#101 2006-11-03 16:00

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia norby1!miért mûtõttek azóta jól vagy?

Nincs jelen

 

#102 2006-11-03 22:13

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

moncsika:
hát igen, ez öröm, boldogság...

Nincs jelen

 

#103 2006-11-03 23:59

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csicsu!

A vastagbélbõl vettek ki  30cm és a vékonyból 2cm januárban.Köszönöm kérdésed nagyon jól vagyok azóta sikerült kb 10 kilót magamra szedni.Furcsánnak fog tûnni de már maga volt a megváltás azóta sokkal jobban vagyok.

Nincs jelen

 

#104 2006-11-04 16:35

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia sunny! nem tudom hogy gúnyosnak szántad-e amit írtál, de tudod én annyira meg voltam iljedve az elején ettõl az egésztõl hogy azt elmondani sem tudom.És azért vagyok ilyen boldog attól hogy "csak" enyhe lefolyású a betegségem,mert attól féltem hogy nem látom majd felnõni a négy gyerekemet.

Nincs jelen

 

#105 2006-11-05 11:51

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok! szed vki puffadásra vmilyen gyógyszert?

Nincs jelen

 

#106 2006-11-05 11:59

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

CSICSU: Jó az Espumisan gyöngy is, de nekem nem jött be, én egy zöld kapcszulát szedtem, aminek már elfelejtettem a nevét.De a fórumba beirtam egyszer! De nem jut az eszembe a neve....Az nekem tutira bevált!

Nincs jelen

 

#107 2006-11-05 18:29

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A meteospasmylra gondolsz Barna?Az nekem is jó volt.

Szerkesztette: csaba (2006-11-06 14:52)

Nincs jelen

 

#108 2006-11-09 21:25

picur69
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.
Én 1999 óta vagyok colitises. 3 évvel ezelõtt elmentem egy természetgyógyászhoz és egy
- méregdrága - kúrának vetettem alá magam. Az eredmény 1 hónapon belül tünetmentes lettem és egy év múlva az ellenõrzés (colonoskópia) gyógyult állapotot mutatott. Sajnos mivel nekem lelki eredetû a betegségem idén márciusban kiújult a betegségem, de azóta is szedem a természetgyógyász által javasolt szereket és a javulás nem maradt el.

Nincs jelen

 

#109 2006-11-11 12:53

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

KÖszi!

Nincs jelen

 

#110 2006-11-11 17:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Meteospazmyl!!!!!!!!!!!!!!
Azaz!!!
Hogy te mekkora vagy!! Én heteket gondolkoztam ezen!!! :) Egyszerüen nem jutott eszembe a neve, tudtam, hogy valamiõl asszociáltam, de nem jutott eszembe mirõl. :)

Nincs jelen

 

#111 2006-11-13 14:41

betty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

30éves vagyok.1hete diagnosztizálták nálam a Crohn betegséget.
Én csak pislogok,hogy mire képes ez a nyavaja,hogy Ti mi mindenen  mentek keresztül.Nekem még szerencsére elviselhetõ panaszokat okoz, kivéve azt,hogy a szemem majdnem ráment erre az egészre.

Nincs jelen

 

#112 2006-11-14 17:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia betty"""û
sok sikert ehhez az egeszhez.
kitartas" es hosszu tunetmentes idoszakot"
ha barmi kerdesed van nyugodtan irj :) ha tudok segitek mint mindenki a forumon.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#113 2006-11-15 11:29

betty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves dori!

Nagyon szépen köszönöm!Neked is hasonló jókat kívánok.:)=)
Üdv.betty

Nincs jelen

 

#114 2006-11-15 12:41

halász
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Testvéremnek szeretnék segíteni. Antiimmun betegsége van (Crohn, Sjögren szindroma, laktozérzékeny) és most a legfõbb gondja, hogy nagyon elõrehaladott a csontritkulása. Gyógyszereket persze Crohn miatt szinte semmit nem tud szedni. Keresem a módját, hogyan lehetne bejuttatni neki csontritkulás elleni gyógyszert ilyen perem feltételekkel.

Nincs jelen

 

#115 2006-11-18 19:24

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok! nem tudtam hova írjam. na szóval: az egész családnál vírusos hasmenés hányás. én egyenlõre megúsztam. tudtok valami tippet hogyan maradhatna ez így? minden ötlet érdekel. mert ha én is kidõlök pfffff

Nincs jelen

 

#116 2006-11-18 19:57

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Gyakori kézmosás barna flakonos (kézfertõtlenítõ) betadinnal vagy Ultra Sol kézfertõtenítõvel, alapos mosogatás, ételek forralása, melegszendvics. Smárolás, puszilkodás egyéb testi kontaktus felejtõs.

Nincs jelen

 

#117 2006-11-18 19:58

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ja igen, és a kedves betegek elkülönítése.

Nincs jelen

 

#118 2006-11-18 20:52

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia sunny! köszi mindent! puszika! viszont a melegszendvicset nem értem.

Nincs jelen

 

#119 2006-11-18 21:21

moncsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

ja és még annyit hogy a puszilkodátstt egyedül az én 10 hónapos gyönyörüségemmel nehéz megállnom.(hi-hi)

Nincs jelen

 

#120 2006-11-19 20:35

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

60 fok fölött kórokozómentessé válik a kaja. Puszilkodj legjobb belátásod szerint.

Nincs jelen

 

#121 2006-11-24 21:44

Dodó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, azért írok, mert 6,5 éve vagyok crohn-os, az elejétõl fogva természetgyógyászhoz járok. 27 éves vagyok és férjezett. Nem voltam még mûtve soha, és szeretnék olyan sorstársakkal megismerkedni, akik hasonló úton-módon próbálnak boldogulni, mint én. Természetesen a szigorú diéta is az életem része, de úgy gondolom, hogy a legfontosabb a gondolkodás. Szerintem minden ezen múlik. Ezért olyan bonyolult ez a betegség. A negatív lelkiállapot borzalmas testi tüneteket okozhat.
Szeretnék tapasztalatot cserélni olyanokkal, akik homeopátiával és természetes kezelelésekkel próbálnak javulni.

Szerkesztette: Dodó (2006-11-26 10:30)

Nincs jelen

 

#122 2006-11-25 11:34

Adrianyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok.most regisztráltam.úgy látom az én problémám eltérõ de erre is azt mondták sipoly.mást nem nagyon.az 1 hónapos lányomon vettem észre a farcsontnál egy lukat aminek nem láttam a végét.sebész annyit mondott meg kell mûteni,de csak ha már szobatiszta.viszont amit eddig találtam a sipoly témában az nem túl biztató.hallott v.ki ilyesmit?van v.kinek v.milyen tapasztalata ilyesmiben?elõre is köszönöm
ADRI

Nincs jelen

 

#123 2006-11-26 11:11

Meli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok,

Ugyancsak relatíve új hozzászóló vagyok itt a fórumon. A Hajhullás topic-ban elég sokat leírtam magamról, de oda sajnos azóta sem volt új hozzászólás (kb. 2 hete), illetve nem kaptam senkitõl sem tanácsot a kérdésemre. Ha nem haragszotok, becopyzom ide az arra az oldalra írt levelemet, hátha (amint látom, ezen az oldalon gyakoribb a látogatottság) lesz valaki, aki tudna segíteni:

"Sziasztok!

Abszolút új hozzászóló vagyok itt a fórumon, de amint látom, a panaszom még megközelítõleg sem új.... Én 11 éve vagyok Crohn-beteg, 16 évesen diagnosztizálták nálam, megközelítõleg egy év tanácstalan "kutakodás", találgatás és mindenféle alternatíva-felállítás után... Csak dióhéjban jellemzem: "remek" kamaszév volt...
Az eltelt 11 évben Pentasa-t és Salofalk-ot szedtem, és azt kell mondjam (mostmár tudom, ritka szerencsésként), totál tökjó 11 évem volt. Semmi görcs, semmi hasfájás, de mégcsak egy nyikkanás sem. Rendszeresen, félévente jártam ellenõrzésre, kétszer csináltak checkolásként tükrözést , illetve néhányszor röntgen stb. de ezek sem ráztak meg.
Ennyi idõ után, idén nyáron, egyetlen éjszaka alatt olyan csodaszépen beütött a mennykõ, hogy az eszméletlen...
Két és fél hónapot töltöttem kórházban, imádnivaló tápszondával és egyéb finomságokkal.
Errõl szóló "élménybeszámolómat" a megfelelõ topic-ban részletezem, nem fárasztanálak Titeket vele...  Azóta úgy tûnik, helyreállt a béke a testemben, de Salofalk helyett mostmár Imurant ( 1x50 mg) szedek a Pentasa (2x 2x500 mg) mellé...
Szóval jelenlegi legnagyobb problémám, hogy fésülködések és hajmosások alkalmával valami olyan mennyiségû hajat veszítek, hogy az irtózat. Orvosom szerint ez el fog múlni, és pótolni fogja magát a hajam, de könyörgöm, mikor??!!! Amikor már nem lesz semmi a fejemen?
Szerinte szedhetek hajregeneráló készítményeket nyugodtan, csak arra vigyázzak , ne legyen benne kínai eredetû hatóanyag (!), mert az veszélyes lehet az alapbetegségemre. A diszkrimináció okát bõvebben nem részletezte...
Problémám az, hogy lassan már tényleg nincs mit fésülnöm, de a Revalid nevû készítmény és multivitamin (Supradyin) hatására sem látszik csökkenni a hajhullás...
Tudnátok valamit javasolni? Amint látom, a fejmasszázs többek javaslata közületek. Én is elkezdem, meglátom , remélem beválik... De van esetleg köztetek olyan sorstárs, aki hasonló gyógyszereket, illetve gyógyszerkombinációt szedett már, és küzd mostanában hasonló problémával? Nagyon szívesen fogadnék bármilyen olaj, pakolás, BÁRMI tekintetében ötleteket... "

Elõre is köszönöm az esetleges visszajelzést,

Meli

Szerkesztette: Meli (2006-11-26 11:13)

Nincs jelen

 

#124 2006-11-26 12:13

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Meli!

Én is ugyan azt szedem mint te csak 75mg imurant és nem 50-t de semmi hasonló tünetet nem produkáltam.Szerintem ha a hajadra szeretnél valami készítményt szedni akkor kérdezd meg a kezelõ orvosodat.Sajnos mást nem tudok tanácsolni .

Üdv Norbi!

Nincs jelen

 

#125 2006-11-26 20:14

Meli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Norby1,

Köszi szépen, hogy válaszoltál! Elnézve több hozzászóló leírásait és élménybeszámolóit, szinte szégyellem is, hogy "ilyesmi" a legnagyobb problémám, mikor heveny idõszakban ennél sokkal , de sokkal nagyobb gondok is léteznek, nem beszélve a súlyosabb lefolyású esetekrõl...  Az orvosom szerint a hajhullás abba fog maradni idõvel, ahogy írtam is, de amikor most szerdán feltettem a falhozállító keresztkérdést, hogy "lehet-e ez AZ A BIZONYOS hajhullás, ami az Imuran betegtájékoztatóján van ELÕFORDULHAT jelzõvel", akkor valahogy gyanúsan csöndben maradt... Úgyhogy a levelem inkább a tanácstalanság szava volt, hogy ha ez mellékhatás, akkor feltehetõen addig meg is marad, amíg szedem a tablettát, ami már most úgy néz ki, hogy évek (!) lesz...  Örülök, hogy Te nem tapasztaltál hasonlókat.
Neked mióta "ismert" a betegséged? Ha lehet ilyet kérdezni, mindehez hány éves vagy?
Engem nagyon elborzaszt, hogy egyre és egyre fiatalabb korban tapasztalják az elõfordulását...  Amikor 16 évesen nálam felfedezték, 50-70 éves emberek között ücsörögtem a kontrollvizsgálatokra való várakozásokon, mostmeg szinte azt lehet mondani, a 27 évemmel erõs középmezõny vagyok... Elkeserítõ...
A jövendõ gyermekvállalási és családalapítási tervekkel kapcsolatban pedig MEG SEM MEREM kérdezni az orvost, annyira félek a lesújtó válaszaitól...

Üdvözlettel:
Meli

Nincs jelen

 

#126 2006-11-26 21:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Meli:
Nekem is nagyon kihullott a hajam a Medroltól, de kb 2 hete már nem hullik és érezhetõen sûrûbb a hajam.Annyit az egészhez még, hogy 21 évesen annyi hajam volt, mint egy 36évesnek...Mostmár elérem a 24 éves szintet hajilag.
Amúgy szerintem mindenkinek voltak bajai a hajhullással, mivel anno ez egy elég átfogó téma volt, de nemsokra jutottunk, csak arra, hogy ez van, ezt kell szeretni, ha a Medroltól van akkor az a gyógyszer elhagyásával megszünik és kompenzálódik (pozitiv irányba), viszont a nagymértékü hajhullással kevesen tudtak mit kezdeni!Talán egy bõrgyógyász tudna valami okosat mondani.Én nem vagyok járatos a haj és szakálnövesztõ szerekben (mert volt egy ilyen eset anno, hogy az emberke az arcán hagyta a hajnövesztõt és ott 3szor gyorsabban nõtt a szakálla), ezért inkább egy szakorvost érdemes megkeresni, ha még nem tetted.Esetleg több helyen próbálkozni!Sajna okosabbat nem tudok mondani.

Nincs jelen

 

#127 2006-11-26 21:31

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Meli!
Pontosan ugynez volt nálam is...csomókban hullott a gyönyörû szép,majd derékig érõ hajam,a sírás kerülgetett sokszor.Vissza is vágattam belõle... Ugyanígy szedtem a gyogyikat mint te+ én még a medrolt is szedem..
Nem tudom milyen az állapotod most,de én azt vettem észre magamon,hogy amint kikerültem a nagyon kemény aktív idõszakomból,onnantól kezdett megállni a hajhullás,és nõttek a kishajak! :)  Mily öröm volt az nekem!
Szedegettem mellé még élesztõtablettát is (sörélesztõ),de mint utóbb megtudtam innen a fórumról,nem túl ajánlatos,bár nekem semmi bajom nem lett tõle.Szerintem azért az is segített benne.
Szóval elsõsorban szedd össze magad,kezdj el gyógyulni,és akkor helyre fog állni ez is!
Üdv:
                    Nia

Nincs jelen

 

#128 2006-11-26 22:30

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Meli!

18 éves voltam amikor a betegséget diagnosztizálták nálam most 25 vagyok.Szerintem Meli addig örülj amig ez a legnagyobb problémád és mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.Az tényleg elég borzalmas hogy ilyen fiatalon kell azokat a dolgokat megtapasztalni amit az ember jó esetben 50-70 évesen.A gyerek válalással kapcsolatban meg azt tudom írni  én úgy tudom hogy nincs nagy kockázat tehát nyugodtan bele vághatsz ha úgy érzed itt az idõ.

Üdv Norbi

Nincs jelen

 

#129 2006-11-27 10:27

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia meli'''
en iy ugyanazt tudom csak tanacsolni mint a tobbeik ja es meg hozzatennem hogy nekem 13 eves koromban diagnoszticaltak CU-t de amikor 15 evesen eloszor megmutottek en nem 50-70 evesekkel talalkoztam a korhazban.
amikor mar majdnem 17 lettem ismet mutottek es akkor mar sajna azt mondhattam basszus most mar nem en vagyok a legfiatalabb abban a kozegben mert kb. en a 17 evemmel akkor mar tapasztalt emberkenek mondhattam magam mivel voltak rajtam kivul(es nem 3-4! tobb)fiatalabbak is....
szoval furcsa de en lattam 4 eves crohn beteg mutott kislanyt is akkor es ezek mellett olyat aki sztomaval szuletett... :o
szoval most mar baromira nem korfuggo csak mivel meg kicsi korban felelossegtudatlan az ember-el a vilagban es a 15-30ev kozott ez az elet kezd meghatarozova egyre jobban valni...talan ezert magyarazhato ez a kora ill-kozepmezony....

Nincs jelen

 

#130 2006-11-27 12:45

angi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nekem is hullott a hajam, de nekem pont most hogy újból elkezdtem szedni a medrolt elmúlt a hajhullás is, hogy lehet ez?
Nálam három éve tart a betegség colitises vagyok, és fõleg ilyenkor õsszel kiújul, már 6 hete itthon vagyok táppénzen és már nagyon unom, de nem igazán múlnak a dolgok azaz még mindíg nagyon sûrûn járok wc-re egy nap, szernitem biztos közre játszik az is hogy nem tudok nyugodt lenni állandóan ideges vagyok nem tudom hogyan oldjam meg a gondjaimat egyedül talán nem is megy! Úgy érzem romokban az életem! Talán majd egyszer!
Szeritetek hogy lehet feldolgozni azt hogy 5éve nem múlik el egy bizonyos érzés egy fiú iránt aki újból felbukkant az életünkben, de ti már nem egyedül éltek, nehéz döntés! Talán adjam fel az életemet és kezdjek egy újat?

Nincs jelen

 

#131 2006-11-27 14:37

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.Én colitises vagyok már 4 éve.Jelenleg tünet mentesen,most 6 hónapos terhes vagyok és nagyon boldog.       Anikó.

Nincs jelen

 

#132 2006-11-27 16:07

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Énisénis az élettörténetemet..énisénis!! :)
21 évese perpill elkaristolok, 13 évesen derült ki a turpisság, 18 évesen az érettségi alatt 8 mûtét 3 hónap alatt, most van egy sérvem meg egy hatalmas gondom belül, de mindezek ellenére egyet tanácsolok mindenkinek:
Mindenki élje a nomrális életet, mert csak egy van! Nem szabad semmilyen lehetõséget kihagyni!Bár (Angi) egy mûködõ kapcsolatot én nem adnék fel, mert egy régi szerelmem felbukkant, de ennek ellenére, szingliként élni kell!!Nem pedig a szobában kuksolni! És könnyen beszélek, mert már mindent átéltem (a terhességen kivül) amit szinte ezzel a betegséggel átlehet!
Itt szinte csak fiatalok vannak, illetve gyerekek hozzátartozói (fõleg aranyos, aggódó anyukák)!Ez a betegség a fiatalok betegsége!Nemhiába vannak az USÁban már központok és rehabok az IBDs betegeknek!Ott a lakosság 2/3ada beteg!És mint azért ,emrt a fejlõdés magával hozza a rombolást!
Sajnos ez van, ezt kell szeretni, de én így (és ti is) vagyok jó, ahogy vagyok!Sokat köszönhetek a betegségnek, sok barátot, ismerõst és olyan embereket, akiken részben én is segitettem!Ráadásul egy csomó dologban képeztem magam, mint pl pszihológia.Ha nem vagyok beteg, ziher, hogy nem vetõdök erre felé!De e za betegség ezt teszi az emberrel.Minden éllapotban lehet teljes életet élni!Sztómával, anélkül,sipollyal, sérvel mindennel!

Anikó:Kisfiu vagy kislány lesz a babád?

Nincs jelen

 

#133 2006-11-27 16:45

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

HELLO.Újra itt vagyok csak a kölykökért elugrottam oviba,isibe.A babánkat kislánynak látták az utolsó uh-n.DE ha mégis fiú lenne Benjáminnak hívnánk,de ha lány akkor Sárának vagy Jankának esetleg Biankának.segítsetek eldönteni.pusz.   Anikó.

Nincs jelen

 

#134 2006-11-27 16:48

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hali!

Lizuska én a Sárára voksolnék!:)
Sok egészséget neki!

Nincs jelen

 

#135 2006-11-27 17:01

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Meli.Én napi 150 mg imurant szedek 3 éve,de hála a jó égnek nekem nincs hajhullásom illetve idõnként jobban most például kevésbé de nem vészes.Ráadásul most babát várok.jöjjön már valaki.csak én vagyok itt?egyedül?    Anikó.

Nincs jelen

 

#136 2006-11-27 17:05

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi a Sárát nekem az elsõ helyen áll,de sajna a férjem kicenzurázta.      Ennek mi az oka?

Nincs jelen

 

#137 2006-11-27 19:02

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lizus!

Talán nem tetszik neki,vagy szíve mélyén abban reménykedik,hogy se Sára,se Janka,se Bianka,hanem Benjámin lesz.:)
De ahogy a mai szülõket ismerem,ugyis valami frankó becenév jut a kölöknek.:)
Majd dûlõre juttok.
Lényag,hogy egészséges legyen és ezt szívbõl kívánom nektek!:)

roor

Nincs jelen

 

#138 2006-11-27 19:45

S.Ancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lizus,

Mi is babát várunk, most 5és fél hónapos, fiú lesz ez már biztos, és Bohumil, Hrabal után:). Úgyhogy Meli, már két pozítív példa is van elõtted, ha úgy érzed vágj bele nyugodtan!!!

Sancsi

Nincs jelen

 

#139 2006-11-28 09:02

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

HELLO.tÖK JÓ ÉRZÉS hogy válaszoltok nekem.Nekem van egy fiam és egy lányom és most várjuk a harmadik csemetét.Ilyenkor isibe és oviba vannak így most tudok leülni a géphez.De remélem egyszer sikerül úgy írnom hogy ti is jelen lesztek.pusz.

Nincs jelen

 

#140 2006-11-28 09:34

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

segitsetek.hogy lehet ilyen klassz képeket betenni a nevünk mellé?

Nincs jelen

 

#141 2006-11-28 09:37

angi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lizuska!
Szerintem a Bianka gyönyörû név, válasszátok azt!

Nincs jelen

 

#142 2006-11-28 09:40

angi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia, megint én vagyok LIzuska menj fönt a beállításaid menüre és ott beállítások menü:egyéni, utána pedig avatar feltöltése. ennyi

Nincs jelen

 

#143 2006-11-28 09:43

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

köszi Angi.3 hónapom van eldönteni.Bianka TÉNYLEG KEDVES NÉV.Te hogy vagy?hány éves vagy?

Nincs jelen

 

#144 2006-11-28 09:50

angi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szívesen, amúgy én 26 éves vagyok 3 éve vagyok colitises, most éppen már 6 hete itthon táppénzen, sajna most megint fellángolt a betegség. Nem igazán vagyok jobban egyik nap jó  a másik megint nagyon rossz, talán ha nem idegeskednék annyit akkor jobb lenne, de próbálok nyugodt lenni és gyógyulgatni.Azért köszi az érdeklõdést, és te hány éves vagy?
Az tudom hogy te is colitises vagy négy éve olvastam, de azért az biztos nagy boldogság hogy kisbabát vársz!GRATULÁLOK!Minden jót a továbbiakban!

Nincs jelen

 

#145 2006-11-28 09:55

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

ARANYOS vagy.Én 30 éves vagyok.nyáron volt aktív a betegségem,akkor nekem a beöntések segítettek,steroid és hogy ne száradjak ki normolit port ittam.akkor sajnos 4 hétig tartott.most minden rendben.Szegedre járok kontrollra.

Nincs jelen

 

#146 2006-11-28 10:05

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

elfelejtettem megkérdezni,hogy mi az oka az idegeskedésednek?hol dolgozol?van párod?ÉS  annyira kiváncsi vagyok hogy aki aktív idõszakát éli annak segítségére vannak-e a családtagok?nyilvánakkor az ember kiszolgáltatott,gyenge.és szívesebben van vízszintes helyzetben,hogy ne legyen székelési ingere fõleg ha beöntéssel fekszik.:)=)

Nincs jelen

 

#147 2006-11-28 10:16

angi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Akkor talán nem is olyan messze lakunk egymástól én Gyulára járok dokihoz, vállalkozóként dolgozom van egy ruha és egy virágboltom ilyenkor anyukám van ott, plusz másodállásban egy cégnél Divatszín kkt-nál.Igen van egy élettársam is 4 éve, de már nem olyan a kapcsolatunk mint kéne talán ez az egyik ok az idegességre, de néha magam sem tudom hogy miért vagyok ingerült, ideges. Én is szteroidot szedek, pentasát,kaliumr-t, meg vasat.
Ezeket szedem szinte állandóan. na ennyi azt hiszem mindenre válaszoltam..

Nincs jelen

 

#148 2006-11-28 10:22

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Jelenleg én is idegeskedéssel töltöm napjaimat,mert vannak családi gondjaim és újabban a közvetlen fõnököm is fúrógépet játszik a munkahelyemen.
Marhára nem bírom a rosszindulatú ,ráadásul szakmailag tudatlan embereket.
A héten kivettem a maradék szabimat és megpróbálok relaxálni és feltöltõdni,mert amúgyis necces a beleimnek ez a ködös változékony idõ.
Ma megyek a dokimhoz is kontrollra.

Gratulálok a kismamáknak!! :)

üdv  maksameta :)

Nincs jelen

 

#149 2006-11-28 10:35

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia maksameta.Fõ a nyugalom.Bár én is sokat idegeskedek.jót tesz ha meggyújtok ilyenkor egy gyertyárt,jobb lesz a hangulat.most aktív a betegséged?

Nincs jelen

 

#150 2006-11-28 10:41

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lizuska!
nem hál' Istennek (meg a rlaxálásnak is tán).
Nem vagyok aktív szakaszban és azon vagyok,hogy elkerüljem.A kiváltó tényezõk összesorakoztak rendesen.
A gyertya nagyon jó ötlet! most úgyis egyedül vagyok itthon.a Gyerekek iskolában a férjem dolgozik.
11-ig maradok aztán megyek fõzök valamit mire hazajönnek.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB