#1 2006-04-22 23:33

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

A kullancs-csípés áldásai

Vannak emberek akiknek simán gördülékenyen alakul az élete, nos én nem ilyen vagyok.
1986. májusában egy csúnya nõstény kullancs úgy döntött, hogy a tavaszi napsütés elõl bennem keres menedéket.
Akkoriban jószerével azt sem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen rovar, merthogy a
rovarok csoportjába tartozik.
A telkünkön történt az ominózus találka, ill. a beköltözés, szombaton, vagy vasárnap pontosan nem tudom én vasárnap este fedeztem fel, hogy az egyik karom könyékhajlatában van egy barna pukli ami korábban nem volt ott amikor megkapartam, úgy éreztem, mintha valami mocorogna - pedig világ életemben absztinens voltam - ergo akkor is kizárólag kristályvizet ittam.
Hétfõn a munkahelyemen az egyik kollegám felismerte, hogy a lakóm kullancs és rámparancsolt azonnal menjek az üzemorvoshoz és vetessem ki. Vonakodva bár de ennek eleget tettem. Az orvos eltávolitotta és közölte velem nincs más tennivaló.
Késõbb derült ki, hogy nem volt igaza! Bocsika elfáradt az egyetlen karom amit használni tudok rendeltetésszerûen!

Folyt köv.: 2. legközelebb   :(

Nincs jelen

 

#2 2006-04-22 23:56

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: A kullancs-csípés áldásai

Szia kaloda,

Gratula, majdnem tökéletes volt a topiknyitás! A témakört nem találtad el: az encephalytis nem kapcsolatos az oldalunkkal, ezért átraktam ide az általánosba. A cím is túl hosszú volt. Ha az elsõ három szóból nem derül ki a lényeg, akkor kár a gõzért. Így már jó.

Üdv a fórumban!

(Tetszik a lótifuti!)

Nincs jelen

 

#3 2006-04-23 11:05

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

Köszönöm a segítséget és a dícséretet, bár nem vagyok méltó rá azonban úgy vélem az esetem közzé kell tenni hátha segít másoknak elkerülni az általam átélt torturák elkerülését
ha csak ennyi történik már megérte beszélni róla.

Elnézést kérek, de nagyon kezdõ vagyok a virtuális világban kérlek segíts a továbbiakban is mert hatalmas bennem a tanulási vágy! :)

Nincs jelen

 

#4 2006-04-23 11:24

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

2. folyt....

Ez a betegség normális esetben általában kivédhetõ lenne, de nem az én esetemben.
Soha nem gondoltam volna, hogy a tökéletesen jó immunrendszer hátrány is lehet, merthogy a leleteim szerint nekem túlzottan is jó.
Ennek okán a szervezetem közel két évig harcolt a betegség ellen, ám voltak tûnetek, de
sajnos nem a tankönyv szerinti, ezért a végsõ krach 1988 kemény telén talált rám,
eszméletvesztéses rosszullétek, indokolatlan magas láz aminek oka akkor ismeretlen volt.
Mindig megfázásra gyanakodtam és azzal kapcsolatban kezeltem önmagam, nem mindig volt sikere az öngyógyításnak, de olykor a panaszok ahogy jöttel eltüntek az ismeretlenség
homályába.
Mikor már gyakrabbá váltak panaszaim a családom kényszeritésére felkerestem az akkor még körzeti orvosnak titulált doktor bácsimat, aki érdekesen reagálta le panaszaimat.
Két dolgot hangsúlyozott;
1./ A tûneteim pszichoszomatikus problémákra - aminek kiváltó oka szerinte két dolog
     lehet:
     - rendezettlen családi élet vagy
     - alkoholizmus

Számomra tudott volt, hogy egyik feltételezés sem álja meg a helyét!
A  mai napig rendezett a családi életem, világ életemben absztinens voltam /vagyok!
Nálam egy konyakosmeggy efogyasztása illuminált állapotot okoz, de ue. történik, ha látok
egy alkohollalt telt üveget is.

Bocsi ismét elfáradtam!

Következik a 3. folytatás - meglehet még ma - merthogy akaratom az van, csak erõm kevés.... :)

Nincs jelen

 

#5 2006-04-30 13:26

kaloda1007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

Sziasztok!
Elnézést kérek, hogy átmenetileg szünetel a történetem tovább irása, sajnos nem tudom mikor tudom ismét folytatni, mert az influenza nagyon elbánt velem és nem tudok gépelni,
ma már csökkent a lázam, de az izületeim tréfálkoznak velem, minden mozdulat nehezemre esik.
Jövök amint tudok és folytatom, ha van kérdése valakinek kullancs ügyben szivesen válaszolok kérdezzetek bátran!
Mindenkinek jó egészséget kívánok! :)

Nincs jelen

 

#6 2011-05-29 00:10

laci28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

Nincs jelen

 

#7 2011-05-29 08:53

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

..  és kaloda története..? kár, hogy nem írta tovább.

Nincs jelen

 

#8 2011-06-24 14:34

laci28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

és még egy kis plusz infót találtam :)


kullancs védõoltás
lyme kór

Nincs jelen

 

#9 2011-08-20 23:32

laci28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#10 2014-01-04 19:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

"Az agyhártyagyulladás siketségig menõ hallásvesztést, értelmi fogyatékosságot, epilepsziát, tanulási és viselkedési zavarokat hagy maga után a túlélõ gyerekek 15%-ában.[4] A hallásvesztés bizonyos esetekben visszafordítható.[48] A felnõtt betegek 66%-a marad ép a betegség gyógyulása után. A fõ panaszok a siketség (14%) és az értelmi fogyatékosság (10%).[11] A kullancsok által terjesztett agyhártya- és agyvelõgyulladás idegrendszeri tüneteket hagyhat maga után, például bénulást és beszédzavart.[3]

A bõrvérzéses kiütések üszkösödéshez vezethetnek, amelynek következtében szükségessé válhat a végtagok amputációja is.[49]"

Na ez utóbbi igen sokkoló fényképeket eredményez, mind a négy végtagját stb. vesztett kisgyerekekrõl, emberekrõl.

Anno biológiai terápia miatt voltam oltási ambulancián, úgyhogy többek közt. meningitis ellen is beoltottak, aminek nagyon örülök. 0 mellékhatás, pedig ígértek valami bõrpírt, esetleg hõemelkedést, de semmi. Ingyen volt, megéri! :)

Nincs jelen

 

#11 2014-10-24 09:40

tazy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A kullancs-csípés áldásai

A hallásvesztés bizonyos esetekben visszafordítható.[48] A felnõtt betegek 66%-a marad ép a betegség gyógyulása után. A fõ panaszok a siketség (14%) és az értelmi fogyatékosság (10%).[11] A kullancsok által terjesztett agyhártya- és agyvelõgyulladás idegrendszeri tüneteket hagyhat maga után, például bénulást és beszédzavart....???

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB