#2851 2012-07-26 15:47

gida28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia tryllati!

Neked is köszönöm hogy válaszoltál!

Augusztus elején fogja a háziorvosom csinálni a közgyógyomat.Csak ugye az úgy van hogy a 3 csoportuaknak elbírálják,kereseti kimutatást kérnek.A 2.csoportu rokkantaknak viszont alanyi jogon jár.Mivel nekem nincs meg az uj felülvizsgálati papírom hogy tudják megcsinálni?Írtad hogy neked megcsinálták és késöbb kellett bevinni az igazolást.Csak hát ugye ahogy írtam nem mindegy,mert ha maradok 2 csoportu akkor oké.De ha esetleg visszavesznek 3 csoportuba,akkor már nem jár alanyi jogon,hanem a páromnak is kérik a kereseti igazolását,meg az én nyugdíjamat.Ezt össze adják és elbírálják megkapom vagy sem.
Majd gondolom ugy is megmondják ha megyek.


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!Megnyugtattatok!!!
Szép napot mindenkinek!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#2852 2012-07-26 18:36

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Erika!
Már nem ugy osztályoznak mint régen,a 2817-s hozzászólásnál megtalálod az új osztályozás leirását.Az én egészségkárosodásom 50%,de kapom tovább a nyugdijat mivel tavaly elmultam 57 éves.Ha jól tudom a közgyógy akkor jár alanyi jogon ha az egészségkárosodás 70%

Nincs jelen

 

#2853 2012-07-26 19:00

gida28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Laci!

Bemásolnád nekem ha megkérhetlek?Nem találom..........

Köszönöm:Erika

Nincs jelen

 

#2854 2012-07-26 19:42

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

E= I. változatlan
D= II. 70%-tól
C= III. 50-70%
B= 40-50%

B1 és C1 rehabilitálható
B2 , C2 nem rehabilitálható

A= 40% nem kap semmit

II. kategória ezentúl 70%-al kerülhetnek be

Nincs jelen

 

#2855 2012-07-27 12:02

gida28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm Laci!!

Minden jót!

Erika

Nincs jelen

 

#2856 2012-07-27 14:57

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia nekem a felülvizsgálat mindig télen volt esedékes. A közgyógy meg (2 fokú alanyi jogon) mindig nyáron járt le. Ezért amikor bementem megújítani akkor még meg volt a papírom hogy rokkant vagyok, de az ugye karácsony tájékán járt le. A közgyógyot meg 2 évre adják, így nem tudták csak pár hónapra adni. Ezért aztán megkaptam 2 évre. És az új felülvizsgálatos papírt csak késõbbiekben amikor megkaptam kellett bevinnem. Betették a papírjaim közé és kész. Nem volt vele továbbiakban dolgom.

Az új felülvizsgálatra én azt tudom javasolni, hogy minden nyavaját amiben szenvedsz arról készíttess papírt mert nagyon megszigorították a felülvizsgálatokat.

Én tavaly novemberbe voltam. És másod fokon kaptam Csak a crohna 80% ot.
Majd nem olyan rég voltam újból állapot rosszabbodással és csak 57 lett belõle. Holott szétbarmolta az alapbetegség a vesémet. (a maradék egyet, a másikat már kinyírta) és így lett 57.
A crohnra meg se kaptam volna mert csak 39% volt rá az egészségkárosodás.

Szóval mindent: visszér, ízületi gyulladás, egyéb nyavalyák.... Mindenrõl!

Nincs jelen

 

#2857 2012-07-28 13:56

gida28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm a tájékoztatást tryllati!

Én autoimmun beteg vagyok,szervi érintetséggel,egész szervrendszert érint a betegség.Sajnos csak kezelni tudják folyamatos szteroid szedéssel,gyógyítani nem lehet.Eddig nem igen szoktak velem szórakozni,hiszen a papírokon minden rajta van.De maj meglátjuk mi lesz most....Azért köszönöm.

Szép napot
Erika

Nincs jelen

 

#2858 2012-08-10 20:00

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

???????????A "rokkantsági ellátást" melyik szerv folyósítsa??????????

Szóval amikor megkapja valaki akkor mi van az összeg mellett kitõl érkezett??

Nincs jelen

 

#2859 2012-08-11 00:07

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Országos Nyugdíjbiztosítási Fõigazgatóság

Nincs jelen

 

#2860 2012-08-11 14:28

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

köszönöm

Nincs jelen

 

#2861 2012-08-16 16:25

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hello-bello

szeretném megtudakolni, mire számithatok,,,Munkaügyi-biróságon.
elértem odáig!
Beadtam a fellebbezést!
annyit már tudok , vagyis értesitettek, hogy mindenben az I-IIfokon az NRSZH-dönt, az már megvolt
persze elutasitottak de már léptem tovább.
papirjaim szerint egészségkárosodott vagyok, munkáltatómhoz is adtam adójóváirás igényt (3900/hó)
de még semmi,,,
na majd meglátjuk, hogy dönt a munkaügyi, b-ság!
sziasztok,,,kitartást!! jobbulást!!! tünetmentességet!!!
iszonyat, pozitivan állok, a dolgokhoz, és melózok ezerrel, hogy adóshassak egészséges munkakerülök jobb életéhez,,,,,és ez sem zavar :-)

Nincs jelen

 

#2862 2012-08-17 14:04

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok tudnátok segíteni egy kicsit??

A kérdésem annyi lenne hogy van itt olyan aki rokkantsági ellátást kap és iskolába jár?
Most töltöm a papírokat és csatolni kéne a megszûnésének az idejét de ugye még nem szûnt meg a hallgatói jogviszonyom.

Nincs jelen

 

#2863 2012-09-02 09:30

pimmi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok, ismét kérdeznék. Ott tartok hogy a háziorvosom késziti a rokira a papirt, nekem meg az enyémet kell tölteni, aztán beadni.
Viszont nekem van most munkaviszonyom, és táppénzen vagyok, már 6.hónapja, valaki azt mondta munkaviszony alatt nem lehet beadni, felkell mondanom. De addig nem akarok felmondani még nam tudom mi lesz az erdmény ,mert ha elhajtanak akkor hiába nem megy , vissza kell mennem mert éhenhalunk.
help

Nincs jelen

 

#2864 2012-09-02 10:26

pimmi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia, kapok táppénzt már 6. honapja, sújos szívbeteg vagyok, nem enged dolgozni a kardiologus, , vagyis adjam be aztán ha megitélik akkor ráérek felmondani?
ez megy így ?

Nincs jelen

 

#2865 2012-09-02 15:11

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nem az van,hogy 1 év táppénz? --aztán elinditani a leszázalékolást? házidokid mit szól?

Nincs jelen

 

#2866 2012-09-02 16:29

pimmi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nemtudom, 1 év után lehet csak? Házidokim mondta irja  a papirt én is kezdjem el, aztán beadjuk.

Nincs jelen

 

#2867 2012-09-03 20:33

Gandalf
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdv mindenki!

Szeretném megkérdezni hogy én most próbálom a saját jogú családit mert elmúltam 20 éves és így mennem kell újra bizottság elé , kérdésem hogy lesz e valami esély arra hogy tovább kapjam? Chron beteg vagyok mûtöttek már . Lehet nem ide tartozik de azért megkérdezem hátha ! :)

Nincs jelen

 

#2868 2012-09-03 23:54

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hello Gandalf!
Hogyne, esély mindenre megvan... leadod aztán majd kiderül...
Úgy is kikérik az NRSZH véleményét.

Szerkesztette: Bordás (2012-09-03 23:57)

Nincs jelen

 

#2869 2012-09-07 20:25

evci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Végbélrákom volt, sztóma, stb. Az "Élet a sztómával" topikban olvasható a történetem. Most jutottam el addig, hogy beadom a papírjaim és elkezdem intézni a leszázalékolást. Jelenleg még gyesen vagyok. Olvasom, hogy mindenki beadja a régi dokumnetumait is. Eddig azt gondoltam, hogy csak a "rák-sztorim" kezdetétõl adom be. Szerintetek az egész életem során keletkezett összes papírt beadjam? Esetleg van sorstársam, aki mostanában intézte a leszázalékolást? Mik a tapasztalatok?
Üdv. Évci

Nincs jelen

 

#2870 2012-09-08 02:01

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia evci

Természetesen mindent.! Régi és új záró, lelet. Mindent amin van egy orvosi pöcsét. Úgyis kérni fogják a nrszh-nál, ha mész bizottság elé.
Ha valamirõl nincs papírod akkor gyorsan kell csináltatni. :D

Nincs jelen

 

#2871 2012-09-11 21:19

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia evci!
Igen mindent adjál be amit csak tudsz! A te érdeked!

Nincs jelen

 

#2872 2012-09-25 12:39

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Találtam egy számomra egészen szimpatikus összefoglalót, megosztanám veletek, hátha segít valakinek:


B1-tõl – D-ig II. A rehabilitációs/rokkantsági ellátás összege
Amennyiben rehabilitálható megváltozott munkaképességû személyrõl van szó, akkor pénzbeli ellátásként rehabilitációs ellátást, amennyiben nem rehabilitálható személyrõl, akkor pedig rokkantsági ellátást kaphat.
Mindkét ellátás esetében a juttatás alapja a munkavállaló havi átlagjövedelme. A törvény szerint havi átlagjövedelmen a jogosultság kezdõ napját közvetlenül megelõzõ naptári évben (ezt hívjuk referencia-idõszaknak) elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képezõ jövedelem napi átlagának 30-szorosa.
Amennyiben a jogosult a referencia-idõszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a jogosultság kezdõ napját közvetlenül megelõzõ 180 naptári napi jövedelem napi átlagának 30-szorosa. Amennyiben a jogosult ebben az idõszakban, valamint a referencia-idõszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel, vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel, a minimálbér összege.
Az ellátás összege említett átlagjövedelem meghatározott mértéke, a törvényben meghatározott maximum és minimum értékekkel.
Ezek a rehabilitációs ellátás esetében a következõ szerint alakulnak:
    akinek foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, a havi átlagjövedelem 35 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 40 százaléka, (B1 kategória)
    aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, a havi átlagjövedelem 45 százaléka, de legalább a minimálbér 40 százaléka és legfeljebb a minimálbér 50 százaléka. (C1 kategória)
Rokkantsági ellátás alapján pedig a következõ:
    Akinek az egészségi állapota 51-60% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (tehát B2-es kategóriába tartozik), a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka. Ugyancsak ilyen mértékû ellátás illeti meg azt a személyt, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, tehát B1-es kategóriába tartozik, de a kérelem benyújtásának, vagy a felülvizsgálat idõpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevõ idõtartam az 5 évet nem haladja meg.
    Akinek az egészségi állapota 31-50% között van, de rehabilitációja nem javasolt (C2-es kategória) annak juttatása a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka.
    Ugyancsak ilyen mértékû ellátás jár annak a C1-es kategóriába tartozó igénylõnek, akinek a kérelem benyújtásának, vagy a felülvizsgálat idõpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig –es hátralevõ idõtartam az 5 évet nem haladja meg.
    Akit a komplex felülvizsgálat alapján D kategóriába soroltak, (tehát egészségi állapota 1-30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra képes, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka jár rokkantsági ellátásként.
    És végül, aki E kategóriába került, (egészségi állapota 1-30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra nem vagy csak segítséggel képes) a juttatása megegyezik a havi átlagjövedelem 70 százalékával, de legalább a minimálbér 55 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka
Az említett ellátásokat a nyugdíjemelésre vonatkozó szabályok szerint, azzal megegyezõ arányban kell emelni.

Nincs jelen

 

#2873 2012-09-25 15:15

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tim72!
Ezt hol találtad?
Engem B2-be soroltak 42% ÖEK-val a nyáron, de nem kapok semmit mivel nincs meg a 180 napom. Illetve Gyesen vagyok tartósbeteg kisfiammal, elõtte meg anyaságin voltam, de ezeket meg az ez idõ alatt végzett kb. összesen 2 év alkalmi kiskönyves munkákat nem is számolták. Az írományból azt szûröm le, hogy mégis jár valami, aztán mégsem...!? Hát hogy is van ez? De lehet, én értek félre valamit. Elvesztem a bürokrácia útvesztõjében...

Nincs jelen

 

#2874 2012-09-25 16:34

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!

Széles Imre publikálta és remélem ha bemásolom, akkor elérhetõ lesz a link innen is:

http://www.kalkulator.hu/b1-tol-d-ig-ii … B_ekal1239

Nincs jelen

 

#2875 2012-09-25 17:47

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi szépen!
Sajnos nem lettem okosabb, de biztos bennem van a hiba. Megmozgatta a fantáziám és holnap elmegyek érdeklõdõ körútra. Én szeretném elkölteni, ha jár, nem hagyom meg a nagyuraknak. :-) Remélem sikerül.

Nincs jelen

 

#2876 2012-09-26 08:47

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia!

Nekem sajnos a járulékok nem a szakterületem, idõnként olvasok néhány publikációt a témával kapcsolatban. Így volt ez tegnap is. Egyébként friss anyagról beszélünk, mert mostani. Sok sikert a mai napra és kitartást! :)

Nincs jelen

 

#2877 2012-09-27 19:13

evci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Ma túlestem az 1.fokú bizottság vizsgálatán Esztergomban, csak "szemrevételezés" volt. Megmérték a vérnyomásom, megnézték a hegeim. Feltettek néhány kérdést. Kb. 10 percig tartott. Utána egy szociális kérdésekbõl álló kérdõívet kellett kitöltenem, és most várok.... Mennyi idõ míg megérkezik a határozat? Olvasgattam vissza ezt a topikot, de nekem ez kínai. Ha jól értem, kétféle lehetõség van: 1. rehabilitálható vagyok, rehab járulékot kapok, de nem dolgozhatok mellette. 2. nem vagyok rehabilitálható, rokkantnyugdíjat kapok és dolgozhatok mellette. Javítsatok ki, ha nem így van. Kérdésem hozzátok még, hogy mit jelent az, hogy együttmûködési megállapodást kell aláírnom, mit tartalmaz ez és mivel jár? Esetleg átképeznek? Vagy nekem való munkalehetõséget ajánlanak fel? Köteles vagyok elvállalni majd, ha tetszik, ha nem, mert különben elesek mindennemû juttatástól és lehetõségtõl?
Köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#2878 2012-10-03 11:30

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nekem augusztusban volt a felülvizsgálatom és még mindig nem tudok semmi eredményt
ha minden igaz amit a telefonos zaklatásokra megtudtam hogy c kat kapok de még nemfért a dokinak az idejébe hogy alá is irja ...
várom a határozatot ...
én is egomban voltam felül vizsgálaton .

Nincs jelen

 

#2879 2012-10-03 13:27

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sziasztok,

ma voltam felülvizsgálaton, és fel voltam készülve a legrosszabbra. De amit tapasztaltam, az minden képzeletet felülmúlt. Arrogáns aggastyán orvos volt, és szó szerint minden szavamba belekötött, a vizsgálat jelképesnek sem mondható, amit lediktált, az meg sem közelítette a valóságot. A betegségtõl  hatalmas hasamra azt diktálta, hogy enyhény domborodó, a merev gerincemmel a semennyi hajásra meg azt diktálta, hogy kis fokban korlátozott mozgás. A lábemelésnél hanyatt fekve a 10 cm-t jónak értékelte, és még sorolhatnám.Elképesztõ, hogy képes valaki így szemen köpni az orvosi hivatást.

Három gerincmûtét, két nagyhasi bélmûtét (-70 cm bél, crohn miatt) után mire számítsak? Esélyem sincs a "munka világában" 52 éves beteg nõként.

Nincs jelen

 

#2880 2012-10-03 22:39

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A felülvizsgálatnál nincs olyan lehetõség, hogy a lapra a beteg is jegyzõkönyvezze a véleményét, megjegyzését? A közigazgatásban minden ellenõrzésnél lehetõség van erre, a jegyzõkönyvet neked is át kell olvasni és leírhatod a saját álláspontodat v. azt, hogy nem értesz egyet a megállapítással.
Ezeket a felülvizsgálati módszereket  rejtett kamerával kéne már felvenni és a nyilvánosság elé tárni.

Nincs jelen

 

#2881 2012-10-04 09:24

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Már bánom, hogy nem vettem fel diktafonra...

Nincs jelen

 

#2882 2012-10-04 13:29

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves wandi!Sajnos ez az orvosi felülvizsgálat.Mindegy mit mondassz te,azt diktálja amit õ akar.Én is 52 vagyok,1989 óta colitises,magasvérnyomás,allergiás astma,reflux,mozgásszervi problémák,depresszió,pánikbetegség,egyenlõre ennyi a repertoárom.1994-ben leszázalékoltak,mióta rehabot kitalálták,rehabos lettem,év elején voltam bizottságnál,2 év rehab,mondták keressek munkát mert tudok dolgozni,arról nem is beszélek,mennyi pénzt adnak,nagyon lecsökkentették a rehabilitációs járadékomat.Állandó gyógyszereim száma 15 féle,ha nincs valami plussz kinom(általában mindig van valami).Szerintem minden munkahelyen engem várnak,ennyi nyavalyával és ennyi idõsen.Nem tudom ezek mit gondolnak odafent?Minek nézik a beteg embert,felháborító!Azért fel a fejjel,majd alakul!Minden jót!

Nincs jelen

 

#2883 2012-10-05 07:16

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Edit,
köszönöm bíztató szavaid. Valahogy nem vagyok annyira elkeseredve, mint ahogy reális lenne, mert azt gondolom, ez nem fordulhat elõ, még majd jobb fordulatot vesz a dolog. Nem fogom annyiban hagyni, akárhogyan is, de kûzdeni fogok.
Csak az jár a fejemben:  Ha pénzért a felülvizsgáló orvos hamisan rossz eredményeket diktál-az bûncselekmény, akkor ha hamisan jó eredményeket diktál szintén pénzért, az nem az?
Szerinted 12 fog hiányával lehet rágóképes egy fogazat? Márpedig ezt diktálta, én szóltam, hogy nem az, de erre felemelte a hangját és elismételte..
Milyen orvos az ilyen? vagy inkább ember az ilyen?

Nincs jelen

 

#2884 2012-10-05 12:11

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia wandi!Had ne minõsítsem a viselkedésüket,úgyis gondolhatod mi a véleményem ezekrõl a vizsgálatokról.Volt már benne részem sokszor,ahányszor voltam, annyiszor éreztem milyen kiszolgáltatott és megalázott vagyok!Csak azt nem tudom,hogy ez miért nincs másként!Mennyivel érzik így jobban magukat az" orvosok"?Mindenhol azt hírdetik,hogy segítsenek egymáson az emberek,fogjanak össze,mirõl beszélnek akkor?Szerintem a 12 fog hiányával senki sem rágóképes!Jó a kérdés,hogy orvos-e,vagy ember-e,hát nem tudnám eldönteni,de gondolom más sem!Mindenesetre nem feladni,harcolni a végsõkig amíg csak lehet!Mit képzelnek,mindenbe belenyugszunk?Szép napot,sok szerencsét!!

Nincs jelen

 

#2885 2012-10-05 15:59

mirrmurr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tényleg nem lenne hülyeség videokamerával és diktafonnal felszerelkezve bemenni, aztán valamelyik rádióban vagy TV-mûsorban leadni, hogy hogy bánnak a valóban beteg emberekkel ezek a tetvek! Az emberiség elleni bûntett, amit ezek a mocskos orvosok tesznek! És komolyan, mintha még élveznék is! Pont õk, akik az élet megmentésére esküdtek fel!! Az biztos, ha édesapámmal is így fognak beszélni, ráadásul még ki is vágják, mi is el fogunk menni a legvégsõkig, de nem fogjuk hagyni magunkat!

Nincs jelen

 

#2886 2012-10-09 13:36

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok. Papírok elküldve a Rokkantsági ellátás igénylésére. Szerintetek hány hónap lesz a lefutás ideje? :D

Nincs jelen

 

#2887 2012-11-05 19:59

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok.

Érdeklõdöm, nem volt valaki a Miskolci Munkaügyin mostanában Cu vagy Chron leszázalékoltatásin.
Nov, 19-én esedékes vagyok, tárgyalásra. fellebbeztem I-II fok elutasítására.

köszi,,,
:D

Nincs jelen

 

#2888 2012-11-19 20:22

norbi91
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok
Új tag vagyok, de már 2 éve olvasgatom a fórumot.
22 éves vagyok, és már 5 éve vagyok Crohn - beteg. A betegségem diagnosztizálása után 2 évig semmi bajom nem volt szinte....napi 3-4 jártam csak  wc-re. Aztán 3 éve nincs megállás. Alacsony dózisú szteroid mellett (4mg) is naponta kb 10x járok wc-re....de döntõ többségben talán az idegesség és a pánik miatt...na nem is ez a lényeg, ezt biztosan sokan tudják közületek.
Már 1,5 éve nem dolgozom. A munkahelyem (ahol irodában dolgoztam) megszûnt sajnos. Azóta pedig nem találtam (fõleg a itt a Balaton partján) olyan állást, amit az elégségesnek mondható állapotommal el tudnék végezni.
Miután befejeztem a középiskolát, szinte rögtön elkezdtem dolgozni, de csak 7 hónapig volt állásom.
Holnap fogom felhívni a kezelõorvost idõpontért, mivel esedékes lenne egy tükrözés, és ha már megvizsgálnak, akkor megpróbálom leszázalékoltatni magamat. Viszont ebben semmi tapasztalatom sincs. Úgy tudom a háziorvoshoz is el kell mennem papír ügyben.
Azt sem tudom, hogy mire számíthatok...
7 hónapot dolgoztam a középiskola után. Jelenleg 2 nyaraló magánházat tartok karban, abból van egy kis pénzem, de nem panaszkodom, hála a szeretõ, és drága szüleimnek, akik mindig mellettem vannak :)
Régebben hallottam olyant, hogy aki 180 napon belül el tud helyezkedni az iskola befejezése után, annak nem lényeges a szolgálati idõ, ha 22 éves és nincs meg a 2 éve. Lehet, hogy butaság az egész, de akkor kérlek javítsatok ki.
Amúgy, Pentasát, Imurant, 4 mg Medrolt szedek, és emellett még a vérnyomásomra egy gyógyszert, illetve a Maltofert, mert sajnos kissé vérszegény vagyok, ismét :(
Tavaly volt a Tömõ utcában szürkehályog mûtétem mindkét szememen, a Medrol miatt. De van benne jó is, mert rövidlátó voltam eddig, most viszont olyan a szemem távolra mint a sasé :D
Néha az izületeim fõleg a bokámnál begyulladnak, sõt a vesémmel is vannak gondok, meg hát ugye a "lehetetlenkedés" hogy: ahová megyek, ott van-e wc??? ha valami fontos dolgot el kell intéznem, már wc-re kell mennem az idegességtõl stb.... :(

Szeretném kikérni a véleményeteket, tanácsotokat, hogy így mire számíthatok.
Köszönöm szépen :)

Norbi
:)

Szerkesztette: norbi91 (2012-11-19 20:24)

Nincs jelen

 

#2889 2012-11-24 11:07

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzátok, amire igencsak kíváncsi lennék. Fõleg azoknak a válaszát várnám, akik ebben az évben voltak rokkantsági felülvizsgálaton, vagy valaki mástól hallottak róla. A rokkantsági nyugdíjat csak az kapja továbbra is, akit az orvos megvizsgál, és máris mehet haza? Akit átküldenek a szociális és munkaügyi szakértõhöz, az már nem is számíthat a rokkantsági nyugdíjra?

Nincs jelen

 

#2890 2012-11-24 11:24

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Erre én is kíváncsi lennék!Én 2 hete voltam felülvizsgálaton,de még nem kaptam választ,nem küldtek sehova,jöhettem haza.

Nincs jelen

 

#2891 2012-11-26 20:31

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Engem az idén júliusban vizsgáltak és át is küldtek a szocishoz meg a munkaügyishez is. Rokkantság nyugdíjat kaptam a határozatban, csak nekem nincs meg hozzá a kellõ munkaidõ (5 éven belül 3 év). Így egy árva kanyit nem kapok. B2-be soroltak.

Nincs jelen

 

#2892 2012-11-27 08:00

süti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Én januárban voltam bizottságon nem küldtek sehova jöttem haza , és levettek 50-rõl 30%-ra.Azt hiszem  6 hét múlva kaptam kézhez az értesítést.

Nincs jelen

 

#2893 2012-11-28 08:15

mirrmurr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Süti!

Megírnád, hogy hány éves vagy, milyen betegségeid vannak és mióta? Maga a vizsgálat hogyan zajlott? Köszi!

Nincs jelen

 

#2894 2012-11-28 18:57

pimmi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok, sujos balkamra elégtelenségem van, 39 évesen, beadtam már a papirokat a háziorvostol és a cardiologustol is, várom hogy behuvjanak, az lenne a kérdésem hogy üzemorvostol kérjek közben papirt, mert a kitöltési utmutatoban az volt hogy csak akkor kell ha szükséges a megitéléshez, de nem vesztek -e idõt ha nem viszem magammal és csak a bizottság elött derül ki hogy kellene, a behivásom januárban esedékes, de a betegállományom lejár március végén, szerintetek?



köszi

Nincs jelen

 

#2895 2012-11-29 09:28

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia pimmi!

Elegendõ ha a szakorvosi papírjaid megvannak. Sajnos manapság már nem ezen múlik a dolog. :(
Viszont minden kis nyavajáról amid van kérj szakorvosi papírt, izületi gyull. Szemészet....stb.
Minden legyen meg.
Az üzem orvosi igazolás szerintem nem érdekli õket, mert majd õk megmondják hogy te hogy érzed magad. Sajnos manapság ez a tendencia. Sok sikert!

Nincs jelen

 

#2896 2012-11-29 11:42

pimmi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

köszi, pszihologustol van még papirom,
Szemészet....stb.
ezen mit értesz? szemüveges vagyok, de azzal nem tudom tudok -e kezdeni valamit?

izület ilyenek nincsenek

Nincs jelen

 

#2897 2012-11-29 13:09

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Minden nyavajáról amid van legyen papírod és azt vidd is magaddal. Ami nincs arról persze nem viszel. :) Hátha figyelembe tudják venni.

Nincs jelen

 

#2898 2012-11-29 17:22

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ma megkaptam a papírt a Kormányhivatal.Rehab.Szakig.Szervétõl.
Egészségi állapot mértéke:47%
Foglalkozási rehabilitáció nem javasolt
C2 kategória
A komplex minõsítési bizottsági vélemény,illetve a rendelkezésre álló szolgálati idõ adatok alapján rokkantsági ellátásra válhat jogosulttá.
Még azt szeretném kérdezni ha tudja valaki.Július 31.ig rehab.ellátást kaptam,megjár é a visszamenõleges nyugdíjemelés.

Szerkesztette: pintyõke (2012-11-29 17:29)

Nincs jelen

 

#2899 2012-11-29 21:04

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Az mi akar lenni hogy a "a rendelkezésre álló szolgálati idõ adatok alapján rokkantsági ellátásra válhat jogosulttá."?
A rokk. ellátáshoz nem kötelezõ a szolgálati idõ.
Mert most én is ezt pályáztam meg de nekem nem lesz szolgálati idõm. Fiatalon kaptam meg a betegséget azóta pedig tanuló vagyok.

Nincs jelen

 

#2900 2012-11-30 08:22

süti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia !
  Több betegségem van .   48 éves vagyok .Reumatoid Arthritis, magas vérnyomásos betegség , közepes fokú idegi hallásvesztéssel ,lettem leszázalékolva elõször 3 évre kaptam 50% szociális  járadékot,majd másodszor a bizottságon szintén 50% rehabilitációs járadékot 2,5 évre .Harmadszor már egészségkárosodás mértéke  32%. további felülvizsgálat nem szükséges .

Januárban voltam a bizottságon . Minden meglévõ leleteim vittem egész dossziét.Legelõszõr átnézték a papírjaim,kérdezni kezdtek  az állapotomról ,megvizsgáltak majd közölték várakozzak kint. Késõbb kiadtak a leleteim nem küldtek sehova sem jöhettem haza. 6 hét múlva kaptam kézhez a határozatot 32%.Nyugdíjat nem kapok ,fizikai munkát nem tudok végezni . Állandóan wc-re járok,ízületeim bedagadnak beszûkült mozgás van a kezemben ,vállamban,derekamban. Hallókészülékkel is rendelkezem és rengeteg gyógyszert eszem :(

Nem kaptam egyetlen pontot sem a  gyulladásos bélbetegségemre ,asztmára , immunológia  betegségemre. Folyamatos kezelés alatt állok 5 éve.

Nem adom fel megpróbálok normál életet élni ahogy bírok,nem sírdogálok néha rossz kedvem van ,de hamar elmúlik.
Próbálok talpra állni és folytatni ,mert az életnek menni kell tovább.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB