás érdekében,vagy együttmûködõbb lesz.Abban az idõszakban nekem is sokat romlott a kapcsolatom anyukámmal,de aztán inkább csak összehozott minket,mert olyan kiszolgáltatott állapotba kerültem,hogy rá voltam utalva teljesen.Rájöttem,hogy õ az elsõ akitõl a segítséget várhatom,és kapom is.Sajnáltam is õt,mert nagyon nehéz lehetett neki.Gondolom neked sem könnyû.
Remélem minél hamarabb meggyóyul a lánykád!
Üdv:
      Niala

Nincs jelen

 

#17 2006-04-21 11:22

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szép napot mindenkinek!
Most regisztráltam, gondoltam illik bemutatkozni, férjezett vagyok van egy felnõtt fiam és
egy tündéri kisunokám! Állami alkalmazott vagyok - leszázalékolt nyugdíjas - a családi életem rendezett, szeretek beszélgetni, uj ismeretségeket kötni.
A virtuális világban való eligazodást még tanulom a nulladik osztályba járok, vannak olyan mûveletek, melyeket sehogyan sem értek meg. Két esélyes a dolog vagy javul a tudásszintem, vagy nem és ez egészen biztos!
Üdv.: Kaloda1007

Nincs jelen

 

#18 2006-04-22 12:15

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Niala!

Hát nagyon nehéz mindkettõnknek. Biztosan tapasztaltad, hogy anyukád is idõnként "túlaggódja" magát, egy szülõnek annál rémesebb dolog nem lehet, minthogy beteg a gyermeke és nem tud neki igazán segíteni.
Nekem viszont nagyon sokat segített ez a fórum, sokszor mások türelme, pozitív hozzáállása lendít át a nehézségeken, s az olyan kedves emberek hozzászólása, mint a tiéd is.
Köszönöm a jó kívánságaid, Neked is minden jót kívánok.
Üdv. Ildico

Nincs jelen

 

#19 2006-04-22 17:40

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Kaloda1007-es Köszöntelek ezen a fórumon.Ez év elején kapcsolódtam be én is,pedig régi(öreg)beteg vagyok. A virtuális világban csak tapogatózom,de egyre jobban kiismerem magam.Ötvenen felül kezdtünk feleségemmel együtt ismerkedni a világhálóval s a gépirással is.Sokat tanultam új ismeretet szereztem a colitises lapokon.Ezek a fórumok is tetszenek.Idönként nyelek mikor egyik másik fiatal  túl okosnak gondolja magát.Majd rájönnek hogy"minél többet tud az ember annál butábbnak érzi magát"-mennyire igaz.Szerintem mindenki igy volt ezzel.Az bisztos hogy két tökéletesen egyforma betegség nincs,vagy nem egyformán éljük meg.Mindig van valaki aki újat ir,és szereztem új "ismeretlen"barátot is.Levelezgetünk,ajánlunk ezt azt vigasztaljuk a másikat. Még ha ilyen nem is lenne,jó olvasni a sorstársak gondolatait.    PANASZMENTES SZÉP NAPOKAT  fater

Nincs jelen

 

#20 2006-04-22 17:44

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A Visegrádi Gizella telepi szanatórium elérhetõségét (e-mail,telefonszám)keresem tud valaki segiteni? email cimem a bemutatkozó fórumon található. Elöre is kösz. fater

Nincs jelen

 

#21 2006-04-22 22:37

Ancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Crohn beteg vagyok már 9 éve. Mindenhez pozítivan állok hozzá, most barátkozok a számítógéppel, ezért a türelem rózsát terem.:P

Nincs jelen

 

#22 2006-04-22 23:12

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Fater!
Köszönöm kedves üdvözlésed, bevallom teljesen véletlenül találtam e honlapra és miután
elolvastam milyen gondokkal küzd itt mindenki rájöttem, hogy az én betegségem, nem is az, csak szerény utánzata a Tietekének. Közben az is bekattant nem ide kellett volna irnom, tekintve, hogy az én betegségem egészen más bár gyulladásos eredetû, amit kullancs-csípéstõl kaptam. A  neve Encephalytis dissemmináta chronica magyarul agyvelõ gyulladás.
Mégsem bánom, hogy bemutatkoztam Nektek, és nemcsak azért mert igy tartom illendõnek
hanem mert megismertem egy számomra eddig ismeretlen betegséget.

Azt hiszem kellene nyitnom egy uj topikot az én gondommal kapcsolatban, mert - az orvosok szerint már tuljutottam a nehezén - szerinten azonban vannak tanulságai.
Viszont van egy óriásinak tûnõ próblémám nem tudom hogyan kell topikot nyitni és azt sem, hogy lehet-e nekem egyáltalán, tekintve, hogy nemrég regisztráltam.

Mégegyszer köszönöm a kedves, fogadtatást!

Nincs jelen

 

#23 2006-05-03 23:14

Gil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Annak ellenére, hogy már ezer éve netezek, még csak ma jutottam el ehhez az oldalhoz, de most már órák óta itt vagyok. Megdöbbentõ, de egyben megnyugtató is, hogy nem vagyok egyedül, mert én 34 éves létemre pontosan 20 éve vagyok colitis ulcerosás és 2,5 éve Crohn betegséget is diagnosztizáltak. Látom sajnos, hogy egyre többen vagyunk, akiknél már nagyon fiatal korban felüti fejét ez a kór.
Fel a fejjel, nem szabad, hogy kialakuljon a betegségtudat, mert az sokat ront a helyzeten. Én teljes életet élek, van egy 3 éves kisfiam, és a terhességet is remekül viseltem. Bevallom soha nem diétáztam és eszembe sem jutott bármirõl is lemondani a fenti problémáim miatt. Azt is be kell vallanom, hogy a gyógyszerek szedése sem nekem való. Amikor nagyon aktív szakasz van, akkor klizmákat alkalmazok, de egyébként nem szedek semmit, mert sajnos az agyamat nem tudom rávenni, hogy többet használ a gyógyszer, mint árt, és ezért mindig "elfelejtem" bevenni.

2004. szeptember óta egy gyógyszerkísérletben veszek részt, ami havonta egy injekciót jelent, azóta tünetmentes vagyok.

Mindenkinek jó vagy jobb egészséget kívánok és nagyon köszönöm a rengeteg segítõ hozzászólást a topikokban!

Üdv:

Gil

Nincs jelen

 

#24 2006-05-15 21:08

bolyszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bolyszi vagyok és én is elõször járok itt, engem a lábszárfekély érdekel ha valaki irna róla aférjemnek ,egy lábujját már levágták, nagyon beteg, még más betegségei is vannak. Én meg ápolom és én sem vagyok a jok között agyvérzéssel mûtöttek 1997-benirjatok akár az e-mail -cimemre is. köszi

Nincs jelen

 

#25 2006-05-16 12:39

mimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Uj vagyok itt. De a net-en is relativ uj vagyok ugy hogy kiscit próbalkozom hogy egyáltalán mit is lehet itt csinalni. Magamrol röviden anyit: 45 , nö, CU ca. 19 éve. nemetországben élek
( 56-os szülök). Hátha öszejön valami magyar levelezgetés.
mimi

Nincs jelen

 

#26 2006-08-14 21:16

Gaab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abban, hogy tudnék hozzáûjutni Nutridrink italhoz?Sajnos receptre nem áll módomban felíratni.Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#27 2006-08-14 22:06

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Pedig csak receptre lehet kapni!Illetve arra a legolcsóbb!Asszem közgyógyra ha a gastros irja fel, akkor valami 57 forint kb.Máshogy nem nagyon tudod megszerezni, csak ha van valakinek raktáron és már nem hasznéálja, ami elég ritka, hiszen az alap vitaminok benne vannak és napi 1et meg kell inni belõle még ha jól is van az ember!Javaslom, hogy menj gastroshoz ezzel a kéréseddel.

Nincs jelen

 

#28 2006-08-14 23:02

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Gaab! A Nutridrink minden patikában kapható, vény nélkül kiadható tápszer.

Nincs jelen

 

#29 2006-08-18 13:43

nyuszek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szijasztok!

Egy újabb taggal bõvítem a Colitisesek táborát. (magammal.)
Az én betegségem õsszel kezdõdött. De sajnos a "nem veszek róla tudomást" és a "majd elmúlik az állandó budira járás" hozzáállás nem vezetett jóra. Tavasszal mentem el csak dokihoz és megállapították a Colitist. (Számomra fájdalmas módon, na de most ezt hagyjuk)
Azóta kétszer voltam "csak" nagyon rosszul. :)
Már sokszor belátogattam erre az oldalra, de csak most vettem a bátorságot, hogy én is hozzászóljak.
3 dolog van ami piros betûvel és aláhúzással villog a fejemben.
1. Nem gyógyítható csak tünetileg kezelhetõ.
Legalábbis ezt mondta az orvosom. Sajnos ezt nem tudom felfogni és elhinni, hogy létezik ilyen dolog ebben a században mármint erre a betegségre vonatkozólag.
2. Immunrendszeri probléma
Sosem voltam beteges kislány. Suliból is néha-néha csak azért hiányoztam amikor lógni akartam. Mások küszködnek az allergiával meg a megfázással. Engem még az is elkerült.
Viszont ez a valami igen csak jól megtalált. De nem akarok vele nagy barátságot kötni.
Nem akarom, hogy befolyásolja az életem ez a betegség. De elképzelhetõ, hogy a saját lelkiállapotom az ami ráhatással van az egészségemre. Nem tudom melyik volt elõbb a tyúk vagy a tojás. :)
3. Pszichés stressz kiváltó ok lehet vagy legalábbis erõsítheti.
Na ez az ami hatalmas kérdõjel számomra.
Egy-két hozzászólásba most az elõbb bele olvastam és látom vannak akiket a legjobb idõszakukban érte el ez a rossz nyavalya.
Én sajnos a másik tábort képviselem.
29 éves vagyok. Végzõs a kertészetin. És egy 7 éves párkapcsolat befejezése után állok. Rémálomnak tûnik, mert ez a dolog is nagyjából akkorra tehetõ mikor összeismerkedtem mindannyiunk "kedvenc cimbijével" Colits-szel.
Barátaim mostanság elég elfoglaltak. Házasság, pasizás és gyereknevelés miatt. Tehát lelki szemetesládám nincs túl sok.  Vagy legalábbis akkor sosincs mikor kéne. (Persze ez fordítva ritkán fordult elõ. Sõt szeretem ha tudok valakinek segíteni. Meghallgatni, törõdni másokkal, segíteni amiben tudok.)
Így a hangulatom most eléggé változó. Persze azért megteszek mindent amit tudok, hogy segítsek magamon. Hiszen az ember csak saját magában bízhat legfõképp. Természetgyógyásznál jártam aki lelket öntött belém. Ami jó volt csak sajnos ideig-óráig. Önbizalom tréningezõ könyveket olvasok. No és persze koncentrálok a vidámságra. Elég paradox mert alapjáraton mosolygós típus vagyok (szinte még akkor is amikor szar kedvem van). Megpróbálok mindent ami a pozítiv gondolkozást pallérozza. Persze azért is van rá nagy szükségem mert hozzátartozik a dologhoz, hogy jelenleg munkanélküli vagyok rajtam kívülálló okok miatt. Interjúkra járok és szinte már szórólapozom az önéletrajzom.
...Csak az a kis fekete pont a fejemben ami nem hagy nyugodni sokszor. Annak a bizonyos személynek a hiánya. Na most nem akarok annyira lelkizni mert gondolom mindenkinek meg van a maga baja. Nálunk is elég összetett volt a dolog. A lényeg, hogy magasról szarik a fejemre és én meg mazochista módon még néha gondolok rá. :) Persze õ ebbõl mit sem sejt. (De ez így is van rendjén.) Csak nem tudom meddig fog ez tartani...
...Most megint nincs minden rendjén nálam Colitis ügyben. Sajnos:(
Fájdalmaim vannak ott alvégtájon. Kellemetlen ha ülök és mint ha kisebb csomók lennének belül. Ja meg néha kidudorodik a hasam. Na ez így leírva elég hülyén hangzik... :)Nem tudom, hogy mi a "szentszar" ez. Már volt valami hasonló de aztán elmúlt. Mindig így idõszakosan jön elõ. Tényleg nem tudom, hogy saját lelkiállapotom kiváltója lehet a rosszul létnek vagy a rosszul létek okozzák lélekben a megingást.
Szeretnék egy pszichodokihoz járni csak most ezért nem tudok a zsebem mélyére nyúlni. Netán tudna valaki ajánlani valami free dokit Szegeden. Nem tudom TB-bõl lehet ilyen rendelésre járni? Vagy jobban teszem ha Tiszának megyek :)
És még valamit. Hallottam hogy van egy ilyen egyesület, "szervezet vagy szekta" :) ami direkt nekünk Colitiszeseknek jött létre. Errõl tudna valaki bõvebbet mondani. Na persze ha Szegeden van. Szívesen bekukkantanék hozzájuk.

Összegezve a véleményem.
Szerintem vannak emberek akiknél elképzelhetõnek tartom azt, hogy lelkiokokból eredõ vagy megerõsödõ a Colitis kialakulása.

Üdv.

Nincs jelen

 

#30 2006-09-14 13:29

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Nyuszek!

Ne menj a Tiszának! Ez a legnagyobb butaság, amit tehetsz. Keresd fel a kezelõorvosod és kérj tõle javaslatot, hol találsz ehhez a betegséghez értõ pszihodokit.
Ha meg rossz a kedved, írd meg nekem. Ami kijön az emberbõl, az már nem feszíti az agyát annyira.

                                                Jehu

Nincs jelen

 

#31 2006-10-10 12:45

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Nagyon úgy tûnik,hogy crohn-beteg vagyok.
Baromira megviselne a béltükrözés mind lelkileg,mind fizikailag.
Nem tudom mi tegyek.Valaki tudna lelket önteni belém?

Nincs jelen

 

#32 2006-10-10 13:03

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Roor,
elõször, és még utána is mindenki így van vele. Én kb. fél évig találtam valami kifogást, hogy húzzam az idõt. Azóta már kétszer voltam colonoscopián és kétszer gastroscopián. Egyik alkalommal sem kaptam semmiféle kábítót sem érzéstelenítõt. Hidd el túl lehet élni, és túl is kell. Néhány éjszaka rémálmokkal, azután lassan el is felejted. Jobb túl lenni rajta minél elõbb.

Nincs jelen

 

#33 2006-10-10 14:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Malacka Drága!

Aranyos vagy,de nekem nem egy-két álamatlan éjszakát okozna!
Egy öt évvel ezelötti mûtétem a mai napíg kísért!
Próbálok keresgélni más megoldás után,van valami röntgenes megoldás ami nem kellemetlen és nem okoz
lelki problémát sem,de nem tudom hol tudnék pontosan utánnanézni.
Mellesleg a doki se volt épp megnyugtató.
Amúgy is padlón vagyok,százszor érzékenyebb vagyok mint általában,és mindent tragikusabban fogok fel.
Még nem volt rá példa hogy ne szedjem össze magam,de ez most valahogy nehezebben megy.
Lehet ha nyugtatgatsz még kicsit akkor bátrabb leszek?
Azért köszönöm

roor

Nincs jelen

 

#34 2006-10-10 14:53

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Roor,
én megértelek, és tudom hogy nagyon szörgyû az egész. Nekem pl külön kínos volt, hogy úgymond egy nagyon jó ismerõs csinálja mindig az egészet. Kínos utána szembeülni vele és megvitatni a látottakat. Napokig nem tudok aludni a rémálmoktól, de egy idõ után mindig belátom, hogy másként nem tudja a belsõmet megnézni, mert más nem ad ilyen pontos képet mint a tükrözés. Ha kérsz altatást akkor "állítólag" nem is emlékszel semmire.Tudom hogy akkor ismûködik a fantáziád és a képzelõerõd, de legalább nem pontosan emlékszel a történtekre. Nekem igazán soha nem a fájdalommal van bajom, azt elviselem, inkább iszonyú szégyellõs vagyok, és lelkileg török össze, pedig itt még egy édes kis nacit is szoktam kapni, amin egy pici lyuk van csak, és azt még le sem kell vetni, szóval elég diszkréten kezelik a dolgot.
Szóval én próbállak bíztatni és hidd el nem véletlenül akarja a dokid a vizsgálatot. Remélem téged könnyeb meggyõzni, mint engem volt.

Nincs jelen

 

#35 2006-10-10 14:58

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hmmmm Malacka!

Tudod lehet ,hogy altatásban könnyebben rávennének,nem tudom,kicsit oldottabb lennék az tuti.
Csakhogy nem nagyon ajánlgattak effélét csupán csak kis érzéstelenítésrõl csacsogtak.
Pont amíg várakoztam,addig csináltak egy fiatal hölgynek és mit ne mondjak,nem igazán díjjaznám ha a hátsómat vagy öten bámulnák,mellesleg utálom a kiszolgáltatott helyzeteket.
A természet nem arra adta a fenekemet hogy turkáljanak benne!Sajnos ettõl nem tudok elrugaszkodni,akárhogy próbálom is.
Esetleg egy palacsintasütõ jól jönne,olcsó altató és biztos nem ellenkeznék.:)

Nincs jelen

 

#36 2006-10-10 15:01

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Roor, írtam a címedre e-mailt.

Nincs jelen

 

#37 2006-10-10 16:57

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

"Malacka wrote:
Roor, írtam a címedre e-mailt."

Velemenyen szerint ezt egy kicsit korabban + lehetett volna tenni ...
Ez a topic, nem az a topic....

roor, szeretnem ajanlani szives figyelmedbe a "Ki kicsoda" topicot, de nem csak Neked, masoknak is..

Jelmondat mindenkinek:
"Gondolkodj es olvass elobb, mielott elsul a klaviaturad"

Nincs jelen

 

#38 2006-10-11 07:25

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Aiolosz,
feltételezem, hogy nem cseszegetésnek szántad azt amit írtál. Szerintem ha valaki segíteni próbál valakinek akkor belefér, hogy egy-két hozzászólást véletlenül nem jó helyre ír. Az utosó modatodra (jelmondat kezdetû) pedig inkább nem is reagálok, mert a szteroid hatása alatt egy kissé agresszívabban tudnék reagálni, mint egyébként tenném. Nem vagyok sértõdõs, de ez egy kicsit érzékenyen érintett, mert szerintem semmi olyat nem írtam, amire ez lett volna a válasz.

Nincs jelen

 

#39 2006-10-11 11:54

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

ne-ne-ne ne legyenek osszetuzesek ;)
-csak eljunk es viruljunk :)-

Nincs jelen

 

#40 2006-10-11 21:59

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

off
Malacka Draga !
Nem szokasom a cseszegetes, cseszeget bennunket az elet amugy is :-(
Viszont a sok "off" miatt attekinthetetlenne valik sok topic :-( arrol nem beszelve, hogy haromszor annyi van azokbol is, mit kellene...
Ember legyen a talpan, aki eligazodik.
Ennyi.
Valtozatlanul tartom, amit irtam:
"Gondolkodj es olvass elobb, mielott elsul a klaviaturad"
Amennyiben +nyugtat, en is beleestem itt, ebbe a hibaba, de en bocsanatot kertem es a kesobbiekben elobb olvastam, aztan irtam.
Nem vagyunk 1_formak.
uff

Szerkesztette: aiolosz (2006-10-11 22:01)

Nincs jelen

 

#41 2006-10-16 16:02

Kriszti_73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nálam júliusban diagnosztizálták a colitist és kiderült, hogy már nem mai keletû a dolog. Rögtön pancolitis volt a hír, tehát a legsúlyosabb.
Örülök, hogy ráakadtam erre az oldalra, mert tényleg jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.
Sokan írták már, de tényleg az a legrosszabb, amikor kimondja az orvos a "nem gyógyítható" mondatot. Engem ez viselt meg a legjobban.
Egyenlõre azért ebbe a topikba írok, mert az elõször járok itt ugyan nem igaz, de eddig csak olvasgattam amit írtok. Most viszont úgy döntöttem talán én is ebbe a közösségbe tartozom és lehet, hogy az én tapasztalatom is hozzájárulhat mások javulásához vagy legalább másnak is vigasztalás, hogy egyre többen vagyunk.:)

Nincs jelen

 

#42 2006-10-16 16:08

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok még kezdõ vagyok a szamgéppel és itt is új vagyok ha a szõvettanon nem fertõzéses gasztroenteritis és colitis van az egyenlõ chron,

Nincs jelen

 

#43 2006-10-17 07:56

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem, az nem crohn Moncsika, legutóbb nekünk is ugyanez volt írva a leletünkre és azóta colitisesként kezelnek. A fõoldalon megtalálod mi a különbség a crohn és a colitis között.

Nincs jelen

 

#44 2006-10-17 08:43

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia kõszi szépen. még most indul nálam az egész. aki colitises annak mindig megy a hasa? mert nekem 3*1 salazopirintõl napi 1 formált

Nincs jelen

 

#45 2006-10-17 09:15

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

mi az a crp? ettõl kiderul cu vagy chron?

Nincs jelen

 

#46 2006-10-17 09:23

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

egyébként borsod megyei vagyok. miskolcon tudtok jo dokit?

Nincs jelen

 

#47 2006-10-17 10:52

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Mi is borsodiak vagyunk, Miskolcon a Semmelveis kórházban Grenda nevezetût jónak mondják, de még mi gyerekdokihoz járunk, felnõttnél nincs tapasztalatunk.
A crp a gyulladás mértékére utal, ez ha aktív a gyulladás magas szokott lenni a cu-nál és a crohnnál is, olyasmi mint a süllyedés. Ha a napi 3x1 Salazopirinnek ilyen hatása van nálad akkor szerencsések közé tartozol és ne aggódj, nem vagy crohnos, de ezt a gyógyszert hosszú távon kell szedni, akkor is ha úgy érzed kutya bajod, hallgass az orvosodra.

Nincs jelen

 

#48 2006-10-17 12:00

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia! köszi a választ! csak abból gondoltam hogy chron hogy 20-4o cm-ig találtak gyulladást és a szövettanon még az is van azon kivül amit eddig irtam cu-ra specifikus jelek nincsenek

Nincs jelen

 

#49 2006-10-17 12:10

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Moncsika!
A CRP: a gyulladást mutatja, hogy mennyira van begyulladva a beled, de ettõl nem derül ki, hogy colitises vagy crohnos vagy. Én a mai napig (7 éve vagyok beteg) nem tudom, hogy crohn vagy colitis, mert szövettan szerint colitis, de a dokik azt mondják, hogy crohnra utaló jelek is vannak. Egyébként én is Miskolcra járok a dr. Grenda Andorhoz a Semmelweis Kórházba, õ nagyon jó doki, jó fej, meg a professzor is nagyon rendes a Semmelweis-ben (Újszászi prof.), de szerintem a másik fõorvos a Horváth doki is jó, meg rendes is. Tényleg szerencsés vagy, hogy 3x1  Salazopirintõl jól vagy, én vagonszámra szedtem szteroidot, imurán, meg mindent, hogy ilyen jól legyek.

Nincs jelen

 

#50 2006-10-17 12:15

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia! nem horvát tiborról van szó mezõkövesden? mert engen õ tükrözött

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB