#251 2012-04-13 20:49

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

én nem tudom, nektek szokott lenni olyan hogy beparáztok? mert nekem van. mostanában egyre többször. pedig nem is jellemzõ rám, én azt hittem, eddig, hogy nem. szóval nektek van olyan, hogy lelkileg kivagytok?

Nincs jelen

 

#252 2012-04-13 21:17

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Igen nálam is elöfordul,hogy beparázok.Általában pozitivan gondolkodom,de ha fáj ,vagy görcsöl a hasam vagy átcsap valamelyik étel akkor én is megijedek.Az a jó ,hogy dolgozom és igy elterelõdik a figyelmem.Nem agyalok rajta egyfolytában,meg azzal biztatom magam,hogy holnapra elmulik.Tünetmentes szép napokat.

Nincs jelen

 

#253 2012-04-13 22:27

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Reménység,

nem megijeszteni akartalak :), csak megosztani hogy nálam is nehezen diagnosztizálták a betegséget.
És hogy végül is a mûtét igazolta, hogy ja, tényleg az van. Ne haragudj. Szerintem tényleg túl parázod
a dolgot.
Szedtem én is salofalkot, imurant, néha budenofalkot és mégis eddig jutottam 7 év alatt (bár sztem nekem
már elõbb megvolt), de ez nem törvényszerû, mindenkinek más a lefolyása. Azt állítják, hogy egy Crohnos
az életében úgy sem ússza meg a mûtétet (állítólag többet is kell átvészelni) én azért bízom hogy több nem
kell és tudom, hogy akkor romlott sokat az állapotom, mikor nagyon stresszes életet éltem. Az nagyon sokat
rontott, szóval ne tessék parázni!!! Rendben? :)

Nekem amúgy nincsenek ilyen parás rohamaim, sosem voltak. De hát nehéz ez, ha nem vagy jól.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#254 2012-04-16 09:41

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Köszi, aranyos vagy! nekem azt mondta az egyik gasztros nõvér, hogy van, akinek korán elkapják, enyhe crohnos csak és nem kell mûteni ha szépen szedi a gyógyszereket.
én is dolgozom és ez rengeteget jelent.
még az jelent nagyon sokat, hogy Istenben hiszek és habár meg tudok ijedni nagyon, ilyenkor ezerrel imádkozom :))

Nincs jelen

 

#255 2012-04-16 12:56

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Remenyseg,

Tenyleg nem erdemes sokat idegeskedned ezen, hiszen mindenkinel mas lefolyasu a betegseg. Itt csak megoszthatjuk egymassal a sajat tapasztalatainkat, de lathatod, hogy itt sincs ket olyen ember, akivel ugyanugy, ugyanazok a dolgok tortentek volna.

Nalam kb 13 eve jelent meg a crohn, es eleg hamar diagnosztizaltak is vakbel mutet soran. Ezutan 13 ev alatt kb 2 alkalommal kellett rovidebb ideig szteroidokat szednem, egyebkent gyogyszerek nelkul is megvoltam. Az orvosom azt mondta, vekonybel erintettsegnel nyugalmi idoszakban nincs ertelme pentasa-t szedni. A szovettanom mindig enyhe foku gyulladast mutat, valoszinuleg ezert is usztam meg idaig ennyivel. :) A folyamatos kis gyulladasok, hegesedesek viszont elobb-utobb tenyleg szukulethez vezethetnek, mint ahogy most nalam is.

Szoktam azon gondolkozni, hogy valoban szukseg van-e erre a mutetre, mert viszonylag jol vagyok, dolgozok, utazok, eleg sok mindent tudok enni is. Viszont bizok annyira a kezeloorvosomban es Dobo foorvos urban, hogy ha ok azt mondjak, mutet, akkor mutet. :) Nyilvan tul koran sem jo 'feleslegesen' muteni, viszont az sem vezet a legjobb eredmenyre, ha az utolso pillanatban tavolitjak el a szukuletet, mert addigra sok mas nyavaja is elojohet (nalam sipoly pl.), es jobban legyengul a szervezet.

Na, most befejezem, meg mielott megunnatok! :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#256 2012-04-16 14:13

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

köszi tényleg igy van ahogy irtad. nekem csak az a furi, hogy kb. mindentõl iszonyatosan felfújódok, bármi étel legyen az, olyan hihetetlen méretet ölt a hasam, hogy azt amit reggel felveszek éhgyomorra nadrágot, már evés után 1-2 órára nem tudom össze sem gombolni magamon. ha nem eszek, semmit, konkrétan semmit, akkor totál lapos a hasam. a kezelõorvosom meg azt mondja, ezzel õ nem tud mit kezdeni (????) nos igy viszont én sem. én azt hittem eddig, hogy ez már egy bizonyos szûkület jele lehet, de 3 éve semmilyen más vizsgálat nem készült, ha rosszul voltam, ha nem, mint egy sima ultrahang. az ultrahang még soha, semmit nem mutatott ki. a vérképemben hónapok óta ott a magasabb crp de ez magas fokon hullára nem érdekli az orvosokat. nekem mostanában nagyon erõs alhasi görcseim vannak, már nõgyógyásznál is jártam, mert azt hittem, ez valami olyasmi fájdalom. a nõgyógyász magasról tesz az egészre, meghallotta, hogy crohnom van, szóba sem áll a panaszaimmal, mivel a crohn mindent begyullaszthat õszerinte, és ennyi. a gasztros orvosom szerint most "biztos" a vastagbél van begyulladva, szóval ha nagyon fáj, felirt salofalk klizmát. de hogy konkrétan mi fáj és miért, az már õt sem érdekli, sem a hõemelkedés, sem a hányinger, sem a hasi görcsök.
kissé elakadtam és úgy érzem, hogy azért nem segít õ sem, mert úgy van vele, hogy ez van és kész.
azért ez elég furi nekem. várjam a kést magyarul? mert nekem van egy olyan gyanúm, hogy vékonybél szûkületem van ami egyre szûkebb. most én kérjek ujabb ct-t? vagy én kezeljem magam? vagy én is tegyek az egészre????

Nincs jelen

 

#257 2012-04-16 14:28

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia reménység!
Milyen ismerõs az általad vázolt helyzet!
Valóban, az orvosok amint meghallják, hogy valaki crohn beteg, úgy tesznek, mintha Te mindenre ráérnél, neked nem lenne sürgõs semmi, rajtad nem tudnának segíteni.
Úgy gondolom, hogy az orvosod sem túl segítõkész - bár mostanában az enyém sem.
Csak felülvizsgálatok...aztán hümmögés.
Csak akkor vagyok ilyen negatív, amikor el vagyok keseredve, de már szedem is össze magam és pozitívan nézzünk elõre. Erõsek vagyunk és megyünk a tünetmentesség fel.
Fel a fejjel reménység!!! Bízzál magadban, az orvosokban és próbálj nyugodt maradni.
:)

Nincs jelen

 

#258 2012-04-16 14:39

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

hát igen. kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vagy még emellett megfogadom még a barátaim tanácsát, és keresek egy rendes dokit.

Nincs jelen

 

#259 2012-04-16 14:41

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

http://www.youtube.com/watch?v=respYjvfIzQ
Képzeljétek, Dynamo elmondta az egyik adásban, hogy kicsi gyerek korától crohn beteg és sok-sok kórházban töltött napjai voltak, amikor nagyon gyenge volt.
Éljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#260 2012-04-16 15:54

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Bevallom, en amit csak lehet, maganban intezek. Van egy egeszseghaz (itt rendel a kezeloorvosom is), es amilyen vizsgalatot csak lehet, itt csinaltatok (vervetel, tukrozes, UH). Maximalisan meg vagyok veluk elegedve, gyorsak, de van ram idejuk, ha arra van szukseg.
De megertem, amit irsz, Remenyseg, mert amikor surgosen lenne szuksegem valakire, olyankor meg vagyok love! Tenyleg, ti olyankor mit csinaltok?? Hogyan eritek el az orvosotokat, ha hirtelen es gyorsan szuksegetek van ra?

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#261 2012-04-16 17:30

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Reménység,

Nekem ugyanez volt amiket te leírtál! Ez a puffadás nagyon megkeseríti az ember életét és rám sem jöttek
fel a nadrágok, feszített, fájt.
Nekem nagyon hangos bélmorgások is voltak és közben mozgott a hasam, mint egy Alien. Ez volt a szûkület
jele, passzírozta a béltartalmat a szûkületeken.
Megmûtöttek, ahogy elkezdtem enni, jöttek a fájdalmak (a benti sebek miatt), meg megint kezdõdött a szenvedés
a puffadással.
Viszont most találtam egy nagyon jó probiotikumot és az nagyon rendben tart, nem puffadok! Akkora öröm és persze
dolgozik a belem is, jól. Ezt tudnám ajánlani, meg tényleg egy jó orvost...


Zsuzsi,
Én is felhívtam az orvosomat anno, hogy rosszul vagyok és menjek be x nap múlva. Ha az még 1 nap is (volt 5 is), ha rosszul vagy, nagyon hosszúnak tûnik. Én is másik orvost keresek majd. :)
Tudod mit olvastam? Hogy a cink gyorsan segíti a mûtéti sebek gyógyulását. Rögtön eszembe jutottál, drogériákban, gyógynövényeseknél vannak ilyen készítmények, lehet érdemes lenne a mûtét után szedned, hogy gyorsan regenerálódjon a vágások helyei. ;) Hátha könnyebb lesz ezáltal!!

Kitartást Nektek, meg fel a fejjel. :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#262 2012-04-16 20:57

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi82,
mi az a nagyon jó probiotikum, amire rábukkantál? Oszd meg velünk, még ha ez nem is a reklám helye...
Suzy

Nincs jelen

 

#263 2012-04-16 21:26

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Suzy,

Foreveres termék, probiotic a neve, kis gyöngyök (2 réteg van rajta, így tényleg nem oldja fel a gyomorsav,
állítólag a sima iható emulziókban lévõ jó bacikat már a gyomorsav megöli, a bélbe már nem is marad belõle sok).
6 bacitörzs van benne, 8 mrd darabszámban talán (ami sokkal több mint más probiotikus készítményekben). Igazából ez mindegy is, 3 hónapja szedem (azóta ahogy megmûtöttek), most már nem puffadok fel, normális a székletem... Nekem nagyon bevált. Ami pláne, hogy napi szinten eszek hagymát (vörös, zöld, medve, mindegy),
paprikát, paradicsomot és nincs semmi bajom. Ma cukkinifõzeléket és brokkoli krémlevest ettem, a nyers zöldségek mellett és semmi bajom nincs. Tudom, extrém zöldséges állapot :), de nekem most ilyeneket javasoltak rákdiétának,
köztudott h a bélésünk ezt nem bírná (ráadásul teljes õrlésû kenyérrel!) és mégis. Élvezem az ízorgiákat! :D

A példám meg nem egyedülálló, Aputól van ez a gyenge bélvonalam, õ nem Crohnos, csak hát ha olyat eszik, átfut rajta, ha ideges akkor megint hasmenés. És sokszor ez napi 3 is volt. Szedi 3-4 hete, semmi trotty, napi 1, normális széklet. Úgy 30 év után... Minket nagyon meggyõzött. Nem a reklám helye tényleg, csak mi tudjuk a leginkább, hogy milyen is a hasmenés és ugye nem szeretjük.

Igaz, nem olcsó: http://www.flpshop.hu/etrend_kiegeszito … iotic.html
Ez a kisker ár, én elég nagy fogyasztó vagyok, így magamnak és Apunak már nagyker áron rendelem, úgy 6800 ft egy hónapra (30 db).

Ha érdekel, biztos van ilyen ismerõsöd, de bárkinek tudok beszerezni olcsóbb áron is ebbõl a termékbõl.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#264 2012-04-17 09:08

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi,

Koszi a tippet, mindenkepp utana nezek majd! Aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam :) Es a probiotikumot is ki szeretnem probalni, mar itt kerdezgetem a kollegaimat, hogy foglalkozik-e valaki ezzel. Idaig nem jartam sikerrel, de majd csak osszejon! :)
Lehet, hogy irtad mar, de megkerdezhetem, hogy hol fogjak csinalni a vizsgalatodat jovo heten?

Ami nekem nagyon bevalt, az a diolevel tea. Reggel kell inni ehgyomorra egy cseszevel, elotte 20 percig aztatni a gyogyteat kb 2 dcl vizben. Az ize nem tul jo, de a gyulladas sem szereti! :) Szukulettel mar nem tud mit kezdeni, de a tovabbi gyulladozgatast, hegesedest megallithatja/lelassithatja. 6 hetes kurat kell tartani, utana 6 het szunet. A szunetben lehet inni ugyanigy koromvirag teat pl. Biztosan hallottatok mar errol, itt a forumon is emlitettek. En Gyuri bacsi konyvebol elek. :)


Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#265 2012-04-17 10:04

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi!

Persze h eszembe jutottál, hiszen nekem közeledik a vizsgálat (amin sok minden fog eldõlni),
neked meg a mûtét, ami szintúgy. És emlékszem h eleinte h féltem tõle, de itt sok energiát kaptam
és mennyivel könnyebb volt úgy!
Debrecenben lesz a ct, odajárok onkológiára, így ott lesz ez a vizsgálat is. Majd megírom, hogy mi volt,
aztán ha haza engedtek és mobilisabb leszel, akkor válaszolsz! ;)

Figyu, ha nagyon nem találsz olyat, aki foglalkozik ezzel, átutalod a pénzt és elpostázom neked.
Priviben megadod a címed. Ezen ne múljon! És én nem kereskedem vele, tényleg odaadom nagyker
áron, amennyiért én kapom. Várj csak, van fent Pesten központ (raktár), ha oda bemész, megadod
a kódom, akkor ott személyesen meg tudod vásárolni az én kedvezményemmel! :)) Ez most jutott eszembe. :D
Szólj ha így érdekel.

A körömvirág nagyon jó, idõszakosan fogyasztom és amikor nagyon be voltam szûkülve, adott pár nap
szabadnapot a fájdalmaktól! Azt a könyvet megnézem, hosszú távon biztos jó!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#266 2012-04-17 11:15

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

hallottatok már a lósóska teáról? anyám kb. 40 éve ezt issza, ha útra kél , mondván, hogy fog, és neki a stressztõl beindul a fosás. õ erre esküszik. csak nem tudom, hogy a beleknek ezek a gyógynövények mennyire használnak???én zöldteát kezdtem el inni de iszonyatosan bedurrant a hasi fájdalom tõle.abba is hagytam.

Nincs jelen

 

#267 2012-04-17 11:51

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Reménység,

A lósóskáról már hallottam, tapasztalatom nincs vele kapcsolatosan.

Szerintem körömvirág teát kellene innod, az biztos jó, tudom, elég kesernyés az íze...

Üdv: Melinda

Nincs jelen

 

#268 2012-04-17 12:53

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Remenyseg,

Igen, a lososka a masik tea a diolevel mellett, amit crohn-ra ajanl Gyuri bacsi. Es jol tudja/tapasztalja anyukad, hogy hasmenesre nagyon jo. Engem ezert nem is erint, mert ez nalam soha nem okozott gondot, inkabb az ellenkezoje..

Melcsi,

A konyvet tenyleg szerezd be, ha van ra lehetoseged, nekem nagyon sokat segit!

A debreceni klinikaval kapcsolatban nagyon jo tapasztalataim vannak, bar nem gasztro jelleguek, de biztosan jol fog menni minden! Ird majd meg, ahogy tudod!

Ez egyebkent egyike a kerdeseimnek: erdemes laptopot bevinni a korhazba mobil internettel? Gondolok itt a biztonsagra (nekem meg soha sehol nem tunt el semmim, de lehet erdekes torteneteket hallani). Es egy masik kerdes: gondolom, ez teljesen egyenfuggo, de kb hany nappal a mutet utan erdemes latogatokat fogadni? A parom szerencsere minden nap be tud jonni, de batyameknak pl mondtam, hogy varjanak azert 1-2 napot. Annyi eleg szerinted? Es mutet utan meddig altatnak? Erdemes a baratomnak ott lenni, amikor mutenek/kitolnak a mutobol vagy ugysem leszek meg egy ideig magamnal?

Na, vegulis nem ket kerdes lett belole. :)

Probiotikummal kapcsolatban megy privi, ha nem baj!

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#269 2012-04-18 08:42

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi! :)

igen, nekem is jó tapasztalataim vannak Debrecennel kapcsolatosan, majd írok, remélhetõleg te is hamar
online leszel! :)

Nálam bent volt a laptop végig szinte, elég sokat írtam is ide nektek, persze nem az elsõ napokban, de a 3-4. napon
már aktívan neteztem (lehet utána lenne érdemes behozatnod a pároddal). :) Persze a laptop nehéz volt nekem (3 kg körül), de kiültem a székbe és a combomra tették a gépet. Órákig azért nem ment, mert kimerült voltam, de azért egyre többet használtam.
Mondjuk én nagyon legyengült állapotban lettem megmûtve, alig tudtam felhúzni magam, mert csontra voltam
fogyva. Azért nem mocorogsz sokat, sokat vagy az ágy mellett, szerintem nem tûnik el a gép.

Délután mûtöttek meg, 4 után hoztak vissza a mûtõbõl, ilyenkor az õrzõbe visznek és ott leszel pár napig. Nekem épp karácsonyra esett, tehát extrém sokáig voltam az õrzõben (5. nap vittek ki kórterembe), pedig ott már nyugisabb és jobb volt a helyzet, jobb lett volna elõbb.
Vannak fakó emlékeim, mikor átraktak az ágyamra, meg arról is, hogy már ott vagyok az õrzõben és ott van a család fölöttem. Annyit hallottam, hogy nem lett ideiglenes sztómám és nekem ez elég megnyugtató volt, aludtam is tovább. :) De nem sokáig maradtak bent, mert mindig bealudtam, már késõ is volt, indultak haza (120 km-re lakunk), talán jobb is ha utána tudsz aludni. Úgy könnyebben túl vagy azon a kritikus idõszakon, amikor jobban fáj.
De 4 óránként adnak fájdalomcsillapítót.
Másnap nekem ott volt a võlegényem, Apu, Anyu, Hugi, de tény, h ott fáradékonyabb vagy, sokszor bealudtam közben. Akkor még csak feküdtem mint a darab fa. :) Nem fájt, de nem is mocorogtam. :D Max felhúztam a lábam. Következõ nap már kiültettek, nekem jó volt, hogy ott volt a család, annyiban, hogy segítettek felkelni, meg ilyenek. A rá következõ napon pedig már járkáltam. Persze kísérgettek, de azért totyogtam a folyosón. :)  Aztán egyre többet.
Szerintem 1-2 nap múlva már nyugodtan bejöhetnek, de majd látod, hogy vagy és szólsz nekik, ha már úgy érzed jöhetnek.
Ez mindenkinél más, van aki szereti, ha ott vannak mellette, van aki nem. :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#270 2012-04-18 10:20

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia! Milyen mûtéted lesz és mikor? És hol? Csak hogy drukkoljak neked!

Nincs jelen

 

#271 2012-04-18 10:23

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

a sipolyt hogyan vetted észre?

Nincs jelen

 

#272 2012-04-18 13:01

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Crohnlany,

Ha engem kerdezel (gondolom :)), akkor en jovo heten csutortokon megyek Esztergomba, es remelem, penteken meg is mut Dobo foorvos us! Minden drukk jol jon, aranyos vagy! :)

A sipolyra a legutobbi tukrozesem soran derult feny, elotte fogalmam sem volt rola, hogy nekem ilyen van. Igazabol azt sem tudom, mennyi ido alatt alakul ki egy ilyen. Ket belszakasz kozott van szerencsere (mas szervek kozott is kialakulhat), es kb 4mm atmeroju. Egyebkent amiota elhalasztottak a mutetemet marciusban, azota mashol is erzek crohn-os fajdalmat, nem csak a jobb alhasi resznel. Ez nekem uj, es remelem, hogy csak a sipoly miatt van, es nem masik szukuletrol van szo. De ez gondolom, majd a mutetnel kiderul. Ebbol is latszik,hogy mindig mindennek oka van! :)

Te talaltal mar uj orvost?

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#273 2012-04-18 13:03

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ja, azt nem irtam, hogy milyen mutetem lesz. :) Elvileg egy kisebb szakaszt fognak eltavolitani a vekonybelbol kozel a bauhin billentyuhoz. Gondolom, egyuttal a sipolytol is megszabaditanak. :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#274 2012-04-18 13:10

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi,

Koszi a reszletes beszamolot! :) Lattam, hogy ezeket mar korabban is leirtad, bocsi.... Ugy dontottem, hogy a parom minden nap be fog jonni :), a tobbiek pedig majd lebeszelik egymas kozt. En csak arra fogok koncentralni, hogy gyogyuljak, es erosodjek! :) En kimondottan szeretem, ha vannak ilyenkor korulottem, a vakbel mutetem utani idoszakbol kiindulva. Csak arra emlekszem abbol a par nap korhazbol, hogy mennyire jo volt, hogy mindig ott volt valaki. :)

A laptopot is majd elintezzuk, jo otlet, hogy utanam hozzak kesobb. Vagy az is lehet, hogy inkabb egy konyvet viszek, de ebben az esetben mindenkepp jelzek majd nektek valahogy! :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#275 2012-04-18 14:06

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Köszi a választ, fogok gondolni Rád!
Nekem is a vékonybélen találtak 2 éve szûkületet, a baulin billentyûnél. azóta tesznek is rá, ha hisztizek, hogy görcsölök, meg puffadok, akkor kapok egy kis salofalkot, ennyi.
remélem, hogy hamar túl leszel rajta !
nem tudom, mennyire hiszel Istenben? nekem sokat segített a hitem amikor féltem.
szurkolok Neked ismeretlenül is!
Család van? Hogy oldod meg a munkahelyeden?

Nincs jelen

 

#276 2012-04-18 15:46

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Zsuzsi,

Majd meglátod, hogy neked hogy a kényelmesebb. :) Tényleg csak arra koncentrálj majd, hogy gyógyulj, pihenj, az a legfontosabb. Szerintem is jól döntöttél :), jobb lesz az úgy, ha ott lesz a párod minden nap. :)

Nekem is az volt az egyik érintett rész, mint nektek, úgy látszik ez crohnos jellegzetesség, hogy ott támad a kis piszok.

Nagyon fogunk szurkolni Neked! Meg várjuk a jelzést. :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#277 2012-04-18 15:48

szuszki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!
Én 9 éve vagyok crohn beteg sípolyal, mûtéttel a hátam mögött. Most az utolsó 3 remikade infúzió után a bélszükületem gondott okoz (3-4-hétig nem tudok wc-ni hashajtóktól sem. iszonyatosan fáj a hasam és szívárog a széklet.)
De ahogy megy ki a remikadénak a hatása úgy vagyok egyre jobban és hírtelen minden megoldodik magátol        ( könnyû széklet ûrítés).
Az orvosom ballonos mûtéti megoldást javasolt. Félektõlle nagyon,nem tudom mit csináljak. valakinek tapasztalata van errõl ? meddig tart? fáj-e? mit csinálnak egyálltalán?
Várom válaszaitokat:  Zsuzsa

Nincs jelen

 

#278 2012-04-18 16:19

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsa,

A ballonos mûtét úgy tudom egyfajta plasztikázás, amikor nem kivágják a szûkült részt, hanem megpróbálják kitágítani. Ugye az a jó, ha minél több bélszakasz bent marad, hiszen azon keresztül szívódnak fel a tápanyagok.

A mûtét amúgy ugyan olyan beteg szempontjából: elõkészítés, vágási seb, stb. csak neked bent marad a bél darab, ha sikerül kitágítaniuk.

Én nem kaptam még biológiai kezelést, állítólag a sipolyokra, tályogokra nagyon jó, de a szûkülettel nincs mit kezdeni, esetleg el is záródhat a bél mellékhatásként. Lehet szûkebb ott a rész a kezelés alatt, ezért nehezebben megy át rajta a béltartalom és ezt érzed, ahogy kimegy a hatás, ez múlik. Én erre tudok gondolni.

Dobó fõorvos urat nagyon tudom ajánlani Esztergomban, a kórházi tartózkodás 10-12 nap kb.
Persze folyamatosan javulsz, de azért a 6 hetet rá kell számolni míg mobilisabb leszel és egyre múlnak a mûtéti dolgok (sebfeszülés, fájdalom, stb.).

Sajnos elég sokan átmegyünk ezen... :( Én azért remélem, h késõbb lesz rá más megoldás is.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#279 2012-04-20 19:42

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

ha nekem sipolyom lenne, azt tudnám, érezném? az ultrahang egyébként kimutatja?

Nincs jelen

 

#280 2012-04-30 13:21

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Hát eltelt a mûtétem után 3 hónap.
Görcseim nincsenek.
Hányingerem az van , ma pl. ágyazás közben majdnem elhánytam
magamat.Le kellet feküdjek  , hogy elmúljon.
Szédülés és rögtön a rosszullét.
A sipolyaim megint fájnak , ennek soha se lesz vége.
2 havonta végbéltágításra kell járnom.
A alhasi részem mozgásra és nyomásra még fáj.
Gyengeség és fáradság még mindig fenn áll.

Üdv mindenkinek , csucsuka

Nincs jelen

 

#281 2012-05-01 11:11

Elizabeth
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Csucsuka!!
jobbulást:)

Nincs jelen

 

#282 2012-05-03 07:50

tovkirne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

sziasztok ! Dobo Foorvosnak a szamat vagy elerhetoseget vagy rendeloje szamat meg tudna valaki adni? nincs meg doktorom - crohnos vagyok 2010 ota,  orola irtok a legtobbet, hogy o nagyon jo ebben. koszonom

Nincs jelen

 

#283 2012-05-03 15:12

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

tovkirne, Dobó fõorvos úr sebész, õ elsõsorban mûteni szokott, neked pedig gasztróenterológusra lenne szükséged. De ebben a topikban ilyet nem talász. Ugyanitt az Orvost keresek topikban érdeklõdj, de írdd meg, hogy merrefelé laksz.

Nincs jelen

 

#284 2012-05-03 15:33

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka,

jobbulást kívánok Neked! Reméljük azért ezek is rendezõdnek hamarosan.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#285 2012-05-03 15:34

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Reménység,

nekem ugyan nincs sipolyom, de gondolom ezeket a többiek eléggé érzik és szenvednek tõle... :(
Képalkotó vizsgálatokon biztos látják ezeket is.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#286 2012-05-03 15:56

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Jobbulást kívánok!  :(
Elõbb-utóbb remélem eltûnik a fájdalom! Tarts ki! Szorítok!
(Zárójelben jegyzem meg, sajnos én is erre a mûtétre várok...:()

Nincs jelen

 

#287 2012-05-03 17:38

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

biztos igy van. csak én úgy félek ettõl. mert van egy olyan sejtésem, hogy nekem már évek óta szûkület van, és hát....na, mégis fosok a mûtétektõl. eddig még nem volt. egy epemûtétem volt,amibõl nem ébredtem fel, magyarul meghaltam a mûtõasztalon. kis híjján, mert aztán ujra indult a szivem...

Nincs jelen

 

#288 2012-07-11 16:32

Andika85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!
én már 10.éve vagyok Chron beteg, állandó szûkületekkel kûzdök. nemrég volt egy vastagbél mûtétem, 20 cm-.t távolítottak el, de azóta sem sokkal jobba  helyzet, azért kellett megint mûteni mert csak hashajtókon tudtam már lenni, anélkül semmi nem jött ki.....most sem változott a helyzet mert a végbélnél van még egy szûkületem és a  doki azt mondta azt nem tudja mûteni, akkor ezzel most vajon mi lesz?? :(
valakinek valami tapasztalat ilyen téren vagy ötlet mit csináljak? :(
most is 3 naponta stadalaxot szedek, muszály ,nélküle semmi., de iylenkor egy napig sehova nem tudok menni
... de ez sem mehet örökké
mit javasoltok??
elõre is köszönöm ha írtok!
szép napot mindenkinek!!! :)

Nincs jelen

 

#289 2012-07-12 09:42

Andika85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!
még annyo kérdésem lenne hogy valakinek nincs valami jól bevált probiotikum amit érdemes lenne szedni???
aki szed esetleg hashajtót nehéz széklet esetében mit használ ami nem nagyon durva , és inkább kíméletes???
köszönöm szépen a  segítséget elõre is!!!

Nincs jelen

 

#290 2012-07-19 08:24

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

A korábbiakhoz hasonlóan lenne még 1-2 hülye kérdésem.Kapszulára megyek -ahohy máshol már írtam- de azt olvastam,hogy szûkületek esetén veszélyes lehet.Honnan tudom,hogy van e szûkületem?????Egyszer volt hasi ultrahangom,de ott a vastagbelet,májat,lépet,hasnyálmirigyet nézték.Ha lenne szûkület az kiszúrták volna vagy ez lutri,aztán vagy átjut vagy kimetszik?????Nyelt valaki?(tudom az utsó kérdés másik topicba való)

Nincs jelen

 

#291 2012-07-19 14:02

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Érdekes lehet,hogy egy nívós CT-MR központban azt nyilatkozta egy állítólag kiváló gasztrós doki,hogy nem érdemes a belet CT-zni,MR-ezni,mert a szûkületeket mutatja csak ki,vagy azt sem rendesen......ilyet eddig nem hallottam,akkor korábban vagy máshol miért csinálják????Ez az összhang szakmán belül????

Nincs jelen

 

#292 2012-07-19 18:51

Prima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Nekem a CT és az UH is negatív volt. Pedig kétszer is volt CT. Csak a tükrözésbõl derült ki mitõl is vagyok szarul. Ott a gyulladást látták, de a szövettan már nem igazolta egyik betegséget sem. Mint az X akták.

Nincs jelen

 

#293 2012-07-19 21:38

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Királyság Prima!Vannak rejtélyek.De a vékonybelet nem egyszerû tükrözni,én ezért vetõdök a kapszulára.Csak nehogy elakadjon,amúgy várom márt mert megesz a kíváncsiság,hogy a dokik évednek,beképzelem a dolgokat vagy a betegség játszik egyelõre kaméleont....

Nincs jelen

 

#294 2012-09-05 18:57

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

melcsi82    =    Bogár Melinda; ma volt a búcsúztatója. 30 éves volt. RIP

Nincs jelen

 

#295 2012-09-05 22:46

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szegény Melcsi82!
Olyan fiatal volt, és olyan optimista, bizakodó. Nagy bajában is másokat vigasztalt, biztatott, minden betegtársnak segíteni próbált.
Nem érdemelte meg a sorstól, hogy ilyen korán elmenjen, hogy legyõzze a betegség, ami ellen oly nagy akarással harcolt.
Kedves személyiségét, emlékét megõrizzük.
Suzy

Nincs jelen

 

#296 2012-09-06 11:07

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ez megrázó hír volt,sokat olvastam Tõle.....az emberi szervezet és az orvostudomány újabb kudarca egy család rovására.

Megragadnám az alkalmat egy kérdésre is.Kedden kapszuláznak engem.Állítólag akkor van csak gáz,ha szûkület van és elakad.Én fél éve szedek 8 mg steroidot,mert ha elhagyom hasfájás,morgás,gázosodás,nyákosodás stb. van. Azt viszont honnan tudjam,hogy van e olyan szûkületem,amin nem fér át a kamera?????Van valami ismérv,ami nem mûszeres?Az én dokimban fel se merült,hogy ilyen gond lehet,talán én parázom túl...???Ha van tanácsotok,megköszönném!!!

Nincs jelen

 

#297 2012-09-06 13:52

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Andreas! Szerintem, ha gáz lenne, már érezted volna! Elvégre már több mint 24 óra eltelt. Lassan várhatod a kijövetelt.
Melcsi elvesztése engem is megrázott.Már 2-szer visszaolvastam a hozzászólásait. Azt hiszem, nem kéne feltétel nélkül megbízni a modern orvostudományban.

Nincs jelen

 

#298 2012-09-06 15:13

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Frozina!
Két malomban õrölünk,jövõ kedden nyelem a kamerát,még nem utazik a beleimben,gondolom a dobozában van :D Én arra lennék kíváncsi,hogy mik a szûkület tünetei általában,mielõtt elakasztom magamban a videjókamerát,ahogy öregapám jellmezte....
Ebben kérnék tanácsot!!!!

Köszi!!!

Nincs jelen

 

#299 2012-09-06 21:57

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Mi történt Melcsivel pontosan?

Nincs jelen

 

#300 2012-09-07 08:23

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi...
Miért halt meg?
Nem hiszem el!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB