#401 2012-02-10 12:22

bencebaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok.Elég kezdö vagyok még csak 3hete tudtam meg hogy chron beteg vagyok,És azt szeretném meg tudni mit érzünk mikor szükületünk ,vagy tályogunk van és akkkor mit érzünk mikor fellángol ujból kérlek benneteket segitsetek nekem köszönöm

Nincs jelen

 

#402 2012-02-10 12:52

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

bencebaba írta:

Sziasztok.Elég kezdö vagyok még csak 3hete tudtam meg hogy chron beteg vagyok,És azt szeretném meg tudni mit érzünk mikor szükületünk ,vagy tályogunk van és akkkor mit érzünk mikor fellángol ujból kérlek benneteket segitsetek nekem köszönöm

Írd be a fórum keresõjébe a "szûkület", késõbb a "tályog" szót és nagyon sok találatot fogsz kapni, a legtöbbet érdekes módon a "Sipoly, tályog..." topicban ;)  Át fogom rakni majd a hozzászólásodat az "Elõször járok itt..." topicba, de várok még, hogy ezt el tudd olvasni. Javaslom, hogy nézd át a topicokat, hogy jobban tudjál majd tájékozódni, ami nem könnyû feladat, de ha elakadsz, akkor segítünk.

Nincs jelen

 

#403 2012-02-10 13:33

bencebaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Nagyon köszönöm a segitségeteket igy teszek.

Nincs jelen

 

#404 2012-02-15 08:39

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Megjöttem az év kórházából, de nem sokkal lettem okosabb vagy gyógyultabb. Megcsinálták az irrigot és még gyomor vékonybél passaget is. Hála megúsztam az orromon való csövezést mert meg tudtam inni a löttyöt aminek nagyon jó vaníliás illata volt, de az íze az brutális. Szóval a gyomromban meg a nyombelemen lévõ fekélyes felmaródásokon kívül rájöttek, hogy gyomorsûllyedésem van, lassan továbbít a vékonybél, a vastagon meg jelentõs és sok a kacsképzõdmény meg nagyon gubancos és ezért nem sikerült a colonoscópia. Vashiányos vérszegénységre kaptam gyógyit meg gyomorfekélyre. A többivel meg nem is igazán foglalkoztak. csak annyit tettek hozzá, szedjek hashajtót ha nem megy másként a dolog. Hát nem volt kielégítõ és megnyugtató. Azt sem tudom mire kell számítani ezek után. Kontrolra sem kell visszamenni csak ha újabb problémám lenne. Nem is értem... Nem elég ami van??? többször kaptam beöntést mert a bélmosó sem jött ki belõlem és 2 liter után már majd szét durrantam. Pénteken feltöltöttek (3-án) kontrasztanyaggal és 7-én jött ki belõlem. A felsõ kontraszt meg 6-án ittam és 11-én jött ki.  Képzeljétek milyen ciki volt mikor a folyosón sétálgatva, várva a "hatást" az egyik betegtárs mosolyogva kérdezte meg " mikor jön a baba?". Egybõl visszamentem a kórterembe és ki sem jöttem, ha nem volt muszáj.
Mi lehet a következõ, ezek a kacsok miatt mire kell számítani???

Nincs jelen

 

#405 2012-02-20 23:28

Mjózsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Medrol kezelés után mi a visszaesés jelei? Szerdán hagytam abba a medrolt colitis es vagyok szedem a salofalk500at és a salazopyrin 500 2x2 mindkettõbõl

Nincs jelen

 

#406 2012-04-09 21:14

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Novemberben voltam még kontroll vastagbél tükrözésen és kiderült, hogy elmúlt a vastagbél gyulladásom..
Aminek nagyon örültem és el sem hittem, hogy 6 év után ilyen történt velem.. Most pentasát szedek 2mg-ba a megelõzés képpen. De körülbelül 1 hónapja néha néha érzem, hogy egy pontban a köldököm alatt szurkál a hasam... :( Aggódom egy kicsit, hogy nem e valami komolyabb van kialakulóban. Nagyon remélem, hogy csak ez a helytelen kajálás van a dologban, most próbálkoztam többféle étel kipróbálására amit eddig ne tudtam megenni pl: sajt, joghurt, tejföl.. Néha néha hasmenés is elõ elõ fordul de ez tényleg nem túl gyakori a szurkálás ami nagyon zavaró.
Csak remélni merem, hogy semmi komoly nincs velem. Most megint visszatérek a megszokott kajákhoz amit a betegségem alatt is ettem.
Nektek van tapasztalatotok? Kérlek írjatok, hogy ez normális e vagy sem...
Köszönöm

Nincs jelen

 

#407 2013-10-11 16:47

Szandra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Jó régen írtak ide. Hát most én azért megteszem. Pár hete állították fel a diagnózis colitis ulcerosa. Hetekbe telt mire a nevét ki tudtam mondani helyesen, nem hogy megemészteni, hogy ezzel kell élnem. És nagyon félek. Van két kicsi gyermekem és nem tudom, hogy fogom így nevelni õket, sõt felnevelni. Most is erõs fájdalmaim vannak, lelkileg rottyon vagyok és elég sok elkeserítõ dolgot olvastam itt. Máris szteroid injekciót kapok, de nem tudom mi mást tehetnék mint, hogy alávetem magam az orvos utasításainak. Persze tapogatózok diéta és természetgyógyász ügyben, de úgy látom üdvözítõ megoldás nincs, csak az üdvözülés.

Nincs jelen

 

#408 2013-10-11 17:48

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Halika!

Szandra!
Ajánlanám neked a Roor rosszalkodásai topikot,kicsit olvass bele,szerintem nem sokára rájössz te is,hogy lehet ezzel a carsággal élni,és mi tudunk és akarunk is!
Vidám kis csapat lettünk,mert nem hagyjuk hogy uralkodjon rajtunk a betegség!
Gyerekfelnevelés kérdésében is látni fogod,hogy nem megoldhatatlan,remek anyukáink vannak! :D
Ne kenõdj el,fel a fejjel!!!!! :D

Nincs jelen

 

#409 2013-10-11 22:02

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Azért annyira ne keseredj el!
14 éve van Colitisem. "Semmi bajom". Van,hogy egy egész évig teljesen tünetmentes vagyok. Igazából kórházban befekvéses esetem is vagy 6 éve volt utoljára. Mikor elõjön akkor is csak inkább egy kis hasmenés van vagy hát ugye a vér,ami már rosszabb. Én nem erre buzdítalak de én ilyenkor nem szoktam fejvesztve szaladni az orvoshoz. Minek? Semmit nem tud csinálni. Ha meg már olyan a helyzet,hogy elviselhetetlen (a 14 év alatt 2-3x volt ilyen) akkor ugyis csak a szokásos köröket futjuk az orvosnál. Ez a betegség borzasztóan pszichés!! Már oda-vissza mindent átjártam a témában,jelenleg pszichológushoz járok. Nekem többet ér mint a gasztrós doki:)
Szóval lehet,hogy te is "megúszod" annyival mint én. Több Colitises ismerõsöm is van akik teljesen 100%os életet élnek,néha van egy kis vérzésük,ennyi. Ne agyalj rajta ez a lényeg! Majd elmúlnak a tünetek..leginkább csak úgy:)
Örüljünk,hogy nem Chronosak vagyunk,szegényeknek sokkal rosszabb!

Nincs jelen

 

#410 2013-10-12 12:53

Szandra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Köszönöm aranyos vagy, jó ilyet is hallani :-)

Nincs jelen

 

#411 2013-10-12 12:59

Szandra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Azt sem értem, hogy az én fájdalmaim, miért jobb oldaliak, és nem a székeléssel hozható összefüggésben, hanem szinte folyamatosan fáj. Valakinek volt ilyen?

Nincs jelen

 

#412 2013-10-25 20:45

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Remélem jó topikot választottam. Én 3 éve vagyok colitises, 22 évesen kezdõdött. Sokmindent végigjártam: Salofalk, entokort, pentasa (kúp) medrol, imuránra allergiás vagyok, rengeteget hánytam tõle, sajnos nem tudom szedni. Már a remicade-ot is adták amire vegyesen reagáltam, allergia miatt aztán leállították. Fél évig utána kb tünetmentes voltam (véres széklet megmaradt de nagyjából) Most majd a humirát akarják elindítani. Persze ettõl is félek mert utána már csak a mûtét van.
Azonban a félelmeim a következõk:=>
Fehérvérsejt számom újabban magas nyirokcsomóim az államnál megduzzandak alig tudok néha rágni, beis lázasodok gyakran, és van hogy úgy fájnak az izületeim, hogy lábra sem tudok állni. Most pár napja megint elõjött egy térdfájás, aztán bevettem egy rubophent és 2 nap múlva teljesen elmúlt. Attól félek, hogy valami szövõdményre utalnak, esetleg leukémiára? (magas fehérvérsejt nyirokcsomók?) Ez mennyire colitises dolog? Veszprémbe járok.

Nincs jelen

 

#413 2013-10-26 17:29

Ati71
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok,en uj vagyok itt de a betegsegem mar nyolc eve fenn all,most egy kicsit megijedtem mert eddig nem nagyon volt panaszom,de most 2 hete a colitisem fellangolt egy kerdesem lenne meddig tarthat egy ilyen periodus (hasmenes veres szeklet)pedig szedem a gyogyszert becsuletesen..koszi .

Nincs jelen

 

#414 2013-10-26 21:19

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Irány a doki!
én ugyan crohnos vagyok, de ha rendesen szeded a bogyókat és 2 hete vérzel akkor doki. Megjósolhatatlan, hogy egy egy aktyv szakasz meddig tart. sajnos.

Nincs jelen

 

#415 2013-10-28 05:59

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ati71
szia! irány a gastrosod! vagy legalább 1 telefon,ha eltudod érni ! lehet kell még valamit szedned ,az én fiacskámnak ilyenkor bejön még a budenofalk! vagy klión! ne várj tovább!majd tudasd mit intéztél!

Nincs jelen

 

#416 2013-11-26 21:36

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok, én holnap enteroclysisre megyek, amirõl a doki elfelejtette közölni hogy hogy zajlik-vagy direkt nem mondta hogy ne panikoljak be? Most kerestem ra neten es lattam csak hogy orrszondat dugnak le. Teljesen be vagyok panikolva. Nektek volt mar? Hogy viselheto el?

Nincs jelen

 

#417 2013-11-27 05:36

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Nyugi doki csak a szívem fáj!! No para!! Jobb mint a koloszkopia vagy gyomor tükrözés. Nekem is volt csak a doki szenvedett mire lement a kontraszt anyag. Én nem.

Nincs jelen

 

#418 2013-11-27 11:38

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Nekem is volt! Kellemetlen, de csak addig míg beteszik a szondát. Aztán mikor letoljás az már semmiség, egy pillanatig nagyon kellemetlen de ennyi. Egy fontos van, bármennyire is kell közben tüszenteni, ne tedd!
Nyugi! Gondolunk rád :)

Nincs jelen

 

#419 2013-12-01 22:19

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok, koszonom kozben a kovetkezo tortent: a vizsgalatot megsem szondaval csinaltak meg, csak siman kontrasztanyaggal, ivos+venas. Nagyon orultem. Allitolag ido-, es penzhiany miatt, a 'hagyomanyos' szondas modon csak a bentfekvo betegeknek csinaljak. Viszont azota elhoztam a leletet, es nem ertem mi tortent. Ugyanis a leletre az van irva, hogy hasi es kismedencei CT. Mig ez ugyebar vekonybel CT lett volna. A lelet szerint, szemben a kb 1 honappal ezelotti hasi CTvel most nem lattak belfalmegvastagodast sehol. Mig akkor egyertelmuen leirtak, hogy gyulladasos betegseg gyanuja all fenn, ezert kell a vekonybel CT, mert az jobban reszleteiben megmutatja hogy mi van. Most akkor rohadtul nem ertem, hogy hiba tortent-e, es nem a vekonybelet neztek, vagy mi van???Nektek elofordult ilyen esetleg? Persze het elejen felhivom az orvosomat akinek el kell vinni a leletet, csak kivancsi volnek ti mit szoltok.

Nincs jelen

 

#420 2014-10-06 07:23

noamen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Én a kórházi élményem irnám le.tapasztalat hogy soha ne feküdjetek sebészetre.
mondjuk én se akartam de akkor is életem legrosszabb 3hete volt.
kezdetben kilyukadt a vékonybelem.amiböl 20cm elkellet távolitani sajnos.
majd jött a sorozatos rossz.
bent fekve kiszakadt a belsö varraton 1hét után pont mikor másnap hazamehettem volna.
majd egy jött a trauma.
mütét alatt vagy a higénia hiánya a sebészeten de elkaptam egy fertözést.
a neve:Clostridium difficile
na ezzel különszoba.ahol a növérek mint a kutyával ugy bántak.az tudni kell én 26éves vagyok.
a betegség vele járuja a gyakori hasmenés.és igen lefogyatam 38kilora valamint lábamon ödémával az ágyból nem birtam kikellni.pelenkázni kellett.amit ök nem akartak.szememre vették miért nem jutok el a wc-ig.meg nem akartak pelenkát cserélni.közel 3nap szenvedés után átlkerültem az infektololigiára.
ahol viszont kedves növérek vártak.megfelelö gyógyszerrel sikerült kiüzni a virust.remélem
most itthon lábadozok az ödémám elmult.a hasmenésem a betegségnek megfelelõ nem fertõzõ.
történetem lényege hogy ez a kelet-magyarországi sebészet maga a pokol egy chron betegnek.ahol fertõzésen meg modorva növéreken kivül nem lehet meggyógyulni.soha ne mutesd magad ott.

Nincs jelen

 

#421 2014-10-07 08:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sajnos a sebészet része a dolognak majdnem mindenhol maga a pokol. Én a Honvédban (volt Máv kórház) feküdtem. Hát a sebészet.. 2 darab nõvér több mint 50 betegre, ebbõl mindenkinél ugye kötözés, gyógyszerek injekciók. Szóval hiába nyomtam a csengõt hogy tele a katéteres zacsim és már a hólyagom is készül szétrobbanni, eresszék le, simán csak ordítottak, otthagytak. Meg amikor annyira legyengülve feküdtem hogy felülni se tudtam még magamtól ordít velem a nõvér hogy keljek fel és menjek ki a wc-re sztómát leereszteni (õt késõbb a másik nõvér azért helyretette).
Meg olyan is volt, aki szimplán béna/figyelmetlen volt, hogy a katéteres zacsimra rátolta az éjjeli szekrényt, az egyik szobatársamat szanaszét szurkálta, majdnem eldurrant egy ere annyira nem tudta bekötni neki az infúziót (jött egy másik nõvér, aki meg gond nélkül beszúrta). Aludni amúgy is esélytelen volt, de ha tudtam volna akkor is állandó visítozás, meg akusztikailag pont olyan helyre esett a szoba hogy a szellõzõkön keresztül a hülye kápolnát/szabadidõ szobát lehetett hallani.
Meg eleve 2-vel többen egy szobában mint ahány férõhely, mellettem õrült bácsi aki kitépte az infúziót és mindent összefröcskölt vérrel stb stb stb. Aztán jött a "séta" a gasztro-ra az megváltás volt (kb két folyosónyi, úgy hogy feltámogattak és fogtak+cipelték a "függelékeimet" de úgy kimerültem bele hogy azonnal elaludtam).

Nincs jelen

 

#422 2014-10-20 22:33

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Nem tudom melyik topic él és hova kéne írjak ezzel a témával kapcsolatban. Bocsánat ha nem jó helyre írok.
15 éve van Colitisem és most éppen aktív. Nem haldoklom de azért nem kellemes.
Csak kérdezni szeretnék valamit. Gondolom már találkoztatok ezzel a Lovassy Anna féle "Ég veled Chron-Colitis" dologgal. Vannak tapasztalatok? Valaki megrendelte esetleg? Szerintem csak a szokásos pénzlehúzás és egy jól megcsinált marketing,de ugye mindenben látjuk a reményt:)
Nem tudom,hogy a pszichés részre épül-e ez a könyv. Mert ha igen csak akkor látok benne valamit.
Azért ezt a topicot választottam mert -bár nem tudom ezért ez a címe-e-,de nekem olyannyira erõsek a félelmeim már emiatt a betegség miatt,hogy megint félek utcára menni.
Már ha pár sarokra kell menni rámjön a rettegés ami azonnal elõhozza a tüneteket. Ugye ti is ebben éltek?
Én azt tapasztaltam ez alatt a 15 év alatt,hogy -bár létezõ fizikális betegségrõl van szó-,mégis nagyrészt pszichés. Nálam legalábbis a java agyban dõl el. Mert ha biztonságban itthon ülök semmi bajom nincs legtöbbször (persze ha erõs lángoló szakaszban vagyok akkor tök mindegy hol vagyok),de ahogy utcára kell menni ,vagy bármilyen stressz helyzet,kihívás van,azonnal szaladok a wcre! Ebbe már belebolondulok szó szerint. Jártam pszichológushoz is...hát már nem járok. Nem tudok dolgozni,autót vezetni,nincs érettségim,semmire nem vagyok képes,egy szerencsétlen,semmirekellõ hús darab vagyok a földön ami feleslegesen szívja az oxigént mások elõl. Teljesen ez uralja már az agyam,nem tudok félelem nélkül élni. Mit csináljak??? Nektek is vannak ilyen érzéseitek? Sokat olvastam,hogy a legtöbb Chron-colitises ilyen pszichoszomatikus tünetektõl szenved. Ti is?

Nincs jelen

 

#423 2014-10-21 09:24

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Natali

Remélem, nem vetted meg a könyvet. Sajnos kész átverés, a betegek lehúzása a cél.
Ha a lelked rendbe lesz, a tested is rendbe jön, meglátod.
Tanulj, keress magadnak értelmes elfoglaltságot, legyél emberek között.
Meglátod, jobb lesz.

Nincs jelen

 

#424 2014-10-21 11:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Pszichiáterhez kell fordulni. Nekem volt simán fronttól is kiváltott belsõ remegés, (egyébként tök nyugodt voltam, csak hát a front..) ami rátett nagy lapáttal a tünetekre. Akkor nem segít más csak a gyógyszer. Hol szükség van rá, hol nem, az alprazolamhoz (xanax, frontin stb.) szerencsére nem szoktam hozzá az évek során, (azaz) beállt egy max. adag aminél több elalváshoz sem kell, ha meg nem érzem rosszul magam, akkor nem veszem be. Eleinte kicsit lassabbnak éreztem magam tõle, de aztán ez elmúlt. Súlyosabb idõszakokban antidepresszáns is kellett, de azt észrevettem magamtól amikor már nem volt rá szükség, és szépen leálltam vele.

http://vastagbel.hu/segitseg-sztomas-le … zichologus

Szerkesztette: Rigor (2014-10-21 11:33)

Nincs jelen

 

#425 2014-10-27 05:34

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!!!  kb. 7 éve regisztráltam itt elõször, akkor hozták azt a diagnózist, hogy chron beteg vagyok,bár a szövettan nem igazolta. A klinikai kép alapján mondták anno.  hát az az igazság, hogy tegnap óta nem igazán foglalkoztam a dologgal, mert megszoktsm az állandó hasmenést. Enyhe fájdalmat.. De tegnap... 5-10 percenként szaladtam a WC- re, rettenetesen görcsöl a hasam és véres a hasmenés, sõt, van hogy csak vér távozik :( azt hiszem ma mennem kell a dokihoz, de rettegek :( hozzátteszem egy hete szedem a kliont és salofalkot, amit a házi orvos írt még a nyáron :/ tuti tükröznek, igaz?  elõbb kellett volna menni, mert anyuka vagyok, felelõsséggel tartozom értük.  :( csak ne félnék ennyire. Lehet csak vmi vírus... Szerintetek?

Nincs jelen

 

#426 2014-10-28 09:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

LajkóCili írta:

".... tuti tükröznek, igaz?  elõbb kellett volna menni, mert anyuka vagyok, felelõsséggel tartozom értük.  :( csak ne félnék ennyire. Lehet csak vmi vírus... Szerintetek?..."

Találgatni, tippelni nem érdemes, majd kiderül, de a véres széklet nagyon gyanús.

Nincs jelen

 

#427 2014-10-29 09:46

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Érdekes,hogy neked "csak" frontra jön elõ. Én nem merek pszichiáterhez menni,épp azért mert nem akarok rendszeresen gyógyszert szedni. Kitisztult fejet akarok 24 órában,mert én ha veszek be pl 1 frontint olyan vagyok mint egy drogos.
Érdekes egyébként,hogy erre nem nagyon írt senki semmit. Én mindenfelõl azt hallom,hogy a legtöbb Ibd betegnek erõs pszichoszomatikus problémái vannak ,amik az én tüneteimben nyilvánulnak meg.
Az attól való rettegés,hogy az utcán rájuk jön és nem tudják visszatartani ,és emiatt már szinte ki sem mennek az utcára. Most is épp itt tartok. Ha már 2 saroknál messzebbre kell menni rettegek. És mikor így félek akkor valóban rámjön a hasmars!
Nekem fõként ez a pszichés részs teszi élhetetlenné ezt a betegséget mert visszatart az élettõl és már teljesen ez ural.

Nincs jelen

 

#428 2014-10-29 10:47

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

A frontinnak/xanax csak eleinte van "lassító" hatása késõbb csak simán elmúlik az idegesség és semmi extra. Legalábbis nálam így volt. Mondjuk egyszer próbaképp egy elalvós adaggal kitöltöttem egy iq tesztet,- leesett 120-ra. Hát mondom az még elmegy :) Illetve régen én egy olyan kombinációt variáltam pl.: Állásinterjú elõtt hogy xanax+energiaital. Így a lassulást az energiaital(amit valamiért nagyon jól tolerált önmagában is a belem, kifejezetten pl görcsoldó hatása volt, ezt nem is értettem) kiütötte, a xanaxtól meg frontos rosszullét+para múlt el, így nagyon gördülékeny volt. - nem is kellett sokszor csinálnom ilyet :P   Azért ajánlani nem ajánlom, mert hát nem biztos hogy a legjobb ötlet, de én ilyen hülyeségeket is kipróbáltam kínomban.

Nincs jelen

 

#429 2014-10-29 10:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Pszihés részre meg pszihiáterhez kell menni, a megfelelõ antidepresszáns egyáltalán nem álmosít, sõt igazából szinte semmit sem veszel észre, csak hogy elmúlik a para. Jó esetben. Mert hogy nekem is csak többszöri próbálkozásra derült ki mi használ - bár nekem az elalvással voltak/vannak fõ gondjaim- (na most annak meg egy remek mellékhatása van - csúnyán meghíztam).

Nincs jelen

 

#430 2014-10-29 14:13

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

szép nappot, kaptam szteroidot, gyulladás csökkentõt, minden vizsgálat nélkül,bár a hasamat megnyomkodta a Doktor. Tegnap voltam vérvételen, tûl nagy gyulladás nincs, aggodalomra utaló vérveszteség sem. Úgyhogy most azt gondolom keresnem kéne egy normális Gasztrós dokit...Körül is nézek az orvost keresek fórumon...Egyébként vér nincs már, de min 10x szaladok :/

Nincs jelen

 

#431 2014-10-29 14:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

LajkóCili: És tükrözésrõl szó sem volt? Esetleg idõpont? Mert oké hogy felírta a szteroidot, lenyomja a gyulladást de minimum 2 évente tükrözni kell!!!

Nincs jelen

 

#432 2014-11-09 22:18

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Évi!

Nagyon fiatalon ért el. Belegondolok abba, hogy mennyivel nehezebb lett volna. - nekem 23 évesen kezdõdött/vagy 22?/ Milyen az az IFX? Milyen reakcióid lettek a biológiaitól? Engem többször tükröztek egy éven belül is. Semmi szadizmus, ha elaltatnak - elaltatnak? de nyilván csak így látja. A bélmosó folyadék nekem a legnagyobb kín.

A könyv sajnos kamu, a fórumon már elrettentõ példaként emlegetik. Nagyon sokan bedõlnek... Írnál róla, hogy mikrõl olvastál? (bár sejtem) Most milyen gyógyszereket szedsz?

Szerkesztette: QpaK (2014-11-09 22:19)

Nincs jelen

 

#433 2014-11-10 16:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Egyre erõsebb a kamu szag. Bár jobban felépített. Most még dr. Mengelenkei scientológus is. Hát persze. Tudod mit fizess nekem egy rakás pénzt, egy próbát megér.
Az IFX az infliximab (remicade) - a kezelés neve pedig biológiai terápia. - Csak a régi tájékoztatókban van így leírva, (és akkor sem IFX terápia) élõben még sosem hallottam.
Most már a szokásos sarlatánokon kívül Szcientológusunk is van:) Remek!

Nincs jelen

 

#434 2014-11-10 19:04

Samick
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

A könyvet én még akkor vettem meg, amikor nem is tudtam hogy crohn beteg vagyok, csak a gyanú volt erõs, hogy valami bibi van. Nem sok könyv volt, amit nem olvastam végig, talán ez volt az elsõ. Kb. a felénél letettem, mert tele volt olyanokkal, hogy ne teflon bevonatú serpenyõben csináld a kaját, mert a teflon rákkeltõ, meg hogy dezodort se használj, mert az is csak plusz vegyszer, meg ha iparvárosban élsz, azonnal gyere el onnan. Kössz, de mibõl?
Amikor kézbefogtam a könyvet, elsõre már gyanús volt, hogy itt valami hibádzik, ugyanis minden oldalra rá van nyomtatva a megrendelõ neve és címe, így még eladni sem tudom, ha esetleg nem tetszik, vagy bocsánat, ha másnak is önzetlenül segíteni szeretnék, mert nekem annyira beváltak a tanácsai kedves Annának...
Sajnos tényleg tipikus példája ez a könyv annak, amikor az ember már nem tudja mit csináljon, mi segíthet, és már majdnem az EZO TV-t hívja, de helyette meglátja ennek a "csodának" a reklámját a neten.

Evike, azért örülök hogy neked segített, de én továbbra is kamunak tartom a többiekkel egyetemben.

Nincs jelen

 

#435 2015-03-24 04:40

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok.  Kedves Rigor Holnap után tükröznek 😕rettenetesen félek
holnap reggel és kettõkor kell meginni valami narancs ízû, jó drága port. Jól megijesztett az egyik ismerõsöm, hogy az õ anyja utána egy hétig rosszul volt, hányt. ..hát remélem nekem nem lesz ilyen bajom. Lassan másfél hete egész jól vagyok. Csak ritkán görcsölök, hasmenesem se nagyon van, inkább az ellenkezõje. De hogy miért. .Nem tudom .
nagyon nagyon félek 😕 pedig általában túl élik a tükrözést ☺csak az utóbbi ami nem most volt már hanem 6 éve borzasztó volt. 
😕szép napot Nektek

Nincs jelen

 

#436 2015-03-24 17:40

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

LajkóCili: Nem kell félni, a narancs por az már nagyon jó jel, nekem többnyire 3 liter keserûsót kellett meginnom. Valami jó könyvet keress,  és rendezd be magad kényelmesen fixre a wc-re (úgy is csak rohangálnál). Gondolom azért vagy egész jól, mert épp alábbhagyott a fellángolás. Attól még ha észre kell valamit venni észreveszik. Legalább nem fog fájni a hashajtás meg a tükrözés. A tükrözéstõl nem fog fellángolni, még ha jön is egy pici vér az ideiglenes, nem kell megijedni. Altatásban pedig külön öröm, utána kellemes bódultság stb. De ha nem túl nagy a fellángolás egy kis dormicum és vidáman telik a dolog.
Utána én még sosem lettem rosszabbul, mint az elõkészítés során. Sõt, hát utána az eredmények fényében kapsz gyógyszert úgy hogy inkább jobban leszel.

Nincs jelen

 

#437 2015-03-24 20:00

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Rigor!  Köszönöm a biztatás!  Bódítanak...úgyhogy remélem nem lesz nagyon rossz.  Remélem. Bízom benne.
Te ittál már ilyen port?  Remélem hányni nem fogok. Azt nehezen viselem. A hasmenés életem része már 16 éve. .jól jobban, hol kevésbé. De a január február elég brutális volt. .még éjjel is szaladtam.
No kiderül. Majd írok mi volt. .ha érdekel.  Vigyázz magadra. CILI

Nincs jelen

 

#438 2015-03-24 21:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ittam, ez kellemes, a keserûsó az komoly küzdelem mindenkinek :P Nekem az éveken át tartó soha nem tudok 2-3 óránál többet egyben aludni dologból most is tartó alvászavarom lett (na most meg vagy nem alszok gyógyszerrel se, ha meg mégis akkor meg 16 órát). Hányni a keserûsótól talán egyszer, a nagy fájdalomtól többször is sikerült. Persze ezzel én a ritka esetek közé tartoztam, viszont most már csak halványuló emlék a wc para :P

Nincs jelen

 

#439 2015-03-25 07:18

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

LajkóCili

Az a narancsízû,drága por az egyik legjobb meghajtós cucc. :)
A keserûsónál fényévekkel jobb.Ha jól tudom,a neve PRICOPREP.
Két adag van benne,amit egyenként 2-3 dl vízben fel kell oldani,6-8 órás különbséggel.
Persze,1,5-2 liter vízet el kell fogyasztani minden egyes adag mellé,hogy "használjon".
Jobban jársz ezzel a cuccal,mint más hashajtóval.

Nincs jelen

 

#440 2015-03-25 11:22

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok. Reggel negyed9  kor ittam az elsõt. Még nem igazán hatott 😕ittam már 2 liter folyadékot.  Ennyit egész héten nem iszom általában sajnos. De erõltetem mert tudom muszáj. Kicsit fel fordult a gyomrom de legalább azóta nem vagyok éhes. Csak megjön a hatás. Alig várom 😱

Nincs jelen

 

#441 2015-03-26 05:50

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok. HÁT szerintem nem tisztultam ki eléggé . Meg még azt nem tudom hogy délben lesz a vizsgálat. Addig kell inni?  Vagy már semmit sem szabad? Szorítsatok nekem délben.

Nincs jelen

 

#442 2015-03-26 06:14

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia

Van a "nem árt ha tudjuk" topic -> azon belül a "tükrözés altatásban" ott kellett volna olvasgatni esetleg; én ittam vizet viszont nem bódítottak, nem altattak.

Nincs jelen

 

#443 2015-03-26 17:59

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok. HÁT túl vagyok rajta. Ki lehetezt bírni, bár néhol eléggé fájt. De nagyon kedvesek voltak.  Doktor nem gondol chron betegségre, inkább IBD ...szövettan után azt mondta majd többet tudunk. Májusban lesz meg addig salofalkot szedjek és igyak nutridrink tápszert. Valami párna formajú elõre dudorodast is látott. Azt nem tudom mit jelent. Abból is vett szövettant. Valakinek volt ilyen. Mi lehet az?  ☺

Nincs jelen

 

#444 2015-03-27 10:55

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ha bírod a nutridrinket, akkor igyad, de ha nem, akkor ajánlom az ibd modulen tápszert. Az sokkal jobb, mint a nutri. Állítólag. Én ezt ittam, a nutrit nem bírtam. :)

Nincs jelen

 

#445 2015-03-28 09:27

LajkóCili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia. Ittam reggel egyet. Tegnap.  Egész nap nem voltam éhes 😕így aztán tuti meghízok mondjuk 40 kg vagyok. Az nem olyan vészes szerintem. Már megszoktam hogy gyerek méretû ruhát veszek 😊

Nincs jelen

 

#446 2015-03-31 17:56

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Már egy ideje nem írtam,  kb. 3 hete szedek, medrolt, imurant, és salofalkot, mellette multivitamint és probiotikumot.
Fizikálisan bomba formában vagyok, heti 2x kocogok, 3x konditerem, 1x teremfocizok. Napi szinten eszek gyümölcsöt (fõleg banán és narancs), mellette zabálok mint egy oroszlán, persze a zsíros, olajos ételeket mellõzöm, nekem a tejjel nincs gond amúgy sem fogyasztom, csak kaukázusi kefírt és sajtokat fogyasztok. A súlyom normális, kb egy éve van ez a betegségem, de nekem proctitis ulcerosám van, 192cm és 89 kiló vagyok. Betegségem abban nyilvánul meg hogy ébredés után kb 4-5 alkalom wcézés kb másfél órán belül, viszont már mostanában egész nap el vagyok utána, de néha délután is van egy alkalom. Vér, nyák nagyon kis mennyiségben általában reggel az elsõ menetben( mintha éjszaka összegyûlne) smile. Hogy ez milyen állapot amiben vagyok, nem tudom hogy remisszió vagy fellángolt állapot, mert nekem ez sem természetes a normálistól. sad. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a félelmet nehéz a legnehezebb kezelnem, reggeli wcézéstõl depressziós leszek mert ilyenkor eszembe jut, hogy beteg vagyok, ha után a nap folyamán minden rendben boldog vagyok, ha délután még is menni kell megint ideges leszek sad. Félek attól hogy romlani fog az állapotom, hogy egyszer netalán kipakolnak. Melóban az éjszakástól félek a legjobban, ugye mert hajnalban jövök haza és akkor van reggeli wcézés ideje (Orosz rulett smile ). Azt szeretném kérdezni hogy ezeket a félelmeket, illetve a befordulást ti hogy kezelitek, mert a gondolatok jó lenne a ha nem ekörül forognának.

Nincs jelen

 

#447 2015-03-31 19:32

Lidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Bakter! Én 26 éve vagyok proctitis ulcerozàs és még nem pakoltak ki. Nyugi nem megy az olyan könnyen. Miért nem használsz végbélkúpot, vagy habot? Nekem ezek jobban beváltak. Kérdezd meg a dokid? Nem vagy te túl gyógyszerezve?

Nincs jelen

 

#448 2015-04-13 21:29

csinszka88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok :)! Viszonylag régi tag vagyok ,bár egy ideje nincs problémám ,tünet mentes vagyok! Legalább is eddig azt hittem de most kételyeim akadtak.Sajnos 3 hete kezdõdött a bal karomban illetve ujjaimban a zsibbadás.Nem törõdtem vele biztos elaludtam.De eltelt 3 hét és az egész karom zsibbad és lapockám.Elterjedt. Fájni nem fáj de állandóan zsibbad.Esetleg lehet ez a crohn miatt?Köszönöm a válaszokat

Nincs jelen

 

#449 2015-04-14 09:03

jégvirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia csinszka88 !

Szerintem nem. Inkább nyaki gerincbõl jön. Ha pl. sokat ülsz gép elõtt, akkor könnyen kialakulhat a rossz nyak-fej  tartás miatt.A helytelen tartás idõvel elnyomhat fontos idegeket, ami többek között zsibbadást okoz, késõbb fájdalmat is. Ha minden reggel megtornáztatod a nyakad 5-10 percre, sokkal jobb lesz a karod. Jobbulást! :)

Nincs jelen

 

#450 2015-04-14 20:03

csinszka88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Köszönöm szépen a választ :) Ma sikerült elmennem ortopéd orvoshoz és õ is ezt a választ adta :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB