#1 2010-11-20 19:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

A Crohn és a munka

Kedves Harcos, igazából nem tudok sok vigasztalót írni, csak jelezném, hogy szörnyû lehet ezt Neked átélni. Én azt kívánom, hogy rendezõdjön ez a helyzet a Számodra legmegfelelõbb módon! Üdvözlettel, E

Nincs jelen

 

#2 2010-11-21 09:35

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Üdv a köreinkben Harcos! :)
Én csak annyit mondok harcolj magadért úgy, ahogy testileg és lelkileg is bírod, ne tovább!
Én 23 éve vagyok crohnos 10cm vastag és kicsivl több vékonybéllel! :) Sajnos nálunk is csak a férjem tud dolgozni és nekünk is a svájciaké a lakásunk DE a pénz nem minden!!! Ha másként nem megy próbálj rehabilitációs járadékot igényelni és amellett annyit dolgozhatsz amennyit igazán bírsz betegséggel együtt! :) sok sikert és tünetmentes szép napokat! :)

Nincs jelen

 

#3 2010-11-21 10:13

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Köszönöm a vigasztaló szavakat! Amit csak lehet megteszek.

Nincs jelen

 

#4 2010-11-21 10:28

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Kedves Harcos! Ezen mondat rész mit jelent? " ezért le akar szerelni" Katona vagy rendõr, tûzoltó vagy? Mert van egy ötletem. Lehet járható.

Nincs jelen

 

#5 2010-11-21 14:25

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

A rendõrségen dolgozom

Nincs jelen

 

#6 2010-11-21 15:02

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Számoltasd ki mennyi van még a nyugdíjig. Ha végig a kötelékben voltál 36 -38 évesen elmehetsz nyugdíjba. Na már most a nyugdíjas rendõrök mindig szívesen látott emberek biztonsági cégeknél akár nagy bevásárló központokban.
Még többet is keresnek mint az aktív szolgálatosok.
Ez a járható út. (több ismerõsöm végig járta)
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#7 2010-11-21 15:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Ez Harcos topic nyitó hozzászólása :

Sziasztok!

Ötödik éve  tudom , hogy crohn beteg vagyok. Egészen eddig nem nagyon  foglalkoztam vele. Nem is történt velem olyan komolyabb eset , persze aktív idõszakomban nekem is volt véres székletem hasmenésem de nem annyira ,hogy ne tudjak felkeli a WC-rõl. Az ötödik évemben azonban megváltozott a helyzetem. Nekiálltam rohamosan fogyni olyannyira ,hogy már a munkahelyemen is feltûnt a többieknek. Egészen addig titkoltam a betegségemet mert féltem ,hogy égéségügyileg nem tartanának alkalmasnak a munkámra, pedig egy napot sem töltöttem táppénzen ez idõ alatt. De sajnos eljött 2010 és az utolsó CT eredményem nagyon csúnyát mutatott. Látható volt ott minden ami szem szájnak ingere sipoly, tályog és szûkület is. Ekkor már elkerülhetetlen volt a mûtét. Az egyik kollégámmal konzultáltam a mûtétrõl aki elõttem egy fél éve esett át ugyan ilyen mûtéten. A mûtétem a ÁEK-ben ez év augusztus 31-én történt részben sikeresen. Maga a mûtét sikeres volt mivel stoma nélkül megúsztam, kb. 30 cm vékony ill. 30 cm vastagbéltõl szabadítottak meg , a rossz hír az volt ,hogy az altatásból felébredve vettem észre a bal lábfejem lebénulását. Az észlelés után teljesen összerogytam agyilag , rettegtem tõle ,hogy elveszítem a munkahelyemet ezáltal majd nem tudom eltartani a családomat. Ez az érzés még jobban erõsödött bennem amikor az üzemorvosomhoz kerültem a mûtét után és közölte velem, hogy nem vagyok alkalmas a munkámra egészségügyileg ( crohn betegség miatt) ezért le akar szerelni. Ekkor egy világ omlott össze bennem, szinte könyörögtem neki, hogy ne tegye ezt velem mert a családban én vagyok az egyedüli keresõ személy és ez által a lakásomat is elvesztem. Ekkor közölte velem, hogy kapok két hónapot és utána  vigyek neki orvosi véleményezéseket a gasztroenterológiáról a lábam miatt a fizikoterápiáról , hogy teljesen jól vagyok és akkor talán engedélyez nekem irodai munkát. Ami nekem szintén nem lenne jó mert így kb. 30ezer forinttal kevesebbet keresnék és már így is kínszenvedés kijönni annyi fizetésbõl amennyit most kapok.  Mára odáig eljutottam , hogy beszereztem mindenhonnan a kért orvosi papírokat , de ez a két hónap egy nagy gyomorgörccsel telik el és alvatlansággal ami tudom ,hogy nem tesz jót. A jövõ héten kiderül az igazság mit hoz nekem a jövõ.

Nincs jelen

 

#8 2010-11-21 18:23

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Õ...........ezt most nem értem, eddig a tulaja harcos volt, most meg nekem Edét írja ki, ez hogy van?
Átvette tõle valahogy vagy mi? És hova lett harcos? Ez egyre különösebb számomra, lehet hogy én nézek el valamit vagy tényleg ilyen rejtélyek is szoktak itt történni............:P
Esküszöm tiszta X akták..............

Nincs jelen

 

#9 2010-11-21 18:30

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Bordás semmi gond csak Kapitányunk szorgoskodót. De ha összerakod a dolgokat kijön a lényeg. :)

Nincs jelen

 

#10 2010-11-21 18:34

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Aha meg van, hurrá megoldottam a rejtélyt!!!!!!!!!!!!!!!!!! Büszke vagyok magamra! :D :P

Nincs jelen

 

#11 2010-11-22 19:10

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

harcos: el kell ismerni, tényleg nem könnyû a helyzeted. A Szuszidi által javasolt is egy járható út. Nehéz váltani, fõleg ha családja, hitele van az embernek, mert ilyenkor jobb szeretjük a biztosat.

Bennem felmerült a kérdés, hogy az aneszteziológus/sebész mivel magyarázta a bénulást? Lehet 3 altatás (és sok operált ismerõs) után én vagyok tapasztalatlan, de mennyire gyakran fordul elõ, hogy mûtét után lebénult testrésszel ébred az ember? Távol álljon tõlem, hogy egy mûhibapert javasoljak neked, de ha valaki felelõs az állapotodért, akkor elgondolkodnék rajta. (Ami lehet nem is menne el a bíróságig, mert elismernék a hibát, és felajánlanának valamennyit.) Persze egy funkcionáló lábfejjel többre menne az ember. Mégis, ha valaki hibázott, és a beteg emiatt elveszíti az állását, ez a minimum lenne.

Nincs jelen

 

#12 2010-11-22 19:41

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Ha netán elismernék hogy hibáztak,és azt is elmondanák hogy mit,akkor talán máshol helyre is tudnák hozni...

Szerkesztette: Breki (2010-11-22 19:42)

Nincs jelen

 

#13 2010-11-22 21:56

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Eloforulhat. Hosszabb mutetnel foleg, izomelhalas, etc. Egyik urnak is elhalt akivel egyutt fekudtem, es szerencsejere csak lesantult, aztmondtak neki maszkaljon es javulni fog. Jobban fajt szegenynek minta a muteti heg, szoval az sem kellemes, szerencsejere nem vegleges, de jopar honapjaba es fajdalmaba fog kerulni mire rendbejon.

Nincs jelen

 

#14 2011-03-20 18:46

Attila49
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Nekem nem volt mûtétem ! De jelenleg mind két lábfejem 50 % -ban érzéketlen! Neurológiára járok kivizsgálásra ! Nem tudják mitõl lehet ! Gerinc problémára fogják jelenleg ! 8 éve vagyok vastagbél crhónos. Novemberben súlyosbodott az állapotom ! 1 hónap kórház ! Szterók, Infúziós kezelések ! Most viszonylag jól vagyok ! A láb érzéketlenség kezdete kísértetiesen egybe esik a kezelések utáni idõszakra ! Van valakinek hasonló kórtörténete ! Kérem jelezze!! 8 évig Salofalk. Jelenleg Pentasa, Budenofalk.

Nincs jelen

 

#15 2011-09-23 10:03

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Szia! Gondolkodtál már azon hogy kineziológus segíthetne? Vagy akupunktúrán? Hihetetlen dolgokra képesek. Orvos mellékhatásra mit mond? Floreát használod?

Nincs jelen

 

#16 2011-11-21 20:53

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Márciusban megoperáltak a vékonybél és a vastagbél találkozásánál. 20 cm vettek ki.
Erre azért volt szükség mert ott lukadt ki a belem és mérgezéssel vittek a kórházba, mert a fájdalmam két napon keresztûl reggel és este már nagyon elviselhetetlenné vált.
A lényeg az hogy két hétig folyt befele a székletem és csodával határos módon túléltem, de már elötte tudtam hogy cront állapítottak meg.
Amikor kijöttem a kórházból kerestem a megoldást a betegségemre és nem tudtam mi tévõ legyek.
Ugyanis sokat olvastam a CROHN és ezeknek a különféle tipusairõl és a pánik uralata addig az életemet, amig elnem kezdtem alkalmazni azt amit a könyvben leírtak.
Abbanl egyértelmûen levolt írva, hogy minden betegséget az aminósav tudja a szervezetünkben  ezt elintézni.
Amikor olvastam nem tudtam letenni, mert  kerestem mindenre a választ és egyértelmûvé vált számomra, hogy nem tudok más kiútat a mi problémánkra.
És azután október 07.-tõl elkezdtem alkalmazni, mert megértettem, hogy ha esélyt se adok magamnak akkor ki tudja még mi jöhet azután.
Október 07.-tõl elkezdtem alkalmazni.
Két hét után sokkal nyugodtabb lettem és a pánik betegségem, a halálfélelmem megszünt.
Az operáció után sok vér erek voltak a harántomnál amire az orvosok azt mondták nehogy trombozis legyen és az is letisztult, a crohn amikor kijött vissza fordult magától mire mentem a gyomor nõvérhez csak a heget látta és azt mondta, hogy a testem leküzdte a crohnt.
Most hogy a szervezetem beindult az öntisztuláshoz és ezért is ritkán egy-egy nap összesen 2 db. fájdalom csillapítot szedek be a 4x2 helyett.
A négy nap alatt összesen 5 tabletta fájdalom csillapítót szedtem be.
A széklet a végbelemnél is mejelent aminek nagyon megörültem hisz erre vártam ugyanis kivagyok vezetve.
Ha érdekel, hogy mit tartogat még számodra is akkor csak kérned kell a könyvet.
Ajándékba elküldöm a részedre, de ehhez kérlek add meg a neved és az e-mail címed !

Szerkesztette: Csurki (2011-11-22 19:58)

Nincs jelen

 

#17 2011-11-22 20:34

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Szia Attila !
Szeretnék érdeklõdni hogy vagy ?
Mivel én nem rég vagyok itt és te márciusban írtad ezt ezért, kérlek írd meg nekem, hogy azóta milyen változásod van ?

Nincs jelen

 

#18 2011-11-22 21:03

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Szia Zsolt !
Ha elolvasod az oldalaimat akkor látni fogod, hogy több helyen írtam és az a szándékom, hogy mindent megosszak  veletek.
Én már a birtokában vagyok annak amit alkalmazok és a jó eredmények azután jönnek igazán amikor mindenki sajátmaga tudja megtapasztalni a változást.
Én jártam Úgy , hogy amikor másodszor jöttem ki a kórházból, nem tudtam felmenni a lépcsön. Nem tudtam a lábam felemelni rá.
lemenni letudtam csak fel nem !

Mi se tudtuk, de azóta már rendesen járok.
Ennek is utána fogok nézni mitõl van de szerintem az egész testünkre kihat ez az egész és mint egy lánc rendszer magával huzza a különféle problémát.
Megvagyok gyõzõdve, hogy nagyon felborúl az egyensúly a testünkben ahogy hozzányulnak operációval, vagy ujabb tünetek alaklnak ki.

Látogass el hogy miért írok ennyimindent magamról hisz én ezalatt a negyed év alatt sokmindent olvastam és átéltem, hogy igazából csak egy utat láttam megtalálni, hogy miért vannak ezek a problémák.
Én azoknak már eljuttattam a könyvem akik kérték.
Mindannyian tudnotok kell, hogy felfedezték a szervezetünkben az amiért az immun rendszer tudja leküzdeni ezeket a nyavajákat amiben vagyunk és még soikmindent lehet olvasni ami megdöbbentett és sikeresn alkalmazzuk .
Add meg e-mailde és neved , amennyiben szertnéd tudni, hogyan lehet ezekbõl kimászni !

Nincs jelen

 

#19 2013-06-26 20:26

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Sziasztok!

Felraktam a levelem egy másik topicba, de most észrevettem, hogy itt van pont az a hely, ami nekem kéne.
Én most kerültem nagyon nehéz helyzetbe, ezért kérnék tanácsot tõletek!!! 13 éve vagyok crohnos, eddig fõleg természetgyógyászati készítményeket, vitaminokat, probiotikumokat szedtem, az egyetlen hagyományos szer a Pentasa volt, amit napi 2 tablettában vettem magamhoz. Nagyon jól szinten tartottam magam, nem voltak komolyabb fellángolások. Másfél éve elköltöztem és új orvosom lett, aki ezt az adagot kb. 3/4 éve napi 4x2 dózisra felvitte, mondván, hogy mást nem voltam hajlandó bevenni. Néhány hete viszont egyre erõsödõ alhasi fájdalmaim lettek, kiderült, hogy a vékonybél a terminális ileumon kb. 20 cm-es szakaszon a normál felére, 7-8 mm-re össze van szûkülve. Szerencsére nem heges, így nem kell mûteni, de  most jött a sok szteroid és annak ellensúlyozására adott szer. Múlt hétfõtõl szedek Budenofalkot (2-0-1) és Supplint (1x1), szerdától pedig Medrolt (elõször 48 mg 2 napig, aztán már "csak" 32 mg), Kaldyumot (1x1), Pantoprazolt (2x2) és Magne B6-ot Ca pezsgõtablettával felváltva. Nekem ez most elég nagy lórúgás (sosem gondoltam bele, hogy ide jutok), persze ezek mellett van még a vasszirupom, Supradyn és a probiotikum, amiket eleve szedek. Egész nap nézem az órát és a táblázatomat, amiben összeírtam, mikor mit kell bevenni.
Most hétfõn mentem vissza dolgozni, leginkább azért, mert eleve kevesen voltak az irodánkban a sok munkára (4-en vagyunk, 1 szabin, én táppénzen, a maradék 2-nek meg túl sok volt a feladat), de alig telt el 3 nap és már úgy összevesztem a kolléganõimmel, hogy ez embertelen!!! Folyamatosan piszkálnak, nem értik meg, hogy beteg vagyok, én sosem kérkedtem ezzel, nem kértem, hogy kíméljenek, mindent megcsináltam, ami a feladatom volt, de õk sajnos mindenbe belekötnek, állandóan megaláznak és semmibe vesznek!!! Tegnap délelõtt bementem a nagyfõnökünkhöz errõl beszélni. Elõször kicsit megijedtem, mert elmítette, hogy a 3. kolléganõm, aki egyébként az irodavezetõnk (õ van most szabin), már beszélt rólam, leginkább arról, hogy beteg vagyok és sokat hiányzok és ebbõl feszültség van. Én elmondtam most a fõnöknek mindent, hogy a betegségem ellenére maximálisan odafigyelek mindig a munkámra, erõmön felül próbálom végrehajtani, megyek a postára 3 naponta, amikor rám kerül a sor, pedig néha a munkahelyemre is nehezen tudok átmenni (noha itt van a szomszédban). Úgy érzem, a munkámban nincs kifogás, az irodavezetõ sem jelzett nekem még ez ügyben semmit, sõt, volt, hogy vele is beszéltem már értinõlegesen hasonlóról, hogy nem akartam, hogy céltábla legyek vmiért, õ pedig azt mondta, ne törõdjek a többiekkel. A vezetõ is most hasonlót mondott, kiegészítve azzal, hogy ha bármi gondom van, bármikor mehetek hozzá, nyugodtam mondjam el, õ segít nekem mindenben!!! Orvoshoz is bármikor elenged, eddig sem volt ez másképp!!! Ezek a hozzáállások nagyon jók és erõt adnak, de annyira félek, hogy nem fogom bírni az irodában a munkát és rá fog menni a teljes egészségem. A párom itthoni dialízisen van, éppen elég bajunk van, nálam most jönnek a gyógyszerek mellékhatásai, a Medroltól hol a gyomrom görcsöl esténként úgy, hogy Nospa Forte nélkül esélytelen lenne aludni, hol pedig a derekam fáj napközben annyira, hogy az egyik lábamba végig kisugárzik, alig bírok ülve is maradni. A látásommal is van valami, szemüveges vagyok, de pár napja homályosabban látok, nem tudom, ez is a gyógyszerek miatt van-e. Mindezekkel együtt próbálok odafigyelni a munkámra, de ez az örökös feszültség kikészít!!! Próbáltam nem foglalkozni velük, bevittem az asztalomra személyes tárgyakat, hogy azok adjanak erõt napközben, de ezt a légkört nem lehet elviselni!!! Jövõ héten, ha megjön az irodavezetõnk, valószínûleg mind a 4-en bemegyünk a vezetõnkhöz és leülünk megbeszélni a problémáinkat. Nagyon remélem, hogy én jövök ki belõle gyõztesen, még azt is szóba fogom hozni, hogy olyan dologba is be akartak keverni, hogy én is csinálhattam, amikor bizonyítottan orvosnál voltam!!! Sajnos az én betegségemmel nem nagyon válogathatok a munkahelyek közül, ezt is 5 hónap alatt találtam, nagy szerencsém van vele, pl. a szomszédság és a fizetés miatt is, de annyit semmi nem ér, hogy közben még betegebb legyek!!! Nagyon el vagyok keseredve, tényleg minden erõmmel azon vagyok, hogy teljseítsek, pedig olyan jó lenne itthon maradnom, mert sokszor fáj mindenem, de megyek és dolgozok és még az sem jó!!! Tegnap az egyik kolléganõmnek próbáltam elmagyarázni, hogy mennyiféle gyógyszert kell szednem és milyen mellékhatásaik vannak, kicsit találn kapizsgált valamit 8bár ma már épp ellenkezõleg volt), de a másikat nem is érdekli, õ csak fújja a magáét!!! Habzó szájjal ordít velem, hogy õ is beteg és lehet, hogy az õ baja súlyosabb, mint az enyém (ha a kilóira céloz, igaza van, én alig vagyok 46, õ meg vagy 2 mázsa!!! ). Javasoltam neki, hogy cserélhetünk. Ez a nõ azt mondja, sokszor helyettem dolgoznak, ami teljességgel hazugság (bár nyilván a táppénzre gondol). Nagyon sokat dolgozok én is, egész nap figyelem, hogy miket csináljak és mindent gyorsan és ügyesen meg is csinálok!!!
Most már befejezem, mert totál kimerültem a mai naptól is, a szívem egész nap kalapál, nagyon nehezen viselek mindent!!!
Ha bárkinek van ötlete, milyen munkahelyet próbáljak keresni, vagy hogy próbáljam a munkatársaimmal megértetni, hogy igyekszem, de megértõbbnek kéne velem lenniük, szívesen fogadok minden ötletet!!!

Köszönöm, hogy elmondhattam, már ez is segítség volt!!!

Mindenkinek a legeslegjobbakat!!!

Üdv:
Dóri

Nincs jelen

 

#20 2013-06-26 21:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Sdori írta:

"....A látásommal is van valami, szemüveges vagyok, de pár napja homályosabban látok, nem tudom, ez is a gyógyszerek miatt van-e..."
Dóri

Dori, mit lehet ehhez mondani...legyen erõd ahhoz, hogy ezt a harcot megvívd. Ami a látásodat illeti, arra figyelj, rendszeres szemnyomás vizsgálatra van szükség, a beutalón azzal a megjegyzéssel, hogy szteroidot kapsz. Amennyiben hosszabb idõn keresztül lesz ez az állapot, akkor EKG és csontritkulás vizsgálat is szükséges.

Nincs jelen

 

#21 2013-06-26 22:14

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Köszönöm Aiolosz, figyelni fogok erre is!!! De most a lelkem totál padlón van, sõt inkább alatta!!! Elfáradtam, sokkolt a mûtét lehetõsége, aztán a sok gyógyszer, remegõ kézzel vettem be az elsõ Medrolt, most meg mindennapos küzdelem a munkahelyemen. Nem tudom, milyen kiút van számomra!!! Nagyon szomorú vagyok és fáj, hogy nem értik meg a helyzetemet!!! Ki akar beteg lenni? Ki vágyik ilyen kegyetlen betegségre? A kollégáim lelketlensége miatt egy levegõt szívni velük is nehezemre esik!!! Ráadásul a doktornõm sem úgy áll már a dolgokhoz, ahogy annak idején, valószínûleg váltanom kell!!! A most leginkább szükséges nyugalom hiányzik a legjobban, pont most csapnak össze a fejem fölött a hullámok!!! Nem látom az alagút végét, tudom, hogy nekem kéne változni, de most nagyon elfogyott az erõm!!! Egyedüli segítségem a párom, aki mindenben mellettem áll, akárhányszor sírok, õ vigasztal és támogat és a szeretetérõl biztosít!!!
Jó lenne pár hónappal késõbb lenni!!!

Üdv mindenkinek!!!
Dóri

Nincs jelen

 

#22 2015-12-14 13:27

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A Crohn és a munka

Sokféle meditációt lehet találni a neten, szerintem nagyon nyugtató és jól kikapcsol próbáld ki azt. A munkahelyi légkör elviselésére esetleg beszélj szakemberrel tényleg sokat tudnak segíteni. Máris sokkal egyszerûbb lesz az életed és könnyebben veszed a betegség okozta nehézségeket is. Nem múlik el de te valahogy majd máshogy látod már. Neked is ajánlom nézd meg a protexin probiotikumokat hátha pont az segít egy picit is könnyebbé tenni az életed. Nagyon sok erõt küldök neked!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB