#51 2006-10-17 12:18

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia! nem horvát tiborról van szó mezõkövesden? mert engen õ tükrözött

Nincs jelen

 

#52 2006-10-17 12:20

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Nem, õt Horváth Gábornak hívják és Miskolcon van a Semmelweis kórházban. De õt nem annyira ismerem, mint Grendát. Egyszer, amikor az én dokim szabin volt, akkor beszélgettem a Horváth Gábor doktorral, õ kötötte be az infúziómat, nekem szimpatikus volt.

Nincs jelen

 

#53 2006-10-17 12:26

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

én egyenlõre mezõkövesdre járok de szeretnék közelebbit miskolc pedig közelebb van hozzánk

Nincs jelen

 

#54 2006-10-17 13:00

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok Ottó vagyok Miskolcró!

Régen regisztráltam már, és ritkán netezek.
Azért írok, mert miskolci betegtársakkal szeretném felvenni a kapcsolatot tapasztalatcsere
szándékkal. Én Dr. Grenda Andorhoz járok  miskolci Semmelweis Kórházba. 2002 óta járok hozzá, életveszélyes állapotban kerültem akkor be. Azóta 4 operációm volt. Most nagyon jól vok. Betegségem Morbus Crohn.
Hát ennyit röviden netezni ritkán tudok. Várom azok válaszát, akik szintén szeretnék ezt.
Sziasztok! címem :csenpe@freemail.hu,

Nincs jelen

 

#55 2006-10-17 16:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Moncsi:A lányok már válaszoltak ugyan, de én annyit hozzáfüznék a fentiekhez, hogy a CRP (C reaktiv Protein) és a sülyedés a két legfontosabb amit nézni kell ugye a vérképen, de ha a sülyedés jó és a CRP magas egy kicsit, akkor valamilyen gyulladás van a szervezetbe, ami nem feltétlenül a bélben van és ez fontos! Ha a Salazotól ilyen jól vagy, akkor te a könnyü esetek közé tartozol.

A Szolgálati közlemények cimü topicban feltett kérdésedre a válaszom:
Rengeteg vizsgálat van, de a tükrözés a legpontosabb, hiszen azzal látnak csak belülrõl, egy CTvel, MRIvel vagy UHval csak kivülrõl látnak és azokkal csak a bélfal vastagságát, a szükületet és hasonlókat tudnak megállapitani, de a gyulladás ugye bent zajlik és csak a tükrözéssel lehet belülrõl megnézni a beleket.Kellemetlen, de egy nagyon fontos vizsgálat!
Amgy sokszor ezek a vizsgálatok se mutatják ki egyértelmüen se a crohnt se a colitist.Sok beteg van itt, akinek sok évbe telt, amig konkrétan be tudták bizonyitani vizsgálatokkal is, hogy corhn vagy cu.Sanos ez a rosszabb része, mert addig nme tudnak mivel kezelni, de te ilyen szempontból jól jártál, hiszen csak a salazot kell szedned, ami bakfitty egyes bogyókhoz képest!

Nincs jelen

 

#56 2006-10-17 18:40

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bocs mindenkitõl az össze vissza irkálásért. kezdõ netes vagyok és dunsztom sincs néha mit hogy kell csinálni.újabb újonc kérdés: a salazopirin steroid?

Nincs jelen

 

#57 2006-10-17 19:33

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hello moncsika
Válasz nem de bövebben olvashatsz rólla itt:
http://crohn-colitis.hu/html/p2a_gyogyszerek.php

Szerintem nem ártana a fö oldalt is átolvasni kicsit képbe kerülnél
http://crohn-colitis.hu/
Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#58 2006-10-17 20:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A salazopiryn nem szteroid!
KSanyinak igaza van! Nézd át a zegész fõoldalt és már sokminden tiszta lesz!

Nincs jelen

 

#59 2006-10-18 14:34

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok. a crp eredmény meddig normális? a háziorvos is kérheti sima laborpapiron?

Nincs jelen

 

#60 2006-10-18 16:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Moncsi: Én a háziorvosnál vetetek vért az aszisztensnél és én mondom neki hogy mi kell, de amúgy ha szólsz neki, akkor ráirja a kódot a papirra.Ha midnen igaz akkor a CRPnek 5 alatt kell lenni, de ez rajtavan a papiron!

Nincs jelen

 

#61 2006-10-18 17:01

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

És Nektek mennyi szokott lenni amúgy a CRP?

Nincs jelen

 

#62 2006-10-18 18:24

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

mindenkinél más, de sztem ez logikus.
Aki szarul van annak sok, aki jól van annak kevés.

Nincs jelen

 

#63 2006-10-18 21:16

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

azt gondoltam, hogy mindenkinél más. de például mikor én jól voltam vagy vagyok akkor is sok volt a CRP-m. Ezért kérdeztem.

Nincs jelen

 

#64 2006-10-18 22:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Van iylen, hogy magas CRP melett semmi bajod sincs!Ez azt mutatja, hogy belül nincs minden rendben és bármikor robbanhat a bomba!Én is ilyen cipõben járok most, bár 2 napja fostosodok, de már javulgat a helyzet! Teát iszom rá minden reggel a melóba és az jótesz! Mielõtt érdeklõdne bárki a tea iránt, szimpla Pikvik hibiszkuszos. :)

Nincs jelen

 

#65 2006-10-19 07:54

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

8 alatt jó a CRP, de az én lányomnak mióta imuránt szed (annak meg már 3 éve) sose megy 8 felé, csak a süllyedése magasabb egy picit, mégis nemrég voltunk kórházban 11 napot és alig tudták elállítani a vérzést, még most építjük le a steroidot, sõt az egész nyarat végigszenvedtük, de mivel a CRP végig jó volt, nem vettek eléggé komolyan.

Nincs jelen

 

#66 2006-10-20 11:23

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ani!
Én is így vagyok a CRP-vel, mióta Imurant szedek (lassan 6 éve, napi 150 mg-ot) azóta nekem sem emelkedik meg a CRP-m, de a süllyedésem se, akkor sem amikor nagyon rosszul vagyok, viszont ettõl függetlenül nekem is naponta 20-25-ször kell wc-re járnom és folyamatosan vérzik. A haemoglobinomon viszont látszik a vérveszteség, mert amikor jól vagyok 130 körül szokott lenni, amikor rosszul akkor meg lemegy 80-90-re, sõt volt már 70-es is. Nagyon sajnálom a lányodat, hogy ilyen fiatalon kell megszenvednie ezzel a ronda betegséggel. Én azért szerencsésnek mondhatom magam, mert 16 évesen kezdõdött, de akkor még nem volt súlyos nem is foglalkoztam vele, majd 21 évesen kerültem súlyos-toxikus állapotba kórházba.

Nincs jelen

 

#67 2006-10-21 16:25

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!orulok ,hogy ratalaltam erre a forumra.szeretnem a velemenyeteket  kerni.22-eves fiamat marciusban mutottek egy perianalis tajoggal,ami nem gyogyult be egesz nyaron se.Mindig levelt,es szeklet kozben folyt ver is.Szeptemberben vettuk ra nagy nehezen,hogy menjen ujbol sebeszhez aki perianalis fistulat alapitott meg,es megoperaltak.Meg nem zarult be rendesen,de egy honap utan ujbol szeklet kozben csepeg a ver neki.Minden este gyogyteas ullofurdot vesz.Lelkileg nagyon megviselte,elotte sportolt most nem tud mozogni sokkat,habar nem faj neki de allandoan kotozni kell.Egy kis aranyere is van,amit az etkezessel viszonylag rendbe hoztunk..Szeretnem kerdezni begyogyult-e valakinek a fisztula?es hogy?ujbol ki kellett vagni?Milyen gyogyszeres kezeles van ra?Nagyon szepen koszonom elore is

Nincs jelen

 

#68 2006-10-21 16:31

Kency
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Én mikor bekerültem a kórházba 570körül mozgott a CRPm azt mondták az orvosok h abban a kórházban még nem láttak ilyen magast! Után a elkezdtem szedni steroidot és egész jól kezedett csökkeni! Végül jól beállt és azóta is normális(én is szedem az imuránt)! :)
Ani mennyi idõs a lányod és h viseli?
Üdv.:minednkinek

Nincs jelen

 

#69 2006-10-21 20:38

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Ma voltam vérvételen és 22-es lett a CRP-m, ami nekem nagyon jó!!!!!

Nincs jelen

 

#70 2006-10-21 21:28

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia nino''''
masok evekig elnek talyog fistulaval folyamatosan levedzik nekik stb....
nekem is volt mar vmi ilyesmiben reszem...mondjuk nekem boron keresztul volt ill.ugy ertem hogy a belbol dudorodott ki a boromon keresztul szoval azt normalisan felnyitottak kitisztitottak es nem volt vele azota se semmi bajom....kopp-kopp... :)
szoval kitartast a fiadnak-mivel ez nagyon hosszadalmas idoszak is lehet"" (amugy en nemreg lettem 17 eves)...

Nincs jelen

 

#71 2006-10-21 22:23

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Nino!
Szintén 22 éves fiú, szintén márciusi perianális tályogmûtéttel. Aztán áprilisban, májusban, júniusban is mûtöttek. Azóta minden héten kezelnek. Nekem sem gyógyul be, van ilyen. Gyógyszeres kezelés nincs. Antibiotikumot csak láz és cukorbetegség esetén adnak, de csak fél évig szedhetõ. Sipolyozó Crohn betegség esetén a Remicade infúzió 50% eséllyel tartja zárva a fisztulákat a kezelés ideje alatt.
Nekem egyszerû, tályogból visszamaradt banális sipolyom van. Én úgy tartatom karban, hogy minden héten pokolkõvel krétázza az orvosom, illetve jómagam minden nap 1 ml Betadine-t fecskendezek a járatba. Teszem ezt azért, mert magas lázzal és fájdalommal jár a probléma, így fertõtlenítenem kell.
Ha a fiadnak nem fáj és nem lázas, én a helyében nem nagyon piszkálnám a sebet. Sportolással elõbb begyógyulna neki, mint ülõfürdõvel és agonizálással. Nekem akkor jelentett a legkisebb problémát a fisztula, amikor megkevertem három köbméter betont. Most egyetemen ülök rajta, így sokkal inkább begyûlik, és az roppant kellemetlen.

Nincs jelen

 

#72 2006-10-22 09:54

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dori!nagyon koszonjuk hogy irtal,mar kezdtem hinni ,hogy a fisztula nem gyogyul be senkinek.Eddig csak negativat olvastam rola,es mar  feltem,hogy soha nem lesz vege.Neked meddig tartott mig begyogyult es verzet-e.Sajnalom,hogy ilyen fiatalon kellett atesned ezzen a betegsegen.udv.Nino

Nincs jelen

 

#73 2006-10-22 10:15

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Sunburner!koszonom hogy irtal.nagyon sajnalom,hogy ilyan fiatalokat tamad ez a betegseg es ilyen hosszadalmas mig begyogyul.A fiammal ellentetben ugy erzekelem te erossebb vagy lelkileg.Ot nagyon megviselte,ugy erzi soha nem lesz vege es egy ujjabb mutetrol hallani se akar.Nincs etvagya,nem eszik rendesen,nem erdekli mi lesz vele.
Neked a kezeles allatt levedzik?mi az a pokolkovel valo kretazas?udv.Nino!

Nincs jelen

 

#74 2006-10-23 17:42

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia nino''''
fo az optimismus.az elejen en is egy csomoszor el voltam keseredve de igy sokkal nehezebb tullepni mindenen.-ezert most mar csakis az optimismust vallom.
neked ezt kell sugalni a fiad feles es nem szabad latnia az elkeseredest egy pecig sem rajtad.
nalunk ez forditott esetben tortent-en tanitottam meg ezekre az anyukamat :) azota o is ebbol az allaspontbol nezi a dolgokat.legalabbis elottem.
nekem a mutet utan ugy 2hetig levedzett de utana teljesen minden jo azota (kopp-kopp)-a talyog-sipoly-fisztulammal.
en nem bantam meg ezt a betegseget nem torolnem ki az eletembol meg ha akkora szornyusegeket kellett is atelned mert rengeteg fantasztikus embert ismertem meg(akik kozul a jovoben sok mindenki lehet a peldakepem) rengeteg mindent tanultam es egy eletreszolo komolyodast szereztem es ez sosem baj 17evesen...
ja most lehetv tobben azt hiszik engem csak megmutottek pikk-pakk nem kellett szenvedni...hat akkor azok nagyon etvednek csa a rengeteg szenvedes utan jo kis emlekek is kovetkeztek es talan ezek elhalvanyitanak mindent.
ja en is mint barni a 2.mutet utan mar semmi extrabb felsszel megyek a mutobe.
pl.:az utolso margit korhazi benntletem alatt olyan jo kis baratokra tettem szert akkora jo ghangulat volt hogy alig volt kedvem hazajonni.es ezek az emlekek megszepitik minden egyes muteti idoszakomat.

Nincs jelen

 

#75 2006-10-23 19:27

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dori!megfogadom a tanacsod,es igyekszem optimista lenni.A fiamat sikerult ravenem,hogy holnap menjunk vissza a sebeszhez aki operalta,nezze meg miert foly megint ver a fisztulabol.Alig telt el par nap es hala ennek a forumnak nagyon sokmindent tudtam meg,errol a betegsegrol.Kivanok jo egeszseget,Nino Romaniabol!majd irok.

Nincs jelen

 

#76 2006-10-23 20:20

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia nino'''
hat csak igy lehet tuleni ezt az egeszet...optimizmus ill.erzelemkitoresek nelkul(persze azert neha kell nem azt mondom olyan nincs hogy nincsenek)nagyon nehez sot allithatom meg sem szabad probalni pesszimistan-mert akkor csak egyre sulyosabb allapotot tudhattok magatok mogott.
ez az egesz betegseg is olyan amilyenne magunk tesszuk.pl.:barnaval haldokolni tudnank en mindennap barna neha napjan de nem tesszuk...
fiadat ki mutotte es hol?
udv.: dori

Nincs jelen

 

#77 2006-10-23 20:38

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dori!a talyogmutetet a szatmarnemeti korhazban egy sebesz dr-no(szerintem lenyegtelen a neve)a fisztula mutetet ugyanott szept.-ben egy sebesz orvos.Ha ujra kellesz muteni,elmenenk Kolozsvarra vagy Nagybanyara.Sajnos itt nalunk ahogy lattom lassabban megy minden.Pl. csak vert vesznek semmi mas komolyabb analizisekket nem csinalnak,a mutet elott.Hogy lesz tovabb?majd irok.Jo ejt!nino

Nincs jelen

 

#78 2006-10-25 08:16

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Dori!remelem jol vagy.Mi a tegnap voltunk kontrolban a sebeszhez aki operalta a fiamat.Azt mondta minden rendben van,a fisztula meg gyogyul.A verzes egy kemenyebb szekletol lehetett mivel meg nincs begyogyulva rendesen.Bar igy lenne es mihamarabb begyogyulna.Sajnos azt is mondta kijohet mas fisztula is.Kebzeld,hogy felszabadult a fiam,kezdett hinni abba,hogy jo lesz minden.Sajnos bennem meg mindig ott van a "felsz"mert lattom milyen nehezen lehet megszabadulni tole.Udv:Nino!

Nincs jelen

 

#79 2006-10-25 08:37

nino
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sunburner!Hogy vagy?igazad volt abban amit irtal.A tegnapi kontrolon azt mondta az orvos a fiamnak,hogy sportolhat amit csak akkar(biciglizes persze kellemetlenebb)a fisztula azert verzett mert meg nincs teljessen begyogyulva.Remelem igy lesz es nem fog jonni mas;a fiam kezd optimistabb lenni,mar programokkat szervezet,eddig nem nagyon ment sehova csak ithon volt,elkezdett enni.O 1-eves egyetemista levelezo szakon a joggon,es decemberben fejezne be a rendorkebzo iskolat(azt hiszem igy mondjak).Azt hiszem ugyanugy mint neked talyogbol fisszamaradt fisztulaja volt .Mi ujsag nalad?nem irtal

Nincs jelen

 

#80 2006-10-25 10:18

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia nino''''
akkor sok sikert a tovabbiakban a fiadnak.
remelem mihamarabb sikerul atveszelni ezt az egeszet.
csak mutasd fele a rettenthetetlen akaraterot ill.optimizmust akkor nem lesz baj semmivel.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#81 2006-10-25 10:38

sunny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert valószínû, hogy hasonló betegségben szenvedek én is. Ha valaki esetleg tudna nekem ajánlani Pécsen egy jó gasztroenterológust, azt nagyon megköszönném. Mindenkinek jó egészséget kívánok és további szép napot! Sunny

Nincs jelen

 

#82 2006-10-25 10:48

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Elõször járok itt

Szia sunny,



Üdv a fórumban! Létezik Pécs topik is, nézz körül abban:

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=110

Nincs jelen

 

#83 2006-10-27 15:21

andibab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Mindenki!
Most regisztráltam, sajna nem jókedvembõl. A tesómnál most fedezték fel a crohn-t, szegénykém olyan szinten van maga alatt, hogy nem tudom, lelátni-e annyira mélyre. Bõ egy éven keresztül tartó rohamos fogyás, hasmenés, görcsök, láz, stb után sikerült egy olyan eü intézményt találni (persze fizetõset) ahol normálisan kivizsgálták, és rájöttek, hogy mi lehet a baja...
A gondom az, hogy nem tudja a család - fõleg anyu, mivel tesó még a szülõkkel él - hogy mit egyen, ami meg is marad benne és amitõl nincsenek iszonyú fájdalmai. Annyit már tudok, hogy az étrend egyénenként eltérõ, de tudnátok segíteni néhány recepttel az elindulásban, vagy akárcsak alapanyagok megnevezésével? Ja, és tesókám nem igazán zöldségpárti... szóval ez plusz bonyolítja a dolgokat. Az e-mail címemre írjatok, úgy rögtön át tudom küldeni anyunak a tippeket.
Elõre is köszi a segítséget! Kellemes napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#84 2006-10-27 17:04

Adrienn
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

andibab!

Küldtem mailt!

Nincs jelen

 

#85 2006-10-27 22:10

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Mindenki!

Én is most regisztráltam magam a ki-kicsoda oldalon :) a diétával, receptekkel én is gondban vagyok.. egy hete csak akavarog a fejem, bár azért valamennyit már tisztult a kép.. (Crohn)
Aki esetleg rendbe tudná  tenni a fejem diéta ügyben, az írjon!
Köszönöm és további jó éjszakát kívánok mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#86 2006-10-28 13:51

chouse
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Sokat keresgéltem a neten, olvasgattam a forumokat, de sajnos az alábbi kérdésemre nem találtam meg a választ: Tudom; sokmindentõl függ, de be tudná határolni Vlki körülbelülre, hogy megfelelõ táplálkozás, kezelés stb. mellett mennyi ideig lehet élni a chron-colitis-szal?

Nagyon köszönöm a választ, fontos lenne..

Nincs jelen

 

#87 2006-10-28 18:13

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Míg el nem üt a villamos!
Tréfát félre téve engem is érdekelt a dolog meg is kérdeztem kezelõ orvosomat (gyógyszerészem nem)! Az volt a válasz hogy soká! Ne is foglalkozzak vele!
Elkezdtem kalkulálni, hogy is van ez folyamatos gyulladás, szapora szívverés, hát nem tudom, ez hogy terheli meg a szervezet szerintem nagyon! De a hivatalos válasz soká!

Nincs jelen

 

#88 2006-10-28 23:06

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Háát akkor éljen SOKÁ az összes crohn-colitis beteg!!  :)

Nincs jelen

 

#89 2006-10-29 11:11

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

10 Éve Vagyok Colitises 2 Gyermekem Van 34 Éves Szed Valaki Salofalkot És Imurant?

Nincs jelen

 

#90 2006-10-29 13:16

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csicsu!

Én kb. 6 hónapja szedek imurant.

Nincs jelen

 

#91 2006-10-29 18:58

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia norby1!érdekelne mi a betegséged, colitises vagy és kihez jársz kontrollra?

Nincs jelen

 

#92 2006-10-29 22:31

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csicsu

Crohnos vagyok és a Szabolcs utcai kórházba Prof. Banai János az orvosom

Nincs jelen

 

#93 2006-10-30 12:02

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia norby1! az imuran elött te is szedtél szteroidot?

Nincs jelen

 

#94 2006-10-30 21:52

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csicsu!

Nem szedtem szteroidot csak pentasát.Amióta megmûtõtek azóta szedem az imurant

Nincs jelen

 

#95 2006-10-31 11:20

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Ismét nethez jutottam. Olvastam, hogy a CRP is volt téma. Ehhez szeretnék hozzászólni, 2002-ben mikor toxikus állapotban bekerültem a bel.-re 170 körüli értéken volt. Majd 2003 elején mûtét után ennél is több lett kb. 200. Ezek után ha jól voltam akkor 17 és 30 körül mozgott, rosszabbodás esetén ennek 2-3 szorosa lett. Most is amikor megyek kontrollra Grenda doktor-hoz elõtte való nap mindig van vérvétel , a szokásos paraméterek közt ez mindig szerepel. És most ezt azért írom, mert immár több mint egy éve 1 és 2 közötti az érték, legutóbb 1. Egyedül a Pentasat szedem, a doki szedetné velem még az Imurant is de ez nem megy 2-szer próbáltam, és egyszerûen a falra tudnék menni tõle (mármint az okozott izomfájdalomtól). A Pentasa mellé alkalmanként probiotikumot szedek.
Meg vagyok gyõzõdve, hogy a jó eredmény az étrendi változtatásomon múlik döntõen.
Ennek lényege, hogy 2005 augusztusától nem eszem semmi húst. Az állati fehérjét tojással és tejtermékkel pótolom. Ennyit szólnék hozzá, üdvözlök mindenkit. Szívesen követném nyomon a dolgokat a fórumon, de csak alkalmanként tudok netezni. Ottó

Nincs jelen

 

#96 2006-10-31 16:11

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok! ma egy kicsit megzakkantam. bõvebben szerintem én vagyok az orvostudomány csodája.
ez a legújjabb laborom süllyedés:2 vas11.4 CRP1 eddig annyi tuti hogy 20-40cm-ig találtak gyulladást a szövettan szerint cu-ra specifikus jelek nincsenek. akkor én most nagyon enyhe eset vagyok? napi 3*1 salazopyrintõl 1* van formált székletem. vagy nyugalmi idõszakban lehet ennyire jó a labor?

Nincs jelen

 

#97 2006-10-31 16:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ottó!
Irigyelek nekem már folyamatos az izomfájdalom! Este görcs a lábamban!
Én is szedtem az Imurant semmit nem használt!
Söt a Pentasa sem de azért azt szedem!
Én eszek húsit!
De ugy figyelem hogy a frontahatás nagyon befolyásolja a betegséget!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#98 2006-11-01 13:51

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia szuszi'''
nekem is sajna mukodik ez az izomfajdalom ill.hirtelen gorcsok.
szedsz te kaldiumot?nekem egy-ket nap alatt elnyomta a gorcsoket.
legalabb ennyivel kevesebb.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#99 2006-11-02 15:10

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Dori!
Nem nem szedek! De ki fogom probálni!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#100 2006-11-02 17:11

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Mint azt nemrég említettem kicsikét összezavarodtam a legújjabb laboromtól,mert túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen. És mivel nálam még csak a nyáron kezdõdtek a problémák nem volt saját dokim. Ezért mivel annyian ajánlottátok felvettem Motommal a kapcsolatot. Tényleg haláli jó fej és nagyon segítõkész. Megnézte a leleteimet és megnyugtatott. nem  vagyok chronos csak egy enyhe lefolyású cu-m van! úgyhogy most nagyon hepi vagyok! ugyan javasolt még egy vizsg., de legalább már nem akarok végrendelkezni meg pótmamát keresni a gyerekeimnek! na jó abbahagyom a szómenést!  még annyit hogy ha nem vagytok ti meg ez a fórum, már rég depis lennék teljesen. de itt annyi mindent megtudtam! puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB